[ @ 03.03.2017. 14:22 ] @
Imao sam problem sa temperaturom, grijao se motor, termostat nije htio da se otvori, u periodu zime, sad sam vratio termostat i otvara, pusti vodu ali mi temperatura ponovo raste, sta bi moglo biti. Hvala!
[ sasa022 @ 03.03.2017. 15:02 ] @
Koji motor , godiste ???

Imas par vrsta termostata - otvaraju od 80-92C.
Ako si siguran da je termostat ispravan , onda najverovatnije imas onaj koji otvara na 92C.

Mozda je najbolje da kupis nov - cena je 600-700din.

Mada mozda i termodavac nije ispravan.
[ @ 03.03.2017. 15:55 ] @
1.6. 89 god. 40 kw. otvara na 87 stepeni. Ispravan je on, otvori se on, pusti vodu al pregrije se ponovo, ali hladnjak se ne pali
[ pajapop @ 03.03.2017. 17:04 ] @
Onaj tvoj stari problem...Ne secam se da li si na prosloj temi pominjao ventilator. Ako ti sad ne pali ventilator kad mislis da je vreme da ga upali (po polozaju skazaljke za temperaturu), mozda imas elektricni kvar u sistemu ukljucivanja i rada ventilatora. Prvo moras da proveris da li imas + na termoprekidacu. Taj + moze biti kao stalna struja ili sa konrakt brave...E ako ni u jednom slucaju nemas plus (provera glinericom), treba da proveris osigurace. Ako imas plus na prekidacu, taj plus prespoj sa susednom zicom na njemu ili u dzeku...ako motor tad ne proradi (direktno), treba da proveris taj kabl, i da proveris kabl od mase odnosno maseni kontakt na karoseriji elektromotora ventilatora. Ako je ukljucivanje ventilatora izvedeno preko releja...sto verovatno i jeste...to malo komplikuje objasnjavanje...jer treba pronaci i proveriti ispravnost releja i njegove kontakte...To znaci da treba "ispratiti" celokupnu instalaciju... S druge strane, treba proveriti i sam termoprekidac, isto onako potapanjem u vrelu vodu i unimerom proveravati da li se i na kojoj temperaturi ukljucuje...I sdruge strane, stvarno mjslim da je najbolje da odes do nekog dobrog majstora elektricara ili mehanicara i da taj problem resis "jednom za svagda"
[ @ 03.03.2017. 21:19 ] @
E jest to sam ja, sutra sam narucen kod majstora. Stavio sam danas termostat, fino vrijeme ovi dana pa reko da vidim da li je onaj - (minu) uticao na termostat, golf je, staro je to auto. Stavio sam ispravan termostat, otvorio se, pustio je vodu, ali se grije i dalje, ventilator se nije upalio, ali sam ga spojio direktno na akulumator, skino sa pecurke i radio je, da li to ima veze sa ovim sto mi grije vodu. Kazaljka od temperature presla polovinu, a termostat je pustio vodu i ponovo grije. Ne duva mi vise crijevo. Vidjecu sta ce sutra majstor reci. Hvala u svakom slucaju. Pozdrav!