[ Emmy @ 25.12.2017. 20:02 ] @
http://www.blic.rs/vesti/svet/...bi-mogao-da/qh7j5cl?ref=fbblic

to bi bila velika katastrofa najpre i najvise za SAD, a onda za ceo svet.
[ Everbeck @ 25.12.2017. 20:33 ] @
Briga me za vulkan, briga me za SAD! Srbija ima Rtanj. Prošli put kada je bio smak sveta preživeli su svi koji su našli utočište na Rtnju. Na dan apokalipse, prema legendi, vanzemaljci, koji su pre mnogo godina u utrobi Rtnja izgradili piramidu, napraviće štit oko nje, što će spasti sve koji se tu budu zatekli.

Mada, mislim da će pre toga Brus Vilis i kompanija već naći neko rešenje. Mogli bi da izbuše neki sigurosni ventil.

Ovo bi bila odlična prilika da se celi svet ujedini i zajedničkim snagama reši problem. Kako bi bilo lepo videti kako Koreanac iz Severne i Južne Koreje rade zajedno sa Amerikancima, Rusima, Srbima, Crncima i Gorcima...
[ dusanboss @ 26.12.2017. 00:30 ] @
Milsim da ne može mnogo toga da se uradi oko erupcije super vulkana čak i ako ceo svet radi zajedno i uloži značajana sredstva u projekat.

Erupciaja Yellowstone-a bi bila daleko od samo Američkog problema.
[ whitie2004 @ 26.12.2017. 07:22 ] @
" ... više od 1.000 kubičnih kilometara površine .... " - sta reci?

Ipak, bar danas - treba pomenuti i Meksiko !!!
[ Predrag Supurovic @ 26.12.2017. 07:28 ] @
Što pre okine to bolje.

Ne bi valjalo za vasionu da kao vrsta dosegnemo tehnološki nivo da možemo da pređemo na druge planete.
[ belbeg @ 26.12.2017. 07:29 ] @
Citat:
Emmy:
http://www.blic.rs/vesti/svet/...bi-mogao-da/qh7j5cl?ref=fbblic

to bi bila velika katastrofa najpre i najvise za SAD, a onda za ceo svet.

"Dok nekome ne smrkne, drugome ne svane", kaže stara mudrost!


[ Java Beograd @ 26.12.2017. 07:39 ] @
Alo bre ljudi ! Opušteno.

Stanija nije objavila ništa novo na instagramu, pa onda nesrečnici u redakciji Bljuc-a nemaju šta da pišu, pa tako razglabaju glupe teme.
[ Branimir Maksimovic @ 26.12.2017. 07:45 ] @
Bilo je o tome pre nekoliko godina u emisiji moguce katastrofe koje bi unistile svet, dal na disakveriju dal na national geographic.. ne secam se tacno...
[ jovajovic100 @ 26.12.2017. 08:41 ] @


Nemojte da opterećujete svoje male glavice sa Žutom stenom iz Amerike . Kod nas će biti malo prašine i nećemo
imati vrelo leto , a zima će biti bogata snegom . Spremite više drva za grejanje , koja Amerima neće ni trebati .
[ jovajovic100 @ 26.12.2017. 09:05 ] @
Mnogo gora će biti situacija ako pukne vulkan Campi Flegrei kod Napulja . Tu će nam trebati
mnogo više od drva za zimu . Metle , lopate i maske nam se smeše .




Poggledajte ovu mapu , pravljena je pre 26 godina .
[ Emmy @ 26.12.2017. 09:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
Alo bre ljudi ! Opušteno.

Stanija nije objavila ništa novo na instagramu, pa onda nesrečnici u redakciji Bljuc-a nemaju šta da pišu, pa tako razglabaju glupe teme.


haha, dobra.
[ Shadowed @ 26.12.2017. 09:39 ] @
Citat:
jovajovic100:
Mnogo gora će biti situacija ako pukne vulkan Campi Flegrei kod Napulja . Tu će nam trebati
mnogo više od drva za zimu . Metle , lopate i maske nam se smeše .




Poggledajte ovu mapu , pravljena je pre 26 godina .

Ih, ja se ne opterecujem. Nama u Vojvodini ce biti malo prasine i leto nece biti tako vrelo. Jedino ce nam za zimu trebati malo vise drva za grejanje koja nece trebati centralnoj Srbiji.
[ jovajovic100 @ 26.12.2017. 10:06 ] @
bigaJe , dok jednom ne omrkne drugom ne osvane .

Pompeja :

[ adzo_ @ 26.12.2017. 12:14 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
jovajovic100:
Mnogo gora će biti situacija ako pukne vulkan Campi Flegrei kod Napulja . Tu će nam trebati
mnogo više od drva za zimu . Metle , lopate i maske nam se smeše .




Poggledajte ovu mapu , pravljena je pre 26 godina .

Ih, ja se ne opterecujem. Nama u Vojvodini ce biti malo prasine i leto nece biti tako vrelo. Jedino ce nam za zimu trebati malo vise drva za grejanje koja nece trebati centralnoj Srbiji.




Ja koliko vidim sa slike najgore ce biti u prijateljskim zemljama Albaniji i Bugarskoj(Makedonija je kolateralna steta). Malo ce biti zahvaceni i Kosovo(prilika da ih vratimo u maticu) i Grcka(jbg bice jos jeftinije letovanje)
Zakljucak:
Potpaljuj taj vulkan vec jednom

P.S. Dobro je i sto Vojvodina nece biti zahvacena tako da ovi dobri ljudi iz centralne Srbije imaju gde da odu dok se taj pepeo ne razidje.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.12.2017. 16:23 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
jovajovic100:
Mnogo gora će biti situacija ako pukne vulkan Campi Flegrei kod Napulja . Tu će nam trebati
mnogo više od drva za zimu . Metle , lopate i maske nam se smeše .




Poggledajte ovu mapu , pravljena je pre 26 godina .

Ih, ja se ne opterecujem. Nama u Vojvodini ce biti malo prasine i leto nece biti tako vrelo. Jedino ce nam za zimu trebati malo vise drva za grejanje koja nece trebati centralnoj Srbiji.

Priznaj,srecan si dog tipkas ovo za centralnu Srbiju.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.12.2017. 16:25 ] @
Citat:
adzo_:
Citat:
Shadowed:
Citat:
jovajovic100:
Mnogo gora će biti situacija ako pukne vulkan Campi Flegrei kod Napulja . Tu će nam trebati
mnogo više od drva za zimu . Metle , lopate i maske nam se smeše .




Poggledajte ovu mapu , pravljena je pre 26 godina .

Ih, ja se ne opterecujem. Nama u Vojvodini ce biti malo prasine i leto nece biti tako vrelo. Jedino ce nam za zimu trebati malo vise drva za grejanje koja nece trebati centralnoj Srbiji.


:D

Ja koliko vidim sa slike najgore ce biti u prijateljskim zemljama Albaniji i Bugarskoj(Makedonija je kolateralna steta). Malo ce biti zahvaceni i Kosovo(prilika da ih vratimo u maticu) i Grcka(jbg bice jos jeftinije letovanje)
Zakljucak:
Potpaljuj taj vulkan vec jednom :D

P.S. Dobro je i sto Vojvodina nece biti zahvacena tako da ovi dobri ljudi iz centralne Srbije imaju gde da odu dok se taj pepeo ne razidje. :)

Da li ja vidim ovde nevidljivo napisano,da ce se morati iseliti dok "smo" tu na smestaju?
[ Shadowed @ 26.12.2017. 17:13 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Priznaj,srecan si dog tipkas ovo za centralnu Srbiju.

To je bio sarkazam.
[ payge @ 26.12.2017. 17:24 ] @

Srce mi se cepa zbog Yellowstone-a.
[ Boris Tadić @ 26.12.2017. 17:27 ] @
Nije pepeo nego pjepeo.
[ jovajovic100 @ 26.12.2017. 19:59 ] @
Citat:
Boris Tadić: Nije pepeo nego pjepeo.

Da nisi ti neka Pjepeljuga ?
[ dusanboss @ 26.12.2017. 21:00 ] @
Ako Yellowstone opali onako kako je umeo u istoriji naša udaljenost nam neće mnogo pomoći. Mislim da se od pojave čoveka na Zemlji nije desila ni jedna mega-erupcija (kao što bi bio Yellowstone) sve te velike erupcije dešavale su se milionima godina pre nas. Neko od njih bi danas mogala bitno da promene ljutsko društvo koje poznajemo.
[ Predrag Supurovic @ 26.12.2017. 22:10 ] @
> Neko od njih bi danas mogala bitno da promene ljutsko društvo koje poznajemo.

Satiranje je jedina promena koja bi ljudsko drustvp učinilo boljim. Nije ni čudo što su Anunaki hteli da puste da se ljudi podave, videli su oni šta su napravili.

[ Emmy @ 26.12.2017. 23:11 ] @
sta vredi sto ce nastradati centralna Srbija kad ce Beograd ostati netaknut. :-D
[ jovajovic100 @ 27.12.2017. 18:00 ] @
Citat:
Emmy: sta vredi sto ce nastradati centralna Srbija kad ce Beograd ostati netaknut. :-D


Rumenka

[ mb57 @ 27.12.2017. 18:25 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
> Neko od njih bi danas mogala bitno da promene ljutsko društvo koje poznajemo.

Satiranje je jedina promena koja bi ljudsko drustvp učinilo boljim. Nije ni čudo što su Anunaki hteli da puste da se ljudi podave, videli su oni šta su napravili.


Nova Sodoma i Gomora!
Josif Flavije u svojim spisima (AD 37—100, Jevrejski ratovi, knjiga 4, poglavlje 8.) opisuje Sodomu i Gomoru nakon katastrofe:
„Ovo područje izgleda tako tužno, pošto je spaljeno, da se niko ne interesuje da ovde dođe ... Bilo je to nekada veoma srećno mesto, zbog plodova biljaka koje je tu raslo i bogatstva nekadašnjih gradova, a sada je sve spaljeno. To je posledica bezbožnosti njihovih stanovnika, koje je bilo uništeno vatrom; danas još uvek vidimo ostatke ovog božanskog ognja, a tragovi i senke ovih pet gradova još uvek su vidljivi, kao i pepeo u kome se nalaze njegovi plodovi, koji imaju boju kao da su bili za jelo; ali, ako ih uzmete u ruku, oni se se raspasti u prahu i dimu.”
[ Branimir Maksimovic @ 28.12.2017. 07:16 ] @
Pa nek pukne kad pukne ;p
[ belbeg @ 28.12.2017. 07:27 ] @
Može sad, za novaka, kao vatromet?
Ostatak sveta će sa radošću to posmatrati!
[ Branimir Maksimovic @ 28.12.2017. 07:36 ] @
Moze, ali prvo mora da nadje drugu planetu da se preseli ;p
[ jovajovic100 @ 02.01.2018. 11:46 ] @
Izgleda da je proradio neki vulkan . Njegov pepeo je noćas pokrio jednu temu i sada je nema .
[ MajorFatal @ 29.07.2023. 16:08 ] @
Citat:
Everbeck:
Mada, mislim da će pre toga Brus Vilis i kompanija već naći neko rešenje. Mogli bi da izbuše neki sigurosni ventil.


Čovek je čist genija, samo nepriznat, tačno bi ventil bio rešenje, ali trebalo bi bušiti na vreme .. ova slika je u razmeri, Vezuv je visok 1200 metara, a grotlo mu je samo 30 metara, pretpostavimo da je toliko i sloj lave koji se proteže kroz planinu, današnji tbm - tunel boring machine se prave do dimenzija 17,6 metara znači pola od toga ... čim mašina završi kopanje beogradskog metroa možemo da je pošaljemo da buši vulkan.

Šta će biti prilikom sledeće potencijalne erupcije: umesto da se penje do vrha planine i teškom mukom topi prethodnu lavu, lava će lepo kroz slobodan kanal napolje i puć, puć, nekim kanalom da se sprovede u more, nema erupcije, nema eksplozije, nema opasnosti po ljude .. još bi i dimilo pre toga da upozori na to nešto malo opasnosti, može i pištaljka da se ugradi pa da pišti dok izlaze vreli gasovi i isparenja .. eto problem rešen, ne mora Yeloouwston da mi se zahvaljuje.




[ Ulfsaar @ 29.07.2023. 17:45 ] @
A eto i deci zanimacije - da ubacuju razne predmete u lavu da vide šta će da se desi.
[ MajorFatal @ 29.07.2023. 18:13 ] @
Nek ubacuju, ali sa izvesnom dozom opreza da ne zapuše, jer bi to dovelo do svih suprotnih efekata, pritisak bi porasto pa bi moglo i da eksplodira, a to nam nije cilj ..
[ SASA M. @ 29.07.2023. 21:27 ] @
samo da ne ubacuju terminatora, sve ostalo moze