[ shone01 @ 23.03.2018. 20:36 ] @
Procitao sam sve teme koje sam mogao da nadjem o sporetima, i nisu mi puno pomogle za razliku od teme za ves masine...

Zanima me koji elektricni sporet za oko 50 000 dinara se jako dobro pokazao? Koje brendove da izbegavam, koji valjaju?

U jednoj prodavnici hvale gorenje na sva usta, u drugoj kazu da gorenje pravi najgori proizvod i da ako hocu kvalitet uzmem bosha za 60 i nesto hiljada. Takodje mi kazu da je Beko FSM 67320DXT jako dobar za ulozen novac.

Svaka pomoc je dobrodosla.
[ Almir87 @ 23.03.2018. 23:21 ] @
Ništa bira, ništa beko, indesit.. Sve je to isto.. Loši prekidači, loši kontakti, presjeci kablova.. Kada bi uzimao, uzeo bi Gorenje pola struja pola plin.. Mada nije puno odmakao od ovih drugih.. Al eto odmakao je.. Malo..
[ shone01 @ 24.03.2018. 01:06 ] @
Citat:
Almir87:
Ništa bira, ništa beko, indesit.. Sve je to isto.. Loši prekidači, loši kontakti, presjeci kablova.. Kada bi uzimao, uzeo bi Gorenje pola struja pola plin.. Mada nije puno odmakao od ovih drugih.. Al eto odmakao je.. Malo..



A nesto jace od gorenja, bosh, electrolux? U principu mogu dati ja i 60, kad vec uzimam planiram da uzmem kvalitetno po mogucstvu sa dugom garancijom pa da sam miran duzi niz godina...
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 01:22 ] @
Citat:
shone01: A nesto jace od gorenja, bosh, electrolux?



Electrolux.
[ shone01 @ 24.03.2018. 01:27 ] @
Koji model? I ako mozes da obrazlozis zasto?
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 01:33 ] @
Citat:
shone01: Koji model? I ako mozes da obrazlozis zasto?


EON 398B, zato što ga Ja imam i prezadovoljan sam.
[ shone01 @ 24.03.2018. 01:41 ] @
Ne mogu da nadjem taj model cak ni na stranim sajtovima... A EKC 6450AOX?
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 01:58 ] @
Naravno kada je "Limited Edition" i to za stranjsko tržište.
[ mjanjic @ 24.03.2018. 08:17 ] @
Hm, ja sam pre nekoliko godina kupio MB mini šporet, da ga iznesem na terasu i sl. kad zatreba, i jednom se desilo da ne radi, kao da nema napajanja.

Ja otovrim, ispostavi se da na prekidačima ima napona i na ulaznim i na izlaznim kontaktima kad su uključeni, ali ne svetle lampice ili jedva svetle. Izmerim napon unimerom, sve u redu...

I tako, tek kad sam otkačio žice na razvodu gde dolazi glavni kabl za napajanje i sve ih lepo očistio, proradio je normalno.
Ali, koliko su tanke žičice koje idu do grejača, to je smešno u odnosu kako se nekada radilo... ali, to i nije skupo da se zameni, samo je problem što je ušteda na svakom uređaju smešna u poređenju sa tim kad se raširi priča po internetu o kvalitetu (mislim na bilo koji brend i uređaj gde se štedi na sitnicama).
[ shone01 @ 24.03.2018. 13:17 ] @
Niko nema neku preporuku za konkretni model ili bar marku?
[ gti2 @ 24.03.2018. 13:33 ] @
Posto ti u profilu ne pise odakle si, gledaj da imas ovlasceni servis u svom mestu ili neposrednoj blizini.
Moj glas takodje ide za Electrolux ili AEG (isto je) i to sto jednostavniji model.
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 13:42 ] @
Lepo napisah Electrolux.
[ shone01 @ 24.03.2018. 16:01 ] @
Iz Novog Sada sam. I ako nisam negde promasio, mislim da nema servisa za Elektrolux u NSu. Model Electrolux šporet EKC 6450AOX mi je interesantan, mislite da je dobar izbor za te pare?

EDIT: Ima i 5 god garancije...

[Ovu poruku je menjao shone01 dana 24.03.2018. u 17:12 GMT+1]
[ gti2 @ 24.03.2018. 16:35 ] @
Ovlašćeni servis u NS-u se nalazi u Đorđa Zličića.
[ shone01 @ 24.03.2018. 17:25 ] @
Zahvaljujem. Sta mislis o modelu EKC 6450AOX?
[ gti2 @ 24.03.2018. 17:37 ] @
Ne mogu da ti kazem nista konkretno vezano za bilo koji model jer je to jednostavno nemoguce ispratiti (svaki proizvodjac izbaci vise modela svake godine).Mogu da ti kazem da je u pitanju ozbiljan proizvodjac sa visedecenijskim iskustvom.Naravno da kvalitet nije na nivou aparata proizvedenih pre 20 godina, ali nije ni kineski krs.U rangu je sa Boschom i Siemensom, ali su delovi malo jeftiniji.Kod mene u kuci je sve AEG Electrolux osim bas sporeta jer sam njega dobio kao svadbeni poklon
[ shone01 @ 24.03.2018. 17:54 ] @
Onda cu najverovatnije da uzmem pomenuti model osim ako neko ne predlozi nesto pametnije :) Hvala !
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 18:07 ] @
Meni se Electrolux EKC 6450AOX sviđa. Što se tiće ringli i rerne to je u pricipu isto sa ostalim proizvođačima. Odlično rešenje sa dugmićima koji se uvlače i ne štrče van gabarita.
[ shone01 @ 24.03.2018. 19:39 ] @
Rerna nije ista, slabiji model ima manje grejaca, nema vodjice za izvlacenje itd. Al razlika je vrv minimalna... Vodim se logikom da je bolje da dam vise i da kupim valjano nego da kasnije muku mucim sa kvarovima itd.
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 19:45 ] @
Vodiš se srpskom politikom oko kupovine uređaja, ne kupuješ za ceo život.
[ shone01 @ 24.03.2018. 19:50 ] @
Nisam ni rekao da kupujem za ceo zivot, ali kad ga kupim ne planiram da mislim o sporetu u skorije vreme.
[ zeoN_Rider @ 24.03.2018. 19:59 ] @
Sa Electrolux-om nećeš.
[ ironman @ 16.02.2020. 21:28 ] @
Kako vam se cini
https://www.electrolux.rs/kitc...rs/electric-cooker/ekc52950ox/

Dugo sam se premišljao oko kinesko turskih marki Gorenje-Končar-Beko-Hansa, i rekoh da dodam još malo za bolje ime.
Ima li ovaj nekih bitnijih mana?
[ test1234 @ 17.02.2020. 10:37 ] @
Još je nov model, relativno, ali ga prave Turci i Poljaci tako da izadje mu na isto.
[ mjanjic @ 17.02.2020. 13:29 ] @
Ne znam kakva je ploča kod Electrolux-a, pretpostavljam da je po nekom standardu (dimenzije, način spajanja sa ostatkom kućišta šporeta, itd.), ali za svaki slučaj proveri kako stoje sa rezervnim delovima (na prvom mestu pločom), za svaki slučaj, da ne bude posle ploča skuplja od celog šporeta.
[ bakara @ 17.02.2020. 13:40 ] @
pa ovo je klasican sporet, nema tu neke velike nauke, manje - vise svi su vrlo slicni.
[ mjanjic @ 17.02.2020. 15:07 ] @
Nije klasičan, nego sa pločom staklo-keramika. Dešava se da ploča pukne (ispusti se nešto, itd.), a posle se ispotavi da se ne može naći kao rezervni deo ili je preskupa - mada, to je više svojstveno kinezima nego šveđanima, ali treba ipak proveriti.
[ test1234 @ 17.02.2020. 15:14 ] @
Sve ploče su Eurocera ili Cerant tako da nema neke nauke.
[ ironman @ 17.02.2020. 15:34 ] @
Citat:
test1234:
Još je nov model, relativno, ali ga prave Turci i Poljaci tako da izadje mu na isto.
Kako se vidi gde se koji model proizvodi?
[ ademare @ 17.02.2020. 16:08 ] @
Kada odes u prodavnicu licno , svaki komad , model mora da ima deklaraciju , na kojoj pise zemlja porekla . Turci vole da napisu Made in Europa iako ih prave u Aziji ! Na taj nacin obmanjuju kupce sirom Evrope jer oni pomisle da se radi o EU !

Prodavci su duzni da ti pokazu deklaraciju za svaki proizvod.

Takodje postoji i oznaka na deklaraciji Zamlja Uvoza ! Pa potrosaci cesto od toga pomisle da je zemlja proizvodnje ! Tako dok je Slovenacki Merkur bio ziv na proizvodima su imali Nezakonito deklaracije na Slovenackom jeziku ! U Srbiji deklaracija Mora biti na Srpskom .

Tako su varali kupce jer pise na Slovenackom zemlja ... Slovenija , a .... Kitajska ! Niti 99% kupaca u Srbiji zna sta je Kitajska , pa samo proleti pogledom , procita Slovenija i misli da je napravljeno u Sloveniji !
[ bakara @ 17.02.2020. 17:50 ] @
Citat:
mjanjic:
Nije klasičan, nego sa pločom staklo-keramika. Dešava se da ploča pukne (ispusti se nešto, itd.), a posle se ispotavi da se ne može naći kao rezervni deo ili je preskupa - mada, to je više svojstveno kinezima nego šveđanima, ali treba ipak proveriti.

Pa oni stari sporeti sa ringlama vise se i ne smatraju klasicnim jer staklo keramicka ploca odavno nije neka egzotika,
ovaj elektroluks sa linka je najklasicniji sa mehanickim komandama i na njemu nema nikakve egzotike...

Ako kojim slucajem razbije plocu svakako nece to popravljati tako da je svejedno da li je u pitanju koncar, elektroluks ili bosch jer ce ta popravka biti neisplativa.

Evo ti bas primer za elektroluks,

moja tasta je razbila spoljnje staklo na elektroluks rerni, rerna je potpuno funkcionalna i sa onim unutrasnjim osim estetike...
staklo moze da se kupi drugo, ali to niko normalan nece kupiti jer kosta 25000 koliko i cela rerna.

naravno da nismo kupili staklo.
[ mjanjic @ 17.02.2020. 18:11 ] @
Da, radi se o nekom kaljevom ili kakvom već staklu, i neki servisi mogu da iseku to staklo po meri, za poprilično manju cenu.
[ bakara @ 17.02.2020. 18:15 ] @
Da, tako su i meni rekli za rernu...ali nema od toga nista
[ ironman @ 29.02.2020. 22:14 ] @
Zainteresovao sam se za Zanussi kao jeftiniju verziju Electroluxa, pise da su made in Romania, jel to problem?
[ mjanjic @ 01.03.2020. 02:39 ] @
Proveriš ko je ovlašćeni distributer i servis, pa malo pročitaš po internetu iskustva drugih sa njima. Ako su iskustva OK, uzmeš, ako su loša, zaobiđeš.
Šta vredi što je šporet solidan, ako se desi neki kvar u garantnom roku, a posle moraš nekoliko puta da ga šalješ u servis i oni ga drže tamo po mesec dana.

Za Zanussi šporet videh da kod nas ima samo nekoliko modela, što ne mora da znači ništa loše.
Meni se konkretno ne sviđa što je u rerni sijalica iza grejača, pa se može desiti krene često da crkava.

Takođe, cena je u rangu pojedinih modela Gorenja, kojih svakako ima više modela pa je i izbor veći, a takođe imaš maltene u svakom gradu Gorenje servis.


Najbolje je da odeš do prodavnice i baciš pogled na konkretne modele, a posebno kakva je rerna, kakvi su grejači (otvoreni ili ne), kakav je ventilator, itd.