[ djekic @ 13.12.2017. 18:53 ] @
Zamolicu Vas za pomoć,
Mašina mi stalno pušta vodu na ovo crevo i uključuje aquastop.
Na kraju sam ga zapusio i sada radi bez problema.
Zanimame da li je neki problem ako se ovo zapusi jer zaista nemam ideju šta bih moglo biti i zašto prelriva kad hidrostat odradi bez problema.
Ono treba da pusti samo ako je višak vode .



[Ovu poruku je menjao djekic dana 13.12.2017. u 20:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.12.2017. u 12:56 GMT+1]
[ gti2 @ 13.12.2017. 19:21 ] @
Pena u mašini prilikom pranja,puknuta donja prskalica po sredini,previše vode u mašini,neispravna donja dihtung guma na vratima.To su mogući uzroci.
[ djekic @ 14.12.2017. 07:35 ] @
Jedino je ostalo to da je previše vode u mašini jer sve drugo sam kontrolisao.
Najveći problem je što 3 puta je odradila normalno a četvrti počela da pušta na ovo prelivno crevo.
Hidrostat odreaguje ali sumnjam da elektro ventil ne zatvori dobro pa lagano ubacuje još vode i nakon nekog vremena preterala sa količinom pa počinje da preliva i ispušta višak vode.
Crevo sam zapusio i sada normalno radi ali bi zeleo da saznam šta je uzrok curenja ali nemam više ideju šta da gledam.




Na ovom ventilu pušta i sliva se u crevo




[Ovu poruku je menjao djekic dana 14.12.2017. u 10:24 GMT+1]
[ test1234 @ 14.12.2017. 11:50 ] @
To je prelivni sigurnosni nivo, zapuši ga sa silikonom i radi će, ne isplati se ništa drugo raditi.
[ djekic @ 14.12.2017. 13:10 ] @
Jel može ovako da se zapusi samo jedno crevo obzirom da na drugo ne kaplje (ne znam zaista je drugo a sa istog ventila idu) ?
Ili moram sam ventil da zapusavam ?
Šta je u stvari problem zeleo bih da znam šta treba da se zamenu da bih ispravno radila ?

[ test1234 @ 14.12.2017. 17:24 ] @
Zapuši oba i radi će. Problem je pena. Noviji modeli rade bez tog resenja, nemoj da lupas glavu, samo je sastavi i peri-deri.
[ djekic @ 14.12.2017. 22:49 ] @
Problem je u tome sto pene nema.
12 puta sam je ukljucivao na prazno bez praska i posudja da bih nasao problem ali ...
Sada sam zakljucio da je preblem sigurno u previsokom nivao vode a zasto ...
nemam pojma.
Sumljam da je problem u hidrostaru.
On zatvori kad masina prima vodu i kada pocnu prskalice da rade on upali ponovu i tu je izgleda problem.
Napuni previse i ventil pocinje da ispusta.
Najmanji problem je da ovo zatvorim ali bih voleo da je dovedem u fabricko stanje.