[ tpd @ 19.05.2017. 19:27 ] @
Pozdrav,

S obzirom da se lepljenje zidne keramike preko poludisperzija na opisanoj podlozi obicno zavrsava odvaljivanjem plocica sa sve zavrsnim slojem/bojom,
interesuje me da li na domacem trzistu/uopste postoji premaz koji se duboko penetrira u glet masu i garantuje sa njom vezu ili je jedini nacin da koliko-toliko izbegnu opisane posledice nasecanje/brazdanje zavrsnih slojeva? Prvenstveno bih zamolio profesionalne keramicare da odgovore na postavljeno pitanje, ukoliko ih ima na forumu.

Hvala
[ Java Beograd @ 19.05.2017. 19:59 ] @
Ovo je IT forum, teško da ćeš ovde nači profesionalne keramičare.

Eventualno, ako se obratiš Vladi RS, pa uspostaviš kontakt sa bivšim ministrom vojnim.
[ Darko Nedeljković @ 19.05.2017. 21:05 ] @
Mozda neki od skupljih lepkova za keramiku ima potrebna svojstva, ali postavlja se pitanje isplativosti njegove cene u odnosu na obican. Ja kad sam radio za sebe sam pazljivo sastrugao glet masu i boju, ali to jeste mucenje nevidjeno, bolje je zameniti te gipsane ploce novim, to poveca cenu za 2 evra po kvadratu, ali je najbrze i najkvalitetnije resenje, a pitanje je da li uopste postoji jeftinije.
[ tpd @ 19.05.2017. 21:16 ] @
To su cinjenice ali je problem u tome sto je stan useljen i zamena ploca ne dolazi u obzir, keramika se dolepljuje,
deo zidova je vec oblozen. Bice nasecanja/dranja gleta, ne vidim drugo resenje.
[ botr @ 19.05.2017. 21:20 ] @
Nema ti druge, osim da gulis. Nakon toga, bilo bi dobro da se premaze podlogom, a ja bih na to prevukao tanak sloj lepka i utopio mrezicu u njega, za svaki slucaj. To bi trebalo da drzi kako treba.
[ tpd @ 19.05.2017. 21:39 ] @
Gadan rad ali nema druge, ulje prsti po zidovima i drugacije da se zastite osim keramikom nema nacina.
Hvala na savetima, odok da derem zide...