[ Sceka @ 21.08.2017. 21:18 ] @
... god se desava sledece - na fejsu status:

Citat:
Da li se to zove LJUBAV ili kradja, kada tvoje dete, u prodavnici ukrade KIKI bombone, jer (nekako) zna da ti to volis ? :D


Ono sto je porazavajuce su komentari koji su svi u fazonu te majke koja je napisala status. Od lajkova preko smjalija svih „cute” formi do osude i sprdanja sa par „moralista” (ja sam medju njima) koje osudjuju kao da su kuzni. Svi su u fazonu da je to samo i iskljucivo ljubav i nema govora ni o cemu drugom. Da li je moguce da su ljudi kod nas toliko zastranili da se velica dete koje je ukralo nesto u prodavnici?! U cemu je problem svesti naseg naroda. Mislim, znam ja odlicno genezu svega ali ipak ne razumem da je bas toliko uzelo maha sve lose sto postoji.

Da... moram da se ogradim, naravno da dete nije problem. Desava se detetu tako nesto, iz neznanja, nemanja iskustva, premalo godina zacinjenonemarnoscu i ne obracanju paznje ni na sta osim svog mikro sveta... i sve ostalo sto je i logicno i prirodno i moze se dogoditi svakom detetu na svetu. Znaci nije dete ni problem ni tema ni poenta. Ono sto je nemi nerazumljivo je i ponasanje / stav / razmisljanje... majke i ostalih.

Nije fejs nikakvo merilo nicega, naravno, ali je primer sa fejsa cini mi se karakteristican za danasnje vreme i mesto u kome se nalazimo. Cesto, cak i suvise cesto se moze tako nesto ili slicno videti, uociti, primetiti, svakodnevno. Da ne pricam o dogadjanjima u samoposluzi...

Samo konstatujem da se previse toga nagomolalo da bi krenulo na bolje dok se to ne promeni. Kako to promeniti i da li je uopste moguce promeniti meni bas nije jasno.


Pozdrav!
[ Windows2 @ 21.08.2017. 21:46 ] @
Ne vidim vezu - "link", jednog fejsbuk statusa sa "svescu naseg naroda"?! Eto i ti si valjda deo naseg naroda pa si se zgrozio nad ovim. Zasto ne bismo uzeli tvoj pogled na svet kao pokazatelj "svesti naseg naroda" a ne tu jednu fejsbuk stranicu.
[ pajapop @ 21.08.2017. 22:20 ] @

Dete u ovom slucaju nije nista krivo. Ono nije ni svesno sta je ucinilo. Jedino, ne treba ga u tome ohrabrivati i podsticati na slicne aktivnosti, jer ce mu to uci "u naviku i normalan oblik ponasanja"...Treba mu ukazati na gresku koju je nesvesno, iz ljubavi, ipak ucinilo....A pozitivni komentari na fejsu...pa, jeste to "slatko"...i takve komentare obicno ostavljaju.... tako ...neki,... ne znam kako bih se izrazio...Dok drugi, ozbiljniji, iz pristojnosti prema situaciji to i ne komentarisu u negativnom smjislu...Nije fejs nikakvo merilo vrednosti...Ja licno pljujem na njega. Svoju stranicu ni nemam, niti bih je ikad i postavio...Kad supruga ode na njenu stranicu i kad vidim sta se sve tamo postavlja...zgrazavam se...od trpeze sa slavskim ruckom do wc-a u nekom Grckom pansionu....Bljak....
[ Sceka @ 21.08.2017. 23:17 ] @
Citat:
Windows2: Ne vidim vezu - "link", jednog fejsbuk statusa sa "svescu naseg naroda"?! Eto i ti si valjda deo naseg naroda pa si se zgrozio nad ovim. Zasto ne bismo uzeli tvoj pogled na svet kao pokazatelj "svesti naseg naroda" a ne tu jednu fejsbuk stranicu.

Pa to je problem, poslednja recenica. Ne moze se uzeti moj pogled kao pokazatelj jer je u manjini i to tolikoj da je upravo to zabrinjavajuce. Ljudske vrednosti koje su ne samo za mene nego za kompletne generacije bile podrazumevane su sada ponistene novonastalim stavovima koji su na bazi hajpa nadogradjeni na sve i svasta. Ljudske vrednosti, osnovne ljudske vrednosti, razlika izmedju dobrog i loseg... nikada nije bilo upitno, uvek je to bilo jasno kao dan. Do sada. A nije ni sada upitno nego se zanemaruje, izvrce, izvrce ruglu, nipodastava, pljuje po tome, omalovazava na svaki nacin, ponistava, zatire.

Razumljivo je da se svet menja tokom godina, decenija, vekova, ali neke stvari su nepromenjive i neshvatljivo je da se prenebregava sve sto je vredno i to sve sto ima vrednost koja je „internacionalna” i „vanvremenska”, da se tako izrazim. Kradja je kradja ma kada se dogodila i ma ko je ukrao. To je lose. Tacka. Ono sto zabrinjava je sto se sve vise deca upropascavaju na sulud nacin. Opet se vracam na navedeni primer, majka opravdava kradju decijom navodnom ljubavlju prema njoj?! Ne samo da ne prepoznaje kradju kao pojam nego se sprdajuci poziva na opravdanje koje ni na koji nacin ne moze da bude ni tacno ni ispravno. Ali je akcenat na necem sto nije uocljivo na prvi pogled. Naime, penta je da je NJENO dete izuzeto od pravila „kradja je losa stvar” jer je u pitanju NJENO DETE. To sto je NJENO je toliko vredno da cineci lose tom istom NJENOM detetu prelazi preko čina HVALECI SE DRUGIMA O SAMOM ČINU KOJI SE DOGODIO?!

Kazem, nije fejs merilo nicega ali je odraz ponasanja i mnogih dogadjanja u svakodnevici ovog drustva. Ma kako misljenje imali o FB i TW cinjenica je da je drustvena mreza kao pojam nasla poziciju i ucvrstila se u nasim zivotima. Sedim u basti a oko mene masa telefona na kojimaapdejtuju statuse,lakuju, postavljaju slike (konobari slikaju „astal” da bi svi bili u kadru?!)... sipam gorivo i krenem da platim u dvoje kola iza mene kuckaju na fejsu, vidim dok prolazim... u samoposluzi cekam da se devojka smiluje da plati uz komentar „samo da zavrsim komentar”?! ... ... ... Pre neko vece u Studiju, gde je situacija da nema dobar signal zbog forme prostorija..., pita me jedan basista da ako imam signal moze li da se uloguje jer bi bar na kratko online strimovao iz Studija?! ... ... ...

I inace sam se uverio da se ponasanja na FB i TW ne razlikuju od desavanja u svakodnevnom zivotuma gde se nalazili. Ni to sto sam citirao kao ni ostale stvari nisu nesto stoje karakteristicno za drustvenu mrezu a nema veze sa realnoscu. To i jeste problem, sto ima svaku mogucu i nemogucu vezu. Jednostavno su drustvene mreze ogledalo realnog zivota. A u realnom zivotu je sve izvitopereno, devijacije postase normalne. Sto je nenormalno. A o tome je rec u ovoj temi. Bar ja to tako gledam. Nije bas za zanemariti...

(@pajapop - slazem se, i napisao sam to, u vezi deteta...)


Pozdrav!
[ captaingox @ 21.08.2017. 23:27 ] @
Kao kad u školi na kontrolnom šapućeš svojoj simpatiji. Svestan si da kršiš pravila ali to te neće zaustaviti da dokažeš svoju ljubav.
[ Bradzorf012 @ 21.08.2017. 23:56 ] @
Šta je fejs?
[ stopnarkomaniji @ 22.08.2017. 00:12 ] @
^Sceka

Pojava koju si opisao ima istu moralnu genezu
kao i tvoje poltronstvo u cilju sticanja privilegija i povlastica
veličanjem egoizma grupe kojoj pripadaš (ili pokušavaš da joj se pridružiš).

Još opštije: taj (ne)moral je inkubator korupcije
a koja ovom društvu stoji "ko saliveno".

Budući da si sam obilato doprineo (i doprinosiš) tom stanju
neobično je da se "zgražavaš" nad pojavom u kojoj i sam rado participiraš.


Pozdrav!

PS. Naravno da je po urcu otišlo društvo koje nemože da osudi takve nakaradne pojave.
[ mjanjic @ 22.08.2017. 00:52 ] @
A kad to dete odraste... i onda ukrade novi ML ili X5 ili više njih i preproda za delove ili nekom u BiH/CG itd., da bi mami/tati kupio novog Golfa, i da li će to biti ljubav ili krađa?

Ako je ljubav, da krenem odmah sa izražavanjem te ljubavi prema roditeljima, jer će oni tog Golfa dati meni posle 2-3 godine, kad im ponovo kupim novog :)
[ pajapop @ 22.08.2017. 04:29 ] @

Da...kao scena iz filma "Tesko je biti fin",,,,kad kriminalac na zadnjem sedistu taksija objanjava zasto se bavi kriminalom....Roditelji profesori...i nemaju NISTA...on iz ljlubavi prema njima i zato sto nece da radi za 300km, bavi se kriminalom, da bi sebi i njima priustio sve sto im treba....
[ Branimir Maksimovic @ 22.08.2017. 05:32 ] @
Dete nije krivo nego majka. Ali da napomenem moja lekarka je pokusala da u praznom maksiju kupi nes kafu i nikako nije mogla da je uzme kao da je zalemljena. Onda je otisla po prodavacicu koja joj je objasnila da je to samo ambalaza dok joj je kafu done. Drze samo ambalazu da pokazu da imaju jer cesto kradu.
[ Living Light @ 22.08.2017. 10:10 ] @
Citat:
Sceka:... god se desava sledece

U Srbiji i NE moze da se "osČEKA" bolje,

....sve dok Ti sedis u klimatizovanim radnim uslovima

..a "ocekujes od radnog Naroda" da sa FULL,..... radnom opremom na 40 °C izgrdjuje Srbiju ???
-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ebo te onaj, "Što Ti Pomogao da postaviš ovo pitanje na Forum " !!!

Što bi slobaBG rekao...

----kako te nije sramota ??? ...da iz klimatizovanih uslova Hi-Fi studija postavis ovakvo pitanje ???
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aj sad, malo Ti, reči su kod tebe, a i Mikrofon je kod tebe....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ebt, 20-30 godina Si bio normalan, ...sad Si našao da odlepiš i noktima skidaš Tapete ?

Aj se vrati na Fabričko podešavanje.....

I budi, onaj, isti Stari, ............(Fer-Plej).

pOz

[ payge @ 22.08.2017. 11:57 ] @
Citat:
Living Light

Ebt, 20-30 godina Si bio normalan, ...sad Si našao da odlepiš i noktima skidaš Tapete ?

Aj se vrati na Fabričko podešavanje.....




Roberte,

Svaka ti se dala :)

Dan si mi ulepsao.
[ superbaka @ 22.08.2017. 13:25 ] @
kao sto sam vise puta pisao ovde - nepoznavanje zakona ne oslobadja od zakonske odgovornosti! i potpuno je nebitno sta mudroseri koji su dobili pristup internetu misle o tome... za maloletna lica koja ne podlezu prekrsajnoj/krivicnoj odgovornosti odgovaraju njihovi roditelji/staratelji...
[ Braxi @ 22.08.2017. 13:34 ] @
ljubav ne zna granice...
[ Sceka @ 22.08.2017. 14:23 ] @
Opet klasika, najlakse je „udri po licnosti jer je to zanimljivije”. Ali dobro.

Jos jednom da objasnim, izgleda da mora s' vremena na vreme. Studio je tako projektovan da bi bez vestackog svetla i bez ubacivanja vazduha vestackim putem bio apslolutni mrak i nestalo bi vazduha nakon nekoliko sati. Izolacija je takva, akusticka obrada prostorijaja takva da je kolateralna steta potpuno odsustvo dnevne svetlosti i skoro potpuno odsustvo priliva vazduha („skoro potpuno” jer postoje vrata kroz koja bi teroretski mogao da udje vazduh ali se ne koriste za to jer ako su otvorena onda se rasprostire zvuk sto znaci da je uzalud akusticka obrada...). Radna temperatura mixete je 80 ~ 90 stepeni, temeratura napajanja za mixetu je tolika da ako se uredjaj dodirne bilo kako osim za to predvidjene rucke dobija se opekotina (opisno jer se ne secam tacne brojke u stepenima), uredjaja ima najmanje dvadeset u svakom Sludiju i svi, naravno, greju a bar ovde na forumu ima i tema o temperaturi uredjaja a i dovoljno ljudi u struci koji odlicno znaju koliko to moze biti (btw, ljudi se masovno zale da im greje STB koji dobiju od kablovskog provajdera, jedan mali uredjaj u stanu pa biva problem...). Sva tehnika je neretko ukljucena 24/7/365 jer je sistem upotrebe takav da dugacije ne moze a i proizvodjaci preporucuju neprekidan rad. Doduse proizvodjaci preporucuju posebnu prostoriju sa mikroklimom za napajanja / kucista ali to kod nas ima samo sporadicno, samo nekoliko Studija ima mogucnost za to. Klimatizacija se projektuje za tehniku a ne ljude, ako odgovara ljudima super ako ne odgovara sta da se radi. Klimatizacioni otvori su isto tako projektovani u odnosu na tehniku poa se desava da ako se zatvori, prikrije, preusmeri tako da odgovara ljudima onda nema efekta na hladjenje uredjaja. Studio 6 RTS-a gde je i klima i mikrolima po svetskim standardima - termini su ograniceni na 4 (cetiri) sata na dan za ljude koji rade, sve preko toga je stetno za zdravlje. Naravno, to niko ne postuje, uglavnom su temini najmanje 6 (sest) sati a najcesce vise od 8 (osam) sati, neretko se bude i po 12 sati (narocito kad se mixa). https://www.google.rs/search?q...ICigB&biw=1920&bih=970

(samo da napomenem, LED osvetljenje je skorijeg datuma a i jako malo je zastupljeno u Studijima zbog trafoa i svih smetnji i propratnih efekata koji su prisutni, sve ostalo je samo privid prirodnog svetla, a nakon nekog vremena u radu, vec posle nekoliko sati, intenzitet mora da se smanji jer pocinje da smeta, zmirkanje... znaci polu mrak... svetlo je posebna prica ali nema veze jer je ovde bitno „klimatizovanih uslova Hi-Fi studija” - btw ja nemam dodira sa tim pojmom „Hi-Fi studija”)

U manjim Studijima je suvise skupo da se uradi namenski projektovana klimatizacija pa se koriste klima uredjaji. Dok nije bilo klima uredjaja je bilo pakleno ali nije bitno jer se govori o danas. I opet je rec o prioritetu za uredjaje tako da je najcesce problem jer klima uredjaj ne sme da se iskljuci pa leti bude hladno a svakako ne moze da se (kao kod kkuce ili na nekom redovnom radno mestu gde ima i prozor da se kombinuje...) usmeri protok / duvanje po zelji coveka jer onda se vise greju sprave.

Znaci, radni vek se provodi uz odsustvo prirodnog svetla i dovoda prirodnog vazduha. U mom slucaju 35+ godina zivota / rada.

Tako da Robrte (i ostali, naravno) - NE, NIJE me sramota da na tom osnovu pricam bilo sta.

A svakako moje radno mesto nema ama bas nikakve veze sa temom, ni po kom osnovu.


Pozdrav!

[ Darko Nedeljković @ 22.08.2017. 14:30 ] @
Kladio bih se da polovina moralista pise sa nelegalnog (ukradenog) windows-a. Ili se to ne racuna?
[ payge @ 22.08.2017. 14:31 ] @
Citat:
Braxi:
ljubav ne zna granice...



Jeftino reklamiranje njegovog Studija nema granice,
kao ljubav, deca kiki i eto ga: !!!STUDIO!!!

Citat:
Sceka:
... ... ... Pre neko vece u Studiju, gde je situacija da nema dobar signal zbog forme prostorija..., pita me jedan basista da ako imam signal moze li da se uloguje jer bi bar na kratko online strimovao iz Studija?! ... ... ...

Pozdrav!



ta rec mu je u svakoj temi i odgovoru.
ma sta bio topic rec Studio mora biti uvaljena, sad je ubacio i LED diode, 2x tri tacke na pocetku i kraju ko fol cudjenja
u Studio.
[ Sceka @ 22.08.2017. 14:40 ] @
Pa?


Pozdrav!
[ payge @ 22.08.2017. 14:41 ] @
Pa nista,

prestani vise da se puvaš sa tim studiJom.
[ Sceka @ 22.08.2017. 14:43 ] @
Zasto?

Pozdrav!
[ payge @ 22.08.2017. 14:51 ] @

Objasnio ti je Robert.

Imas li jos neku pitalicu iz tvog "lakonskog" repertoara, pitaj, tu smo.
[ Sceka @ 22.08.2017. 14:54 ] @
Ko?


Pozdrav!
[ payge @ 22.08.2017. 15:25 ] @


StudiJo
[ vladd @ 22.08.2017. 17:08 ] @
Ajde Sceko sta se primas, znas da se u Srbiji uspeh ne prasta.
Ti uspesan i jos moralises, ne prolazi.
[ stopnarkomaniji @ 22.08.2017. 17:10 ] @
^Sceka

Istrolova ti svoju sopstvenu temu.
I sad nas ubedi da je nisi otvorio samo da bi se reklamirao.

Citat:
superbaka

za maloletna lica koja ne podlezu prekrsajnoj/krivicnoj odgovornosti odgovaraju njihovi roditelji/staratelji...

Kako odgovaraju i ko ih poziva na odgovornost?
Ko je odgovarao za ubistvo kad su oni cigani zapalili čoveka?
[ stopnarkomaniji @ 22.08.2017. 17:12 ] @
Citat:
vladd

znas da se u Srbiji uspeh ne prasta.

Zato si ti bio onako nemilosrdan prema malinarima?
[ payge @ 22.08.2017. 17:25 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
^Sceka

Pojava koju si opisao ima istu moralnu genezu
kao i tvoje poltronstvo u cilju sticanja privilegija i povlastica
veličanjem egoizma grupe kojoj pripadaš (ili pokušavaš da joj se pridružiš).

Još opštije: taj (ne)moral je inkubator korupcije
a koja ovom društvu stoji "ko saliveno".

Budući da si sam obilato doprineo (i doprinosiš) tom stanju
neobično je da se "zgražavaš" nad pojavom u kojoj i sam rado participiraš.



Pozdrav!

PS. Naravno da je po urcu otišlo društvo koje nemože da osudi takve nakaradne pojave.



@stopnarkoman
Profesore, ovo vam je best ever post na madzonetu, treba da ga uramite, bez zezanja.
Plusic i od mene.
[ Lavlja_Jazbina @ 22.08.2017. 17:34 ] @
Dete treba da bude kaznjeno.
[ deedee6 @ 22.08.2017. 18:06 ] @
[ Living Light @ 22.08.2017. 18:08 ] @
Pun mi je Q "sCekinog pisanja,

Kad duže gledas u njegove textove,
dioptrija ti se menja, vrti ti se u glavi, i žiga te po tabanima...

(Mentalni sistem da i NE pomiljem,...... sve TO sto je napisao je "LEKOVITO" u 3 x 3,14) !!!! :-)

(Pitagora mu se okreće u grobu, i sad čovek leži na "Kant" )

....a nemaš ni dovoljno Kubika vazduha, ........evo dokaza:

Baci pogled na ovaj "BILBORD" od prazne slame :



PS :
A ti, ______Hi-Fi "Podizaču Šiber Potenciometara"

.........Aj malo "Povuci Ručnu" !

Počeo si da smanjuješ kiseonik na ispod 20%,

a TO ne valja.....



[Ovu poruku je menjao Living Light dana 22.08.2017. u 19:24 GMT+1]
[ Living Light @ 22.08.2017. 18:28 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:Dete treba da bude kaznjeno.


Gde nadje TO ? ____sunce Ti Kalaisano :-)

....če mi pukne moj Hi-Fi sistem,______ pa moram da zovem Sceku na remont :-)

..ako zna da drži lemilicu ? ...da se NE uvati vručeg Kraja, od očaja....
[ gilopile @ 22.08.2017. 18:30 ] @
Hehhe, vidim Scekic danas u buretu. :)

Drz` se Sceka, nedaj se!

[ Lavlja_Jazbina @ 22.08.2017. 18:42 ] @
LivingLight...ova se zanela,nije htela dete da umara.
[ Living Light @ 22.08.2017. 18:55 ] @
Citat:
gilopile: ...vidim Scekic danas u buretu.

ma,. ON iz Bureta i NE izLazi..

A kad se još "LAV" uplete...da Sceki Pomera Šiber poteciometre,
ima Sceka da "Nabifla" telesni pritisak na 16 Bara

Samo bih pitao gosp. Sceku:

https://www.youtube.com/watch?v=_fb3XMuQusU


[ anon142305 @ 22.08.2017. 19:52 ] @
Citat:
Living Light
Kad duže gledas u njegove textove,
dioptrija ti se menja, vrti ti se u glavi, i žiga te po tabanima...

Ovaj, Roberte, ti si mi simpatican clan, ali si istovremeno i poslednji koji za nekog drugog moze da upotrebi ovakve kvalifikacije. NHF :)
[ Bradzorf012 @ 22.08.2017. 20:29 ] @
Hajde da ovu temu posmatramo iz jednog drugog ugla, da je malo proširimo.

Kada jedno društvo očerupate do koske, pokradete građane kroz razne štednje, zajmove, kredite u chf i kada rastočite sve institucije, šta možete očekivati? Borbu za goli opstanak, a tu nema nevinih. Čokoladica u supermarketu ili milionska pronevera, u čemu je razlika? Rekao bih samo u visini štete, u novčanom iznosu, ali se suštinski radi o istom modelu ponašanja: zakini i ukradi gde god možeš. Pošto je bara mala, a puno ima krokodila neminovno je da se pošast raširi i na one više slojeve, na slojeve koji su hijerarhijski visoko na lestvici. To je prosto neminovnost.

Ima mnogo primera ove ambivalencije.

Jedan ministar je pre izvesnog vremena dokusurio neke fabrike po unutrašnjosti. Stotine i možda hiljade ljudi je ostalo bez posla i kakve takve egizstencije. U takvoj situaciji, jedino što su mogli da urade je da se okrenu sitnom švercu i preprodaji na buvljacima. Onda ih je on udario fiskalnim kasama i ostalim nametima, izgradnjom tržnih centara na mestima tih buvljaka. Pa šta ostaje tom čoveku nego da i bukvalno krade?

Nedavno je bila vest, kako se vlasnici velikih transportnih firmi iz regiona žale na nedostatak dobrih vozača. Svi dobri vozači odoše za EU, nema ko da radi. Pa gospodo, ponudite veće plate, da vidite kako će biti radnika. Ne možete da ponudite veće plate? Ni to nije neki problem, zatvarajte biznis, još bolje počnite da radite i sami kao vozači, vi i članovi vaših porodica.

Imamo i primer zakrčenja i čekanja na graničnim prelazima ovih dana. Turci i ostali gastarbajteri se žale na lošu uslugu. Pa gospodo, prolazite kroz jednu od najsiromašnijih zemalja u evropi, plaćate najjeftinije putarine, gorivo točite na pumpama koje nisu u vlasništvu Srbije i njenih građana, čiji profit odlazi iz zemlje, a žalite se na lošu uslugu. Ovo liči na neki loš vic. Pljunite lovu, pa ćete videti i kvalitet usluge.

Imate i primer lubeničarske mafije. Odredi specijalaca prebijaju seljake koji prodaju lubenice, bakice na ulici što prodaju goblene. Ruže grad. Nego šta nego ga ruže, važno je da su akteri milionskih pronevera ugledni građani.

Postoji još jedan slikovit primer. Srbija teško da je mogla da kaže ne amerikancima kada je prodavala duvansku industriju. S druge strane, postojali su propisi koji su davali povlastice hrvatskim proizvođačima na našem tržištu, setite se pozdrava iz rovinja. Kada je to prestalo, hrvati su počeli da se žale, nikom drugom do Srbiji, kao da se Srbija u tome nešto pitala. Lešinari se svađaju oko plena i traže od plena da se bori protiv onog drugog lešinara. Da nije žalosno, bilo bi smešno.

Koliko se ljudi žali na kvalitet zdravstvene zaštite u Srbiji? Šta se očekuje, da lekari rade za kikiriki i pruže vrhunsku uslugu. Taj film neće biti u bioskopima.

Znam, bio sam preopširan i naporan, ali to je moje viđenje ovog problema. Zato je zgražavanje nad ukradenom čokoladicom u supermarketu, blago rečeno problematično.

Sve ovo je moglo biti i sažetije. Pritisnuto jače, više skače, tj. u Srbiji je sasvim dobro.
[ Living Light @ 22.08.2017. 21:08 ] @
Bradzorf012,

"Hajde da ovu temu posmatramo iz jednog drugog ugla" !!!

Vidim da imam "nepoznatu reč",

Šta znaći "Hajde" ? (teranje ovaca, krava, konja, pasa lutalica, lokalnih mačaka) ?
----------------------------------------------------------------------------------------------

Ti, prvoklasni "prewaranth", Lektor SR-jezika, metaFizični strucnjak,

--Pocinjes recenicu sa "Hajde" ??????????????
----------------------------------------------------------------------

Mis'im, uopste mi nije jasno Zašto JA kupujem Evre ??? (po 20/ svakog meseca)

Kad ti Evri dolaze od ovakvih, gore navedenih 012 komentatora..
---------------------------------------------------------------------------------------

Ako ovu temu STVARNO posmatramo iz "Drugog Ugla",

onda ti 012 nisi "U Vinklu, a niti pod Libelu" !

Eto, toliko o Vertikali i Horizontali nekih Aktivnih članova
Foruma.
[ Massko @ 22.08.2017. 21:22 ] @
Ne znam da li je u ovoj temi neko citirao Patrijarha Pavla: "Biće nam bolje kada mi budemo bolji!"
[ Bradzorf012 @ 22.08.2017. 22:27 ] @
Living Light

Ajde de, možda sam se loše odrazio, u tom slučaju stidim se. Više o tome ovde ili ovde ili negde drugde.

To što nisam u vinklu ili pod libelu, šta da kažem u svoju odbranu? Nisam. Ako bi da vidiš šta se događa ispod haube ili šta ima iza zavese na valja da si skroz u vinklu.

Massko

Mišljenje sveca koji hoda nije relevantno za ovu temu, jer firma na čijem je čelu bio nije dala nikakav doprinos rešenju problema. Naprotiv, samo ga je produbila.
[ mjanjic @ 22.08.2017. 22:52 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
LivingLight...ova se zanela,nije htela dete da umara.


Ih, zanela se... izgleda da su se i OVE zanele :)
[ Living Light @ 23.08.2017. 05:05 ] @
Citat:
Bradzorf012: Šta je fejs?

Hehehe, luckast si, kad se uozbiljis..

Citat:
IUOP_1: Ovaj, Roberte, ti si mi simpatican clan, ali si istovremeno i poslednji koji za nekog drugog moze da upotrebi ovakve kvalifikacije. NHF

U drzavi, u kojoj je "Kasandra" nacionalni junak,

-mene si nasao ( od 8 miliona "Pacijenata" ) da prozivas, ....za ne placen PDV ?

Kad ustanes, i srces jutarnju kaficu,
bacis pogled kroz "Penđer", da vidis ima li rose,.

...baci pogled i na "Gde smo & Sta smo", ........evo da ti pomognem:

https://www.youtube.com/watch?v=cVph-AAiOWQ
------------------------------------------------------------------------
PS:
Gde opet nestade onaj "Magični Fliper" sto nas nadzire po ceo dan, svaki dan?




[Ovu poruku je menjao Living Light dana 23.08.2017. u 07:08 GMT+1]
[ vladd @ 23.08.2017. 06:55 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
Citat:
vladd

znas da se u Srbiji uspeh ne prasta.

Zato si ti bio onako nemilosrdan prema malinarima?


Ko je nemilosrdan prema malinarima?

To sto kritikujem grupu kretena koji su se "postavili na celo" malinara i ponasaju se kao da rade za drzavu a protiv interesa svih u tom poslu.

Bice da je obrnuto. Da su protiv malinara oni koji podrzavaju gluposti koje doticne vodje izricu.

Sto se pre poljoprivrednici rese svojih "vodja", koji slicno vecitim sindikalnim vodjama zavlace radnicku klasu, ispostavljaju namerno nebuloze van logike kao nekakve kvazizahteve(a koji se nikada, ama bas nikada ne ispune, jer je tako planirano), zamlacuju vredne ljude praznim pricama, obecanjima i laznim nadanjima, odvlaceci ih od mogucnosti da SAMI kontrolisu svoj biznis, to ce i malinarima i poljoprivrednicima i radnicima, pre biti i lepse i bericetnije.
[ Darko Nedeljković @ 23.08.2017. 10:43 ] @
Vladd, da li si ti to hteo da kazes da radnici u firmama koje nemaju sindikate imaju veca prava od onih cije firme imaju sindikate?

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 23.08.2017. u 13:47 GMT+1]
[ vladd @ 23.08.2017. 17:13 ] @
Ne bih to Darko tako uslovljavao i povezivao, ono sto tvrdim je da su sindikalne vodje i uopste doticne esnafske vodje, vrlo kvarljiva roba.
Cak mi se ponekad jako cini da rade bas suprotno od onoga sto bi pomoglo radnicima.

Kao poznate malinarske volodje, iskljucivo neguju konflikt, umesto dogovora, traze nebuloze, umesto konkretnih i realnih stvari, a prakticno se nikada ne "izbore" za pocetne zahteve, tako da deluje kao da zauzimaju mesto, nekih odgovornijih i organizovanijih, dampiraju probleme, odvlace paznju i bukace, stite drzavni nerad i nezainteresovanost.

Slicno, ako ne i gore je sa radnicima, cije su sindikalne volodje potpisale zakon o radu koji vise stiti interese nekakvih "poslodavaca"(ordinarna sustinska glupost i eklatantna politicko promotivna prevara), nego zaposlenih koji sacinjavaju privredni milje.

To nisu nikakvi "poslodavci", vec privrednici kojima je potrebno da se organizovano odradi neki posao, i za to da plate gradjane koji taj posao rade. A ti gradjani su vitalni deo drzave, i placaju porez, trose novac i cine drzavu drzavom.

Zato i nece biti bolje, dok je sve zasnovano na prividu i formi, laznoj terminologiji i bazicnoj prevari, a sustina se izbegava.
[ Boris Tadić @ 23.08.2017. 19:57 ] @
Kakve cokolade, kakve barikade..
Srbija je bre Svajcarska i za Svajcarsku po mnogo cemu.
Tamo se kao ne krade nista, nema ni nozeva ni pistolja koji opale za burek. A tek krivicni zakoni fer do nebesa i policajci dosledni i profesioanalni do moyega.
Ma tamo nema ni nepotizma, jok more, sve bre iskreno od Tukidida do danas.

Evropska ujna je jedna obicna krezava prostitutka i mi smo joj trn u pici jer bi ona htela i da mazne pare i da pojede jare. Pa zato treba da dobije samo qur.

Mi smo u svakom smislu nadljudi za sve te EU robote i degenerike, a to sto golema gologuzija i praznoglavija gleda sve dobre stvari kroz pare - to je za doticne i ocekivano.
[ bananaphone @ 23.08.2017. 20:24 ] @
Citat:
Boris Tadić: Kakve cokolade, kakve barikade..
Srbija je bre Svajcarska i za Svajcarsku po mnogo cemu.
Tamo se kao ne krade nista, nema ni nozeva ni pistolja koji opale za burek. A tek krivicni zakoni fer do nebesa i policajci dosledni i profesioanalni do moyega.
Ma tamo nema ni nepotizma, jok more, sve bre iskreno od Tukidida do danas.

Evropska ujna je jedna obicna krezava prostitutka i mi smo joj trn u pici jer bi ona htela i da mazne pare i da pojede jare. Pa zato treba da dobije samo qur.

Mi smo u svakom smislu nadljudi za sve te EU robote i degenerike, a to sto golema gologuzija i praznoglavija gleda sve dobre stvari kroz pare - to je za doticne i ocekivano.


Za one koji nisu ispratili, kiki bombone su krasove, a kras je hrvatski, a Hrvatska je u EU. Zato ne budite roboti i ne gledajte sve kroz pare, nego uzimajte kiki bombone iz EU bez plaćanja odnosno zbog ljubavi, samo kad vas prodavačica ne gleda.

P.S. Tema niđe veze, a odgovori više nego odgovarajući :D
[ Braxi @ 23.08.2017. 20:33 ] @
cakla marea Sevilla
[ Lavlja_Jazbina @ 23.08.2017. 20:42 ] @
U Srbiji je jedan Pirke trebao biti ubiven da bi se sve ovo shvatilo.
[ Boris Tadić @ 23.08.2017. 21:33 ] @
Pa evo recimo koji smo mi skorojevici, imas novi autoput Cacak-Ljig, gotovo prazan po ceo dan, znaci vozis 160 i lagano spopadas saputnicu bez da trepces, a onda tamo nekom nesvetu smeta sto tu sad nema po 4 trake u svakom smeru- jer eto ima negde u eu i to je njihovo beyond 3000, a mi smo jeli amebe.

Alo - telefon - napravio Srbin
Struja -Srbin
Radio - Srbin
WiFi - Srbin
LASER - Srbin
Daljinski - Srbin

A sad vidi nas novokomponovane koji smo toboze cigani i precigani, jer eno kako tamo urbani AmsteLdamci na Leidsepleinu genijanalno ubacili kofišop u prizemlje zgrade tajne policije i naplacuju 5e dzoint, ma carevi- ko bi se toga setio... Progresivci, more, naprednjaci.

Vala i treba deca da kradu sa svojih 10 prstiju. Kasirke da se bave svojim zivotima umesto da gledaju ko sta radi. Hebo te posao od 25000, pa bolje zicaj na semaforu i skapaj od gladi makar sa pravom kicmom, makar umri kao covek.

Koja psihijatrija ovaj forum.
[ gilopile @ 24.08.2017. 00:32 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Šta je fejs?


Zesce njesra. Ukucaj u pretrazicac ili klikni ovde - `www.facebook.com` i sve ce ti biti jasno.
[ Branimir Maksimovic @ 24.08.2017. 03:18 ] @
Ja sam otkrio fejsbuk kad mi je jedan drugar koji zivi u Nemackoj rekao da se tako povezuje sa ljudima
[ Living Light @ 24.08.2017. 04:30 ] @
Citat:
Boris Tadić: Kakve cokolade, kakve barikade..

Pod Itno da se vratis na "Fabricko Podesavanje"

Ti kad Sroćiš post ___Ulepsa mi dan !

Mora da Ti je uciteljica " Iz Srpskog"

--bila neka nahhpickana sisata,
(s bradavicama natrljanim Ledom,) i sa 10 bara u Zadnjem trapu ?

..pa si iz datog primera na vreme Vaspitan kako treba

[ Living Light @ 24.08.2017. 16:05 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:Ja sam otkrio fejsbuk kad mi je jedan drugar koji zivi u Nemackoj rekao da se tako povezuje sa ljudima

-A i ovaj post "ehbe kevu"

Ubitacna kombinacija !....na malo kvadrata, ...Pece patos od kolicine "Imteligencije"

Faking anbelivebl !
[ Darko Nedeljković @ 25.08.2017. 08:10 ] @
Citat:
vladd:
iskljucivo neguju konflikt, umesto dogovora, traze nebuloze, umesto konkretnih i realnih stvari, a prakticno se nikada ne "izbore" za pocetne zahteve,

Ako sam dobro razumeo, ti propagiras dogovor, ali samo u tolikoj meri dok nijedna od strana ne odstupa od svojih pocetnih stavova i ne pravi nikakav kompromis? Zanimljivo bi to izgledalo u praksi :-)

Citat:

To nisu nikakvi "poslodavci", vec privrednici kojima je potrebno da se organizovano odradi neki posao, i za to da plate gradjane koji taj posao rade. A ti gradjani su vitalni deo drzave, i placaju porez, trose novac i cine drzavu drzavom.

Razmisli malo vladd pre nego sto odvalis ovako nesto - da li se prakticno svaka drzava na svetu upinje iz petnih zila da preotme od drugih privrednike-poslodavce, ili gradjane? Ako je toliko dobro imati gradjane, daj da primimo nekoliko miliona izbeglica iz Sirije i momentalno im podelimo drzavljanstva, cime bi broj gradjana povecali koji zive u ovoj drzavi povecali za 50% i gde bi nam bio kraj. Ja naprotiv smatram da drzavi odgovara kad nemo umre ili se odseli u drugu drzavu, jer to znaci jedan penzioner/nezaposleni manje o kom treba brinuti.
[ Boris Tadić @ 25.08.2017. 20:56 ] @
Srbi ce imati penzije po 1000e za 10 meseci.

Da mi lepo napravimo stranku propalih programera i bog da nas vidi.
[ vladd @ 25.08.2017. 21:12 ] @
Darko, jedino pitanje za tebe, ili dilema, kako god, je, da li NE MOZES, ili NE ZELIS da razumes sustinu.

Kada to sebi razjasnis, saopsti nam da znamo...
Tvoja upornost u nerazumevanju je vec zamorna. A savet mogu da dam tek nakon razjasnjenja..

Inace, sve vise pocinjes licis na element izrade naucnog rada sa poznatog linka... sa primitivnim odabirom reci u recenici, da bude jasnije.
[ stopnarkomaniji @ 25.08.2017. 22:48 ] @
Citat:
Boris Tadić

Srbi ce imati penzije po 1000e za 10 meseci.

Znamo da si mislio na 100 evra mesečno ali već to imaju.
Zato
pretpostavimo da si mislio po 1000 evra mesečno - može i to da se uredi.
Potrebno je da sve "patriote" i "demokrate" na budžetskoj sisi
imaju platu u iznosu minimalne garantovane zarade
koju na sva usta hvale na sve četiri strane sveta uz značajno klimanje glavama.

Taj "minimalac" je partijski izum
pa je red i da uživaju u blagodetima sopstvenih patenata.

Drugim rečima, oni koji donose zakone treba da te zakone osete na sopstvenoj koži.
Na taj način će imati najbolji uvid u blagodeti zakona koje su izglasali.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 01:02 ] @
Penzije su daleko vece u proseku od plata. Cak i kad odes na bolovanje mozes imati veci iznos nego sto je plata.
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 05:05 ] @
Ih, ti baš zalupi.
Evo podaci iz centralnog registra:



Jasno se vidi da su zarade daleko veće od penzija.

A kako se može ostvariti to što si napisao za bolovanje?
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 07:35 ] @
Ja samo znam da moja zena i njen brat imaju plate po oko 25k dinara, a njen otac i moji roditelji po oko 40k dinara penzije.
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 08:16 ] @
Pa šta bi ti hteo?

Tvoji roitelji su penziju stekli u SFRJ.
Za vreme SFRJ se radilo udarnički u tri smene.
Po školama su visile Titove slike.
Danas je "demokratija", "patriotizam", "pravoslavlje" a u školama vise slike popova.
Svako malo je "krsna slava", "česnica" i ostale gluposti.
Naviklo se na lezi lebu da te jedem.
Zaboravilo se na rad i proizvodnju
nago se otvaraju kafići i kockarnice.
U SFRJ - radnik
u "demokratiji" i "patriotizmu" - "domaćin".
Ono što je bio šund i primitivizam u SFRJ
u "patriotizmu" je san snova.

I sad bi ti hteo iz kreveta plate kao penzije u vreme kad se radilo?

Što bi se reklo "dabogda imali pa nemali".
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 08:28 ] @
Skreces sa teme.
[ vladd @ 26.08.2017. 08:30 ] @
A i ova nasminkana statistika nema veze sa realnoscu, sto je i priznao direktor zavoda za statistiku i doticni "punilac" podacima kojekakvih registara za prezentaciju uspeha vlasti.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 08:33 ] @
Zna se da je plata 25k dinara. Ko god se od mladih zaposli a da nije preko veze u nekoj jacoj drzavnoj firmi. Tu sad ima IT koji dobro stoji zato sto nas je jezivo malo, i zanimanja koja su opet u manjem broju u odnosu na ogromnu vecinu.
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 08:36 ] @
Vi "mladi" ste stvorili ovo i ovakvo društvo.
Šta sad spočitavate?
Vi "mladi" ste na vlast doveli ove što su na vlasti.
Za uzvrat dali su vam kockarnice i kladionice
Pa uživajte u blagodetima "patriotizma".
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 08:40 ] @
Nikog ja nisam doveo na vlast niti sam stvorio ovakvo drustvo. Moji roditelji glasaju za SNS, ne ja.
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 08:47 ] @
Ejh, aj sad da izmišljamo.
Prodji pored lokalnog odbora da vidiš ko se tamo guzi da kuva kafu.
Ono što ćeš da vidiš su 30-godišnjaci puni snage
i umesto da nešto korisno rade čekaju na red za lizanje marki, taksi i pečata da ih natrći neki predsednik skupštine u komunalnu stolicu.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 08:48 ] @
Kakve to veze ima sa mnom?
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 09:18 ] @
Ne odnosi se lično na tebe.
Pomenuti su "mladi".
Opisao sam kako to izgleda u režiji "mladih".
[ Boris Tadić @ 26.08.2017. 17:45 ] @
To su socijalne kategorije, za cije babe zdravlje.
[ Bradzorf012 @ 26.08.2017. 18:10 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
Ne odnosi se lično na tebe.


Odnosi se na sve nas zajedno, ali i na svakog od nas pojedinačno. Na mene, tebe, njega, nema nevinih, nema amnestije. Svi mi, bez obzira da li smo glasali za crne ili žute ili nismo uopšte glasali, bez obzira da li smo po ideološkom opredeljenju monarhisti, demokrate, liberali, komunisti. Svi smo mi bez izuzetka, svojim činjenjem ili nečinjenjem stvorili baš ovakvo društvo, zato mi nije jasna ova kuknjava na male plate i penzije, nizak standard, korupciju. Kome se žališ? Veliki manitu ispunjava sve želje, a ti naivan nisi znao za sitna slova u ugovoru, nisi znao za onu narodnu: pazi šta želiš, može i da ti se ostvari.

Mi živimo u doba korporatokratije, korporativnog fašizma, gde velike multinacionalne korporacije preuzimaju ingerencije države. Te korporacije oblikuju javno mnjenje, nameću kulturne modele i razaraju tradicionalna društva. Sve je podređeno profitu, a to ima i dobre i loše strane. Naš je problem što nismo uspeli da se pozicioniramo, da pronađemo svoje mesto pod suncem.

Imam i primer. Pre petnaestak dana u tržnom centru, naiđem na neku garderobu na popustu. Kvalitetno i pristojno, pristupačno i za naše bedne plate. Pogledam u etikete, Bangladeš i Indija. Mislim u sebi kao i obično, mamicu im njihovu, uništili smo sopstvenu tekstilnu industriju da bi profit na nama pravio neko tamo iz belog sveta, a onda shvatim. Ima li u Srbiji milion radnika, koji bi radili deset sati dnevno za mašinom? Nema, a čak i da ima, ko bi radio za platu od pedesetak ili sto evra? Niko. Da se to pravi kod nas, cena bi bila bar trostruko veća. Dakle, ja kao kupac sam na dobitku. S druge strane, ima li u Srbiji nekog ko je osmislio neku od tih robnih marki koje haraju svetom? Ima li nekog ko je osmislio taj ekonomski model, da pravi milijardu komada odeće po minimalnoj ceni u Indiji ili Bangladešu, a onda to prodaje diljem sveta. U Srbije takvog nema. Mi smo nešto između, mada je realnija procena da smo na dnu i da sa dna krećemo u trku.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 18:42 ] @
Verujem da kada bi zabranili iznad 65 godina da se glasa da SNS ne bi imao ni 20%. Ovaj narod odumire i to velikom brzinom. Mladi nemaju pare da se odvoje od roditelja da se vencaju a jedva mozda imaju i za jedno dete. Drzava je rak na telu ovog naroda koji je metastazirao
koji jede jos preostalog zdravog tkiva.
[ anon142305 @ 26.08.2017. 18:56 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Verujem da kada bi zabranili iznad 65 godina da se glasa da SNS ne bi imao ni 20%.

Imali bi manje, svakako, ali ne i minimalno. Zaboravljas da clanovi stranke nece glasati protiv sebe (protiv onog ko mu je dao neki dryavni posao). Isto vazi i za clanove porodica. Cesto se ljudi pljuju kako su glupi, jer kao glasajuci za neku stranku, a ne neku drugu, rade protiv sebe i svoje buducnosti, medjutim, u pitanju je sasvim racionalno ponasanje/glasanje.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 19:06 ] @
Tako je. SNS ima ogroman broj clanova koji svakako glasaju za njih.
[ Bradzorf012 @ 26.08.2017. 21:49 ] @
Šta fali sns-u? Doveli su strane investitore, smanjili nezaposlenost, povećali plate,... Malo li je.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 22:19 ] @
Zaboravio si da stavis smajli...
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 23:11 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Verujem da kada bi zabranili iznad 65 godina da se glasa da SNS ne bi imao ni 20%.

Ti očigledno nisi u toku.
Prošetaj do lokalnog odbora i pogledaj starosni profil okupljenih muva.
Videćeš da je većina oko 30 godina.

Oni koji se tu okupljaju čekaju u redu za posao komunalnog inspektora (to su likovi koji svako malo dobiju batine na pijaci ili u autobusu).
Dakle, lokalni odbor je ured za čekanje na posao a CV je partijska knjižica.
Zato penzosa tu nema.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 23:27 ] @
Vidim da moj tast, otac i majka su zestoko za SNS. Oni su svi iznad 65. Ne govorim o likovima koji se tu uclanjuju iz ciste koristi nego o ljudima koji su za SNS iz cistog ubedjenja.
[ stopnarkomaniji @ 26.08.2017. 23:33 ] @
Mali ti je uzorak da bi donosio pravilne zaključke.
Kod njih se isključivo učlanjuju radi zapošljavanja (ili zapošljavanja nekog od rodbine).

To je hard-core real politike
u kojoj nesposobni za privredjivanje
obezbedjuju sebi privilegije
parazitiranjem do na nivo krpelja.
[ Branimir Maksimovic @ 26.08.2017. 23:36 ] @
Jos da dodam kad su bili predsednicki izbori video sam komsiju penizonera koji se prekrstio kad je ubacio listic. Sta mislis za koga je glasao?
[ Bradzorf012 @ 27.08.2017. 00:01 ] @
Za Maksa Vebera.
[ stopnarkomaniji @ 27.08.2017. 06:08 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Jos da dodam kad su bili predsednicki izbori video sam komsiju penizonera koji se prekrstio kad je ubacio listic. Sta mislis za koga je glasao?

Ma, znam, i ponudio članove komisije soli i česnicu, zar ne?
Ti si onaj što je tvrdio da su penzije veće od plata.
Zaboravio si samo jednu "sitnicu".
Današnji penzioneri su Titovi pioniri.
A njih je Tito naučio da se ne klanjaju popovima.
Tako da taj "penzos" što si ga video da se krsti verovatno nije ni video Tita osim na slici.
Pa računaj koliko ima godina.
Naravno, sada ćeš ti napisati da ga lično poznaješ, da ste zajedno nosili Titovu maramu, tako da pouzdano znaš da ima 70 godina jer ste zajedno bili na radnim akcijama....
[ bananaphone @ 27.08.2017. 06:57 ] @
@stopnarkomaniji - polako mlad si, kad doguras do 70-te, krstices se levom i desnom ;)

Zajeban je drug Tito, ali kramp je još zajebaniji, a i malo duže traje u svesti čoveka od druga Tita :)

Religija je univerzalna potreba čoveka kroz sve kulture i kroz istoriju, kao i strah od smrti - između ostalog... a nauka i socijalizam ne nude rešenje...
[ dejanet @ 27.08.2017. 07:27 ] @
Citat:
Jos da dodam kad su bili predsednicki izbori video sam komsiju penizonera koji se prekrstio kad je ubacio listic. Sta mislis za koga je glasao?

Dobro, to je mozda bivsi radikal, koji je dobio to "protestantsko" prosvetljenje.
Hmm, znaci Srbi ne prelaze samo u katolike, muslimane, komuniste i siptare, vec zbog tepsije ribe i u skladu sa vremenom i u protestante.
[ vladd @ 27.08.2017. 07:37 ] @
Jedna, polovina, jedna polovina prelazi i prodaje dusu za tepsiju ribe, a druga iz inata komsiji
[ Boris Tadić @ 27.08.2017. 13:30 ] @
Kad zagusti, Srbin prelazi i u Marsovce.

Mirodjija je kod nas vrsta kanabisa.
[ Darko Nedeljković @ 27.08.2017. 17:08 ] @
Citat:
vladd:
Darko, jedino pitanje za tebe, ili dilema, kako god, je, da li NE MOZES, ili NE ZELIS da razumes sustinu.

Vladd, tvoje poruke jednostavno obiluju nekim do sad nevidjenim nivoom filozofije i umetnickog izrazavanja, one su toliko ispred svog vremena da to tvoji savremenici nikako ne mogu da razumeju. Prosecan covek danas jedva razume sta je Emanul Kant pre 250 godina tvrdio, pa ce tako i tvoje reci verovatno da se tumace na casovima filozofije za 250 godina. Do tada, pretpostavljam, verovatno ih ne treba komentarisati i izlagati bilo kakvom skrnavljenju koriscenjem primitivnog ovovremenog jezika? Te kontradikcije samom sebi i svakoj logici nisu nesto sto prosecan (primitivan) covek u 21. pa cak ni u 22. veku mogu razumeti. Ali, vec u 23. veku ocekuje se procvat filozofije, kulture i umetnickog izrazavanja gde ce svakom studentu filozofije i knjizevnosti vec nakon prvog citanja biti jasno sta si hteo da kazes i zbog cega su tvoje izjave naizgled kontradiktorne.
[ SlobaBgd @ 27.08.2017. 18:11 ] @
Bre Darko, koliki traktat si napisao, a ja sam to sažeo u lakonsku konstataciju, evo ovde: http://www.elitemadzone.org/p3771082
[ vladd @ 27.08.2017. 19:45 ] @
Pa da li sam ja kriv za prosecnost?

A i stvarno niti imam zelju, preciznije receno, ne pada mi na pamet da pisem bukvalisticki, ili na infantilan nacin, da bas svako razume. To sto se poneki trol upeca i krene u vulgarnu diskusiju, takodje nije moj problem ili moja greska. Ne mislim da ih hranim, a sami ispadnu iz voza u odredjenom trenutku..

Ja ne prodajem robu, i ne pravim reklame, da bi mi poruke bile maksimalno jasne i usmerene sirokim masama. Neko se buni, neko trazi pojasnjenje, koje uvek uprilicim.

Nisam filozof, to mnog znaju, niti "drustvenjak" po struci, ali mi je analitika jaca strana, a jos jaci je mehanizam odbacivanja losih informacija. I nisam se skolovao preko novina ili Gugla, sto je jos jedna od prednosti.

Sve u svemu, Darko, ja zaista necu upasti u zamku simplifikovanog pisanja da bas svako razume, uvek ce postojati neka neizrecena poruka.

Ali jedno mozes biti siguran, uvek mi je u osnovi opste situacija, drugacije receno ono sto je za zajednicu dobro i korisno, a ne za moj ili neciji drugi partikularni interes, makar to bio tezi put.

Ja i ovako mator mogu da izadjem i na otvoreno trziste i na intelektualne debate, pa mi ne smeta korektno odmeravanje snaga i fer plej u okruzenju, dok bi neki radje precice, pojednostavljenje ili protekciju..nekakvo priklanjanje opstim ali malo devijantnim trendovima.

I po tome se moje misljenje najcesce razlikuje od vecinskog, nekima i smeta, i takvo misljenje treba da bude izreceno, da se zna da masa nikada ne nudi kvalitet, da mediji nisu bas svimaokupali vijuge, i da postoje i oni koji ne kaskaju za kolonom "kud svi turci..
Ako mi je stav pogresan, napascemo ga sa svih strana, pa ako izdrzi test logike i vremena, onda je stabilan, u suprotnom cu ja da se preispitujem

P.S.
Jedna od neizrecenih poruka, ovog odgovora tebi Darko, je da ne smatram da si medju prosecnima, i zato ti i pojasnjavam neke moje stavove.
[ bananaphone @ 27.08.2017. 20:38 ] @
Infantilno pisanje nije pisanje jednostavnim jezikom, mnoga velika dela i ideje su prezentovane vrlo jednostavnim jezikom.
Nego, ukratko rečeno, odsustvo mogucnosti da objektivno sagledaš sebe (npr uverenje da si ti jedini spoznao neku životnu suštinu u nekom dubljem smislu, dok istovremeno postoje hiljade drugih ljudi koji su tu temu daleko bolje shvatili, napisane su hiljade knjiga itd), pisanje egocentričnog tekstova čiji glavni cilj nije da prenesu neku suštinu teme o kojoj se piše nego da izazovu divljenje (ili sažaljenje) prema autoru, i obično su shvaćeni od širokih narodnih masa, kao odraz arogancije...
[ Darko Nedeljković @ 27.08.2017. 20:46 ] @
Citat:
I po tome se moje misljenje najcesce razlikuje od vecinskog...
Ako mi je stav pogresan, napascemo ga sa svih strana

Meni je super sto se tvoje misljenje razlikuje od vecinskog, to nije sporno, sporno j da li tvoje misljenje kao takvo postoji, jer eto, sa jedne strane kritikujes popustljivost i spremnost ka kompromisima, a sa druge kritikujes tvrdoglavost, nespremnost na kompromise i nastojanje da se istraje u svojim zahtevima cak i uz upotrebu sile. I naravno, kritikujes bilo koji medjustav izmedju ta dva. Generalno, ti kritikujes komunizam kao i kapitalizam, a takodje ne propustas priliku i da opletes po bilo kakvoj papazjaniji nastaloj mesanjem jednog i drugog u bilo kom odnosu. Smetaju ti siromasni, smetaju ti bogati, a ponajvise oni koji nisu ni siromasni ni bogati, nego u sredini. Sto se mene tice, ti si otprilike onaj kome kad je toplo smeta sto je toplo, kad je kisa smeta sto pada kisa, kad je sve idealno smeta mu sto je sve tako monotono i sto se nista interesantno ne desava. Sto ce reci: dezrni matori namrgodjeni namcor i kriticar - sve mu smeta a i kad bi sve bilo obrnuto opet bi mu smetalo. Otprilike svi mi imamo po jednog takvog u blizoj ili daljoj familiji i znamo da sa takvima ne vredi ulaziti u raspravu, ne vredi im napadati stav jer nekog posebnog stava i nemaju, ali eto opet, omakne nam se ponekad...
[ vladd @ 27.08.2017. 23:58 ] @
Znas kako, postoje manje vazna misljenja, kreirana ad hok, i tu se moze biti nekonzistentan, posto je situacija benigna. Ili je neko zezanje u pitanju.

Kod sustinskih stvari nema kompromisa, i to nije jednostavna tvrdoglavost, vec odrzanje trenda, nivoa, nazovi kako hoces. Meni bi najpriblizniji bio izraz socijalnog morala, ili socijalnog postenja, interesa drustva i zajednice, i tu ne sme biti kompromisa dok je cilj opstanak ili kvalitetan nacin zivota doticne zajednice.

Sve nevazne stvari se mogu preispitivati, korigovati novim informacijama, ako ih ima, ne korigovati stavove unapred ocekujuci nove informacije, ili ih izmastati kao moguce ocekivane. Za vazne i sustinske stvari se pazljivo i predano selektuju i analiziraju i cinjenice i moguce opcije, pre nego sto se donese, ili lepse, usvoji miljenje, stav ili sud.

Tvrdoglavost je kada je osoba glupa i uporna, bez obzira da li nanosi stetu sebi ili zajednici. Losim odabirom informacija, slucajnim ili namernim pogresnim zakljucivanjem, koriscenjem devijantne primitivne logike..

Znaci, zivot nije crno beli, pa ni stavovi, ili stav prema stavovima, recimo da posmatramo stotine nijansi sive, mada bih ja dodao i boju..
[ MajorFatal @ 28.08.2017. 05:42 ] @
Citat:
vladd:  Za vazne i sustinske stvari se pazljivo i predano selektuju i analiziraju i cinjenice i moguce opcije, pre nego sto se donese, ili lepse, usvoji miljenje, stav ili sud.


I onda se donese "memorandum SANU"? Te budaletine i danas misle da je njihov budjavi rad bio zasnovan "na naučnim osnovama".
[ Branimir Maksimovic @ 28.08.2017. 06:19 ] @
Ma sve dok bude visoko obrazovanih likova koji pisu peticije da se ukloni teorija evolucije iz skola, bice memoranduma SANU....
[ stopnarkomaniji @ 28.08.2017. 08:07 ] @
Nema teorije evolucije dok škole "krase" slike popova.
U stvari pravo je čudo da teorija evolucije nije izbačena iz nastavnog pograma
obzirom na to da i nastavnici imaju obavezu da prijave krsnu slavu kad dobijaju slobodan dan
a pride da svi zajedno proslave "školsku slavu" vršeći verski obred.

Sve te "slave" i negovanje kulta nerada su dodatni razlozi zašto u Srbiji nece da ide na bolje dok...
[ član @ 28.08.2017. 08:37 ] @
Citat:
stopnarkomaniji: Nema teorije evolucije dok škole "krase" slike popova.

iako me jako nerivira bilo kakvo velicanje komunizma, SFRJ, Broza i bilo cega iz tog vremena, moram da priznam da je to jedna od retkih stvari za koje smatram da su komunisti ispravno radili - drzali crkvu i popove daleko od politike, drzave, sistema, skole i bilo kakvog uticaja... gde im je, inace, i mesto! slazem se da je to jedan od razloga zbog koga nema napretka. apsolutno je skandalozno i pomisljanje na izbacivanje teorije evolucije iz skolskog programa, a na tome se uveliko radi!
[ Darko Nedeljković @ 28.08.2017. 08:44 ] @
Citat:
Sve te "slave" i negovanje kulta nerada su dodatni razlozi zašto u Srbiji nece da ide na bolje dok...

stopnarkomaniji, mislim da je upravo suprotno - vecina ljudi koje znam u Srbiji radi PREVISE u poredjenju sa razvijenim drazavama EU, a sa druge strane, stanovnstvo izrazito lose postuje religiju u odnosu na te iste drzave. Ukratko, uotprilike svim uspesnim drzavama pravila su vro jasna - ako je radno vreme od 09-17 onda si u 17:01 vec na vratima, dok u Srbiji stvorea je atmosfera da je radnika sramota ako ostane samo sat prekovremeno, mora to nekoliko sati. Subota je po razvijenim drzavama takodje neradna, radno vreme je 40 sat nedeljno a u Srbiji ja kad sam svom poslodavcu rekao da hocu slobodne vikende u smislu oba dana reakcija je bila kao da sam mu lupio samarcinu, a sve ispod 50 sati nedeljno se smatra totalnim neradom. Izborio sam se za slobodne vikende (jedini u firmi), ali se na to gleda kao na moj do tada nevidjeni bezobrazluk, a ne nesto normalno i podrazumevano. Godisnji odmor, po razvijenim drzavama je 4-5 nedelja godisnje, u Srbiji vecina ljudi koje znam jedva dobije dve nedelje i to kad se vrati da ih odradi prekovremeno tako sto ce raditi dve smene, umesto kolege kad je on na odmoru. U razvijenim zemljama se zna - nedeljom ujutro u crkvu, a prosecan Srbin koji sebe smatra veoma religioznim ode u crkvu 2x mesecno, a verske praznike koristi da se olesi od alkohola.

Zakljucak - manje rada vise religije, to je put kojim treba ici da bi nam bilo bolje. Ne pricam napamet, primenjujem to u praksi vec neko vreme i od tada mi sve ide na bolje.
[ član @ 28.08.2017. 08:47 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Zakljucak - manje rada vise religije, to je put kojim treba ici da bi nam bilo bolje.

evo ga Nedeljkovic ponovo u punom sjaju!
jel procitas ti nekad to sto napises?!
[ mjanjic @ 28.08.2017. 09:26 ] @
Srbija i normalno radno vreme ne idu u istoj rečenici.

Hajd' oni što rmbače fizički, to se bar vidi pa mogu opravdano da se žale.
Šta ćemo sa radom koji se nevidi? Šta sa ljudima koji su po firmama u raznoj IT podršci, koji završavaju veoma važne, a naizgled nevidljive i nepostojeće poslove, šta sa onima koji te poslove nastavljaju i posle radnog vremena i vikendom od kuće?

Eto, na primer, nekog nastavnika u osnovnoj ili srednjoj školi kome zapadne da pravi raspored časova, kolege će cimati i u 9 uveče i vikendom da im pomeri časove, spoji termine... i gde bilo ko, pa i direktor, vidi njegovo angažovanje? Mnogi, umesto kao nekada da rade ručno, koriste neki softver, koji je trebalo naučiti, uneti sve predmete...

Ili u nekom institutu, kada pišu dokumentaciju za konkurs na projekat, nekoga će da smaraju i u 10 uveče i ceo vikend oko nebuloza, a 90% tih ljudi ne umeju da naprave tabelu u Word-u (niti žele da odvoje vreme da to nauče), ali će smarati nekoga ko sve to ume i voljan je da se potrudi oko gomile stvari. A to se nigde ne piše kao aktivnost i utrošeno lično vreme, posebno ako je vikendom.
To se sve radi za "dobrobit" firme, države, naroda...


Kad rukovodioci prestanu tako da razmišljaju i počnu da plaćaju RAD i ZNANJE, a počnu da kažnjavaju ove što se stalno šlepaju i svako slobodno vreme koriste za kafenisanje i abrove umesto da nešto korisno nauče, možda kao država i krenemo ka nečemu boljem.


A teorija evolucije... Pa, ovi što su protiv nje nisu u toku, sada je aktuelna de-evolucija, odnosno da je život u Svemiru stvoren na mnogo višem nivou i da je ovaj kakav poznajemo nastao unazađivanjem (prirodno ili intervencijom). Zvuči kao još jedna bajka, ali dok se ne dokaže suprotno (što je teško moguće na našem nivou razvoja), sve je moguće, ali zašto trošiti dragoceno vreme na nešto što ne možemo da dokažemo.
[ stopnarkomaniji @ 28.08.2017. 10:16 ] @
Pa hajd, za početak, da se dokaže da je život stvoren a ne da je evoluirao.

Niko do danas nije dokazao ama baš ništa o tome da je život stvoren.
Sa druge strane postoji nepregledan broj dokaza da je život evoluirao (i da je taj proces i danas u toku).
Pa da nema te evolucije prvo bakterije i virusi ne bi postali rezistentni na antibiotike.

Za mutaciju virusa i bakterija danas znaju svi
a mnogi na sopstvenoj koži.
Kad ignorišu takve čenjenice zaslužuju medalju za glupost.


Kad sam pomenuo kult nerada nisam postavljao pitanje da li se pojedinci bore za goli život.
To nije sporno, uvek ima onih koji vuku napred.

Ono o čemu sam pisao odnosi se na sistem, konkretno obrazovni sistem
koji je ogrezao u kult nerada.

Imate te "slave" kojima kao religioznom obredu nije mesto u školi
jer pored nerada dezavuiše logički i uzročno-posledični metod razmišljanja.
A logički i uzročno-posledični metod razmišljanja je temelj i suština (ne bubanje i dogma kao u crkvi) obrazovnog sistema koji ima za cilj da mladog čoveka osposobi za rad.
U suprotnom škola se pretvara u još jednu crkvu (popovi su u školi ali u crkvama ne može da se drže predavanja o teoriji evolucije)
A obrazovni sistem je ograničen takvim zakonima koji omogućavaju haos valjda baš zato da bi se taj obrazovni sistem obezvredio. To ide u korist religiji koja i radi na sistemskom razaranju obrazovnog sistema. Zato će religija nastaviti da vrši pritisak da se obrazovni sistem potpuno obezvredi i uruši.

Drugi problem obrazovnog sistema su nastavnički kadrovi
u poslednjoj deceniji pod strogom stranačkom kontrolom.
To je dovelo do toga da su nastavnici nedovoljno stručni za nastavu koju obavljaju,
zatim nedisciplina nastavnika, kašnjenje na čas, odstupanje od nastavnih planova, preprodaja neadekvatnih udžbenika radi novčane nagrade od trgovaca, itd.
[ anon142305 @ 28.08.2017. 11:58 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: manje rada vise religije, to je put kojim treba ici da bi nam bilo bolje. Ne pricam napamet, primenjujem to u praksi vec neko vreme i od tada mi sve ide na bolje.

Zadrzao bih se na ovome - vise religije. Podseca me na ono Srbiji ce krenuti na bolje, kad se Srbi sloze, oboze i umnoze. Kakva glupost. Pa samim tim sto se na izuzetno kompleksno pitanje daje trivijalan odgovor, odmah se vidi da to nema nikakvu upotrebnu vrednost. Vidi ovako. Vec duze vreme se ljudi u Srbiji obozuju: u skolama se uci veronauka, mladi se vencavaju po crkvama, ne znam nikog (izuzev sebe) ko za prvi rodjendan deteta ga nije istovremeno i krstio, svi slave slavu... Pa cak i religiozni fanatici, poput Miroljuba Petrovica, dobijaju sve vecu podrsku. I... jel nam od tolikog problizavanja religiji nesto bolje ide? Jbg, ne ide.
[ CandyMan @ 28.08.2017. 14:10 ] @
Make everything OK
[ Bradzorf012 @ 28.08.2017. 14:11 ] @
Uh, pokrenuto je toliko tema u jednoj, da prosto pršti. Ne zna čovek od čega da krene, za šta da se uhvati.

Pretpostavljam da će ono što ću reći, biti u stilu mož da bude, ali ne mora da znači.

Problem jeste u religiji, veri, a opet i nije. Problem je u sledećem.

Možemo da krenemo od toga da se neko formalno izjašnjava kao ateista, čak i da je iskren u tome. To ipak ne znači da on ne veruje u Boga, tj. da se ne ponaša u skladu sa opšteprihvaćenim normama u društvu kom pripada. Celokupna kultura na području Evrope i dobrog dela sveta je hrišćanska, ima tu podlogu. Čak i kada s pravom kritikujemo neke dogme ili relikte prošlosti, mi ne izlazimo iz tog kruga, tj. možemo biti zahvalni hrišćanskom nasleđu, jer nam je omogućilo da kritikujemo i samo hrišćanstvo. Zato se i liberalizam nije javio u okviru islama, nego u hrišćanstvu.

E sad, šta je problem? Najpre je 1054-e došlo do šizme i podele na pravoslavnu i rimokatoličku crkvu. Kasnije se na zapadu desila i renesansa, dok smo mi i dalje jeli zlatnim kašikama[ovo je bilo ironično]. Osim renesanse, veliki problem je (za nas) što se desila i reformacija, pa su se od katolika odvojili i protestanti, zbog zloupotreba indulgencija u okviru rimokatoličke crkve[Martin Luter]. E oni su zaslužni za ono što danas zovemo kapitalizam i radna etika, efikasnost i industrijska revolucija, pa ako hoćete i individualizam i lične slobode, tj. prava pojedinca. Mi pravoslavci smo u tom pogledu dosta slični katolicima, razlike su jedva uočljive, čak i kada su u pitanju neke dogmatske stvari. S druge strane islam i muslimani idu u drugu krajnost. Nema individualnih sloboda, nema pojedinca odgovornog za sopstveni život i egzistenciju. Društvo ne čine pojedinci nego klanovi, životni put ti je zacrtan od strane porodice, roditelja i poglavica. Pravoslavlje je kao takvo prilično zatvoreno u sebe i ima dosta elemenata orijentalnog, ne u dogmatskom pogledu, već u smislu organizacije društva. To je i jedan od razloga zašto se komunizam najviše primio u pravoslavnim zemljama, a ne tako malo i u katoličkim sredinama. Dakle, u takvim društvima pojedinac uvek očekuje od države da mu nešto da, da mu pomogne. Zbog toga se između ostalog, u pretežno protestantskim sredinama komunizam i nije primio, zato su oni od istog zazirali ko đavo od krsta[makartizam u usa, Makartijev lov na veštice]. Tome bi trebalo dodati da smo u vreme osnivanja univerziteta na zapadu, mi i dalje jeli onim našim zlatnim kašikama. Nije problem u našoj radnoj etici, koja je verovatno sasvim dobra, to uostalom potvrđuju i mnogi naši uspešni ljudi u svetu, problem je u našem pogledu na svet, materijalno bogatstvo i novac[Maks Veber, Protestantska etika i duh kapitalizma]. Dakle, mali je problem što se takvi istorijski procesi ne događaju preko noći, već se talože u svesti naroda i pojedinaca, kumulativno vekovima.

P.S. Pošto sam i ja verujući čovek, mogu li država i poslodavac da ispoštuju moja verska ubeđenja? Naime, verujem u crveno leteće bodljikavo prase, a ono mi nalaže da jedan dan radim, a šest dana odmaram. Sve u skladu sa Darkovom preporukom.
[ mjanjic @ 28.08.2017. 15:01 ] @
Problem nastaje kad ljudi pomešaju ono u šta veruju i ono što znaju, i često ono u šta veruju predstavljaju kao ZNANJE.
A kad ih saterate u ćošak argumentima, oni kažu da je bitna vera, a ne znanje, i da ako u nešto jako veruješ...

Ako je rešenje svih naših problema u veri, zašto smo izgubili Boj na Kosovu i zašto smo prvo postali vazali, a potom i okupirani, a knezovi gradili manastire, nado redovno išao u Crkvu?
[ vladd @ 28.08.2017. 15:02 ] @
Citat:
To je dovelo do toga da su nastavnici nedovoljno stručni za nastavu koju obavljaju,
zatim nedisciplina nastavnika, kašnjenje na čas, odstupanje od nastavnih planova, preprodaja neadekvatnih udžbenika radi novčane nagrade od trgovaca, itd.


Nije strucnost u pitanju, dovoljno su i previse strucni. Veci je problem u neposvecenosti poslu, odsustvu motivacije i korektne sluzbene meritornosti.
A iz toga slede svi ostali primeri loseg odnosa prema poslu.

Kada nema sluzbene meritornosti, kada je clan partije ili osoba sa nekom drugom vrstom mecene, uvek apriori "bolja", zagarantovanog prosperiteta, motivacija za napretkom u poslu i dobrim radom nestaje kod svih drugih. Nestaje bar u tom ambijentu, pa i mladi, iz slicnog razloga beze u inostranstvo, gde ce bar za svoj trud biti korektnije placeni.
[ Boris Tadić @ 28.08.2017. 19:19 ] @
Ma sve je ovo jedan obicni matrix u povoju, eksperimentalni kalup koji je nekada davno nastojao da nas okrene malo jedne ka drugima za neku sitnu nijansu, a umesto toga mi bismo pre poginuli. I ne samo mi, vec kompletan ljudski rod. Mi smo jos i pitomi u odnosu na svet, mozda bas i najpitomiji.

Bilo kako bilo, nisu biseri za svinje.

Zato sada uzivajmo u iLogoru i nemoj neko slucajno da se nekome zamerio ili mrkopogledao, jer odmah stize najnoviji root system update da ti smanji trajanje baterije i razvodni sok i razblazi ionako blagu kafu i Dokvari ionako suludu sijalicu.
[ Shadowed @ 28.08.2017. 20:01 ] @
Postojao je jedan duzi period u kojem je religija imala glavnu ulogu u zivotima ljudi. Period koji s pravom zovemo mracno doba.
[ Darko Nedeljković @ 28.08.2017. 20:20 ] @
Citat:
IUOP_1:
Vec duze vreme se ljudi u Srbiji obozuju: u skolama se uci veronauka, mladi se vencavaju po crkvama, ne znam nikog (izuzev sebe) ko za prvi rodjendan deteta ga nije istovremeno i krstio, svi slave slavu...

Ne, cak bi se moglo reci naprotv - to sto se religija spusta na nivo folklora je verovatno i gore od toga da ljude religija otalno ne zanima. Primer: neki navijac skandira "Pomozi Boze" a odmah posle toga "Ubij, zakolji da (pripadnik slucajno izabrane grupe kojoj ne pripadas) ne postoji". Da li su takvi ljudi vernici? Nisu, bolje da smo svi ateisti, nego takvi vernici. I tu dolazimo do toga da ja potpuno razumem tebe i ovog stopnarkomaniji koji ste revoltirani takvim pojavama, jer sve vezano za religiju sto vidite je veoma negativno, a ono sto je pozitivno je daleko od vasih ociju pa smatrate da i ne postoji. Ja ne znam od koga je 99% Srbije naucilo i usvojilo tu laznu religioznost koju mozemo nazvati i kontrareligioznoscu i slazem se da ljudi koji su dostigli neki nivo religioznosti i ateisti treba zajednickim snagama da deluju u pravcu osude takvih pojava.

E, posto je ovo tehnicki forum, onda i o pozitivnim stranama religije treba da razgovaramo sa te ateisticke (ili mozemo reci naucne) tacke gledista. Koje su dobre strane religije:
1) Evo naprimer ja sto sam religiozniji to nastojim da se vise odmaram a manje interesujem za kojekakve obaveze. To mi mnogo povoljno utice na zdravlje.
2) Od kad praktikujem da postim po ceo post po crkvenom kanonu, izgubio sam veci deo sala oko stomaka, sveukupno osecam se zivlji, odmorniji.
3) nevezano za periode postova, religija podstice ljude na skromnost u hrani i picu, sto takodje pozitivno utice na zdravlje
4) Religija predstavlja kocnicu za sve stresne situacije koje sa sobom nosi moderni zivot i razvija svojevrsnu kako ja to volim prosto da kazem - kurcobolju za sve rokove i prizemne ciljeve ovozemaljskog zivota.
5) Religija predstavlja kocnicu za svaku vrstu kriminala
6) Religija predstavlja kocnicu za svaki oblik nezdravog promiskuitetnog zivota
7) Religija eliminise zelju ljudi da ubijaju jedni druge iz najrazlicitijih razloga.

Jasno je sad sta ce da bude, sad cete vi meni da kazete kako su mnogi ratovi vodjeni na verskoj osnovi? Pa to je ona kvazireligioznost, ili kontrareligioznost kako sam je gore nazvao. Da li je bog ikada rekao "Znas, ja ne mogu da ubijem toga i toga, a mnogo me nervira, da li bi molim te bio ljubazan da odes i ubijes ga umesto mene?" Takvo nesto je nemoguce, Bog sam moze da eliminise bilo koga ako zeli, tako da ja kao vernik nikada to nema potrebe da radim u njegovo ime. Itd, moja znanja i zapazanja iz te oblasti su veoma skromna da bih se upustao u neku dublju diskusiju, hteo sam da primetim toliko da vas dvojicu verovatno ne nerviraju pravi religiozni ljudi, koji postuju 10 bozjih zapovesti i nikom ne cine nikakvo zlo, vec upravo suprotno smetaju vam oni kvazireligiozni, koji polovinu bozjih zapovesti ne postuju, a non stop su u fazonu kako oni treba da stit boga i religiju od nekoga.


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 28.08.2017. u 21:51 GMT+1]
[ anon142305 @ 28.08.2017. 20:51 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Primer: neki navijac skandira "Pomozi Boze" a odmah posle toga "Ubij, zakolji da (pripadnik slucajno izabrane grupe kojoj ne pripadas) ne postoji". Da li su takvi ljudi vernici? Nisu

Pa kako sad nisu? Mozda su te pozive za ubijanje videli od svog boga! Koliko znam, bog je direktno ili indirektno odgovoran za poprilican broj ubistava u Bibliji. Evo u knjizi Drunk with Blood: God's Killings in the Bible, procenjen broj smrti iznosi skoro 25 miliona, a ovde Examples of God personally killing people imas navedeno po nekim stavkama :) Tako da... da, jesu vernici ;)

Citat:
Darko Nedeljković: sve vezano za religiju sto vidite je veoma negativno, a ono sto je pozitivno je daleko od vasih ociju pa smatrate da i ne postoji.

Salu na stranu, ima i pozitivnih stvari (malo!), ali reci da je dovoljno biti religiozan i sve ce procvetati, svakako je preterivanje.
[ anon142305 @ 28.08.2017. 21:00 ] @
Citat:
Darko Nedeljković
E, posto je ovo tehnicki forum, onda i o pozitivnim stranama religije treba da razgovaramo sa te ateisticke (ili mozemo reci naucne) tacke gledista.

Posto je tehnicki forum, ja na religiju prvenstveno gledam u kategorijama tacno - netacno.

Citat:
Darko Nedeljković:hteo sam da primetim toliko da vas dvojicu verovatno ne nerviraju pravi religiozni ljudi, koji postuju 10 bozjih zapovesti i nikom ne cine nikakvo zlo, vec upravo suprotno smetaju vam oni kvazireligiozni, koji polovinu bozjih zapovesti ne postuju, a non stop su u fazonu kako oni treba da stit boga i religiju od nekoga.

Ne, mene prvenstaveno nerviraju oni religiozni ljudi koji svoju religiju namecu deci. Oni mi idu na zivce. Drugo, nervira me i ono ma to je samo metafora kad god nauka dokaze neku religijsku glupost. Zapravo, ne volim potenciranje nenaucnog stava - smatram da je to lose.

No odosmo u poprilican off, evo jednog primera kako ljudima u Srbiji ide na bolje...

[ Darko Nedeljković @ 28.08.2017. 21:08 ] @
Citat:
Bradzorf012:
P.S. Pošto sam i ja verujući čovek, mogu li država i poslodavac da ispoštuju moja verska ubeđenja? Naime, verujem u crveno leteće bodljikavo prase, a ono mi nalaže da jedan dan radim, a šest dana odmaram. Sve u skladu sa Darkovom preporukom.

Naravno, tj. naravno da bi tako trebalo da bude - ja obicno ne govorim tako ali cesto se cuje na ovom forumu "rad je roba". Isto kao jabuke. Neko ode na pijacu i hoce da kupi tonu jabuka, ali prodavac na tezgi kaze "ja ne prodajem tonu, prodajem 20 kg, uzmi ili produzi dalje". Isto tako sa radom, dan tvog rada ima odredjenu vrednost, a zakoni o radu su sve liberalniji tako da uopste ne sprecavaju poslodavca da kupi jedan dan li cak jedan sat tvog rada nedeljno. Ono sto uz povecanje tvoje religioznost treb da ide je i smanjenje prohtava, napustanje materijalnog sistema vrednosti i rast skromnosti, ali to je vec duga prica. Ne znam odakle ti uopste dilema - milion ljudi u Srbiji ne radi, nebitno da li ih sprecavaju verska ubedjenja ili nesto drugo, zasto bi bio problem da se broj poveca za +1?
[ Darko Nedeljković @ 28.08.2017. 21:24 ] @
Citat:
mjanjic:
Ako je rešenje svih naših problema u veri, zašto smo izgubili Boj na Kosovu i zašto smo prvo postali vazali, a potom i okupirani, a knezovi gradili manastire, nado redovno išao u Crkvu?

Hmm, kad smo se vec vratili toliko daleko, onda ajd jos malo u vreme Cara Dusana, njemu je dobro islo, zar ne?

Car Dusan je nastojao da pomiri hriscane, cak ga je Papa krunisao za cara, ali do ujedinjenja hriscanstva nije doslo, jer je to bilo protivno sitnim politickim interesima drugih.

Zbog toga je usledila kazna <- mozes ovu izjavu tumaciti kako u religioznom tako i u potpuno ateistickom kontekstu. U kontekstu danasnjeg vremena, smatram da sve hriscanske verske zajednce treba da teze ujedinjenju, jer ce biti previse da izjavim da sve monoteisticke religije treba da teze ujedinjenju. Ko nece - opet sledi kazna, sto opet mozes procitati i u religioznom i u ateistickom (politickom) kontekstu.
[ Darko Nedeljković @ 28.08.2017. 21:33 ] @
Citat:
IUOP_1:
Salu na stranu, ima i pozitivnih stvari (malo!), ali reci da je dovoljno biti religiozan i sve ce procvetati, svakako je preterivanje.

Slazem se, nije dovoljno. Nego eto, ja bar mogu da navedem dosta primera uspesnih drzava gde su ljudi veoma religiozni, pa da forsiram teoriju da je to zbog toga. Dok, sa druge strane, uspesnih drzava gde ljudi uopste nisu religiozni bas i nema, ili ja samo ne mogu da se setim nijedne?
[ Bradzorf012 @ 28.08.2017. 21:40 ] @
Mladene,

Ti ovde upravo nastupaš sa pozicije ortodoksnog vernika, ideš u nekakvu mitologizaciju i traženje opravdanja za, ni manje ni više, Kosovski boj. Jesmo li mi jedini narod koji je gubio ili dobijao bitke? Šta jedna politika, stvarna politika koja se odnosi na stvarne ljude, ovde i sada može da dobije pozivanjem na događaje od pre šest stotina godina? Ništa. Niko ne traži da postanemo tikve bez korena, da se odreknemo sopstvene istorije, ali u priči o boljem životu i uređenom društvu ova priča o Kosovskom boju nema šta da traži. To je za pesnike i pisce, nešto malo i za istoričare. U tom smislu, ne bi bilo loše pročitati Đinđićev govor studentima u Banjaluci, što je jedna dobra analiza srpskog društva na kraju dvadesetog i početku dvadesetprvog veka. Koje greške i stranputice nismo uspeli da izbegnemo, kao i njihovu genezu.


Boris Tadić,

Tako nekako, u matriksu smo, a da toga nismo ni svesni. Još je Niče rekao da ne postoje činjenice, postoje samo tumačenja. Matriks je sasvim solidno, prilično dobro tumačenje.


Darko,

Ako ćemo pošteno, hrišćanstvo se u Srba nikada nije ni primilo, ono je više neki tanki premaz, skoro providna glazura ispod koje čuči paganin sa svojim slavama i preslavama, paljenjem vatre na božić, krsnom slavom i tri prsta, panaijom pokraj krsta, tzv. srpstvom, što je u stvari jeres, jer je Hristova nauka univerzalna. Koliko takvih turbo ultra sega mega giga vernika može da nabroji sedam smrtnih grehova ili deset božjih zapovesti? Jevanđelja, stari i novi zavet, za to bolje i da ne pitam.

Ovaj drugi pasus koji si dodao, pa to je propoved, što je vrlo neprimereno. Mogu li ja sad malo o Alisteru Krouliju ili o već pomenutom crvenom letećem bodljikavom prasetu?
[ Branimir Maksimovic @ 29.08.2017. 00:28 ] @
7 smrtnih grehova je izmislio neki katolicki pop, to nema kod nas. 7 mu je bila onako bitna cifra ;)

edit: nek me neko ispravi mi imamo vrline i mane al sad ne znam kolko
[ Living Light @ 29.08.2017. 00:38 ] @
Bradzorf012 je odavno rekao...

Ovde treba "Hladan Bič! Natopljen vodom i Mokrom Čarapom" !


..i bio je u pravu....
[ dejanet @ 29.08.2017. 07:20 ] @
Citat:
Bradzorf012:... Ako ćemo pošteno, hrišćanstvo se u Srba nikada nije ni primilo, ono je više neki tanki premaz, skoro providna glazura ispod koje čuči paganin sa svojim slavama i preslavama, paljenjem vatre na božić, krsnom slavom i tri prsta, panaijom pokraj krsta, tzv. srpstvom, što je u stvari jeres, jer je Hristova nauka univerzalna...

Hriscanstvo, da tako kazem, ima upravo takve "implementacije" po svetu, koje uzimaju u obzir lokalnu kulturu i folklor. Pada mi na pamet gotika u Spaniji i na severu Evrope, odnosno Latinska Amerika i lokalna indijanska tradicija. Mislim da su Nemanjici relativno dobro postavili stvari oko hriscanstva kod nas.

Mislim da problem lezi u tome da se proces formiranja nacije kod nas nije zavrsio, odnosno odmakao je u Srbiji u 19. veku, a zapusten na "periferiji".
[ član @ 29.08.2017. 08:49 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:1) Evo naprimer ja sto sam religiozniji to nastojim da se vise odmaram a manje interesujem za kojekakve obaveze. To mi mnogo povoljno utice na zdravlje.

imam kolegu koji je Jehovin svedok, i iz ovoga sto si ti napisao rekao bih da se vrlo slicno ponasate vas dvojica! kazu kolege koje ga znaju 10ak god. da je pre, dok ga nije sve to povuklo, bio sasvim "normalan", radio, ucio, napredovao, druzio se sa ostalima isao na proslave/manifestacije koje organizuje firma, itd. pa je onda poceo polako da se povlaci, menja navike, pre par god. je skratio i radno vreme na 30 sati da bi imao vise " slobodnog vremena" (sigurno ne za qrve i kafanu)... pa meni sve ovo sto si ti opisao da radis i u sta ulazis izgleda isto kao i klasicna sekta!
Citat:
2) Od kad praktikujem da postim po ceo post po crkvenom kanonu, izgubio sam veci deo sala oko stomaka, sveukupno osecam se zivlji, odmorniji.

ko ti brani i bez religije da se hranis zdravo, da treniras, da nemas salo oko stomaka?!
Citat:
3) nevezano za periode postova, religija podstice ljude na skromnost u hrani i picu, sto takodje pozitivno utice na zdravlje.

skromnost, nego sta! a kad zadjes malo po Srbiji, seoski popovi ne zna se koji je deblji od kojeg, samo nose mantije pa ne moze bas da se na prvi pogled proceni! oce to od tolike prasetine po svadbama i sahranama...
Citat:
4) Religija predstavlja kocnicu za sve stresne situacije koje sa sobom nosi moderni zivot i razvija svojevrsnu kako ja to volim prosto da kazem - kurcobolju za sve rokove i prizemne ciljeve ovozemaljskog zivota.

tacka 1)
Citat:
5) Religija predstavlja kocnicu za svaku vrstu kriminala
6) Religija predstavlja kocnicu za svaki oblik nezdravog promiskuitetnog zivota
7) Religija eliminise zelju ljudi da ubijaju jedni druge iz najrazlicitijih razloga.

mislis na sve religije ili na hriscanstvo?! i islam je valjda neka religija pa verujem da su ovi sto organizuju teroristicke napade po svetu najiskreniji i najdublji vernici i da rade tacno ono sto im propoveda njihova religija. a sto se hriscanstva tice, predlazem ti da pogledas ovaj interesantan blog sa citatima iz biblije (ne tumacenjima, ne interpretacijama) pa da vidis sta pise o promiskuitetu, ubijanju nevinih, sexu sa zivotinjama, itd.

posto mi deluje da si u pocetnoj fazi celog tog *ranja, preporucujem da procitas ovu knjigu, mozda ti i klikne nesto pa pocnes da razmisljas...
[ Darko Nedeljković @ 29.08.2017. 09:51 ] @
Citat:
imam kolegu koji je Jehovin svedok, i iz ovoga sto si ti napisao rekao bih da se vrlo slicno ponasate vas dvojica!

Naravno, jehovini svedoci su (ispravi me ako gresim) hriscanska verska zajednica, a sve hriscanske verske zajednice imaju gotovo identicno ucenje ako se izuzmu neke bezvezne razlike kojima ja ne pridajem narocit znacaj. Gore sam napisao da sve hriscanske verske zajednice treba da teze ujedinjenu i marginalizaciji razlika, a ne nekom individualnom identitetu i isticanju razlika. To bi imalo dobar politicki uticaj, jer dok ovako pojedinci u Srbiji nonstop kukaju "Vatikan nam odmogao ovo, Vatikan nam podmetnuo ono", zamisli kako bi dobro bilo da svako malo mozemo da kazemo "Vatikan nam pomogao da postignemo to i to". Mislim da ateisti ne negirju ogroman uticaj religije na spoljnopoliticka desavanja.

Citat:
ko ti brani i bez religije da se hranis zdravo, da treniras, da nemas salo oko stomaka?!

Postoje ljudi koji su disciplinovani bez ikakvog podsticaja (izrazita manjina) i oni kojima treba nekakav podsticaj, limiti i pravila, kazna, stimulacija i slicno (vecina). Razmisli sam, da je tako ko sto kazes, da li bi nam trebala saobracajna pravila i propisi - ne bi, svako i bez zakona moze da vozi prilagodjenom brzinom, da veze sigurnosni pojas, da ne pretice na nebezbednim mestima... Ali, eto, ko bi znao zasto, ne ide to bez pravila. Slazem se, ti i ja se mozemo identicno ponasati koriscenjem dva razlicita pravilnika, ali tek neki promil ljudi je mozd sposoban da se sam odgovorno ponasa bez zakona, pravila, zapovesti, nazovi kako hoces.


Citat:
skromnost, nego sta! a kad zadjes malo po Srbiji, seoski popovi ne zna se koji je deblji od kojeg, samo nose mantije pa ne moze bas da se na prvi pogled proceni! oce to od tolike prasetine po svadbama i sahranama...

Nije moj posao da sudim ljudima. Moj izabrani lekar pusi 2 paklice cigareta dnevno i prilicno je debeo, pa opet, da li to znaci da ne treba da se lecimo, ili da treba da se ponasamo kao on, jer on je on ipak procitao toliko knjiga o zdravlju, sigurno radi najbolje za sebe? Dalje, svako malo se otkrije da je neki policajac radio nesto zakonom zabranjeno, da li to znaci da sad svi treba da prestanemo da postujemo zakone? Itd.

Ostatak tvoje poruke zahteva ozbiljniju analizu i proucavanje literature, tako da sad ne bih mogao da odgovorim, ali mi je svakako interesantno to sto si napisao.
[ HoT_Steppa @ 29.08.2017. 10:57 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:  Moj izabrani lekar pusi 2 paklice cigareta dnevno i prilicno je debeo, pa opet, da li to znaci da ne treba da se lecimo, ili da treba da se ponasamo kao on, jer on je on ipak procitao toliko knjiga o zdravlju, sigurno radi najbolje za sebe?


Savremeni lekar je naobičniji dipl. portparol farmakomafije koja mu je pisala udžbenike odakle je naučio "znanje". A sam si odgovorio na svoje pitanje, da li verovati čoveku po pitanju zdravlja koji pod jedan ne vodi računa o svom sopstvenom?

Ti se trudi da se ne razboliš, kad se razboliš postaješ "konzument" do kraja života.
[ Shadowed @ 29.08.2017. 12:39 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Ne, cak bi se moglo reci naprotv - to sto se religija spusta na nivo folklora je verovatno i gore od toga da ljude religija otalno ne zanima. Primer: neki navijac skandira "Pomozi Boze" a odmah posle toga "Ubij, zakolji da (pripadnik slucajno izabrane grupe kojoj ne pripadas) ne postoji". Da li su takvi ljudi vernici? Nisu, bolje da smo svi ateisti, nego takvi vernici.

E, pa necemo tako :)
Ako veruje u postojanje boga ili neku drugu teisticku doktrinu, on jeste vernik. To sto mozda ne sledi istu doktrinu kao ti ne znaci da nije vernik.
Takodje, sama tvoja izjava je kontradiktorna. Kazes da nije vernika a dalje da je bolje ateista nego takav vernik. Pa, je l' nije ili je nekakav koji je gori od ateiste? Ne moz' oba u isto vreme.


Citat:
Darko Nedeljković:Ja ne znam od koga je 99% Srbije naucilo i usvojilo tu laznu religioznost koju mozemo nazvati i kontrareligioznoscu i slazem se da ljudi koji su dostigli neki nivo religioznosti i ateisti treba zajednickim snagama da deluju u pravcu osude takvih pojava.

Nije to nikakva lazna niti kontra religioznost. To samo nije religija kao ona koja se tebi svidja a posebno ti smeta to sto je nastala iz te kojoj ti pripadas dodatnim promenama. Oni jesu religiozni samo nisu dobri hriscani. Vecina hriscana pojma nema o hriscanstvu.

Citat:
Darko Nedeljković:Koje su dobre strane religije:
1) Evo naprimer ja sto sam religiozniji to nastojim da se vise odmaram a manje interesujem za kojekakve obaveze. To mi mnogo povoljno utice na zdravlje.
2) Od kad praktikujem da postim po ceo post po crkvenom kanonu, izgubio sam veci deo sala oko stomaka, sveukupno osecam se zivlji, odmorniji.
3) nevezano za periode postova, religija podstice ljude na skromnost u hrani i picu, sto takodje pozitivno utice na zdravlje
4) Religija predstavlja kocnicu za sve stresne situacije koje sa sobom nosi moderni zivot i razvija svojevrsnu kako ja to volim prosto da kazem - kurcobolju za sve rokove i prizemne ciljeve ovozemaljskog zivota.
5) Religija predstavlja kocnicu za svaku vrstu kriminala
6) Religija predstavlja kocnicu za svaki oblik nezdravog promiskuitetnog zivota
7) Religija eliminise zelju ljudi da ubijaju jedni druge iz najrazlicitijih razloga.

1 i 2 nemaju veze sa religijom. 1 praktikujem a ateista sam. Manje radim glavni posao a vise se bavim hobijima ili odmaram. 2 praktikujem ponekad. A mnogi drugi ateisti se hrane zdravo ili po potrebi menjaju dijetu kako bi uklonili visak kilograma (ili iz nekog drugog razloga). Nije im potreban bic boziji. To ne radi religija, to rade ljudi, iz jednog ili drugog razloga, zato sto prate religiju ili zato sto prate svoje potrebe i zelje.
3 do 7 jednostavno nije tacno.


Citat:
Darko Nedeljković: Da li je bog ikada rekao "Znas, ja ne mogu da ubijem toga i toga, a mnogo me nervira, da li bi molim te bio ljubazan da odes i ubijes ga umesto mene?"

Sudeci po bibiliji.. Osim onog da on ne moze, itekako jeste. Evo ti jedan primer:
Citat:
Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: hajde da služimo drugim bogovima, kojih nijesi znao ni ti ni oci tvoji,
Između bogova drugih naroda koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednoga kraja zemlje do drugoga,
Ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji,
Nego ga ubij: tvoja ruka nek se prva digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda. Zaspi ga kamenjem da pogine; jer te šćaše odvratiti od Gospoda Boga tvojega, koji te je izveo iz zemlje Misirske, iz kuće ropske;

To je samo jedan od mnogih primera samo iz biblije. A hriscanstvo nije jedina religija. Biblija ima vise ubistava, perverzija i ostalog sadrzaja za odrasle nego Game of Thrones.


Citat:
Darko Nedeljković: Takvo nesto je nemoguce, Bog sam moze da eliminise bilo koga ako zeli, tako da ja kao vernik nikada to nema potrebe da radim u njegovo ime.

Da, u okviru hriscanstva, bog je svemoguc. To takodje znaci
-Da bog zna da se ti kajes za nesto, ne moras da se ispovedas.
-Da bog zna ako ti je nesto potrebno, ne moras se moliti.
-Da bog zna da verujes u njega, ne moras ici u crkvu.
-Da bogu novac nije potreban a da ga moze i sam dati popovima. Nema potrebe da im placas.
Itd. itd.
Pa se ipak to tako ne sprovodi ;) Sta mislis, zasto.
[ član @ 29.08.2017. 12:40 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:Postoje ljudi koji su disciplinovani bez ikakvog podsticaja (izrazita manjina) i oni kojima treba nekakav podsticaj, limiti i pravila, kazna, stimulacija i slicno (vecina).

znaci tebi treba post da bi se naterao da se hranis zdravo... ili ajde da kazemo "zdravije" posto ne mislim da je veganska ishrana previse zdrava!? i sta ti onda zamislis da ce se desiti ako se slucajno omrsis tokom posla? da ce te kazniti Bog? da ces ici u pakao? da ce nesto lose da ti se desi? :) ajde nisi dete, niti smo u srednjem veku da treba da te neko zastrasuje takvim stvarima! eto kazes da ti prija da nemas sala oko stomaka, jel to nije dovoljna motivacija da batalis slaninu, kobaje, pivo (od cega ti je vec stomak), krenes da se zdravije hranis, da trcis, treniras i sl.? i tako kazes da (isto kao i moj kolega sektas) neces vise puno da radis jer ti treba sl. vremena :)

Citat:
Nije moj posao da sudim ljudima. Moj izabrani lekar pusi 2 paklice cigareta dnevno i prilicno je debeo, pa opet, da li to znaci da ne treba da se lecimo, ili da treba da se ponasamo kao on, jer on je on ipak procitao toliko knjiga o zdravlju, sigurno radi najbolje za sebe?

ako smem da pitam, a sta ces ti kod lekara? ti imas jaku veru, tebe cuva bog! samo ti sledeci put kad imas neke tegobe pravac kod popa on ce ti eventualno pomogne, batali lekare, samo treba da te jos truju tu nekim lekovima i jos da punis dzepove farmako-mafiji!

Citat:
Ostatak tvoje poruke zahteva ozbiljniju analizu i proucavanje literature, tako da sad ne bih mogao da odgovorim, ali mi je svakako interesantno to sto si napisao.

Lambrosa svakako preporucujem, knjiga je izuzetno zanimljiva i iako se ti kao vernik mozda ne bi slozio sa nekim stvarima, verujem da bi ti bilo zanimljivo cuti i drugacije misljenje.
[ Windows2 @ 29.08.2017. 13:05 ] @
Citat:
član:

imam kolegu koji je Jehovin svedok, i iz ovoga sto si ti napisao rekao bih da se vrlo slicno ponasate vas dvojica! kazu kolege koje ga znaju 10ak god. da je pre, dok ga nije sve to povuklo, bio sasvim "normalan", radio, ucio, napredovao, druzio se sa ostalima isao na proslave/manifestacije koje organizuje firma, itd. pa je onda poceo polako da se povlaci, menja navike, pre par god. je skratio i radno vreme na 30 sati da bi imao vise " slobodnog vremena" (sigurno ne za qrve i kafanu)... pa meni sve ovo sto si ti opisao da radis i u sta ulazis izgleda isto kao i klasicna sekta!

Hteo bi manje da radi i da ima vise vremena za sebe i stvari koje njega interesuju i koje mu prijaju?! Pod hitno obavestiti nadlezne socijalne sluzbe i hospitalizovati. Ako ima decu i njih oduzeti! Definitivno nije "normalan".

[ član @ 29.08.2017. 13:12 ] @
jel ne vidis navodnike?! napisao sam kako se ponasao pre, kako se ponasa sada... ne znam treba li dalje bilo sta da objasnjavam?
[ stopnarkomaniji @ 29.08.2017. 13:24 ] @
Ma razlika izmedju popa i lekara
je u tome
da popa ne možeš proveriti već verovati na "časnu reč"
a lekara možeš proveriti samo ako se potrudiš.

Dakle, kad lekar kaže "pušenje je štetno" i pri tome kreše cigaretu za cigaretom
to ne znači da on sumnja u to da je pušenje štetno, baš naprotiv lekar zna da su cigarete štetne po zdravlje.

Sa druge strane kad pop pokaže na nebo
a pri tome ovci zavlači ruku u džep
jasno je da laže da bi mogao da zavlači ruku ovci u džep
a pokazivanje na nebo je samo sredstvo za postizanje cilja.

Lekar nije ništa slagao (i njemu i pacijentu su cigarete štetne)
a pop je dva puta počinio greh: prvi put kad je pokazao na nebo a drugi put kad je zavukao ruku u tudj džep.

Da rezimiramo: lekar se nada da pušenje možda ne ostavi veći trag na njegovo zdravlje (jer ima ljudi koji puše a ipak dožive duboku starost)
ali pop nema takvu opciju
jer sa svakim pokazivanjem na nebo i zavlačenjem ruke u tudj džep
pravi greh za grehom.
A pop dobro "zna" da tolike grehe bog ne oprašta pogotovo ne oprašta pohlepu.

Šta sad?


Što se tiče poredjenja sa policajcem koji nepoštuje zakon.

Tek to nije dobar primer.

Nepoštovanje zakona ne znači i kaznu.

Sa druge strane činjenje greha povlači kaznu jer "bog sve vidi"!


Ja mislim da oba primera imaju jednostavno objašnjenje, a to je da ni sami vernici ne veruju baš da je bog toliko strog!

Hhahahahah
[ Windows2 @ 29.08.2017. 13:28 ] @
Citat:
član:
jel ne vidis navodnike?! napisao sam kako se ponasao pre, kako se ponasa sada... ne znam treba li dalje bilo sta da objasnjavam?

Vidim al' ih ne razumem. Zasto si ih stavio ako ocito mislis da svi koji zive na opisani nacin jesu normalni, a oni koji bi nesto da promene i koji se od toga udaljavaju skrecu ka nekom "sektaskom" zivotu.

[Ovu poruku je menjao Windows2 dana 29.08.2017. u 14:39 GMT+1]
[ član @ 29.08.2017. 13:49 ] @
"normalan" = u odnosu na njega samog kakav je bio godinama pre nego sto se zbog sekte promenio.
jel sad jasnije?

ne mislim da SVI koji odstupaju od uobicajenog nacina zivota skrecu ka nekom "sektaskom" zivotu, vec samo kolega o kom je bilo reci i Nedeljkovic.... i ljudi poput njih. ne vidim problem u tome da za nekoga ko promeni svoj zivot i pocne da zivi nacelima koje mu neko drugi diktira (sekta/crkva, nazovi kako hoces) reci da se okrenuo "sektaskom" zivotu!?
[ Living Light @ 29.08.2017. 13:50 ] @
Ne zelim ni da kazem, koliku veliku/duboku TEŽINU ima ovaj post:

http://www.elitemadzone.org/t496685-6#3776099

...sve ostalo je "Lich-Munada" !

pOz
[ član @ 29.08.2017. 13:54 ] @
eto vidis Robi oce da da otkaz u firmi u kojoj ima platu 150k din., dakle nece da zivi na opisani nacin zivota iz mog posta za koji si se uhvatio, pa za njega ne mislim da je sektas :)
[ Living Light @ 29.08.2017. 14:01 ] @
Daj BOŽE da imam platu koju si naveo.. (ja sam rekao 100k, a NE 150k)

--Idemo zajedno na Karibska ostrva !

Idemo da na plaži gledamo....To sto NE mozemo da ehhhbemo !
-----------------------------------------------------------------------

--a onda se vratimo kuci, i ehhhbemo To sto ne mozemo da gledamo


Uufff...

[ Living Light @ 29.08.2017. 14:05 ] @
Kažeš " S e k t a š " ?!

..na to, nisam ni obracao pažnju pored svih ovih Osciloskopskih shhhhranja,

Ebt, da li je moguce da to nesto, uspeva u Vojvodini?!

Ovde, kad zabodes suvu Letvu, ---ona se uhvati i " Istera" !

...ali da sektaši haraju ravnicom, TO jos nisam cuo..
[ član @ 29.08.2017. 14:23 ] @
Citat:
Living Light: Kažeš " S e k t a š " ?!

..na to, nisam ni obracao pažnju pored svih ovih Osciloskopskih shhhhranja,

Ebt, da li je moguce da to nesto, uspeva u Vojvodini?!

Ovde, kad zabodes suvu Letvu, ---ona se uhvati i " Istera" !

...ali da sektaši haraju ravnicom, TO jos nisam cuo..

nije u Vojvodini, u Dojcland (ejn finger, zvaj finger i te fore :)
lik skroz otvoreno govori da je Jehovas Zeuge, nece sa nama da ide na proslave Bozica/Uskrsa, nece da slavi rodjendan i nikog to nu sustini ni ne zanima, sprdaju se tu i tamo malo iza ledja, ali u smislu kako gubi vreme u sekti umesto vise da radi/zaradi, Nemcima je GELD bitniji od svega, to ti je sigrno poznato, drugo ih bas ne interesuje ko je u kojoj religiji/sekti...
[ Living Light @ 29.08.2017. 14:48 ] @
Cek,cek,cek,

Ja sam izgleda prezupčio !....a i pomešao "Vodu i Ulje"

.el mi pricamo o Hara-Kiri majstoru Shadowed-u?

iLi ja kasnim sa casova ?
[ član @ 29.08.2017. 14:51 ] @
ne bre, Nedeljkovic je sektas i jedan moj kolega o kom je bilo reci :)
šedovda nisam nigde pominjao...
[ Living Light @ 29.08.2017. 14:57 ] @
Ja sam onda totale prolupao,

Trenutno radim na 2 "mentalna" lapa topa, + Osciloskop+Sig Generator,

A (treci) Desktop baca sliku na 21 col,

Dell sam povezao na Samsung HDTV,
-------------------------------------------------------------

...ko mene (prvoAprilsku buxxx) poznaje, ni pakao mu nece tesko pasti
---------------------------------------------------------------------------------

Ok, sad mi je jasno ,

NE pricamo o istom coveku.

Pomislih:

Gde taj iz moje prestonice da bude Sektaš ???

Ebt, samo nam TO nedostaje, pored ovake skupštine ?!
[ član @ 29.08.2017. 15:08 ] @
Citat:
Living Light: Ok, sad mi je jasno ,

NE pricamo o istom coveku.

Pomislih:

Gde taj iz moje prestonice da bude Sektaš !?

taman posla :)
[ Living Light @ 29.08.2017. 15:15 ] @
Člane, znas Ti sta ?

Nemo da mi stavljas đigericu u sumpornu kiselinu

Ne treba meni:

a) Ni ovaj forum,
b) Ne treba mi ni plavojka komšinka, sa strukom od 2 cola,
c) Ne treba mi ni 2 DELL-a na HDTV, preko ufrčkanog HDMI kabla,
d) Ne treba mi ni Rigol, ni Hameg ni Tektronix, a ni HP, (Agilenta neko pominjao ? )
.
.
Treba mi jedna, koja jednom rukom mota 2 sarme od jednom



[ Living Light @ 29.08.2017. 16:53 ] @
Citat:
stopnarkomaniji: ...lekar se nada da pušenje možda ne ostavi veći trag

Na koje pusenje mislis ?

Daj, skoncentrisi se malo, vidis da te 90% foruma ne razume...

Nego, kad vec opominjes i stalno bi da "Remiziras",

Možemo i mi, (izvodjaci, 3.-a lica) da "REZIMIRAMO" !

..samo da znas
-----------------------------------------------------------

I, NE treba nam gajba (ona evropska -mala) ohladjenog, spolja rosom uhvacenog Haj-NE-Hajnikena

.com
[ Bradzorf012 @ 29.08.2017. 20:22 ] @
Citat:
Living Light: Na koje pusenje mislis ?
[ Boris Tadić @ 29.08.2017. 20:32 ] @
Kad se kopa - nema popa,
Kad se ore - pop ne more,
Kad se pije - popu dvije
Kad se klopa - eto popa.
[ Lavlja_Jazbina @ 29.08.2017. 21:28 ] @
Ili...

Kad je muka,zove se Đuka.

Kad je_ be_ te,Đuku ne_ zo ve_ te.
[ Darko Nedeljković @ 30.08.2017. 12:32 ] @
Otisli smo mnogo daleko u nezeljenom smeru, a a sve sto sam hteo je da izrazim totalno neslaganje sa stavom da ce nam biti bolje kad svi budemo radili 20 sati dnevno i nosili pelene i ziveli suprotno hriscanskim principima.... Moj je stav da treba da se izborimo sa princip 8 sati radi, osam sati spavaj, a preostalih osam posveti svojim izabranim slobodnim aktivnostima, koje mogu biti kako religija i duhovnost, tako sport i zdrav zivot, ili kultura i umetnost, ili nesto deseto. Tada ce nam biti bolje.
[ Bradzorf012 @ 30.08.2017. 21:56 ] @
Ova tema i tema Nešto ipak, u Srbiji ide na BOLJE se prepliću.

Citat:
dejanet:
Hriscanstvo, da tako kazem, ima upravo takve "implementacije" po svetu, koje uzimaju u obzir lokalnu kulturu i folklor. Pada mi na pamet gotika u Spaniji i na severu Evrope, odnosno Latinska Amerika i lokalna indijanska tradicija. Mislim da su Nemanjici relativno dobro postavili stvari oko hriscanstva kod nas.


Da, samo što opet možemo da kopamo dublje, da tražimo starije uzroke. To bi nas verovatno odvelo do one teorije koja govori o lenjim južnjacima i vrednim severnjacima. Prvi imaju plodnu zemlju i more, sve im je na dohvat ruke, pružiš se i ubereš, pa ne moraš mnogo ni da se trudiš. S druge strane, severnjaci nisu to imali, pa su bili prinuđeni da se u surovijim uslovima bore za egzistenciju.

Citat:
dejanet:
Mislim da problem lezi u tome da se proces formiranja nacije kod nas nije zavrsio, odnosno odmakao je u Srbiji u 19. veku, a zapusten na "periferiji".


Hm da, dalo bi se raspravljati o tome. Problem je između ostalog i to što smo kao narod živeli u dva velika carstva, u Otomanskoj imperiji i u Austrougarskoj monarhiji. U jednom trenutku smo konačno stvorili i sopstvenu državu, ali smo je i dalje osećali i videli kao neprijatelja. To je moguće objašnjenje i za onog policajca koji krši zakon, umesto da ga štiti, radi to po inerciji.

Sa one druge teme:

Citat:
Braxi:
U Francuskoj i Nemackoj pa i vecini zemalja vladalo je ubedjenje da svaka nauka treba da se razvija svojim putem, a onda ce industriajalci i pronazlazaci nesto vec iskoristiti. Znaci Francuzi kazu mi razvijamo hemiju kao hemiju trebala ne trebala.

Medjutim Anglosaxonci su udarili drugim putem. Oni su nauku odmah stavii u funkciju korisnog i prosto je naterali da se bavi korisnim stvarima. kako ? Jednostavno, nisu finansirali istrazivanje onoga sto nam ne treba. Oni kazu mu hocemo coveka na Mescu, pa onda teraju naucnike da im rese problem....

Englezi i Amerikanci su zato sve i izmislili i bili pokretaci sveopsteg razvoja jos od industrijske revolucije. Da se pitala samo kontinentalna Evropa ja sam ubedjen da mi sada mozda ne bi odmakli od nivoa 19 veka.


Prvo, ne bih rekao da je kontinentalna nauka(umetnost, filozofija, kultura uopšte) u zaostatku u odnosu na anglosaksonsku. Drugo, čini mi se da si ti ovde malo pomešao neke stvari. Ako se ne varam, a mislim da se ne varam, mnoge naučne teorije i proboji u (teorijskoj) nauci su tek godinama i decenijama kasnije našli svoju primenu. Ono o čemu ti govoriš se zove know-how, a to je neka druga vrsta znanja i umenja.

Evo šta sam našao ovde.

Citat:

Po definiciji predloženoj od strane Međunarodne trgovinske komore u Parizu, know-how je celokupno prenošenje stručnih znanja i iskustva o tehnologiji i proizvodnom procesu određenog proizvoda.

U praksi, know-how podrazumeva sistem različitih znanja i iskustava o poslovanju, gde se ta znanja uglavnom mogu podeliti na komercijalna i tehnička. Komercijalni know-how obuhvata znanja i metode poslovanja (organizovanje prodaje, plasmana, vršenja usluga...)a tehnički know-how čine metodi proizvodnje, postupci (recepture, propisi, planovi, specifikacije...) koji čine poslovnu tajnu.



Citat:
Branimir Maksimovic:
Kineski rezim se odrzao samo zahvaljujuci tome sto je pustio kapitalizam da radi nesmetano. Komunizam vazi za lokalno stanovnistvo dok zapadne firme i zapadnjaci generalno ne podlezu tome i imaju punu slobodu. A zapadno trziste je glavna meta za plasiranje kineske robe.
Osim sto imaju nacionalni firewall Kina uopste nije u tako losem stanju kao Severna Koreja.

Sto se nauke tice, Rusija je bogata zemlja sa puno resursa. Trose 65 milijardi godisnje na naoruzanje. Na drugom mestu u svetu.


Izmiksao si sve u jednom postu, do neprepoznatljivosti. Jedino što si uspeo da konstatuješ činjenično stanje, ako i to, bez pogleda iza zavese.


Rusija, Kina ili USA(koju nisi pomenuo) su neka druga vrsta, liga u kojoj Srbija nikada neće igrati. Radeći x sati rada:

- Rus jedini na svetu, napravi svemirsku stanicu i motor RD-180 koji raketu sa teretom nosi do iste
- Amerikanac jedini na svetu napravi tonu ajfona
- Kinez napravi tonu huavei telefona
- Nemac tonu bmw-a
- Japanac tonu honde
- Srbin tonu paprike

Svi u nizu osim poslednjeg mogu da naprave nešto što niko drugi u svetu ne može. Niko drugi ili skoro niko, to je onaj know-how. Šta je to što mi imamo, a niko drugi nema, što bi politikanti rekli, šta je naša komparativna prednost? Teško da su paprika i ajvar, eventualno šljiva rešenje. Kada vidim one tv emisije vikendom koje ni pod razno ne prolaze bez raznih đakonija na stolu, stičem utisak da smo mi gladni, a to definitivno nije tako. Koje je poreklo te opsednutosti hranom? Slaninijade, kupusijade i ostale jade. Zar smo u međunarodnoj podeli rada osuđeni na ovako jadnu ulogu?

Svi daju oglase na forumu, pa ću i ja jedan:

Menjam dve tone paprike za novu hondu sivik. Šifra: trampa bez doplate.
[ Living Light @ 30.08.2017. 22:31 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ili...

Kad je muka,zove se Đuka.

Kad je_ be_ te,Đuku ne_ zo ve_ te.

To tvoje..... se na Srpskom kaže:

Dok ehhbete Đuku NE zovete ! .........a kad je Muka onda ajde Đuka !!!
-----------------------------------------------------------------------
Citat:
Darko Nedeljković: Otisli smo mnogo daleko u nezeljenom smeru

O kom NEželjenom smeru ti Parlaš ?

Nismo MI OTIŠLI !!!..... otišla nam cela država u 3-16 PM !
--------------------------------------------------------------------------

na 37°C (u hladu) mi trebamo da budemo FULL obuceni u radna odela,
-da nataknemo šlem,
-da imamo one teške radne cipele, otporne na kišu, sneg, ulje, benzin, anti-statik +100 govahhna,
-da se OBAVEZNO !!!--Full zakopčamo !..sve do štitne žlezde !
-da imamo ATESTIRANE zaštitne naočare,
-da xxxx
.
.
..i da OBAVEZNO kačimo Gas-Masku na pojas !

.............................

inaće, ako to NE bude, ----100000 din ...kazna ko iz pihhhčke !!!

+ Letiš napolje,...van Kapije !!!
[ Branimir Maksimovic @ 30.08.2017. 23:03 ] @
Bradzor napisa:"Rusija, Kina ili USA(koju nisi pomenuo) su neka druga vrsta, liga u kojoj Srbija nikada neće igrati. Radeći x sati rada:"

Radio sam u Kini 1994. Tamo zenska peca mladica koji sam spava u sobi. 50$ je tad bilo kod njih ko kod nas 100 maraka.
Nista se nije bolje zivelo nego tad kod nas. Medjutim, sad je druga prica.... Kina je napredovala a mi smo gde je smo...


[ Living Light @ 30.08.2017. 23:13 ] @
Branimire ???

Odake, iz kog Qurca sad u 21.-veku vadiš 100 Marona???

Marke su bile, kad si Ti bio mali...
[ Branimir Maksimovic @ 30.08.2017. 23:20 ] @
Roberte nisi mnogo stariji od mene ako si 63... ja sam 68'
i ne citas sa razumevanjem. Kad kazem da sam radio u Kini 1994 sigurno tad nisam imao 5 godina...
[ Living Light @ 30.08.2017. 23:26 ] @
Branimire, za ovu tvoju "iskrenos", imaš odma u FULL-u ovo:




...i poslučaću te,

...ima da čitam SA RAZUMEVANJEM !!!
[ Branimir Maksimovic @ 30.08.2017. 23:28 ] @
Delujes mi kao neki balavac kome je mnogo dosadno... iskreno...

edit: naravno gresim
[ Living Light @ 30.08.2017. 23:32 ] @
A TO, da li TI grešiš ,

--TO cemo da proverimo sa TEKTRONIXOM koji sliku baca na sve FULL HDTV od metar ipo ekrana
[ Living Light @ 30.08.2017. 23:37 ] @
Naravno da ce u tom "Zahhebanom MOMENTU" na tebe biti priključene sonde od:

-3D Color "Hard Deep" Skenera,
-2 tesla Magnetna rezonansa ( Made in SIEMENS)
.
.
i, ima uvek ONo "I" ...

i + sva ta 3 vitalna instrumenta koja su jako-jako bitna za Srbiju !

...ne šalim se..
[ Branimir Maksimovic @ 30.08.2017. 23:38 ] @
U svakom slucaju ne pises konvencionalno ;)
[ Living Light @ 30.08.2017. 23:58 ] @
Branimire,

Možda je TO zbog toga što mi Srpski NIJE MATERNJI jezik...

Ima tu još i :

-Hogy vagy ma?
-Wie geht es dir heute?
-How are you today?

....i tako to...

Nemoj slučajno da se naljutiš, ne bi bio FER !
[ Branimir Maksimovic @ 31.08.2017. 00:21 ] @
E vis uopste nisam provalio da ti srpski nije maternji jezik ;p
[ Living Light @ 31.08.2017. 00:41 ] @
Jehhbi ga Branimire, ..nisam mogao da biram..


...kad će Čale da kresne Kevu ??!!

.
.

Mene NIŠTA NISU PITALI !

...........kad su šmišljali taj "Zeleni Plan" i raspisali "Zajam za Srbiju"
[ anon142305 @ 31.08.2017. 07:21 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: E vis uopste nisam provalio da ti srpski nije maternji jezik ;p

Citat:
Living Light: Jehhbi ga Branimire, ..nisam mogao da biram..


...kad će Čale da kresne Kevu ??!!

Ja sam ranije mislio da imas neki problem, kao i da je ovakvi pisanje neka nova fora, tek sam posle skontao da ti srpski nije maternji :)

Medjutim, kako si postao prilicno aktivan (npr. ja jutros imam 17 novih poruka na forumu, od toga su 12 tvoje) hteo bih da ti skrenem paznju na sledece. Bez obzira koji ti je maternji jezik, tesko mogu da verujem da taj jezik ima pravila pisanja koja ti ovde sprovodis. Ubacivanje interpunkcijskih znakova kao da ih sakom bacas po tekstu, udaranje ENTERa po metodi random i sl. stvari ne doprinose kvalitetnom postovanju i otezavaju pracenje tvog pisanja.

Stoga bih te zamolio, naravno ako mozes, da obratis malo vise paznje na pisanje.
[ SlobaBgd @ 31.08.2017. 08:35 ] @
Citat:
IUOP_1: Ja sam ranije mislio da imas neki problem...

Ja i dalje to mislim, bez obzira na mađarski kao maternji jezik.
Ali ako NIKOM od moderatora ne smeta takvo višegodišnje glupiranje, zašto bismo mi mnogobrojni članovi dizali prašinu? Ovde je bitno da se piše pa makar to bile najbezveznije stvari. Meni su skraćivane poruke dok je onom balavcu Nelliotu dozvoljeno da spamuje forum i da šalje nebuloze svakih dva minuta. Isti slučaj je i sa Living Light - u svaku temu se umešao i pokenjao se u nju. I pored njegovih ljudskih kvaliteta, dobre duše i naravi, ovo je previše.
[ mjanjic @ 31.08.2017. 09:38 ] @
Ma narodu je samo bitno da ga ne "zovu na telefon": https://www.youtube.com/watch?v=GfRvlViGVbc


A ta priča sa Rusijom i rusima... https://www.youtube.com/watch?v=xegK3BnsTIs
[ HoT_Steppa @ 31.08.2017. 21:37 ] @
Bio sam par dana na odmoru pa rekoh da nisam nešto propustio?

http://rs.n1info.com/a314090/B...aranju-novih-radnih-mesta.html
[ anon142305 @ 31.08.2017. 21:53 ] @
Nisi nista propustio, stanje je redovno...

Odalović o "državnim starletama": One rade i to kvalitetno
[ Living Light @ 31.08.2017. 23:00 ] @
Citat:
mjanjic:Ma narodu je samo bitno da ga ne "zovu na telefon": https://www.youtube.com/watch?v=GfRvlViGVbc


..Eeebes mi maderboard !!!

---Toliko mi piša,.... da cu se usehhrem, ....NE mogu da izdržim ----------------------------------------------------------------------------------

Odake Vi vadite ove Pozitivne Dijagnoze ?

Jel Vam Shakespere neki Rod ???

[ MajorFatal @ 31.08.2017. 23:11 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Šta je to što mi imamo, a niko drugi nema, što bi politikanti rekli, šta je naša komparativna prednost?


Ih bre pa kako ne znaš šta jedino mi imamo a drugi nemaju?



A imaš i ovakvu varijantu pa biraj koja ti se više svidja:



Citat:
Bradzorf012:
Rusija, Kina ili USA(koju nisi pomenuo) su neka druga vrsta, liga u kojoj Srbija nikada neće igrati. Radeći x sati rada:

- Rus jedini na svetu, napravi svemirsku stanicu i motor RD-180 koji raketu sa teretom nosi do iste
- Amerikanac jedini na svetu napravi tonu ajfona
- Kinez napravi tonu huavei telefona
- Nemac tonu bmw-a
- Japanac tonu honde
- Srbin tonu paprike


Pa nije za poredjenje jedna zemlja od milijardu stanovnika i četri sa preko sto miliona, šta proizvode: Sijera Leone i Paragvaj (najpribližnije po broju stanovnika), šta proizvodi jedinstveno neka od država u usa Virdžinija, arizona, šta proizvodi Severna Dakota? Od razvijenijih zemalja ima se smisla porediti sa Austrijom, Švajcarskom, sa onima iz okoline Hrvatskom i Bugarskom već manje ima smisla.

Ponekad nije problem proizvesti treba i plasirati, sa zemljom od 80 miliona stanovnika (Nemačka) to već ide lakše.




[ Living Light @ 31.08.2017. 23:50 ] @
MajorFatal ...pod Itno da prestaneš da se der-Njas na AMSTERDAM !!!

Ne znaš ti, Kako je čoveku TAMO teško,...

i kako tamo Qurave, sa grudima Br.7 savladjuju "LEKTIRU" ???
---------------------------------------------------------------------------
Obratiti Pažnju na ponašanje !!!
Fatal,
-- pre nego što prozboriš/izustiš TU "Pametnu-Spojku",

i pre nego što počneš "Tudjim Qurecem Koprive Mlatiti"

baci pogled na ovo, pa ondak NA-Put:

https://www.youtube.com/watch?v=SJQgQB4lCyA


[ MajorFatal @ 01.09.2017. 02:04 ] @
Nisam se der-Njao majke mi. I nisam znao da je iz Amsterdama. A jes bilo: "Koje pivo imate u marketu" a posle: "U ovoj zemlji ovo, i ono...". A što piše ko da je ovde ako je tamo?
[ Living Light @ 01.09.2017. 08:47 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
IUOP_1: Ja sam ranije mislio da imas neki problem...

Ja i dalje to mislim


Ee, moj Slobo, komsijo,

Sve si ti u PRAVU sto si napisao, i povremena lupetaranja, interpuncije, tacke i zarezi itd.

Ali,
ne dao ti BOG da imas muke koje imam ja sa ovim tumorom na nadbubreznoj zlezdi.

Ne zelim sad da Vas davim i opterecujem sa tim,
ali moram da priznam, da imam katastrofalno teskih muka.

https://sr.wikipedia.org/sr/%D...%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC

https://medpedia.framar.bg/%D0...%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC

Neresivo u Srbiji.

Pozdravljam vas,

PS:
Evo upravo na mail stigli rezultati analize adrenalina, noradrenalina i kortizola,
Katastrofa,
-Adrenalin 800% veci od referentne vrednosti
-Noradrenalin 750%,
-Kortizol 600%,

ebg, cirkus u organizmu, svi "regulatori" otisli van svih opsega,

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 01.09.2017. u 10:18 GMT+1]
[ Living Light @ 02.09.2017. 09:46 ] @
Moj tumorski cirkus NIJE razlog da prestane razgovor na ovu temu,
nemoj da se tema gasi,

Jedan robert više ili manje na groblju ništa ne znaci, za eminentni IT Forum.

dakle,

Gde smo stali ?
[ HoT_Steppa @ 02.09.2017. 11:38 ] @
Nešto listam Limundo pa naletim na neke "mudre" papiriće







Znači NATO zna da je Kosovo srpska kolevka. Da ih podsetimo, pošto su očigledno zaboravili šta su bacali?
[ Miroslav Jeftić @ 02.09.2017. 12:16 ] @
Citat:
IUOP_1: Nisi nista propustio, stanje je redovno...

Odalović o "državnim starletama": One rade i to kvalitetno


Redovno, redovno.

[ Living Light @ 02.09.2017. 12:17 ] @
@HoT_Steppa

Izvini, popadase mi oba DEL -a sa stola.

EL Ti postavljas slike prvi put i li drugi ?
[ Living Light @ 02.09.2017. 12:22 ] @
@Miroslav Jeftić , to su sve one sa MED Faxom iz Londona !

[ HoT_Steppa @ 02.09.2017. 12:47 ] @
Evo još "nešto" što treba da "uskladimo" sa EU

http://www.b92.net/zivot/vesti...9&dd=01&nav_id=1299075
[ Living Light @ 02.09.2017. 12:51 ] @
Ovaj LINK koji si postavio POD ITNO da skines !

Stvarno nije u redu...


Redefinisi odgovor na temu ,
[ HoT_Steppa @ 02.09.2017. 13:38 ] @
Više pasuje u onu drugu temu
[ Living Light @ 03.09.2017. 02:35 ] @
Ne paše nigde, da covek povrati,
skidaj to, u ime mentalnog stanja države,
[ bananaphone @ 03.09.2017. 07:30 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Evo još "nešto" što treba da "uskladimo" sa EU

http://www.b92.net/zivot/vesti...9&dd=01&nav_id=1299075



Da uskladimo sa Rusijom, Kinom i Indijom?

Gde je incest legalan...

Ili da uskladimo sa UK, Amerikom gde je (uglavnom) nelegalan ili sa EU, gde je negde legalan a negde nije?

Incest je univerzalni tabu, ne postoji poznato ljudsko drustvo, ukljucujuci i najprimitivnija plemena koja nemaju ni pismo kamoli zakonik, u kojima je incest dopusteno ponasanje, svi ljudi na svetu se sa gotovom istom reakcijom odnose prema ovoj temi.

Zato je jako zgodno vezati neku drugu temu ili ideju sa idejom koja je generalno prepoznata od tvoje publike kao nedopustiva. Recimo vezes pojmove "dopusten incest" i "EU", i samim tim izazoves automatsku reakciju gadjenja prema EU.

Tako da je ovaj tekst na B92 obicna bljuvotina koja manipulise sa poluinformacijama i kao pozadinu ima politicko polarisanje gradjana prema nekoj drugoj temi, a nema nikakvu nameru da pokrije temu zakona o incestu na bilo kakav ozbiljan nacin.


https://en.wikipedia.org/wiki/John_Ehrlichman#War_on_drugs

The Nixon campaign in 1968, and the Nixon White House after that, had two enemies: the antiwar left and black people. You understand what I’m saying? We knew we couldn’t make it illegal to be either against the war or black, but by getting the public to associate the hippies with marijuana and blacks with heroin, and then criminalizing both heavily, we could disrupt those communities. We could arrest their leaders, raid their homes, break up their meetings, and vilify them night after night on the evening news. Did we know we were lying about the drugs? Of course we did.
[ HoT_Steppa @ 03.09.2017. 08:37 ] @
Citat:
bananaphone

Zato je jako zgodno vezati neku drugu temu ili ideju sa idejom koja je generalno prepoznata od tvoje publike kao nedopustiva. Recimo vezes pojmove "dopusten incest" i "EU", i samim tim izazoves automatsku reakciju gadjenja prema EU.

Tako da je ovaj tekst na B92 obicna bljuvotina koja manipulise sa poluinformacijama i kao pozadinu ima politicko polarisanje gradjana prema nekoj drugoj temi, a nema nikakvu nameru da pokrije temu zakona o incestu na bilo kakav ozbiljan nacin.
.


Tema nije sa B92, B92 je samo preneo, original je ovde:

https://www.indy100.com/articl...ly-illegal-cartography-7921436

Ja ovde nemam publiku a informaciju o dozvoljenom incestu sam saznao pre 2 dana, takođe sam bio šokiran koliko je bolestan zapadni svet, ja nisam izmislio ovu kartu tako da je ona takva kakva jeste, nekome se sviđa, većini ne.

Ako nisam bio jasan do sada, apsolutno se gadim ovoj pomisli i ni u kakvom obliku je ne podržavam.
[ Living Light @ 03.09.2017. 08:50 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Evo još "nešto" što treba da "uskladimo"

..i još da se TI sinhronizujes sa DCF-om iz Frankfurta,
i bice sve u redu,
[ vladd @ 03.09.2017. 08:54 ] @
To je specificna vrsta bolesti, histerija za novcem ili imetkom, i to je glavni razlog zasto se zazmurilo na genetske poremecaje.
U srednjem veku, medju vladajucim kastama, bio je sve degenerik do degenerika, samo da bi bogatstvo ostalo nerazdeljeno.

Ipak nisu mogli svakodnevno da pljackaju, bilo je dugih susnih perioda po pitnju sakupljanja bogatstva, svaka podela ili rasipnistvo je dovodila do propasti pljackasog mentaliteta.
[ HoT_Steppa @ 03.09.2017. 09:01 ] @
Citat:
Living Light:
Citat:
HoT_Steppa: Evo još "nešto" što treba da "uskladimo"

..i još da se TI sinhronizujes sa DCF-om iz Frankfurta,
i bice sve u redu,


Da li znaš šta je ironija?




Kad Ciga na buvljaku prodaje "Mein Kampf".
[ bananaphone @ 03.09.2017. 09:25 ] @
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
bananaphone

Zato je jako zgodno vezati neku drugu temu ili ideju sa idejom koja je generalno prepoznata od tvoje publike kao nedopustiva. Recimo vezes pojmove "dopusten incest" i "EU", i samim tim izazoves automatsku reakciju gadjenja prema EU.

Tako da je ovaj tekst na B92 obicna bljuvotina koja manipulise sa poluinformacijama i kao pozadinu ima politicko polarisanje gradjana prema nekoj drugoj temi, a nema nikakvu nameru da pokrije temu zakona o incestu na bilo kakav ozbiljan nacin.
.


Tema nije sa B92, B92 je samo preneo, original je ovde:

https://www.indy100.com/articl...ly-illegal-cartography-7921436

Ja ovde nemam publiku a informaciju o dozvoljenom incestu sam saznao pre 2 dana, takođe sam bio šokiran koliko je bolestan zapadni svet, ja nisam izmislio ovu kartu tako da je ona takva kakva jeste, nekome se sviđa, većini ne.

Ako nisam bio jasan do sada, apsolutno se gadim ovoj pomisli i ni u kakvom obliku je ne podržavam.



Nisam mislio na "tvoju publiku", vec na publiku kojoj se ovakva vest prezentuje.

Ti i ja smo publika, mediji koji iznose ovakve polu-informacije su maliciozni izvori informacija. Video sam ko je "orginalni izvor" ove pameti, ali ti mozes naci orginalni izvor bilo koje gluposti koja postoji na svetu, negde drugde, pitanje je zasto je B92 "preneo" ovu vest na nacin na koji je prenesena.

I upravo pricam o efektu ove vesti - gde si ti ostao sokiran bolescu zapadnog sveta, a cinjenicno incest je ZABRANJEN u NORVESKOJ, SVEDSKOJ, FINSKOJ, SVAJCARSKOJ, AUSTRIJI, DANSKOJ, USA i UK-u a potpuno LEGALAN u KINI, RUSIJI i INDIJI.

Jel shvatas koji proliv je ova vest? Procitao si je i efekat je upravo ovo sto ti pricam, da ti se ogadio zapadni svet, nista nisi naucio o incestu ni o zakonima, ni o EU ni o svetu, jedino sto ti je ostalo je osecaj gadjenja prema zapadu.

BTW - da ponovim incest je apsolutni tabu, zabranjena stvar u svim ljudskim drustvima od pamtiveka, mnoge pametne glave su pokusale da odgonetnu zasto je to tako, ali niko nikad nije pronasao drustvo u kom je incest dozvoljena ili ne daj boze pozeljna kategorija. Dakle i na zapadu i na istoku i na severu i na jugu, od prasuma Amazona do pustinja Afrike, od Srbije do Tokija, svud je stav stanovnista prema incestu isti, sa zakonom ili bez njega, incest izaziva istu rekciju kod svih ljudi kao i kod tebe.

Implicirati da je negde incest pozeljna kategorija - sto radi ova vest, je prosto budalastina. Sa druge strane i potpuno je natacna vest, posto je incest zakonski regulisan daleko bolje na zapadu nego u zemljama koje predstavljaju protiv-tezu zapadu.

[ bananaphone @ 03.09.2017. 10:18 ] @
Odnosno da sazmem ceo tekst: hteo da sam kazem da je cilj ove "vesti", upravo da proizvede efekat koji je izazvao kod tebe, stanje soka sa bolescu zapadnog sveta.

A sadrzaj same vesti je cista manipulacija sa cinjenicama. Namerno se izostavljaju bitni podaci i manipulise sa informacijama.

Slicne "vesti" se pojavljuju na sve strane kad se pojavi potreba da se diskredituje cela jedna grupacija, drzava ili narod, gde se prenese neka apsolutna bolesna-sokantna vest vezana za jednu usku grupaciju, ili cak na jednog bolesnog pejedinca i to se prezentuje kao opsta vrednost koju neguje cela jedna grupacija (nacija, drzava, politicka partija itd).

Recimo zahtev za legalizacijom nekrofilije i incesta od strane frakcije udruzenja mladih liberalne partije u Svedskoj, je prenesen na nacin kao da se radi o generalnom stavu naroda u Svedskoj. Samo vodstvo liberalne partije se distanciralo od tih zahteva i reklo da su vrednosti same partije u direktnoj suprotnosti sa zahtevima te frakcije mladih clanova...

Daklem imas mali broj klinaca koji su se zaneli sa svojim liberalnim stavovima i izneli svoj potpuno sulud zahtev za nesto sto je u suprotnosti sa stavovima zdravog razuma i sopstvene partije, da ne pominjem stavove naroda u Svedskoj, a vest o tome je formulisana tako da je svet razumeo da se u celoj Svedskoj narod bori za pravo da se krese unutar porodice i sa mrtvacima...

Odnosno vest je formirana/napravljena da izazove gadjenje prema liberalnim partijama i drzavama koje su poznate po svojim liberalnim uredjenjima (da ponovim i nekrofilija i incestu su ZABRANJENI zakonom U SVEDSKOJ a DOPUSTENI u mnogim drugim zemljama koje predstavljaju upravo protiv-tezu vrednostima Svedske).
[ Darko Nedeljković @ 03.09.2017. 10:32 ] @
Interesantno je sto se stav prosecnog clana ES promenio za 7 godina - u ovoj temi iz 2010 godine vecina diskutanata (ukljucujuci Dimkovica) je iskazala prilicno liberalan stav prema incestu. Gde sad 7 godina kasnije nestadose takvi stavovi?
[ bananaphone @ 03.09.2017. 11:18 ] @
Ja kako citam postove iz te teme, cini mi se da Dimkovic prica o nebitnosti zakona o incestu, posto se odnose na zanemarljiv promil stanovnistva i odnose koje je jako tesko dokazati ako se radi o dve odrasle osobe koje dobrovoljno stupaju u seksualni odnos, prema tome sa zakonom i bez zakona, te te ljude neces spreciti da imaju odnose koje zele.
Sa druge strane sa zakonom i bez zakona velika vecina ljudi nikad nece imati incestoidne odnose posto je priroda regulisala te odnose daleko jace od bilo kod zakona, tako da velika vecina stanovnistva oseca tesku odbojnost prema incestoidnim odnosima, ne treba im nekakv zakon da im kaze da to nije u redu, kao sto ne treba ni tebi ni meni da duboko i intuitivno osecamo duboku odbojnost prema takvim odnosima...

Ne govorim da li je Dimkovic u prvu ili ne, samo ti tumacim kako ja razumem celu raspravu na toj temi. I ne radi se o liberalnim odnosima prema incestu, nego prema zakonu o incestu, sto su dve razlicite stvari...


P.S. Incest nije uopste tema o kojoj zelim da pricam, poenta je kako je formulisana vest koju je HoT_Steppa podelio, a cilj nije uopste prica o incestu, nego vezivanje neceg prema cemu sto svi mi intuitivno osecamo tesku odbojnost (incestidni odnosi) i zapadnog drustva.
[ SlobaBgd @ 03.09.2017. 11:20 ] @
Slažem se sa bananaphone.
Opet...
Počinjem da se brinem...
[ Braxi @ 03.09.2017. 11:48 ] @
to je sve stvar konvencije odnosno kako ljudi misle da treba.

Eto bas kad pricamo o maloletnickom seksu, ljudi smatraju da su nasi stari bili OK i cestiti, a mi danas nista ne valjamo. A opet, danas kad cuju da je neka devojka spavala sa mladicem svi se zgroze ako su maloletni. Pa cekaj, zar se nisu nekad vencavali sa 13 npr ? Neko ce reci, ali brak je znas nesto drugo... OK brak je zaista nesto drugo, ali ko kaze da nije i onda bilo vanbracnog seksa ? Verovatno je neka devojka od 13 god kapirala: cekaj ako se ona udala sa 13 i vec ima dete, mogu i ja da se tucam sa momkom pored reke negde ili u ambaru ?!

Isto kad govorimo o homoseksualcima. Do pre 20-30 godina i na Zapadu je to klasifikovano kao poremecaj, devijacija. E, ali ljudi danas vise ne misle tako. I normalno, menjamo zakon i legalizujemo homoseksualizam.

medjutim sad vec ulazimo u filozofiju...

da li moda u doglednoj buducnosti sve bude relativizovano tj nista devijantno i sve dozvoljeno ?

npr taman kako su se homoseksualci izborili za svoja prava, javljaju se takodje pedofili i traze da se i njihova nastranost prizna za nesto normalno. Takodje i ovi sto su za incest ?

Da li sutra ako kazes nekome ej nemoj da se zenis sa njom pa TO TI JE SESTRA ? On moze da ti kaze, smiri se sta ti je ? I sta je tu nenormalno kad je sve dozvoljeno ?!?
[ bananaphone @ 03.09.2017. 11:54 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Slažem se sa bananaphone.
Opet...
Počinjem da se brinem...


Razmisli samo kako se ja osecam dok citam ovo... Sta je sledece? Gde dalje?

Jel treba sad ja da procitam neki post od Braxi-ja i kazem "jbt ovaj covek je oduvek bio u pravu"?
[ bananaphone @ 03.09.2017. 12:11 ] @
Da skocimo sa teme incesta, setite se vesti za vreme bombardovanja Srbije koja je pustana na jednom od cuvenih kanala na zapadu (zaboravio sam da li je bio CNN ili neki malo veci proliv).

Za vreme bombardovanja su bili organizovani koncerti po gradovima u Srbiji, na mostovima na trgovima da bi se prakticno zastitili civilni objekti od bombardovanja. Za to vreme kolone Albanskih izbeglica su odlazile sa Kosova.

Vest je bila napravljena tako sto su pustane naizmenicno slike Srba koji skacu po koncertima, i slike Albanskih izbeglica koje beze sa Kosova, stvarajuci sliku kod prosecnog gledaoca TV-a na zapadu, da Srbi kao narod masovno slave proterivanje civilnog Albanskog stanovnistva sa Kosova.
Sto je potpuni nonsens, pri tom ispustajuci cinjenicu da Srbi ustvari na koncertima protestvuju protiv NATO bombardovanja CIVILNIH CILJEVA, i da Albanci beze od eskalacije sukoba koji su nastali nakon pocetka bombardovanja...

E takvo djubre mi gutamo svakodnevno citajuci vesti poput ove sa B92. Prema tome ljudi ukljucite mozgove i ne gutajte ovakva sranja...
[ Braxi @ 03.09.2017. 12:20 ] @
... a onda dodje RTS pa ti javi kako VSRJ oslobadja Albance od terora OVK. I ono slike kako vojnik nosi malo Siptarce, a Albanac sa kecetom mu nazdravlja.
[ Shadowed @ 03.09.2017. 12:38 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Interesantno je sto se stav prosecnog clana ES promenio za 7 godina - u ovoj temi iz 2010 godine vecina diskutanata (ukljucujuci Dimkovica) je iskazala prilicno liberalan stav prema incestu. Gde sad 7 godina kasnije nestadose takvi stavovi?

Necu ni otvarati link. Cini mi se da sam vec ucestvovao u slicnoj temi, mozda je ta. Nije u pitanju stav o incestu nego o zakonu o istom. I u mom slucaju nija stav vec misljenje. Izbegavam da imam stavove. Napisacu ti ovde pa ti trazi po toj temi da li se poklapa.
Prvo, treba razjasniti da je incest seksualni odnos izmedju osoba koje su bliski rodjaci. Nije brak izmedju njih. To je posebna tema.
Ako pricamo o slucaju dve odrasle osobe koje dobrovoljno stupaju u taj odnos, to se nikog ne tice. Ni drzave ni drugih ljudi i zakon tu nema sta da se petlja. Sasvim jednostavno.
Ako pricamo o slucaju odrasle i maloletne osobe, zakon vec resava taj slucaj i bez pomena incesta.
Ako pricamo o slucaju dve maloletne osobe, takva veza iam samisla da bude zabranjena.
Ako pricamo o dve osobe koje ne stupaju dobrovoljno u taj odnos, onda je to silovanje sto je opet pokriveno zakonom i kazjnivo, bez obzira da li je u pitanju incest ili ne.

Brak je druga prica i druga tema.

I da, posto znam da ce neko vec pomenuti "ali njihova deca...", 99% (a i vise) seksualnih odnosa nije u reproduktivne svrhe. Imanje seksualnog odnosa nije isto sto i imati decu.
Takodje, ako bi se zbog mogucnosti da ipak dobiju dete i da to dete ima neku kongenitalnu anomaliju zabranio seks tim osobama, onda se po istom osnovu treba zabraniti i osobama koje imaju neku naslednu bolest jer i ta osoba moze imati dete i preneti mu bolest i to vec unapred zna.
[ stopnarkomaniji @ 03.09.2017. 12:45 ] @
Citat:
bananaphone

da Srbi ustvari na koncertima protestvuju protiv NATO bombardovanja CIVILNIH CILJEVA, i da Albanci beze od eskalacije sukoba koji su nastali nakon pocetka bombardovanja...

Srbi su u miloševićevskom sistemu služili kao paravan
a Albanci su bežali da ne bi završili u hladnjačama:

Citat:
Tovar strave

Leševi iz hladnjače izvučene iz reke nedaleko od Kladova ponovo su otvorili ne samo pitanje zločina počinjenim na Kosovu nego i ništa manje morbidnu priču o pokušajima da se ti zločini prikriju. Nezgoda je u tome što su ljudi kojima je povereno da istraže slučaj po funkciji morali biti upleteni u njega od početka.


Citat:
Mrtvi putuju...

zakopavanje leševa sa Kosova krišom započelo pre početka neprijateljstava SR Jugoslavije i NATO, 24. marta 1999. To potvrđuje i slučaj hladnjače iz Dunava ("Dubina 2"). U utorak, 19. juna 2001, ministar Dušan Mihajlović najavio je postojanje još jedne masovne grobnice "u sasvim drugom delu Srbije", osim postojećih na lokacijama "13. maj" u Batajnici i u Petrovom Selu kod Kladova. Koliko ćemo još sakrivenih masovnih grobnica otkriti?

itd...

Srbiji nece da ide na bolje dok...
se oni koji su vršili "asanaciju terena" ne uklone iz državnog sistema
u koji su se zavukli pretrčavajući iz stranke u stranku.
[ bananaphone @ 03.09.2017. 13:06 ] @
Nebitan je rezim ili Srbi i Albanci, bitno je da je vest uokvirena/plasirana na takav nacin da posmatraca dovede u zabludu radi ostvarivanja politickog ili nekog drugog cilja. Kapis?

Nema veze tu u toj vesti ko je bio ili nije bio u pravu, i zasto su Srbi bili na koncertu i Albanci bezali, bitne su asocijacije koje su stvorene kod gledalaca, spajanjem ta dva potpuno nepovezana dogadjaja.

Kao i asocijacije koje stvara ova "vest" o zakonima o incestu i zapadnoj EU.
HoT_Steppa je jasno definisao sta je osetio dok je citao tu "vest" i to je upravo i cilj te "vesti". Moj daljnji tekst o incestu je tu samo da bi pokazao koliko je to ustvari teska manipulacija i ako je tesko reci da su podaci u toj vesti netacni, vest je formulisana na nacin da izazove pogresne zakljucke kod citalaca.

Radi se o cistoj propagandi, to svo vreme pokusavam da kazem.

Ne zelim da raspravljam o politici Milosevica, sve vesti iz tog vremea na RTS-u su bile ocigledan i jasan proliv svakom ko je imao 3g mozga, ali gledanje ove vesti na zapadnim medijima su meni kao detetu, tad otvorile oci o cem se tu zapravo radi i kako nas taj prosecni stanovnik zapadne EU vidi, kroz prizmu vesti koje mu se plasiraju i koje su bile daleko suptilnije i u neku ruku, inteligentnije skrojene a stvarale su potpuno pogresnu sliku i u tom smislu su bile daleko podmuklije od vesti na RTS-u koje su bile ocigledan proliv cak i meni kao detetu. Nista od slika koje su prikazane nije bilo netacno, ali je stvaralo potpuno pogresnu sliku...
[ Living Light @ 03.09.2017. 15:44 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Da li znaš šta je ironija?

Eto vidis, ne znam !

Čekam na "HAOS-Majstora" da mi poslaze taj IFO na particiju "E".

pOz


[ stopnarkomaniji @ 03.09.2017. 17:03 ] @
Citat:
bananaphone

Radi se o cistoj propagandi, to svo vreme pokusavam da kazem.

To je ono što ja tebi pokušavam da objasnim.
Miloševićevski režim se održavao gebelsovskom propagandom.

A oni koji su za miloševićevski režim vršili "asanaciju terena"
danas su infiltrirani u državni sistem
i nastavljaju sa propagandom.
Kako izgleda propaganda dovoljno je pogledati prvih par minuta udarnog dnevnika.
[ bananaphone @ 03.09.2017. 17:24 ] @
Stop narkomane - ne moras to meni da govoris, rekao sam da je to bilo ocigledno svakom ko je ima 3g mozga.

Radilo se o retardiranoj propagandi gde na dnevniku ide proglas da ce Srbija biti najnaprednija zamlja u Europi u sledecih par godina, a mi kupujemo gorivo iz flase na ulici, i oblacimo se na buvljaku, kriminalci se ubijaju na svakom cosku, a norod se tuce u rediovima ispred kioska gde se prodaju cigare na komad...

Ovo sto je poslao HoT_Steppa je daleko sofisticiranije. Objavljena je neka potpuno levatorska prica - kao mapa gde je incest legalan - eto kao vest o legalizaciji incesta.
Ustvari vest je formulisana tako da izazove reakciju koju je izazvala - gadjenje prema Europi, tako sto je asocirala prirodno gadjenje prema incestnim odnosima sa nekim Europskim vrednostima. I to je prava i podmukla propaganda, gde se neka politicka agenda plasira kroz naizgled neku potpuno levu vest vezanu za pravo i uredjenje seksualnih odnosa.
[ mjanjic @ 03.09.2017. 21:38 ] @
Za to sa hladnjačama i masovnim grobnicama je neko dobio dobre pare u džep, jer je to sve bilo nemoguće uraditi bez znanja vojne i državne bezbednosti, kao i političara u vlasti (aj' poterajte vi u gepeku leš i nadajte se da vas negde ne zaustavi policija, a kamoli punu hladnjaču leševa).

A onda, normalan čovek pita, ako su već činjeni zločini, ili su u pitanju nastradali u oružanim sukobima, za koje ne želimo da sutra neko kaže kako su nastradali kao civili (kao u Račku), šta onda uradimo?
Spalimo leševe u pećima u Trepči ili kosovskim termoelektranama (kao što je, navodno, masovno i rađeno), ili ćemo da strpamo leševe u hladnjaču i gurnemo u Dunav? Ili ćemo negde u okolini Beograda da ih zakopamo, a kao niko ih nikada neće pronaći?


Ovde ne pričam o zločinima, da li ih je bilo ili nije, nego samo pričam o postupcima određenih ljudi i namernom ostavljanju tragova. Tako, na kraju, imamo situaciju da, čak i da su u pitanju nastradali u oružanim sukobima, stvorena je ozbiljna sumnja da su počinjeni zločini zbog načina na koji je pokušano skrivanje leševa.

A tako nešto može uraditi ili neko ko je glup ili neko kome je rečeno da tako uradi kako bi se ti dokazi kasnije koristili protiv srba i Srbije.

Još kad se tome pridoda prisna saradnja Tuđmana i Miloševića, kao i Miloševićev status "faktora mira i stabilnosti na Balkanu", sve je jasno u čiju je korist on radio sve vreme, kao i većina ljudi oko njega. Koga zanima, neka nađe podatke o banci "Bank Franco Yugoslav", čiji je direktor 90-ih bio brat Slobodana Miloševića, Borislav.


A meni lično glavna sumnja na netačnost tvrđenja da uopšte nije bilo zločina od strane vojske i policije na Kosovu je izjava više policajaca i žandarma koji su bili na Kosovu 90-ih da se sa albancima problem jedino može rešiti "metkom u čelo".
I kad vam tako kaže policajac (ne tvrdim da su svi takvi, ali oni sa kojima sam pričao su davali takve izjave), šta dalje da pričamo. Oni, u koje god albansko selo da uđu, pucaju na sve što mrda, iako možda ti albanci nisu simpatizeri OVK, već su samo naterani da se tako ponašaju da ne bi od njih dobili metak u čelo. I na čijoj strani će onda biti ti albanci, ako im svakako preti metak u čelo?
[ Windows2 @ 03.09.2017. 22:28 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
To je ono što ja tebi pokušavam da objasnim.
Miloševićevski režim se održavao gebelsovskom propagandom.

A oni koji su za miloševićevski režim vršili "asanaciju terena"
danas su infiltrirani u državni sistem
i nastavljaju sa propagandom.
Kako izgleda propaganda dovoljno je pogledati prvih par minuta udarnog dnevnika.

Cekaj, pa zar nismo mi nikada bili blize Europskoj Uniji i njihovim vrednostima? Barem sudeci po izjavama raznih zvanicnika koji dolaze u Srbiju i daju joj komplimente na racun brzine njenog napretka na putu ka EU, u kojoj sve prsti od istine i objektivnosti u drzavnim medijima i u kojoj je nezamsliva nekakva Gebelsovska propaganda. Kako to da smo mi takvi zaostali sa Milosevicevskom propagandom dobrodosli u demokratsku zajednicu naroda i drzava? Kako to da se niko od tih posmatraca demokratskih procesa u Srbiji ne potresa zbog toga sto u drzavnom dnevniku i na celoj medijskoj sceni vlada Milosevicevsko-Gebelsovsko jednoumlje? Vec nas samo tapsu po ramenu i govore bravo bravo samo napred?
[ stopnarkomaniji @ 03.09.2017. 23:00 ] @
Citat:
mjanjic

ako su već činjeni zločini, ili su u pitanju nastradali u oružanim sukobima

U stvari znamo da su činjeni zločini
jer ne znamo da su nastradali u oružanim sukobima.
Jel to jasno?

Citat:
Windows2

Kako to da smo mi takvi zaostali sa Milosevicevskom propagandom dobrodosli u demokratsku zajednicu naroda i drzava?

A da li smo "mi" u Turskoj, Kini ili u EU?
U EU sigurno nismo i mislim da se EU drži podalje od "nas".
A pohvale?
Pa pohvale dolaze zato što je vojska dobila po ički pa sad može samo da se rdi uz dobar vojnički pasulj.
Za EU političare jedino je važno da se "ne talasa" inače koga briga za tamo neku miloševićevsku nedodjiju?
Oni (političari pregovarači EU) dobijaju platu da "nas" maze i uljuljkuju i da sve izgleda kao idila (zbog njihovih birača tačnije svojih plata mora da izgleda "samo što ne udjosmo")
a da im trebamo davno bi nas primili kod sebe.

Citat:
mjanjic

Za to sa hladnjačama i masovnim grobnicama je neko dobio dobre pare u džep, jer je to sve bilo nemoguće uraditi bez znanja vojne i državne bezbednosti, kao i političara u vlasti

Naravno da je bilo organizovano od strane "države".
Puna istina će se saznati tek kad poumiru akteri tih dogadjaja (koji sada već 18 godina unutar "državnog" sistema vrše opstrukciju istrage).

Dotle gledamo udarni dnevnik
sa nestrpljenjem očekujući da čujemo
kako se predsednik ne boji nikoga (čak ni mene se ne boji).
[ jovajovic100 @ 04.09.2017. 12:40 ] @
Citat:
bananaphone:
Odnosno da sazmem ceo tekst: hteo da sam kazem da je cilj ove "vesti", upravo da proizvede efekat koji je izazvao kod tebe, stanje soka sa bolescu zapadnog sveta.
A sadrzaj same vesti je cista manipulacija sa cinjenicama. Namerno se izostavljaju bitni podaci i manipulise sa informacijama.
Slicne "vesti" se pojavljuju na sve strane kad se pojavi potreba da se diskredituje cela jedna grupacija, drzava ili narod, gde se prenese neka apsolutna bolesna-sokantna vest vezana za jednu usku grupaciju, ili cak na jednog bolesnog pejedinca i to se prezentuje kao opsta vrednost koju neguje cela jedna grupacija (nacija, drzava, politicka partija itd).

Meni to deluje kao perfidna propaganda protiv Rusije , jer je ona obeležena na mapi kao zemlja u kojoj je dozvoljen inces .
[ bananaphone @ 04.09.2017. 13:39 ] @
@jovajovic100 - vrlo moguce, prvi osecaj koji ti se pojavi pri citanju te vesti se racuna, jer se igra na nase ugradjene intuitivne reakcije i osecanja i asocijacije sa odredjenim politickim ili marketinskim objektom.

Moguce je da je i stavljen provokativan tekst - bez ikakvog ciljnog sadrzaja da bi povecali citanost B92 site-a, moguce je svasta. Odnosno sam tekst moze biti vise "sokantan" nego sto je jasno definisana asocijacija. Nekad se stavlja sokantna vest da te uvede u stanje soka, pa si polarisan dok citas neku sledecu vest ili naslov itd...

Ako te interesuje ceo taj koncept, bitno je da zapamtis taj prvi utisak, osecaj ili intuitivni zakljcak - ono sto ti prvo prodje kroz glavu, i zatim pokusas svesno da analiziras sam sebe zasto si tako reagovao, nebitno da li se radi o reklami ili ovakvim vestima cilj je uvek isti.

Mislim da je ovaj primer sa smenjivanjem slika sa koncerta za vreme bombardovanja i albanskih izbeglica mozda jasniji...
[ jovajovic100 @ 06.09.2017. 14:56 ] @
Kada smo već kod asocijacija , na šta prvo pomisliš kada vidiš ove ljuske od jaja :

[ mjanjic @ 06.09.2017. 15:46 ] @
Beograd na vodi :)
[ scoolptor @ 06.09.2017. 16:00 ] @
U Srbiji nece da ide na bolje dok...

...predsednik bude morao da stampa tvitove koje prikazuje svom izbornom telu, jer isto nema drugi nacin da ih procita.