[ bordzija @ 04.04.2018. 21:37 ] @
Interesuje me koliko moze da sastavi filter klime po Beogradu? Ja u principu po gradu vozim sa obavezno zatvorenom cirkulacijom od poplave ovih jeftinih EURO 3 dizela na nasem trzistu sto je svaki drugi bez katalizatora tj filtera pa dime kao ludi. Ponekad me stipaju oci na semaforu kada su u pitanju vw ili audi dizelasi, megani i alfe jtd one mi najvise smrde.

U principu sam uvek leti odsutan ali evo pre neki suncan dan mi se opet ogadila voznja po gradu.
[ etjen @ 05.04.2018. 15:32 ] @
ja menjam na svakom redovnom servisu, znači oko 10000km
[ bordzija @ 05.04.2018. 19:12 ] @
Jel bude crn ko ugalj? Meni po beogradu nikada nije bio tako crn uvek je bio vise nov ali u zadnje vreme ko da je vozen pariz dakar posle 10.000 km. Moram da menjam u rukavicama
[ vladd @ 06.04.2018. 10:55 ] @
Jednom godisnje mora da se menja. Istina, bar si siguran da od silnog katrana nece biti razvoja nekih bakterija :D
[ etjen @ 06.04.2018. 15:33 ] @
nemam pojma kakav je, menjaju ga u servisu, ni ne vidim ga.
Inače, nabavljam neki sa aktivnim ugljem...
[ bordzija @ 06.04.2018. 17:03 ] @
Ja juce kupio neki obican za moj auto iz dva dela je, 800 dinara fino izgleda stavljam fotku originalnog cim zamenim :)
[ since1986BC @ 06.04.2018. 17:54 ] @
Citat:
bordzija:
Ja u principu po gradu vozim sa obavezno zatvorenom cirkulacijom od poplave ovih jeftinih EURO 3 dizela na nasem trzistu sto je svaki drugi bez katalizatora tj filtera pa dime kao ludi.

+1
[ zeoN_Rider @ 06.04.2018. 18:03 ] @
Jedna sezona i onda nov.
[ bordzija @ 06.04.2018. 18:50 ] @
Pitam jer mi je malo mnogo da dajem 50 evra za originalni polenski filter klime u ovlascenom servisu jednom godisnje.
[ Java Beograd @ 08.04.2018. 09:05 ] @
Ovde kupiš za 10€
https://www.autoricambi.co.rs/...00at-ck29002-13810-detail.html

Ovde pogledaš kako se to radi
https://www.youtube.com/watch?v=TQUtiC6YwLU

Ili potražiš još malo na netu- bilo proizvod, bilo klipove "how-to", i zameniš sam.

Hebali is svih 50 ovlašćenih evara !
[ bordzija @ 08.04.2018. 11:51 ] @
Preskupo, ja nasao u radnji preko puta tog ricambi za 800 dinara filter klime hehe a zamena je sekund posla. U principu mislim da moj filter nikada nije menjan a uredno naplacivan, potpuno je crn a svaki drugi put je naplacen prilikom servisa u garanciji. Oni inace imaju pravo da ne menjaju ako je filter cist i auto malo vozen.
[ Java Beograd @ 08.04.2018. 12:40 ] @
Možda imaju pravo da ne menjaju, ali nemaju pravo da ne menjaju a da istovremeno i naplate deo i radne sate.

A radne sate naplaćuju kao da su im zaposleni kardio-hirurzi svetskog renomea, a ne priučeni majstorčići.
[ bordzija @ 08.04.2018. 12:43 ] @
Pa dovoljno je svaki put da ti naplate "gledanje" to ti je isti posao kao i zamena a to je otprilike 3500 dinara.
[ zeoN_Rider @ 08.04.2018. 13:03 ] @
Ih k'o da gledaju Naomi Kembel na primer.
[ anon334571 @ 08.04.2018. 15:22 ] @
Ima onaj cenovnik ovde na es gde pise kolko kosta gledanje :) Meni na primer dođe neko da mu pogledam auspuh, jbg, moram da ga dizem na lift da trosim struju da se prljam, da musteriji kazem udji u auto i malo ga turiraj a ja ispod da ceprkam i vidim dal duva il ne duva. U svetu to naplacuju, a kod nas te gleda belo, jer nista nisi radio.

Ma brate da sam samo s tobom pio kafu pa moram da ti naplatim, jer bih radije kafu pio sam :)
[ bordzija @ 08.04.2018. 15:52 ] @
Pa ko te tero da fantaziras i kupujes dizalicu u Srbiji, bolje da si napravio posten kanal i nebi te nista kostalo zar ne? Ovako glumis ludilo i hoces pare da otmes. Prilagodi se trzistu kao i svaki privatnik umesto sto kukas i places.
[ Java Beograd @ 08.04.2018. 17:17 ] @
Citat:
miltop:Meni na primer dođe neko da mu pogledam auspuh, jbg, moram da ga dizem na lift da trosim struju da se prljam ...
To je sasvim drugo. Jer neko je došao kod tebe sa eksplicitnim zahtevom da se proveri to-i-to.

Za takve stvari, ja uvek pitam majstora koliko košta da:
- proveri da li je pokvareno
- proveri da li auspuh duva
- ili provera bilo kakve druge vrste

A ako kaže da je dž, ja ga častim bar za jedo pivo. Upravo zato što mi je jasno da čovek troši vreme i resurse.

Ali ako odeš u ovlašćeni sa zahtevom da se uradi "mali servis", oni ne zamene filter i naplate 3.500,00 din što nisu zamenili, e to je već hoštapleraj i prevara koja može i sudski da se goni.

Čik da vidim nekog od poštenih servisera da naplati "ne zamenu"
[ bordzija @ 08.04.2018. 17:41 ] @
A sto skidaju tockove prilikom svakog malog servisa u ovlascenom aj sad ti meni reci? Skidaju jer im se moze. Cackaju auto dva sata i naplate 7000 dinara. Nije me bilo preterano briga dok je bio u garanciji ali danas prvo pitam koliko to kosta pa onda zakazem. Ne interesuje me kontrola auspuha i slicno, za to znam gde cu da odem sigurno ne kod njih.
[ anon334571 @ 08.04.2018. 17:46 ] @
S tim sto ti u servisu ovlascenom retko ko hoce da gleda izvan onoga sto si trazio. Ako si trazio mali servis, nadamo se da ce to i da urade, ali drugo nista ne obracaju paznju .A kad odes kod svog majstora, jes da oce malo da te uplasi, ali ti bar kaze sve sta ti fali, pa usput i to odradimo :) Sto je fer, a da se ne zanosimo da ce na tehnickom da ti kazu sve sta ti fali, to vec svi znamo kako se radi :)
[ Java Beograd @ 08.04.2018. 18:44 ] @
U mom servisu, naravno, uvek kažu kad primete da nešto nije u redu. Ali uvek na kraju popravke, kad uzmem ključeve. I eventualno, ako hoću, mogu da zakažem popravku.
Glupo je da majstor vidi da je, na primer, kočiono crevo pohabano a da prećuti.
[ BluesRocker @ 08.04.2018. 19:03 ] @
Citat:
bordzija:
Preskupo, ja nasao u radnji preko puta tog ricambi za 800 dinara filter klime hehe a zamena je sekund posla. U principu mislim da moj filter nikada nije menjan a uredno naplacivan, potpuno je crn a svaki drugi put je naplacen prilikom servisa u garanciji. Oni inace imaju pravo da ne menjaju ako je filter cist i auto malo vozen.


To što je potpuno crn, ne znači da nikad nije menjan. :) Ja sam do poslednjeg servisa menjao sam 2 puta godišnje, i uvek je posle grejne sezone crn i smrdi na vlagu.

Kakav ti je filter, takva su nam pluća.
[ bordzija @ 08.04.2018. 19:59 ] @
E ovi filteri koje sam kupio, japanparts je identican originalu ali zato je ovaj za klimu blaga katastrofa. Originalni je sa plasticnim ramom i lako se montira demontira a ovaj novi Filtron je ceo od papira i kada ga stavljas on se jednostavno raspadne. Nista ne valja, bacen novac! Gotovo sam siguran da nije ceo usao nego da se jedan deo unutra zarozao!

Jel ima neko da proizvodi sa plasticnim ramom ili su svi ovako gomnjivi? I skroz su crni ovi stari hehe :D


[ anon334571 @ 08.04.2018. 20:10 ] @
Proveri ti da ti ne duva negde auspuh pa uvlači filter :)
[ bordzija @ 08.04.2018. 20:15 ] @
Ne duva nigde auspuh ali su filteri menjani ko zna kada. Ovaj od vazduha motrora je original sa hyundai logom a ovaj drugi od klime je ko zna sta neki doowon korejski, kladim se da je original od prvog dana hehe. Klima odjednom proradila ko nova samo smrzava hehe :D
[ anon334571 @ 08.04.2018. 20:21 ] @
Ja moram moju klimu da proverim. Nije mi jasno da ljudi uzmu pa dopune klimu i to je to. Mislim ako je prazan sistem, mozda negde curi. Moja klima nije radila od kad je kupljen auto, 2 godine i nikako da je servisiram.
[ bordzija @ 08.04.2018. 20:29 ] @
Ako nije radila onda nemoj slucajno samo da je dopunjavac, idi lepo u servis pa nek prvo istestiraju ceo sistem, vakumiraju, sipaju boju i gas & ulje i videces sta i kako. Meni da slabo hladi ali da hladi, dosuo bi onu dopunu za iljadu din pa ako pojaca onda je sve ok. Imas sad akcije pa pojuri mada ima ljudi koji su kupili polovan auto a da uopste nisu videli da fali kompresor ili hladnjak klime.
[ anon334571 @ 08.04.2018. 20:33 ] @
Ma ja imam sve od delova, nego kad sam kupovao auto ja sam pustio na grejanje, vidim greje, tad mi je to bilo bitno a da ne hladi nisam obratio paznju :)
[ bakara @ 08.04.2018. 21:37 ] @
Kao da je veliki problem da sve proverite nakon servisa.

A sto se tice majstora koji bi da naplate razgovor ili gledanje, ja kod takvih ne idem.
[ Java Beograd @ 12.04.2018. 12:05 ] @
@Bordžija

Sad vidim šta si pisao sve na temi. E jesi paćenik, samo tako.


Lepo sam ti napisao, na prvoj strani, gde da kupiš filter. I postavio link, i imaš i sliku kako izgleda filter. Sa plastičnim kućištem. I košta 10€, jbg, mora da košta neki dinar.
I umesto da odeš tamo i kupiš, ti ideš prekoputa (?!) i kao najgora stipsa, umesto 10€ platiš 7 €, Ušteda 3€ !

Citat:
Preskupo, ja nasao u radnji preko puta tog ricambi za 800 dinara filter klime hehe
He, he, he ! 800 din !

I već koliko sutradan, eto tebe opet:
Citat:
E ovi filteri koje sam kupio ... ovaj za klimu blaga katastrofa. Originalni je sa plasticnim ramom i lako se montira demontira a ovaj novi Filtron je ceo od papira i kada ga stavljas on se jednostavno raspadne. Nista ne valja, bacen novac! Gotovo sam siguran da nije ceo usao nego da se jedan deo unutra zarozao!


Pa bačen novac, kad si rešio da se uštekaš za tri evra ! Uvalili ti budalu ! He, he



Fitron je sasvim OK brend, ali treba da kupiš odgovarajući za svoj Hundai.

https://www.google.rs/search?q=K+1257-2x&tbm=isch

Dakle, nije ti Filtron kriv, nego tvoj cicijašluk i neznanje. Mogao si na zvaničnom Filtron sajtu da potražiš koja je kataloška oznaka. A oznaka je K+1257-2x



Nije filter kabine neki problem, radiće auto i bez njega, ali ako nastaviš da ovako "održavaš" Hudai, nećeš se ti mnogo navozati.
[ Žika 11 @ 12.04.2018. 18:07 ] @
Java, vilica me boli od smejanja.