Zavarivanje, uključujući CO2 tj MIG/MAG se ne može naučiti iz knjige, već samo obukom, to je pre svega praktična stvar, teorijom samo podiže svoj nivo znanja.
Ako želi da se "čitajući" upozna sa postupkom i mogućnostima, predlažem da pročita ovo:
http://var.rs/sve-o-zavarivanj...g-zavarivanje-co2-zavarivanje/
A slažem se potpuno da je taj varioc mogao da mu objasni neke stvari, nije to teško.
Za CO2 zavarivanje nije potrebna škola, dovoljna je obuka tj kurs. Pravi kurs traje 320 sati (40 radnih dana) i tu se uči zavarivanje čelika, običnom čeličnom žicom.
Za dodatno zavarivanje punjenom žicom ili zavarivanje aluminijuma je potreban novi kurs, recimo od 5 dana (40 sati). Pričam o zavarivačima koji će raditi na konstrukcijama gde se varovi snimaju.
Mada za nivo zavarivanja "kod kuće" ni blizu ne treba toliko duga obuka, može i za dan da se razumeju osnove, pogotovo ako samo radi tanke limove u zaštiti čistog CO2 gasa i ne koristi mešavine i nema dobar pulsni aparat već neki običan.
Što se tiče terminologije, "varenje ili zavarivanje", Dr Zoran Karastojković je objavio jedan neoboriv rad, može se pročitati ovde:
http://var.rs/zanimljivosti/varenje-ili-zavarivanje/
Posle tog rada, u stručnim krugovima se izbegava rasprava na tu temu, ali je ostalo da pojedini neupućeni i dalje omalovažavaju ljude koji koriste termin "var", "varenje" i na silu forsiraju "zavarivanje", "zavar" i slično...