[ dr_lafo @ 24.05.2017. 10:37 ] @
Pokušavam da prebacim domen kontroler sa 2003 na 2008 R2. Sve sam prebacio i sredio ali kad raskačim server na kome je windows server 2003 ( bio primarni domen kontroler ) i na novom serveru pokrenem active directory on mi izbaci neku grešku da nema ovog servera 2003? U čemu je fora? Da li moram demote 2003 ili je mogu samo raskačiti sa mreže?

Kada preko server menadžera uđem u Active Directory Users and Computer ima sve i sve je ok čini se. Aa kad probam preko Administrative Tools pa na Active Directory Users and Computer on mi izbaci neku grešku

Unapred zahvalan
[ valjan @ 24.05.2017. 11:07 ] @
Mora decommissioning starog servera, inače ostanu repovi i po AD-u i po DNS-u pa se stalno javljaju "gremlini" u radu tipa korisnik ne može da se uloguje, resurs odjednom postane nedostupan i sl, ja sam se nakrpio AD-ova gde su samo tako isključili stari i zaboravili pa posle kukali kako ne radi...
[ dr_lafo @ 24.05.2017. 11:22 ] @
Aha, a reci mi kako da proverim da li mi je 2008 spreman ( tj da li sam dobro prebacio sve role ) i da mogu ugasiti 2003. na netdom query fsmo je sve kako treba čini se sve role su na 2008 i čekirao sam GC tako da mi je sad 2003 DC a 2008 GC

Prebacivao sam sve iz više puta poslednjih 2 dana to radim. Došao sam do neke tačke gde treba da odradim demote i da očistim repove sa 2008 ali pošto mi je vrlo bitno da što kraći prekid pravi zbog toga sam mislio da ga smao iskljucim sa mreže pa ako slučajno nešto zaštuca da ga vratim.

Inače podesim parametre za novi dns tj ip adresu i može da se loguje svaki korisnik kao i na stari pa kontam da je to to da sad samo trebam da demote stari ali ako ima neki način da se sve istestira pre demota bilo bi super.

Hvala
[ valjan @ 24.05.2017. 12:56 ] @
Pa imaš tih vodiča za migraciju "step-by-step" koliko voliš, iako sam to radio puno puta ipak volim da imam otvoren jedan takav ispred sebe da slučajno ne zaboravim neki korak, i tu uglavnom imaš i navedene sve postupke za proveru.
[ dr_lafo @ 01.06.2017. 16:00 ] @
Ako može pomoć opet. Pokušavam da završim migraciju servera tj. ovo prebacivanje sa windows server 2003 na windows server 2008 R2 i imam 2 problema. Sve sam vino odradio i prebacio FSMO čekirao GC odradio replikaciju ali i dalje kad iskljucim 2003 nemam ništa u active directory-u na 2008 . Tj izbaci mi neki grešku. Takodje prilikom pokušaja demote-a izbaci mi ovu grešku
https://static.spiceworks.com/.../3262/Server_Error_DCpromo.jpg

UNapred zahvalan!
[ dr_lafo @ 02.06.2017. 07:22 ] @
Danas sam naišao na novu grešku. Čim ugasim stari server odma mi se pogube svi useri i "active directory ... " ne rade uopšte. Dok je stari server upaljem sve radi super. Mogu da prebacim sve da idu preko novog servera bez problema ali pod uslovom da ne gasim stari.