[ kovacrudolf @ 09.02.2017. 13:08 ] @
Pozdrav svima, dali moze neko da mi pomogne? Sta treba i kako treba da se napise biografija za Madj. drzavljanstvo, gledao sam po netu ima samo kako se pise CV, ali to nije to..
Hvala unapred napomoci
[ pajapop @ 09.02.2017. 14:44 ] @

Pa, moraces da je napises sam...Mada neki angazuju i neke strucnjake (knjizevne) ako su u pitanju memoari a nemaju knjizevnog "dara"...Ali, tebi za osnov pisanja treba da posluzi upravo onaj CV obrazac koji ima da se nadje na netu...Vazno je da se izrazavas u prvom licu, da pises latinicom i to verovatno na Madjarskom (gotovo sigurno)...I krenes polako..verovatno kao, na primer, zovem se tako i tako, rodio sam se tad i tad tu i tu...Zavrsio sam tu i tu skolu i tako redom kazes sve o sebi...
[ sasa022 @ 10.02.2017. 19:35 ] @
Otidji do agencije koja se bavi tim poslom.Ako ispunjavas uslove,oni ce ti spremiti sve sta treba,tvoje je samo da prodjes razgovor u konzulatu i da cekas pasos....
[ Braxi @ 13.02.2017. 11:21 ] @
ako ne znas da napises CV na madjarskom, ne nesto posebno, nego bar u najkracim crtama ne nadaj se da ces proci razgovor u ambasadi. Na zalost, ali veoma su rigorozni.

Stavise, moj predlog ti je da se i ne pojavljujes dok sam ne budes mogao da napises CV jer nisu oni blesavi i cim progovoris videce nesrazmer izmedju tvog govornog i CV koji je ocito neko drugi napisao.

Uci polako napisi jednostavan CV na recimo jednu stranu A4 bas koliko imam mesta na formularu i to je to.
[ kovacrudolf @ 02.03.2017. 13:41 ] @
Hvala ljudi na pomoci, problem je sto nem pojma sta sve treba napisati, madjarski znam solidno, ali jedino su mi problem kukice i kvakice..