[ stecako @ 01.12.2017. 19:24 ] @
Zdravo svima,
posto sam i ja presao na grejanje na pelet da podelim svoje iskustvo sa Vama. Posle 15 godina grejanja na drva i ugalj resio sam da ja i ukucani predjemo na nesto lakse.
Grejani objekat je povrsine 165 m2 sa izolacijom 8cm na zidovima i sa odlicnom izolacijom na zadnjoj ploci. Kotao je radijator inzenjering r-18 2007 godiste(ne proizvodi se vise) znaci pravo loziste 18 kw , trosio je otprilike od zime do zime od 14 do 16 metara drva. Na instalaciji postoji rucni 4-kraki mesni ventil i montiran je feroli p7. Pratio sam ovaj forum i mnogo mi je pomoglo misljenje ljudi koji su vec to instalirali. Grejanje krenulo 10.10.2017 i do sada potroseno 795 kg peleta ili 53 dzaka. u kuci je u ulaznom hodniku na glavnom ulazu popstavljen q7 bezicni termostat koji je namesten na 23 stepena od 06.30 do 23.50h a zatim prelazi na dezuranje na 21.5 stepeni u nocnom rezimu. Gorionik se do sada nikad nije upalio nocu, odnosno jutarnja temperatura u kuci je gledano na Q7 DISPLEJU 22 stepena(zahvaljujuci izolaciji). Ja prezadovoljan. Sam sam stelovao gorionik i namestio da radi max u 2 brzini sa parametrom t10 na 74 i t11 34 a paljenje puza t07 na 19 sekundi. U kuci se nalazi 12 radijatora i na svakom su stavljene termo glave danfos living eco koje su postavljene na 23. Kupio sam 3 tone energopelet-a i moracu kupiti sigurno jos bar 700 do 800 kg do kraja zime. Inace radijatori su predimenzionisani namerno i dovoljno je da mesac stoji na podeoku 5 sto je oko 50 stepeni ka radijatorima a gorionik namesten na 72. Bice podesen i na visu temperaturu kad krenu minusi.