[ x3mann @ 06.12.2017. 20:44 ] @
Nadam se da ima onih na forumu koji se razumeju u legendarni sporet Smederevac , ja se prvi put susrecem sa njim
Naime uzeo sam ga iz stare dedine kuce i sporet je u solidnom stanju za svoje godine opeke ocuvane takodje i limovi unutra....
Instalirao sam sporet kupio nove emajlirane cunkove i prvo lozenje je bilo sa nekom preostalom kolicinom bukovih drva sve je bilo ok,sporet je brzo zagrejao sobu ja bio prezadovoljan spremio cak i rucak na njemu
Sutradan sam kupio brikete i poceo da lozim sa njima i tu je nastao vec problem , naime sporet je poceo da dimi na plotni dakle ona dva velika kruga na braon ploci (gde se kuva) tuda jer krenuo pomalo da izlazi dim i tako stalno pomalo dok pec sagoreva brikete
da li ko zna zasto se ovo desava i da li je u problemu zapravo odzak koji ko zna od kada nije ciscen ?
[ Lavlja_Jazbina @ 07.12.2017. 05:35 ] @
Upravo odzak moras prvo proveriti zog "cuga" kao i na smederevcu taj deo gde se povecava.

Ja bi brikete izbacio sto se tice smederevca.Koje koristis,one crne kao ugalj ili boje drveta?
[ x3mann @ 07.12.2017. 10:09 ] @
boje drveta...od drvene neke piljevine su presovani
nista znaci da jurim nekog odzacara da ocisti odzak ....nadam se da ce nakon toga mi sporet raditi OK
[ Lavlja_Jazbina @ 07.12.2017. 17:59 ] @
Imam jos jedno pitanje.Taj dim kada je izbijao iz prstenova plotne,napolju je duvao vetar ili ne?
[ x3mann @ 07.12.2017. 19:35 ] @
ma gde nije bilo vetra nikakvog ...cisto iz radoznalosti voleo bi da znam kakve veze vetar ima sa svim tim ??
veceras je recimo poceo da dimi u onom delu gde krivina od cunka ulazi u zid od odzaka....sto bi opet znacilo da je odzak 100% problem
nasao sam odzacar i sutra dolazi
[ Lavlja_Jazbina @ 08.12.2017. 07:05 ] @
Citat:
cisto iz radoznalosti voleo bi da znam kakve veze vetar ima sa svim tim ??

Na slab protok dimnjaka desava se i da vetar vrati dim.Zato se stavlja onaj "pevac" da bi to sprecio.