[ zica49 @ 06.06.2017. 09:59 ] @
Slike mi izgledaju jezivo nisam ni pokusavao ici na translate dok ne cujem neciji kometar i razlog za ovo sto je ugradjeno na kravama.
https://www.gazabpost.com/The-...le_adwords&utm_medium=paid
[ Miroslav Jeftić @ 06.06.2017. 10:02 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/Cannulated_cow
[ Windows2 @ 06.06.2017. 12:35 ] @
Ja videh to prvi put cini mi se u dokumentarcu "food-inc" (onaj dokumentarac sa jutjuba sto je prikazan na rts-u) kako farmer uvlaci ruku u kravu kroz taj otvor. I ja sam se zgrozio tada naravno.
[ Java Beograd @ 06.06.2017. 12:56 ] @
Bemtilebac, naježih se.
[ pajapop @ 06.06.2017. 13:30 ] @
Pa, neupucenim ljludima je to grozno, ili sta vec...U sustini, krave znaju da se prejedu, narocito lucerke (vrsta deteline) koja izaziva nadimanje...Da ne bi krava uginula mora se osliboditi pritiska, pa se prubusi rupa kroz kozu u zeludac da bi se gasovi oslobodili i krava prezivela. Taj otvor se mora i cesto kontrolilsati i povremeno "prodzarati" da se ne bi zapusio i ponovo onemogucio izlazak gasova. Ovako uredjen otvor sa stomom, predstavlja trajno resenje u prevenciji te pojave, a i sluzi veterinarima i drugim strucnim osobama da kontrolisu vrstu hrane koja krava uzima kao sto je u ovom slucaju...Nema sta, brinu ljudi o kravama, pa to ti je... Nista neobicno...Za veterinare i agronome stocarstva sasvim normalna stvar.
[ Java Beograd @ 06.06.2017. 13:36 ] @
'Oće to sa lucerkom, ako je seoska krava u pitanju koja šeta livadama. Ali ne kapiram kako krava sa farme, dakle, kontrolisana 100% može da se najede lucerke.

Inače, ok, kapiram da je na neki način to za kravino dobro.
[ Lavlja_Jazbina @ 06.06.2017. 14:56 ] @
Ta rupa ima veze sa metanom.4 krave i mesec dana voznje autom.
[ superbaka @ 06.06.2017. 14:59 ] @
radi se o potpuno legitimnoj hirurskoj intervenciji u cilju spasavanja zivota i ocuvanja zdravlja zivotinje... kamo srece kad bi se i kod nas vise radile te intervencije umesto sistema 'ja sam dao terapiju, pa ako pretera, pretera'.... ovo je prvi put da cujem da neko uopste posumnja u opravdanost ove intervencije...

nekada su ovakve stvari sluzile u cilju istrazivanja, ishrane recimo, ali sve je to vec zavrseno i izuceno pre nego sto sam ja i upisao faks '95, tako da cisto sumnjam da se radi o nekim eksperimentima....
[ optimizator @ 06.06.2017. 16:09 ] @
@superbaka
Zar vi ne radite sa nekim specijalnim crevom kroz usta?
[ Lavlja_Jazbina @ 06.06.2017. 16:21 ] @
Ovo se radilo kroz zadnjicu a seljak kome je krava uletela u detelinu,trcao glavom bez obzira da pokusa da je spase.

Inace:




[ superbaka @ 06.06.2017. 18:06 ] @
Citat:
optimizator:
@superbaka
Zar vi ne radite sa nekim specijalnim crevom kroz usta?


ma mogu ja da nasekiram i bastensko crevo i izduvam kravu, nego se ne radi o tome... ako se krava iznova i iznova naduva, neophodno je napraviti vestacku fistulu kroz koju ce se evakuisati gasovi i eventualno zameniti sadrzaj buraga... takav otvor stoji nekoliko dana dok se ne smiri situacija, a zatim se zasiva...
[ bakara @ 06.06.2017. 19:47 ] @
Pa ovo nije nista novo, davno sam gledao ovo na TV, to kravama ne smeta nista.
[ Count Zero @ 06.06.2017. 20:23 ] @
Citat:
ma mogu ja da nasekiram i bastensko crevo i izduvam kravu

Hahah, volim ovu rečenicu
[ Java Beograd @ 06.06.2017. 20:45 ] @
Kad se malo pažljivije pogleda / pročita sadržaj sa navedenih linkova, vidi se da se ovde radi o testovima varenja. Verovatno to rade proizvođači koncentrata - hrane za stoku.

Definitno se ne radi o kravama koje su šetale livadom pa zalutale u detelinu / lucerku.
[ jovajovic100 @ 07.06.2017. 08:48 ] @
Lupate , braćo " ljudi " da ne to neviđeno . " Ljudi " jer vas takve izjave postavljaju na stolicu na kojoj je sedeo Mengele .
Ako nam te krave služe kao izvor hrane , ne moramo da se iživljavamo na njima :
They’re called fistulated cows, and removing a chunk of these animals’ abdomens to expose their stomachs has been a longtime practice of animal experimenters and is even done at veterinary schools. Although many claim that the surgery doesn’t hurt the cows or reduce their life expectancy, the mutilation still has a four- to six-week recovery period, in which there’s no doubt that the animals are uncomfortable.

Iz ovoga se vidi da nema nema veze sa bolešću i prejedanjem . Ja znam u mom selu za ukupno nekoliko slučajeva prejedanja krava za deset godina i to se trokarom rešava ekspresno i mnogo manje bolno od ovoga idiotluka :



To otvaraju da bo mogli malo da im brljaju po buragu , dodaju i oduzimaju bakterije i enzime :



I to podvode pod organsku proizvodnju !!!



Ja imam predlog da svim debelim ljudima otvore takvu rupu na stomaku i kada se nažderu odu kod doktora da im izvadi pečenje iz tibe .
[ anon70939 @ 07.06.2017. 09:05 ] @
^ Totalno se slažem :)

Jednog dana, debeli ljudi, problem sa holesterolom, trigliceridima, kostaju lekovi, pregledi, lečenja, nesposobnost za fizičkim radom...
Zakonom da se pripiše da se ugradi ovako nešto na stomak. Tako da mogu i dalje da uživaju u hrani, a onda lopaticom izvade veći deo,i eto...
Uživaju u hrani, a opet nema holesterola, triglicerida. Nisu debeli, mogu da zapnu, rade i doprinose.

[ zica49 @ 07.06.2017. 12:39 ] @
Po meni ovo nije nimalo humano prema zivotinjama.
Otkud se uopste zna kako zivotinja dozivljava tu plastiku u sebi i kakav je osjecaj kad svako gura ruku u utrobu.

Odgledao sam video od do i vec se vidi prilikom davanja anastetika da se krava bas buni.
Prilikom podesavanaja umetka takodje,pravi grimase i nema kontrolu nad stolicom.
Da li je do doktora ili nedovoljna doza anastetika ali nehumano je.

[ superbaka @ 07.06.2017. 13:53 ] @
nema vise strucnih odgovora iz oblasti veterine sa moje strane dok god tolerisete ove klovnove... over and out...
[ Java Beograd @ 07.06.2017. 14:55 ] @
alo trolovi, ajd u rikverc
[ jovajovic100 @ 07.06.2017. 15:18 ] @
Citat:
superbaka:
nema vise strucnih odgovora iz oblasti veterine sa moje strane dok god tolerisete ove klovnove... over and out...

Alo , super veterinar , to što ti znaš da oteliš kravu , uštroiš prase , skineš krpelja i uspavaš džukelu ne daje ti za pravo da se praviš prozvan da tumačiš humanim gestom nečije ludilo da otvara kravama rupe na stomaku . Da je to BOG hteo svi bi imali rupu na stomaku . Ipak trebaju da i te krave imaju malo dostojanstva iako će jednog dana zavšiti u salamama . Mogao bi ti , veterinar , da predložiš da se ženama posle carskog reza ugradi rajfešlus da bi drugi put mogle da se porode bezbolno . Postoji etika , ako nisi znao , a i humanost .

Citat:
Java Beograd:
alo trolovi, ajd u rikverc

To sebi kažeš .