[ HoT_Steppa @ 06.02.2017. 08:37 ] @
Građani koja imaju odobrenje za držanje trofejnog oružja, dužni su da ga do 5. marta preregistruju, prodaju, onesposobe ili predaju bez naknade u korist države Srbije, rečeno je danas u Ministarstvu unutrašnjih posla (MUP) Srbije

To propisuje odredba Zakon o oružju i municiji, rečeno je Beti u MUP-u Srbije.

Nepostupanje po zakonskoj odredbi kvalifikuje se kao prekršaj za koji je propisana novčana kazna od 5.000 do 150.000 dinara, a može biti izrečena i zaštitna mera oduzimanja oružja. Sve informacije u vezi s promenama Zakona o oružju i municiji građani mogu dobiti u policijskim upravama i policijskim stanicama.

http://www.blic.rs/vesti/drust...rodaju-ili-onesposobne/l8rgk4k

Da li neko može da pojasni šta se u stvari ovde traži, da li se uništavaju sva upotrebljiva trofejna oružja ili samo traže nove pare?
[ HoT_Steppa @ 06.02.2017. 08:45 ] @
Našao sam i zakon ali ne znam da li je aktuelan, ovde se nigde ne pominje trofejno oružje:

http://www.parlament.gov.rs/up...ir/pdf/zakoni/2015/4826-14.pdf
[ superbaka @ 06.02.2017. 13:45 ] @
imam malokalibarku koju je moja pokojna majka nasledila od oca, a zatim i ja od nje... registrovao sam je kao trofejno oruzje i od tada blage veze nemam gde je... bas sam sad potrazio po kuci i nisam mogao da je nadjem... sto se mene tice, drzava moze odmah da je nosi... ako je nadje... od mene mogu da dobiju samo onaj papir sto su mi dali pri registraciji...
[ Java Beograd @ 06.02.2017. 13:57 ] @
Ček' malo, pa nije puška dugme pa da se zagubi ?!
[ Lavlja_Jazbina @ 06.02.2017. 15:49 ] @
Citat:
JEZIVA TRAGEDIJA KOD NIŠA: Brat (15) ubio sestru (19) karabinom


Zbog ovakvih i slicnih stvari treba sprovesti akciju.
[ JankoNIS @ 07.02.2017. 00:01 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Našao sam i zakon ali ne znam da li je aktuelan, ovde se nigde ne pominje trofejno oružje:

http://www.parlament.gov.rs/up...ir/pdf/zakoni/2015/4826-14.pdf


Kako nema:
"Fizička lica koja imaju odobrenje za držanje trofejnog oružja dužna su
da u roku od godinu dana od dana početka primene ovog zakona preregistruju,
prodaju, onesposobe ili predaju oružje bez naknade u korist Republike Srbije"

Strana 28.
[ HoT_Steppa @ 07.02.2017. 09:01 ] @
Šta znači preregistrovati? Znači prebaciti u drugu kategoriju ili opet platiti taksu kao trofejno oružje ili onesposobiti oružje? Ja shvatam da se ovo radi zbog otimačine para.
[ HoT_Steppa @ 07.02.2017. 10:42 ] @
Pošto od vas nema vajde, zvao sam MUP. Ukida se kategorija trofejno oružje. Opcije:

1. platiti obuku za posedovanje oružja, tipa silna uverenja i obuka min 7000 din + verovatno godišnji nameti po komadu oružja
2. onesposobiti cev cena sitnica 15 000 din
3. predati MUP-u za dž
4. pokloniti nekome sa dozvolom ko hoće da se bakće sa tim
5. prodati

Isto važi i za pištolje i za puške.

Ostaje onaj gorak ukus u istima gde živimo, pre par godina smo plaćali da oružje postane trofejno sad treba da plaćam da ne bude....
[ bakara @ 07.02.2017. 13:31 ] @
onesposobiti cev 15000?

[ HoT_Steppa @ 17.02.2017. 08:05 ] @
Policija kaže daj oglas pa prodaj. Daš oglas na kupujem prodajem, oni ti obrišu oglas...
Gde može još da se da oglas za oružje?
[ Darko Nedeljković @ 17.02.2017. 09:12 ] @
Da li neko moze da mi objasni opsti trend po pitanju oruzja - USA i Nemacka forsiraju banana drzave da smanje kolicinu oruzja u civilnoj upotrebi. Pri tom ni USA ni Nemacka ne cine bas nista da smanje kolicinu oruzja u sopstvenoj civilnoj upotrebi. To mene baca u dilemu, odnosno trilemu, a mozda i kvadrilemu - da li je oruzje u civilnoj upotrebi dobra ili losa pojava ili ako je dobra pojava, zasto jake drzave imaju interes da nametnu slabim losu pojavu?
[ X Files @ 17.02.2017. 09:15 ] @
Moja supruga je nasleđenu lovačku pušku od svog oca nedavno PREDALA BEZ NADOKNADE U KORIST REPUBLIKE SRBIJE, iako nam je ovo bila poslednja opcija, koju smo principijelno hteli da izbegnemo.

Da ne objašnjavam sada, zaIebancija je bila prevelika - da nas prvo tuže (jer je istekao rok), oslobode (najverovatnije) ili kazne (ko zna), pa tek onda dalja procedura...
[ R A V E N @ 23.06.2017. 22:02 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li neko moze da mi objasni opsti trend po pitanju oruzja - USA i Nemacka forsiraju banana drzave da smanje kolicinu oruzja u civilnoj upotrebi. Pri tom ni USA ni Nemacka ne cine bas nista da smanje kolicinu oruzja u sopstvenoj civilnoj upotrebi. To mene baca u dilemu, odnosno trilemu, a mozda i kvadrilemu - da li je oruzje u civilnoj upotrebi dobra ili losa pojava ili ako je dobra pojava, zasto jake drzave imaju interes da nametnu slabim losu pojavu?


Ne, ne ide to tako. Onaj ko određuje drugima šta će i kako radi to zbog toga što ima veću političko-ekonomsku moć od ostalih i bilo kakvo pozivanje na religiju, pravdu i sudove je beskorisno. To se može vidjeti od primjera država koje si naveo pa do lokalnog gradskog nasilnika kome je tata prvi do sudije na prežderavanju janjetinom za 25.-i Novembar. Dao sam grubu generalizaciju i pojednostavljenje, ali to tako ide.

Na osnovu veće PE moći pojedinac, grupe i države mogu da generiraju moćnija i ubojitija oružja.

Sa stanovišta civila je poželjno da posjeduju ne samo automatsko oružje, nego i moćnije forme oružja, da bi zaštitili svoju imovinu, ako je već potrebno, ne samo od inostrane opresije nego i od opresije sopstvene vlade. U suštini te opresije je izvlačenje materijalnog bogatstva.