[ jovajovic100 @ 21.12.2017. 12:13 ] @
Beograd se i dalje trudi da bude najbolji grad na svetu . Ove godine je skoro duplo bolji od Rima .
Rim je svoju kržljavu jelkicu platio samo 50.000 evra , a Beograd je za svoju predivnu veštačku
jelku dao samo tričavih 83.000 evra . O Njujoku neću ni da pišem jer su izvadili samo 25.000 $ !

https://pistaljka.rs/home/read/687
http://www.nedeljnik.rs/nedelj...-jelku-na-svetu-od-83000-evra/
http://www.nedeljnik.rs/nedelj...elka-sugavko-zavrsila-na-sudu/

[ Branimir Maksimovic @ 21.12.2017. 12:36 ] @
Pa kolke su poreze udarili, osim armije botova, mogu da plate i tricavu jelku ;p
[ Miroslav Jeftić @ 21.12.2017. 13:02 ] @
Ko sirotinja, daj pet jelki
[ SASA M. @ 21.12.2017. 13:11 ] @
Mimo toga sto mi ova jelka ne lici na jelku, Pink javlja da je Mali raskinuo nekakav ugovor i da je ova jelka sada poklon i da ne mora nista da se plati.
[ dusanboss @ 21.12.2017. 14:00 ] @
Ček sad od najskuplje jelke dodjosmo na džabe jelku.

Sad će nako da dodje da nam kaže kako to nije naš običaj i kako je bolja ideja da skroz omlatimo ovo malo hrastova što je ostalo.
[ Miroslav Jeftić @ 21.12.2017. 14:59 ] @
Citat:
dusanboss: Ček sad od najskuplje jelke dodjosmo na džabe jelku.


To se zove kontrola štete pretpostavljam, već se oni prebiti negde drugde.
[ Windows2 @ 21.12.2017. 20:13 ] @
Citat:
SASA M.:
Mimo toga sto mi ova jelka ne lici na jelku, Pink javlja da je Mali raskinuo nekakav ugovor i da je ova jelka sada poklon i da ne mora nista da se plati.

Jel se seca neko onog ministra sto kad ga uhvatise sa pekmezom na rukama odjednom postao humanitarac pa objavio da novac daje deci.
[ dejanet @ 21.12.2017. 20:24 ] @
Mislim da je ova jelka bila i proslih godina, kao i "Trg otvorenog srca" ili tako nesto, sto je nevidjeni kiceraj, sa gomilom lose i jeftino sklepanih kucica gde se prodaju "livadski" "med", kobaje i pljeske. Ima i neka binica gde se kliberi deda mraz uz neki ultra jeftin rep- tako SNS-ovski.

Naravno sve je okiceno jos od oktobra, od prilike kao Sajgon za novu 75-tu.
[ Cube25 @ 21.12.2017. 20:30 ] @
Korupcija... i samo korupcija. Zato se i biju (bukvalno) ko ce da dodje do nekog mesta u gradskoj vlasti. Da oglodje i proneveri i ono malo sto je ostalo... a posle nema para za obdanista, skole, bolnice... asfaltiranje i popravku, uklanjanje nelegalne gradnje... itd.

Zapitajte se samo, ko i kada je otpusten (da ne idemo na to da je npr. osudjen - to bi bilo previshe ocekivati) zbog recimo nelegalne gradnje po Beogradu? Dizu se kuce (bukvalno kuce, sve sa zicom za vesh gde se susi odeca ispred) na ravnim krovovima po centru BG-a!? I ko je, i kada, od nadleznih inspektora i sefova odeljenja, otpusten zbog svog nerada... tj. nesprovodjenja inspekcijskog nadzora po zakonu (a obavesteni su jos dok je gradjeno) i posle neuklanjanja nelegalnog objekta. NIKO, NIKADA, ista ekipa radi i sada... jer je sa svima "dobra" -> e to je prava slika Srbije.

...
Evo pre godinu dana, prica mi prijatelj koji zivi dve zgrade dalje od Kraljice Natalije 64, preko puta Ruskog doma. Poslovni prostor ima tu u broju 64 garazu, sa dva ulaza, preko 600 m2, ravan krov. I neki lik iz te zgrade, sin generala, bavi se gradnjom, ima vezu u opstini i poslovnom prostoru... jednostavno pripoji deo te drzavne garaze, kao privatno parking mesto za sebe i odabrane komsije iz zgrade (cak ne ni cele zgrade, vec odabrane). Nema ugovora, neplaca nista gradu - kad su ih pitali kako, prave se belesavi. Sto je najgore, poslovni prostor, to jest ova drzava, od naseg poreza plati fizicko pregradjivanje i adaptaciju garaze, da bi on mogao da je privatno koristi. Drugi lik iz ulice pisao gradonacelniku, inspekcijama itd... i nikom nista.

Sta nije jasno posle toga?

I onda Vucko prica da ce ovi drugi da kradu... pa svi kradete, zbog toga se i bavite politikom. A ne sredjujete ni ono sto je ocigledno. Zalosna je ovo zemlja.




[Ovu poruku je menjao Cube25 dana 22.12.2017. u 18:05 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 22.12.2017. 06:50 ] @
Hm, a da li si se ikada zapitao šta je radio DS? Nisi naravno, ali ti je cilj da opljuneš po SNS i Vučiću, oni su ti za sve krivi. Uostalom, pogrešno si preneo ovu vest, tako si to smišljeno uradio, samo da napakostiš Vučiću. Bolje se pokri ušima i ćuti.
[ whitie2004 @ 22.12.2017. 07:40 ] @
Zasto uvek, ali uvek, kad uhvate baba-seru da je odnela rolnu toalet-papira kuci - to postane napad na drzavu i Acka licno ... ?

Ima li taj lik sanse da radi svoje normalne partijske i drzavnicke poslove a ne vazda da bude kisobran za nesposobne i nezasite !
[ flighter_022 @ 22.12.2017. 08:26 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Hm, a da li si se ikada zapitao šta je radio DS?


Ako su radili nešto protiv zakona, zašto nisu pohapšeni do sada?
[ bananaphone @ 22.12.2017. 08:46 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Hm, a da li si se ikada zapitao šta je radio DS? Nisi naravno, ali ti je cilj da opljuneš po SNS i Vučiću, oni su ti za sve krivi. Uostalom, pogrešno si preneo ovu vest, tako si to smišljeno uradio, samo da napakostiš Vučiću. Bolje se pokri ušima i ćuti.



Koja je prava vest? I kakav DS u ovoj prici?

Neko je porucio jelku od 83000 eura, jel to tacna vest ili ne?

Posle je napravljen zaokret, da se pokaze budnost vlasti, gradonacelnik je otkrivsi ovu pricu trazio sporazumni raskid ugovora, a firma koja je inicijalno prodala jelku za 83000e je sad poklanja. Ziveo gradonacelnik 1000g, umesto da ga pljujemo kako je dopustio da neko iz gradske administracije radi ovakve malverzacije, mi ga sad slavimo kako se izborio da grad dobije jelku od 83000e za dzabe.

I to je otprilike kako se sve radi u ovoj trenutnoj vlasti, skontali su da vise nije potreban nikakav slif kad se drpaju pare iz drzavne ili gradske kase...


Citat:
flighter_022:
Citat:
Bradzorf012:
Hm, a da li si se ikada zapitao šta je radio DS?


Ako su radili nešto protiv zakona, zašto nisu pohapšeni do sada?



Radili su kao sto rade i ovi sad, i nisu bili pohapseni, zato sto su trebali sami sebe da uhapse, kao sto sad trebaju ovi sami sebe da uhapse zbog malverzacija oko jelke.
[ Shadowed @ 22.12.2017. 09:04 ] @
Kako to da ovi sad nisu pohapsili te od onda?

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 22.12.2017. u 10:26 GMT+1]
[ anon70939 @ 22.12.2017. 09:24 ] @
Pa lepo...
Izgleda prećutno postoji neki dogovor, da kad se dođe na vlast, ne kopa se po malverzacijama prethodnika, jer će jednom i trenutna vlast postati prošla...
[ SlobaBgd @ 22.12.2017. 09:43 ] @
Nije stvar samo u hapšenju (a mnogi su uhapšeni pa pušteni) ili o sudskoj osudi. Postoje stvari, modeli ponašanja i poslovanja, koji nisu prihvatljivi sa moralne i društvene tačke gledišta, posebno za ljude koji se bave politikom. Onaj britanski ministar dao je ostavku jer je slagao da nije imao p0rniće u kompjuteru. Dakle lagao je javnost za potpuno benignu stvar. A Toni Bler je lagao i Britaniju i svet da Sadam ima hemijsko oružje, i zbog njegove i Bušove laži poginulo je stotine Britanaca (i Iračana, ali to ne zanima birače u Britaniji), i nikom ništa.
[ jovajovic100 @ 22.12.2017. 10:12 ] @
Pogledao sam malo po internetu i cena jelke sa slike se kreće malo preko 10.000 $ bez prevoza i montaže .
Postoje i mnogo skuplje jelke , ali su one sa led svetlima i još kojekakvim glupostima . Ali ni one u visini od
18 metara ne prelaze mnogo preko 30.000 $ . Postoje i deluxe jelkice visoke 25,65 metara sa 336.096 led
rgb lampica . Ona košta samo 420.000 $ . Blok na koji se montira ima više od 20 tona .
Napao sam bezveze ljude , mogli su da kupe i jelku od 1.000.000 evra , ali nisu . Ipak ljudi štede .

http://en.euroelka.com/christm...tale-from-10-to-25-meters.html
http://en.euroelka.com/pdf/price/EN_EUROELKA_2017.pdf
[ bananaphone @ 22.12.2017. 10:22 ] @
Slobo - nikom nista? Opet pises sopstvene impresije i stecene citanjem novina u Srbiji.

Kad se otkrilo njesra sa Irakom, Toni Bler je bio predsednik laburisticke partije i premjer, najmocniji politicar u Britaniji, samo je kraljica bila iznad njega. Posle toga, laburisti (njegova stranka) su izgubili 2/3 mesta u parlamentu, a Toni Bler je dao ostavku i na poziciju premjera i lidera partije. Sad je politicki mrtav covek, ne bi usao ni u savet roditelja u osnovnoj skoli u Britaniji, moze samo da bude savetnik u Vucicevoj vladi :D :D :D
[ bananaphone @ 22.12.2017. 10:35 ] @
Citat:
Shadowed:
Kako to da ovi sad nisu pohapsili te od onda?

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 22.12.2017. u 10:26 GMT+1]


Sami-sebe, mislim na strukture vlasti, ne na specificnu stranku, pricao sam vec o koalicijama, DS-DSS, DSS-Dveri, DS-SPS, SPS-Radikali, SNS-SPS, SNS-NS itd itd.

Da ne pominjem preletace, pa SNS je stranka koja se sastoji od preletaca iz svih mogucih stranaka, to sto je DS drzao poziciju gradonacelnika u nekom manjem mestu u Srbiji, a danas je gradonacelnik iz SNS-a, ne znaci da se ne radi o istom coveku :D :D :D
[ jovajovic100 @ 22.12.2017. 12:44 ] @
[ Java Beograd @ 22.12.2017. 12:47 ] @
Opušteno ljudi.

Ova jelka je kap u moru. Slučajno smo saznali za nju, pa se nešto sad iščuđavamo.
[ jovajovic100 @ 22.12.2017. 12:48 ] @
Ta jelka je samo malo porasla od prošle godine



[ ademare @ 22.12.2017. 13:19 ] @
Eto sa ovakvim " tenderima " mogu i Stari Komunisti da budu zadovoljni

Sve demokratski , tj isto kao nekada , jedan kandidat , za jednu funkciju , ( jedna jelka ) pa da biramo posteno

Gradonacelnik je podebna prica za sebe . Nije bio ni jedan Vodjin intervju da nije spomenuo da je to Najbolji Gradonacelnik u Istoriji Beograda , od kada Beograd postoji !!?? Jos od Rimskog Singidunuma Boljeg nije bilo

A i ti napadi su sve izmisljotine . Rezimski mediji su svi Brujali da gradonacelnik Nema nikakve Apartmane u Bugarskoj , sve je dokazao ANONIMNI BUGARSKI grafolog
[ Lavlja_Jazbina @ 22.12.2017. 16:25 ] @
Sto ste toliko ljubomorni?Ko zna zna,ko ne zna njemu forum..
[ Miroslav Jeftić @ 22.12.2017. 18:58 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Sto ste toliko ljubomorni?Ko zna zna,ko ne zna njemu forum..


Ima Beograd para, šta je tričavih 83 hiljade za takav jedan grad.
[ Lavlja_Jazbina @ 22.12.2017. 19:37 ] @
Citat:
Ima Beograd para

Vala i Beogradjani.
[ bakara @ 22.12.2017. 23:07 ] @
Pa dobro uzeli su malo bolju jelku sigurno da bi nam trajala vise godina
[ Boris Tadić @ 23.12.2017. 05:19 ] @
Da sam ja bilo kakva vlast, ugurao bih i neispravni televizor u tu jelku, a onda uredno kroz TV pretplatu naplaćivao po 50 dinara sledećih 20 godina.

Ko se buni - mardelj.

Kao u Staljinovoj Rusiji.

Kasniš na posao = ti si revolucionar = u zatvor.
Dolaziš ranije = špijun = u zatvor.
Dolaziš na vreme = strani plaćenik(kupio si tačan sat na zapadu) = u zatvor.

I ostaješ upamćen kao pravi čovek 100 godina posle smrti.
[ Boris Tadić @ 23.12.2017. 05:20 ] @
Narod svršava na preku vlast.
[ vladd @ 23.12.2017. 08:51 ] @
Citat:
flighter_022:
Citat:
Bradzorf012:
Hm, a da li si se ikada zapitao šta je radio DS?


Ako su radili nešto protiv zakona, zašto nisu pohapšeni do sada?



Zato sto to nije nikakav sled dogadjaja u ovoj drzavi, a pocesto i u drugim. Zakon je za glupavu raju, da ne vileni. Odabrani imaju "licence to kill"
[ Branimir Maksimovic @ 23.12.2017. 08:52 ] @
Kolko citam ova jelka je digla veliku prasinu, tako da je neobavesteni gradonacelnik povukao ugovor ;p
[ botr @ 23.12.2017. 09:08 ] @
Jeste, jelku poklanjaju, ali su juce dobili tender za ukrase vredne 200k evra. Lopovska banda i sam imam psola sa njima.

Kad je vec neko spomenuo gradjevinske dozvole, komsija je dobio dozvolu, i ako nije propisno udaljen od mog placa, odnosno kuce, indeks izgradjenosti je veci od dozvoljenog, povrsina njegove parcele ja manja nego sto treba da bi mogao da dobije dozvolu. Za ove dve druge stavke me inace mnogo briga, ali hocu da bude propisno udaljen od moje parcele i moje kuce. Sta da mi se zapali kuca, prenese se pozar na njegovu i ja treba da mu platim stetu?! Neko uzme pare i nema problema.
[ Lavlja_Jazbina @ 23.12.2017. 09:31 ] @
Citat:
Boris Tadić:
Da sam ja bilo kakva vlast, ugurao bih i neispravni televizor u tu jelku, a onda uredno kroz TV pretplatu naplaćivao po 50 dinara sledećih 20 godina.

Ko se buni - mardelj.

Kao u Staljinovoj Rusiji.

Kasniš na posao = ti si revolucionar = u zatvor.
Dolaziš ranije = špijun = u zatvor.
Dolaziš na vreme = strani plaćenik(kupio si tačan sat na zapadu) = u zatvor.

I ostaješ upamćen kao pravi čovek 100 godina posle smrti.

Kako te nije sramota,ajde kazi?!Ovo sto si ti napisao je za najvecu osudu,jednom rejcu zlocin.

Zaboraviti BRE , napomenuti da je drug staljin vesao za svaki minut kasnjenja vozova po jednog zeleznicara na banderu,

drugacije se ne moze nazvati nego zlocin.Al~ partija ti oprasta posto nisi gledao O pokojniku sve najlepse kada je to i receno.

Eh,kakva je to tada bila demokratija a ne ovo danas.

https://www.youtube.com/watch?v=jaOEEjWaFOQ
[ Boris Tadić @ 23.12.2017. 10:31 ] @
Sramota je sirotinjska zabava.

Sve "naše" prvobitne države su postale i opstale isključivo zahvaljujući prepisivanju ruskog i francuskog prava.
U praksi to znači maksimalno do 30% primene navedenog.

Dosta je i trajalo.