[ gilopile @ 13.01.2018. 20:56 ] @
Procitao i Harisonov deo u scenariju...Desava se.
[ gilopile @ 13.01.2018. 21:18 ] @
Otkud mi mozemo da znamo? Okreni Harisona i pitaj. Broj cu ti napisati u PP. Zovi posle 13h. Nema sanse ranije da ga dobijes, spava taj u fulu.
[ anon142305 @ 13.01.2018. 21:19 ] @
U prvoj (neuspesnoj) verziji filma, Harison nije replikant. Nista u filmu ne ukazuje da jeste, nema toga u scenariju, niti u knjizevnom predlosku. A i glupo bi bilo da jeste, imajuci u vidu kraj filma...

Ridli Skot onda menja film (zaboravio sam kako se zove taj cut), Harison je replikant i od tada neprestano serenda o tome (Skot, ne Ford).

[ dusanboss @ 13.01.2018. 23:56 ] @
Lepo kaže čovek. To je namerno pitanje bez odgovora i najbolje je da tako ostane. Mnogi dobri Si-Fi i horori imaju u sebi dosta nepoznanica što ih čini uzbudljivim i zastrašujućim. I onda se neko seti kako treaba da napravi nastavak u kome će objasniti nedoumice prvog dela i tako tim potezom ubije magiju.

Lepi primeri nepoznatog su monolit u 2001 (zadržali misteriju u nastavku - "My God, it's full of stars"),

Alien (1979)- kada nadju vanzemaljski brod i pilota bez ikakvog objašnjenja kako su dospeli tu i šta su u stvari desilo. (posle postane jasno da su najverovatnije imali omanje probleme sa xenomorfom). Prometeus odgovara na neka pitanja i pored toga je dobar film. Ne znam kakav je najnoviji nastavak.

Predator prvi deo. Takodje odlična misterija o samom predatoru.

The Thing - uff, možda najbolji horor ikad.

Sfera, Konačni Horizont.

Trenutno mi ne pada ništa više na pamet, ali gledao sam gomilu filmova kojima je nepoznanica veoma bitan kvalitet. Sada imamo gomile Youtube toretičara koje pokušavaju da reše neke misterije koje nisu napravljene da bi se rešavale, Pritom ne uvidjaju koliko su mali i jadni u svojim glupostima. Svoje vidjenje toga treba da zadržiš za sebe, a ne da svima namećeš svoje objašnjenje kao jedino ispravno. Pošto objašnjenje mnogih tih misterija jedostavno ne postoji.
[ anon142305 @ 14.01.2018. 07:54 ] @
Citat:
dusanboss
Lepi primeri nepoznatog su monolit u 2001 (zadržali misteriju u nastavku - "My God, it's full of stars")

Monolit je u filmu nepoznatog porekla, ali je u knjizi objasnjen.

Citat:
dusanboss: Prometeus odgovara na neka pitanja i pored toga je dobar film.

Prometej dobar film? E, Dule, Dule... :)
[ dusanboss @ 14.01.2018. 13:03 ] @
Da, Prometej nije loš film. Nije, odličan film koji će ostati upamćen ko Alien, ali je OK. Gledao sam drugi deo sinoć, e to je već glupost do te mere da ne može da se gleda.
[ anon142305 @ 14.01.2018. 13:13 ] @
O Prometeju smo pricali ovde: http://www.elitemadzone.org/t4...theus-samo-ako-ste-vec-gledali
Meni je nastavak bio bolji.
[ dusanboss @ 14.01.2018. 14:09 ] @
Ako ti je nastavak bolji onda nije ni čudo da se ne slažemo oko prvog dela. Ukusi nam nisu isti.

Bio sam pospan dio sam gledao drugi deo mada obično kada me film totalno smori onda ga prespavam. Sećam se nekih strašno glupih scena i tog klasičnog idiotskog stila akcije holivuda koji se danas snima. Kad ljuljaju kameru do te mere da ne možeš da gledaš u cilju da bude uzbudljivije (ili da se što manje gluposti vidi )
[ eeestablishment @ 14.01.2018. 16:26 ] @
Citat:
IUOP_1:
O Prometeju smo pricali ovde: http://www.elitemadzone.org/t4...theus-samo-ako-ste-vec-gledali
Meni je nastavak bio bolji.


Meni se nastavak zgadio ( koliko je los )