[ Nebojsa Milanovic @ 25.04.2018. 23:42 ] @
Počinje merenje brzine na auto-putu, kazne na kućnu adresu

Od danas u Srbiji počinje merenje prosečne brzine vožnje na svim deonicama auto-puteva.

https://www.b92.net/info/vesti...category=12&nav_id=1385811
[ ademare @ 26.04.2018. 02:41 ] @
To je otprilike i najavljivano .

Samo im ne verujem da ce Strance da skidaju sa autoputa , i da salju kod sudije za prekrsaje za 3.000 din . Ranije je bila prica da za strance nece ni vaziti , ovo , pod floskulom , da se razmislja o modalitetima itd .

Pa kad to nije dobro proslo u javnosti onda ide ova prica .

Mozda ih budu skidali sa puta , za vece brzine i kazne , ali za 3.000 din nema sanse .
[ Doktor Hlad @ 26.04.2018. 08:06 ] @
Citat:
Član 178

Učiniocu prekršaja koji ne može da dokaže svoj identitet ili nema prebivalište, ili ne živi na adresi na kojoj je prijavljen, ili ako ima prebivalište u inostranstvu ili ako odlazi u inostranstvo radi boravka, a kome je izdat prekršajni nalog u radno vreme banke ili pošte, naložiće se da izrečenu kaznu uplati odmah preko banke ili pošte.

Ukoliko je učiniocu prekršaja izdat prekršajni nalog van radnog vremena banke ili pošte ili ako je prekršaj učinjen van naseljenog mesta, novčana kazna će mu se naplatiti na licu mesta uz izdavanje potvrde u kojoj je naveden i iznos poštarine koji je učinilac prekršaja dužan da plati na licu mesta, a ovlašćeni službenik će prvog narednog radnog dana uplatiti novac preko pošte.

Ako učinilac prekršaja ne plati novčanu kaznu, smatraće se da je podneo zahtev za sudsko odlučivanje i odmah će se dovesti pred nadležni sud.

Ukoliko nije moguće učinioca prekršaja odmah dovesti pred sud, tada predstavnik ovlašćenog organa može preduzeti mere iz člana 199. stav 1. ovog zakona.


@ademare
To sa odlaskom kod sudije ce moci samo APP ili ako stranac (pise se malim slovom) nema dinare pri sebi.
[ Java Beograd @ 26.04.2018. 08:27 ] @
Ja samo čekam da da srpska / beogradska policija kupi ovakvo vozilo.





Link članka:
https://www.autoevolution.com/...ive-parking-tickets-92619.html



I da se lagano provoza, makar jednom nedeljno mojim naseljem. A onda naravno i užom i širom okolinom Beograda.
Nema diskusije, nema svađanja, ubeđivanja. Policajci rade svoj posao - voze lagano. Auto snima, šalje na server, automatski se pišu kazne i šalju.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.04.2018. u 09:45 GMT+1]
[ HoT_Steppa @ 26.04.2018. 09:14 ] @
I ona spravica koja na licu mesta meri dozvoljen nivo dB iz auspuha, naročito iz motocikala i skutera.

https://www.argusleader.com/videos/news/2015/06/13/71200780/
[ Java Beograd @ 26.04.2018. 09:52 ] @
I što više kamera. Jbt, kad bi na svakom semaforu bila, ja bi bio najsrećniji !

Poenta je u verovatnoći da će prekršilac biti kažnjen, a ne u visini kazne. Mogu oni da propišu da je kazna za prolaz na crveno 1.000.000 €, ako se kažnjava svaki milioniti prekršilac - džaba.
A ako bi vozač znao da će 100% biti kažnjen ako pređe na crveno, i sa kaznom od 10€ će se postići cilj.
[ HoT_Steppa @ 26.04.2018. 21:49 ] @
Kome se obratiti za postavljanje kamere?
[ mjanjic @ 26.04.2018. 21:49 ] @
Kao u Londonu, stave po BG 100 kućica na stubovima sa kamerama, a kamera ima samo u 20 kućica, i povremeno se rotiraju, pa ti budi vidovit da li je u nekoj kućici kamera ili nije.
Problem velikog broja kamera je zahtevana oprema za skladištenje tolikog materijala.

Nego, u Srbiji bi odmah po fejsu i formuma neko rastrubio "tu i tu sam video da skidaju kameru iz kućice, sad možete da živate kojom hoćete brzinom na tom bulevaru..."
[ Bradzorf012 @ 07.05.2018. 01:17 ] @
Snimila je jedna kamera pre izvesnog vremena jedan auto, na jednom mostu ako se ne varam, u jednom gradu jedne noći. Jedan auto koji je ubio jednog čoveka. Zatim je taj jedan auto u zemlju propao, a njegov vozač ispario, nestao. Jedan ministar nam je objašnjavao kako je sve to normalno. Eto, tako.

DakleM, za početak bi bilo dobro da u Srbiji svi njeni građani budu jednaki pred zakonom, za kamere bismo posle lako.
[ Žika 11 @ 25.05.2018. 17:04 ] @
picture uploader
[ verbe @ 25.05.2018. 18:21 ] @
Eto reseeeenjaaa za mahnitu voznju :)
[ vladd @ 26.05.2018. 14:52 ] @
Koliko cujem, a advokati se ne hvale bez interesa, vrlo lako obaraju ovu metodu proseka, posto je za ucinjen prekrsaj neophodno tacno mesto izvrsenja. Koliko je vozeno, na kojoj deonici, a ne prosek. Nije isto ako se deo vozi 80, a deo 250..u proseku recimo 123..

Tako da ce morati da postavljaju radare, staticne ili na automobile, kao ovaj plavi sa slike.
[ Java Beograd @ 26.05.2018. 16:11 ] @
Pa niko i ne kaže da radara i presretrača više nema.

Mada, radara zapravo i nema na samom autoputu, nije bezbedno.
Ali, pažnja svima, puno puta sam viđao radare na samom prilazu nekoj od naplatnih rampi ! Tamo gde piše 100 - 80 - 60 - 40 - on te načeka na dalu gde piše 60.
[ Žika 11 @ 28.05.2018. 06:17 ] @
Radara ima na AP. Mene su nahvatali kod Subotice pa svi u levak i separacija. Često su i kod Ćuprije na nadvožnjaku i opet levak kod motela.
[ sasa022 @ 31.05.2018. 14:42 ] @
https://www.blic.rs/vesti/drus...vozite-130-kmh-na-auto/vhesbbc


Sledi izrada projekta..... A znakovi ce mozda biti zamenjeni do zime.
[ Java Beograd @ 01.06.2018. 09:52 ] @
Dobro, realno je da važi ono šta piše na znaku, a ne ono o čemu rapravlja skupšina (glupština).

Ali postavljanje znakova ?! To je kod nas istorijski proces !

Ne mogu sada da izguglam vest, ali znam da je pisalo u novinama da je Drobnjak izjavio da su postavljeni putokazi na petlji Orlovača. I to je naravno bila pompezna vest ! Ej ! Postavili smo putokaze na petlji !
[ popusicko @ 01.06.2018. 10:31 ] @
Citat:
vladd:
Koliko cujem, a advokati se ne hvale bez interesa, vrlo lako obaraju ovu metodu proseka, posto je za ucinjen prekrsaj neophodno tacno mesto izvrsenja. Koliko je vozeno, na kojoj deonici, a ne prosek. Nije isto ako se deo vozi 80, a deo 250..u proseku recimo 123..

Tako da ce morati da postavljaju radare, staticne ili na automobile, kao ovaj plavi sa slike.


Plavi sa slike nije radar vec ocitavac parkinga.Holandjani imaju reljefne tablice kako bi ih plavac u prolazu ocitao i evidentirao ko nije platio parking.
[ SASA M. @ 01.06.2018. 11:33 ] @
Treba projekat? Malo je radni nalog, i studiju o izvodljivosti i mmf konsultovati, naravno
[ sasa022 @ 01.06.2018. 23:04 ] @
Citat:
Kako znakove treba zameniti duže cele zemlje, to je obiman posao, i potreban je duži vremenski period. "Putevi Srbije" treba da izrade projekat na osnovu kog će se zamena znakova izvršiti, nakon što ga odobri Ministarstvo saobraćaja.


@SASA M.

U prevodu - TREBA "neko" da uzme "procenat"....
[ bordzija @ 09.07.2018. 02:44 ] @
Imam jedno pitanjce, da ne otvaram temu: Šta ako je na putu ograničenje 60 kmh i naravno tu na nizbrdici policija meri brzinu. Šta ako skuter koji ide 45 kmh ili već koliko, na toj nizbrdici ide 60? Ima li nekog osnova policija da kazni?
[ SASA M. @ 09.07.2018. 09:37 ] @
Nema, nisi prekoracio dozvoljenu brzinu. Taj skuter koji moze da postigne samo 45km/h ima da ti se raspadne pre nego sto stigne do policije
[ HoT_Steppa @ 09.07.2018. 10:20 ] @
Dozvoljena brzina za taj skuter je 45 km/h tako da možeš da popiješ vanredni tehnički :D
[ Java Beograd @ 09.07.2018. 10:27 ] @
Otkad mere brzinu na tehničkom ?
[ bordzija @ 09.07.2018. 10:50 ] @
Ja u hrvatskoj još pre 10 godina gledao, u ćošku tehničkog pregleda mali valjci, mali kompjuter pa voze do daske i mere kočnice. Sve to će i ovde da bude uskoro. Ako nema blokadu ne može da se registruje, ako ne rade kočnice isto. Pa sam juče gledao neke motoriće i palo mi ovo na pamet. Moj tomos je pre xy vremena išao bez problema 60 pošto je ispala tj odletela ona blokada u auspuhu.
[ SASA M. @ 09.07.2018. 12:29 ] @
skidanjem blokade, sto je cesta pojava, dovodish skuter da bude tehnicki neispravan i kao takav bi trebao da buude iskljucen iz saobracaja. Naravno, tamo gde je to kaznjivo. Inace, ugrozavas svoj zivot jer mehanika i gume nisu namenjene za mozda i 2x vece brzine koje skidanjem lako postizes.
[ HoT_Steppa @ 09.07.2018. 14:40 ] @
Citat:
Java Beograd:
Otkad mere brzinu na tehničkom ?


Pa u MUP-u imaju opremu
[ bordzija @ 09.07.2018. 21:10 ] @
Ma nisi me ukapirao, nisam uopšte u tom fazonu jer da jesam kupio bi neku motorčugu, gledam neki skuter za zujanje do pijace i na kafu, neki liberti 50 ccm ali mi palo na pamet da on može verovatno i brže na nizbrdici. A tu uglavnom murja sedi i čeka
[ HoT_Steppa @ 09.07.2018. 21:52 ] @
Po zakonu MUP mora da objavi gde su mu sačekuše (mobilna merenja) na svom sajtu, makar je tako ranije bilo. A ako ideš uvek istim putem već ih sigurno znaš gde se kriju. Teško da će da te zbog brzine zaustave, mogu da te drkaju za kacigu i registraciju ako nemaš žute tablice.