[ Bobanc @ 30.12.2017. 10:49 ] @
Prvi put sam na ovom forumu. Imam problen na golfu 3 1.6 55kw 1996god (bar misllim, ako nesto nije menjano). Ako je ujutru niska temperatura (o, -1, -2...itd) nece da upali. Pokusavao sam i na benzin i na plin. Dobro vergla ali nista. Zamenjene svecice, kablovi, bobina, razvodnik paljenja, ali nista. Imate li bilo kakvu ideju sta je?
[ vladd @ 01.01.2018. 20:30 ] @
Pumpa za gorivo proverena?
[ Bobanc @ 01.01.2018. 22:47 ] @
Jeste. Nece ni na plin da upali.
[ mjanjic @ 02.01.2018. 20:22 ] @
Skini svećicu i zaverglaj pa vidi baca li varnicu (trebaće ti pomoćnik), ali je najbolje da odvezeš kod autoelektričara ili da pozoveš nekoga da ti pogleda instrumentima da ne lutaš.
Tako je meni na prethodnom autu otišla razvodna ruka, možeš ceo dan da verglaš, proveravaš pumpu i sl., ali struja ne dolazi do svećica.

Ako svećice bacaju varnicu, treba proveriti da dizne ne propuštaju previše goriva koje zalije svećice pa onda nema varnice. Ili, da pregledaš rezervoar, jer ako malo voziš na plin, ko zna kakvog se mulja nakupilo na dnu, plus ako je lošiji benzin u kome ima vode (ili jednostavno kondenza) koja padne na dno pa nema šanse ni da upališ.

Može biti 100 razloga, pa i neki banalan koji se može rešiti za minut, ali je bolje da ti pogleda majstor koji će metodom eliminacije naći u čemu je problem, ovako samo nagađaš i gubiš vreme.