[ jankobg84 @ 11.04.2018. 18:24 ] @
Koji usisivač preporučujete do 15.000 dinara i da li sa kesom ili sa posudom? Gledam sad na sajtu poznatom za belu tehniku da ga ne imenujem...nešto mi je čudan izbor, ove poznatije marke sve nešto po 600-700w samo, onda nema kao ranije usisivač sa platnenom kesom, nego ili sa kesom koja se menja ili sa nekom posudom za prašinu...
[ Java Beograd @ 12.04.2018. 08:34 ] @
Mala snaga usisivača, tj. mala potrošnja motora je posledica direktive evropske komisije, jer zabranjen uvoz usisvača u EU sa snagom preko 1.000 W (otprilike, nisam siguran, potraži na googlu za više informacija).
Poenta je bila naterati proizvođače da se potrude oko izrade turbine usisa, da se postigne dovoljno jaka snaga usisa (izražava se u jedinicama pritiska) sa manjom snagom motora. I to se i desilo. Neka te ne buni manja snaga motora. Nema više 3.000 W, 4.000 W i više.

Posuda je OK za: veći stan i/ili više prljavštine i/ili ređe usisavanje. Ali posle usisavanja moraš da je isprazniš, oplakneš, i da opereš onaj sunđerasti fiter. I povremeno moraš da menjaš Hepa filter, što je smor dok ga nađeš, a košta prilično.

Za manji stan / manje prljavštine / češće usisavanje izaberi usisvač sa papirnom kesom. Kese proizvodi gomila proizvođača (ne mora original) i uvek se lako nađe. Kesa dođe oko 100 - 200 din a u pomenutim okolnostima potraje mesec - dva. I najčešće (ali ne uvek) uz usisvač dođe i platnena kesa, ali je smor prazniti je. Papirna kesa je najhigijenskija.

Za još veći stan / garažu i još prljavije usisavanje zgodno je kupiti usisvač sa vodenim filterom.
[ krgo @ 12.04.2018. 09:03 ] @
Karcher T7/1
[ flighter_022 @ 12.04.2018. 09:57 ] @
Upravo to... postoje dve vrste usisivača. Karcher i ostali.
[ Java Beograd @ 12.04.2018. 10:24 ] @
Karcher je svakako dobar izbor, nema sumnje.

Ali, ako u kući nema tepiha (samo pločice / laminat) usisavanje će biti brzo i efikasno i usisvačem od 40€.
[ bakara @ 12.04.2018. 14:29 ] @
Citat:
Java Beograd:
Posuda je OK za: veći stan i/ili više prljavštine i/ili ređe usisavanje. Ali posle usisavanja moraš da je isprazniš, oplakneš, i da opereš onaj sunđerasti fiter.

Posudu moras da ispraznis, ali ne razumem zasto bi je prao kad ce u nju ponovo da dodje prasina?

Papirne kese jesu zgodne ali njih moras da kupujes stalno, teksitilne kese ne moras ali si onda osudjen na klasicno ciscenje usisivaca tresenjem kese.

Citat:
krgo:
Karcher T7/1


Dal je moguce da taj model nema ni teleskopsku rucku i kako je kao takav primenjiv u domacinstvu?
Verujem da ima boljih modela od tog.

osnovno sto treba imati kucni usisivac je kompaktnost, i lako ciscenje skupljene prasine, tako da smatram da su usisivaci sa posudom u velikoj prednosti.

[ Miroslav Jeftić @ 12.04.2018. 14:35 ] @
Bosch GL-30, mislim da se u iole većim Roda marketima može naći za nekih 9000 ili tu negde, sasvim dobar.
[ Java Beograd @ 12.04.2018. 15:10 ] @
Citat:
bakara:Posudu moras da ispraznis, ali ne razumem zasto bi je prao kad ce u nju ponovo da dodje prasina?
Zato što žena tako kaže.
[ anon70939 @ 12.04.2018. 15:52 ] @
moj ćale koristi taj neki sa posudom u kojem je voda, i mora da pere stalno. Bar on tako kaže da mora. To su valjda tzv usisivaci sa vodenim filterom.

Mi kući koristimo sa posudom, ne mogu da se setim koja vrsta. Valjda neki "ciklon" filter ili tako nesto, ali bez vode, i nema potrebe za pranjem.

Edit:
Da ne reklamiram, guglaj "SAMSUNG Usisivač sa posudom VC 4320, 1600 W"
[ Burgos @ 12.04.2018. 16:04 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
bakara:Posudu moras da ispraznis, ali ne razumem zasto bi je prao kad ce u nju ponovo da dodje prasina?
Zato što žena tako kaže.


Na mom Bošovom sa posudom stoji sličica na posudi da se ne sme prati :-).
[ sonus70 @ 12.04.2018. 16:14 ] @
Citat:
Java Beograd:
Zato što žena tako kaže.


Ovo mi je već godinama omiljen izgovor za sve.

Posle tog odgovora ostave te na miru šta god da je u pitanju. Još i saosećaju sa tobom.
[ jankobg84 @ 12.04.2018. 18:03 ] @
Stan je 70 m2 i ima dva velika tepiha u dnevnoj i spavacoj i jedan itison veliki, sreca je sto nema puno prasine, pa realnom jednom u dve nedelje moze da se usisava... Mene nesto "privlaci" usisivac sa posudom, imam utisak da je laksi za odrzavanje, e jedino sad taj hepa filter sto rece @Java Beograd, ne znam koliko se cesto menja i koliko moze da kosta...
[ mrkabrka @ 12.04.2018. 20:18 ] @
Ja sam za vodeni filter.,bar iz prakse ,pokazao se odlicno - ne izduvava mikro-prasinu,ko ima kucne ljubimce,macku psa,sve dlake pokupi kao famozni kirbi.,- sipas oko 2l vode u posudu, kad zavrsis ispaznis i dopro operes posudu ,osusis...mana oprezno rukovanje- ne sme da se slucajno prevrne u toku rada..,to se meni desilo posle 10 dana od kupovine u toku rada sa sve vodom-ja za gajtan istekam i rastavim ceo usisivac -nekoliko dana susio i sve opet sklopim- radio tako jos pet -sest godina i onda cerka zaboravi da sipa vodu-" veselje" izgoreo motor...neka leva firma"Fisher';kostao oko 8000rsd.
[ jankobg84 @ 12.04.2018. 20:26 ] @
To na vodu ne bih... Ili bih neki ako uopste ima sa platnenom kesom, koja se prazni i vraca u usisivac, ili sa posudom...
[ zeoN_Rider @ 12.04.2018. 20:31 ] @
Citat:
jankobg84Ili bih neki ako uopste ima sa platnenom kesom, koja se prazni i vraca u usisivac, ili sa posudom...


Pazari neki Samsung, koji ima ili platnenu ili papirnatu kesu, za njih bar ima rezervnih delova po povoljnim cenama.
[ maksvel @ 12.04.2018. 20:43 ] @
Citat:
Stan je 70 m2 i ima dva velika tepiha u dnevnoj i spavacoj i jedan itison veliki, sreca je sto nema puno prasine, pa realnom jednom u dve nedelje moze da se usisava...

Blago tebi. Onda ti je manje-više svejedno koji sistem ćeš da izabereš, sa tako malo upotrebe.
BTW, Vorner imao sam sa vodenim filterom, to je baš low-end usisivač, ali prvih nekoliko godina je radio vrhunski, posle se razdrndao poklopac itd. Sad neki sa posudom imam i ok je. Doduše, ne perem tako često filter, jer mu treba dugo da se suši, a usisivač ne može da ne radi duže od 2-3 dana.
Zato što žena tako kaže
[ X Files @ 12.04.2018. 21:30 ] @
Citat:
[...] ili sa nekom posudom za prašinu... [...]

Ako misliš sa posudom na cevki, nema promašaja. Imam takav i potpuno sam zadovoljan. U tu posudu skuplja se veći deo prašine i krupnijeg đubreta. Lako i brzo se čisti. Samim time, onu kesu u usisivaču je potrebno ređe prazniti.

Usisivače u koje se sipa voda više neću kupovati, jer mi je njihovo pranje mučnije od usisavanja.

Cena 6500-7500. Jedan takav (nije moj) traje već 5 godina.
[ jankobg84 @ 13.04.2018. 17:07 ] @
Ovaj uzeh pa kako bude: SAMSUNG Usisivač sa posudom VC07M21A0VN/GE, 700 W. Hvala ljudi na pomoci i izdvojenom vremenu...
[ zeoN_Rider @ 13.04.2018. 17:38 ] @
Bravo, imam dva Samsunga jedan običan a drugi sa onom posudom na kraju cevi. S obzirom da imam mačku sve dlake se skupljaju u toj čantri.
[ anon70939 @ 14.04.2018. 00:40 ] @
ja imam taj bas. Mozda nije ista oznaka, ali po isotm principu. S ti sto sam ga ja kupio pre ovih novih evropskih zakona pa imam 1600W. Gore sam ga i preporucio. Skroz je dobar izbor.
[ dvp @ 04.07.2018. 07:51 ] @
Karcher VC2 ... po ceni malo premašuje budžet od 15000
ali mislim da vredi.
Imam ga 5-6 meseci i za sada je sve ok. Usisava ko lud iako na slici deluje kao igračka.
Tek kad sam ga raspakovao video sam da je ozbiljna mašina.
Nema kese, nema vode, samo posuda za prašinu.

Inače snage je 700W mislim, ali vuče ko lud ... da nema onaj ručni regulator
na cevi za otvaranje ... skoro da ne bi mogao da se vuče po tepihu koliko je jak.

Svaka preporuka.
[ bakara @ 04.07.2018. 13:37 ] @
Citat:
dvp
Nema kese, nema vode, samo posuda za prašinu.

Kako nema kese?
Citat:
Pune kese mogu se sasvim praktično izvaditi bez kontakta s nečistoćom

http://karchercentar.com/VC2



[ zeoN_Rider @ 04.07.2018. 13:41 ] @
Eto je kesa dole desno.
[ mrkabrka @ 04.07.2018. 21:35 ] @
Ma da bez te papirne kese vuče kao lud , a dokle ?
[ dvp @ 04.07.2018. 21:42 ] @
Hahaha... :) u pravu si
Zezno sam se kad sam ga guglovaao... radi se o VC3
njega imam i njega sam komentarisao

ispade da ne znam ni koji usisivač imam kući :)
[ vbbojan @ 04.07.2018. 23:38 ] @
Kako si zadovoljan sa tim VC3?
Interesantno je sto ne trosi kese, no koliko cesto se menja Hepa filter?
Da li neko zna koji bolje vuce VC2 ili VC3?
[ zeoN_Rider @ 04.07.2018. 23:43 ] @
Za VC3 H. filter je oko 1800 dinara.
[ vbbojan @ 04.07.2018. 23:58 ] @
Tnx na info o ceni.
Ono sto me najvise zanima je TOC, tj. koliko cesto mora da im se uruci tih 1.800 din za filter u nekoj odokativno prosecnoj upotrebi.... @dvp ce ga valjda znati.
[ zeoN_Rider @ 05.07.2018. 00:07 ] @
Ja kod Samsunga izduvam kompresorom jer je nov oko 4000 dinara a ima i skuplji.
[ dvp @ 05.07.2018. 09:11 ] @
Citat:
vbbojan:
Kako si zadovoljan sa tim VC3?
Interesantno je sto ne trosi kese, no koliko cesto se menja Hepa filter?
Da li neko zna koji bolje vuce VC2 ili VC3?



Odličan ...
Znam da je dato detaljno uputstvo kako se taj filter čisti ... tj. pere ... Nisam ga čistio još, a usisavam recimo jednom nedeljno.
Mislim da nisam pročitao ništa o preporučenom periodu zamene.

Video sam i da postoji mogućnost nabavke specijalnog HEPA filtera ... to je po nekim klasama...
ali to piše da je opciono, pretpostavljam za slučaj gde su korisnici osobe sa velikom osetljivošću i alergijama na
prašinu.

Ovo oko pranja ... skeniraću taj deo iz uputstva pa ću zakačiti.
[ vbbojan @ 05.07.2018. 10:39 ] @
Super! Tnx. na odgovoru.
Nemoj se cimas oko skeniranja uputstva, potrazicu ga na netu.
[ vbbojan @ 13.07.2018. 20:12 ] @
Uzeo na kraju VC2, bio na nekoj akciji pa izasao nesto povoljnije.
Klasican usisivac.
Prvi utisak kad smo ga ukljucili - kaze supruga po zvuku sta si bre ovo kupio pa ovo nista ne vuce.
U stvari vuce ko besan.
U mom skromnom iskustvu sa ovim spravama do sada nisam sreo spravu koja ima tako dobar odnos buke / usisne moci.

Pozdrav.
[ alex1974 @ 20.03.2019. 20:14 ] @
I kakav je VC2,vredi li ga kupovati?
Vidim da postoji i VC2 Premium osim sto je bele boje zna li ko koja je jos razlika u odnosu na VC2?
[ dvp @ 21.03.2019. 09:10 ] @
Preporuka za VC3,
koristim već 7-8 meseci.
Prezadovoljan, nema kese, lako se pere, vuče odlično.
Ako tepih nije zalepljen za parket ili ne regulišete onaj otvor ... malo se teško usisava jer prejako usisava
i povlači tepih.

Motor je mislim samo 700W ... ne znam kako su izvukli tako jako usisavanje,
očigledno tom celom konstrukcijom koja deluje i pomalo smešno.

[ alex1974 @ 21.03.2019. 14:27 ] @
Koliko je pametno kupiti VC3 preko oglasa (pise da je nov u originalnoj kutiji i da kupac prvi otvara kutiju,da ima 2 godine garancije) cena je 110e u prodavnici je najjeftinije sto sam nasao 16830 dinara.
[ test1234 @ 21.03.2019. 18:21 ] @
Ima inverter motor bez četkica na 200 Hz ide na oko 12.000 Rpm a 700 W je u tom slučaju ozbiljna snaga.
[ bakara @ 21.03.2019. 20:16 ] @
^^
I smesno malecku posudu
[ alex1974 @ 24.03.2019. 20:15 ] @
Zbog male posude na Karcher-u sam ipak narucio Philipsa.
https://www.tehnomanija.rs/mal...sivac-bez-kese-fc-9330-09.html
Nadam se da ce valjati i da nisam pogresio?
[ Java Beograd @ 25.03.2019. 07:24 ] @
Verovatno nisi pogrešio, ali ne vidim neki problem "male posude", naravno, ako se radi o usisivaču za potrebe kućnog usisavanja, prosečnog stana.
Jer, posle svakog usisavanja posuda se svakako prazni, a kapiram da je proizvođač ipak napravio posudu toliko veliku da jedno usisavanje može da se izvede do kraja.
[ alex1974 @ 25.03.2019. 11:40 ] @
Philips ima i 2+3 godine garancije.
[ bakara @ 25.03.2019. 14:06 ] @
Citat:
Java Beograd:
Verovatno nisi pogrešio, ali ne vidim neki problem "male posude", naravno, ako se radi o usisivaču za potrebe kućnog usisavanja, prosečnog stana.
Jer, posle svakog usisavanja posuda se svakako prazni, a kapiram da je proizvođač ipak napravio posudu toliko veliku da jedno usisavanje može da se izvede do kraja.

Taj karcher nema posudu vec bukvalno "posudicu" od 0.9l zato i kazem da je pateticno mala, trebace nekoliko puta da je praznis tokom jednog usisavanja.


Citat:
alex1974:
Zbog male posude na Karcher-u sam ipak narucio Philipsa.
https://www.tehnomanija.rs/mal...sivac-bez-kese-fc-9330-09.html
Nadam se da ce valjati i da nisam pogresio?

Ja sam uzeo tog philipsa pa ga vratili u tehnomaniju i zamenili opet za samsung.
Iako taj philips sve super deluje nama se cini da samsung mnogo bolje usisava narocito dlake, posto imam tri dugokose u kuci.

Inace philips ima posudu od 1.5L, a samsung od 2L i to je tek prava velicina ne znam sta cicijase sa zapreminom posude.
Pa sad uporedite sa karcherovih 0.9 ukupne zapremine koliko je to zapravo korisne zapremine.
[ dvp @ 27.03.2019. 20:40 ] @
Citat:
bakara:
Taj karcher nema posudu vec bukvalno "posudicu" od 0.9l zato i kazem da je pateticno mala, trebace nekoliko puta da je praznis tokom jednog usisavanja.


bakara
šta to pričaš ... jel imaš ti taj usisivač ili se samo odlično razumeš u usisivače? ljudi pitaju za iskustva
a ne za mišljenje stručnjaka.

imam taj usisivač, posuda jeste mala, ali usisavam 2-3 puta pa je praznim, a kad me ne mrzi ispraznim je svaki put.
uzgred ima na posudi crta (max) do koje nema potrebe da se prazni.

inače imam stan od cca 60m2

e neko je pomenuo dugačke dlake... iako vuče ko blesav, primetio sam i da ne povlači baš dobro dugačke dlake ...
iako to dosta zavisi od toga kakav imaš tepih
[ bakara @ 27.03.2019. 21:23 ] @
Nemam, ali sam ga i ja razmatrao za kupovinu i otpisao.

jedino mi nije jasno ovo sto kazes da ne praznis posudu ni nakon nekoliko usisavanja?
moj samsung ima posudu od 2L i moram da praznim posle svakog usisavanja

Ili ti je mnogo cisto ili on bas i ne usisava

Onaj philips sto sam vratio je imao posudu od 1.5l i takodje nije mogao da je napuni i lose je usisavao dlake.
[ ironman @ 31.03.2019. 18:22 ] @
Ovaj VC3 me neodoljivo podseca na moj
https://www.dirtdevil.de/produ...-staubsauger-ohne-beutel-m5090
kupljen pre 5 godina na KP za manje od 50EUR.
Jedino filtere nisam mogao da nabavim, to jest skup je, ali moguce da pasuje ovaj od VC3.
[ markofpi @ 30.09.2019. 22:40 ] @
Da ozivim malo temu, menjam usisivace kao carape :)

Uzeh ovaj novi model iz Gorenja: https://www.gorenje.rs/proizvo...i/usisivaci/vcea23gprbu/731467

Bila neka akcija pa me izasao 14500din.

Prvi utisci su da je izuzetno tih, slabije vuce od prethodnog ali ipak dovoljno da se moze kvalitetno usisati.
Ono sto je zanimljivo jeste da ova nova serija ima 5god garanciju.

E sad, posto je ovo najskuplji usisivac iz Gorenja sramota je da u tom cenovnom rangu ima obicno crevo ili da npr uz sam usisivac ne ide turb cetka, a ono sto primetih jeste da nastavci nemaju svoje mesto za skladistenja na ili unutar samog usisivaca.
[ zeoN_Rider @ 01.10.2019. 06:02 ] @


Imam takav isti samo crveni i težak krš od usisivača, ni prići Samsungu.
[ markofpi @ 01.10.2019. 07:28 ] @
Zasto i po cemu krs?
[ zeoN_Rider @ 01.10.2019. 08:05 ] @
Prvo lažu za sanagu motora i Samsung od 1200W bolje usisava a cena je bila približna.
[ markofpi @ 01.10.2019. 09:16 ] @
Kako znas da lazu, cime si merio snagu?
Ne branim Gorenje samo kazem da sa svojih 700w i oko 200w usisne snage usisava zadovoljavajuce dobro.
[ test1234 @ 01.10.2019. 09:54 ] @
https://www.gorenje.rs/proizvo...i/usisivaci/vcea23gprbu/731467



Kada sam pokušao da otvorim, kaže "The page cannot be displayed because an internal server error has occurred."


P.S. Evo proradio, ali cena je 17.000 RSD.
[ zeoN_Rider @ 01.10.2019. 10:06 ] @
Citat:
markofpi: Kako znas da lazu, cime si merio snagu?


Čime se i meri, strujnim kleštima za ac a onda računanje. Ma prosto ko zna.
[ markofpi @ 01.10.2019. 10:15 ] @
I koji su rezultati?
Koji model si imao tacno?
[ bakara @ 01.10.2019. 11:27 ] @
Za 17000 ces da treses kesu?

kako se odlucis da kupis gorenje?
Sta je to sto vas navodi, garancija?
[ gilopile @ 01.10.2019. 11:58 ] @
15000 din? Mogao si auto da kupis.
Kupi za 200 dinara Sloboda 700W i unuci ce da naslede. Za tridesetak godina promenis lezajeve i cetkice i miran si.
Kakve novotarije, kakvi bakraci.
Ne znam ni sta vas privlace ti plastikaneri futuristickog izgleda, a unutra motor za jednokratnu upotrebu, krs nad krsevima. Gledajte funkcionalnost.
[ zeoN_Rider @ 01.10.2019. 12:04 ] @
Citat:
gilopile
krs nad krsevima.


To sam i Ja kaz'o.
[ ademare @ 01.10.2019. 13:14 ] @
Gorenje je odavno , komplet Kineska firma . Kinezi kupili i pogone u Valjevu i Pazovi . Pre neki dan citam u novinama o Gorenju , Slovenackoj firmi ?

Zato Turci i Kinezi i kupuju to , jer ljudi imaju secanja na solidne firme .

Mali kucni aparati , tipa usisivaci su vec decenijama , standardni Kinezi sa natpisom Gorenje .

Isto kao sto je Tesla srpski Mobilni
[ component @ 01.10.2019. 13:31 ] @
Snaga usisivanja se ne meri u vatima. 1200W znači koliko struje troši, a koliko će vazduha da povuče i kojom snagom je ne mora da bude 1 na 1. Na primer koliko milibara je usisna snaga i koliko kubnih metara vazduha u minuti je protok je po meni važnije.
[ gilopile @ 01.10.2019. 13:58 ] @
Tako je.
Sve to zavisi, a ponajvise o samoj filtraciji. Ako ima 3 ili vise filtera i za jako sitnu prasinu, mora i jaci motor, jer sa slabijim nece moci ni da povuce kroz sve to.
Turbina/motor ce izvuci ok i sa motorom od 200W ako nema filter, da je direkt :)

99% ljudi ni ne zna da ocisti usisivac. Misli da ga je ocistio ako izbaci glavnu kesu, a mora dobro da se ociste jos 2 sitna sundjera pre i posle usisa kojih ima. I onda vuce kao nov.
[ markofpi @ 01.10.2019. 16:27 ] @
E sad zasto sam uzeo Gorenje od 15000...nemam bas opravdan rzlog sem da sam gledao cene drugih usisivaca u proizvodjaca. U principu ako se zeli energetski efikasan proizvod, bilo da je to opravdano ili ne mora da se plati. Ako zelite da vam usisivac bude tih, kao sto ja to zelim onda i to mora da se plati. Pa sve do toga da je potpuno nov model pa mora i to da se naplati.
Jeste da je to kinez ali sta je sa dosta poznatijim markama koje se sklapaju van maticnih zemalja i sa kineskim komponentama?
Po meni, ovo je korektan usisivac, veoma tih, dovolje usisne snage (naravno mogla bi biti i veca), sa garancijom koja kod Gorenja iz iskustva podrazumeva momentalnu zamenu.
Kese i filteri su jeftini i dostupni.
Ono sto sam naveo kao neke mane i nedostatke to stoji, ali eto ne moze se dobiti sve.
Kako ce se pokazati videcemo ali ja sam u fazonu 2-3god pa ga prodam kao polovnog, dodam i tako u krug.
[ mjanjic @ 01.10.2019. 17:18 ] @
Sve nekako, ali je sa vodenim filtrom zakon, mada je to za generalno usisavanje ne samo poda, nego prašine i paučine (ako ih ima). Jeste maltretiranje oko punjenja vodom i posle prosipanja te vode i pranja, ali usisa većinu prašine po komodama i policama, kao i paučinu sve zajedno sa paukovima ako se pojave negde. Ali, nije za svaki dan i za neka sitna vanredna usisavanja, osim ko baš ima vremena time da se bavi.
[ ademare @ 01.10.2019. 17:24 ] @
Ono sto ja mogu reci , sada sam malo gledao po sajtovima sta ima i kakve su cene , posto nisam kupovao usisivac 4-5 godina . To je da su cene bas dosta otisle navise !

I to ne toliko za ove skuplje , njima je cena samo malo visa , ni toliko za one srednje , vec oni najjeftiniji , Kinezi na kilo su otisli skoro Duplo ! Iako je Euro pre 4-5 godina bio priblizno kao i danas .

Dok su ti Kinezi bili oko 25 Eura , sada nema ispod 40-45 ??

Zasto uvozna roba poskupi 80 % a Euro isti , to moze samo u Srbistanu .
[ markofpi @ 01.10.2019. 17:44 ] @
Moje neko zapazanje je da bez 100e ne mozete kupiti iole normalan usisivac.
[ Milan8 @ 07.10.2019. 18:31 ] @
Ja imam Samsung sc4135 i za te pare ja sam zadovoljan.