[ anon336207 @ 09.05.2017. 11:01 ] @
pozdrav,interesuje me sta da radim,policija me je trazila 4-5puta na prijavljenoj adresi ja se tu ne nalazim,razlog je zbog VIP-a 2014 sam presao na pretpaltu bez uradjaja,nakon dva meseca sam otisao u poslovnicu da zatrazim uredjaj tj telefon,nakon cega mi je receno da nemam prava a kad sam potpisivao ugovor rekli su kad hocete dodjite i dobicete tel,pa sam im ostavio svoju karticu,zatim su me navodno tuzlili 18puta,Matrix zvao 120 puta dnevno pa sam broj promenio,pa zvali na fixni na adresi po sto puta,policija je pocela da dolazi na adresu i ostavili su papira kao knjiga,u cemu pise da sam tuzen i da sam obavezan da u roku od 8 dana isplatim 42.888din za ugovornu kaznu i sucke troskove,sada sam dobio poziv da se javim u policisku stanicu i dam izjavu,tacnije tako sam saznao a poziv nisam uzeo iz poste.sta raditi.???imam 21god.
[ SlobaBgd @ 09.05.2017. 11:06 ] @
Žmuri i dalje, možda problem nestane...
[ anon336207 @ 09.05.2017. 11:12 ] @
pitam reko da ne napravim jos veci problem ako se ne javim.
[ Java Beograd @ 09.05.2017. 11:44 ] @
ne mogu ti ništa
[ rmilić @ 09.05.2017. 12:29 ] @
Dosta si šturo opisao problem, odnosno, pišeš "tvoju" verziju a ni reč o tome da li si i kakav si ugovor potpisao.
Ako si potpisao ugovornu obavezu, u kojoj su navedene ugovorne obaveze, iste ne prestaju time što si ti "vratio" sim karticu.
Bežanjem od problema samo praviš još veći problem.
Moj savet ti je da odeš i vidiš šta se da učiniti po tom pitanju. Možda prihvate da ti umanje dug ili nešto slično. Ne verujem da će prihvatiti tvoje objašnjenje!
[ dusanboss @ 09.05.2017. 12:41 ] @
Hmm. Koliko mi je poznato policija ne radi takve stvari. Nema tu šta, ako si potpiso ugovor moraš da platiš, doći će ti sudski izvršitelj (moguće u pratnji policije, tako da je to možda slučaj).

Ako te policija zove na razgovor, dobio si poziv na koji ako se ne odazoveš mogu da te hapse mada to sigurno nije razgovor oko ne plaćenog računa. Tu se nešto drugo dešava i ti verovatno znaš šta je. Ako ne znaš a čak i ako znaš mislim da je najbolje da "Pera ode paravo u policiju"
[ rmilić @ 09.05.2017. 12:47 ] @
Da bi ti bilo jasnije, kakav si problem napravio, pročitaj sledeće:
Obaveza ili obligacija je pravni odnos između dve strane na osnovu koga je jedna strana (poverilac) ovlašćena da zahteva od druge strane (dužnik) određeno davanje, činjenje ili uzdržavanje (dare, facere, non facere) od nečega što bi inače imala prava da čini, a druga strana je dužna da to ispuni.
Sa stanovišta poverioca obligacija je potraživanje dok je sa stanovišta dužnika ona dug. Potraživanje i dug su u jednoj pravnoj simbiozi i u korelativnom odnosu
.
A zatim pročitaj i zakon o obligacionim odnosima:
http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html
Član 17

(1) Strane u obligacionom odnosu dužne su da izvrše svoju obavezu i odgovorne su za njeno ispunjenje.

(2) Obaveza se može ugasiti samo saglasnošću volja strana u obligacionom odnosu ili na osnovu zakona.

Samo prvi put čujem da policija zbog toga upućuje poziv na razgovor?!
U ugovoru piše ko je nadležan za rešavanje eventualnih problema a to je uvek sud!


[ anon115774 @ 09.05.2017. 15:53 ] @
Citat:
tehnika011:
pitam reko da ne napravim jos veci problem ako se ne javim.


Pa vidi, kad tad ce policija tebi zatrebati. Moraces da zamenis licnu kartu ili vozacku dozvolu kad ti istekne, zeleces mozda da registrujes auto a i pasos ces mozda hteti da izvadis/obnovis... to su samo najosnovnije stvari. E onda ce ta situacija da se zove "mecki na rupu".

Pa sad ti izaberi koja ti se varijanta vise svidja...
[ anon336207 @ 09.05.2017. 16:04 ] @
jeni kazu nemogu ti nista drugi drugo,ja cu sutra otici po taj poziv i videti sta ce biti,ja svakao idem mecki na rupu u svakom pogledu.
[ rmilić @ 09.05.2017. 16:06 ] @
Citat:
tehnika011: jeni kazu nemogu ti nista drugi drugo,ja cu sutra otici po taj poziv i videti sta ce biti,ja svakao idem mecki na rupu u svakom pogledu.

Da li si potpisivao ugovor sa njima (VIP)?
[ anon336207 @ 09.05.2017. 17:00 ] @
jesam.
[ rmilić @ 09.05.2017. 17:18 ] @
Onda pročitaj ugovor koji si potpisao i koje su tvoje ugovorne obaveze!
Vraćanjem sim kartice ugovor nije poništen!
VIP samo traži da ispuniš ugovornu obavezu u skladu sa potpisanim ugovorom!
Već sam ti dao link ka zakonu.
Nemaš teoretske šanse da izbegneš neplaćanje dospele sume!
[ Bradzorf012 @ 09.05.2017. 20:01 ] @
Da se radi o nekoj drugoj kompaniji, onda bih vrlo verovatno imao drugačiji stav, ali pošto se radi o neopevanim lopovima i hohštaplerima(tzv. VIP), reći ću ti samo jedno: gledaj da izbegneš kako znaš i umeš plaćanje. Bio sam u njihovim kandžama, a znam i par drugih ljudi koje su zahebali. Iza te navodne "druge priče" kriju se muljatori, prevaranti i secikese i umesto što slobodno šetaju ovom zemljom i bave se nekakvim biznisom trebalo bi da leže u Zabeli. Jednom rečju, stoka bez repa, stoka neopevana.
[ dusanboss @ 09.05.2017. 21:19 ] @
Slažem se sa Bradziem. VIP je ubedljivo najpokvarenija komanija kod nas.
[ gilopile @ 09.05.2017. 21:30 ] @
Pa ugovor se mora postovati, nema tu sad cile - mile. Potpisase obe strane i tu je kraj, mora da izmiri dugovanje za ceo taj period ako hoce da ih skine sa vrata.
Svima njima je ugovor tako sastavljen da se mogu fino ograditi u svoju korist kako hoce. Greska je sto su ljudi naivni i olako shvataju ugov. obavezu i posle kukaju.
Licno poznajem neke balvane koji su kukali sve vreme dok im je ugovor trajao, losa usluga i sl. Po isteku, umesto da raskunu, dobiku poziv i nasednu na mamac i produze ugovor. Dobiju neke gluposti, tipa telefon ( koji ce ga kostati duplo vise ) ili neki malo bolji paket interneta i sl. :D
[ anon336207 @ 09.05.2017. 22:00 ] @
2015 su zvali svaki dan,ja nisam menjao br,cele 2016 niko nije zvao,zatim sad 2017 su se moji roditelji javili na fixni tel gde su ih uterivaci iz Matrixa uveravali da ja to moram da platim,oni su uvideli njihov strah i nastavili neumorno da zovu,zatim su mi poslali tuzbu na kojoj sam automacki dobio presudu,nerazumem kakav je to sud koji mene nije pozvao,nakon toga su zvali i ponudili da mesecno isplacujem matrixu 5000din a tuzba kaze rok 8dana za isplatu 42.888din odmah sam odlucio da od mene nece videti belog dinara,jel to govori da tu sud nema nikakve veze vec je sve to takticki osmisljeno.javicu se dacu izjavu ali neverujem da ce me vise videti.
[ anon336207 @ 09.05.2017. 22:01 ] @
nisam uzeo telefon nista,samo moju licnu sim karticu.ja sam na samom pocetku prevaren.
[ anon336207 @ 09.05.2017. 22:07 ] @
Citat:
rmilić:
Citat:
tehnika011: jeni kazu nemogu ti nista drugi drugo,ja cu sutra otici po taj poziv i videti sta ce biti,ja svakao idem mecki na rupu u svakom pogledu.

Da li si potpisivao ugovor sa njima (VIP)?



ugovor ja jesam potpisao ali,sam uvideo nepravilnosti u njihovom radu,moj drugar nije u to vreme nigde radio tek napunio 18 god otisao u isti VIP potpisao ugovor i dobio telefon bez ikakvih problema,nije kreditno sposoban a uzeo bez problema,dok sam ja dobio 24meseca da ih cascavam pretplatom.da ne govorim da je moja devojka uzela pre 6 meseci u vipu telefon placa redovno sada je uzela jos jedan za mene,nigde prijavljena niti kreditno sposobna.gde je tu pravda.
[ Dexic @ 09.05.2017. 22:44 ] @
Cekaj bre za sta tebe tuze? Za neplacene rate? Da li si raskinuo ugovor? Da li si izbegao placanje nekih rata?


Posto se Matrix ukljucio - tu ti ne mogu nista, ukratko.
A ta presuda da li je stvarna iz suda ili samo nesto sto lici na nju?
Pola si rekao, pola nisi, pa ko ce da skapira da li si ti nesto izbegao od placanja, ili izgleda da te tuze za nesto nepostojece.
[ dusanboss @ 09.05.2017. 23:40 ] @
Čekaj bre, taj Matriks koliko kontam je neka agencija za naplatu dugova. Kako je onda i policija dolazila i ostavljala ti gomilu papira (kako ti kažeš) Policija ne ostavlja papire. Uruče ih lično ili raspišu poternicu.

A ti mališa ako želiš pomoć ovde, prestani da nas zajebavaš.
[ Java Beograd @ 10.05.2017. 06:57 ] @
Ma ne mogu ti nista. Nema tu krivi;ne odgovornosti, samo prekršajne.
Da si zaposlen, odavno bi ti skinuli od plate, automatskim nalogom. Pošto nisi, mogu samo da te povuku za ...
VIP je skapirao da ne može da dobije pare, pa je dug prodao Matrixu, za 10% cene. Sada Matrix pokušava da zaradi. Samo ignoriši. Za godinu dve, sve zastareva.


Ali koliko ja kapiram stvari, policija te ne traži zbog VIP-a. Biće da te policija traži zbog nekog prekršaja ili neke neplaćene kazne. Nešto skroz deseto. Jer, kao što rekoh, prodajom duga Matrixu, VIP je završio sa tobom.
[ Darko Nedeljković @ 10.05.2017. 08:11 ] @
Citat:
tehnika011:
javicu se dacu izjavu ali neverujem da ce me vise videti.

Mislim da policija nece nista da ti uzima izjavu u vezi VIP-a, nego ce da te pita o prekrsaju fiktivne adrese i da ti napise kaznu zbog iste. Pripremi se da odgovoris na pitanje da li je adresa u lk tvoja prava adresa, ili imas drugu, neprijavljenu. Mislim da po zakonu moras da promenis adresu u lk ako si na nekoj drugoj duze od 15 dana, a ako si krace onda ne moras, ne mogu ti nista. Pomaze jos akoprethodno das izjavu u opstini da hoces da budes Rom, onda prosto u policiji izjavis nesto kao "u kulturi i tradiciji nas Roma nije svojstven zivot na jednom mestu duze od 15 dana, pa adresu nisam menjao jer je adresa u lk poslednja adresa na kojoj sam proveo duze od 15 dana". Pitace te jos da nabrojis nekoliko poslednjih gradova/sela u kojima si bio tokom poslednjih par meseci, ti nabrojis neke i to je to, adresa gde si bio ne moras da se secas, ne mogu ti nista i ako izjavis da nosis ranac sa satorom na ledjima i svako vece tokom poslednjih 10 godina kampujes na drugom mestu. Ili tako, ili tvrdis da si tu bio non stop i da postari i policajci uopste ranije nisu dolazili i donosili pozive. Ako kazes da si se krio i svesno izbegavao obavezu prijavljivanja adrese jer te VIP uznemiravao, nagrabusio si.
Ovako mozes malo da zakomplikujes zivot sudu, policiji i VIP-u i ujedno izbegnes kaznu zbog neprijavljivanja adrese, ali ugovor i presuda nece da nestanu, ako ikada nadjes neki legalan posao, naci ce oni tebe, poslace firmi resenje o uzimanju nekog dela od tvoje plate sve dok se dug ne plati.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 09:29 ] @
prekrsaje nemam nikakve proveravao sam licnu preko veze u policiji nema nista u sistemu,sto vi kazete moguce je da me traze zbog adrese,jel nisam u dobrim odnosima sa uzom rodbinom a oni su mi obecali da ce me odjaviti pa verujem da me zbog toga sada zovu,ja ne zajebavam ovde nikoga nego pricam o stvarima koje su se desile.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 09:31 ] @
ja sam podstanar i menjam adrese stanovanja jednom u 2god to cu im reci,kako jeste.verujem da njih taj Matrix i VIP neinteresuje.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 09:40 ] @
Citat:
Dexic:
Cekaj bre za sta tebe tuze? Za neplacene rate? Da li si raskinuo ugovor? Da li si izbegao placanje nekih rata?


Posto se Matrix ukljucio - tu ti ne mogu nista, ukratko.
A ta presuda da li je stvarna iz suda ili samo nesto sto lici na nju?
Pola si rekao, pola nisi, pa ko ce da skapira da li si ti nesto izbegao od placanja, ili izgleda da te tuze za nesto nepostojece.



Ugovor je raskinuo vip i predao matrixu zatim je matrix poceo sa zvanjem i slanjem papira navodne tuzbe jos pre 2god .3meseca sam placao i prestao znaci zbog neplacenih rata.tj pretplate.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 09:46 ] @
presuda je otkucana potpisana sve je to fotokopija i nelici na nikakvu presudu,taj Matrix ima ortacki ugovor sa Gucunja advokatom iz Nisa i taj mi je sve te tuzbe i opomene pred utuzenje slao,ja znam da je tuzba ili resenje stize u plavoj koverti sa pecatom nekog suda,ovo video suda nije.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 09:51 ] @
takodje sam cuo taj MATRIX ide po firmama u Beogradu i nudi usluge naplate dugova za 10% pa gde uspe.
[ anon115774 @ 10.05.2017. 10:07 ] @
Citat:
Java Beograd:Samo ignoriši. Za godinu dve, sve zastareva.


Ako se pokrene postupak onda ne zastareva.

Mada, sto rece neko, ako on ima 21 godinu njemu verovatno jos 10-15 godina nece biti ni na kraj pameti da bi mogao nesto da pocne da radi tako da ne mora da brine sto se tice odbijanja od plate bar jos neko vreme.

Ali ce za to vreme sigurno da mu istekne licna karta pa ce morati da je menja ili ce mu od policije trebati neki drugi dokument pa ce morati sam da se pojavi. Osim ako ne zeli da ode totalno u ilegalu mada ne znam kako se to nekom isplati za tako male pare pogotovo sto je kriv koliko vidimo. Klasicna prica, hteo da dodje do telefona "sad i odmah" pa je potpisao ugovornu obavezu iako mu pretplata ne treba pa onda kuka kako on njima mora da placa pretplatu i onda u jednom momentu prestane da placa misleci da ce sve da se zaboravi (naravno uz smisljen odgovarajuci izgovor kako je usluga losa itd...). Mislim, takve stvari smo ovde na forumu videli onoliko puta :)
[ Otto23 @ 10.05.2017. 11:46 ] @
Citat:
Klasicna prica, hteo da dodje do telefona "sad i odmah" pa je potpisao ugovornu obavezu iako mu pretplata ne treba pa onda kuka kako on njima mora da placa pretplatu i onda u jednom momentu prestane da placa misleci da ce sve da se zaboravi (naravno uz smisljen odgovarajuci izgovor kako je usluga losa itd...).

Samo sto njemu izgleda nikad nisu dali taj telefon. I to je uzrok zbog kog im je posle 3 meseca i "otkazao" (tj. vratio karticu). VIP nije ispunio obaveze, a trazio je od njega da placa pretplatu.

E sad, moguce da nam nije sve rekao. Drugo, kad im je vracao karticu, trebao je da trazi dokument da je raskinuo sa njima/vratio karticu, ili barem da napishe obavestenje VIP-u i posalje ga preporucenom postom sa povratnicom (najbolje preko nekog advokata), gde sve lepo pishe. Ovako nema dokaza, ni da je raskinuo, ni zasto je to uradio...

...
Btw. svaka presuda bi trebalo da ima broj pod kojim se vodi. Taj broj je moguce preko interneta ukucati u nesto sto se zove tok predmeta... i tako dobiti stanje predmeta i vishe informacija (kad su bila rocista, ako su bila)... dakle proveriti da li je to sto je stiglo zaista proslo kroz sud. Dodatno, sa tim brojem, moguce je otici na pisarnicu suda, i traziti uvid u predmet... dakle da ti oni daju sva dokumenta vezana za taj proces, da ih procitas.

http://www.portal.sud.rs/code/navigate.aspx?Id=601
[ ademare @ 10.05.2017. 12:40 ] @
Naravno da Nije dobio telefon . Kada bi VIP davao telefon , svakome ko se pojavi na vratima poslovnice, mogao bi da stavi katanac za nedelju dana !

VIP ne daje telefone , bez kreditne provere . E sad ako su po prici pokretaca teme , dali tamo nekom , ne znaci da su nameravali njemu da daju !

Zato se nikakav ugovor ne potpisuje , dok se ne stavi telefon u " dzep" . Prica tipa potpisi ti sada , pa dodji za nedelju dana kada proverimo, zavrsava se ovako .

Druga stvar je ko zna sta pise u tom ugovoru , i Nemoguce je ovako napamet tvrditi da je VIP prekrsio ugovor , jer nije dao telefon !

Koliko ljudi detaljno procita i razume , ugovor koji potpisuje od VIP-a i slicnih ? Jedan u Milion , naravno 99.9% i ne cita sta potpisuje , ostali ne razumeju ili citaju na brzinu, samo prelete pogledom.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 12:57 ] @
U pozivu pise Javiti se dana ODMAH radi davanja izjave.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 12:58 ] @
Ugovor cu pronaci pa cu okaciti sliku.
[ Darko Nedeljković @ 10.05.2017. 13:00 ] @
Citat:
tehnika011:
ja sam podstanar i menjam adrese stanovanja jednom u 2god to cu im reci,kako jeste.verujem da njih taj Matrix i VIP neinteresuje.

Njih interesuje da li si ti promenio adresu pre manje ili vise od 14 dana i ako je vise a nisi ih o tome obavestio onda sledi kazna. Nema sta rodbina da te odjavljuje, kad se prijavis izvrsice se automatska odjava. Ne mogu da te odjave i da si NIGDE izuzev ako hoces da budes Rom. Romi su se izborili za pravo da mogu slobodno da se krecu i da nemaju stalnu adresu na kojoj zive. Ali to te verovatno ne interesuje, zato im reci kako jeste, plati kaznu ili ako nemas para zameni je za zatvorsku i to je to. Ako odes u zatvor, tamo ces da naucis dosta fora kako da izbegnes razne obaveze i kako da pribavis sebi imovinsku korist a da te posle niko ne juri.
[ Otto23 @ 10.05.2017. 14:04 ] @
Citat:
VIP ne daje telefone , bez kreditne provere . E sad ako su po prici pokretaca teme , dali tamo nekom , ne znaci da su nameravali njemu da daju !

Zato se nikakav ugovor ne potpisuje , dok se ne stavi telefon u " dzep" . Prica tipa potpisi ti sada , pa dodji za nedelju dana kada proverimo, zavrsava se ovako .

Pa onda je isp'o najvan (da ne kazem nesto drugo, ona vunata zivotinja... od koje se pletu dzemperi, i nakurnjaci).
Mislim, uci u pretplatu, a pritom ne biti siguran da ces dobiti ono (telefon), zbog cega i ulazis u takav dil... je stvarno vrlo cudno i najvno.
[ Dexic @ 10.05.2017. 14:23 ] @
Citat:
tehnika011:
Ugovor je raskinuo vip i predao matrixu zatim je matrix poceo sa zvanjem i slanjem papira navodne tuzbe jos pre 2god .3meseca sam placao i prestao znaci zbog neplacenih rata.tj pretplate.

Ili mnogo mesas stvari, da te ne mozemo razumeti, ili namerno precutkujes.

Rata je za telefon. Ti nemas telefon. Pretplata je za tarifu.
Da li si imao ugovor na 24 meseca bez telefona ili si samo potpisao ugovor?
Da li si raskinuo ugovor? Da li imas napismeno da je raskinut ugovor?

Ovo je samo da se vidi za sta te Matrix juri, ali ti nista ne mogu, osim da te smaraju. A ti ih za to mozes tuziti. Da su izvrsitelji, ne bi te ni zvali.

Ako nije u plavoj koverti, tesko da ce biti od zvanicne ustanove, kao sto je MUP, SUP, Poreska, Sud ili nesto deseto.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 14:47 ] @
Ja sam placao mesecnu pretplatu za neku od tarifa i dok sam potpisivao ugovor pitao za telefon rekli su kad budete hteli mozete zatraziti uredjaj.ugovor je na 24meseca potpisan,a isti nisam raskinuo jel je bio uslov da platim sve u napred pretplate da bih mogao da raskinem ugovor.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 14:48 ] @
Neznam sta ja precitkujem kad sam reko sta i kako.
[ BluesRocker @ 10.05.2017. 20:27 ] @
Citat:
tehnika011:
Ja sam placao mesecnu pretplatu za neku od tarifa i dok sam potpisivao ugovor pitao za telefon rekli su kad budete hteli mozete zatraziti uredjaj.


A čekaj, koji je razlog što si potpisivao ugovor na 24 meseca, ako si mogao i bez ugovora da plaćaš postpaid? Šta si dobio tim vezivanjem?
[ Bradzorf012 @ 10.05.2017. 21:34 ] @
@Dušan

Nisu oni nikakva kompanija, oni su organizovana kriminalna grupa i kao takvima bi im trebalo suditi. U 99% slučajeva, da se neko obratio forumu na način na koji je to uradio postavljač topika, rekao bih mu samo jedno, pazi šta potpisuješ. Ovako, pošto su me grubo zavrnuli, mene lično, ali i nekoliko osoba iz mog neposrednog okruženja, imam potpuno drugačiji stav. Koliko sam razumeo, shvatili su da mu ne mogu ništa, pa su dug prodali uterivačima, a izgleda da im je to i praksa. Znam pošto sam čitao iskustva ljudi na forumima i sajtovima za zaštitu potrošača.

Kao što rekoh, ako bi neko trebalo da završi ne samo na sudu, nego i u Zabeli, onda su to menadžeri, ali i zaposleni ove kompanije. Pošto živimo u zemlji Srbiji, gde poštenim ljudima(čistim pred zakonom) poštovanje zakona vrlo često može da šteti, jer smo prodati belosesvetskim hohštaplerima da nas muzu i šišaju, uopšte ne čudi da je ovo "neka druga priča".

@Ranko Milić
Zakon o obligacionim odnosima? Piše tamo mnogo toga, a stvari nisu ni približno tako jednostavne.
[ anon70939 @ 10.05.2017. 21:44 ] @
Je l' mozes da opises kako su te to zavrnuli. Bas me interesuje. Da se ne desi i meni
[ Bradzorf012 @ 10.05.2017. 21:56 ] @
Ne, ne mogu, jer mi ju muka da o tome pišem. Ko mi veruje super, ko mi ne veruje opet super. Za sebe mislim da sam miroljubiv, nikada nisam imao problema sa zakonom, milion puta kupovao tehničku robu ili ugovarao paket za mobilni. Nikada i slovima nikada nikakvih problema, pa i ako ih je bilo, uz malo dobre volje i strpljenja sve se reši kako i dolikuje ljudima. Ljudima kažem. Sa stokom, podvlačim, sa bezrepom odvratnom prljavom stokom bi trebalo postupati drugačije.

Kao što rekoh, ovo je Srbija tj. ovo je "neka druga priča".
[ anon115774 @ 10.05.2017. 22:36 ] @
Citat:
BluesRocker:
Citat:
tehnika011:
Ja sam placao mesecnu pretplatu za neku od tarifa i dok sam potpisivao ugovor pitao za telefon rekli su kad budete hteli mozete zatraziti uredjaj.


A čekaj, koji je razlog što si potpisivao ugovor na 24 meseca, ako si mogao i bez ugovora da plaćaš postpaid? Šta si dobio tim vezivanjem?


Niza cena pretplate.
[ anon336207 @ 10.05.2017. 22:47 ] @
na ideju sam dosao jel sam imao dva telefona,odem u vip i pitam dali ja mogu da predjem na pretplatu s tim da u koliko mi telefon koji trenutno imam izgubim ili se pokvari,rekli su kad god budete hteli dodjite mi ce ,mo vam dati uredjaj,posle par meseci ta ista mi kaze da nemam pravo i da nisam kreditno sposoban,dok drugi koji nisu sposobni kreditno imaju uredjaj od istih,sta sad trebam da im platim,pa ni najludji to nebi uradio.poziv koji sam dobio je od Policiske Uprave zbog toga sto ne boravim na prijavljenoj adresi,raspitao sam se kod ljudi koji rade na novom beogradu u policiji i kazu da ce da te upropaste trazice da das adresu gde si trenutno pa ce doci i traziti od vlasnika da se tu prijavis,ili ces dobtiti fiktivnu od 10-15god pa kad god te policija zaustavi vodice te u 29 da te legitimisu.
[ SlobaBgd @ 10.05.2017. 23:02 ] @
Svega ovoga ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju...
[ dusanboss @ 10.05.2017. 23:11 ] @
tehnika011 ja i dalje mislim da se ti namerno praviš malo lud ovde.

Pazi ovako. Ti si potpiso ugovor na 24 m uz koji vip daje ili telefon (za 1. dinar) ili pospst od 50% na pretplatu. Na ugovoru mora biti jasno navedena jedna od te dve stavke uz IMEI uredjaja (ako je u pitanju telefon a ne popust na pretplatu). Jesu oni u VIP prevaranti i pokvarenjaci, ali sam siguran da te nisu zeznuli na način koji ti opisuješ.

Aj ti lepo nadji ugovor pa nam pročitaj ili još bolje skeniraj ga. Koja tarifa je u ptanju i koliko ti je mesečna rata?

Inače ne ide telefon uz svaki ugovor na dve godine. A ako ide a ti ga nisi uzeo pri potpisivanju ugovora kada si otišao po njega drugi put obnovili bi ti ugovor od tog datuma i dali tel. Nešto ti mutiš.
[ Java Beograd @ 11.05.2017. 08:03 ] @
Ja mislim da se desilo sledeće:

tehnika011 je potpisao ugovor na 24 meseca (bez popusta 50%), i pitao da li može kasnije da dobije telefon. Šalteruša mu je INFORMATIVNO rekla da može. Jednako kao i reklama na TV, kad kažu celoj javnosti "dođite kod nas, ima za 1 din".
Onda je tehnika011 stvarno i došao, i tražio da dobije konkretan telefon, ali to je već konkretna priča, a na informativna. Sledi provera u kreditnom birou, (i ne znam ni ja koja još), i onda šalteruša konkretno kaže: NE MOŽE.

Jbg. Dešavalo se to svima pa i meni: reklamira se banka na TV, kažu ima dozvoljen minus, ja zovem telefonom, raspitam se i telefonska podrška mi INFORMATIVNO kaže: može. Onda ja odem, konkretno na šalter, sledi provera (kreditni biro, zaduženost, plata, krediti, žirant, revolving i kreditne kartice, ovoono) i šalteruša konkretno kaže: gospodine za Vas nema dozvoljen minus.

No, dobro, da se vratim na tehniku011.

On tu pop.izdi izvadi karticu i demonstrativno baci šalteruši. Valjda je mislio da će tim činom da anulira svoje obaveze, da poništi potpisani ugovor. 'Oće, ali malo sutra. Zapravo je bacio sve besplatne minute koje je imao, sve besplatne SMS-ove koje je kasnije, realno, kupio i platio kod drugog operatera.

Sreća u nesreći za tehniku011 je da nema stalno zaposlenje, niti račun u banci sa sredstvima kojima bi mogao da se namiri dug prema VIP. Jer da je imao, uz pomoć privatnih izvršitelja, dug bi već bio vraćen. Ovako, VIP (koji, realno nije imao nikakav trošak, čak ni utrošene besplatne minute) prodaje tante za kukuriku još gorima od sebe, uzima 10% ukupnih dugova i kaže: dovidženja. Ćao đaci. I trlja ruke jer je u krajnjem saldu profitirao na tehnici011. Eh, da im je više takvih koji potpišu uguvor i onda demonstrativno bace karticu.
[ jovajovic100 @ 11.05.2017. 08:44 ] @
Jako je gadno biti mlad i drčan , i još misliti da sve znaš , a biti prilično neobrazovan ( vidljivo iz poznavanja gramatime : mala i velika slova razmaci i td ) .
Prema tome , tehnika je viđen kad tad da plati sve dugove i još harač onih bandita otimača para pod ogrtačem pravde . Dok će on da guli paštetu oni će od njegovih para da voze neki pežo i izvode devojku na večeru . Normalno ne samo od njegovih para već od 80.000 budala koje
oni harače .
Znači , momak , ubuduće pamet u glavu i guzu uza zid i neka ti ovo bude jedino pucanje u životu .
[ Darko Nedeljković @ 11.05.2017. 10:30 ] @
Citat:
Dexic:
Ako nije u plavoj koverti, tesko da ce biti od zvanicne ustanove, kao sto je MUP, SUP, Poreska, Sud ili nesto deseto.

Ne koriste samo plave, vec uglavnom bele, ima vec par godina.
[ anon336207 @ 11.05.2017. 11:09 ] @
pronasao sam ugovor evo slike...
[ ademare @ 11.05.2017. 13:04 ] @
Iz ovoga sto si objavio , sliku ugovora , se Ne pominje Nikakav telefon ! Znaci potpisao si ugovor za tarifni paket, Smartova - razgovor, SMS, net , ali ne i za Telefon !

To sto ti je neko nesto Usmeno rekao , nikom nista , jer se mozda niste razumeli, itd. Od toga nema nista !

Tako da nisi u pravu da VIP nije ispostovao svoje obaveze, vec si ti taj koji nije Ispostovao svoje Obaveze ! Vracanje kartice , ne znaci Ponistavanje ugovora , jer ti nisi u obavezi da koristis Usluge VIP-a kada imas ugovor , moze sve da ti ostane neiskorisceno , Samo si u Obavezi da Platis !
[ BluesRocker @ 11.05.2017. 16:07 ] @
Koliko vidim, za potpisivanje ugovora na 2 godine zauzvrat je dobio 25% popusta?
[ Dexic @ 11.05.2017. 16:15 ] @
VIP ti trazi preostale pretplate, na to ima pravo.
Ali su prodali Matrixu, znaci VIP te ne dira vise, a Matrix moze samo da te gnjavi.
[ Dexic @ 11.05.2017. 16:16 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Ako nije u plavoj koverti, tesko da ce biti od zvanicne ustanove, kao sto je MUP, SUP, Poreska, Sud ili nesto deseto.

Ne koriste samo plave, vec uglavnom bele, ima vec par godina.

Za formalne, a ne informativne, dopise? Porez za nekretnine je informativna posta, dolazi u beloj.
Ali sve sto je formalno sam samo u plavoj vidjao?
[ anon115774 @ 11.05.2017. 17:48 ] @
Koliko ja shvatam problem je nastao jer se on naljutio jer je njegov drug dobio telefon a on nije.
[ jovajovic100 @ 11.05.2017. 18:55 ] @
Kako rade uterivači dugova :

[ anon336207 @ 11.05.2017. 21:05 ] @
dakle poziv je zbog adrese jel su moji roditelji samozivi mene prijavili da ne zivim tu,i poslali zahtev da se odjavim te sam sad blokiran,dalo sam izjavu rok je 8 dana da se prijavim na adresi na kojoj se sad nalazim ili kazna od 30.000 do 150.000 i zabrana do 2032god.ne moze lepse da bude.
[ Dexic @ 11.05.2017. 21:18 ] @
Citat:
Informer:
Koliko ja shvatam problem je nastao jer se on naljutio jer je njegov drug dobio telefon a on nije.

To sam ja "shvatil" na pocetku, ali mislio sam da nije toliko glupo :)
[ anon142305 @ 11.05.2017. 21:41 ] @
Citat:
tehnika011: i zabrana do 2032god.

Kakva zabrana?
[ anon115774 @ 11.05.2017. 21:45 ] @
@Dexic

Pa da. To je ustvari ona "nepravilnost u njihovom poslovanju" koju on pominje i zbog koje je odlucio da ugovor vise ne vazi.
[ anon336207 @ 11.05.2017. 22:07 ] @
ne znam sta je zanimljivo kada neki ovde lupaju ko maksim boli me uvo za vip sad mogu da zovu kolko oce al ne znam koga,radi se o ozbiljnim stvarima,kakav bre drugar koji bakraci,pricao sam o stvarima koje su negde mogle a negde ne,pa sad ispada da ja zbog toga nisam hteo da placam racun,ja koji sam imao pravo na taj cuven tel,to pravo se izgubilo gotova prica a vi ga razvukli do besvesti.na kraju smo utvrdili da me policija trazi zbog adrese i to je to.
[ Otto23 @ 12.05.2017. 00:02 ] @
Ono sto bi trebao da naucis (izvuces pouku), iz celog tog dogadjaja - je da se dogovori koji vaze, obicno stavljaju na papir, koji se onda potpisuje obostrano, uz davanje originala svakoj od strana. A to se radi, bas zato, da sutra neka od strana ne bi mogla da tvrdi da je dogovoreno nesto sto nije...

Dakle, ako u tvom ugovoru nije pisalo da treba da dobijes telefon, sve sto su tebi obecavali, je otislo "machku o rep". Ti si trebao pri potpisivanju, da trazis da se stavi telefon koji zelis, upravo u polje koje za to i sluzi na obrazcu ugovora - kao i da se naznaci da ces ga pokupiti naknadno. Posto to nisi trazio, i posto tako ne pishe u ugovoru... onda nemas pravo na telefon. Sledeci put, citaj ugovor, i trazi da sve sto ste se dogovorili bude napisano u njemu.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 12.05.2017. u 01:21 GMT+1]
[ haosumak @ 12.05.2017. 05:50 ] @
Potrošač ima pravo da u roku od godinu dana traži raskid ugovora nezavisno od toga da li je trgovac imao nameru da ga propuštanjem obaveštavanja navede na zaključenje ugovora.
U ovom ugovoru ima elemenata koji se mogu tumačiti na taj način.
Verovatno zato trgovac i nije pokrenuo sudski postupak nego "plaši mečku rešetom" preko privatne firme.
[ Java Beograd @ 12.05.2017. 07:24 ] @
Citat:
tehnika011: ... ja koji sam imao pravo na taj cuven tel, to pravo se izgubilo gotova prica ...


E, vidiš, ovo je upravo suština tvoje muke. Nisi ti imao PRAVO na telefon. Imao si pravo da zatražiš telefon, uz ugovor ili kako već. Telefon je kupljen i vlasništvo je VIP-a, i ako oni odluče, shodno svojim kriterijumima, onda će da ti daju za 1 din, ili po nekoj drugoj povlašćenoj ceni, ili na rate. Oni imaju pravo na svoj telefon. Ako odlučle da ti ne daju, to mogu. To je njihovo pravo.

Ne možeš ti da imaš nikakvo PRAVO na tuđu imovinu. Davanje telefona po povlašćenoj ceni je zapravo kreditiranje. Ne možeš ti da odeš u banku da kažeš "Ja imam pravo na kredit ! ".

Nemaš pravo, i nikad ga nisi ni imao.



A zašto su te roditelji izbacili iz stana, to je druga priča.
[ Shadowed @ 12.05.2017. 08:56 ] @
Citat:
tehnika011: rok je 8 dana da se prijavim na adresi na kojoj se sad nalazim ili kazna od 30.000 do 150.000 i zabrana do 2032god.

Zabrana cega?
[ anon336207 @ 12.05.2017. 09:53 ] @
da pojasnim,zabrana za vadjenje i overavanje bilo kakvog papira,overavanje i td,kazna od 30 do 150hiljada do 15god ta blokada ili zabrana moze trajati tako su mi rekli,ja sam trenutno blokiran u sistemu dok se ne prijavim,rekli su vako,Ovo je za prekrsaj ali ja necu da ti pisem nista,nek bude rok od mene 8dana od nanas,uspit mi je nabacila Sta si ti bogu zgresio.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 09:55 ] @
iz stana nisam izbcen,vec sam samovoljno otiso i taj odlazak uredno najavio,nikad probleme nisam pravio niti me policija zbog neceg privodila.ali sta se moze kad ljudi vole da te kanalisu.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 09:56 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
tehnika011: ... ja koji sam imao pravo na taj cuven tel, to pravo se izgubilo gotova prica ...


E, vidiš, ovo je upravo suština tvoje muke. Nisi ti imao PRAVO na telefon. Imao si pravo da zatražiš telefon, uz ugovor ili kako već. Telefon je kupljen i vlasništvo je VIP-a, i ako oni odluče, shodno svojim kriterijumima, onda će da ti daju za 1 din, ili po nekoj drugoj povlašćenoj ceni, ili na rate. Oni imaju pravo na svoj telefon. Ako odlučle da ti ne daju, to mogu. To je njihovo pravo.

Ne možeš ti da imaš nikakvo PRAVO na tuđu imovinu. Davanje telefona po povlašćenoj ceni je zapravo kreditiranje. Ne možeš ti da odeš u banku da kažeš "Ja imam pravo na kredit ! ".

Nemaš pravo, i nikad ga nisi ni imao.



A zašto su te roditelji izbacili iz stana, to je druga priča.


Pravo na telefon sam imao nebih naravio ugovor e sad to sto nisam tako reci rezervisao to je druga prica,ali sad sta je,tu je,
[ anon336207 @ 12.05.2017. 10:03 ] @
da ne govorim ako me nedaj boze sad policija legitimise,morace da me vode u 29na legitimaciju i tu moze da padne prekrsajna prijava.
[ SlobaBgd @ 12.05.2017. 10:45 ] @
Zayebano je kod tebe što ništa ne naučiš iz $ranja koja ti se događaju, od merenja struje transformatora do traženja telefona od VIP-a i problema sa prijavom boravka.
[ Darko Nedeljković @ 12.05.2017. 10:54 ] @
Citat:
Dexic:
Za formalne, a ne informativne, dopise? Porez za nekretnine je informativna posta, dolazi u beloj.
Ali sve sto je formalno sam samo u plavoj vidjao?

Ja konkretno imam iskustva sa osnovnim sudom i poreskom upravom (razna dokumentacija, odgovori na zahteve, poreska resenja, poyiv da se javim radi davanja iyjave itd), a ako se dobro secam i za sudiju za prekrsaje, ali to mi je dosta davno secanje.

Citat:
da ne govorim ako me nedaj boze sad policija legitimise,morace da me vode u 29na legitimaciju i tu moze da padne prekrsajna prijava.

Ja sam ti jos pre nekoliko dana objasnio da moras ili imati urednu adresu, ili dati izjavu da hoces da budes Rom koji svako vece spava na drugom mestu, posto ovo drugo neces, a sad ispada da tebi ne odgovara ni jedna ni druga opcija? Prvo definisi sta ti je cilj, a potom razmisli kako se to realizuje i problem resen.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 11:17 ] @
ok je to sto si ti rekao,ovde gde sada stanujem tu cu biti prijavljen.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 11:19 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Zayebano je kod tebe što ništa ne naučiš iz $ranja koja ti se događaju, od merenja struje transformatora do traženja telefona od VIP-a i problema sa prijavom boravka.


Problem sa prijavom nije napravila drzava niti nadlezni vec moji roditelji,sluzbenica je lepo rekla podnosilac prijave vlasnik kada sam je pitao ko je vlasnik sve mi je bilo jasno,sto se tice tog vipa i matrixa to je od 2014god znam da ja licno nista necu uzimati na neke rate a kamoli potpisivati bilo kakav ugovor osim za posao,
[ anon70939 @ 12.05.2017. 11:34 ] @
Ko zna pored VIP-a koji još izvršitelji su dolazili na vrata tvojim roditeljima, pa počele verovatno opomene za oduzimanje stvari iz kuće, pa su ljudi bili prisiljeni da te odjave da ne bi oni morali da rešavaju tvoje dugove.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 12:00 ] @
niko od izvrsitelja nije dolazio,bili su policajci i ostavili papire od Matrixa,zatim su me prijavili jos u aprilu jedan poziv sam propustio jel mi nisu rekli da je stigao,niti sam znao sta je,sve ja razumem,ali ovo nemogu nikad,ja sam toliko stvari izvadio pomogao nista nazao nisam uradio niti napravio,otisao sam od njih i to sam im reko jel ja nemogu svakodnevno da objasnjavam i da se raspravljam jel neko nesto oce a nema,pa mu drugi krivi,dve godine nista nije bilo niti me ko trazio,za te dve godine ja sam sulsao kako trebam da se odjavim od istih kojima sam pomogao,cekali su prvu priliku javili se matrixu ko zna sta su im rekli kada su ovi zapeli,ali verujem da je sve to osmisljeno uradjeno,sada matrix vec skoro 15dana nije zvao nikog sve kao da je stalo,stigo ponovo poziv za izjavu,ja posle svega sam reko da odemo u sud i da se overi izjava da na toj adresi ne posedujem pokretnu i nepokretnu imovinu,znaci stitim njih,a oni su drsko odbili taj predlog koji sam dobio od poznanika koji je inspektor u mup novi beograd,da posle izvrsitelji u slucaju da dodju dobiu papir da ja tu nemam nista gde to dugovenje ide na otpisivanje.za te dve mirne godine sam im takodje pomagao za razne stvari,i posle svega noz u ledja,sramota me je za porodicu kakvu imam.!
[ anon336207 @ 12.05.2017. 12:07 ] @
CoyoteKG lepo si rekao da nebi oni morali da placaju moje dugove,na toj adresi je ostalo nesto iza mene vredno oko 200e mogo sam reci prodajte to moje i resen problem ali sam ja to sve precutao,niti sam to dobio niti ukrao,licno sam kupio i svojim radom zaradio za to nesto.necu da govorim gde je to zavrsilo.
[ anon115774 @ 12.05.2017. 12:14 ] @
Citat:
tehnika011:Problem sa prijavom nije napravila drzava niti nadlezni vec moji roditelji


A tebi bas nikako da udje u glavu da si ti uzrok svih problema?

Ne placas racune za telefon.
Neces da primis postu.
Ne pojavljujes se na adresi na kojoj si prijavljen.
Dve godine ne zivis na adresi i nisi se tu prijavio.

U principu pravis se lud za sve zivo... I sad ti je neko drugi kriv za probleme koje imas?
[ anon336207 @ 12.05.2017. 12:17 ] @
A ko je uzrok mog odlaska sa te adrese.? po vama verovatno sam sebi sam uzrok.!
[ anon336207 @ 12.05.2017. 12:18 ] @
ti informer mozes u isti kos sa njima.moja licna preporuka.
[ Darko Nedeljković @ 12.05.2017. 14:35 ] @
Citat:
tehnika011:
A ko je uzrok mog odlaska sa te adrese.? po vama verovatno sam sebi sam uzrok.!

Prirodno stanje stvari je da kad mladunce odraste ode iz roditeljskog gnezda i zapocne samostalni zivot, tako da tome ne treba uzrok. Zapoceo si trecu deceniju, logicno da si otisao, o kakvim uzrocima govoris? Ako si dosao da te sazaljevamo sto si postupio kako je u prirodi normalno, onda si promasio adresu.
[ Dexic @ 12.05.2017. 19:02 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Za formalne, a ne informativne, dopise? Porez za nekretnine je informativna posta, dolazi u beloj.
Ali sve sto je formalno sam samo u plavoj vidjao?

Ja konkretno imam iskustva sa osnovnim sudom i poreskom upravom (razna dokumentacija, odgovori na zahteve, poreska resenja, poyiv da se javim radi davanja iyjave itd), a ako se dobro secam i za sudiju za prekrsaje, ali to mi je dosta davno secanje.

Odgovori na zahteve su neformalni, kao i neka poreska resenja. Ali pozivi radi davanje izjave jesu, to je bilo u plavoj koliko se secam, ovo ostalo u beloj.
Nemam nesto puno iskustva, nego i mene zanima ako nije ovako. Ako si poziv primio u beloj, onda nema pravila.
[ anon336207 @ 12.05.2017. 20:12 ] @
poziv je bio u plavoj koverti,izgleda kao parce kartona isto plavo sve.
[ anon115774 @ 13.05.2017. 00:35 ] @
Citat:
tehnika011:
A ko je uzrok mog odlaska sa te adrese.? po vama verovatno sam sebi sam uzrok.!


To sto su oni uzrok tvog odlaska te ne oslobadja obaveze placanja racuna.

To sto su oni uzrok tvog odlaska te ne oslobadja obaveze da prijavis policiji novu adresu.

To sto su oni uzrok tvog odlaska te ne oslobadja obaveze da primis postu.
[ anon142305 @ 16.05.2017. 13:52 ] @
Citat:
tehnika011: zabrana za vadjenje i overavanje bilo kakvog papira,overavanje i td,kazna od 30 do 150hiljada do 15god ta blokada ili zabrana moze trajati tako su mi rekli,ja sam trenutno blokiran u sistemu dok se ne prijavim,rekli su vako,Ovo je za prekrsaj ali ja necu da ti pisem nista,nek bude rok od mene 8dana od nanas,uspit mi je nabacila Sta si ti bogu zgresio.

Kapiram da bez prijavljenog prebivalista ne mogu da se ostvare neka prava, ali da nesto zbog toga bude zabranjeno??
[ anon336207 @ 17.05.2017. 15:04 ] @
za dva meseca ce bilo ko moci da bude bez statusa tj prijave,jedino sto tu nije dobro je zbog licnih papira ako zatreba,ako vas prijavi vlasnik nema kazne niti bilo cega a ako vas prijavi neko treci za nelegalan posed onda moze doci do problema.takozvana ilegala.
[ pisac @ 25.05.2017. 13:41 ] @
A šta se dešava kada je vlasnik prijavljen na adresi svog vlasništva ali ne živi tu?
[ anon336207 @ 10.06.2017. 23:03 ] @
evo mene posle duzeg vremena,odavno sam se prijavio na adresu gde zivim,matrix pozove jednom nedeljno i to je to,niti sta stize niti me ko trazi.svi njihovi navodni rokovi za prinudnu naplatu tj procenu stvari su odavno prosli,oni pozovu sa pitanjem kada cu da platim dugovanje.nista od toga.
[ Dexic @ 10.06.2017. 23:41 ] @
Pocni da ih zezas, ili jos bolje pravi se bukvalno da buncas dok pricas.
[ anon336207 @ 12.06.2017. 17:11 ] @
Daleko im lepa kuca.
[ gilopile @ 12.06.2017. 17:28 ] @
Hahaha, dobro kaze, pricaj nepovezano, buncaj...Garant ce da te zaobidju misleci da si prolupao :)

Tako je jedan moj poznanik. Uhvatili ga dozvolari na pecanju bez dozvole i ovaj se pravio kao retard, saplitao jezikom, kao ne zna ni da prica, trazili mu u LK, a ovaj nesto nepovezano brbljao i ovi se samo okrenuli rekavsi, ma pusti ga u pm... :D JA sam se pokidao kad mi je to ispricao...Kako se samo seti, mamu mu...
[ anon336207 @ 14.06.2017. 14:07 ] @
posle propustenog poziva od strane matrixa poslao sam jednu adekvatnu poruku za njih.
[ dava @ 14.06.2017. 14:30 ] @
Sad si im samo dao doznanje da njihova taktika stvara neki efekat. Najbolje ih ignoriši.
Mada, hehe, ja bi njih zvao redovno i javljao da im danas neću platiit, a za sutra se čujemo.
[ anon115774 @ 14.06.2017. 14:48 ] @
Sad je samo nama stavio do znanja da je kompletan Miki Maus lik kad je u stanju da salje poruke na broj kartice u gate-u koje niko niti dobija niti cita :)
[ Machiavelli... @ 14.06.2017. 15:34 ] @
Hahahah "dava" - dobar savet! :-)