[ Moma88 @ 27.12.2017. 13:04 ] @
Poštovani, od nedavno sam postao član nadzornog odbora jednog javnog preduzeća. Član sam stranke preko koje sam došao na to mesto. Znam kakve reakcije izaziva svako stranačko postavljenje, ali stranke zato i postoje. Molim da se uzdržite od komentarisanja mene kao ličnosti ili načina na koji sam postao član odbora. Za tu funkciju nisam plaćen. Želim da funkciju obavljam savesno i po zakonu. Problem je što direktor preduzeća odbija da dostavi nadzornom odboru traženu dokumentaciju. Šta mogu da uradim u vezi sa tim?
[ anon70939 @ 27.12.2017. 13:08 ] @
[ ssi @ 27.12.2017. 13:11 ] @
Postavis sam sebe za imperatora.
[ Moma88 @ 27.12.2017. 13:13 ] @
Postavio sam ozbiljno pitanje, ali ok... ima i drugih foruma.
[ djoka_l @ 27.12.2017. 13:34 ] @
Da li si pročitao poslovnik, ili pravilnik, ili kako god se već zove akt o pravima i dužnostima nadzornog odbora u firmi u kojoj si postavljen?
Kao član, da li si se sa problemom obratio predsedniku nadzornog odbora?

Možda je direktor i u pravu ako ti ne da neki dokument, jer je dužnost nadzornog odbora uglavnom vezana za kontrolu finansijskih izveštaja i u svom radu sarađuje sa internom revizijom.

EDIT: Evo ni ja nisam znao šta radi Nadzorni odbor u javnom preduzeću, pa sam pogledao Zakon: http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_javnim_preduzecima.html
[ Black_eyed @ 27.12.2017. 13:40 ] @
Ovo je flamebait ali ajde...

Hoćeš iskren odgovor, zabole ga da vama polaže račune, čisto da vam pokaže koliko vas uvažava, ionako se sve odlučuje na drugom mestu. A vi ga smenite ako možete.

Pošto si došao preko stranke, kako sam kažeš, jasno ti je kako sve funcioniše, zašto sada hoćeš da zakon funcioniše kada vama treba? Kako stranka odluči tako će biti, pa za to ste borili ? Zašto sada čudjenje?
[ pbenka @ 27.12.2017. 13:48 ] @
Pa sad kada su te postavili kao člana n. odbora, uzmi lepo statut tog preduzeća, prouči malo zakone koji regulišu tu materiju i opravdaj to što su te postavili na to mesto. Što se tiče konstatacije da stranke postoje zato da svoje članove ubacuju u razne nadzorne i upravne odbore, to je izvitopereno shvatanje, koje se danas, nažalost, primenjuje u praksi. Po mom shvatanju, krajnji domet toga što je neko član stranke treba da bude poslaničko mesto u parlamentu ili odborničko mesto u nekoj skupštini lokalne samouprave. A za zajednicu bi bilo bolje da su u nadzorni odbor stavili nekog ko poznaje zakone i propise koji se tiču poslovanja tog preduzeća, da ga direktor ne može obraditi lepim rečima i sakriti muljanje u poslovanju. Ovako, kada bude direktor izlagao rezultate poslovanja, članovi n. odbora će samo da trepću i misle: wau, kako je ovaj lepo vodio poslove, svaka mu čast.
[ CandyMan @ 27.12.2017. 15:51 ] @
Iskoristi svu moć novodobijene funkcije u borbi protiv narkomanije.
[ jovajovic100 @ 27.12.2017. 17:56 ] @
[ valerijan @ 27.12.2017. 22:21 ] @
Da li je MomOsaW novi fEverGeak?