[ oxa89 @ 27.10.2017. 12:52 ] @
U istoj prostoriji mi se nalaze dnevna soba i kuhinja. Deo u kuninji ce da ima plocice a ostatak ce biti parket.

Interesuje me sada da li je bolje da prvo stavim parket ili plocice? Pitam zbog podesavanje visine plocica da bi bile u ravni sa parketom i zbog eventualnog ostecenja pri postavljanju necega od ta dva.

pozdrav.
[ bakara @ 27.10.2017. 15:19 ] @
Prvo plocice pa parket.
[ oxa89 @ 27.10.2017. 15:39 ] @
Citat:
bakara: Prvo plocice pa parket.


A kako da se pogodi da parket posle bude na istoj visini kao plocice? da nemam stepenik neki.
[ djoka_l @ 27.10.2017. 16:11 ] @
Između parketa i pločica obično ide prelazna aluminijumska lajsna. A ako nećeš stepenik uzmi majstora koji zna šta radi. Ili prvo dobro izmeri...
[ bakara @ 27.10.2017. 20:18 ] @
Citat:
oxa89: A kako da se pogodi da parket posle bude na istoj visini kao plocice? da nemam stepenik neki.

Tu brigu prepusti majstorima...

ne znam kakva je podloga ali trebalo bi da imas kosuljicu istog nivoa pripremljenu, plocice zalepis na lepak i parket treba da se uklopi u to.
[ branko tod @ 28.10.2017. 00:26 ] @
Obično idu pločice, pa parket. Ali bi ti žesto preporučio da se sa istim
izviđačem dogovoriš da ti odradi ceo posao, iako bi moglo da bude tako
nešto skuplje. Da ne bude posle: Ko ti je ovo radio, upropastio je sve,
zato ne mogu bolje ja da uradim.
[ mjanjic @ 28.10.2017. 02:02 ] @
Umesto parketa uradiš pločice sa imitacijom parketa, kao npr. http://www.sayagroup.rs/serije...locice-imitacija-drveta/kotibe


Ili, ako već baš hoćeš parket, onda za pločice u kuhinji uzmeš ove sa imitacijom drveta tako da se uklapaju sa parketom. Pazi kad svako ko ti dođe ima da te pita da li si normalan što si uradio parket u kuhinji :)
[ oxa89 @ 30.10.2017. 07:44 ] @
Hvala svima na odgovorima. Razgovarao sam sa keramicarem i kaze da moze da odradi plocice ako parketar dodje i kaze mu na koju visinu da radi.
[ Marko Cukalac @ 10.11.2017. 14:01 ] @
Ja sam radio prvo plocice, pa parket i na kraju prelazna lajsna..

Evo slika: