[ Vladimir_sdk @ 06.05.2017. 23:28 ] @
Pozdrav, motor nov vergla ko lud ali nece da upali kad je hladan, a ako je vruc i nedavno vozen upali. Kad sam na guranje golf upali lagano i bez problema a cim pokusam da verglam kljucem kad je hladan recimo ujutro, nece nema sanse. Da li je u pitanju kompresija, grejaci ili sta sa dovodom nafte. Golf je GTD 1987.
[ Nocni @ 07.05.2017. 11:30 ] @
Kako misliš ovo što kažeš "motor nov" a star je 30 godina?
Nemoj pogrešno da shvatiš ali treba pregledati osnovne stvari i ustanoviti razloge zbog kojih ne pali... da možda ne vraća naftu nazad preko noći, da li su ispravni grijači, da li ima kompresije, kakva je struja, kakva je pumpa itd... a ti si došao na forum baš te stvari nas da pitaš o svome vozilu kao da imamo vidovitu Zorku na raspolaganju...
[ Java Beograd @ 07.05.2017. 12:30 ] @
Grejači.
[ Vladimir_sdk @ 07.05.2017. 15:40 ] @
Izvinjavam se, lapsus, zurio u pisanju pa lupio "nov". Evo ovako... izgoreo glavni osigurac od grejaca od 80 A. Otisao kod drugara na auto otpad dao mi ispravan, ugradio njega i on pregoreo. Posle mi kazu da je jedan ili nekoliko grejaca u kratkom spoju na masu i da su oni uzrok pregorevanja. Java, jel to sto ti mislis. Gledao sam danas onu foru, direkt kabl na svaki plus grejaca i svaki varnici.. Medjutim jedan drug mi kaze da moram svaki grejac da odspojim i svaki izmerim Om metrom otpor.. to mi nije problem jer imam unimer. No nisam danas, nedelja je, sutra cu videti. Ako ima jos koju rec saveta kako da grejace proverim, nek napise.. Gledao sam relej i nije zalepio.. mada ih ima nekoliko.. moram da saznam koji broj je relej od grejaca. Cujemo se...
[ Java Beograd @ 08.05.2017. 08:28 ] @
Dakle - nema osigurača - nema rada grejača.

Grejač treba ispitati na nekoliko načina. Za početak unimerom: da li uopšte provodi struju.
Jedino u slučaju da provodi struju, a nisi siguran da li ima proboj na masu, a i dalje sumnjaš u ispravnost, treba ga ispitati na radnom stolu.

"Fora" sa varničenjem je, onako, jedna prizemnija "fora" kojom nećeš saznati da li je ispravan ili ima proboj na masu. Varniči svejedno. Generalno, nemoj to da radiš. Posebno ne treba to da radiš, ako si već video da osigurač crkava.


[ Vladimir_sdk @ 10.05.2017. 03:04 ] @
Otisao sam kod majstora da ipak strucan to obavi. Jedan grejac bio neispravan. Srecom dan ranije kupih dva nova pa sad jedan u rezervi. Zamenio grejac, osigurac,podesio svetla za samo 400 din. Auto pali kao mina.. zasad.