[ bakara @ 08.08.2017. 13:56 ] @
Za par dana nam se zvanicno otvara Ikea, a prosle subote su ljudi sa pozivnicama koje su se delile po drzavnim firmama imali priliku da posete srpsku ikeu. (a vec najavljuju drugu)

Sa vise strana sam cuo da je ovo kod nas "prava" ikea a ne fransiza kao u pojedinim zemljama i da ce cene biti nize nego kod ostalih, ja u tu pricu ne verujem nikako pa bih voleo da cujem od onih koji su bili kakva je situacija.

Vec vidim da cuveni ikea stocic koji kosta svugde oko 5 eur kod nas kosta oko 900din.
Zivo me zanimaju i cene u restoranu jer cisto sumnjam da ce kod nas hot-dog da kosta 0.25c (30din) i sok koliko hoces da natocis...kako ce to da rese bas da vidim

Da vidimo utiske onih koji su bili prvi?
[ anon142305 @ 08.08.2017. 14:05 ] @
Evo kataloga: http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/allproducts/
[ Branko Santo @ 08.08.2017. 14:20 ] @
Ispade sad mi najgori.
Na primer u Ceskoj u KFC/BK/McD imas isto besplatno da tocis sokove kad kupis casu. U Nemackoj ne. Kakvi divljaci :)
[ Braxi @ 08.08.2017. 14:52 ] @
koliko sam ja pregledao srpski katalog cene su skoro istovetne onima u italiji i hrvatskoj.
[ Braxi @ 08.08.2017. 15:13 ] @
Citat:
bakara:
Za par dana nam se zvanicno otvara Ikea, a prosle subote su ljudi sa pozivnicama koje su se delile po drzavnim firmama imali priliku da posete srpsku ikeu. (a vec najavljuju drugu)

Sa vise strana sam cuo da je ovo kod nas "prava" ikea a ne fransiza kao u pojedinim zemljama i da ce cene biti nize nego kod ostalih, ja u tu pricu ne verujem nikako pa bih voleo da cujem od onih koji su bili kakva je situacija.

Vec vidim da cuveni ikea stocic koji kosta svugde oko 5 eur kod nas kosta oko 900din.
Zivo me zanimaju i cene u restoranu jer cisto sumnjam da ce kod nas hot-dog da kosta 0.25c (30din) i sok koliko hoces da natocis...kako ce to da rese bas da vidim :)

Da vidimo utiske onih koji su bili prvi?


prijatelju jer si ti to nešto kao iznenagjen i uvregjen što se otvara IKEA ili mi samo utisak varira ?
[ DaliborP @ 08.08.2017. 15:33 ] @
Citat:
bakara:
Sa vise strana sam cuo da je ovo kod nas "prava" ikea a ne fransiza kao u pojedinim zemljama i da ce cene biti nize nego kod ostalih, ja u tu pricu ne verujem nikako pa bih voleo da cujem od onih koji su bili kakva je situacija.

Nisam ni znao da postoji "prava" Ikea i neka druga...kakva je tacno razlika? U kojoj god sam bio sve su bukvalno identicne.
[ bananaphone @ 08.08.2017. 15:33 ] @
Citat:
bakara:
Za par dana nam se zvanicno otvara Ikea, a prosle subote su ljudi sa pozivnicama koje su se delile po drzavnim firmama imali priliku da posete srpsku ikeu. (a vec najavljuju drugu)

Sa vise strana sam cuo da je ovo kod nas "prava" ikea a ne fransiza kao u pojedinim zemljama i da ce cene biti nize nego kod ostalih, ja u tu pricu ne verujem nikako pa bih voleo da cujem od onih koji su bili kakva je situacija.

Vec vidim da cuveni ikea stocic koji kosta svugde oko 5 eur kod nas kosta oko 900din.
Zivo me zanimaju i cene u restoranu jer cisto sumnjam da ce kod nas hot-dog da kosta 0.25c (30din) i sok koliko hoces da natocis...kako ce to da rese bas da vidim :)

Da vidimo utiske onih koji su bili prvi?



U NL taj stocic kosta 6e odnosno 10e, hot dog je 50c (75c ako nemas ikea karticu), sok i sladoled mozes da tocis koliko hoces - ali ne na svim lokacijama. Na nekim su uveli da moras da ubacis zeton i imas samo jedno tocenje, verovatno tamo gde su ljudi preterivali sa drugom i trecom turom...

Mislim cisto radi reference.
[ anon70939 @ 08.08.2017. 15:35 ] @
obozavam one hotdogice, a jeste cudno da je taj stocic 50% skuplji o.O
bilo je logicno bar u startu da pokazu dobre cene...
[ ademare @ 08.08.2017. 15:36 ] @
Ovaj katalog postoji na netu negde oko mesec dana . U njemu su sve cene i celokupan asortiman sta ce biti u prodaji .

Jedino nema hrane i pica .

Sve je to stvar ukusa , kako se kome pojedincu sta dopada . Meni ovaj tzv. " svedeni " prost , dizajn se nikako ne svidja i tamo sigurno necu nista kupiti .

Kome se to dopada sto da ne .

Cene su po najavama samih vlasnika par % nize nego u Hrvatskoj , sto je i logicno , jer je kod nas nizi PDV .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.08.2017. u 16:50 GMT+1]
[ vladd @ 08.08.2017. 15:37 ] @
Pna na rasprodaji ce da zveknu popust 30%,pa da se sa popustom kupi po EU ceni
[ anon115774 @ 08.08.2017. 16:35 ] @
Citat:
bakara:srpsku ikeu


Ti k'o da si novinar :) Tako i oni svuda pisu "srpska IKEA" a niko im jos izgleda nije rekao da je IKEA svedska.
[ Braxi @ 08.08.2017. 16:51 ] @
i Melanija je nasa a kamoli IKEA !
[ anon70939 @ 08.08.2017. 17:41 ] @
zar Melanija nije Slovenka?
[ Braxi @ 09.08.2017. 18:55 ] @
jeste, ali i Slovenci su nasi !
[ Living Light @ 09.08.2017. 19:53 ] @
Ne greši samo onaj ko spava !

http://rs.n1info.com/a289601/B...ija-pomera-granice-uspeha.html
[ anon70939 @ 09.08.2017. 20:12 ] @
Citat:
Braxi:
jeste, ali i Slovenci su nasi !

Pa to jes.
Dakle i Tramp je sada nas.... zet!
Sad ce da nam pomogne. Vec sam procitao u Kuriru ili tako negde da Amerika vise ne podrzava Albaniju.
[ Living Light @ 09.08.2017. 20:35 ] @
Citas " Kurir " ???

Pa ti stvarno imas vremena za bacanje, kao da ces da zivis 300 godina,

...pa ti Kurir dodje kao lektira :)
[ dejanet @ 09.08.2017. 21:06 ] @
Citat:
Ne greši samo onaj ko spava !

Rece covek koji je 25+ godina jeo iz kazana skupstinskog restorana, a od poslovnog/radnog iskustva ima tacno nula godina, nula meseci i nula dana.
[ Living Light @ 09.08.2017. 21:29 ] @
U pravu si.

Sve je to ne bitno, bitno je da otvara svaku "limenu garazu" od fabrike, i to po 10-20 dnevno,

a "postizava" i da leti u sve "dobronamerne" drzave, koje su tamo negde u 3,14 udaljene od nas,

i gde jos "skacu oko vatre" da bi opstali.

Balkan,

-To nije geografska lokacija,

---Balkan je stanje duha !
[ Nelliot87 @ 09.08.2017. 22:57 ] @
tu se ne zna ni ko kosi no ko vodu nosi ni ko rakiju pece nit ko vode pije nit ko koga vise zeli da ubije,jbg s**** uzivom tj s**** plivanje,ma cuo sam foru ko fol kupis neke cizme udjes u govn izadjes cist samo fora je stara al mozda pali za ovolko ogluzen balkan
[ anon115774 @ 09.08.2017. 23:17 ] @
A ti kada si postavljao sliku nisi primetio ovo?

Code:
Molimo da postavljate samo svoje prave fotografije. Crtezi, animacije i ostale slicice koje ne predstavljaju vas lik bice obrisane bez prethodnog upozorenja ukoliko moderator naidje na njih.
[ valerijan @ 09.08.2017. 23:36 ] @
Ako pogledaš iskosa, sve legne i pojavi se lik.

A za pun doživljaj još i ovo:

[ @ 10.08.2017. 14:34 ] @
Evo jedne ordzinale
[ @ 10.08.2017. 14:45 ] @
E imam lepu sliku, tri fiće, zastave 750, pa još žute, natovarene sa Ikeinom robom, krstare kao reklama. Aj pusti da okači.
[ mjanjic @ 11.08.2017. 00:01 ] @
Hm, ima Fiat 500
kao i...
A Fića... samo ova za zagrebačkim tablicama:

[ Living Light @ 11.08.2017. 01:20 ] @
Kako nisi postavio neke "Muškije" slike, ili video, a ne te blage-lagane,
ovako nesto za Ikeu:

https://www.dailymotion.com/video/x27vv4g

https://www.youtube.com/watch?v=Kaan7fIC2YI
[ mjanjic @ 11.08.2017. 02:28 ] @
Pa dobro...
https://www.youtube.com/watch?v=GPWhjS6egCo
[ Living Light @ 11.08.2017. 03:28 ] @
E, jesi surov !

A gde je tu "erekcija" i prodiranje.....

Ovo tvoje je za Švedjane i ostale "Hladne nacije",

Mi i dalje preferiramo Roštilj+Pivo ili Vino !

Sve ostalo je tracenje zivota (smejanje zarad lokalne koalicije) u prazno
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 06:52 ] @
okreni obrni opet srbin placa
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 16:48 ] @
trebali bi mi da izvozimo djubre i svinje u svedsku bilo bi fer pley,inace od domaci proizvoda daska i oklagija.Pa ko zeli nek navali ko lud,daska u glavi i oklagija po glavi
[ Living Light @ 11.08.2017. 17:01 ] @
Nije ti dovoljno

-sto za nastavljanje telefonskog kabla koristis onu plavu i belu žicu iz gomile uglja.

Nego bi jos i da bijes narod po glavi sa domacom oklagijom :)
[ anon70939 @ 11.08.2017. 17:32 ] @
Stvarno ne vidim razlog da se toliko hejtuje Ikea... Kakvo "djubre" to uvozimo?
Verujem da mislite na namestaj.
Pa vece djubre je nasa domaca Forma Ideale.
A pored namestaja u Ikei moze da se kupi i gomila drugih sitnica koje ljudi trenutno kupuju kod Kineza. To je manje djubre?

A da ne sirimo dalje pricu (inace ce Darko i ovu temu da razveze na 100 stranica :) ) o tome da li narod ovde ima novca da kupuje nesto "kvalitetnije" sa svojih 25000 din platom....
A vi "burzuji sa platama od 100K" idite u Galeries Lafayette pa kupujte tamo. Valjda je tamo suppo i kvalitetno.
[ Living Light @ 11.08.2017. 17:50 ] @
Coyote,

Ma vidis da je @Nelliot87 pomesao "vodu i ulje".
[ bananaphone @ 11.08.2017. 17:53 ] @
Ikea ima neke stvari koje su totalni soder, a neke su stvarno dobre, pogotovo za tu cenu...

Inace evo pogledah jos par stvarcica, cisto da ne ostane sve na onom stolicu - kako je Ikea u Srbiji skuplja od EU:

HEMNES
Komoda s 3 fioke

http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/70242637/ - 129e u NL

http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/90374274/ - 12999din u Srbiji (solidno jeftinije)


KLIPPAN
Sofa dvosed

http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/S49203906/#/S39861885 - 179e u NL

http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/S79010614/#/S39861885 - 22.999din u Srbiji (malo skuplje)


STOCKHOLM 2017
Podna lampa

http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/50343538/ - 79.9e u NL

http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/50343538/ - 7.499din u Srbiji (solidno jeftinije)
[ Living Light @ 11.08.2017. 17:55 ] @
Kad si pre stigao da sve pronadjes i uporedis, svaka cast !

Hoce li sad ovi iz NL da dolaze u nasu Ikeu da kupuju ?

...i da vide da postoji hotdog za 60 din= 0.5e u Ikei.
[ bananaphone @ 11.08.2017. 18:03 ] @
Kolike su skrtice - ne bi me iznenadilo :D
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 19:31 ] @
ako ti se tolko ikea idi sa ingrid u svedske tamo imas i svije i djubre cudo kako seljaci vredni juce kaslju danas pljuju sutra si vec na djubru radis lopatom sine dragane ahahahaha
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 19:32 ] @
Citat:
bananaphone:
Kolike su skrtice - ne bi me iznenadilo :D

ma sljam
[ bananaphone @ 11.08.2017. 19:54 ] @
@Nelliot87 - vidim da si bio aktivan po mnogim forumima na elite, pa dobro dosao na madzone - ovo je forum koji si svo vreme trazio...
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 21:41 ] @
dobro vece prijatelju dragi ma ja sam trazio samo da bude posteno kad ono a medjutim ,kvarnjace
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 21:43 ] @
Citat:
Living Light:
Nije ti dovoljno

-sto za nastavljanje telefonskog kabla koristis onu plavu i belu žicu iz gomile uglja.

Nego bi jos i da bijes narod po glavi sa domacom oklagijom :)


a gde si vidia ugalj sunce ti coravo natrtim?????
[ bananaphone @ 11.08.2017. 21:52 ] @
Citat:
Nelliot87: dobro vece prijatelju dragi ma ja sam trazio samo da bude posteno kad ono a medjutim ,kvarnjace


Haha - mislio si da si lud dok si isao po drugim forumima?

Eeee prijatelju, odmah se oseti doza nesigurnosti iz ovog posta, otisao si na temu o malinama i udario u tvrdo hard-core madzone ludilo i odmah je nestalo samopouzdanja, odmah si osetio iskru razuma o svom mozgu i to te je uplasilo... Neces ti opstati na madzone-u ni 2 nedelje, jer si u poredjenju sa ekipom ovde - fake...

Idi brate budi najludi na forumina "Digitalna Televizija" i "Grejanje i klimatizacija".
[ miki069 @ 11.08.2017. 23:46 ] @
Propašće do Božića.
Koga zabole tuki da ide 20 km da bi kupio nekvalitetnij nameštaj od Simpa, Dalasa ili Forma ideala po višim cenama.

Mafija jesu, čim su izmestili naplatnu rampu.
Ili su se učlanili u SNS?
[ Braxi @ 12.08.2017. 09:06 ] @
IKEA je klasicna predatorska kompanija....

sto se tice same robne kuce pijaca im je OK stvarno nema sta nema. Medjutim prodajni salon je po meni takodje lep i interesantan, ali namestaj je PRESKUP za taj kvalitet.

Generalno to je ipak roba za studente, podstanare ili ko ima malu decu koja ionako sve uniste. Kvalitet je stvarno katastrofa.

Po meni, naj ko je kvalitetan i pravi dobar namestaj nema se sta bojati IKEA.

pored toga ja ne znam koliko se IKEA i moze nazvati Svedskom s obzirom da je osnivac davnih dana pobegao iz SVedske i otada zivi i radi iz poreskih rajeva...
[ bananaphone @ 12.08.2017. 09:42 ] @
Pa ljudi su isli u Madjarsku da kupe iz te iste Ikae-e stvari, imao si valjda i na buvljaku tezge, a cini mi se da je bila i radnjica na bulevaru koja je prodavala iskljucivo Ikea robu, samo doplatis 20-30% na njihove cene.
Ako su kupovali Ikea-u pre nego sto je robna kuca i otvorena - pa kupovace i sad kad im je tu pod nosom i kad je 20-30% jeftinije.

Meni se dize kosa na glavi od Ikea-e, kad udjes da kupis 2 stvari - ne mozes da izadjes 2h, takav im je koncept robne kuce da te drze zarobljenim sto duze, ne bi li kupio jos neku glupost, sad hvala k* mogu online da porucim i naravno smara sklapanje.

Ali kad sam dosao u NL, iznajmio sam prazan stan, posto je u namestenim stanovima koje sam tad gledao, namestaj bio totalni raspad - i uglavnom iz Ikea-e ;), i kupio sav namestaj u Ikea-i, i posle selidbe i ±6-7g, divljanja dece, neke stvari su kao nove, a neke su se raspale posle 3 meseca, tako da sto se kvaliteta tice - sarenilo - i uopste nije srazmerno ceni, nego random (neke jeftine stvari su ispale ok, neke skupe su se raspale).
[ Nelliot87 @ 12.08.2017. 10:01 ] @
sto bi se ja raspravljao kad em sto znam da sam pametniji em mladji em lepsi em razumniji za razliku od vas dedica,nemam ja nista protiv vas samo pricam realno al ne vredi kad su vam oprali mozak,svejedno uzivo uzivaj
[ bananaphone @ 12.08.2017. 10:19 ] @
Citat:
Nelliot87: sto bi se ja raspravljao kad em sto znam da sam pametniji em mladji em lepsi em razumniji za razliku od vas dedica,nemam ja nista protiv vas samo pricam realno al ne vredi kad su vam oprali mozak,svejedno uzivo uzivaj


Pa to sam i ja pokusao da ti kazem... Kao kad dete hoce da bude odrastao covek, tako i ti pokusavas da budes lud pre nego sto si stvarno poludeo... Polako sine, doci ce ti to prirodno i samo sa godinama, nema potrebe da forsiras :D

Ajde sad nazad na "Wireless" forum i lep vikend...
[ test1234 @ 12.08.2017. 11:05 ] @
A kako se meću slike, naše fiću su lepše.




A zašto mi pre neki dan nije davalo "turanje" slika.
[ stopnarkomaniji @ 12.08.2017. 11:38 ] @
Citat:
Nelliot87
Puno ime: SRBIN PRAVOSLAVAC


sto bi se ja raspravljao kad em sto znam da sam pametniji

Pazi nešto.
Već sama činjenica da si za Puno ime upisao SRBIN PRAVOSLAVAC
govori da iznosiš neistine.
A nisi ni baš pametan jer niko pametan se ne bi duvao da je to što si napisao.

Pošto je dokazano da iznosiš neistine i maltene dokazano da nisi pametniji
sledi da si sklon umišljanju jer tvrdiš da si pametniji a i iznosiš neistine.
[ Braxi @ 12.08.2017. 12:31 ] @
banana,

snaga IKEA koncepta ili biznis modela uopste nije u namestaju kao sto to nije ni u Mac hamburger.

Gle, kad se otvorio Mek u BG 80i neke ja sam isao i stajali smo 1.5h u redu d kupimo americki odmrznuti sendvich u zemlji pljeskavica lepinja i cevapa ej !

toliko je to jak marketing.

Slicno Starbucks caffe, ja vece g. od kafe nisam pio, ali znas to je Starbucks. U Italiji godinama nisu dozvoljavali Sturbucks/u da udje, kao mi smo zemlja kafe sta ce nam oni ! Ne radi se tu uopste o kafi, kafa je tu savim sporedna stvar. I sad konacno su odredili da krene prvi starbucks u Milanu 2018. i naravno da ce biti enormna guzva....
[ vladd @ 12.08.2017. 12:40 ] @
Kao sto nijedna od snaga nekog mas proizvoda ne lezi u kvaitetu. Jednostavno se trose marketinske tehnike.

Ali to na stranu, iz principa, a i rime, ne kupujem nista od fasista.
[ SlobaBgd @ 12.08.2017. 12:49 ] @
Onaj ko dozvoli sebi da stoji u redu i da se bije ili gura da bi što pre ušao u prodavnicu samo zato što je to Ikea, McDonalds, Apple, Starbucks, je kompletan idiot koji ne razmišlja svojom glavom već pušta da njime manipulišu drugi.
[ bananaphone @ 12.08.2017. 13:26 ] @
Braxi - snage Ikea-e je u minimalnoj ceni i dobrom dizajnu.

To im je glavna i jedina snaga kojom unistavaju lakalne firme koje se bave jeftinim namestajem - jeftiniji su od njih i imaju bolji dizajn. Forma Ideale je kopija tog istog koncepta i napravila je isti efekt na trzistu Srbije, kakav je Ikea napravila u svetu.

Samo Ikea ima jos jedan dodatni korak - kad uniste konkurenciju, onda te iste firme, posto nemaju drugi izbor, ulaze u kooperaciju sa Ikea-om pod uslovima koji su maltene nemoguci, margine zarade su im na nivou da isplate plate radnicima.

Videces sad kad neka od dobrih srpskih firmi, ne znam koje su sad dobre u segmentu jeftinih stvari ali recimo Simpo (koji je vec dobrano ocerupan), ne bude mogao da proda 30% proizvodnje sledece dve godine, pa napravi kooperaciju sa Ikea-om, pa ces u Ikea-i da kupujes Simpov dvosed, po 40% nizoj ceni nego sto ga je Simpo ikad prodavao, a to ce biti predstavljeno kao velika pobeda nase privrede...

Ti u NL nemas konkurenciju Ikea-i sto se cena tice, cak je tesko naci i 2x skuplje (pazi oni dolaze u Srbiju i sa istim cenam koje imaju u zapadnoj EU, su jeftiniji su od vecine lokalaca), od nekog lokalnog proizvodjaca ili distributera namestaja od iverice ili nekog drugog plocastog matrijala. Celim segmentom jeftinog namestaja dominira Ikea jer su svi ostali propali.

Recimo uzmes sobu za bebu, najjeftinija kombinacija krevetac+komoda na rasprodaji (i to onoj pravoj od recimo 40% popusta), je recimo ±350e u veletrgovinama baby opremom u NL (ovo je zaista ispod svake cene, obicno je 500+). U Ikea-i je manje od 200e na dobar dan.
[ Braxi @ 12.08.2017. 14:18 ] @
banana,

ti hoces da mi kazes da na Zapadu moze neko nesto dobiti kvalitetno, a za male pare ?

Prvo, IKEA je u zemlji namestaja kao Italija smatrana za teski krsh. Naravno, svejedno ona ima promet, bas kao i Mac u Srbiji ili Turskoj i kao sto ce imati Sturbucks promet kafe buckurisa usred Milanagde mozes popiti najbolju kafu na svetu !

Neko ce reci, ma uvek ce biti imbecila. Okay, ne kazem, da nece, ali to je takav koncept. ja isto odem minimum 1 mesecno u IKEA. Prvo realksiara me obilazak salona, na pijaci uvek nadjem neku korisnu zvrcku, i posle kupimo one ukusne svedkse pekmee koje moja zene obozava...

Ali sam namestaj kao namestaj ? Gle, ako te IKEA zatvori onda si to i zasluzio. IKEA je bukvalno bofl namestaj....
[ Bradzorf012 @ 12.08.2017. 14:27 ] @
Pojava ikeJe u Srbiji ima više simboličan značaj, nego što će stvarno uticati na živote građana Srbije. Onaj kojem ne volim da pomenem ime(avav) ima mnogo razloga da bude ponosan na sebe. Jedan od njih je taj da revnosno obavlja zadatke koje mu ispostave mentori i nalogodavci, bez obzira što time ponižava funkciju predsednika i samu Srbiju.

Ikea u Srbiji znači samo jedno, a to su dve stvari:

1. Žaba je skuvana, potpisana je kapitulacija(ona u Kumanovu nije ništa prema ovoj)
2. De facto i de jure postajemo deo zapadnog sveta
2. Uskoro će se od Srbije tražiti da da sopstveni doprinos u tehnici i ljudstvu za neki novi rat. Rat tipa Libija, Sirija, Avganistan, Irak.

Oklagije, krpe i ostalo su samo kolateralna šteta.
[ Braxi @ 12.08.2017. 14:38 ] @
U Sloveniji nema IKEA !
[ bananaphone @ 12.08.2017. 14:57 ] @
Braxi - kazem da imas izbor u NL:

1) Ikea - sa minimalnom cenom i ok dizajnom za dzabe (dosta robe je bofl, dosta je stvarno ok, za te pare - odlicno).
2) Minimalno duplo skuplja konkurencija koja je negde bolja a negde i ne (znaci isto diskutabilnog kvaliteta kao Ikea) ali nekog drugog dizajna ili namene, posto Ikea ne pravi sve i za svakog.
3) Kvalitetan namestaj gde drvena stolica za trpezariju kosta +300e - ali bude ±kvalitetna (ima i tu zajeba, da ne razvodnjavam sad).
4) Dizajnerski namestaj - gde polica za knjige od iverice sirine 80cm kosta 2k eura.

Na sve to - polovan namestaj i antikviteti.

To je uglavnom sta se prodaje ovde, i sve se prodaje jako dobro.

Garantujem ti ako otvoris oglase za stanove/kuce za prodaju u NL, u rasponu od 500k do 1M, gde ljudi znaju da prolupaju pa okace luster od nekoliko k eura, u istom tom stanu ces naci komad namestaja iz Ikea-e - bilo to polica u nekoj radnoj sobi, ili krevet za dete ili ova komoda koju sam poslao u decijoj sobi itd.

A radi se o drustvenom sloju, koji moze i hoce da plati vise, ali za neke stvari jednostavno bira Ikea-u, zato sto je stvarno ok, a ne zato sto su ludi, ili siromasni pa ne mogu drugo, ili su ih pojele reklame, ja iskreno nisam video na ovim NL kanalima koje ja gledam jednu reklamu za Ikea-u, a i mrzim taj njihov koncept robne kuce najstrasnije, idem tamo samo po kazni, a opet idem po nekad i kupim po nesto...

Vidi imas dva osnovna koncepta kako velike korporacije osvajaju svet, jedan nacin je monopol i dampovanje cena i kontrola celih trzista - kao recimo supermarketi, drugi nacin je marketing, proizvod ne postoji (da sad taj proizvod nestane sa trzista niko ne bi osetio nikakve posledice), postoji samo njegova slika stvorena u glavi potrosaca - primer coca cola ili starbucks. Normalno vecina korporacija su neki hibridi i ni jedan od ovih koncepta nije dobar za potrosaca i proizvodjaca.

Ja hocu da ti kazem da je Ikea vise supermarket - nego sto je coca cola.


[ Braxi @ 12.08.2017. 15:04 ] @
banana jesi ti mozda Sceka ?!
[ Bradzorf012 @ 12.08.2017. 15:49 ] @
Citat:
Braxi:
U Sloveniji nema IKEA !


Nebitno. U Sloveniji ima Maserati, a u Hrvatskoj Aston Martin. Nije bitna samo zemlja(država) kao takva, već i teritorija koja mora dobiti odgovarajuća obeležja: kockarnice na svakom koraku, upliv u medije, holivudske zvezde, konačno i ikea.

Nešto kao kada pas mokrenjem obeležava teritoriju.
[ Braxi @ 12.08.2017. 15:59 ] @
a kad izvozimo na Zapad i imamo pristup pristupnim fondovima i uopste kad jednog dana budemo geadjani EU, a ne Mozambika, Venecuele ili kirgizije, to moze jel da ?

Ahahaha, ajd idi spavaj da nam narastes !
[ vladd @ 12.08.2017. 17:11 ] @
Prvo su banke izazvale poplavu i pustosenje..sada gotovo i nema ulice bez neke banke, a svakog minuta uzimaju harac..
A onda slede bocne trupe u vidu potrosackih vasara, da iscede ili stimulisu nove kredite, pride, da oslobode budaletine viska novca, i da im zadovolje svrab troskarenja.
[ DUSKEZ @ 12.08.2017. 17:29 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Onaj ko dozvoli sebi da stoji u redu i da se bije ili gura da bi što pre ušao u prodavnicu samo zato što je to Ikea, McDonalds, Apple, Starbucks, je kompletan idiot koji ne razmišlja svojom glavom već pušta da njime manipulišu drugi.

To bobo
[ bananaphone @ 12.08.2017. 17:47 ] @
Citat:
vladd:
Kao sto nijedna od snaga nekog mas proizvoda ne lezi u kvaitetu. Jednostavno se trose marketinske tehnike.

Ali to na stranu, iz principa, a i rime, ne kupujem nista od fasista.:)



vladd - stari antiglobalista i covek od principa koji kupuje samo domace proizvode. Kao npr banane iz Leskovca:

http://www.elitemadzone.org/t434330-54#3765132
Citat:
vladd:
Ja cu da ti kazem kako se ponasam kada udjem u supermarket ili na pijacu i vidim da luduju sa cenama.

Jednostavno ne kupim njihov "proizvod", vec kupim banane.


A proizvodjaci banana su poznati po sirenju pacifizma po svetu:

Chiquita - https://en.wikipedia.org/wiki/United_Fruit_Company

Dole - https://en.wikipedia.org/wiki/Dole_Food_Company

UFC (Chiquita) je bio toliko inspirativni brand da su inspirisali Markesa da napise 100 godina samoce...
[ bananaphone @ 12.08.2017. 17:50 ] @
Citat:
Braxi:
banana jesi ti mozda Sceka ?!


Sto? Jel te i Sceka nervira :D ?
[ Braxi @ 12.08.2017. 18:42 ] @
ne nego imate slican stil izlaganja, a mozak vam obojici funkcionise kao sto onaj rece da ste popusili vise trave nego sto prosecna krava pojede za zivota.
[ bananaphone @ 12.08.2017. 19:34 ] @
Citat:
Braxi: ne nego imate slican stil izlaganja, a mozak vam obojici funkcionise kao sto onaj rece da ste popusili vise trave nego sto prosecna krava pojede za zivota.


Kamo moje lepe srece.

Da imam i malo mozga ne bi pokusavao sa tobom da raspraljam kako funkcionise Ikea, i onako ne procitas post koji sam napisao pre nego sto das svoj odgovor na njega...

I da - mislim da mozes da kupis nesto u Ikea-i sto valja, za male pare (naravno u toj cenovnoj kategoriji). Naravno kao sto rekoh - dobar deo je i soder, ne valja nicemu i raspadne se posle par meseci, ali ima stvari koje su za te pare - dobre.
[ vladd @ 12.08.2017. 20:34 ] @
bananamen, opet masis temu i ne druzis se sa nelliotom..

Kakvi crni amerikanci, pa oni tek imaju 40 miliona germana, a banane ionako preprodaju.
Ja radje kupujem od coveka, nalik na Srbendu
https://en.wikipedia.org/wiki/Álvaro_Noboa
https://en.wikipedia.org/wiki/Bonita_Bananas

a ne pada mi napamet da pazarim ista od ovog, nacisticke ulizice i alkosa(mada mu je to srbendska odlika)
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ingvar_Kamprad

Bar to mogu, da pazim kome pravim profit..
[ anon142305 @ 12.08.2017. 21:27 ] @
Dnevna novina Politika, od pre 26 godina, javlja

[ bananaphone @ 12.08.2017. 21:29 ] @
Da da divan covek, kao i svi koji su ukljuceni u posao oko banana, gledajuci stavove na diskusiji o malinama, nisam iznenadjen sto ti je on neko kome zelis poveriti svoj novac.

https://vimeo.com/19898988
[ Braxi @ 12.08.2017. 21:33 ] @
jos pre 26 godina bili smo Evrope !

Sad idemo ka osovini Belarusija/Rusija/Kirgizija
[ SlobaBgd @ 12.08.2017. 21:46 ] @
Citat:
IUOP_1:
Dnevna novina Politika, od pre 26 godina, javlja

Ja se ne čudim ovoj omladini što se oduševljava činjenicom da je IKEA došla u Srbiju, ali me iznenađuju svi stariji od 30 godina koji nisu čuli ili nisu posetili pre 26 godina tu Ikeinu prodavnici, poznatiju kasnije kao ekspozituru Dafiment banke. Doduše, nije bila velika kao ova sada na Bubanj potoku, ali je imala za to vreme i za te uslove zadovoljavajući izbor robe, od galanterije i sitnica, do dušeka, polica, komoda i stolova i stolica, po desetak i više modela svake sorte.
[ Bradzorf012 @ 12.08.2017. 22:05 ] @
Citat:
Braxi:
a kad izvozimo na Zapad i imamo pristup pristupnim fondovima i uopste kad jednog dana budemo geadjani EU, a ne Mozambika, Venecuele ili kirgizije, to moze jel da ?

Ahahaha, ajd idi spavaj da nam narastes !


Opusti se malo čoveče, ne moraš odmah da peniš. Ako nisi primetio, nisam uopšte vrednovao ono o čemu pišemo, samo sam konstatovao, rekao kako to vidim.
[ Living Light @ 13.08.2017. 00:51 ] @
Bradzorf012,

Ma pusti ti Braxia,
covek "Prezupčio" i polomio sve zupčanike na EEG snimku,
---------------------------------------------------------------

Nego da te priupitam,

-Zasto se TI uopste bavis "Nižerazrednim" sagovornicima,

koji kad ti postave pitanje, tu prestaje SVA Logika ?
-----------------------------------------------------------------

Odakle Ti SNAGE za promašena pitanja ?

( Može i na PP )

[ vladd @ 13.08.2017. 08:06 ] @
Citat:
Braxi:
jos pre 26 godina bili smo Evrope !

Sad idemo ka osovini Belarusija/Rusija/Kirgizija


Samo se ti nadaj, idemo ka osovini slivnik kanalizacija otpad..
[ Bradzorf012 @ 13.08.2017. 14:32 ] @
Living Light

Dopada mi se ovo prezupčio, ta fora je bila aktuelna pre više od dvadeset godina. Na forumu sam pročitao pomešao ulje i vodu. Sa jednog drugog foruma isto dobra fora: probio na masu.

Što se tiče pitanja, nisam baš siguran da sam razumeo, ali da pokušam. Nikoga ne smatram nižerazrednim sagovornikom, ali ako baš smara, onda se trudim da mu se ne obraćam. Što se logike tiče, za svako pitanje uvek možeš naći milion razloga za ili protiv svejedno. Pokušavam da pitanje o kom raspravljamo sagledam hladne glave i nepristrasno, jer samo to može dovesti do pravog uvida. Odakle mi snage? Ne znam, rekao bih da je u pitanju strpljenje.

Braxi

Što, šta fali Belorusiji ili Rusiji?

Vladd

Zašto tako crno, koji to mi?
[ gilopile @ 13.08.2017. 14:50 ] @
Prezupcio k`o moj `stokec` :D
[ 7.scena @ 13.08.2017. 15:13 ] @
Okačiše mi IKEA katalog na kvaku od ulaznih vrata...

Mediji su ovih dana prenosili iskustva drugih država u kojima je dolazak ikee izazvao pad od ~30% prometa za domaće prodavce nameštaja.
Pošto sam pregledao katalog, mislim da naši prodavci nameštaja ne treba da se brinu. Kod nas je sigurno najzastupljenija prodaja nameštaja iz donjeg cenovnog ranga, a IKEA uopšte nema ponudu u tom cenovnom segmentu.

Nedavno sam kupio krevet, pa sam u toku sa cenama tog tipa nameštaja, klasičan, bračni, puno drvo u ikeinom katalogu ne parira cenovno/kvalitetom našem proizvođaču nameštaja iz Ivanjice. Ne znam kakav im je kvalitet dušeka, ali sumnjam da mogu ozbiljno da ugroze postojeće prodavce dušeka.

Sa druge strane u katalogu je veliki broj modernih, zgodnih i praktičnih elemenata koje kod nas nije lako pronaći. Ali to su sve sitne i jeftinije džidžabidže.


[ miki069 @ 15.08.2017. 00:00 ] @
Braksi šta bi sa drugarom iz banke?
Jel piči 2 deprozepamama i vinjak na svakih 6 sati?
Ako hoće da se rokne onda 2 vinjaka i jedan deprozepam na svaka 3 sata.

Neka refinasira kredit.
Uzme keš 1.000.000 dinara i uštedeće 300.000 dinara.

[ Living Light @ 16.08.2017. 04:27 ] @
Aha... :)

[ bakara @ 16.08.2017. 11:07 ] @
Bio i ja pre neki dan

Nisu tako strasne razlike u ceni, ali restoran je nekako jadniji u odnosu na ostale u kojima sam bio.
Recimo nema pasti, nudi se samo piletina, cufte i minijaturno parce lososa i ne mozes umesto pomfrita da uzmes pire ili obrnuto kao svugde.

Sok u casi isto nema, i ako je casa mala nudi se samo neka lose gazirana voda i koka kola zero, da sam znao nikad ne bi izabrao ovo, mislio sma da je kao i u drugim radnjama, ali nije.

Koka kola ima da se kupi iskljucivo u flasici od pola litre i to je jedini sok koji imaju

Cuveni ikein sladoled takodje nema, kazu ne radi im automat ( a bio sam treci dan po otvaranju) umesto njega nude neki los smrznuti jogurt koji kosta 80din i dobijete sramotno smesnu kolicinu.

E da, i baterije nemaju ni jedan jedini komad a to bi inace trebalo da stoji na svakom cosku kao u ostalim radnjama.

To su onako na prvu razlike koje sam primetio, inace su prodavci vrlo ljubazni, svaka im cast.

Eto zasto sam temu nazvao ikea na srpski nacin.
[ Living Light @ 16.08.2017. 11:14 ] @
"kazu ne radi im automat ( a bio sam treci dan po otvaranju)"

Ma da, kad su kupili automat koji ima garanciju 48h

"E da, i baterije nemaju ni jedan jedini komad a to bi inace trebalo da stoji na svakom cosku kao u ostalim radnjama"

Ma di sme da drze baterije !!! Ubacices ih u sat (koji hoces da kupis) pa ces da vidis da ne radi,
ili mu sekundara ide u kontra stranu

Znaci, u ikeu ides sa pola litre soka od kuce, peceno pile u kutiji od cipela, veknom leba,
i dva džepa baterija,

..jedino ako BAT ne oduzimaju portiri na ulazu...
[ žutokljunac @ 21.10.2017. 18:36 ] @
Kupio sam u Ikea-i ovaj fijokar: http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/20341970/

Izgleda dobro na slikama, čak je i u prodavnici izgledao pristojno. Počeo da ga sastavljam, i izgubio sam sigurno par sati jer je to tako loše rešeno, da sam izgubio mnogo živaca. Naime, sve se sastoji u tome, da kada sastavljate, provučete lim kroz rupicu, i onda savijete drugi lim preko tog lima i tako pričvrstite. Ima i šrafova, ali samo za točkiće i ove male metalne kvakice za otvaranje fijoka. Sve ostalo se sastavlja po unapred opisanoj šemi. Problem je jer letvice koje se stavljaju ( a ima ih 12 ), niti se šrafe, niti se pričvrste sa drugim limom, već se samo umetnu u otvore, tj te rupice. Naravno, nema teoretske šanse da stoje, jer čim ih taknete, one se otkače. Malo sam iznenađen količinom gluposti u jednom proizvodu.
Htedoh da ga zafrljačim kroz prozor, ali se nekako smirih i ostavih ga tako nesastavljenog, pa ću trenirati živce još jednom. Mislim da kada se stave fijoke, da one ustvari daju čvrstinu čitavoj toj idijotskoj koncepciji. Cenim da je dizajnirala neka Šveđanka koja je popila 6,7 piva i pre toga se dobro poseksala sa Vikingom. Glavu bih joj razbio.
Od asortimana, stvarno ima svega. Sve to na oko jako lepo izgleda, dizajn je odličan, zatim ima mnogo sitnica koje olakšavaju život po kući, ali mislim da su mnoge stvari precenjene. Prvi utisak, oduševljenje organizacijom vođenja jednog tako kompliovanog biznisa, oduševljenje sa idejom, pakovanjem, dizajnom, a razočaranje jer to ipak nije tako dobro smišljeno kako na prvu loptu izgleda,
[ bakara @ 21.10.2017. 19:00 ] @
Ali baterija kako vidim i dalje nema...
U cemu je fora bas me zanima

[ žutokljunac @ 21.10.2017. 19:05 ] @
Kafe aparat radi. Kako te ne mrzi da pola dana izgubiš da bi otišao do tamo, prošao kroz toliki prostor, čekao red na kasi, da bi na kraju kupio baterije. Ja sam kupio i neke tanjire, mrzelo me da uzmem korpu, i nosio sam ih u ruci i osećao se kao poslednji idiot. Mada sam video majstora kako nosi četku za wc šolju, pa rekoh sam sebi, ima i većih idiota od mene.
Nadao sam da ću ga na izlazu videti kako u jednoj ruci drži tu četku, a u drugoj hot dog...
[ bakara @ 21.10.2017. 19:26 ] @
haha, pa ne idem da kupim baterije nego mi bode oci da je ovo valjda jedina ikea radnja u kojoj ih nema...

Ja recimo kad god kupujem imam obicaj da u korpu ubacim po paket R6, R3 i paket 2032 baterija, i onda imam zalihu.

A cetka za solju je bila neka za 75 din valjda za niskobudzetne, a bile su i skuplje za platezno sposobnije cepoHje

Smem da se opkladim da im aparat za sladoled i dalje ne radi
[ Living Light @ 21.10.2017. 19:39 ] @
"A cetka za solju je bila neka za 75 din valjda za niskobudzetne"
Nisi znao?___Da država "suFinansira go"""vnjave stvari + Higienu" ?

-Da bi Narod bio, kud i kamo Čist !

Zbog toga imaš četku za 75 din.
[ anon70939 @ 21.10.2017. 20:31 ] @
Meni i dalje nije jasno toliko hejtovanje Ikee. Kome je to od koristi? O.o

Jasno je da nije kvalitet, ali za taj novac je sasvim OK.

Znaci u zemlji gde je prosecna plata 300E (verujem da je toliki prosek, ako se BG ne bi racunao), gde ti ljudi kupuju krš po kineskim prodavnicama jer za više nemaju, mi se ŽALIMO što je došla Ikea. Kao da smo svi primorani da kupujemo tamo.

Ja sam pre 5 godina kupio ovaj stočić od 5E, evo ga kao nov. Još je i lep.
Kartonski jeste, nema ga 300g, ali fenomalno služi svojoj svrsi. I šta sad? Nije puno drvo, nego karton... pa?

I eto, lik kupio ormarić za 4500 din. Pa "kvadrat" iverice košta skuplje, ili kilo gvožđa... Koliko košda da se kupi samo 4 točkića, verujem da je 800-1000 din. Šta se onda očekuje od ormarića od 4500 din,osim da služi osnovnij svrsi.
[ ademare @ 21.10.2017. 20:44 ] @
Ovaj fiokar ne sluzi , jer covek, neiskusan, tako sam za sebe kaze zutokljunac ne zna da ga sastvi .

A i kad ga sastavni , zna da nece da valja

Uzmi to prijatelju , pa vrati, dok ne ostetis. Nemoj da te Svedjani deru , za par fioka
[ Living Light @ 21.10.2017. 21:02 ] @
Citat:
CoyoteKG:mZnaci u zemlji gde je prosecna plata 300E

Kome? Tvojoj ženi ? Mojoj čerki ? Mom zetu? Mom bratu ?

Kome je 300 x 120 = 36000 na ruke ?

Samo par njih možeš da navedeš da je tako.
Žene (devojke) dirinče po radnjama za 19-23K plate, neprijavljene.

O kom svetu ti pričaš ?

Nemoj svoje "Hacker"-sko znanje da uporedjuješ sa Prosekom Srbije.

Napusti radno mesto,
zaposli se (za Bez-Veze) tamo negde, pa da Te vidim, sa kojom Kovertom mašeš ???

--Sit Gladnom NE VERUJE !!!
[ bananaphone @ 22.10.2017. 05:46 ] @
@žutokljunac - ne daj se, i ja sam plakao nad raspakovanim kutijama iz Ikea-e 100x, na kraju se sve sastavi i radi bas kao u izlozbenom salonu, samo treba malo zivaca i strpljenja :D
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 06:07 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Meni i dalje nije jasno toliko hejtovanje Ikee. Kome je to od koristi? O.o

I eto, lik kupio ormarić za 4500 din. Pa "kvadrat" iverice košta skuplje, ili kilo gvožđa... Koliko košda da se kupi samo 4 točkića, verujem da je 800-1000 din. Šta se onda očekuje od ormarića od 4500 din,osim da služi osnovnij svrsi.


Ko hejtuje? Vidiš da sam ih ishvalio za mnogo stvari ( dizajn, organizaciju posla, veliki izbor... ), a nisam se žalio ni na cenu, niti na kvalitet, već na tehničko rešenje, tj, samu konstrukciju. To je debilno rešeno.

U poslednje 4 godine sam mnogo stvari renovirao i kupovao, tako da sam sticajem okolnosti, upoznao stolara koji mi je radio nameštaj po meri, i postanemo drugari. Predlžio sam mu da radimo posao u talu, ali čovek ima dve velike hale u kojima je zapošljavao 17 stolara, pa mi je on predložio, da se ja bavim samo prodajom u Bg-u. Dugo sam se premišljao ( jer sam trebao da uložim pare ) i na kraju odustao baš zbog Ikea'e. Živo me zanima koliko će Ikea da pokvari biznis našim malim stolarskim radionicama. Stolari govore kako neće i kako to nema veze jer oni rade po meri, ali mislim da to nema veze sa istinom, i da će mnogi od njih sada mnogo lošije da rade, a mnogi će da izađu iz posla.



[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 22.10.2017. u 07:23 GMT+1]
[ anon70939 @ 22.10.2017. 09:18 ] @
Nisam generalno mislio na tebe, nego na celu temu, kao i RL.
Ljudi "hejtuju", kao da je NATO otvorio kasarnu..
[ anon142305 @ 22.10.2017. 09:28 ] @
Cekaj, jel ja dobro shvatam da sve sto kupis u Ikei, moras kod kuce sam da montiras??
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 10:05 ] @
Moraš da sastaviš, tj. da sklopiš. Ovako ti funkcioniše. Kada uđeš u prodajni centar, kompletno je sve dobro organizovano. Podeljen je na različite sekcije, pa imaš od kuhinja do kupatila. To ti je sve samo izložbeno. Kada odabereš proizvod koji kupuješ, onda zapamtiš red i deo tog proizvoda, kao i broj koda. Najjednostavnije je da slikaš mobilnim. Zatim ideš u magacin za samoposluživanje i trašiš taj red, pa zatim deo gde se nalazi. Sve je spakovano u kutije. U toj kutiji imaš detaljno uputstvo kako da sklopiš deo nameštaja koji si kupio, a možeš i da ga skineš sa njihovog sajta. Po tom uputstvu kući sklapaš. Zatim staviš tu kutiju u velika kolica i ideš na kasu da platiš. Oni nude uslugu prevoza i sklapanja, ali i jedno i drugo se plaća.
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 10:11 ] @
Citat:
CoyoteKG:
I eto, lik kupio ormarić za 4500 din. Pa "kvadrat" iverice košta skuplje, ili kilo gvožđa... Koliko košda da se kupi samo 4 točkića, verujem da je 800-1000 din. Šta se onda očekuje od ormarića od 4500 din,osim da služi osnovnij svrsi.

Kojote , gde ti živiš ?



A ovaj točkić košta 18,90 dinara

[ Branimir Maksimovic @ 22.10.2017. 10:21 ] @
" Oni nude uslugu prevoza i sklapanja, ali i jedno i drugo se plaća. "

Sve u svemu kupis delove sam, unajmis stolara da ti napravi, i bog da te vidi ;p
[ Java Beograd @ 22.10.2017. 10:31 ] @
Pre nekoliko godina je par osoba koje poznajem kupilo Ikea proizvode - dostava iz Mađarske, kako se već nekad radilo.
Pozvali me, nevešti da sklope. Ja pogledao šemu, skapitao osnove i za petnaestak minuta sklopio. Prosto i jednostavno.


Ko ume da sklopi - sklopi sam. Ko ne ume, pozove i plati sklpanje. Šta je tu neogično ?!
[ anon142305 @ 22.10.2017. 10:37 ] @
@ žutokljunac

A drvo od koga se pravi, jel ja idem u sumu da ga obalim, ili mogu i oni ako im platim? :) mala sala :) Hm, deluje komplikovanije nego u obicnim prodavnicama, sta znam...
[ anon70939 @ 22.10.2017. 11:17 ] @
Citat:
jovajovic100:[
Kojote , gde ti živiš ?

[img]http://www.steco.co.rs/wp-content/gallery/salon_1/img_2971.jpg[/im
g]

A ovaj točkić košta 18,90 dinara



Bravo bukvalcu, baš si me nadmudrio.
Ajd sad kad si tako mudar, ja ti dam kvadrat iverice, ili 1339din + 4x18,90 i ti mi napravi jednako funkcionalni ormarić od iverice tih dimenzija sa tockicima. Da ne racunamo ruke gde majstori uzimaju 30-40% za ruke.
[ bakara @ 22.10.2017. 11:28 ] @
Pa i jeste malo komplikovanije nego u obicnim prodavnicama, narocito starijim ljudima moze biti jako tesko da se snadju.

Uglavnom koncept je takav da je roba izlozena i pored nje stoji cena, sifra proizvoda i polozaj u magacinu.
Komplikacija nastaje kada isti artikal dolazi u vise boja, a posto robu uzimate sami u magacinu o tome morate sami da vodite racuna, ali tu je na svakom cosku papir i olovka kako bi zapisali tacnu sifru i osoblje koje ce vam pomoci ako se ipak ne snalazite oko toga.
Ako prvi put kupujete pomoc ce vam 100% biti potrebna!
Citat:
žutokljunac: Živo me zanima koliko će Ikea da pokvari biznis našim malim stolarskim radionicama. Stolari govore kako neće i kako to nema veze jer oni rade po meri, ali mislim da to nema veze sa istinom, i da će mnogi od njih sada mnogo lošije da rade, a mnogi će da izađu iz posla.

Bavio sam se namestajem, i naprotiv, ikea nece u opste ugroziti domace proizvodjace...

Ikea ima vrlo sterilan namestaj, i licno mislim da namestaj od plocastih materijala nije bas dobrog kvaliteta u odnosu na cenu.
Recimo kupio sam radni sto od 150eur u ikei, on se bukvalno oljustio (jer je radna povrsina jednaka kao na onom stolu od 5eur koji je neko gore pomenuo)

Znaci mislim da ikea ne moze da konkurise sa cenom i kavlitetom u namestaju od iverice, jer je tu domaca ponuda jako dobra sa cenom i boljim kvalitetom, ali zato u ponudi tapaciranog namestaja nasi treba da zaborave koncept tapaciranja sa heftalicom gde se za vrlo skupe novce prodaje jako lose tapaciran namestaj.

I treca mozda i najvaznija stvar ikea ne prodaje samo namestaj nego i sve ostale sitnice za kucu (eto ja trazim uporno one baterije ;) ) i tu je neprikosnovena i sa cenom i kvalitetom.



[ ademare @ 22.10.2017. 12:10 ] @
Pa da najvise ce dolazak Ikea-e da utice na biznis , prodaje Cetaka za WC
[ deedee6 @ 22.10.2017. 12:43 ] @
Moje neko iskustvo sa Ikea robom je da ono što je kod njih jeftino nigde nećeš pronaći jeftinije i bolje a ono što je dobro i skupo ima da se nadje na puno mesta bolje i jeftinije :)
[ DaliborP @ 22.10.2017. 13:08 ] @
Citat:
Java Beograd:
Pre nekoliko godina je par osoba koje poznajem kupilo Ikea proizvode - dostava iz Mađarske, kako se već nekad radilo.
Pozvali me, nevešti da sklope. Ja pogledao šemu, skapitao osnove i za petnaestak minuta sklopio. Prosto i jednostavno.


Ko ume da sklopi - sklopi sam. Ko ne ume, pozove i plati sklpanje. Šta je tu neogično ?!

Bas tako, sklopio sam bar 10-tak komada namestaja iz Ikee i nikad nisam imao problem. Napravili su fool-proof upustva, samo ih treba pomno pratiti.
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 13:13 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Bravo bukvalcu, baš si me nadmudrio.
Ajd sad kad si tako mudar, ja ti dam kvadrat iverice, ili 1339din + 4x18,90 i ti mi napravi jednako funkcionalni ormarić od iverice tih dimenzija sa tockicima. Da ne racunamo ruke gde majstori uzimaju 30-40% za ruke.

Nisam ja tebe nadmudrio , sam si se nadmudrio.
Vrlo lep ormar 2,2x1xo,6 metara , iz dva dela , sa donjim zatvorenim delom , i gornjim delom sa staklenim vratima , kompletno ABS kantovan me je koštao bez stakala ispod 100 evra . Bez stakala , koja nisu više od nekoliko hiljada . Jeste , ja sam ga sam sklapao i projektovao . Mala je razlika ako je čovek kreativan u uloženom trudu sklapanja Ikeinog ili svog nameštaja , a kvalitet je neuporediv .
Kada pišeš nešto potrudi se da pišeš istinu , a ne da se frljaš , da ne kažem nešto drugo .

Kojote , smeš li da prospeš kafu na tvoj papirni sto ?

Za " pompezno " otvaranje jesu stvarno dovukli nameštaj Forma ideale , jer njihov nije stigao . Ko sumnja neka proverava .
[ dusanboss @ 22.10.2017. 13:14 ] @
Citat:
ademare:
Pa da najvise ce dolazak Ikea-e da utice na biznis , prodaje Cetaka za WC


Sad me seti, da ne pokrećem temu ,jel ima neko savet koju WC četku uzeti ???

Ova koju imam na radi poso baš najbolje.

Mislim to je alatka na koju novce ne treba žalliti. Koristi se svakodnevno nekad i više puta, ipak većina kupuje najjevtinje kineske za 200 din.

I ja sam do sad, ali sad pošto sam malo bolje razmislio o toj problematici spreman sam da izdvojim 10-15 € pa da lepo s. ko čovek

Ovako nešto o 200€ mi je ipak preterano http://www.akvabutik.com/Cetka-za-wc-10401-101-prod.html ili one što izbacuju vodu pod pritiskom... to je suviše fensi za mene.

Ja bi neku klasičnu, ali kvalitetnu.
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 13:18 ] @
Curver

[ bananaphone @ 22.10.2017. 13:40 ] @
@jovajovic100 - dobro onda ce Ikea da propadne, posto nisu konkurentni na trzistu. Cemu drama? Evo ponudi ovaj ormaric za 3500din i svi ce kod tebe da kupuju, postaces milijarder...

Dusane - covece sta jedes kad treba cetka od 200e da se WC odcepi posle tebe??? :D
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 13:48 ] @
Citat:
bakara:
Bavio sam se namestajem, i naprotiv, ikea nece u opste ugroziti domace proizvodjace...

Ikea ima vrlo sterilan namestaj, i licno mislim da namestaj od plocastih materijala nije bas dobrog kvaliteta u odnosu na cenu.
Recimo kupio sam radni sto od 150eur u ikei, on se bukvalno oljustio (jer je radna povrsina jednaka kao na onom stolu od 5eur koji je neko gore pomenuo)


Ja sam se dugo premišljao da li da krenem sa pločastim nameštajem. Presudio je dolazak Ikea-e, pa sam odustao. Svi majstori govore kako se ništa neće promeniti jer oni rade nameštaj po meri, kako su to drugačiji kupci, onda se javljaju stolari iz Hrvatske i govore kako se kod njih ništa nije promenilo, itd. Mislim da to nije tačno i da im se obim posla smanjio. Siguran sam u to. Evo npr,. Ikea ima lepe kuhinjske blokove, odličnog dizajna i jako su funkcionalni i fenomenalno osmišljeni, tako da onaj ko kupuje kuhinju može da kupi nekoliko tih blokova, a ostatak da mu uradi majstor, a to je već puno manje para za majstora, zar ne?


[ dusanboss @ 22.10.2017. 13:49 ] @
Aj sad malo je bez veze da idem toliko u tetalje, ali problem sa četkom je u tome što se ... materija ponekad (veroatno zavisno od toga šta sam jeo ) lepi za četku i teško spada. Odgovarala bi mi naka koja je od materijala koji to ne dozvoljava.

Što se Ikee tiče ovaj ormarić jeste povoljan. Ne bi mnogo uštedeo ako bi kupio ivericu, delove i pravio ga sam ne računajući tvoj rad koji bi morao da bude značajan i profesionalan da bi dobio ormar sličnih karakteristika.

Ove cena sličnih fiokara iz Forma Ideale

https://www.formaideale.rs/artikal/komoda-gipsy-1/ https://www.formaideale.rs/artikal/komoda-cplk14/ https://www.formaideale.rs/artikal/komoda-indigo-indk40/ https://www.formaideale.rs/artikal/nocni-sto-ns2co-r14/

To što sam sklopiš taj nameštaj je po meni samo plus jel time daješ neki svoj pečat i zadovoljavaš svoje muške, primalne instinkte.

Kad je nikih 50ih godina marketinški tim neke firme u US imao problema sa prodajom instant kolača (prašak koji se pomeša sa vodom i ispeče u rerni). Uradili su istraživanje i zaključili da će prodaju poboljšati tako što su napisali na pakovanju da se primrema uz dodatak domaćeg, svežeg jaja.

Prdaje se značajno poboljšala jer su žene imale utisak da sad ustvari nešto pripremaju (daju lični pečat) dadavanjem tog jajeta i nisu više "instant domaćice". Slično funkcioniše i to sa sklapanjem nameštaja, stim što ovde još uštediš pare koje bi inače išle radniku koji bi sklapao to pa je nameštaj nešto jeftiniji.
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 13:56 ] @
Dušane, ovaj ormarić nije od pločastog materijala ( iverice ili medijapana ), več od tankog lima.
[ dusanboss @ 22.10.2017. 14:06 ] @
Citat:
žutokljunac:
Dušane, ovaj ormarić nije od pločastog materijala ( iverice ili medijapana ), več od tankog lima.


Sad vidim. Zbunilo me je to što je priča ovde išla u tom smeru. Verujem da su i drugi mislili da je od iverice.

[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 14:08 ] @
Citat:
bananaphone:
@jovajovic100 - dobro onda ce Ikea da propadne, posto nisu konkurentni na trzistu. Cemu drama? Evo ponudi ovaj ormaric za 3500din i svi ce kod tebe da kupuju, postaces milijarder...

Neće propasti jer izgleda da ima manje kreativnih i sposobnih osoba koje mogu nešto da stvore .
A mene ne interesuje da budem milijarder , ja sam po vokaciji prosvetni radnik .
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 14:12 ] @
Ovaj ormanić može da se napravi za 4000-5000 din https://www.formaideale.rs/artikal/komoda-indigo-indk40/
[ bakara @ 22.10.2017. 14:14 ] @
Citat:
deedee6:
Moje neko iskustvo sa Ikea robom je da ono što je kod njih jeftino nigde nećeš pronaći jeftinije i bolje a ono što je dobro i skupo ima da se nadje na puno mesta bolje i jeftinije :)

Ovo i ja hteodoh da napisem u prethodnom al sad videh da sam ispustio, znaci apsolutno se slazem.

Citat:
DaliborP:
Bas tako, sklopio sam bar 10-tak komada namestaja iz Ikee i nikad nisam imao problem. Napravili su fool-proof upustva, samo ih treba pomno pratiti.

Pa nije uvek bas tako jednostavno...
Secam se uputstva za onaj sto od 150eur sto sam pomenuo, lepo slikovito nacrtano odmah na pocetku da "jedan covek" i uputstvo nece biti dovoljno za montazu tog stola :)

Citat:
jovajovic100:
Vrlo lep ormar 2,2x1xo,6 metara , iz dva dela , sa donjim zatvorenim delom , i gornjim delom sa staklenim vratima , kompletno ABS kantovan me je koštao bez stakala ispod 100 evra . Bez stakala , koja nisu više od nekoliko hiljada . Jeste , ja sam ga sam sklapao i projektovao . Mala je razlika ako je čovek kreativan u uloženom trudu sklapanja Ikeinog ili svog nameštaja , a kvalitet je neuporediv .

Za taj ormar treba minimum 6-7m2 iverice po ceni od 1400din m2, izadje skoro 10000din samo iverica plus lesonit, plus abs, rucke, okov itd...tesko da mi mozemo napraviti jeftiniji ormar od njih.
Kvalitetniji mozemo, jer nije neki ;)

Inace onaj fijokar je od metala i vise je kao kancelarijska oprema, to tek ne moze da se napravi za 4500din.

Ikea nece propasti sigurno, jer kao sto rekoh to je ceo koncept nije samo u pitanju obicna prodaja namestaja, tj tamo ljudi najmanje kupe namestaj.






[ Steve Lonmo @ 22.10.2017. 14:44 ] @
Citat:
žutokljunac: Živo me zanima koliko će Ikea da pokvari biznis našim malim stolarskim radionicama. Stolari govore kako neće i kako to nema veze jer oni rade po meri, ali mislim da to nema veze sa istinom, i da će mnogi od njih sada mnogo lošije da rade, a mnogi će da izađu iz posla.




Pa pokvariće im biznis, jer ovi što kupuju ("potrošači") nemaju pojma šta kupuju. Ovaj krevet me je prijateljica zvala prošle sedmice da joj ga dovezem i sastavim, kaže ona - našla sam "dobar i jeftin" u Ikei.
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 15:12 ] @
Kada sam radio kuhinju po meri to je bio horror film sa tim stolarima. Mesec dana mi je trebalo da pronađem poštenog majstora. Prvo me je po preporuci dobar drugar poslao kod stolara koji radi po meri i ima svoju proizvodnju u manjem mestu u Srbiji ( naivno sam očekivao da pošto nije iz Beograda, biće jeftiniji ), zatim je taj došao uzeo mere i čekao sam ga 17 dana da mi pošalje skicu i cenu. Osamnaesti dan je poslao uz veliko izvinjenje, jer naravno, ima puno narudzbina, pošto je odličan, a cene su mu niže nego u BG'u, i tražio mi je 2200E. U tu cenu naravno ne ulazi bela tehnika ( što i nije bio nikakav problem jer se to kupuje naknadno ), ali takođe nije ušla ni rasveta ( iako sam sam kupio LED rasvetu, kao i neke uređaje za regulaciju nivoa svetla, neki mali trafo, dakle sve živo, na njemu je bilo samo da ugradi... on to nije hteo i rekao mi je da pozovem električara ), naravno sudopera se kupuje naknadno kao i bela tehnika, to se podrazumeva kod svih. Iako je prošlo 18 dana, skice koje mi je poslao je izgrešio, jerih je sigurno u međuvremenu zagubio, pa je ove odradio po sećanju. Na moju ljubaznu molbu, da mi kaže koje okove ugrađuje, eto kad već nema vremena da prokopa kanale i ugradi rasvetu, da mi to kaže, nije mi rekao, već me je kulturno odjb, sa... " okovi su od raznih proizvođača "... a cene okova mogu mnogo da utiču na krajnju cenu, jer jedna klizač može koštati par hiljada dinara, a kvalitetan može i 100E. Uglavnom, zahvalio sam mu se.
Sledeća firma je tražila 2000E i rekla mi je da moram da sačekam bar 10 dana, ako baš insistiram na medijapanu, jer oni nemaju svoju komoru za farbanje, već to rade uslužno, itd. Uz uporno ubeđivanje da medijapan i nije nešto, jer je i iverica super, a kada su videli da ne vredi, onda su prešli na.... " šta će ti visoki sjaj, i te boje, to ti je skupo, džaba bacaš pare i slično. Dođem do stolara koji bi to sve uradio za 1800E, ali on, kao i većina malih stolara, radi ovako. Uzme narudzbu, zatim to radi u svojoj garaži, a sledećih 10 dana se nikome ne javlja na mobilni, jer ne može da postigne dve narudžbe. Onda ga vrtiš danima, kao da tražiš kardiohirurga, a ne stolara, ali baja se ne javlja. Tako to otprilike izgleda. Nisam sve pisao, jer ima još mnogo toga, npr. da onaj što mi je uradio, nije uradio neke stvari dobro, ali mi je uradio za 1200E, i zbog toga, nisam hteo ni da mu dosađujem. Dakle, raspon ecna od 1200 do 2200E, za istu stvar, pa ko koga zahebe. Tako ti je do skoro bilo renoviranje gajbe u Srbiji. O tome, da mi se javio lik, koji je došao da uzme mere i koji je redovan policajac, ali radi po smenama, pa valjda svakih nekoliko dana ima slobodno, te on može da mi to sve mnogo, ali mnogo dobro napravi, jer on radi to iz ljubavi, hobija, a malo radi i zbog kredita, a kako kaže od 38000 din, ne može da se živi, na meni je samo da se uklapam sa njegovim smenama u policiji, a on će to sve napraviti još bolje nego što ja hoću, jer je živeo i u Italiji, pa zna šta je dobar dizajn i kako to oni rade.
Onda jedaan baja, gradska faca, radio po inostranstvu, tako da pri dogovaranju, uvek bude: " je l' znaš ti koliko sam ja to naplaćivao preko... ". a kad ga pitaš da dođe da uzme mere, strašno, ali strašno je zauzet jer on nema vremena ni za svoje dete, koliko je tražen... a kada treba da se dogovorimo o vremenu, uvek bude ona fora: " sutra nikako ne mogu, a ne mogu ni prekosutra, ništa znači ostaje za utorak, ali u utorak već ima zakazan teren, ono, baš mu je prepun raspored, pa da se čujemo u sredu, kako bi se dogovorili za četrvtak a da se vidimo u petak... ".

Pa onda neka fensi firma, koja mi je tražila 3500E... itd, itd.... mnogo bih mogao o tome.

Baš mi je nekako i drago što je došla Ikea.


[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 22.10.2017. u 16:51 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 15:55 ] @
Citat:
bakara:

Citat:
jovajovic100:
Vrlo lep ormar 2,2x1xo,6 metara , iz dva dela , sa donjim zatvorenim delom , i gornjim delom sa staklenim vratima , kompletno ABS kantovan me je koštao bez stakala ispod 100 evra . Bez stakala , koja nisu više od nekoliko hiljada . Jeste , ja sam ga sam sklapao i projektovao . Mala je razlika ako je čovek kreativan u uloženom trudu sklapanja Ikeinog ili svog nameštaja , a kvalitet je neuporediv .

Za taj ormar treba minimum 6-7m2 iverice po ceni od 1400din m2, izadje skoro 10000din samo iverica plus lesonit, plus abs, rucke, okov itd...tesko da mi mozemo napraviti jeftiniji ormar od njih.
Kvalitetniji mozemo, jer nije neki ;)

Inace onaj fijokar je od metala i vise je kao kancelarijska oprema, to tek ne moze da se napravi za 4500din.


Progutao je to sigurno 8 m2 jer su i leđa od iverice . To je bilo desetak hiljada , jer je bila kombinacija crne i neke čudne valjda kokobolo ili tako nešto . To sam tražio par godina , a onda sam ga kupio jako povoljno ! To je bilo ispod deset hiljada , kantovanje i šrafovi , par ručki i šta ima tu više ? Možda su sada cene malo porasle , 10-15 % .

Ono što sam ja zakačio je noćni ormarić za spavaću sobu , kakav plek !

Nemojte da zaboravite da svako od tih proizvođača materijal dobija duplo jeftinije od cena na stovarištima .
[ mjanjic @ 22.10.2017. 16:03 ] @
Pričao tako sa nekim kolegama na poslu, ima ovde firma koja prodaje te pločaste materijale, pa su pre nekog vremena uveli uslugu kompletne pripreme za sklapanje (bušenje rupa, sečenje u mm prema crtežu i sl., ABS ili kantovanje), i ti samo sklopiš kod kuće, maltene isto kao Ikea.

Takođe, kasnije otvorili prodavnicu pa imaš gotove komode, cipelare i sl.

MEĐUTIM, to sa naručivanjem da ti iseku po meri i da se ti zezaš sa nacrtima i sl. se isplati samo kad kupuješ neke najjeftinije materijale, jer Forma Ideale, Ikea i svi drugi deru - tebe košta komoda 5-6k dinara, a kod njih 13k i sl.
Ali, kad hoćeš nešto kvalitetno, skuplji pločasti materijal, kvalitetniji i skuplji okovi i sl., onda nema šanse da se uradi jeftinije nego što je gotovo u prodaji kod ovih velikih prodavaca.
Prvo, ovi jeftini materijali se više prodaju, pa su zato još jeftiniji, a ove skuplje niko neće da kupi za vikendicu, šupu, garažu i sl., pa se manje prodaju, pa su još skuplji od realne cene. Zatim, kad ti to neko tamo seče, može da ogrebe, ne iseče baš u deseti deo milimetra... ovako, u prodavnici pogledaš šta te interesuje i kupiš, jer je sve sečeno mašinski u velikim serijama pa je svaki primerak isti, za razliku od onoga što rade naši "majstori", kao i mnoge domaće firme.

Može se tu i tamo naći neki domaći proizvođač koji radi od kvalitetnijeg drveta i sl. (kao što neko iznad navede primer za dečji krevet na sprat, plus što ovaj domaći može da se razdvoji, jer su odvojeni kreveti sa žlebovima na nogarima), ali je većini ljudi to cimanje koje ne mogu da priušte zbog vremena, nemaju čime da prevezu ako su dalje od proizvođača, itd. Koliko bi npr. taj krevet koštao kad bi se prodavao u nekoj prodavnici nameštaja? Pa nekih 100-150% više (20% je samo PDV).
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 16:06 ] @
Žutokljunac , opet ja . Kuhinja sa radnom pločom , stolom , stolicama , sudoperom i policom sa četiri fioke i tri police nije prešla 550 e. Viseći delovi imaju sedam vrata a podni četvoro . Metalni ram stola i noge mi u izradi pomogao drugar . Taj sto i polica su savršenstvo dizajna . U tu sumu ne ide gorivo i piće , verovatno po neki šraf . Pravljeno pre 5-6 godina .
[ anon142305 @ 22.10.2017. 16:18 ] @
Citat:
žutokljunac: mnogo bih mogao o tome.

Meni su ovakava iskustva bas zanimljiva, pa sto se mene tice, samo udri :)
[ bakara @ 22.10.2017. 17:24 ] @
Citat:
žutokljunac:
Pa onda neka fensi firma, koja mi je tražila 3500E... itd, itd.... mnogo bih mogao o tome.

Baš mi je nekako i drago što je došla Ikea.

Budimo realni, ni sad ni tad to sto si ti trazio od stolara nisi mogao da dobijes u ikei, niti kod nekog drugog prodavca industrijskog namestaja.

Citat:
mjanjic:
Pričao tako sa nekim kolegama na poslu, ima ovde firma koja prodaje te pločaste materijale, pa su pre nekog vremena uveli uslugu kompletne pripreme za sklapanje (bušenje rupa, sečenje u mm prema crtežu i sl., ABS ili kantovanje), i ti samo sklopiš kod kuće, maltene isto kao Ikea.

Takođe, kasnije otvorili prodavnicu pa imaš gotove komode, cipelare i sl.

MEĐUTIM, to sa naručivanjem da ti iseku po meri i da se ti zezaš sa nacrtima i sl. se isplati samo kad kupuješ neke najjeftinije materijale, jer Forma Ideale, Ikea i svi drugi deru - tebe košta komoda 5-6k dinara, a kod njih 13k i sl.
Ali, kad hoćeš nešto kvalitetno, skuplji pločasti materijal, kvalitetniji i skuplji okovi i sl., onda nema šanse da se uradi jeftinije nego što je gotovo u prodaji kod ovih velikih prodavaca.
Prvo, ovi jeftini materijali se više prodaju, pa su zato još jeftiniji, a ove skuplje niko neće da kupi za vikendicu, šupu, garažu i sl., pa se manje prodaju, pa su još skuplji od realne cene. Zatim, kad ti to neko tamo seče, može da ogrebe, ne iseče baš u deseti deo milimetra... ovako, u prodavnici pogledaš šta te interesuje i kupiš, jer je sve sečeno mašinski u velikim serijama pa je svaki primerak isti, za razliku od onoga što rade naši "majstori", kao i mnoge domaće firme.

Može se tu i tamo naći neki domaći proizvođač koji radi od kvalitetnijeg drveta i sl. (kao što neko iznad navede primer za dečji krevet na sprat, plus što ovaj domaći može da se razdvoji, jer su odvojeni kreveti sa žlebovima na nogarima), ali je većini ljudi to cimanje koje ne mogu da priušte zbog vremena, nemaju čime da prevezu ako su dalje od proizvođača, itd. Koliko bi npr. taj krevet koštao kad bi se prodavao u nekoj prodavnici nameštaja? Pa nekih 100-150% više (20% je samo PDV).


najskuplji deo izrade namestaja je zapravo crtanje i projektovanje, a samo secenje bilo za privatne potrebe bilo za industriju je mikronski precizno jer je ceo proces kompjuterski automatizovan.
Znaci jedina greska koja moze da se dogodi je da ti prilikom unosa krojne liste covek koji unosi unese pogresnu dimenziju, ili da bude tupa testera...trece nema :)

Samo kod rucnog secenja po stolarskim radionicama moze da promasi neki milimiter.
[ Steve Lonmo @ 22.10.2017. 18:02 ] @
Citat:
mjanjic: Može se tu i tamo naći neki domaći proizvođač koji radi od kvalitetnijeg drveta i sl. (kao što neko iznad navede primer za dečji krevet na sprat, plus što ovaj domaći može da se razdvoji, jer su odvojeni kreveti sa žlebovima na nogarima), ali je većini ljudi to cimanje koje ne mogu da priušte zbog vremena, nemaju čime da prevezu ako su dalje od proizvođača, itd. Koliko bi npr. taj krevet koštao kad bi se prodavao u nekoj prodavnici nameštaja? Pa nekih 100-150% više (20% je samo PDV).


Ma kakvo bre "cimanje"?
Upiši u google "krevet na sprat bukva" i prvi rezultat ti je taj krevet gore. Klikneš na link "kontakt", okreneš telefon i naručiš. Oni ti ga posle donesu u terminu kada se dogovorite.
Ovu moju prijateljicu je mrzelo da ide da ga gleda "uživo", a najbliži prodajni salon joj je na 15 minuta pešice od kuće. Ako klikneš na 5-6 google linkova, možeš da i uštediš npr. jedno hiljadarku dinara.

Kakvo je to "cimanje" u poređenju sa odlaskom u Ikeu, pa tamo parkiranje, pa čekanje na kasi, pa utovar, pa vožnja, pa istovar, pa lift, pa sklapanje, pa odnošenje onih kutija u kontejner...? A duplo bolji krevet od Ikeinog koji je skuplji za 40%.

---

Ovakav krevet sam ja kupio pre 10-ak godina, bio je oko 120 jura. Ima ga sigurno i sada, možda je malo skuplji.



Nije se ništa mrdnulo ni za milimetar. Parena bukva, za dušek 200x180 cm. Uzglavlje i uznožje 4 cm čitavom širinom.

---

Ovo je najjeftiniji bračni krevet u Ikei, 20.000 dinara. Širina samo 140 i 160, ne postoji 180 cm.



Obratite pažnju na tu bedu od čamovine, na te nožice, koliko vidim, od 2,5x2,5 cm (za hoklice ide 4x4 cm), na uznožje i bedra od 10 cm... Ako dobro vidim na uznožju, ovo su lepljene letvice, nije iz komada...

Kakva vas bre Ikea spopala. Takav "kvalitet" se ovde nikada nije pravio.
[ Windows2 @ 22.10.2017. 18:17 ] @
Meni je ovaj jeftiniji mnogo lepsi i izgleda kvalitetnije uradjeno. Oble linije i spojevi su lepsi nego ovo dole kockasto gde se ruzno vide srafovi gde su spojene nozice. Ko da ga je seko i sklopio neki osnovac na casu OTO-a.
[ Steve Lonmo @ 22.10.2017. 18:24 ] @
^^

Sad čitam za ovaj Ikein bračni krevet od 20.000 dinara i da je "moderan - netretirano drvo", znači nije ni lakiran. Malo jače pritisneš noktom u čamovinu i ostane rupa. Daj bože da ima petu nogu, da nisu i na tome štedeli.

Može da bude dobar ako svaku noć spavaš u drugom stanu, a nosiš krevet sa sobom, jer je čamovina lagana.

[ bakara @ 22.10.2017. 18:36 ] @
Citat:
Steve Lonmo:

Ovo je najjeftiniji bračni krevet u Ikei, 20.000 dinara. Širina samo 140 i 160, ne postoji 180 cm.



Nije najjeftiniji, ima jeftiniji :)
Inace pored najjeftinijeg kreveta tamo mozes da kupis i najjeftiniji dusek, jastuk i ostalo sto ce ti trebati uz krevet...
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 18:54 ] @
U toj ikeji mi se samo ovo sviđa i će ga kupim kada opet dođem u Bg za 1300 din :



[ ademare @ 22.10.2017. 18:57 ] @
@ jovajovic100
@ bakara

Al ste vas dvojica dobri "stolari "

Bas bih voleo da znam kako ste izracunali da ona komodica " pojede " 7-8 kvadratnih metara Univera ?

Neto ide oko 4.7 kvadrata . Dobro tu je glavna fora postici sto manje otpadaka , i za to stovarista nisu zainteresovana ! Vole i da sisaju . Ja na primar sam isao u nabavku Univer X puta i svaki put je bilo "dajte mere , toliko kvadrata " - " nece moci , da je bas toliko ! Evo ja imam poslagano za toliko manje ! , Ali kompjuter ... dajte da vidim , u redu unecu rucno , u pravu ste , X-N kvadrata .

Tako da ovo sa otpacima nece da bude vise od 5.1-5.5 kvadrata , sa sve ledjima od Univera
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 19:01 ] @
Ljudi koji su ti ikejaši prostaci , možda se u švetcke priča sa potencijalnim kupcem na TI , ali u Srbiji ne :

Hajde da počnemo sa radom na tvojoj kuhinji iz snova
Naše kuhinje su tako dizajnirane da svako može sam lako da ih sastavi kod kuće, ali ako ti je potrebna pomoć, mi smo uz tebe u svakom trenutku. Ovde ćeš naći inspirativne ideje, planere i priručnike uz pomoć kojih možeš da napraviš svoju kuhinju i, naravno, proizvode kojima svoju novu kuhinju možeš da upotpuniš.
[ jovajovic100 @ 22.10.2017. 19:03 ] @
Citat:
ademare:
@ jovajovic100
@ bakara

Al ste vas dvojica dobri "stolari " ;)

Bas bih voleo da znam kako ste izracunali da ona komodica " pojede " 7-8 kvadratnih metara Univera ?

A koja komoda ?
[ bakara @ 22.10.2017. 19:17 ] @
Citat:
ademare:
@ jovajovic100
@ bakara

Al ste vas dvojica dobri "stolari " ;)

Bas bih voleo da znam kako ste izracunali da ona komodica " pojede " 7-8 kvadratnih metara Univera ?

Permutovao si on je pricao o ormaru visine 2.2m
[ Steve Lonmo @ 22.10.2017. 19:20 ] @
Citat:
bakara: Nije najjeftiniji, ima jeftiniji :)


Uuu, nisam taj video. Taj se izgleda pravi od rashodovanih i recikliranih paleta. Od jedne palete naprave tri kreveta.

A i piše da nije baš kompletan - "Letvičasta osnova" se kupuje obaška.

Znači "krevet" čine:

- 4 letvice od čamovine 2x2x30 cm za noge,
- 2 letvice od čamovine 2x10x200 za bedra,
- 1 letvica od čamovine 2x10x140 za uznožje,
- gore uzglavlje od čamovine veličine većeg rama za slike i debljine 2 cm,
- i 12 šrafova.

One vertikalne letvice na uzglavlju, po sredini jastuka, služe da ti noću jastuk ne ispada, kao neće jastuk da ode levo ili desno kroz rupe?

[ Java Beograd @ 22.10.2017. 19:24 ] @
Meni su sve ove diskusije bespredmetne.
Glupo je upoređivati jeftniji a lep, obrađen, lakiran krevet od masivne bukve, sa onim skupljim od čamovih letvica.

Da li ta disproporcija cena nekome smeta ? Pa trebalo bi da smeta samo Ikei. Ako im ne smeta, tj . prodaja pomenutog kreveta ide odlično, onda super za njih. A ako su prodali komada nula, onda treba da razmisle o politici cena.

Po meni, kvalitet Ikee, kod proizvoda sa ekonomskim cenama, je na istom nivou kao i Forma Ideale. Praktično isto.

Ono šta je dobro kod Ikee, je da je sve dostupno, na licu mesta. Platiš i nosiš. Za razliku od gomile domaćih Numanovića kod kojih platiš, a onda čekaš, i čekaš i čekaš, a onda se natežeš sa dostavnom službom koja dostavlja od 10:00 do 15:00 i boli ih klinac što si ti tad na poslu. Dok ne platiš, ti si gospodin kupac, a kad ti uzmu pare, onda je "laganica".




[ DaliborP @ 22.10.2017. 19:50 ] @
Citat:
bakara:
Pa nije uvek bas tako jednostavno...
Secam se uputstva za onaj sto od 150eur sto sam pomenuo, lepo slikovito nacrtano odmah na pocetku da "jedan covek" i uputstvo nece biti dovoljno za montazu tog stola :)

To pise otprilike za svaki iole komplikovaniji komad namestaja...sklapao sam i police za knjige, i sofe i krevete...uvek sam, ne zato sto sam ja nesto vest, vec sto je upustvo napravljeno da ga bilo ko moze sklopiti. Da je drugacije, njihov biznis ne bi imao toliko uspeha.
[ anon70939 @ 22.10.2017. 19:53 ] @
Pa vidis da ima i ljudi tehnicki pismenih, cim su posetioci ovog foruma, pa imaju muku sa sklapanjem...
A gledaj kako detaljno uputstvo za gorepomenuti ormaric

http://www.ikea.com/rs/sr/asse...-tockice__AA-211429-10_pub.pdf

Cak su nacrtali i kad se cuje CLICK! :D

Citat:
Java Beograd:
Ono šta je dobro kod Ikee, je da je sve dostupno, na licu mesta. Platiš i nosiš.

Pri tom je jako lepo izloženo. Nikad nešto slično nisam ni video na nekom drugom mestu.
Magacin odvojen od izložbenog dela, to je po mom mišljenju sjajno. I kad napunim telefon sa pozicijama u magacinu, odem napakujem na kolica i tu je odmah kasa. Ne moram da vucaram po celom salonu.

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 22.10.2017. u 21:12 GMT+1]
[ žutokljunac @ 22.10.2017. 20:31 ] @
Nije problem u sklapanju. Sve je nacrtano. Problem je što je tehnički loše rešeno. Kod ovog su loše rešene šipke koje drže fioke. Samo se stavljaju, i naravno, lako ispadaju dok se ne stave fioke. Takođe je pričvršćivanje poklopca loše tehnički rešeno. Videću kako će držati, ako ništa, radiće super lepak.
[ anon70939 @ 22.10.2017. 20:36 ] @
onda OK, pogresno sam te razumeo, jer si rekao da u izlozbenom salonu izgleda cvrsto i stabilno. Ne verujem da su oni koristili super lepak.
[ bakara @ 22.10.2017. 20:41 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
bakara: Nije najjeftiniji, ima jeftiniji


Uuu, nisam taj video. Taj se izgleda pravi od rashodovanih i recikliranih paleta. Od jedne palete naprave tri kreveta.

A i piše da nije baš kompletan - "Letvičasta osnova" se kupuje obaška.

Znači "krevet" čine:

- 4 letvice od čamovine 2x2x30 cm za noge,
- 2 letvice od čamovine 2x10x200 za bedra,
- 1 letvica od čamovine 2x10x140 za uznožje,
- gore uzglavlje od čamovine veličine većeg rama za slike i debljine 2 cm,
- i 12 šrafova.

One vertikalne letvice na uzglavlju, po sredini jastuka, služe da ti noću jastuk ne ispada, kao neće jastuk da ode levo ili desno kroz rupe?


Ima i sa letvicama, taj je 2000 skuplji...

A sto se ispadanja jastuka tice kod ovog je to mnogo bolje reseno


[ žutokljunac @ 22.10.2017. 20:43 ] @
Citat:
CoyoteKG:
onda OK, pogresno sam te razumeo, jer si rekao da u izlozbenom salonu izgleda cvrsto i stabilno. Ne verujem da su oni koristili super lepak.


Pa ako hoćeš da se nadmudrujemo, nisam tako napisao, već da izgleda prostojno.
[ Lavlja_Jazbina @ 22.10.2017. 20:53 ] @
Bakara,dal ti citas one opise na tim slikama sto kacis?Okacis odecu i tekstil da pregradis sobu?

To je predlog za neke barake,sabirne centre ili izbeglicke logore? Isto na onoj prvoj,mogu se staviti kutije ispod kreveta..to je predlog za decu,za ne.

Prosao sam ba 50 x od kada su otvorili,ali jednostavno nemam snage za obilazak namestaja za vikendice i selo.

JBT,Ikea.Meni nije jasno koji su to pazari da otplate plac,gradjevinu,tekuce troskove.Pa te komode i ostale zahebancije moraju biti od nekog materijala koji

u nabavci kosta 1€ na kilo.
[ bakara @ 22.10.2017. 20:57 ] @
^^
to je sala na temu padajuceg jastuka, a trazili smo najjeftiniji drveni krevet pa se prica razvila...

Ali ikea stvarno ima ovaj krevet u ponudi, al cisto sumnjam da ce nas covek ovakav krevet i da kupi
[ Lavlja_Jazbina @ 22.10.2017. 21:02 ] @
Citat:
al cisto sumnjam da ce nas covek ovakav krevet i da kupi

Ma ne,stavice ga nasred dnevne sobe za slavu da deca vezbaju gimnastiku..

Obrisah sada suze,nisam stigao zbog kucanja.
[ ademare @ 22.10.2017. 22:03 ] @
@ jovajovic100
@ bakara

U pravu ste !

Bilo je reci i o komodi, i o ormanu , pa sam zamenio
[ Shadowed @ 22.10.2017. 23:13 ] @
Citat:
CoyoteKG: Pa vidis da ima i ljudi tehnicki pismenih, cim su posetioci ovog foruma

[ bananaphone @ 23.10.2017. 02:17 ] @
Citat:
jovajovic100:
Citat:
bananaphone:
@jovajovic100 - dobro onda ce Ikea da propadne, posto nisu konkurentni na trzistu. Cemu drama? Evo ponudi ovaj ormaric za 3500din i svi ce kod tebe da kupuju, postaces milijarder...

Neće propasti jer izgleda da ima manje kreativnih i sposobnih osoba koje mogu nešto da stvore .
A mene ne interesuje da budem milijarder , ja sam po vokaciji prosvetni radnik .


Post se ne odnosi na tebe licno, nego bi trebao da te natera da razmislis, zasto neko od tih ljudi koji jesu u proizvodnji namestaja, ne ponude nesto bolje za manje para, ako je Ikea vec ne-konkurentna sa tim sto nude...

Ispada da su svi ljudi koji idu u PM u Bubanj potok da kupe hebenu komodu pogoreli po glavi, i pali na marketing, kad imaju bolje i jeftinije na svakom cosku pored njihove kuce, a kad krenes malo sam da trazis po coskovima, ispadne da nije bas sve 100% tako, i da zaista, neke stvari u Ikea-i su teski soder, a neke su stvarno dobre i konkurentne na trzistu.
[ Java Beograd @ 23.10.2017. 07:09 ] @
Sad sam baš pogledao krevete u Ikei. Nije sve u ekstremima.
Pogledajte ASKVOLL za 10.000, pa BRIMNES za 18.000 pa ih ima više pristojnih u cenovnom rangu oko 20.000.

Realno, nije mnogo.

Ja sam obnavljao neki nameštaj u februaru - martu ove godine. Najviše sam stvari napravio sam od pločastih materijala, a nešto sam kupio u Vitorogu. 'Teo sam da kupim takoreći sve u Vitorogu, bila neka serija nameršaja koja mi se baš dopala, ali avaj, rok isporuke, pazi, 75 dana !!! Garancije i eventualni penali nisu izrazi kojima Vitogor komunicira. Nego: "skoro uvek stigne i ranije", "još se ni jedan kupac nije žalio" i slično.

Znajući ažurnost, i ponašanje prema kupcu, (kad mu jednom uzmu pare), nisam ni 50% bio ubeđen da će garantovano doći za manje od 90 dana. Sve u svemu - sam bi sebi ličio na ovcu za šišanje da sam kupio nešto takvo. Kupio sam u Vitorogu par stvari, ali samo ono šta je bilo na lageru. Izaberem, platim na kasi, podignem u magacinu, ubacim u Lanču - pravac kući.

Posebna je priča, u tim "prodavnicama na ćošku" (osim rokova dostave i avanture dostave, i obaveze da neko bude kući između 10:00 i 15:00 zbog ]ebene dostave) je da se gomila nameštaja prodaje iz kataloga. Mislim, mani me tih slika, sređenih u fotošopu.

I tako, kažem, svako porodično domaćinstvo može jednom u dva - tri meseca da poseti Ikeu. Nije to samo nameštaj, već i čaše, sijalice, peškiri, posteljina, baterije (što da ne), možda neko ogledalo ili kućne papuče, plastične kutije za frižuder (kad smo već tu ) i pregršt ideja za neko buduće uređenje stana. Prošetaš po Ikei, onda sedneš na kafu, odmoriš - pa kući.

Ja lično najvolim ćuftice !


U malu prodavnicu nameštaja na ćošku uđeš, pitaš "da li imate to i to" i izađeš. Nit si šta video, nit su ti neku ideju ponudili ... Kao da si ušo-izašo iz maksija. Ikea je ipak nešto drugo.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 23.10.2017. u 08:19 GMT+1]
[ Steve Lonmo @ 23.10.2017. 09:22 ] @
Citat:
Java Beograd: Sad sam baš pogledao krevete u Ikei. Nije sve u ekstremima.
Pogledajte ASKVOLL za 10.000, pa BRIMNES za 18.000 pa ih ima više pristojnih u cenovnom rangu oko 20.000.

Realno, nije mnogo. :)


Bračni krevet od iverice!?... I to nije ni krevet, već samo okvir, jer se letvice prodaju posebno!?

4 parčeta najjeftinije ofarbane iverice (ni 3 kvadrata), oblepljene onom najjeftinijom trakom od 25 din/metar!?

Pa šta će taj "krevet" da drži u vinklo i da se ne rasklima!? Ona po 3 šrafčića na ćoškovima!?
Ili da letvice, koje si kupio posebno, svaku ponaosob šrafiš kroz spoljnu stranu bedara... pa posle da još farbaš bedra da ti šrafovi i opiljci iverice ne bi cepali nogavice i grebali noge!?
Zapravo, da li misliš da taj krevet nije rasklimatan odmah, čim ga sklopiš!?

Ajde da kupiš krevet od iverice za dete od 15-20 kila jer npr. nemaš novaca, pa i da razumem, ali bračni krevet za dvoje odraslih ljudi od 150 kila, ili i više!?

"Opis proizvoda: Iverica, Lesonit, Akrilna boja za štampanje i utiskivanje, ABS plastika, Papir"!?

I šta je ekstrem, ako to nije ekstrem - bračni krevet od najjeftinije iverice i papira!?... Pa pre ću da kupim euro palete, stavim sunđer na njih i tu da spavam, nego ovu ivericu... možda nije lepše ali ću makar da spavam kao čovek i trajaće 10 puta duže!

ASKVOLL za 10.000 je onaj od 140 cm širine za pigmejce, 160 cm je 12.000 dinara!

I to "Realno, nije mnogo"!?

Sa još par dodatnih hiljada za letvice, taj "krevet" od 18 mm najjeftinije iverice je skuplji od ovog mog kreveta, čiju sam sliku gore stavio, od 4 cm parene bukve, koji za 10 godina nije nigde mrdnuo ni mikron!

Pa taj Ikein ASKVOLL ili BRIMNES će se za 10 godina raspasti i ako niko nikada ni ne prespava na njemu, jer će se za to vreme ukazati potreba da ga barem jednom pomeriš ili rasklopiš zbog krečenja, selidbe, generalnog pranja patosa isl.

Neverovatno šta kapitalizam napravi od ljudi.
[ bananaphone @ 23.10.2017. 09:27 ] @
@Java - kreveti i duseci iz Ikea-e su jako nekvalitetni. Lepo su dizajnirani, ali kvalitet je soder, u Srbiji mozes naci za malo vise para krevet od punog drveta. Krevetci za decu nisu losi...
[ žutokljunac @ 23.10.2017. 09:33 ] @
Citat:
Steva Stolar:
"Opis proizvoda: Iverica, Lesonit, Akrilna boja za štampanje i utiskivanje, ABS plastika, Papir"!?


U pravu si. Taj bračni krevet će prvi jači sex da ga rasturi totalno.
A ovaj papir što te iznenadio, to je verovatno neki Ikein materijal na bazi nekog kartona, papira sa dodatkom raznih smola, lepkova, boja. Imaju oni celu paletu tih materijala koji sami proizvode i od njega prave nameštaj. Tako sam bar čuo.
[ Java Beograd @ 23.10.2017. 09:33 ] @
Citat:
Steve Lonmo: Bračni krevet od iverice!?... Pa pre ću da kupim euro palete, stavim sunđer na njih i tu da spavam, nego ovu ivericu... možda nije lepše ali ću makar da spavam kao čovek i trajaće 10 puta duže ....


Super za tebe što više voliš da spavaš na europaletama ! Bravo ! To ti pričam sve vreme !

Ima u Ikei od iverice za 80€ , ali NIJE zakonom i dekretom naređeno da mora da se kupi !
Iskreno, bez trunke ironije, ti želim svu sreću na krevetu od europaleta ! Za tvoju informaciju, nisam kupio, niti ću da kupim pomenuti krevet. Niti sam Ikea portparol, niti Ikea advertajzer.

Samo potenciram da ima za te pare, dopadljivog izgleda. Ti nećeš, jer ti je bolje na eropaletama i sunđeru, ali neko hoće, jer mi nije bolje na europaletama.

Citat:
Steve Lonmo:Neverovatno šta kapitalizam napravi od ljudi.
Ljudi su ovakvi ili onakvi, ali jedna stvar je sigurna: imaš izbor. Neko voli popa, neko popadiju. Što veći izbor, to bolje.
[ dlalic @ 23.10.2017. 10:11 ] @
Naslov teme sve govori...

Neverovatno. Ikea je fenomen koji se proucava u poslovnim skolama. Da ima imalo smisla ovo sto palamudite propali bi pre 70 godina, a ovaj stolar sa kupujemprodajem bi imao 180.000 zaposlenih i 30-40 milijardi dolara prometa.
[ Branimir Maksimovic @ 23.10.2017. 10:26 ] @
Ikea je fenomen kao sto je Apple fenomen. Prodaju zastareo , crappy hardware po duplo vecim cenama a uspevaju. U cemu je tajna?
[ dlalic @ 23.10.2017. 10:35 ] @
Veca je tajna kako neko moze da prodaje ivericu i sundjer, sa par sati manuelnog rada sa rokom isporuke od 90 dana?!
[ DaliborP @ 23.10.2017. 10:46 ] @
Tesko mi je da razumem ovoliki hate. Ljudi, IKEA je dokazano uspesan koncept.

Radi se o jednoj od najuspesnih prodavnica namestaja na svetu koja je nasla put do kupaca. Naravno IKEA nije za svakoga, ko hoce namestaj sa dizajnom ili bilo sta drugacije od tog minimalnistckog svedskog dizajna ici ce negde drugo.

Na drugu stranu IKEA nije samo namestaj, vec moze da se kupi bilo sta, od igle do lokomotive, i to vrlo jeftino.
[ Branimir Maksimovic @ 23.10.2017. 10:58 ] @
"Veca je tajna kako neko moze da prodaje ivericu i sundjer, sa par sati manuelnog rada sa rokom isporuke od 90 dana?! "

Ne znam, to deluje nadrealno ;p
[ anon142305 @ 23.10.2017. 12:06 ] @
Citat:
Java Beograd
I tako, kažem, svako porodično domaćinstvo može jednom u dva - tri meseca da poseti Ikeu. Nije to samo nameštaj, već i čaše, sijalice, peškiri, posteljina, baterije (što da ne), možda neko ogledalo ili kućne papuče, plastične kutije za frižuder (kad smo već tu :) ) i pregršt ideja za neko buduće uređenje stana. Prošetaš po Ikei, onda sedneš na kafu, odmoriš - pa kući.

Sve mogu da razumem, ali da pored parkova, reka, muzeja i sl. stvari, neko organizuje porodicnu setnju po robnim kucama, e to mi ne ulazi u glavu nikako...?
[ Java Beograd @ 23.10.2017. 12:20 ] @
Šta, ako postoji park, reka, muzej, onda se ne ide porodično u šoping ?! Gde nema reke i parkova, tamo može.

Bgd: Obavezan solo šoping, jer, eto, postoji reka.

Izraz "prošataš po Ikei" ima smisla, jer je stvarno velika robna kuća. U mali dućan se uđe, kupi - izađe. U Ikei se stvarno prošetaš.
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2017. 12:28 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ikea je fenomen kao sto je Apple fenomen. Prodaju zastareo , crappy hardware po duplo vecim cenama a uspevaju. U cemu je tajna?


Ikea prodaje sve na jednom mestu, dovoljno je dobro + ono sta vidis je ono sta dobijes i dovoljno pristupacno ciljnoj grupi, obicno gde su debelo usli na trziste imaju prodavnice bukvalno svuda (dakle gde god da se preselis, IKEA-u imas blizu) i odlican brand.

Ima boljeg namestaja po istoj ili manjoj ceni? Vrlo verovatno da, ali veliku ulogu igra i jednostavnost kupovine i predvidljivost sta dobijas.

Apple prodaje kompletan proizvod za koji znas da nece izaci iz podrske za godinu dana. Mozda je tebi nebitno, ali meni i te kako znaci da mi telefon nece postati nepodrzani otpad koji nema sigurnosne patch-eve jos unutar garantnog roka i da racunar nece ostati bez drajvera za novu reviziju OS-a.
[ bananaphone @ 23.10.2017. 12:29 ] @
@Java - namas ti pojma. Stavis sekiru na rame, prosetas sa familijom po sumi, nadjete odgovarajuci hrast i eto kreveta i za tebe i za decu, dok ti testerises, deca umlate zeca, zena ga odere, opere na reci i rucate ko ljudi, i hajd' kuci...

100x zdravije i prirodnije nego da merkas krevete u Ikei :D
[ Branimir Maksimovic @ 23.10.2017. 12:49 ] @
"Apple prodaje kompletan proizvod za koji znas da nece izaci iz podrske za godinu dana. Mozda je tebi nebitno, ali meni i te kako znaci da mi telefon nece postati nepodrzani otpad koji nema sigurnosne patch-eve jos unutar garantnog roka i da racunar nece ostati bez drajvera za novu reviziju OS-a. "

Negde mora da ima razlog ;)
Samo sto se drajvera tice i generalno podrske za hardwer tu prednjaci Linux. Ne mozes staviti novu reviziju,tj macOS na stare masine ;)
Sto se telefona tice ima i nexus...
Ne znam, ta podrska meni ne opravdava ako nista drugo zastarelost hardvera koji se prodaje kao nov po premijum cenama.


[ Living Light @ 23.10.2017. 14:09 ] @
Citat:
bananaphone:@Java - namas ti pojma.
Stavis sekiru na rame, prosetas sa familijom po sumi,
nadjete odgovarajuci hrast i eto kreveta i za tebe i za decu

'El vi tamo, u Amsterdamu tako pravite krevete iz oko-amsterdamskih šuma ?

Pa kad stavite sekiru na rame, i odrapite zdrav, jak hrast,

Baš-baš niko ne kaze:

-HALT!!! ...... Kud s' krenuo s' tim ???
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2017. 14:16 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Apple prodaje kompletan proizvod za koji znas da nece izaci iz podrske za godinu dana. Mozda je tebi nebitno, ali meni i te kako znaci da mi telefon nece postati nepodrzani otpad koji nema sigurnosne patch-eve jos unutar garantnog roka i da racunar nece ostati bez drajvera za novu reviziju OS-a. "

Negde mora da ima razlog ;)
Samo sto se drajvera tice i generalno podrske za hardwer tu prednjaci Linux. Ne mozes staviti novu reviziju,tj macOS na stare masine ;)
Sto se telefona tice ima i nexus...
Ne znam, ta podrska meni ne opravdava ako nista drugo zastarelost hardvera koji se prodaje kao nov po premijum cenama.




Pogledaj malo ti bolje Nexus i koliko brzo si van podrske.

Mislim da ti se nece dopasti.
[ Branimir Maksimovic @ 23.10.2017. 18:55 ] @
Videcu kad ce da upatchuju KRACK ;)
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2017. 20:14 ] @
Apple? Verovatno za nekoliko dana (vec imas finalnu betu) za telefone od 2013 do danas.

Google? Paa osim mozda za 5x Nexus (kome oficijelno istice podrska za sigurnosne patcheve ovog meseca)... puno srece :)
[ popusicko @ 24.10.2017. 11:18 ] @
Neko je uporedio Ikeu sa Vitorogom.Totalno se slazem.Najjeftiniji ugradjeni materijali bez zelje da traju dugo.
Kupih u Vitorogu ugaonu garnituru 2013. u jesen.Velika,lepa na oko,savremena.Tezina ne postoji,posto i su noseci zidovi garniture
debeli 10-12 milimetara.Nasloni za ruke su propali posle prvog sedanja posto je kao konstrukcija postavljen lesonit debljine 5mm
i opsiveni sa tankim sundjerom i eko kozom kako danas zovu skajcinu.Placena je oko 500e.Kvalitet nula.
Postoji gomila privatnih proizvodjaca koji ce to isto napraviti za 30-40% manje novce a kvalitetnije.Ruski Krstur u Vojvodini ima gomilu
proizvodjaca koji prave kvalitetnije i od Ikee i od Vitoroga.Nedostatak je sto je slabiji izbor modela.
Svi prave slicne modele namestaja.
[ dusanboss @ 24.10.2017. 19:42 ] @
Citat:
Living Light:

'El vi tamo, u Amsterdamu tako pravite krevete iz oko-amsterdamskih šuma ?

Pa kad stavite sekiru na rame, i odrapite zdrav, jak hrast,

Baš-baš niko ne kaze:

-HALT!!! ...... Kud s' krenuo s' tim ???




Vidiš ti to kako njima to kažu. Ovde kod nas od te divne slobode u kojoj toliko prednjačimo nad iskvarenim zapadom posekoše sve živo, a niko da zasadi jedno drvo. Sramota bre. Još treba da se ponosimo time?

Evo ovde kod mene, Vojvodina, i ovako nema šuma. Ima (bilo je) tu i tamo ostatka nekih šumica (tako ih i zovemo ovde ). Posekoše majstori sve u zadnjih par godina, a ove godine najviše. Policija im navodno ne može ništa ili neće da se bakće sa tim. Pogranična policija je kao malo više uključena u to, ali i njih zabole.(verovatno majstori i njima naseku za zimu, ebg mala plata) Drugar mi radi kao poljočuvar, dečko je što bi se reklo "paljevina" pa kad je dobio imalo vlasti u ruke poče da jure sve žive. . Koliko vidim mala vajda od toga. Ovi i dalje krljadu i to malo drva što je ostalo. Još će neko da ga izlomi u ataru i nikom ništa.

Da su to ljudi koje seku za sebe. Eto da kažeš sirotinja, nema, ima čovek decu sitnu, a plate niotkuda pa da ih razmeš. Nego bre svi seku za prodaju , oragnizovano i na veliko. Mislim da se niko čak i ne krije. A ja kad bih otišao da sečem garantujem da bi me uhapsili odmah.

Sramota. Za dve godine neće biti jednog drveta. Zar ne može država i zakon da ih natera ako ništa drugo da uzmu i pošume neki prostor. Ja nisam video da je jedno drvo zasadjeno javno od kad sam živ.

Sve to može lepo da se sredi , al eto, pa nismo mi valda tamo neki naci-Holandezi i ostala zapadna bagra pa da cimamo čoveka što je otišo drvo da obali. U svojoj zemlji, ej ! Još da ga neko cima zbog toga... taman posla. Samo vi uživajte na tom vašem zapadu. Pa neće meni Švaba da zabrani svinče da koljem (pa i da ga malo mučim pred klanje ). Il da mi Švaba odredi da mi sve paradajzle budu istih dimenizija? Ma Srbija do Tokia, Bog voli Srbe i pozdrav svima!!!

Mrze nas bre zato što smo lepši, bolji, pametniji i što je najbitnje bolji u krevetu od njih.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 24.10.2017. u 20:55 GMT+1]
[ pajapop @ 24.10.2017. 20:39 ] @
Ceta....mirno...!!! U isti glas...

Citat:
dusanboss:.... Srbija do Tokia, Bog voli Srbe...!!!


[ @ 24.10.2017. 21:27 ] @
Beżi te baletane iz Legije, koga više foliraju, pola ih je napustilo poslednje 3-4 godine.
70% čiste gejše tračare, ostalo klasične drukare, plata minimalac i u prvih 12-15 godina sigurno ne pređe rang srednje škole(cca 2500-2700e). Tek kada kao pređeš sergeant-chefa, onda si kao neki poručnik, vodiš krilo zgrade, glumiš razrednog starešinu i rastu ti mošnice jer ide staž. Sve babe ima da padnu na tebe kada se vrneš u zavičaj kao mladoliki 50-godišnjak.

Pevaju gejše po 6h dnevno i rasklapaju famas po 300 puta u krug, a ostalo vreme čiste kuloare i mažu obuću po 30 puta na dan.

U svakom slučaju, za naše poimanje jake prosečne hrane, preozbiljne fizičke spreme, nekakvog moralnog kodeksa belosvetskog ratovanja i uopšte svakodnevnih međuljudskih odnosa = nema gotovo ništa.

To je za likove koji nisu videli viljušku i vodokotlić.
Koji ne gase televizor nego bace ćebe preko njega.

To samo Srbija po zapadnom diktatu od takvih likova štanca kvazi pukovnike i kroz medije se gura da za to treba neki vanserijski kvaliter, u rangu olimpijskih šampiona, a ono bre tutubani odrasli ljudi nivoa 5-og osnovne.

A vi se slobodno i dalje ložite da je to nešto wow, naizgled idealna kontrateža kliktanju u toploj sobi.
[ @ 24.10.2017. 21:47 ] @
[/img] https://ibb.co/jisxgR[img]
[ dusanboss @ 24.10.2017. 23:35 ] @
Auu bre Borise !?! Sad si me pokopao.

Ne mogu da kažem da nema nešto istine u tome što si gore napisao, ali čemu tolika mržanja i netrpeljivost prema Legiji Stranaca?
[ @ 25.10.2017. 06:19 ] @
Verujem da si otvorio fotografiju. Pečat nije baš sa Gugla..
[ dusanboss @ 25.10.2017. 13:06 ] @
Jel to tvoje? Jel otpusnica? Ne vidi se koji dokument je u pitanju.

"Le colonel" koji je to potpisao je bio šev GCP-a (Legijini specijalci - za ne upućene) pre nekih 10-15 god
[ Living Light @ 30.10.2017. 18:44 ] @
Dušane ! ...Legija Specialce pominješ u temi o IKEI ?
Mora li tako Dušane ?

Može li barem malko odabira reći, kad je reč o drugoj temi,

Hvala,

[ dusanboss @ 30.10.2017. 23:50 ] @
Šta sam je bre pomenuo?

pajapop okačio sliku. Boris Tadić okačio neki pečet. A ja se samo nadovezao i zanima odakle mu taj pečet, ali pošto ćuti izgleda da on direktno nema mnogo veze sa tim.
[ anon115774 @ 31.10.2017. 01:10 ] @
Citat:
dusanboss: pajapop okačio sliku. Boris Tadić okačio neki pečet. A ja se samo nadovezao i zanima odakle mu taj pečet, ali pošto ćuti izgleda da on direktno nema mnogo veze sa tim.


Jel moze za nas bez dva fakulteta objasnjenje sta je to "pecet"?
[ bakara @ 31.10.2017. 10:28 ] @
Pecet je greska u kucanju.
[ dusanboss @ 31.10.2017. 12:43 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
dusanboss: pajapop okačio sliku. Boris Tadić okačio neki pečet. A ja se samo nadovezao i zanima odakle mu taj pečet, ali pošto ćuti izgleda da on direktno nema mnogo veze sa tim.


Jel moze za nas bez dva fakulteta objasnjenje sta je to "pecet"?


E sad si me pokopao. Zamisli kakav sam lapsus napravio. Da sam ja vlast ja bih sebi odmah diplomu oduzeo.
[ anon115774 @ 12.11.2017. 22:17 ] @
Citat:
dusanboss: Zamisli kakav sam lapsus napravio.


Lapsus je kad nesto uradis jednom. A kada uradis dva puta i to u istoj poruci - nepismenost.
[ Lavlja_Jazbina @ 13.11.2017. 07:27 ] @
Kad smo kod Ikee,vide li neko sta je glavna reklama.A posle to sto sereklamira na firmi koja prodaje namestaj

u drugoj teme je bilo reci da je malogradjanstina.Stvarno ga preterase.Volim da fotkam ali sam prebrzo prosao

da ovde dokumentujem.E,google street.Aj da probam,mada je reklama sveza.
[ Lavlja_Jazbina @ 13.11.2017. 07:30 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
Informer:
Citat:
dusanboss: pajapop okačio sliku. Boris Tadić okačio neki pečet. A ja se samo nadovezao i zanima odakle mu taj pečet, ali pošto ćuti izgleda da on direktno nema mnogo veze sa tim.


Jel moze za nas bez dva fakulteta objasnjenje sta je to "pecet"?


E sad si me pokopao. Zamisli kakav sam lapsus napravio. Da sam ja vlast ja bih sebi odmah diplomu oduzeo.

A da sam ja vlast,ti bi meni batice zasukao rukave jedno 12h dnevno,a ne da blejacis na forumu.

Cini mi se da si iz sela Lešnice,nema sanse da nisi.Kao i RAVEN,ostavi se dzepnog bilijara.
[ bakara @ 13.11.2017. 11:26 ] @
@lave
sta im je ta reklama, ne znam o cemu pricas?
[ Lavlja_Jazbina @ 13.11.2017. 15:13 ] @
Bato,ne sam video veci tanjir sa piletinom.Iz tamo daleko,covek bi pomislio da je restoran u pitanju.

Ikea dodje kao reklama,postoji negde.
[ Boris Tadić @ 14.11.2017. 18:31 ] @
E ne kaže se IKEA nego AJKIJA.
[ Lavlja_Jazbina @ 14.11.2017. 19:00 ] @
Pa nisam ni rekao nego napisao.
[ Living Light @ 14.11.2017. 19:27 ] @
Eh ta Ikea.

I ja sam stiso Huda, natocio gorivo za 2000,
i krenuo u raskopani velegrad da nadjem put za taj Bubanj Potok.

EBT, izmestili naplatnu rampu, --koja je TO Sila ?

Aj sto izmestili, nego uradili bezbroj kruznih tokova,
samo da se narodu zavrti---E Tu pocinje Ringišpoil cena!

Na parkingu jedva mesta (pomislih ovde je nesto garhant Djabe).

Povelik objekat,
oma na ulazu mozes da previjes Bebu (besplatno) ako je imas.
Ni vodu ne moras da otvaras, sama ce da nestane cim TI nestanes.

Levo se filuju oni besni/tanki Hot-Dogovi za 49 kinti,
iz zalogaj ipo ga pojedes.
Pita jedna: Odakle su viršle?

:: --Perutnina Ptuj !!!

Šta ? Mi nemamo ovde "Perutninu" ???
-Naši pilići su bez perutnine ? Goli ? Osunčani iz Solarijuma ?

-A i sta bi teo za te pare, i Vucic je rekao da je jeftino i dovoljno ! :)
----------------------------------------------

Posle krece sprat pa prizemlje,
Ko ne ponese flasu vode, taj ga ugasio.

Taman da sednem u fotelju, kad videh cenu 29900 ?!
Ok, odustajem,

Evo troseda, mozda bi i "legao", kad ono 109 iljadarki, --vec me kičma boli od cene, a i tvrd je !

A tanjira, sveca, zavesa, + Hiljadu Điđa-Biđa,
-----------------------------------------------------------------------------

Sve u svemu Ponuda je ogromna,
-a od toga ti skoro za kucu/dom ništa ama baš ništa NE treba !

Hiljadu "Đirlo Khhhuraca", pa koga navataju,

Jedva sam našao 5 artikla, koji su povoljniji nego u ostalim radnjama.
Bilo me sramota, kad su mi IKEA papirnu kesu naplatili na kasi,

Pamet u glavu...













[ bakara @ 14.11.2017. 19:46 ] @
Citat:

Bilo me sramota, kad su mi IKEA papirnu kesu naplatili na kasi,

Pamet u glavu...

I ponesi svoju kesu

A ovo za vodu... i to je kod nas neobicno.
U ikea robnim kucama rezervoari za vodu stoje na svakom cosku samo u srpskoj ne.

Nije me mrzelo da pitam za baterije prosli put kada sam bio, posto punjive i litijumske regularno drze, a za alkalne postoji cena na sajtu ali ih i dalje nema.
kaze radnik da jos nisu odlucili to da drze, mada deluje kao da i on nema pojma
[ Living Light @ 14.11.2017. 20:15 ] @
"mada deluje kao da i on nema pojma "

Cini mi se, da mnogo više njih ovde nemaju pojma,
a ne samo radnici u Ikei.

Generalno gledno, radnici po "specializovanima" radnjama/prodavnicama
su tehnicki TOTALE KURŠLUSS U GLAVI !!!

Ne dao ti BOG da zatrazis neki savet u vezi nekog tehnickog proizvoda,
dobices odgovor :

-Posle kojeg češ MANJE znati, nego pre postavljanja pitanja.
[ Living Light @ 14.11.2017. 20:27 ] @
To je zbog toga:

-Što je Tehnički nivo znanja prosečnog stanovništva na katastrofalnom niskom nivou.

-Što je fond reči sa kojim raspolaže običan gradjanin kad je reč o tehnici
poražavajuče LOŠ !

-Zainteresovanost običnog gradjanina za bilo šta "Tehničko" je NIKAKVO !

-Stepen rešavanja tehničkih problema unutar porodičnog doma
je skoro ravan NULI ! (čast izuzecima)

-Stepen Apatije za bili šta POZITIVNO je u tolikoj meri uzelo maha
da se ne može uporediti ni sa kakvom degradacijom društva.

-Stepen MANIPULACIJE je toliko porastao da isto
ne može da se uporedi sa nikakvom relevantnom Skalom za merljivost "Odlelujanja".

-Broj pokušaja lažiranja informacija daleko premašuje
bilo kakva očekivanja.

-Broj prekršaja tipa : NE ČINJENJEM,
isto je neverovatan, koliko i priznanje kako se živi sa 19000 din/mesečno ???

Čudna je ova "Kula od Karata",

...pitanje je dana...
[ dusanboss @ 14.11.2017. 22:57 ] @
Robert63 ne znam kako nisi naveo razlog (po meni najbitniji) da ljudi u tim radnjama u glavnom rade na ugovor od 3 meseca. (možda 6)

Da im ne pada napamet da sebe (a zatim tebe) podučavaju o nekom, ne znam, mikseru koji si ti eto kupio i ne znaš kako da utakneš žice (alegorija) kad će taj posao verovatno izgubiti u svakom slučaju.

U ostalom ne bi ga ni dobi da nije imao neku vezu.

Koliko konkursa za posao u Sbiji je zapravo realno? Ja nisam čuo ni za jedan još.

Znači problem je mnogo dublji nego što ga ti Living Light predstavljaš u prošlom postu.
[ bananaphone @ 11.05.2018. 11:28 ] @
Bio u BGD Ikei, u odnosu na ostale Ikeine objekte u EU, ovaj je super, sam objekt je fino napravljen i odrzavan, i pre svega cist, iz restorana lep pogled na okolna brda. Zaposleni su ljubazni, relativno sam brzo zavrsio sve sto mi je trebalo, i cene su ±iste kao u NL, za ovih par artikala koje sam ja kupovao, ustvari platio sam solidno manje nego u NL, ali je bila neka akcija u Srbiji, koja nije trenutno u NL...