[ jablan @ 31.08.2017. 09:40 ] @
Imam problem da izvadim grejač iz mašine. Prvo sam probao normalno, odvrnuo maticu skoro do kraja, malo je krenuo napolje, santimetar dva, ali tu se zaglavi i ne može dalje (vučem kao sivonja kleštima za one krajeve grejača, probao sam i šrafcigerom kao polugom, ne ide). Onda sam verovatno napravio glupost i odvrnuo maticu skroz, onda deo sa grejačem krene još jedno 5cm i ne ide dalje (verovatno zadnji kraj grejača udari u onaj deo sa gumom koji je ostao). Zadnji deo (guma sa šrafom) još uvek stoji na ulazu u bubanj.

Postoji li neki trik kako da izvučem sve ovo? Okačiću popodne slike ako mogu da pomognu.
[ test1234 @ 31.08.2017. 13:42 ] @
Nema trika, strpljenje, iskustvo, dva srafcigera špisasta i smrt klešta, kod tako zeznutih grejača. Tako je bar kod mene.
[ Java Beograd @ 31.08.2017. 14:18 ] @
Nema trika.
Grejač se deformisao, uvio kao paragraf.
Pomaže fizička sila, ali pre neka domišljatost kako ga iznutra ispraviti (pomoću trikova) ili dovesti u red da može da se izvuče.
[ jablan @ 31.08.2017. 14:28 ] @
Ne verujem da je grejač, mislim da je onaj gumeni "čep" zaglavljen, možda od kamenca. U principu, mogao bih da presečem grejače i da skinem limeni deo kako bih bolje pristupio čepu.
[ Java Beograd @ 31.08.2017. 15:21 ] @
Moguće.
Ali, opet, nema filozofije, niti ima nečega "sakriveno" iza grejača. Moraš da ga izvučeš, na silu ili uz neko manevrisanje: šrafciger, klješta, tamo-amo ...
[ jablan @ 31.08.2017. 15:56 ] @
Ovde ima par saveta: http://www.fanzo.org/forum/vie...7c2204ebe6f93a77b&start=20
[ jablan @ 31.08.2017. 18:22 ] @
Uspeo. Manjim šrafcigerom sam nategao gumu kroz rupu za termosenzor na napolje, pa je isekao skalpelom. Onda sam uspeo lako da izvučem ceo grejač. Hvala svima!