[ draganmi @ 20.06.2017. 12:01 ] @
Sudeći po stanju na beogradskim ulicama, oko 30% muškaraca se veoma ozbiljno bavi bodi bildingom.
Potpuno je jasno da oni ne znaju šta će im sva ta instalisana snaga.
Ona je, međutim veoma potrebna u zemljoradnji, građevinarstvu, vojnoj službi, itd., pa se radi o znatnom neiskorišćenom prirodnom resursu koji bi bio od velike koristi u zaštiti, obnovi i izgradnji zemlje.
Nekada su postojale radne akcije, a još pre toga moba i kuluk (zakonski obavezan način da se plati porez i putem fizičkog rada). S obzirom da je bildovanje čist luksuz, valjalo bi ga oporezovati u opštem interesu.
[ Java Beograd @ 20.06.2017. 12:14 ] @
Bravo !

I ne samo to. Ja bih oporezovao svaki drugi "znatno neiskorišćen prirodni resurs", kao što je:

1. Zaludno trčanje 22 odrasla zrela muškarca za jednom kožnom loptom, po kiši, suncu, vetru, snegu ...
2. Zaludno skakutanje grupe odraslih visokih muškaraca i bacakanje lopte ne bi li ista prošla kroz neki smešan visoki obruč (WTF ?)
3. Zaludno trčanje u krug, u krug u krug ...
4. Zaludno bacakanje koplja u prazno. (i neke kugle ?!)
5. Kvašenje u bazenu (bez potrebe za pranjem), i plivanje tamo - amo. Zaludno, naravno.
6. Vožnja biciklova u velikoj grupi, samo za džabe.

i tako redom.

Sve to treba na mobu i kuluk, pa da vidiš baćko kako će to da se opameti a otadžbina procveta !
[ dusanboss @ 20.06.2017. 12:29 ] @
A šta je sa zaludnim lupetanjem po forumu?
[ Shadowed @ 20.06.2017. 12:38 ] @
Citat:
dusanboss: A šta je sa zaludnim lupetanjem po forumu?

I to isto. Da placas porez, nego sta!
[ Java Beograd @ 20.06.2017. 13:04 ] @
Citat:
dusanboss:A šta je sa zaludnim lupetanjem po forumu?
E to tek ne volem.
[ član @ 20.06.2017. 13:15 ] @
a sta je sa zabadanjem nosa u tudja posla?!
[ Java Beograd @ 20.06.2017. 13:18 ] @
Citat:
član:a sta je sa zabadanjem nosa u tudja posla?!

Pa što bi smo bili na forumu, ako ne da zabadamo nos u tuđa posla ?
A i što bi neko postavio temu da forumu, ako nema želju da drugi forumaši zabadaju nos u njegova posla ?

A tebe znamo: samo čekaš da se neko požali na policiju kako su ga na'vatali na ćošku sa prekoračenjem od 30 km/h pa da ga dobro opleteš.
[ SlobaBgd @ 20.06.2017. 13:21 ] @
Citat:
član:
a sta je sa zabadanjem nosa u tudja posla?!

Slažem se! Eto i ti sad zabadaš nos u tuđa posla. Šta sa tim?
Porez, bato! Ili prinudni rad.
[ Ivan Dimkovic @ 20.06.2017. 13:27 ] @
Citat:
draganmi
S obzirom da je bildovanje čist luksuz, valjalo bi ga oporezovati u opštem interesu.


Tako je! Takodje i davanje saveta oko drzavne strategije je specijalisticki konsalting koji bi teorijski mogao biti naplacen, ko zna, mozda i vise stotina EUR po satu. Hajde da kazemo, recimo, 300 EUR na sat posto je u pitanju visoka drzavna strategija u vezi planiranja buducnosti zemlje, a bicemo dobri i uzecemo to kao neku nizu stopu... mislim, lako je mogla biti i cetvorocifrena suma po satu, budi srecan.

Zbog opsteg interesa bi to trebalo oporezivati fer stopom od 20%, dakle, 60 EUR po satu. Potpuno je nebitno da li si ti to nekom naplatio, ako nisi onda si neiskoriscen prirodni resurs i to bi takodje trebalo posteno oporezovati kako bi te motivisali da svoj talenat iskoristis.

Tvoj savet je ocigledno zahtevao i vise sati analize problema i pripreme, hajde da kazemo ukupno 5 sati. Mada, opet, moglo bi to i vise ako ukljucimo i sate za skupljanje podataka i statisticku obradu istih, ali eto za prvu godinu povlastica.

Izvoli platiti porez od 300 EUR, molicu lepo.

To je fer posto si ocigledno vrlo dragocen drzavni resurs, a opsti interes je, je li, opsti interes.
[ component @ 20.06.2017. 13:28 ] @
Znam da lupaš, ali ako ćemo ozbiljno, bildovanje (ili bilo koji sport) je koristan za društvo. Ako ništa drugo, zbog fizičkog zdravlja a time i manjeg korišćenja zdravstvenih resursa. Društvu se više isplate pojedinici koji uplaćuju zdravstveno ali ga ne koriste. Naravno, sve pod uslovom da se ne povrediš na treningu
A drugo, otkud ti znaš kako osoba koja bilduje zarađuje za život? Ukoliko je na poslu važna fizička snaga i izdržljivost, može se reći da radi na profesionalnom unapređenju
[ gilopile @ 20.06.2017. 13:34 ] @
Ma sve je to da lakse dodje do jedinke.

A gde si, imenjace, video nabildovanog zemljoradnika? Pre ce biti da su kost i koza. Istopljeni, ali zilavi. Ovaj BG bilder bi se onesvestio da provede 3 sata na njivi. Navikao na klimatizovane teretane i da zdere svakih dva sata.
[ draganmi @ 20.06.2017. 13:59 ] @
"Korist" (ujedno sa "zdravljem"):

1. hemoroidi
2. povišen krvni pritisak (od pritisika mase /budućeg još izobilnijeg sala/ na krvne sudove)
3. opterećenje (satiranje) srca
4. tegljenje nepotrebne mase (10-20+ kg) čitav ostatak života
5. deformisanost tela (nalik na tovarne životinje /dobro za isplatu poreza-kuluka/)
6. anaerobnost (lišavanje ćelija kiseonika, da brže ostare i da im se skrati vek)
7. gubljenje brzine
8. opterećenje kičme (diskopatija, diskus hernija, spondiloza, kifoza, skolioza...)
9. feminiziranost (izražavanje sebe kroz telesnu formu je ženski princip)
10. nadmenost (naduvenost psihe koja odgovara naduvenosti tela), uverenost u nekakvo /mehaničko/ postignuće
11. bolesno takmičarstvo (ko će koga da nadbije ili uplaši sirovom masom /mesom/)
12. pojačavanje metabolizma (opterećenje želuca, jetre, bubrega metaboličkim otpadom, stvaranje plakova)
13. znatno uvećano unošenje hrane (narodski: ždranje)
14. gubljenje vremena i zatupljivanje u komunikaciji sa otuđenim spravama i ogledalima u teretanama
15. robotizovana ishrana prehrambeno-tehnološkim otpadom
16. narcizam (ženama se oprašta, ako je na nivou narcisoidnosti)
17. od viška spolja unetog testosterona i androgena testisi se smanjuju (testisi smanjuju proizvodnju zbog prezasićenosti organizma hormonom koji inače sami proizvode)
18. beskorisnost i zaludnost žuđene mase i snage koja je njena mehanička posledica
19. egzibicionizam (atletske majice usred zime, opet feminizirano)
20. Sport? S kim i u čemu se oni nadmeću?










[ DaliborP @ 20.06.2017. 14:03 ] @
A sta tebe briga sta drugi rade sa svojim telom, tebe to nikako ne dotice. Ocigledno je i da ne razumes da teretana moze biti i korisna za zdravlje, nisu svi clanovi teretane bodi bilderi.
[ scoolptor @ 20.06.2017. 14:03 ] @
Do you even lift, bro?
[ Java Beograd @ 20.06.2017. 14:10 ] @
Da se ja pitam, ja bildere ne bih dirao, ali bih pecanje zabranio dekretom, i oporezaovao sa 1.000 %

- neverovatno zgubidansko gubljenje vremena - bolje da radi nešto korisno za društvo.
- bacanje para na opremu (više stotina pa i hiljada evra) višestruko premašuje cenu ulovljene ribe
- potencijalne prehlade i time sprečenosti za rad
- potencijalna reume i time sprečenost za rad


[ dusanboss @ 20.06.2017. 14:19 ] @
Čuo sam tu frazu mnogu puta kako ljudi koji idu u teretanu treba da se upregnu da rade nešto korisno i mogu reći, veomo mi ide na testise.

Takodje me nervira kad ljudi ne žele da treniraju pod izgovorom da oni eto dovoljno "treniraju" na poslu. Što je totalna glupst. Svaki traning pa i dizanje tegova je izuzetno koristan, zdrav, znatno smanjuje rizik od bolesti i veoma pozitivno utiče na telo i dušu. I ne, fizički rad ne može da zameni bavljenje sportom.

Ja se trenutno bavim najviše trčanjem i znam šta ljudi misle i govore ovde u selu kad me vide. Priče u glavnom idi u smeru kao komentar od draganmi. Najveći problem sa ljudima koji govore kako bi trebao da radim nešto korisno umesto da trčim jeste u tome što oni na radi skoro ništa. Dokone lenjčuge koje na taj način verovatno leče svoje komlekse.

Za one koji ne misle da je trening uzaludan, a provode dosta vremena u sedećem položaju evo odličnog treninga protiv bola u ledjima. Radite ovo 3 puta nedeljno uz po koj "trbušnjak" i nećete imati problema sa ledjima. https://www.youtube.com/watch?v=p6CMso14NWk



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 20.06.2017. u 15:31 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 20.06.2017. 15:02 ] @
Citat:
dusanboss
Ja se trenutno bavim najviše trčanjem i znam šta ljudi misle i govore ovde u selu kad me vide.


Trčao ti ili ne , u tvom selu uvek misle i govore o tebi isto .

[ scoolptor @ 20.06.2017. 15:18 ] @
Mesanje u tudj posao - omiljena zabava homo srbiensa.
Sa takvim likovima samo ostro. Oni za drugi jezik ne znaju.

[ component @ 20.06.2017. 15:27 ] @
Citat:
gilopile:
A gde si, imenjace, video nabildovanog zemljoradnika?


Ma koji bre zemljoradnik? Obrada zemlje ne zahteva nešto fizičku spremnost koju teretana može da mu obezbedi.
Recimo vojska, policija, vatrogasci,... njima mislim da su potrebni treninzi bar 3 puta nedeljno.

A mi što sedimo ispred računara po 8+ sati? Nama itekako treba teretana. Stalno ponavljam sebi da ću krenuti da vežbam, ali eto nemam vremena baš sada. Možda sledeće nedelje... I tako godinama. Svako, ali baš svako ko sedi za računarom toliko dugo, kada provede malo vremena u teretani, kaže da se preporodio. Nema bolova u leđima, ukočenog vrata, ramena...

... Nije u stvari ova tema za zezanje... evo mene je podsetila da bih u stvari mogao da krenem u teretanu. Ako ne zaključaju temu, možda za par meseci javim utiske
[ dusanboss @ 20.06.2017. 15:31 ] @
Ma ne treba ti teretana uopšte. Sve mišćne grupe možeš da treniraš bez skoro ni jedne sprave i tega samo sa vežbama sa težinom tela.

Ja sam se bolje "nabildovao" ovih par meseci radeći sklekove, trbušnjake i zgibove nego što sam dok sam išao u teretanu.
[ pajapop @ 20.06.2017. 16:10 ] @
Citat:
dusanboss:

Ja se trenutno bavim najviše trčanjem i znam šta ljudi misle i govore ovde u selu kad me vide. Priče u glavnom idi u smeru....


....Marseja!
[ draganmi @ 20.06.2017. 16:31 ] @
Gledanje u bilo koji ekran je daleko manje nezdravo i manje zaglupljujuće.
Osim toga, država treba da se postara povodom robotizacije muške omladine i njene opsednutosti samo-feminizacijom.
I da ima od nje nekakve vajde.
[ anon70939 @ 20.06.2017. 19:00 ] @
2012 je bio tata svim trolovima u pokusaju...
bar je imao neki stil, i argumentovano pokusavao svoje sulude tvrdnje da izgura
[ član @ 20.06.2017. 19:25 ] @
Citat:
Java Beograd:A tebe znamo: samo čekaš da se neko požali na policiju kako su ga na'vatali na ćošku sa prekoračenjem od 30 km/h pa da ga dobro opleteš.

pa to sam vec objasnio da nije zabadanje nosa u tudja posla, kad i druge ugrozavaju...
evo citiracu samog sebe sa jedne druge teme gde smo o tome diskutovali:
Citat:
član:ne bih da ispadne da ja sad nesto ovde moralisem i sl., da ti koji ne postuju propise ugrozavaju samo sami sebe, iskreno boleo bi me *urac, ali posto je u saobracaju tako da uvek nastradaju i potpuno neduzni, ovakve stvari ne mogu da precutim, zato uvek prokomentarisem!


sto se teretane tice, pokretac teme je ocigledno pun predrasuda! pa, nije svima koji vezbaju u teretanama cilj da se nabilduju i izgledaju kao zivotinje!

[ član @ 20.06.2017. 19:28 ] @
Citat:
dusanboss: Ma ne treba ti teretana uopšte. Sve mišćne grupe možeš da treniraš bez skoro ni jedne sprave i tega samo sa vežbama sa težinom tela.

Ja sam se bolje "nabildovao" ovih par meseci radeći sklekove, trbušnjake i zgibove nego što sam dok sam išao u teretanu.


podsetila me Duletova ispovest na ovu numeru :)


[ Bradzorf012 @ 20.06.2017. 20:04 ] @
Citat:
DaliborP:
A sta tebe briga sta drugi rade sa svojim telom, tebe to nikako ne dotice. Ocigledno je i da ne razumes da teretana moze biti i korisna za zdravlje, nisu svi clanovi teretane bodi bilderi.


Ovaj stav, koji je u suštini oksimoron, kontradiktoran samom sebi, bi se mogao primeniti na bilo koje pitanje ili temu na forumu osim onih koje se isključivo lično tiču pokretača teme. Ako ga primenimo na tvoje mišljenje mogao bi da izgleda ovako:

A šta tebe briga šta drugi postavljaju na internet, tebe to nikako ne dotiče. Očigledno je i da ne razumeš da forum služi za razmenu mišljenja, nisu svi članovi foruma genijalci.
[ miki069 @ 20.06.2017. 23:07 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=SwDbjIGW1s0

Tadija, klasičan bilder.

Onda dođe Spahija...

I DžABA ŠIROKA RAMENA, KAD SU MUDA MALENA.
[ DaliborP @ 20.06.2017. 23:29 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
DaliborP:
A sta tebe briga sta drugi rade sa svojim telom, tebe to nikako ne dotice. Ocigledno je i da ne razumes da teretana moze biti i korisna za zdravlje, nisu svi clanovi teretane bodi bilderi.


Ovaj stav, koji je u suštini oksimoron, kontradiktoran samom sebi, bi se mogao primeniti na bilo koje pitanje ili temu na forumu osim onih koje se isključivo lično tiču pokretača teme. Ako ga primenimo na tvoje mišljenje mogao bi da izgleda ovako:

A šta tebe briga šta drugi postavljaju na internet, tebe to nikako ne dotiče. Očigledno je i da ne razumeš da forum služi za razmenu mišljenja, nisu svi članovi foruma genijalci.

I tebi verovatno smetaju ljudi koji idu u teretanu, prilicno sam siguran.
[ plus_minus @ 20.06.2017. 23:42 ] @
Ma, svi koji bilduju i lože se na masu i na ogledalca oko njih i tako skucaju sami za 2 dana 28 normalnih obroka za 3 odrasla čoveka, samo neka nastave, nisu svesni koliko se ribičice lože na to ... U savremenom bodi bildingu, kosmos je granica.


[ miki069 @ 20.06.2017. 23:44 ] @
Film sedam i po:

https://www.youtube.com/watch?v=WWLYk_aIHsw
[ component @ 21.06.2017. 07:51 ] @
@plus_minus

Svestan si da si postavio video o Synthol ulju, zar ne? Nema veze sa vežbanjem, a pogotovo ne sa zdravim životom.
[ DaliborP @ 21.06.2017. 08:26 ] @
To je ono kad ljudi nemaju pojma o cemu pricaju pa postavljaju glupe youtube klipove. Svaki doktor i fizioterapeut danas ce preporuciti teretanu i vezbe snage za dugo zdravlje, ali ne, teretana je izgleda za "bildanje". Treba razdvojiti rekreativno vezbanje, profesionalni bodi building i frikove koji sebi unistavaju zdravlje.
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 09:48 ] @
Ja ne znam ni jednog "rekreativnog" posetipca teretane koji ne zagleda svoje mišiće, koji se ne qoorči bicepsima u tesnim majicama i koji ne diskutuje o izgledu mnogo više nego o zdravlju. Doduše, nisu oni krivi, televizija i reklame su im stavile znak jednakosti između zdravlja, mladosti i lepote, a oni, siroti, ne umeju da naprave razliku.

A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.
[ Bradzorf012 @ 21.06.2017. 09:57 ] @
Citat:
DaliborP:
I tebi verovatno smetaju ljudi koji idu u teretanu, prilicno sam siguran.


A šta tebe briga šta ili ko meni smeta, tebe to nikako ne dotiče. Očigledno je i da ne razumeš da forum služi za razmenu mišljenja, nisu svi članovi foruma genijalci.

I tebi verovatno smetaju ljudi koji imaju drugačije mišljenje, prilično sam siguran.
[ DaliborP @ 21.06.2017. 09:58 ] @
Citat:
SlobaBgd: Ja ne znam ni jednog "rekreativnog" posetipca teretane koji ne zagleda svoje mišiće, koji se ne qoorči bicepsima u tesnim majicama i koji ne diskutuje o izgledu mnogo više nego o zdravlju.

Ne znam po kojim tim teretanama ides, iz mogu uzorka vecina su obicno ili mladji koji pokusavaju da ostanu u kakvoj takvoj formi ili ljudi srednjih godina koji hoce da skinu koju kilu viska ili rese problem sa ledjima zbog dugog sedenja na poslu. Tih napumpanih u uskim majicama pred ogledalima ima, ali su vec poodavno u manjini. Trendovi se menjaju, to sto ti pricas meni lici na devedesete. Danas su crossfit i slicni programi mnogo vise popularaniji od klasicne teretane. A tu nema ni tegova ni ogledala.
Citat:
A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.

Obicno ljudi u urbanim sredinama nemaju priliku da izvlace balvan i okopavaju bastu, samim tim i idu u gym.
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 10:11 ] @
Pa upravo ti o tome i pričam, Dalibore. Teretana je čist šminkeraj i navlakuša, nema tu ni snage ni zdravlja. Doduše, ima kondicije za one koji su po ceo dan u fotelji, u krevetu ili u kafiću, ali sve to može da se postigne i prirodnim putem. Ne tako fensi i sa tim stranjskim nazivima, ali da može - može.

Ali važno je urbano, samo urbano!
[ DaliborP @ 21.06.2017. 10:21 ] @
Citat:
SlobaBgd: Pa upravo ti o tome i pričam, Dalibore. Teretana je čist šminkeraj i navlakuša, nema tu ni snage ni zdravlja.

Mislim da debelo gresis. Par puta nedeljno raditi vezbe snage su itekako dobra stvar za zdravlje, svaki doktor ili fizioterapeut ce ti to preporuciti. Svaki sportista danas provodi prilicno vremena u teretani upravo zbog vezbi snage a za to treba da se dizu tegovi.

Sto se tice "prirodnog" puta, naravno da moze, ali kao sto rekoh ako zivis u gradu, prirodni put je vise neka egzibicija nego zgoda.
[ anon70939 @ 21.06.2017. 10:40 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ja ne znam ni jednog "rekreativnog" posetipca teretane koji ne zagleda svoje mišiće, koji se ne qoorči bicepsima u tesnim majicama i koji ne diskutuje o izgledu mnogo više nego o zdravlju.

Ja znam puno rekreativnih posetioca teretane.
A to da li neko zagleda svoje telo, ne vidim ni u tome problem. Krenuli su u teretanu malo da smrsaju, zategnu se, pa diskretno pogledaju rezultate. Isto kao sto neko zagleda svoju stomacinu ispred ogledala, i sekira se zbog toga, a nista ne preduzima. Sta znaci, da to sto je video svoju stomacinu, da uziva u tome?
Naravno, u teretani ima i "balvana" koji vole da poziraju ispred ogledala, oblace one siledzijke, ali u teretanama u koje sam ja isao, takvih nije bilo puno.

Citat:
A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.

U teretane se ne ide da se dobije snaga. Kao sto se ni u sumu ne ide da bi se dobila snaga.

Po tebi sta je bolje, ako nema nekog treceg izbora? Sedeti za racunarom 8h na poslu i jos 8h kod kuce i to je to? Bolje nego otici u teretanu.

Nemoj da mi izvlacis trecu soluciju ;) jer znam da ima mnogo boljih solucija od teretane. Ali i teretana je bolja nego 16h-dnevno sedenje.


Al ajd ovako
Alpinizam - Nemaju svi novca za to
Planinarenje - Nemaju svi vremena za to
Voznja bicikla - Neko ima suljeve, a neko ne voli da okrece pedale.
Trcanje - Neko je mozda predebeo, i ne moze zbog zglobova. Neko zivi u centru grada, daleko od bilo kakve sume ili parka gde bi trcao. Trcanje po saobracajnim prometnim ulicama sigurno nije zdravo zbog zagadjenosti
Plivanje - Ne znaju svi da plivaju, a mnoga mesta u Srbiji i nemaju zatvoren bazen.
Vezbe kod kuce - Neko mozda zivi u garsonjeri, nema prostora za vezbe, ili ce skakutanje smetati komsijama ispod.

Dakle, nekom je najjednostavnije otici u teretanu. Sto Dalibor rece (nisam video post pre nego sto sam odgovorio), sve ostalo je veca egzibicija od teretane.
[ component @ 21.06.2017. 10:53 ] @
Pa teretana je prirodna. Čista fizika. Vežbe u kontrolisanim uslovima. Manja šansa za povredu nego da tegliš balvane. Može da se izoluje grupa mišića koju je potrebno vežbati. Kada se neko povredi ili je potrebno da vežbom koriguje zdravstveni problem, fizioterapeut mu neće preporučiti da ide na selo da radi, već terenatu. Tačno određen program vežbi. A fizički rad će mu zabraniti bar dok se ne oporavi.

Ne pamtim kada sam poslednji put otišao u teretanu. Ne branim ovaj način vežbanja zato što ga volim ili redovno idem u teretanu pa se osećam prozvanim. Samo ne mogu da verujem da postoji individua koja smatra da vežbanje nije zdravo. Na primer, ja više volim da vozim bicikl, lagano trčanje, plivanje i slično. Već vidim da iste individue proglašavanju i to kao neko "qoorčenje" i da je nezdravo i da skraćuje život i ko zna koje još gluposti.

Ljudi, niko vas ne tera da se bavite sportom. Sedi na kauču, gledaj TV, idi u kafanu... Tvoj život. Nemoj bar da truješ mozak omladini. I ovako su deci kafići zamenili fisuklturne sale. U moje vreme je bilo "u zdravom telu zdrav duh". Po ovim komentarima vidim da je nekima duh u "qoorcu" pošto je očigledno i telo tamo
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 11:05 ] @
@CoyoteKG
Citat:
Ja znam puno rekreativnih posetioca teretane.
A to da li neko zagleda svoje telo, ne vidim ni u tome problem. Krenuli su u teretanu malo da smrsaju, zategnu se, pa diskretno pogledaju rezultate.

Ne vidim ni ja u tome nikakav problem. Baš zato ne vidim ni potrebu da se foliraju da to rade zbog zdravlja a u stvari rade zbog izgleda.
Citat:
U teretane se ne ide da se dobije snaga.

I tu se slažemo. Samo još da se sa nama slože i oni koji tvrde da je vežbanje u teretani dobro za razvijanje snage i da bilderi i "rekreativci" osim drugih benefita teretane imaju i dobitak na snazi.
Citat:
Po tebi sta je bolje, ako nema nekog treceg izbora? Sedeti za racunarom 8h na poslu i jos 8h kod kuce i to je to? Bolje nego otici u teretanu

Po mei je najbolje da svako radi kako misli da je za njega bolje, pa čak i da ide redovno u teretano. Ali i da stvari nazove pravim imenom, a ne da se folira da tamo odlazi radi zdravlja. Ne, tamo ogromna većina ide jer je to u trendu, jer tamo ide njegovo društvo, jer je blizu, jer se posle teretane ode na pivo, jer se razviju mišići koje devojke vole, jer je to urbano, jer mogu da se hvale kako idu u teretanu i šatro brinu o zdravlju... Sve je to OK i legitimno. Samo nemojmo da se foliramo.

@DaliborP
Citat:
svaki doktor ili fizioterapeut ce ti to preporuciti

Da, svaki doktor i fizioterapeut sa TV-a, iz sponzorisanih emisija "o zdravlju". Da li si išao kod pravog doktora ili fizioterapeuta, u ordinaciju, na savetovanje, sa rezultatima pregleda koji će pokazati trenutno stanje tvog zdravlja? Ili to što kažu svaki TV doktor i TV fizioterapeut važi sa svakoga, svih telesnih karakteristika, godina, fizičkih osobina?
[ Java Beograd @ 21.06.2017. 11:30 ] @
Jbg iz krajnosti u krajnost. Forumaši dokoni.

Naravno da u teretani ima onih koji samo pumpaju mišiće i zagledaju se. Ali, jednako koliko procentualno ima bilmeza van teretane, toliko ima bilmeza i u teretani.
[ DaliborP @ 21.06.2017. 11:38 ] @
Citat:
SlobaBgd: Da, svaki doktor i fizioterapeut sa TV-a, iz sponzorisanih emisija "o zdravlju". Da li si išao kod pravog doktora ili fizioterapeuta, u ordinaciju, na savetovanje, sa rezultatima pregleda koji će pokazati trenutno stanje tvog zdravlja? Ili to što kažu svaki TV doktor i TV fizioterapeut važi sa svakoga, svih telesnih karakteristika, godina, fizičkih osobina?

Da, moj fizioterapeut mi je upravo dao plan vezbi u teretani za jacanje misica ledja i trbuha da bi sacuvao kicmu na duze staze.

Kakav TV, o cemu ti pricas.... Ti si se uhvatio par bilmeza kojih sto kaze Java ima isto toliko i van teretane da bi kao dokazao nesto.
[ stopnarkomaniji @ 21.06.2017. 11:40 ] @
To je stvarno novost da lekar nekome preporuči teretanu.

Po mom mišljenju lekar će preporučiti šetanje/hodanje ili plivanje ili lagane gimnastičke vežbe.

Naravno, pod onim "doktor" podrazumevam "lekar" a ne "Doktor Roso" i slični samoproklamovani "Doktori".

E sad, neki se žale da u urbanim sredinama po ulicama šuklja zagušljiv vazduh pa zato preporučuju teretanu,
Jes vala, a odakle se teretana snabdeva vazduhom? Biće da je to onaj isti vazduh sa ulice pun naftnih isparenja
plus obogaćen prdežima i znojem.

Zato mislim da je najbolja preporuka za vežbanje na livadu ili kroz kukuruze ili tako nešto.
A još bolje na planine medju medvede i vukove gde još nisu počeli da prskaju herbicide i pesticide.

Uz napomenu da profesionalni sportisti ne mogu izbeći teretanu ali oni imaju načina i da plate zaista dobro opremljenu i uredjenu teretanu.
[ anon70939 @ 21.06.2017. 11:48 ] @
Citat:
SlobaBgd
Citat:
CoyoteKG: Ja znam puno rekreativnih posetioca teretane.
A to da li neko zagleda svoje telo, ne vidim ni u tome problem. Krenuli su u teretanu malo da smrsaju, zategnu se, pa diskretno pogledaju rezultate.

@CoyoteKG
Ne vidim ni ja u tome nikakav problem. Baš zato ne vidim ni potrebu da se foliraju da to rade zbog zdravlja a u stvari rade zbog izgleda.


Nisam neki stručnjak, ali ako je neko debeo, to nije zdravo?
Ako neko ne mrda iz fotelje, pretpostavljam da i ta neaktivnost takođe nije zdrava?

A ako se teretanom sređuju te dve stvari, to znači da je zdravije.

No, pretpostavljam da si se možda malo iskompleksirao svojim izgledom, pa ti se čini da se svako "folira" ukoliko povede rečuna o izgledu :).

[ plus_minus @ 21.06.2017. 11:50 ] @
@DaliborP

Citat:
To je ono kad ljudi nemaju pojma o cemu pricaju pa postavljaju glupe youtube klipove. Svaki doktor i fizioterapeut danas ce preporuciti teretanu i vezbe snage za dugo zdravlje, ali ne, teretana je izgleda za "bildanje". Treba razdvojiti rekreativno vezbanje, profesionalni bodi building i frikove koji sebi unistavaju zdravlje.


Svaki lekar? Broj pravih lekara koji zaista brinu za čovekovo zdravlje je pratkično - iščezao. A degeni koje pominješ, nisu `freakovi` nego - degeni. Ja sam nekako oduvek bio mišljenja da zajedničke prostorije treba deliti sa što manje degena je moguće. Pa, ako u Srbiji nema puno tužnih slučajeva kao u priloženom video materijalu, onda super po sve ostale sportiste sa zdravim telom i zdravim duhom.


----------

@SlobaBgd

Citat:
A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.


Cela istina.


[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 11:52 ] @
Moj doktor je mene svojevremeno uputio kod fizijatra i fizioterapeuta u dom zdravlja, i vežbe smo radili na odeljenju fizijatrije, u sali. Možda je kod Dalibora drugačije, širok je ovaj svet i na Balkan još nisu stigli najnoviji zdravstveni trendovi.

Samo bih ponovio, ko nije uspeo da isprati: samo vi trenirajte u teretani, nemam ništa protiv toga. Ali nema to mnogo veze ni sa snagom ni sa zdravljem, već sa socijalizacijom i uticajem medija, kao što sam već pisao. Generalno ceo sportski pokret i fizičke vežbe već dugo, preko 150 godina, nemaju mnogo veze sa zdravljem i zdravim životom, već sa zaglupljivanjem masa, sa davanjem lažne nade marginalnim grupama, sa prodajom opreme i preparata i sa komercijalizacijom sporta i fizičke aktivnosti.
[ Miroslav Jeftić @ 21.06.2017. 11:54 ] @
Citat:
A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.


Nadam se da nisi sam vukao plug.
[ anon70939 @ 21.06.2017. 11:59 ] @
a moze i ovako :)

[ DaliborP @ 21.06.2017. 12:02 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Moj doktor je mene svojevremeno uputio kod fizijatra i fizioterapeuta u dom zdravlja, i vežbe smo radili na odeljenju fizijatrije, u sali. Možda je kod Dalibora drugačije, širok je ovaj svet i na Balkan još nisu stigli najnoviji zdravstveni trendovi.

Evo recimo meni je pukla bila ahilova tetiva na sportu pre 3 godine, posle operacije doktor mi je preporucio da idem da vucem balvane i dizem medijapan i kofe vode da bi mi se misic oporavio kako treba. Kakva teretana, kakve gluposti...priroda bato, i da vidis kako posle mogu da skacem.


[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 12:13 ] @
Jesi li ti nekad video balvan ili tablu mediapana? I prirodu izvan parka i prozora voza/autobusa/aviona?
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 12:14 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.


Nadam se da nisi sam vukao plug.


Ne, bilo nas je dvojica napred i jedan pozadi, kako i treba.
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 12:22 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Nisam neki stručnjak, ali ako je neko debeo, to nije zdravo?
Ako neko ne mrda iz fotelje, pretpostavljam da i ta neaktivnost takođe nije zdrava?

A ako se teretanom sređuju te dve stvari, to znači da je zdravije.

No, pretpostavljam da si se možda malo iskompleksirao svojim izgledom, pa ti se čini da se svako "folira" ukoliko povede rečuna o izgledu .


Pa upravo si nesvesno potvrdio ono što od početka pričam: IZGLED poistovećujete sa ZDRAVLJEM! Ako je neko debeo - znači da nije zdrav. Ako je lepo građen, znači da je zdrav. Ako je neaktivan, znači da nije zdrav. Ako je aktivan, znači da je zdrav. A ništa od toga ne mora da bude tačno. Ali kako bi vam prodali patike, časove uplaćene u teretani, "zdravu" hranu, karte za utakmicu, pivo u bojama omiljenog kluba, veliki TV nedelju dana pred Svetsko prvenstvo?

Ja sam svojim izgledom relativno zadovoljan, nešto izraženiji stomak mi je najmanji problem. Zdravlje mi već nije na visokom nivou, ali to nema veze sa stomakom i fizičkim izgledom nego sa genetikom i nezdravim (ali vrlo prijatnim) doskorašnjim životnim navikama.
[ DaliborP @ 21.06.2017. 12:23 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Jesi li ti nekad video balvan ili tablu mediapana? I prirodu izvan parka i prozora voza/autobusa/aviona?

Stvarno je retkost danas naci coveka koji je radio nesto u prirodi. Kao da pricas da si bio na Mesecu pa ne mozes da nam objasnis to specijalno iskustvo.
[ anon70939 @ 21.06.2017. 12:43 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Pa upravo si nesvesno potvrdio ono što od početka pričam: IZGLED poistovećujete sa ZDRAVLJEM! Ako je neko debeo - znači da nije zdrav. Ako je lepo građen, znači da je zdrav. Ako je neaktivan, znači da nije zdrav. Ako je aktivan, znači da je zdrav. A ništa od toga ne mora da bude tačno. Ali kako bi vam prodali patike, časove uplaćene u teretani, "zdravu" hranu, karte za utakmicu, pivo u bojama omiljenog kluba, veliki TV nedelju dana pred Svetsko prvenstvo?

Spinuješ.
Gde sam rekao da izgled poistovećujem sa zdravljem?
Gde sam rekao da lepo građen znači zdrav?
Samo sam rekao da debljina nije zdrava, a ako ti misliš drugačije, to je tvoje mišljenje i dalje nema šta da diskutujem sa tobom :)
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 12:50 ] @
@DaliborP
Naravno da nije retkost. Ali taj koji RADI u prirodi ili u stolarskoj radionici, u magacinu cementa ili na izgradnji puta neće se složiti da se snaga dobija u teretani i da vežbe u teretani mogu da poboljšaju učinak na RADU.

Stvarno bi trebalo da i ti i tebi slični malo proširite krug ljudi sa kojima se družite, da shvatite da kolege iz kancelarije, drugari iz teretane i ekipa iz kafića nisu ceo svet, i da postoji još mnogo i ljudi i zanimanja i mesta osim vašeg uskog kruga na kojem zasnivate pogled na svet. Ili bar da ne ubeđujete druge da je vaš pogled na svet jedini tačan.
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 12:51 ] @
Citat:
CoyoteKG:
...a ako ti misliš drugačije, to je tvoje mišljenje i dalje nema šta da diskutujem sa tobom :)

No comment.
[ superbaka @ 21.06.2017. 13:16 ] @
ljudima koji se bave bodibildingom nikada zdravlje nije bilo na prvom mestu niti ce biti... ali zato na pitanje zasto se time bave uvek odgovaraju, i uvek ce odgovarati, da to rade zbog zdravlja, jer se valjda m00da skvrce kada treba da priznaju da to rade zbog percepcije od strane okoline, eventualno od strane sebe... ako nista drugo, poznato mi je na sopstvenom primeru...
[ dusanboss @ 21.06.2017. 13:21 ] @
555-333 "evo ovi rade neki satanizam po teretani, neke evropske unije ovde" "Pod mač bato !"

https://www.youtube.com/watch?v=ZsvWuCG4kc0

Da da prirodno kako da ne. Stomak mu se naduo od hormona

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 21.06.2017. u 14:35 GMT+1]
[ bananaphone @ 21.06.2017. 13:34 ] @
@SlobaBgd - odmah da kazem, mrzim teretanu iz dna duse, posto mrzim zatvoreni prostor i vezbanje u zatvorenom prostoru.
Svojevremeno sam se amaterski bavio raznim sportovima - ali recimo najozbiljnije atletikom. Posle svakog atletskog treninga - ide teretana, ali bukvalno svakog, rade se ledja i trbusnjaci (to rade svi, i deca) i sad sta kome fali i cim se konkretno bavi - noge, grudi itd... Isto je bilo i sa drugim sportovima, kad god dodjes do nekog nivoa - ulazis u teretanu da bi dalje napredovao...

I ovo sto je DaliborP rekao je 100% i u mom slucaju. Fizioterapeut me je odveo u teretanu gde smo radili vezbe koje su trebale da mi pomognu sa problemima koje sam svojevremeno imao.

Svako vezbanje, ako je izvedeno na pravilan nacin i u kontrolisanim uslovima, moze da donese velike benefite zdravlju coveka, kao sto neadekvatno vezbanje, moze i da mu unisti zdravlje... Teretana je daleko kontrolisanije okruzenje, od recimo izvlacenja balvana u sumi, i sansa da se slucajno povredis, dok radis primeren trening je minimalna. Naravno mozes da se povredis tako sto ti sam odlucis da se forsiras, sto sa ne adekvatnim/pravilnim vezbanjem, sto sa koje-kakvim preparatima koje danas malteni svi gutaju kao bombone.

Ali svakako u teretani je izbor na tebi koliko ces i sta ces, a u sumi dok izvlacis balvane bas i nije...
[ DaliborP @ 21.06.2017. 14:00 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Stvarno bi trebalo da i ti i tebi slični malo proširite krug ljudi sa kojima se družite, da shvatite da kolege iz kancelarije, drugari iz teretane i ekipa iz kafića nisu ceo svet, i da postoji još mnogo i ljudi i zanimanja i mesta osim vašeg uskog kruga na kojem zasnivate pogled na svet. Ili bar da ne ubeđujete druge da je vaš pogled na svet jedini tačan.

Koji si ti spin majstor pa to je neverovatno. Sve ces napisano da izignorises i da dalje trubis po svome.
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 14:00 ] @
Dobro, bre, da li ste vi toliki balvani da ne primećujete da izvlačenje balvana iz šume nisam pomenuo u kontekstu alternativnog vežbanja već u kontekstu radnje za koju je potrebna SNAGA a ne ono što se u teretani naziva snagom.
Ali lepo zvuči, onako botovski, da se svi koji se ne slažu uhvate balvana i da se cela priča vrti oko balvana.

Je l' vas to teretana naučila na taj plitki i u suštini pokvareni način diskusije?

@bananaphone
Tebe je fizioterapeut uveo u teretanu, pratio tvoje vežbe, korigovao greške, zaustavljao te kada je procenio da si preterao... To se zove fizikalna terapija. Ili posle vežbanja sportske discipline na stadionu, odeš u teretanu sa kondicionim trenerom na dopunske vežbe kojima ojačaš POJEDINE GRUPE MIŠIĆA.

Kakve to veze ima sa vežbanjem u teretani o kojem ovde pričamo?
Citat:
Ali svakako u teretani je izbor na tebi koliko ces i sta ces...

Upravo to! Koliko ćeš i šta ćeš ne određuje ni medicinska struka, ni školovani trener, već tvoj utisak o tome koliko još treba da vežbaš da bi istakao noge i ramena, i još malo zategao stomak i dobio još koju pločicu. Estetska i sociološka kategorija a ne zdravstvena.

Hajde da ponovim: ni to nije problem. Samo ne folirajte druge (a sebe možete, zabole me) da to radite zbog zdravlja. Superbaka je to plastično objasnio. Ako preko vežbanja u teretani dobijete i nešto zdravlja, to je plus na koji niste računali.
[ vladd @ 21.06.2017. 14:08 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
Zato mislim da je najbolja preporuka za vežbanje na livadu ili kroz kukuruze ili tako nešto.



Kosidba na Rajcu, da se vidi koliko bilderi imaju snage
[ DaliborP @ 21.06.2017. 14:19 ] @
Citat:
bananaphone:
I ovo sto je DaliborP rekao je 100% i u mom slucaju. Fizioterapeut me je odveo u teretanu gde smo radili vezbe koje su trebale da mi pomognu sa problemima koje sam svojevremeno imao.

Mene nije odveo u teretanu vec sam isao sam i radio vezbe sa tegovima, loptom, istezanjem itd da bi oporavio misice ledja, nogu itd. I to mesecima.
Kao sto i sad idem da ojacam misice ledja zbog dugog sedenja na poslu ili sto neko vozi biciklu, trci ili dize tegove da bi smrsao ili stekao neku formu, tj da bi poboljsao zdravlje.

Jel treba sad i objasnjavati da je fizicka aktivnost zdrava? Misici sa godinama svima atrofiraju, kosti postaju slabije, ljudi vise nisu aktivni kao pre 150 godina, logicno je da treba paziti na telo i odrzavanje snage. Svaki fizioterapeut ce to preporuciti.

Stvarno treba biti specijalan slucaj i reci da su svi koji idu u teretanu pozeri i bodibilderi. To moze samo reci neko ko nikad nije ni usao u istu. Ili objasnjavati da ljudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu.
[ dusanboss @ 21.06.2017. 14:21 ] @
Naravno Slobo da je izgled tela bitan kod ovog sporta. Ne zove se džabe bodybuilding. Kao što je već rečeno trend više nije da se samo napumpaš i da nabaciš što više mase već da imaš igled tela koj stvarno oslikava dobro zdravstveno stanje.

Sad ćeš da kažeš kako to nije zdrav izgled već kad je čovek rumen, okrugao da puca od zdravlja :)
[ component @ 21.06.2017. 14:29 ] @
Zar ovde nije bila priča o običnim ljudima iz komšiluka koji idu u teretanu da vežbaju? Profesionalni bodibilding je nešto sasvim drugo i moje je mišljenje da u tim vodama ima sve manje zdravlja a sve više hemije. Profesionalnom bodibilnderu je izgled jedino važan. Tu se samo izgled i ocenjuje na takmičenju. Ako se misli na društvena korist od tog bildovanja onda je ista kao i kod fudbala, košarke, tenisa... tj. zabava za mase (naravno, kome je šta zanimljivo).

Izgleda da je tema trebala da bude u stilu: "Sad ću da vam kažem šta me nervira i svi se složite samnom". Ali eto, ljudi imaju različita mišljenja, pa se to nekima ne sviđa i teraju po svome. Ukoliko imaš neke argumente predstavi ih kako bi podigao kvalitet diskusije. Razgovor spuštaš na nivo zabavišta gde dete kaže svoje a onda zapuši uši i viče "lalalalalala" da ne čuje šta drugi odgovore.
[ bananaphone @ 21.06.2017. 14:39 ] @
Sto se tice bodybuilding-a - to je davno izaslo iz sfere zdravlja, estetike i sporta... Ali prosecan posetilac teretane danas, bar ovih par u koje sam ja imao prilike da udjem nije bodibilder...
[ pajapop @ 21.06.2017. 15:30 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
bananaphone:
I ovo sto je DaliborP rekao je 100% i u mom slucaju. Fizioterapeut me je odveo u teretanu gde smo radili vezbe koje su trebale da mi pomognu sa problemima koje sam svojevremeno imao.

Mene nije odveo u teretanu vec sam isao sam i radio vezbe sa tegovima, loptom, istezanjem itd da bi oporavio misice ledja, nogu itd. I to mesecima.
Kao sto i sad idem da ojacam misice ledja zbog dugog sedenja na poslu ili sto neko vozi biciklu, trci ili dize tegove da bi smrsao ili stekao neku formu, tj da bi poboljsao zdravlje.

Jel treba sad i objasnjavati da je fizicka aktivnost zdrava? Misici sa godinama svima atrofiraju, kosti postaju slabije, ljudi vise nisu aktivni kao pre 150 godina, logicno je da treba paziti na telo i odrzavanje snage. Svaki fizioterapeut ce to preporuciti.

Stvarno treba biti specijalan slucaj i reci da su svi koji idu u teretanu pozeri i bodibilderi. To moze samo reci neko ko nikad nije ni usao u istu. Ili objasnjavati da ljudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu.


Uffff, posto sam ja visi fizioterapeut - instruktor, ne znam kako da se ukljucim u ovu diskusiju....Vidi se da neki vole svog terapeuta...(privatni)....verovatno su se i sprijateljili...Ova stvar sa teretanom, rekreativnim bodibildingom, profesionalnim bodidildingom i prevencijom bola u ledjima su toliko siroke i razliicite stvari da ne bih znao odakle da pocnem...LJudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu, vec treba da odmaraju da bi njihovi misici u fizioloskom smislu mogli da se oporave od toksina koji se u njima nakupljaju i da bi se ligamenti i hrskavice, tetive i misicni pripoji na kostima rasteretili i postredeli od prekomernog sindroma prenaprezanja. Osobe, koje se bave "kancelarijskim" poslom, treba da imaju fizicku aktivnost, ukljucujuci i teretanu, ali samo do momenta dok nemaju "problem sa ledjima". Problem sa ledjima se ne resava u teretani...Teretana je specificni ambijent, gde dolaze razni ljudi i koji medjusobno imaju i takmicarski karakter, pa zelja za dokazivanjem i pokazivanjem cesto prevagne i dolazi do samopovredjivanja i produbljivanja problema sa ledjima...Normalno, treba da se rade vezbe samoistezanja paravertebralne muskulature kao i vezbe snage za abdominalnu i paravertebralnu muskulaturu ali kroz zastitni polozaj i bez dodatnog opterecenja...Vezbe sa uvrtanjem trupa treba izbegavati ako je verifikovan problem u smislu neke diskus hernije. Znaci, vezbe u kucnim uslovima su sasvim primerene i preporuclljive (dok si ziv), i to su vezbe koje se nauce...Aktivnosti kao sto je voznja bicikla, plivanje, brzi hod, trcanje su preporucljive....Ajd` sad ovoliko, pa videcemo gde ce nas diskusija odvesti
[ draganmi @ 21.06.2017. 15:37 ] @
Evo jedne anegdote iz Napoleonovog doba, koja možda može da pomogne.
Neki akrobata je nastupio pred njim, pokušavajući da ga zadivi (takođe, glavni cilj bildera). Napoleon ga je upitao: "Koliko vremena ti je trebalo da postigneš svoju veštinu?" Akrobata je odgovorio: "4 godine". "E, onda ti kao nagradu dosuđujem 4 godine apsa, da razmisliš o tome šta znači gubljenje vremena."

N.B. Inače kao postavljač teme bih napomenuo da je pominjanje sporta, fizijatrije i rekreativaca zapravo diverzija, jer je tema jasno i isključivo usmerena na čiste bodi bildere.
Takođe, ponavljam, pošto svakodnevno šetam gradom po par sati nesumnjivo je da bodi bilderi (koji se jasno uočavaju i sa 100m razdaljine) predstavljaju oko 30% populacije naše muške omladine.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 21.06.2017. u 16:55 GMT+1]
[ anon70939 @ 21.06.2017. 15:38 ] @
@pajapop
vala ako uspeju i to da spinuju, svaka cast :)
[ DaliborP @ 21.06.2017. 15:55 ] @
Citat:
pajapop:LJudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu, vec treba da odmaraju da bi njihovi misici u fizioloskom smislu mogli da se oporave od toksina koji se u njima nakupljaju i da bi se ligamenti i hrskavice, tetive i misicni pripoji na kostima rasteretili i postredeli od prekomernog sindroma prenaprezanja. Osobe, koje se bave "kancelarijskim" poslom, treba da imaju fizicku aktivnost, ukljucujuci i teretanu, ali samo do momenta dok nemaju "problem sa ledjima".

Upravo tako, to je sustina.
Citat:
Problem sa ledjima se ne resava u teretani...Teretana je specificni ambijent, gde dolaze razni ljudi i koji medjusobno imaju i takmicarski karakter, pa zelja za dokazivanjem i pokazivanjem cesto prevagne i dolazi do samopovredjivanja i produbljivanja problema sa ledjima...Normalno, treba da se rade vezbe samoistezanja paravertebralne muskulature kao i vezbe snage za abdominalnu i paravertebralnu muskulaturu ali kroz zastitni polozaj i bez dodatnog opterecenja...Vezbe sa uvrtanjem trupa treba izbegavati ako je verifikovan problem u smislu neke diskus hernije. Znaci, vezbe u kucnim uslovima su sasvim primerene i preporuclljive (dok si ziv), i to su vezbe koje se nauce...Aktivnosti kao sto je voznja bicikla, plivanje, brzi hod, trcanje su preporucljive....

Ja sam svoj problem resio bas tim vezbama koje preporucujes i to kod kuce, radio sam ih redovno i uspeo sam da resim problem, jos prosle godine. Ali preventive radi teretanu sam poceo da bi ojacao misice ledja i trbuha za buducnost(zbog godina) da bi izbegao povrede jer se i dalje aktivno bavim sportom. Ako neko ima bolove dizanje tegova svakako nece pomoci, vec moze samo odmoci, to je bar jasno.

A fizioterapeut mi nije nikakav prijatelj - ako cemo iskreno, od kad sam prosao oporavak od operacije ahilove tetive sa par fizioterapeuta - nisam bas u dobrim odnosima sa njima.
[ dusanboss @ 21.06.2017. 15:56 ] @
pajapop da li si vido link koji sam okačio sa vežbama za donji deo ledja? Postoji gomila videa tog tipa medjutim ovaj način vežbanja mi je posebno dobar i takodje je veoma efikasan.
[ pajapop @ 21.06.2017. 16:23 ] @

Video sam...i OK je za ljude, sportiste, koji jos uvek nemaju problem sa ledjima...Ali oni koji imaju problem...prvo uopste ne izgledaju kao onaj dasa instruktor ...vec se jedva okrenu u krevetu, vuku se po kuci ili poslu....i tamo ne bi bilo 2-3 vezbi koje bi im bile primerene....Sistem vezbi za osobe sa problemom je sasvim drugaciji i kroz zastitne polozaje. Ne treba mesati "babe i zabe"....
[ Miroslav Jeftić @ 21.06.2017. 16:29 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Dobro, bre, da li ste vi toliki balvani da ne primećujete da izvlačenje balvana iz šume nisam pomenuo u kontekstu alternativnog vežbanja već u kontekstu radnje za koju je potrebna SNAGA a ne ono što se u teretani naziva snagom.


Da li je teža kila balvana ili kila tegova...?


Citat:
vladd:
Citat:
stopnarkomaniji:
Zato mislim da je najbolja preporuka za vežbanje na livadu ili kroz kukuruze ili tako nešto.



Kosidba na Rajcu, da se vidi koliko bilderi imaju snage


Pa ne kosi se na snagu, tj. može ali neće dugo trajati.
[ bananaphone @ 21.06.2017. 16:47 ] @
Citat:
pajapop:
Uffff, posto sam ja visi fizioterapeut - instruktor, ne znam kako da se ukljucim u ovu diskusiju....Vidi se da neki vole svog terapeuta...(privatni)....verovatno su se i sprijateljili...


Ako govoris o meni - ne znam iz cega si celu onu analizu izvukao :D. Terapeut je svakako "privatni" u NL, ali placa ga osiguranje, a lekar me je poslao u praksu koja mi je najbliza kuci, odradili smo ±15-20 termina - i izmedju ostalog vezbe su bile u teretani - bar za mene. Ne znam vise da li bi ga prepoznao na ulici da ga sretnem kamoli da smo neki ortaci :D

BTW - meni je fizio dobro dosla, ali probleme mi je resio kiroprakticar...
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 16:56 ] @
Au, još jedna New Age fora!
[ SlobaBgd @ 21.06.2017. 17:02 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Da li je teža kila balvana ili kila tegova...?

Hoćeš da kažeš da su iste težine?
[ bananaphone @ 21.06.2017. 17:06 ] @
Citat:
SlobaBgd: Au, još jedna New Age fora! :)


To sam i ja rekao, ali namesti mi covek (moja) ledja - onako automehanicarski, "tretman" je trajao manje od 2min, legao sam sa bolovima, ustao bez njih, i to je to... Posle sam jos malo vezbao, ali bolova vise nema...
[ gilopile @ 21.06.2017. 17:10 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ja ne znam ni jednog "rekreativnog" posetipca teretane koji ne zagleda svoje mišiće, koji se ne qoorči bicepsima u tesnim majicama i koji ne diskutuje o izgledu mnogo više nego o zdravlju. Doduše, nisu oni krivi, televizija i reklame su im stavile znak jednakosti između zdravlja, mladosti i lepote, a oni, siroti, ne umeju da naprave razliku.

A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.


Tako je Slobo. Gde moze bre jedan takav nabildan zglavkar da radi :) Nagledao sam ih se ihajjj, samo kukaju kada naleti malo tezi posao. Kao sto rekoh, sve je to zbog lakseg i bezeg parenja i da ih prihvate u drustvu, jer fizicke zastite nikad dosta, kad ne moze intelektualno da se uklopi :) Naravno, pod fizicku zastitu mislim samo na vizualno da nekog prepadne, a inace takvi padaju ko kruske kada se biju. :)
Casti izuzecima, ima nesto malo normalnih sportista - bildera, normalni ljudi,. a ostatak sacuvaj me boze. Gledaju se u izlogu kad prolaze, sire se ko rakovi i sl.
[ dusanboss @ 21.06.2017. 17:12 ] @
Citat:
pajapop:

Video sam...i OK je za ljude, sportiste, koji jos uvek nemaju problem sa ledjima...Ali oni koji imaju problem...prvo uopste ne izgledaju kao onaj dasa instruktor ...vec se jedva okrenu u krevetu, vuku se po kuci ili poslu....i tamo ne bi bilo 2-3 vezbi koje bi im bile primerene....Sistem vezbi za osobe sa problemom je sasvim drugaciji i kroz zastitne polozaje. Ne treba mesati "babe i zabe"....:)


Svakako. To je poprilično težak trening. Ja se lepo oznojim dok ga uradim u dobroj sam kondiciji. Ne moguće je raditi ga dok si u bolovima. imao sam problema sa ledjima pre par godina. Dobrih 3 meseca sam jedva hodao. Taj trening što sam okačio je primanjiv kad bolovi prodju ili kao prevencija. Složićeš se da većina bolova u donjem delu ledja (diskus hernija, išijas) nastaju kao posledica slabljenja mišića srednjeg pojasa zaduženih za držanje kičmenog stuba, a to usled ne dovoljne (ili nepravilne) fizičke aktivnosti i previše sedenja.
[ dusanboss @ 21.06.2017. 17:18 ] @
Ne znam kakve veze ima nabildovanost na to koliko će neko moći (hteti) da radi neke fizičke poslove? To što je neko mišićav može samo pozitivno da utiče. Sa druge strane ako je neko lenjčga i ne leže mu fizički poslovi, to što je mršav ili debeo mu svakako neće biti plus.
[ dejanet @ 21.06.2017. 17:37 ] @
Citat:
@dusanboss:Ne znam kakve veze ima nabildovanost na to koliko će neko moći (hteti) da radi neke fizičke poslove? To što je neko mišićav može samo pozitivno da utiče. Sa druge strane ako je neko lenjčga i ne leže mu fizički poslovi, to što je mršav ili debeo mu svakako neće biti plus.

Ne utice pozitivno na sposbnost fizickog rada, jer se klasican body building zasniva na anaerobnim vezbama, dok fizicki rad ukljucuje dosta aerobnih aktivnosti (ako sam pomesao ispravite).

Znam po sebi od pre 20 godina, kada sam isao u teretanu, bukvalno nisam mogao izlopatam pola peska/sljunka, koliko je mogao moj cale. Cuo sam takodje od par 60-godisnjaka, koji su mi rekli isto za njihove sinove bildere kada treba ugalj da se utovari u kucu.
[ dusanboss @ 21.06.2017. 17:44 ] @
Da Dejane, a jel misliš da bi mogao više da lopataš da nisi išao u teretanu?
[ dejanet @ 21.06.2017. 18:03 ] @
^ Posle vojske sam mogao 3x vise.
[ dragoslav.b @ 21.06.2017. 23:06 ] @
Ko god je služio vojsku vratio se bar tri puta spremniji pa i više.....a nešto se ne sećam teretane u kasarni....dovoljno.... :D
[ dusanboss @ 21.06.2017. 23:16 ] @
Pa zato ja idem u legiju . Kad se vratim u selo ima da radim ko zmaj! Sve će ženske u mene da gledaju . Ako ostane još neka. Pošto su sve manje više već otišle.

[ gilopile @ 21.06.2017. 23:33 ] @
Dusane, pa to ti kazem. Jos da se nabildas + bio u Legiji, ma idi begaj. Povalices u selu sve, i staro i mlado :D
[ pajapop @ 21.06.2017. 23:36 ] @
A u legiji, u centru, u bazi...el ima teretana... ili trtana?
[ dusanboss @ 21.06.2017. 23:47 ] @
Citat:
gilopile:
Dusane, pa to ti kazem. Jos da se nabildas + bio u Legiji, ma idi begaj. Povalices u selu sve, i staro i mlado :D


Već ja sasvim lepo izgledam. Čak šta više želim da skinem koju kg jer u legiji ne vole nabildovane već ove žilave.

Citat:
pajapop:
A u legiji, u centru, u bazi...el ima teretana... ili trtana?


Ima Pajo. Pa Jevropa je to, a ne ovi naši što misle da traba balvani da se izvlače iz šume umesto teretane.

https://www.youtube.com/watch?v=sHaGfMoq9L0 ebiga, sad vidim, al su sjebali video. Inače bila je muzika Survivor - Eye Of The Tiger.

Na videu je neka zajbenacija u kasarni u Obanju. Inače glavnom regrutnom centru legije kroz koji svaki novi regrut mora da prodje.
[ Shadowed @ 22.06.2017. 07:58 ] @
Citat:
dragoslav.b:
Ko god je služio vojsku vratio se bar tri puta spremniji pa i više



Eto šale.
[ component @ 22.06.2017. 08:18 ] @
E sad moram da pitam. Da li mislite da pošto ne postoji društvena korist od bildovanja, da ne postoji društvena korist ni od jednog sporta? Recimo, koju korist ima društvo od fudbalera, košarkaša, tenisera, odbojkaša, plivača,... od bilo kojeg sportiste? Sve bi njih Napoleon (možda i Staljin) u zatvor, jel' tako?
Hajde onda da nastavimo tako... koja je korist glumaca, balerina, muzičara? Sve njih treba u fabrike i na njive. Da budu korisni društvu.

Pa većina društva se bavi sportom ili prati sport. Ako većina smatra da je to prihvatljivo, ko je onda draganmi da svima kroji kako će da žive i da odlučuje šta je drugima korisno ili bitno. Da imaš potencijala da urediš društvo ti bi to i uradio. Izvoli napravi peticiju, izglasaj zakon da se teretane u Srbiji zabrane. Ili bi da budeš diktator? Da samo kažeš šta ti se ne sviđa i svi će da skoče da to promene? Ni to nije jednostavno - da postaneš novi diktator treba da se pomučiš
[ Miroslav Jeftić @ 22.06.2017. 08:22 ] @
Može teretane, ali samo da dižu balvane unutra. :o)
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 08:27 ] @
Citat:
dusanboss:
Ima Pajo. Pa Jevropa je to, a ne ovi naši što misle da traba balvani da se izvlače iz šume umesto teretane.

Pojma ti nemaš.



[ DaliborP @ 22.06.2017. 08:35 ] @
Citat:
component:
E sad moram da pitam. Da li mislite da pošto ne postoji društvena korist od bildovanja, da ne postoji društvena korist ni od jednog sporta? Recimo, koju korist ima društvo od fudbalera, košarkaša, tenisera, odbojkaša, plivača,... od bilo kojeg sportiste? Sve bi njih Napoleon (možda i Staljin) u zatvor, jel' tako?
Hajde onda da nastavimo tako... koja je korist glumaca, balerina, muzičara? Sve njih treba u fabrike i na njive. Da budu korisni društvu.

Malogradjanska posla. Neki i dalje ne razumeju da treba trenirati mozak za stvaranje a da se misici treniraju za sport i razonodu. Izgleda da to nekima smeta pa bi sve uposlili na teskom fizickom radu, tj spustili na svoj nivo.
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 08:48 ] @
A koji je to nivo ovih koji se bave teškim fizičkim radom?
I koji je to vaš nivo, vas koji se bavite, kako vi mislite, "intelektualnim" radom?

Citat:
da se misici treniraju za sport i razonodu

Pa to mi fizikalci tvrdimo od početka teme, "intelektualac"! A ne, kako ti foliraš i sebe i druge, zbog zdravlja! Jes' kur moj zbog zdravlja. Foliranje, narcizam i praćenje trenda su JEDINI razlozi ogromne većine koja posećuje teretanu.
[ DaliborP @ 22.06.2017. 09:15 ] @
Da, ti ces da mi kazes sta JA tacno radim radi sebe :)

Iskreno mrzi me vise da pisem jednu te istu stvar. Lepo sam napisao vise puta, drugi takodjer, tako da moze da se procita a ti slobodno mozes da nastavis po svome i troluj koliko hoces.
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 09:33 ] @
Da, JA ću da ti objasnim zašto se baviš teretanom, jer si ti, "intelektualac", kontradiktoran u svojim izjavama. Jer ni tebi nije jasno (ili se praviš fizikalac) zašto odlaziš u teretanu. Da li zbog konkretnog problema po savetu lekara, da li u zbog održavanja forme, ili zbog zdravlja generalno, ili, u najnovijoj izjavi, zbog sporta i razonode.

Možeš li da me pratiš? Ili je to ispod tvog nivoa, pa ti baš ne ide?
[ jovajovic100 @ 22.06.2017. 10:56 ] @
Ono što dobar deo vas izgleda ne razume su postojanje dva različita termina u ovoj temi , a koja vi trpate u isti koš. To su odlazak u teretanu i bildovanje.
To su dva dijametralno suprotna termina i imaju potpuno različite korene , razloge nastajanja , načine ostvarivanja , krajnje rezultate i posledice .
Kada to razlučite i shvatite , onda će vam biti mnogo kvalitetnije diskutovanje u ovoj temi .
[ component @ 22.06.2017. 11:00 ] @
@SlobaBgd

Zašto si tako isfrustiran? Da li te je žena/devojka ostavila zbog nekog nabildovanog? Smeta joj što si se opustio? Pusti ljude da rade šta žele da rade sa svojim vremenom i telom. Trudi se ba budeš tolerantniji.
[ jovajovic100 @ 22.06.2017. 11:02 ] @
^ Ko , ja ?
[ Miroslav Jeftić @ 22.06.2017. 11:04 ] @
Citat:
SlobaBgd: Da, JA ću da ti objasnim zašto se baviš teretanom, jer si ti, "intelektualac", kontradiktoran u svojim izjavama. Jer ni tebi nije jasno (ili se praviš fizikalac) zašto odlaziš u teretanu. Da li zbog konkretnog problema po savetu lekara, da li u zbog održavanja forme, ili zbog zdravlja generalno, ili, u najnovijoj izjavi, zbog sporta i razonode.

Možeš li da me pratiš? Ili je to ispod tvog nivoa, pa ti baš ne ide?


Može bez problema da ide zbog svega toga, i zdravlja i forme i razonode i po savetu lekara... stvarno, što si toliko ostrašćen?
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 11:06 ] @
To je pitanje terminologije, ali suština je i dalje ista. I bildovanje kao "sport" i "vežbanje u teretani radi zdravlja" u osnovi imaju isti cilj: oblikovati telo tako da izgledaš jak, zdrav i mlad. E sad, jedni se vade da je to zbog sporta, drugi da je zbog zdravlja, a već smo zaključili da VELIKA VEĆINA tamo odlazi iz estetskih i socioloških razloga.

Ako se neko opet napravi glup pa pita šta je u tome loše, nije mi teško da ponovim: ništa nije loše. Samo, zašto se onda foliraju da im je zdravlje na prvom mestu?

Hajde da napravimo mali eksperiment: da li bi svi ovi koji idu u teretanu zbog zdravlja i kondicije, nastavili da istu posećuju ako ne bi mogli (uzmimo kao primer, zbog eksperimenta) da skinu stomačinu ili da razviju vidljive mišiće ramena, ruku, grudi i abdomena? Ali iskreno!
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 11:13 ] @
Citat:
component:
@SlobaBgd

Zašto si tako isfrustiran? Da li te je žena/devojka ostavila zbog nekog nabildovanog? Smeta joj što si se opustio? Pusti ljude da rade šta žele da rade sa svojim vremenom i telom. Trudi se ba budeš tolerantniji.

Uopšte nisam isfrustriran, diskutujem o temi i iznosim svoj stav. Ako ti ne možeš da pojmiš da neko može da ima stav koji seže dalje od stomaka, kyrca i nosa, da može da diskutuje o stvarima koje nisu egzistencijalne, ne znam kako da ti pomognem. Uostalom, ovo je forum, mesto za diskusiju. Ako treba da se iznose samo ona mišljenja koja tebi prijaju, i na način koji tebi prija, rado ću se prilagoditi tvojim željama NA TVOM FORUMU.

Hajde ponoviću i tebi, vidim da si poprilično nepažljiv u svojoj "toleranciji": neka ljudi rade šta hoće sa svojim telom, zabole me, to mi ni malo ne smeta. Ja reagujem na foliranje.
[ draganmi @ 22.06.2017. 11:27 ] @
Možda bi bio red da se svako predstavi svojom kvalifikacijom za ovu temu.

ID: 184/78, biceps 34, tetovaža: -
[ jovajovic100 @ 22.06.2017. 11:32 ] @
Citat:
SlobaBgd:
To je pitanje terminologije, ali suština je i dalje ista. I bildovanje kao "sport" i "vežbanje u teretani radi zdravlja" u osnovi imaju isti cilj: oblikovati telo tako da izgledaš jak, zdrav i mlad.

Sa ovim si sam dokazao da ti baš nije najjasnija razlika između ta dva termina .
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 11:33 ] @
Moguće, hajde molim te objasni mi koja je razlika.
[ component @ 22.06.2017. 11:34 ] @
Skrenuli smo temu u stranu. Slažem se da je foliranje loše. Ali ne shvatam šta folira čovek koji vežba u teretani? Foliranje je prikazivanje nečega drugačijim nego što jeste. U suštini laganje. Znači ko ide u teretanu taj prikazuje svoje telo drugačijim nego što jeste ili šta? Folira se da može da podigne veću težinu nego što može? Stvarno mi nije jasna tvoja poenta.
Mnogo više ljudi se folira intelektualno nego fizički i prikazuju se pametnijim nego što jesu. Ili bar pokušavaju...
[ SlobaBgd @ 22.06.2017. 12:04 ] @
Hajde da objasnim deseti put: foliraju se da u teretanu idu zbog zdravlja, a primarni ili jedini razlog velike većine posetilaca teretana je oblikovanje tela.

Inače, slažem se da ima ljudi koji se foliraju intelektualno i prave se pametnijima nego što jesu. Ili bar pokušavaju.
[ draganmi @ 22.06.2017. 12:06 ] @
[quote]component:
E sad moram da pitam. Da li mislite da pošto ne postoji društvena korist od bildovanja, da ne postoji društvena korist ni od jednog sporta? Recimo, koju korist ima društvo od fudbalera, košarkaša, tenisera, odbojkaša, plivača,... od bilo kojeg sportiste? Sve bi njih Napoleon (možda i Staljin) u zatvor, jel' tako?
Hajde onda da nastavimo tako... koja je korist glumaca, balerina, muzičara? Sve njih treba u fabrike i na njive. Da budu korisni društvu.

Naravno, i Aleksandar Makedonski, I knjaz Miloš (on je pogotovu obožavao štrojenje, šibanje i batinanje idiota), i Julije Cezar (gladijatore bacao lavovima), Hanibal (terao ih da guraju slonove uzbrdo). Faraoni ih terali da podižu blokove od 100 tona 50 metara u vis. Svi junaci, vođe i stručnjaci za korišćenje beslovesnih i dokonih masa za borbu za otadžbinu.
A inače, već rekosmo da tovljenje mesa radi popunjavanja ogledala i plašenja dece nije sport.
[ component @ 22.06.2017. 12:13 ] @
Šta ćemo sa ovima (većinom) što samo idu u teretanom a ne kažu zašto? Jednostavno ideš u teretanu i tamo vežbaš? Ti si onaj koji ga pita "a zašto ti ideš u teratanu?" Šta te briga. Njegova stvar. Ne hvali se, ne folira.
Pravo da ti kažem i nemam utisak ni da ovi "naduvani" tipovi idu ulicom i pričaju "znaš ja idem u teretanu, ali nije to zbog izgleda, nego zbog ovog ili onog". Ti si onaj koji ga vidi i donese zaključak na osnovu izgleda čoveka. Eventualno tražiš njegov odgovor na pitanje "zašto ideš u teretanu?" da bi uperio prstom i rekao "Foliraš se, znam ja bolje".

Tolerancija o kojoj ja pričam je da pustiš ljude da idu u teretanu ukoliko žele. Neće im škoditi (osim ako se ne povrede tamo). Plaćaće neku članarinu. Teretana će imati bar jednog zaposlenog koji će porodici doneti hleb na sto zbog toga. Kupiće opremu (ili će je lokalni majstor praviti) tako da i tu neko ima koristi. Najverovatnije da ima tu i neki PDV pa je i državi dobro.
Ne vidim puno loših stvari. Zašto ih ti vidiš?
[ draganmi @ 22.06.2017. 12:32 ] @
@component
Zato što im redom riknjavaju komponente (to ćeš sigurno razumeti) i zato što ulažu ogromnu snagu, vreme, troškove i energiju u unakažavanje tela umesto u nešto korisno. Ribama su odvratni, osim onih riba koje se osećaju ugroženim, pa traže od muškarca neku "pojačanu zaštitu" /tj. da ih se drugi muškarci plaše/ ili su same frikovi (similis similem gaudet). Odvratni su i drugim muškarcima jer su feminizirani.
Tvoj individualizam je deplasiran u odnosu na postavljenu temu. Na društvu je da brine o opštem zdravlju i o tome da svako bude društveno korisno angažovan u skladu sa svojim sposobnostima (Platon). Razmisli malo o primeru Hanibala, ili uzmi sam nekog drugoga iz istorije (može i Atila koji ih je terao da spavaju na konjima).
[ jovajovic100 @ 22.06.2017. 12:35 ] @
Da li ti misliš da se foliraju oni koji žele da žive 10 - 20 godina duže i da sa pedeset godina ne gutaju šaku lekova ?
[ bakara @ 22.06.2017. 13:31 ] @
Citat:
draganmi:
@component
Zato što im redom riknjavaju komponente (to ćeš sigurno razumeti) i zato što ulažu ogromnu snagu, vreme, troškove i energiju u unakažavanje tela umesto u nešto korisno. Ribama su odvratni, osim onih riba koje se osećaju ugroženim, pa traže od muškarca neku "pojačanu zaštitu" /tj. da ih se drugi muškarci plaše/ ili su same frikovi (similis similem gaudet). Odvratni su i drugim muškarcima jer su feminizirani.

U teretenu se ne ide zbog foliranja vec kako si objasnio a i sam naziv body building kaze "oblikovanje tela", a kada je telo dobro oblikovano zdravlje dolazi samo po sebi.

ti si naveo svoje mere 184/78 i vidi se da nemas problema sa kilazom, i ribama jer da imas verovatno bi se potrudio da tvoje telo izgleda koliko moze privlacnije, a nije uvek dovoljno okupati se, odseci nokte i napraviti frizuru...

Ako mislis da ces odlaskom u teretanu ili gutanjem hemije imati telo apolona i tu gresis jer za to treba ogromna posvecenost, i puno znoja i truda, i opet ce rezultat verovatno biti tek prosecan.
[ anon70939 @ 22.06.2017. 13:39 ] @
aj nek neko krene neku drugu temu da na vuce trolove kao muve ******* da se sjate na nju i zaborave ovu. Ova je postala dosadna, okrece se u krug jedno te isto. Nova mozda bude opet zanimljiva jedan dan :)
[ draganmi @ 22.06.2017. 13:42 ] @
Citat:
jovajovic100: Da li ti misliš da se foliraju oni koji žele da žive 10 - 20 godina duže i da sa pedeset godina ne gutaju šaku lekova ?


Postoje brojna pravila o zdravom načinu korišćenja fluida, minerala, proteina, masti, šećera, ugljenih hidrata i vitamina (skupljena u disciplini koja se zove dijetetika).
To isto važi i za kretanje i telesno vežbanje (šetnja 8-12 km dnevno, joga, fizijatrijske vežbe, izometrijske vežbe, vežbe ravnoteže, istezanja, elastičnosti, poretljivosti, brzine, preciznosti, koordinacije, itd.). Rekreativna sportska gimnastika je od svih "organizovanih " sportova najbolja.
Osim toga, postoje tehnike i pravila o odmaranju, izbegavanju premora, kontroli stresa, besa i bola, o korisnim i štetnim navikama, klimatskim uticajima, izboru i uticaju okoline, vežbama čula, koncentracije, mentalnim vežbama (računajući i memorijske), prevenciji štetnih uticaja, jačanju imuniteta. Sve u okviru normalnog metabolizma.
Od svega ovog bilderi ne primenjuju gotovo ništa, osim ponečega uzgredno i u izopačenoj, beskorisnoj, pa čak i štetnoj formi. O steroidima. preopterećenju srčanog mišića i anaerobnosti koja guši sve ćelije u organizmu nema potrebe ni govoriti.

Ako nešto može da produži nekome život to je ovo gore navedeno, a bildovanje deluje u pravcu njegovog skraćivanja (najprostije, osveštano pravilo u biologiji i medicini: što intenzivniji metabolizam, to kraći život).
[ DaliborP @ 22.06.2017. 13:49 ] @
Jako je zanimljivo citati kako oni koji uopste ne idu u teretanu objasnjavaju svima ostalima zasto oni ustvari idu. Majstorsko trolovanje, nema sta.
[ draganmi @ 22.06.2017. 13:55 ] @
Citat:
DaliborP: Jako je zanimljivo citati kako oni koji uopste ne idu u teretanu objasnjavaju svima ostalima zasto oni ustvari idu. Majstorsko trolovanje, nema sta.


Isto kao i objašnjavati narkomanima šta u stvari rade sebi, svom organizmu i svom zdravlju. A i psiha ima svoje nesvesne regione, gde su drugi opet od koristi. BiIderi su nalik na pomodne robote željne afirmacije u svetu robota, gde je bolji jači i veći. Ali eto, osim robota još uvek ima i ljudi.
[ DaliborP @ 22.06.2017. 13:58 ] @
Pricaj mi jos malo o tome, ako mozes malo jace da trolujes.