[ Gojko Vujovic @ 30.04.2017. 14:10 ] @
test


[ Sceka @ 30.04.2017. 15:30 ] @
[audio]https://www.sendspace.com/file/4pyvxu[/audio]

[audio]https://www.sendspace.com/file/wlsm79[/audio]

Evo... na sendspace ce biti oko mesec dana pa se brisu (automatski) fajlovi. Sad bi trebalo da to nema veze nego da na ES0u budu dostupni i dalje?



Pozdrav!
[ Sceka @ 30.04.2017. 15:39 ] @


Da probam ovako...


Pozdrav!
[ Sceka @ 30.04.2017. 15:41 ] @
Super, to je to. Sad samo da nadjem formu / sajt gde da UL fajlove tako da ES moze da ih skine bez problema.

Da, da li moze biti problem sto su fajlovi oko ~60 megabajta po fajlu?


Pozdrav!
[ Sceka @ 30.04.2017. 15:51 ] @
Proba 2 fajl je na soundcloud.com

[audio]https://soundcloud.com/sceka-1/anti-g-48-24-00[/audio]


Pozdrav!


EDIT - to je link za DL. U cemu je problem?
[ Sceka @ 30.04.2017. 16:08 ] @
Koji si link naveo izmedju tagova u prvoj poruci, gde si okacio drugi fajl?


Pozdrav!
[ Sceka @ 30.04.2017. 16:20 ] @
Proba 3 fajl je na dropbox-u




Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 30.04.2017. u 17:33 GMT+1]

EDIT - idem do Studija da nesto uradim na brzinu, vracam se za sat ipo do dva pa nastavljam... izvinjavam se ali moram da odem, cekaju me...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 30.04.2017. u 17:36 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 30.04.2017. 18:17 ] @
Mislim sceko da ne moze na te file-sharing servise da se okaci i dobije direktan link. Savetujem ti neki FTP ili nesto slicno. Ovo sto si kacio su download linkovi ka stranicama, nisu direktni linkovi do fajlova.
[ Zlatni_bg @ 30.04.2017. 18:23 ] @
[ Zlatni_bg @ 30.04.2017. 18:24 ] @
Btw, ES ne skida te fajlove, samo ih pusta preko nekog plejera koji je integrisan. Tako da kad nestanu fajlovi, nestane i audio plejer :)

Uzmes neki free hosting za kacenje, mislim da bi ti to bilo najbolje.
[ Sceka @ 30.04.2017. 19:42 ] @
Vratih se...

Zlatni, poenta je u tome da se aploduje na ES server, kao sto je slucaj sa slikama. (da bi se izbegla varijanta nedostupmosti na sajtovima nakon nekog vremena...)

U mojoj drugoj poruci je direktan DL link sa senspace-a i pojavio se plejer ali je sa prijavljenom greskom „Invalid Source” kao kod tebe i kod Gojka na prvom plejeru. Zato sam i postvio, Gojku, pitanje da li je mozda problem u velicini fajla jer je rec o *.wav fajlovima koji su velicine oko 60-ak megabajta.

Sad cu da probam da linkujem sa Google Drive-a - link koji je za DL. (kad ga pastujem na brauzer odmah se skida...)

[audio]https://drive.google.com/uc?export=download&confirm=lk9B&id=0B-zwCOn9S4Jic0lvY3J0RGUtcFk[/audio]


Pozdrav!

EDIT - znaci ni to ne radi... ostaje mi da cekam da se javi Gojko sa objasnjenjem gde gresim...
[ Gojko Vujovic @ 30.04.2017. 20:13 ] @
Moras koristiti servis koji omogucava hotlinking direktno ka fajlu. Dakle da se odlaskom na link zapocne download istog, a ne da ti servisa jednu "download" stranicu na kojoj jos mozes kliktati, ili jos gore pustati preko njihovog plejera.

Zlatni ti je dobro objasnio gore o cemu je rec.

Probao sam sve linkove koje si gore koristio i osim dropboxa nijedan nije direktan link ka fajlu. A dropbox nije radio zato sto je imao nesto ?dl=1 dodato na kraju url-a posle .wav, pa parser na ES-u nije to dopustao. Sad sam sredio da radi tako, eno gore mozes videti da funkcionise sad plejer u tvojoj poruci gde je dropbox fajl linkovan u audio tagovima.

Za manje fajlove 1-2mb mozes koristiti direktno "upload uz poruku" na es-u. Za sve vece dropbox ili neki direktan hosting nadji, posto ne mozemo bas drzati 60mb fajlove uz poruke..
[ Shadowed @ 30.04.2017. 21:33 ] @
Gojko, SoundCloud se moze embedovati na slican nacin kao YouTube. To bi korisnicima bilo mozda prakticnije. Primer koda koji treba biti u rezultujecem html-u:
Code:
<iframe width="100%" height="450" scrolling="no" frameborder="no" src="https://w.soundcloud.com/playe...osts=false&amp;visual=true"></iframe>


Za ovaj audio - https://soundcloud.com/artofmanliness/298-southern-bbq

Naravno, mozes i podesavati parametre. A ako hoces da pravis nesto vise od toga, ima i API - https://developers.soundcloud.com/docs/api/html5-widget

Sve to mozes u okviru postojeceg audio ubb-a, samo da proveri da li je u pitanju SoundCloud link ili ne.
[ Sceka @ 30.04.2017. 21:48 ] @
Kod mene na toj poruci gde je link za dropbox i dalje stoji Invalid Source.

To ?dl=1 je oznaka da se automatski pocne DL. Kad pastujem tu celu adresu u moj brauzer odmah pocinje DL.

Znaci problem je velicina fajla. Obzirom da su svi fajlovi kojima baratam otprilike najmanje 50+ megabajta resenje nije da se DL na ES server, ok.

Probacu sutra jos neke varijante...


Pozdrav!
[ Sceka @ 30.04.2017. 21:51 ] @
@Shadowed - nisam video tvoju poruku...

Imam oba fajla na soundcloud...

https://soundcloud.com/sceka-1/anti-g-48-24-00

https://soundcloud.com/sceka-1/anti-g-48-24-01


Pozdrav!
[ scoolptor @ 01.05.2017. 00:18 ] @
Uhh. Ovo ubija zvuk u browser-u.
[ Tajmija @ 01.05.2017. 13:11 ] @
Pošto imam sajt sa sličnom varijatnom, najbolje je koristiti servis archive.org

besplatan je, unlimited, i fajlovi se ne brišu uopšte, i naravno, postoji direkt link što je neophodno da bi se pravilno pustio fajl


test:




što se tiče dropbox-a, moguće je dobiti direkt link nekim metodama, ali je limited, acc se briše ako je neaktivan neko vreme itd.


google drajv ne podržava direkt link uopšte(bar ne u free varijanti)

[Ovu poruku je menjao Tajmija dana 01.05.2017. u 14:26 GMT+1]
[ bachi @ 01.05.2017. 13:40 ] @
Poenta cele ove priče je?
[ Sceka @ 01.05.2017. 14:47 ] @
Poenta cele price je eventualna mogucnost da audio fajl koji se iz nekog razloga postavi na nekoj temi bude dostupan clanovima, bilo kome ko prati ili samo procita..., duze od postojecih varijanti „okaci negde sa verovatnim brisanjem nakon nekog vremena” - da ne utice na to nista van ES-a. Kao sto je slucaj sa postavljanjem slika, da su uvek tu jer su negde na nekom ES serveru.

Gojko se potrudio i cak ubacio i plejer (jos jednom, zahvaljujem na trudu!) ali izgleda da je velicina fajla problem. Razumem to skroz jer - ako se dozvoli da svaki clan moze da postavi sta mu padne na pamet to onda stvara mogucnost zatrpavanja i skladistenja velikog broja fajalova sto u nekom trenutku moze da prestavlja problem (bar ja tako to kontam). I verovatno bi bilo kao sa klipovima koji se postavljaju nenormalno puno...

Meni licno bi to odgovaralo zbog primera koje bih postavljao u vezi produkcije i svega u vezi toga (snimanje, mixanje, editovanje, mastering...) ali je problem sto su ti fajlovi prilicno veliki jer je moj rad (i inace profesionalni rad sa Muzikom) vezan iskljucivo za formu *.wav 48/24 a to podrazumeva makar 50-ak megabajta po fajlu. Na primer ova dva moja fajla koja su na ovoj temi su oko 110 megabajta, ista numera/mix sa malim varijacijama koje bi trebalo uociti i napisati komentar u vezi toga. Ili suv/sirov usnimak girare kao jedan fajl (opet istih karakteristika fajla) a drugi fajl ista ta gitara procesuirana za mix, razlika i komentari... Na nekoliko tema koje su namenski strucne na tom polju rada...

Dosta ljudi me kontaktira sa sugestijama da nastavim pisanje na tim temama ali sa primerima ali je ipak nedovoljan broj takvih a i inace je mali broj onih koje to zanima pa sam pokusao nekako varijantom fajlova koji bi bili na ES-u da nar nekako udovoljim tome a i da ostane trajnije... Ali sta je tu je, snalazicu se nekako...

Zato ova tema / prica.

@Tajmija - Hvala, ali arhive.org nisam uspeo da nadjem... uvek mi prijavljuje da se sajt prodaje ili me salje njegde drugo...


Pozdrav!
[ calexx @ 01.05.2017. 14:54 ] @
Možda archive.org?
[ Tajmija @ 02.05.2017. 06:48 ] @
Citat:


@Tajmija - Hvala, ali arhive.org nisam uspeo da nadjem... uvek mi prijavljuje da se sajt prodaje ili me salje njegde drugo...


Pozdrav!



Citat:
calexx: Možda archive.org?


Naravno stari dobri archive.org

pogrešio u kucanju, ispravio, ali verovatno nisi refreshovao, uglavnom, i kada naiđeš na sličan problem, uvek unesi to u google umesto direktno u adress bar, ponudice ti ispravku odmah i predlog did you mean...
[ bachi @ 02.05.2017. 13:23 ] @
Zar nije logičnije staviti bbcode koji će da embenduje soundcloud na primer?

https://soundcloud.com/pages/embed

Ovako nešto, pa onda pesmu koju hoćeš da podeliš staviš u odgovarajući BBCode koji Gojko napravi?
[ Sceka @ 02.05.2017. 19:13 ] @
@Tajmija - Ma bre... nisam ni procitao nego kopirao, otvorio novi tab, pastovao... napisao ovde komentar... otisao na kafu... kad sam se vratio naravno sve skontam... sto je najgore, ja sam na „archive.org” registrovani clan ko zna og kad, i ne samo to - u fejvorit baru mi stoji!

@Bachi - Pa napisao sam, bas da bi se to izbeglo jer se desavalo i desava sa fajlovima na serverima (ma koje varijante) da se ili varijanta ugasi, nestane, proda... pa nema fajlova nakon toga i na forumu je mrtav link. Da ne nabrajam sajtove kod kojih je to bio slucaj. Zato se slike postavljaju direktno na ES... problem sa audio fajlovima je u velicini fajla, i to sam opisao.


Pozdrav!
[ bachi @ 02.05.2017. 19:33 ] @
Pa upravo to. Nerealno je očekivati od jednog foruma da podržava hosting audio fajlova od par desetina ili stotina megabajta. Takođe verujem da Gojku ne treba da hostuje ništa kod sebe zbog čega bi imao probleme vezano za autorska prava ako neko okači nešto na šta ne polaže aut. prava.

Zato je bolje rešenje u embedovanju soundclouda, teško da će on bilo kuda da ode uskoro, a ovaj forum iako podržava kačenje slika, opet se više koristi eksterni hostinzi, jer je sam sistem postavljanja fajlova na ovom forumu čudan.
[ Shadowed @ 02.05.2017. 19:34 ] @
Citat:
bachi:
Zar nije logičnije staviti bbcode koji će da embenduje soundcloud na primer?

https://soundcloud.com/pages/embed

Ovako nešto, pa onda pesmu koju hoćeš da podeliš staviš u odgovarajući BBCode koji Gojko napravi?

To je upravo ono sto sam ja napisao. S tim da nema realno potrebe da se pravi zaseban ubb code vec moze da se koristi audio ES-ova skripta koja obradjuje kodove moze da obrati paznju na to da li je link ka soundcloud-u i ako jeste da doda iframe a u suprotnom da radi kao sto je vec napravljeno. Tako korisnik ne mora da razmislja da li ce [ audio] ili [ soundcloud] vec samo tera jedan isti. Plus sto kasnije Gojko moze na serverskoj strani da doda podrsku i za neki drugi servis a bez uvodjenja novih tagova.
[ Sceka @ 02.05.2017. 21:08 ] @
Da probam sa archive org:




Pozdrav!

EDIT Znaci, klik na taj link > odmah pocinje DL, Kao sto je Gojko rekao da treba da bude. A prijavljuje Invalid...
[ Tajmija @ 03.05.2017. 06:39 ] @
Citat:
Sceka: Da probam sa archive org:

[audio]https://archive.org/download/AntiG482400/Anti G_48_24_00.wav[/audio]


Pozdrav!

EDIT Znaci, klik na taj link > odmah pocinje DL, Kao sto je Gojko rekao da treba da bude. A prijavljuje Invalid...



ne znam gde se pojavljuje problem kod tebe, i gore na temi si pisao da imaš nekih problema koji drugi nisu imali

Ovo kod mene funkcioniše savršeno, radi play/pause, možeš da premotaš, mute, volume, i download RADI bez problema.

Ne znam kakve linkove za DL pominješ, kod mene na chrome imaš na kraju playera download button, i on funkcioniše bez ikakvih problema, klikneš, sačekaš par sekundi, i izlazi prozor da izabereš destinaciju gde želiš da sačuvaš wav fajl.

na firefox-u je malo drugačije, player je sličan s tim što nema taj dl button, ali imaš desni klik i save audio as...

prosto i jednostavno



Firefox:


Chrome:

[ Sceka @ 04.05.2017. 11:05 ] @
U okviru plejera koji je Gojko postavio bi trebalo da to radi kad se ubaci link koji je za DL a ne za stranicu na kojoj je link za DL (tako sam ja razumeo Gojka). Kad to i tako uradim taj plejer prijavljuje „Invalid Source”.

Kako god, mene i ne zanima da postavljam linkove koji se slusaju plejerom na stranici nego je moja poenta da kad postavim link ka audio fajlu / fajlovima korisnik (clan ES-a) to skine pa kuci preslusa na uredjaju koji inace koristi (ne na bilo kojem kompjuterskom sistemu!) pa da napise komentar - i da to bude „trajno” na nekom ES serveru a ne da zavisi od sajtova koji se mogu i gase, prodaju... Tu je problem velicina fajlova i time je sve zavrseno u vezi toga.


Pozdrav!