[ pisac @ 08.04.2017. 01:04 ] @
Auto cima vrlo blago točkove na leru ali veoma neravnomerno, odnosno menjač u leru ipak "hvata" pomalo i tako pomalo utiče i na rad motora, a to se oseća u kolima kao neravnomerno trešenje. Kada pritisnem kvačilo tog cimanja nema i sve fercera kao sat. Kada podignem auto i pustim da radi u leru, prednji točkovi se pomalo cimaju, ali vrlo sporo. Kada dam gas onda onako malko ubrzaju, ali ništa jako i brzo što ne može rukom da se zaustavi i drži.

E, sad, pošto tako nije treskao kad je bio nov, znači da ovde nešto ne valja. Ovako radi već par godina, tako se ne ne uzbuđavam previše , ali rekoh da pitam.

Šta ne valja?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 08.04.2017. u 04:39 GMT+1]
[ pisac @ 08.04.2017. 03:13 ] @
Da odgovorim sam sebi, nakon istaživanja šta kaže internet zaključio sam (potvrdio sam sumnje): to je verovatno plivajući zamajac.

Nego me bunio taj deo sa tim blagim cimanjem točkova u leru, nešto imam utisak da to ne bi trebalo da se dešava, pa me je to vuklo na stranu menjača a ne zamajca. Međutim internet kaže da je zamajac.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 08.04.2017. u 04:39 GMT+1]
[ Nocni @ 08.04.2017. 07:20 ] @
Zajedno sa plivajućim zamajcem treba zamijeniti i set kvačila.
Plivajući zamajac je jedan od velikih strahova za Srbe... rangiran je odma posle promaje...
[ pisac @ 08.04.2017. 15:49 ] @
Šta kaže "struka" u vezi zamene plivajućeg zamajca sa onim što ne (zna da) pliva?
[ etjen @ 08.04.2017. 16:50 ] @
Ja imam jedno mozda glupo pitanje. Iz dosade sam svojevremeno nabasao na netu na neko "blokiranje plivajuceg zamajca"
Kao, treba da menjas zamajac ali je skup i odes kod nekog majstora u Sapcu i on ti za neku kintu blokira zamajac i sve bude mekano i kao novo?!
Da li neko ima neko misljenje o tome? Meni, hvala bogu ne treba ta akcija a i zvuci kao cista glupost, ali reko ajd da pitam... bilo mi zanimljivo
[ anon115774 @ 08.04.2017. 23:02 ] @
Nemoj nista da se sekiras. Moj auto okrece sva cetiri tocka na leru i to vrlo ravnomerno pa mu nista ne fali do sada :)
[ pisac @ 09.04.2017. 00:02 ] @
Citat:
etjen:... svojevremeno nabasao na netu na neko "blokiranje plivajuceg zamajca"
Kao, treba da menjas zamajac ali je skup i odes kod nekog majstora u Sapcu i on ti za neku kintu blokira zamajac i sve bude mekano i kao novo?!
Da li neko ima neko misljenje o tome?


Da nije na ovoj strani: https://www.polovniautomobili....rijatelj-vlasnika-dizelasa.php

Tamo je skup trolova sa legendarnim postovima koji 'vataju naivčine, i ja ne znam da li lik iz okoline Šapca uopšte i postoji zaista. Tamo imaš neverovatne savete tipa napuni plivajući zamajac sa pur penom, ili lepkom za pločice, i tako tome slično...

Najbolji je ovaj:
Citat:
Simke
pre 7 dana
Plivajuci zamajci koliko sam ja cuo prvo su bili napravljeni za camce i brodove jer je kod njih potrebno da zamajac pliva u vodi a ne da tone.E sad zasto treba to da se nalazi u automobilu koji nema potrebe za plutanjem verovatno je u pitanju usteda u tezini pa ga namerno prave da bude supalj iznutra.Mislim da su to uveli odnedavno kad su poceli da sparaju na svemu i da gledaju da auto bude sto laksi.


Sad, što se tiče "blokiranja" zamajca (ako je uopšte moguće), mislim da to ne dolazi u obzir ni pod razno ukoliko ne promeniš lamelu u onu sa federima na sebi. Ali Noćni bi možda znao da kaže nešto više o tome ukoliko je raspoložen da podeli neku mrvicu ovde sa nama na forumu a da ne dobije nikakve pare za to .

[ etjen @ 09.04.2017. 12:36 ] @
e taj je valjda sajt bio. Video sam i ja da ima gomiletina gluposti u komentarima, ali sam i video da puno različitih likova priča o tom blokiranju, tako da sam pomislio da možda i nisu svi trolovi...mislim, čemu?!?

Mada, sve mi to deluje kao SF, ali, opet, ja se ne razumem dovoljno u tu materiju i voleo bi da nam neko objasni ko zna.

Zanimljivo je za diskusiju
[ pajapop @ 09.04.2017. 13:40 ] @
Citat:
etjen
Zanimljivo je za diskusiju


Gligoric Ljubinko
pre 11 dana
..."Nisam ni znao da to smece od zamajca moze da kosta kao pola mog polovnog automobila.Nema sanse da cu dati za zamenu preko hiljadu evra makar se sve raspalo.Da sam znao da mi je to ugradjeno u vozilo nikada ga ne bih kupio..."

U ovome je sustina...Kad neko odluci da kupi nov\polovan auto, nek dobro izmeri svoj "guber", pa nek se po njemu siri onoliko koliko moze...Neka se dobro raspita o karakteristikama doticnog automobila...Ako je automobil tehnolosko-tehnicki unapredjen, ne treba ga srozavati na nizi nivo, samo zato sto je njegovo odrzavanje nekom... "skupo".
[ Nocni @ 09.04.2017. 14:33 ] @
Citat:
pisac:
Šta kaže "struka" u vezi zamene plivajućeg zamajca sa onim što ne (zna da) pliva?

Moze se zamijeniti sa setom koji je fabrika predvidjela... Kod pezoa npr. drugaciji su federi na lameli predvidjeni da upijaju dio obrtnog momenta... cijeli set kvacila je drugaciji ali i ovlasceni servisi stavljaju taj umjesto plivajuceg.
Na fokusu 1.6 tdci se moze staviti od mazde 3 koji nema plivajuci...
U principu, svi dizeli preko 100 konja imaju plivajuci zamajc...
Inace, nekome ko pazljivo vozi i ne divlja, uvijek pali auto sa stisnutim kvacilom moze da traje 400.000.
Nekom ko ne pazi, drnda, zenama koje na 30 ubacuju nazad u prvu ispred kruznog toka i sl. crkne i ispod 100.000.