[ mb57 @ 16.02.2018. 17:41 ] @
Dalimilova hronika je veoma važan dokument za Čehe, jer je to prvi poznati pisani tekst na češkom jeziku, negde u prvoj četvrtini XIV veka. Tekst je takođe preveden na nemački i ima mnogo re-izdanja u ovom delu svetu zbog velike popularnosti.
Ono što je upečatljivo u vezi ovog teksta je da je na samom početku, odmah nakon uvoda, autor povezao poreklo Slovena sa izgradnjom vavilonske kule! Kao da to nije dovoljno šokantno, on uopšte ne koristi reč “Sloveni”, već koristi reč “Srbi”! Zašto Srbi, a ne Sloveni? To je misterija, ali ovaj tekst navodi da posle Božije kazne oni Srbi koji su živeli u Vavilonu preselili su se u mediteranski region.

“Mezi jinými Srbové,

tu kdežto bydlí Rekové,

podle more se usadili,

až do Ríma se rozminožili.”

http://cogniarchae.com/2015/11...-construct-the-tower-of-babel/
[ Miroslav Jeftić @ 16.02.2018. 23:38 ] @
Nije ni čudo onda što se Vavilonska kula raspala.
[ plus_minus @ 17.02.2018. 00:31 ] @
^^

:D ...

Code (php):

  return ( ( if_possible ('dundjer', 'radza_za_vreme_pauze' ) === vinkla ) ?  false : true );
 
[ starka @ 17.02.2018. 02:14 ] @
Ma, iskreno, ja verujem da je ceo svet potekao od Srba.
I naravno, ceo svet žali što se Jugoslavija raspala, Amerikanci su zbog
toga izgubili 50 kila po osobi, :D
[ Branimir Maksimovic @ 17.02.2018. 06:59 ] @
Prvo su nastali Srbi, pa amebe...
[ Java Beograd @ 17.02.2018. 07:40 ] @
Srbi su nebeski narod. Zato je sve nastalo od Srba.
[ Predrag Supurovic @ 17.02.2018. 08:05 ] @
Jedni veruju jedno, drugi drugo a onda je sprdaju međusobno jedni s drugima zato što veruju drugačije.
[ belbeg @ 17.02.2018. 08:17 ] @
Interesantan smo mi narod. Da ovo piše za Hrvate oni bi ovo proučili i ubacili u sve udžbenike i isticali to kao nepristrasan dokaz iz istorije. Kod nas je toliko je pristalica germanske škole istorije da je to poražavajuće. Sutra da napišu da smo mi njih napali u Srbiji i 1914 i 1941 vi bi se složili?
Niko se od vas nije zamislio i zapitao otkud Česima takva tvrdnja pre toliko vekova? Možda tu nečeg i ima što treba proučiti a ne ismevati.
Narod koji sam sebe ne poštuje ne može očekivati da ga drugi poštuju.
[ bojan_bozovic @ 17.02.2018. 08:33 ] @
belbeg

U mnoštvu srednjevekovnih hronika pišu budalaštine, poput te gore, samo nacionalistima ne odgovara što im se ne veruje.