[ umiljan1 @ 23.01.2018. 20:40 ] @
Pozdrav svima,

Imam neuobičajen problem sa Samsung smart tv-om.

Problem je što se gasi sam posle par minuta (odprilike 3 min.), znači radi sve 3 min. potom se ugasi sam. Posle toga mogu na daljinski da ga upalim i opet radi 3 min. pa se sam ugasi i tako u nedogled.
Probao sam da ga prebacim na drugi utikač,drugi produžni, da isključim antenu ostavim HDMI, isključim HDMI ostavim antenu, isključim i antenu i HDMI, da promenim kabl od struje, i sve ostalo što mi je palo na pamet.

Sve ovo ne bi bilo čudno da ga nisam odneo u servis i oni kažu da je sve u redu, odneo kod drugara i on mi kaže isto. Odnesem sam kod prijatelja i uključim HDMI preko laptopa i radi bez gašenja 2 sata. Isključim i donesem kući uključim isto ko i kod njega i ugasi se.

Dolazio mi je i majstor da izmeri napon u utičničama i on je stabilan oko 230 a na TV-u piše da radi na 220-240.

Ima li neko ideju šta može biti?

Inače radi se o TV-u UE32D6500VS.

Hvala unapred.
[ SASA M. @ 24.01.2018. 07:09 ] @
Da li je napon dobar tj. da nema smetnji ili mozda kratkotrajnih promena, trebalo bi pogledati osciloskopom. Vecina unimera kakav uglavnom majstori koriste ne mogu da detektuje brze promene.

Da li je ovih 3 min tacno 3 ili otprilike tri min. Ako nije, mozda dolazi do kratkotrajnog pada napona koji se ne primecuje u radu ostalih uredjaja u kuci. Ne bi bilo mozda lose da se pozajmi neki kvalitetan UPS pa da se preko njega proba radi testa.
[ Java Beograd @ 24.01.2018. 07:14 ] @
Da li možda u međuvremenu u sobi barataš nekim drugim daljinskim, za bilo šta ?
[ umiljan1 @ 24.01.2018. 15:59 ] @
Citat:
SASA M.:
Da li je napon dobar tj. da nema smetnji ili mozda kratkotrajnih promena, trebalo bi pogledati osciloskopom. Vecina unimera kakav uglavnom majstori koriste ne mogu da detektuje brze promene.

Da li je ovih 3 min tacno 3 ili otprilike tri min. Ako nije, mozda dolazi do kratkotrajnog pada napona koji se ne primecuje u radu ostalih uredjaja u kuci. Ne bi bilo mozda lose da se pozajmi neki kvalitetan UPS pa da se preko njega proba radi testa.


Napon je stabilan ide od 230.6-231.2 nije bilo nikakvog prekida. Što se tiče 3 minuta ne mogu precizno da izmerim jer se on pali odprilike 10 sec.
[ umiljan1 @ 24.01.2018. 16:00 ] @
Citat:
Java Beograd:
Da li možda u međuvremenu u sobi barataš nekim drugim daljinskim, za bilo šta ?


Ne baratam nikakvim uređajem čak sam i vadio baterije iz daljinskih upravljača. Čak je meren i napon konstantno od kad upalim TV pa dok se ne ugasi i nema pada napona.
[ SASA M. @ 24.01.2018. 17:53 ] @
Samo osciloskopom mozes da budes siguran, svaki bolji servis sigurno ima, idealno bi bio digitalan jer moze da snimi merenje za analizu. Unimer ne moze da detektuje brze promene promene u mrezi, daleko je od potrebnog tako da prosto merenjnje napona zaboravi. Neki unimeri imaju mogucnost pravljenja log-a prilikom merenja ali ne mogu da detektuju smetnje koje mogu da prave uredjaji koji su u okviru iste mreze ( u stanu, zgradi, ulici). Kratak prekid moze da izazove gasenje tv a da se ne primeti na ostalim uredjajima. Jedino je prob to gasenje posle 3 min. ako je manje vise pravilno upucuje na problem sa aparatom pre nego sa mrezom, zato i kazem da bez snimanja signala ne mozes da znas sigurno.

Na ovom snimku mozes da vidis na sta mislim, u prvom delu je izmerio korektan napon sa kvalitetnim instrumentom, a na osciloskopu se vidi da nema ni "s" od sinusa kakav bi trebao da bude iz mreze. Sijalici to ne smeta da svetli normalno, pa i nekim uredjajima, ali neki mogu imati problema u radu, bilo da se ugase ili da ne mogu da startuju.
https://www.youtube.com/watch?v=XChmkKRVDUA




[ umiljan1 @ 25.01.2018. 18:23 ] @
Ustanovio sam problem.

Problem je u internet konekciji na tv-u. Iz nekog razloga više ne može da se poveže na mrežu ni putem WiFi-ja ni putem lana a zapamtio je podešavanja sa moje mreže (čak i posle reseta na fabrička podešavanja) i tako pokušavajući da se poveže se ugasi.
Kad je van dometa mreže on radi pa sam zato promenio naziv svoje WiFi mreže i sada radi bez gašenja.

Hvala svima koji su učestvovali a ako neko bude imao sličan problem evo na šta treba obratiti pažnju.
[ radujevici @ 26.06.2019. 22:11 ] @
Pozdrav drustvo!
Imam problem sa Samsung smart TV-om!
Prvo je poceo da se gasi i nece da se upali,ugasi se i lampica,onda ga uskljucim iz struje i sacekam nekoliko minuta i ukljucim ponovo u struju i on tako radi neko vreme,nekada i po nekoliko dana.Sada se ugasio i nece uopste da se upali vec dva dana!
Zna li neko sta je u pitanju?
Ja sumnjam na napojni deo,verovatno neki kondenzator ali kada sam ga otvorio i gledao nisam primetio nista pokvareno!