[ Count Zero @ 28.02.2018. 18:23 ] @
Odjavio kola, odneo tablice, probušili mi saobraćajnu.
Kako sad da ih prodam? Pita me jedan lik da li može na ovlašćenje?
Koja je druga opcija? Da imamo ugovor i da ide na njega?
Kako ja dokazujem da sam ja sad vlasnik, kad mi je odjavljen auto?
[ botr @ 28.02.2018. 19:34 ] @
Nikako na ovlascenje, da kasnije ne bi imao problem. Kad vec kupujes/prodajes auto, izdvoji i malo para za prenos. Normalno ih prodajes, trebalo bi uguvor da se pravi na osnovu te stare saobracajne, najbolje da nadjes neku agenciju i zavrsis to za sitne pare.
[ bakara @ 28.02.2018. 20:06 ] @
Citat:
Count Zero:

Kako sad da ih prodam? Pita me jedan lik da li može na ovlašćenje?

Kazes mu da je auto odjavljen i da mozete da napravite samo kupoprodajni ugovor.

Citat:
botr: Nikako na ovlascenje, da kasnije ne bi imao problem. Kad vec kupujes/prodajes auto, izdvoji i malo para za prenos.

tesko ce se prodati auto bez davanja ikakvog ovlascenja, ja to na prvu ne bih kupio.
Tek kad sam siguran da je sve OK prenosim na sebe.
[ etjen @ 28.02.2018. 20:11 ] @
ja nikad ne bi prodao auto bez odmah prenosa. Jednom davno sam dao ovlašćenje i obilo mi se o glavu, u stvari 2 puta
[ sasa022 @ 28.02.2018. 20:19 ] @
Podatak da si ti vlasnik nije obrisan ni u MUP-u ni u cipu na saobrcajnoj.
( ako imas citac smat kartica mozes i sam da ocitas saobracajnu )

Prodajes auto - kupac prevodi i registruje na sebe.
Ovlascenje ( i da si u mogucnosti da napravis ) izbegavaj u sirokom luku !!!

Prvo idete kod notara gde popunjavate kupoprodajni ugovor i vrsite overu , posle toga se placa porez i kada dobijete i tu overu , kupac tj. novi vlasnik ide na tehnicki i registraciju.
[ Count Zero @ 28.02.2018. 20:48 ] @
OK, ljudi, hvala lepo
[ bakara @ 28.02.2018. 21:31 ] @
Citat:
etjen:
ja nikad ne bi prodao auto bez odmah prenosa. Jednom davno sam dao ovlašćenje i obilo mi se o glavu, u stvari 2 puta

Kako ti se obilo o glavu?

das ovlascenje sa ogranicenim rokom trajanja i napravis kupoprodajni ugovor, to je sve...
Moze da se slika sa tim, a ako napravi nesto imas ugovor u kome pise od kog datuma sve prelazi na njega.
[ Count Zero @ 28.02.2018. 21:36 ] @
E, a ako hoće neko da kupi za delove i to, kako to ide? Opet mora ugovor, pa posle ako on ubaci motor u druga kola, imaće neku vezu br. motora i auta i to, ne?
[ since1986BC @ 28.02.2018. 21:39 ] @
Svoj auto sam odjavio, vratio tablice. Nisam hteo da imam vece troskove nego sto moram.
Iako su mnogi govorili da nema sanse da tako prodam auto.

Srbija...

Kada sam ga prodavao, izasao sam u susret kupcu i probne tablice su bile o mom trosku. Svesno isao na tu varijantu.
Platio sam negde oko 3 hiljade dinara za njih (coveku bilo dosta jedan dan), ne secam se bas.
U svakom slucaju bile su jeftinije nego da mi stoji registrovan auto.
[ sasa022 @ 28.02.2018. 22:36 ] @
@Count Zero

Ako karoserija ide u staro gvozdje , onda pravis ugovor samo za motor.
Ako ce da se koristi i karoserija onda prodajes po redovnoj proceduri.
[ Darko Nedeljković @ 01.03.2018. 07:48 ] @
Citat:
bakara:
das ovlascenje sa ogranicenim rokom trajanja i napravis kupoprodajni ugovor, to je sve...

Ja takodje nikad nisam i ne bih davao nikakvo ovlascenje, kad su me pitali moze li uvek sam odgovorio da ne dolayi u obyir i kome auto odgovara taj nije odustajao zbog toga. Na auto placu i od pravnog lica takodje ne mozes kupiti na ovlascenje, nego ti gledaj i proveravaj koliko ti volja, pa kad budes siguran da hoces da kupis onda dobijes faktutu i mozes da vozis. Ti naravno rezonujes da se moze dokazati MUP-u i parking servisu ko je kriv za snimljene prekrsaje, ali zanemarujes moje vreme koje treba da potrosim na odlazak do tih institucija i dokazivanje.

Citat:
Odjavio kola, odneo tablice, probušili mi saobraćajnu.
Kako sad da ih prodam?

To je ustvari i jedini 100% legalan nacin. Svi bi trebalo da rade tako, sad sto nece to je druga prica.
[ Java Beograd @ 01.03.2018. 08:53 ] @
Nekad nije bilo kamera, parking servisa i sličnih. A porez na prenos vlasništva je bio jako visok.
Sad se to promenilo.

Nije više neka cifra za prenos, i ne treba jajariti, davati ovlašćenje i slično. Plati - klati - svi srećni i zadovoljni.
[ etjen @ 01.03.2018. 17:50 ] @
Bakara, Darko je već delimično odgovorio...
Problem je sa parking servisom još i najmanji. Meni se desilo da je auto sa mojim tablicama napravio udes i pobegao
(udario je pešaka) i policija je došla meni na vrata da me privode...
Nisam uspeo odmah da nadjem ovlašćenje i bilo je povuci potegni, na kraju sam imao neku vezu u supu koji mi je pomogao
da nađemo kupca koji je sve priznao kad je priveden (ja sam se sećao imena i dela grada gde je stanovao)

Tako nešto ne bih nikad više, a plus kamere i parking. Apsolutno nepotrebno smaranje kad prodaš auto.
Meni nije jasno zašto ti nećeš da prevodiš, šta očekuješ? Kupiš auto i ako ti se za par nedelja nešto ne svidi, vratiš ga prodavcu??!?
[ bakara @ 01.03.2018. 21:44 ] @
Ja tako oduvek radim, vozim par nedelja a onda prevedem na sebe.
Istina je i da do sada nisam imao problema niti losih iskustava a promenio sam mnogo automobila.

Mislim da bi me to odbilo kada kupujem auto i dalo sumnju da prodavac nesto krije.
Uvek sam imao taj moto u glavi, ako ne veruje on meni, onda ne treba ni ja njemu...

To je moje misljenje, nemojte mi zameriti.
[ Darko Nedeljković @ 02.03.2018. 07:30 ] @
Citat:
Ja tako oduvek radim, vozim par nedelja a onda prevedem na sebe.
Istina je i da do sada nisam imao problema niti losih iskustava a promenio sam mnogo automobila.

ne zameramo mi tebi nego hocu i ja tako ako ima budala. Treba mi oko 25 godisnje, svaki po dve nedelje da vozim besplatno i onda vratim, smislicu do tad vec zasto mi se ne svidja.
[ bakara @ 02.03.2018. 11:51 ] @
Ja nisam pominjao nikakvo vracanje polovnog vozila.
[ etjen @ 02.03.2018. 15:18 ] @
šta je onda poenta? Prodaš ga dalje (ako ne valja) uz pomoć ovlašćenja?
[ bakara @ 02.03.2018. 15:27 ] @
Pa ne ulazis u dodatne troskove ako ne valja, nego gledas sta ces dalje.

Nisam imao lose iskustvo, ali ako auto ispada neispravan verovatno i da bih ga vratio.

Znam ja i par ljudi koji su kupili automobile sa neispravnim motorom isto tako uz uslov da se odmah prevedu.
[ Java Beograd @ 02.03.2018. 19:14 ] @
Citat:
bakara:Nisam imao lose iskustvo, ali ako auto ispada neispravan verovatno i da bih ga vratio.
Ti bi možda auto vratio, ali ti prodavac sigurno ne bi vratio pare. Po zakonu, polovni automobili se kupuju u viđenom stanju, bez garancije i mogućnosti povraćaja novca.

Da li bi ti nekom, ko je od tebe kupio auto, vratio pare ako ti dođe posle nekoliko dana i kaže kako ovo ili ono ne valja ?
[ bakara @ 02.03.2018. 20:03 ] @
E moj Java, pa mislim da znas odgovor na sva pitanja koja si mi postavio
[ Darko Nedeljković @ 03.03.2018. 07:25 ] @
Citat:
bakara:
Znam ja i par ljudi koji su kupili automobile sa neispravnim motorom isto tako uz uslov da se odmah prevedu.

Sta se podrazumeva pod neispravnim motorom? Ako se za novi automobil ne priznaje garancija za motor do potrosnje ulja od pola litra na 1000 km, onda koliko tolerises za popovan? Sta drugo moze biti - pali lampice, dimi, nece da vuce...? Uglavnom se sve moze videti pre kupovine.
[ Darko Nedeljković @ 03.03.2018. 07:34 ] @
Jednom sam prodavao auto i dodje kupac koji se nesto valjda razume i krene da nabraja - ne valja ti ovo, ne valja ti ono. Ja kazem - ne burazeru, to sve ne valja TEBI ako ga kupis, a meni moze da ne valja samo na automobilu koji ja kupim i nameravam da vozim. Dakle, kupio si polovan automobil i nisi zadovoljan stanjem nekog dela - izvoli, popravi ga onda, sta prodavac ima sa tim.
[ Java Beograd @ 03.03.2018. 10:04 ] @
Meni tako slično, pre više godina. Potencijalni kupac: "Ne valja to ovo, ne valja ti ono ... "
Kažem, "Znam, zato ga i prodajem, i zato je cena ta kolika je. " Imaš novi da kupiš u radnji, sve mu je ispravno.
[ bakara @ 03.03.2018. 22:39 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bakara:
Znam ja i par ljudi koji su kupili automobile sa neispravnim motorom isto tako uz uslov da se odmah prevedu.

Sta se podrazumeva pod neispravnim motorom? Ako se za novi automobil ne priznaje garancija za motor do potrosnje ulja od pola litra na 1000 km, onda koliko tolerises za popovan? Sta drugo moze biti - pali lampice, dimi, nece da vuce...? Uglavnom se sve moze videti pre kupovine.

Neispravan motor, pukla glava, i dize temperaturu, auto ne registrovan vlasnik ne dozvoljava probu osim u dvoristu, sve drugo deluje OK
Kupac kupio, registrovao auto na sebe, stavio tablice i na putu do kuce odmah dize temperaturu, takodje klima ne radi, busan hladnjak.
Auto je vracen, ali bez para za prenos i registraciju.

Drugi slucaj je slican...
Takodje auto ne registrovan, nema probe osim u krugu auto placa.
Par dana kasnije motor neispravan nema kompresiju.
Radjena generalna o trosku vlasnika.

[ Darko Nedeljković @ 03.03.2018. 22:55 ] @
Tebe bas hoce ti kvarovi motora. Meni se to nije desavalo, a obicno biram auto koji ocigledno treba servisirati, po niskoj ceni i da ja sve servisiram originalnim delovima... Takodje, kad auto prodajem racunam da je u losijem stanju jer bi mu trebalo gomilu delova promeniti, a ako neces mozes momentalno da sednes i vozis do Norveske. Kompresija moze u dvoristu da se izmeri alatom koji ukupno kosta ispod 50 evra, a slazem se da je fino ako se moze dogovoriti garancija na klimu, a ako ne moze jos u dvoristu vidis ako lose radi i planiras 200 evra za popravku.
Bilo kako bilo, udaljili smo se od teme. Sustina je da je sasvim normalno da automobil bude odjavljen i da se radi prenos, sasvim je normalno i da novi vlasnik ulozi do 500 evra u poboljsavanje izgleda i funkcionalnosti vozila, a mene malo plase oglasi gde pise da je sve u stanju kao novo i perfektno.
[ bakara @ 03.03.2018. 22:58 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Tebe bas hoce ti kvarovi motora.

Pa ja lepo napisao na prethodnoj strani da ja nisam imao losa iskustva.
To je samo par primera za koje ja licno znam gde su ljudi pukli pare sto im se zurilo.
[ Count Zero @ 05.03.2018. 18:57 ] @
Prodao sam kola
Lik neće ni da ih registruje, oće da vozi po selu, tako da će da šlepa sad za neki dan i ode on.
[ etjen @ 05.03.2018. 19:22 ] @
eto
[ Count Zero @ 18.04.2018. 11:57 ] @
Evo na osnovu mog primera da znate da definitivno bez prevoda i ugovora ne radite ništa, pa bolje da se (ako je krš) batali i rasproda u delovima ili da se baci, nego ovako.
Lik kome sam prodao kola, prodao nekom drugom i taj drugi udario u neku ogradu u obližnjem selu i pobegao. Policija zove mene, objašnjavam im da sam vozilo odjavio i da nisam ja vozio, oni kažu - nađi ko je vozio ili ćemo tebe da sredimo.
I sad bogapitaj šta će biti. Tj, u najgoroj opciji, taj lik će se praviti lud, a mene će da oglobe za sve moguće štete. Već sam angažovao advokata.
Srećom nije neko stradao ili slično.
[ anon142305 @ 18.04.2018. 12:25 ] @
Citat:
Count Zero: oni kažu - nađi ko je vozio ili ćemo tebe da sredimo.

Zar to nije njihov posao?
I sta im znaci ovo da ce tebe da srede, jel to neka pretnja?
[ Count Zero @ 18.04.2018. 12:28 ] @
Pa bukvalno su rekli kao nađi ko je i dovedi ga, ja reko pa ne mogu da ga ja hapsim, kažu mi imamo tebe i ne moramo nikog da tražimo i ti ima da platiš velike kazne i šlep i sve moguće odštete, reko pa ja nisam ništa bukvalno uradio, osim što nisam preveo, nisam nikom naudio.
Advokata sam zvao, kao što rekoh, pa ako krene dalje nizbrdo, da se izvadim na sudu koliko uspem. Evo ne znam.
Haos.
[ anon142305 @ 18.04.2018. 12:42 ] @
Kakva sprdnja od drzave... Ajd, javi sta je bilo.
[ bakara @ 18.04.2018. 13:38 ] @
Pa pokazi im ugovor kome si prodao vozilo pa nek ga oni traze.
[ gilopile @ 18.04.2018. 13:49 ] @
Kazi da ti je vozilo taj dan ukradeno. Pa neka ga traze i hapse.
[ bakara @ 18.04.2018. 13:57 ] @
Tada bi morao imati prijavljenu kradju.
Dok nije prijavio nista mu ne fali.

Znaci mora imati dokaz od kada nije on odgovoran za vozilo.
[ Count Zero @ 18.04.2018. 15:52 ] @
Našli su lika koji je upravljao i to je to, srećom.

[Ovu poruku je menjao Count Zero dana 18.04.2018. u 19:57 GMT+1]
[ Doktor Hlad @ 23.04.2018. 13:22 ] @
Citat:
IUOP_1:
Kakva sprdnja od drzave... Ajd, javi sta je bilo.


Sto? Sta je problem sa drzavom? Koliko shvatam pricu ovde drzava radi upravo onako kako i treba. Nije napravljen ugovor, drzavi nije placen porez na prenos... i sad je drzava problem?

A jos genijalniji mi je ovaj sto kaze "reci da je ukraden". Osim sto je u celoj prici utajen porez sada ga jos terate i krivicno delo da pravi. Ja bih pre rekao: kakva sprdnja od gradjana ove drzave :)
[ anon142305 @ 23.04.2018. 13:57 ] @
Citat:
Doktor Hlad: Sto? Sta je problem sa drzavom? Koliko shvatam pricu ovde drzava radi upravo onako kako i treba. Nije napravljen ugovor, drzavi nije placen porez na prenos... i sad je drzava problem?


Koliko ja shvatam pricu, covek je auto odjavio i ima dokaz za to. Da, nije placen porez i, ako zakon tako kaze, onda treba da bude sudski kaznjen za to, za neplacanje poreza (ili koja kod dazbina da je u pitanju), a ne da bude odgovoran za nesto sto je neko drugi uradio.

E zato je ovo sprdnja od drzave.

Evo, zamisli ovaj slucaj. Meni neko tokom noci ukrade auto ispred zgrade i nacini neko krivicno delo. Po tvojoj logici i logici ove ispravne drzave, ja treba da budem odgovoran za to, jer nisam u pola noci otisao do parkinga i onda prijavio kradju?

Ma jok, uopste nije sprdnja od drzave.
[ Java Beograd @ 23.04.2018. 14:00 ] @
A tek ova sprdnja sa nevažećim - važećim saobraćajnim dozvolama ! Bruka, ali totalna.

Čak će ispasti da sam ja sa čćžđ tablicom u prednosti, jer neću da budem u nedomici dali će inostrani carinik da me vrati sa graničnog prelaza.
[ Doktor Hlad @ 23.04.2018. 14:28 ] @
Citat:
IUOP_1:Evo, zamisli ovaj slucaj. Meni neko tokom noci ukrade auto ispred zgrade i nacini neko krivicno delo. Po tvojoj logici i logici ove ispravne drzave, ja treba da budem odgovoran za to, jer nisam u pola noci otisao do parkinga i onda prijavio kradju?


Naravno da ne treba da budes odgovoran ali ce i dalje da bude potpuno normalno da ce drzava prvo kod tebe da zakuca na vrata. I naravno da drzava nece da ti pravi problem ako kazes da ti je ukrao auto neko dok si spavao. Zato takav eventualni slucaj nema nikakve veze sa ovim sto se desilo.

To sto je on odjavio auto ne znaci da taj auto vise nije njegov.
[ anon142305 @ 23.04.2018. 14:39 ] @
Normalno je da ce doci kod vlasnika i izvrsiti istragu sta se desilo. Nije normalno da imaju zakonsku potporu u tome da kazu ti nadji krivca ili cemo tebe da skembamo.

Ciji je auto, to je bitno za poreske organe. A istrazni koriste te podatke, ali ne mogu da kaznjavaju za nesto sto nije u njihovom delokrugu rada.
[ Doktor Hlad @ 23.04.2018. 15:44 ] @
Citat:
IUOP_1: Nije normalno da imaju zakonsku potporu u tome da kazu ti nadji krivca ili cemo tebe da skembamo.


U pravu si potpuno. Trebalo je samo da ga skembaju.
[ anon142305 @ 23.04.2018. 16:31 ] @
Bravo care, mnogo si bistar.
[ Count Zero @ 23.04.2018. 16:35 ] @
Hej, nemojte me tući samo.
Kola sam jedva prodao za neku crkavicu od koje može da se kupi nižerazredni bicikl, bilo je bukvalno da ga se rešim budzašto, da sam još tražio da pravimo ugovor, overavamo kod notara i ostalo, tek niko ne bi kupio. No, ispostavilo se da to nije bilo baš pametno, šta da se radi - nešto se bar nauči.
A to za utaju poreza, kad bismo se zaje8abali, bilo bi sasvim u redu. Ja ne podržavam bilo kakvo kršenje zakona, niti opravdavam, ali dajte da ne budemo smešni, utaja tipa 20 evra poreza, wow
[ Doktor Hlad @ 23.04.2018. 19:12 ] @
Znaci, ako utajis 20 evra poreza onda to nema veze? Izgleda da nisam samo ja bistar ovde :)

A sa druge strane ocekujes od drzave da funkcionise proaktivno i da na tvoje "majke mi, prodao sam auto" oni krenu da istrazuju kod koga je...
[ Count Zero @ 23.04.2018. 19:48 ] @
Ohladi, doktore Hlad, u redu je, pravna država funkcioniše, sve je u redu, žao mi je što nisam kažnjen, to bi te možda usrećilo, ali sutra je novi dan, ko zna koliko ljudi će biti kažnjeno za nedela, ko zna koliko utaja poreza će biti otkriveno i vraćeno u kasu, da se ima od čega da se sazida škola, da se naprave putevi, da nastavnici dobiju plate, da bake i deke dobiju penzije i da jedna mala Sanja dobije nov trotinet za rođendan.
[ Doktor Hlad @ 24.04.2018. 12:38 ] @
Citat:
Count Zero: žao mi je što nisam kažnjen


Nema potrebe za patetikom. Ja i nemam bilo kakav problem sa onim sto si ti rekao. Ja samo imam problem sa drugim diskutantima koji su u fazonu da se pljuje po drzavi bez obzira da li je drzava u ovom slucaju u pravu ili nije.
[ Turmen @ 25.04.2018. 11:58 ] @
Ništa, ali ništa bez odgovarajuće papirologije.. Ja sam auto kupio od brata od tetke, pa smo čamili po opštinama, pukli pare kod notara da bi smo ispoštovali proceduru.. Upravo zato, čuknuću nekog, pozajmiću auto drugaru koji će čuknuti nekog ili nešto treće, a moj brat od tetke će morati da objašnjava nekom da to nije njegov auto nego da je on to prodao bratu, koji je pozajmio ortaku bla bla bla.. U mom slučaju je isuviše smešna cifra bila u pitanju, uzeo sam ovlašćenje, registrovao posle mesec dana i mirna Bačka..
[ SunnyBoy @ 25.04.2018. 16:16 ] @
Citat:
Count Zero:
... da sam još tražio da pravimo ugovor, overavamo kod notara i ostalo...


Cek sad, kako mislis da on moze da registruje vozilo bez ugovora, prevoda?
Dalje, kako mislis da on moze da vozi auto ako ga ne registruje?

I jos, kako mislis da ce policajci da nadju ko je napravio karambol.

Zamisli da neko zgazi kolonu dece iz vrtica, sa sve vaspitacicom i onom tetom sto se stalno muva po kuhinji, brise pod i pomaze vaspitacicama.
Drugovi/gospoda `cajci dodju na adresu na kojoj je poslednji put registrovan auto, pokucaju i pitaju:
- Izvinite gospodine, da niste mozda vi slucajno zgazili 28-oro dece, vaspitacicu, tetkicu i psa koji ih je pratio dok su isli na piknik?
- Ja? Otkud vam to pada na pamet? Pa ja osim one gomile kazni koje sam platio, a neke i nisam, nikad ni jedan prekrsaj nisam ucinio. Sta vi mislite kakav sam ja vozac. Nema boljeg of mene odavde do Shumachera, mada se on vise ni ne broji. Ono jeste da sam polozio iz sedmog puta, a komisija sa sve kumovim rodjakom na celu posle isla na jagnjece pecenje, ali vi mene vredjate.
- Molim vas, nemojte da se vredjate. Vidimo mi vec po vasem licu da ste vi jedan posten covek i ne biste nas nikako lagali, cak ni ako vam preti dozivotna robija. Izvinte jos jednom... Poslao nas sef smene... Ma budala, misli ako ste vlasnik kola da imate ikakve veze sa njima...
- Ma ja sam ta kola odavno prodao...
- Mozeter li nam reci kome ste ih prodali, mozda adresu te osobe, broj licne karte da budemo sigurni da nema dva lica sa istim imenom i prezimenom?
- Ma otkud. Da sam ga pitao za podatke, nikad kola ne bi prodao. Svakako ce da vozi po svom selu i avliji, ako je sa sela. Ako je iz grada, onda ce voziti na tablice na moje ime, ali kakve to ima veze sa mnom...?
- Da li se bar secate kako izgleda, visina, godine, boja kose, ociju,...?
- Pa siguran sam da je, sto se tice godina, bar osnovnu skolu zavrsio, a mozda je vec i u penziji. Visina, pa izmedju metar i cetrdeset i dva dvadeset. Boja ociju... je**m li ga, ni zenine oci ne znam koje su boje. Kosa? Ma to se stalno sisa, sto bi neko uopste to i pamtio, taman upamtis da je kratka, kad ono poraste, onda tako upamtis, a ono tip se osisa. A svakako nije ni kupovao za sebe, vec poznanika koji nije imao vremena da dodje... A i bolje se doznaje u auta of onog drugog.
- Pa kad ste prodali auto, gde ste ga prodali?
- Onomad kad se javila prva bud... ovaj, musterija da ih kupi. A prodao bih ih gde god, i u Kosovskoj Mitrovici, i to juznoj, samo da ih neko kupi.
- Hvala vam gospodine na iscrpnim informacijama i jos jednom se izvinjavamo na smetnji i uznemiravanju. A sad, idemo mi da kucamo na svaka vrata u Srbiji i pitamo da li su oni kupili auto of vas i mozda ga preprodali nekom ko je pozajmio nekom drugom, a rodjak tog nekog drugog dao prijatelju da proba kako vuce po putu gde su deca resila da smetaju. Krenucemo of Horgosa, pa na jug, Zoraninim koridorom 10, da nesto ne propustimo.

Eto, postoji druga opcija, privedu te i kazu da stitis pocinioca krivicnog dela, sto te cini saucesnikom. Pritvor 48 sati, pretraga kuce, ispitivanje svih tvojih poznanika, poslodavca,... Pa ti vidi.
[ Count Zero @ 25.04.2018. 19:36 ] @
Dobro de, apsolvirali smo sve, nemojte napinjati više.