[ gilopile @ 28.04.2018. 12:53 ] @
Zdravo zivo,

Da li neko zna koja je ovo sorta papricica?

Znaci, nema sanse da nadjem. Nisu one skroz okrugle baburice, nego malo siljate, a oblik kao baburica i radjaju nenormalno. Na jednoj stabljici znaju i 50 da rode i vrlo su ukusne za u teglu.

Da ne uzgaja mozda neko? Gde naci seme?
Zute, narandzaste i crvene, nema zelenih plodova koliko se secam.

Hvala!

[ anon334571 @ 28.04.2018. 13:08 ] @
Ja koliko znam, to su "male somborske", extra su. Imaš i velike somborske i one su ljute i dobre su sa kajmakom :) A ove male, tueee, za uz pasulj :)
[ valerijan @ 28.04.2018. 13:16 ] @
Zdravo živo, da li je foto odavde?

https://www.coolinarika.com/re...jute-kisele-papricice-za-zimu/

Citat:
Fotograhkinja zokaoka 07.02.13. 11:52
duksi, kod nas u Srbiji postoje razne vrste manje i više ljutih papričica (feferona). Ove koje sam ja stavljala ujesen prošle godine su tzv. banane i nisu mnogo ljute a ove sitnije su tzv. oficirke ljute. Ne znam kakve su to hot papričice ali možeš bilo koje ukoliko volite ljuto. :mah:

[ anon334571 @ 28.04.2018. 13:31 ] @
Tačno, oficirke. a sad gilopile, pravac pijac i vidi jel ima rasad, pa u bašču, motikica i kop kop :)
[ gilopile @ 28.04.2018. 13:38 ] @
Valerijan, jeste, tu nadjoh sliku.

Miltop, hvala druze, sada samo da nadjem seme ili rasad. Neka mi je Bog u pomoci, jer cisto sumnjam da cu uspeti da nadjem. Za na pijac, ma gde u ovom zaseoku da nadjem pijac :D
[ valerijan @ 28.04.2018. 13:53 ] @
Probaj da pitaš ovog ili na KP

https://www.kupindo.com/Seme/3...jute-papricice-za-jelo-i-ukras

https://www.kupujemprodajem.co...-oglas.htm?filter_id=164331392
[ gilopile @ 28.04.2018. 15:12 ] @
Valerijane, imam bas te, odlicne su i one. Treba svaki dan da niknu da ih rasadim

Meni trebaju bas one baburice, ali izgleda da ce biti cupavo.
Rodjak ih je uzgajao, ali par godina u nazad nije i nema vise nigde seme :(
[ anon334571 @ 28.04.2018. 16:41 ] @
@gilopile kad nabavis seme, raspitaj se i kad se sade, pa da uzmem i ja seme i posadim malo u bašti, ja bez ljuto ko kokoška bez petla :D
[ gilopile @ 29.04.2018. 03:25 ] @
Rasadjuje se sada ili najkasnije za 20-ak dana i to je to.Mada, sve zavisi.

Hhehe, ma znam kada se sadi, jbt. Zivim u zaseoku 30 godina :D Imam 4 krave 3 bika, 50 kokosaka i oko 200 ovaca i 3 koze.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.04.2018. u 05:00 GMT+1]
[ anon334571 @ 29.04.2018. 11:04 ] @
Ja zivim u čistokrvnom selu, pa opet ne znam kad se šta sadi, jbg. osim vinograda ništa drugo ne radim. A kad na tv počne nedeljom ona emisija o poljoprivredi, mene odmah oblije znoj pa i ne gledam :D
[ anon70939 @ 29.04.2018. 11:50 ] @
Kad već otvori ovu temu... da se i ja prišlepam :).

Pre neki dan kum doneo neki slovački kulen i teglu paprika. Nisu ljute. Možda malkice, ili mi je taj osecaj od kulena :)
Ajd, kulenom sam oduševljen, nema boljeg, ali ova tegla paprika... Kako su mi dobro legle. Pitam ga koje su paprike, pojma nije imao i nije mogao da mi sazna, ali zna da su gajene ovde u Sumadiji.

I sad dok sam guglao za ovu tvoju, naiđem na ovaj link
Novosađanka
http://www.nsseme.com/products/?opt=vegetable&cat=products

Je l' ima nekih sličnih? Ima li ovoga po pijacama da se kupi? Moze li to u saksiji na terasi da se gaji :). Hocu da napravim par tegli kad bude sezona.
Mada sad kad citam o ovoj novosadjanki, ove koje smo pojeli su dosta manje, recimo 5-6cm u prečniku.
[ jovajovic100 @ 04.05.2018. 15:46 ] @
Citat:
gilopile:
Rasadjuje se sada ili najkasnije za 20-ak dana i to je to.

Jesi li dobio malo semenki strašno ljute paprike ?
[ gilopile @ 04.05.2018. 15:50 ] @
Jesam, danas mi stiglo pismo sa 16 semenki :D Vec sam ih bacio u saksiju i cekam da niknu da rasadim, ali sam dobro okasnio. Valjda ce da bude bablje leto da mi stignu :)

Mislim da mi je poslao BrankoTod, ne pise ko salje na koverti, ne vidi se pecat poste odakle je, niti mi je javio da ima i da ce poslati, ali rukopis ga je odao, jer imam vec jedno pismo od njega, heheh. Mozda gresim, ali 99% da je isti rukopis.
A i znam da se bavi tim stvarima, ima plastenike, uzgaja razno zacinsko bilje i ostala cuda :)
Samo se nadam da me nije zeznuo i poslao mi rogate za ajvar :D AL videcemo kad niknu koje su.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.05.2018. u 17:08 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 04.05.2018. 16:28 ] @
Evo Giletovog recepta za slatko od ljutih paprika :



Ovo je sa Zapada :

[ Shadowed @ 04.05.2018. 17:40 ] @
@gilopile, vecina chili paprika su visegodisnje biljke pa ih mozes zasaditi u malo vecu posudu i zimi unositi unutra. Sa manje sunca i nizom temperaturom nece mnogo rasti ali ce biti spremne za sledecu godinu (mogu vec u ovo vreme da cvetaju). Naravno, nije sa svakom vrstom bas isto.
[ eeestablishment @ 04.05.2018. 17:52 ] @
Citat:
gilopile:
Jesam, danas mi stiglo pismo sa 16 semenki :D Vec sam ih bacio u saksiju i cekam da niknu da rasadim, ali sam dobro okasnio. Valjda ce da bude bablje leto da mi stignu :)

Mislim da mi je poslao BrankoTod, ne pise ko salje . . . .


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.05.2018. u 17:08 GMT+1]


Ae okaci adresu pa ti i Ja posaljem onu sardinu ( tunjevina u kom ) da je zaljutis kad stignu . . . ?
[ Living Light @ 04.05.2018. 17:55 ] @
Citat:
gilopile: danas mi stiglo pismo sa 16 semenki....Mislim da mi je poslao BrankoTod, ne pise ko salje

To je zbog toga da ne mozes da vices na posaljioca,
-ako paprike budi od 135 Oktana jake :)

Pazi, te paprike su jace od onih pilulica koje gutas zbog anestezije pre gastroskopije :)
[ anon334571 @ 04.05.2018. 17:56 ] @
Samo 16, da je 32 bilo bi ekstra za magistralu :D
[ Living Light @ 04.05.2018. 18:01 ] @
Pa i ne treba da mu salje 512 ili 1024 semena,
pa da se Dragan ne javi u buducih par godina.

Pocinje se sa manjim dozama...
[ gilopile @ 04.05.2018. 18:09 ] @
@Shadowed, ja imam neke male papricice i vise puta mi ostane u saksiji i ja to unesem u kucu pored prozora, ali sledece godine ne nikne. Tako da izgleda da su jednogodisnje. Znam i da je pokojni ujak svake godine rasadjivao te papricice, ono klasika, prvo rasad, pa u saksije.

Nije ni frka da se rasade. Ja to laganini i usput se zanimas malo. Uglavnom za 2 sata sve gotovo oko rasadjivanja, 50 strukova mi je sasvim dovoljno, a rode bas mnogo na struku...
Ove baburice koje ne nadjoh su isto odlicne jer radjaju bas do jaja i meni su skroz ukusne, nisu preljute...Poslao sam mail jednoj zeni na YT, jer sam ih tamo isto video u nekoj ljutenici da stavlja, ali jos pre mi kaze da ne zna kako se zovu, tj. zove ih male baburice, a to nije sorta....Pa je pitah da li bi poslala malo semena...

Vidim nude se ljudi, sada cu jos i konzervu ribe da dobijem, slata je tu, jos da se neko smiluje da mi posalje nesto za dezert :D :D

Neko jede kuci, neko u menzi, neko u restoranu, a gilopile rucka na ES :D

Living :D

[ Lavlja_Jazbina @ 04.05.2018. 19:18 ] @
Citat:
Uglavnom za 2 sata sve gotovo oko rasadjivanja, 50 strukova mi je sasvim dovoljno


Ovaj,izvinite na pitanju,a jel vi imate probleme sa suljevima?
[ eeestablishment @ 04.05.2018. 19:37 ] @
Gilopile
Citat:
Vidim nude se ljudi, sada cu jos i konzervu ribe da dobijem.....................................
nesto mislim da spojimo lepo i korisno ? . . . .

elem , vec neko vreme ne mogu da resim ovaj problem http://www.elitesecurity.org/t498482 ,u Kraljevu nema majstora , a nekako mi se cini

da ces Ti ovo da odradis " levom rukom " i tako Ti meni strucnu uslugu a Ja tebi ( x kom) sardine ............ ( moze brza posta ? )

p.s naravno , prva konzerva dolazi gratis . . . . . da mezis dok radis defektazu uredjaja





[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 04.05.2018. u 20:51 GMT+1]
[ valerijan @ 04.05.2018. 19:43 ] @
Ne može to da se popravi ako je Ludak kao Željko Joksim CD...ubaci Mišel Žarka!

Trenutno nije kod mene ali mislim da imam identičan ili sličan Tehniks model.

Takođe je preosetljiv. Strogo originali (opet ne svi) i dobro skuvani rezanci.

Ako se pronađe rešenje, ubaciću maglu u paket.
[ gilopile @ 04.05.2018. 20:11 ] @
Lavko, nemam suljeve, da kucnem u drvo.

Eeeeestab...nikakav problem, salji pa cemo da ga sredimo valjda. Zarko bi ga proterao mozda :) Za tebe sve u full free varijanti :) Uglavnom nije to nikakav problem srediti, lako se ustanovi sta ga keca, obicno mehanika, mikro swich dugmici, zaprljanost sociva i ogledala...Znaju i motor za fioku i pogon CD-a da riknu, jednostavno se istrose cetkice, zaprljaju...ako je pogonski na cetkice...
Ako se odlucis da saljes, upakuj i 2 CD-a za koja si siguran da je citao.

Ostavicu ti adresu u PP.
[ Living Light @ 04.05.2018. 22:09 ] @
Cekaj,
Ti i dalje Lizes to isto i ne pomaze za potenciju ???

....šališ se...
[ Shadowed @ 05.05.2018. 08:21 ] @
Citat:
gilopile: @Shadowed, ja imam neke male papricice i vise puta mi ostane u saksiji i ja to unesem u kucu pored prozora, ali sledece godine ne nikne. Tako da izgleda da su jednogodisnje. Znam i da je pokojni ujak svake godine rasadjivao te papricice, ono klasika, prvo rasad, pa u saksije.

Ja sam imao cayenne i tabasco, 3god trajale. Ono sto sam primetio je da je bolje da imaju manje svetlosti nego da su kod prozora zimi jer ipak odatle dolazi hladnoca. Imao sam situaciju da se bukvalno pola biljke osusi i to ta polovina do prozora. Ja inace nisam drzao mnogo, 3-4 saksije.
[ gilopile @ 05.05.2018. 12:13 ] @
Moguce da bi prezivele, ali ja ipak njih rasadjujem u jednu basticu iza kuce. Vise godina sam isao na varijantu malih saksija, ali ovako daleko vise radjaju kada su u zemlji i mogu da puste koren koliko im zelja, tako da sam se odlucio tako da ih uzgajam kad vec imam kucu i bastu :) Da sam u stanu, onda bi to bile saksije na terasi pa pre mraza bi se unele...

Ostavicu i koju saksiju u kuci pa cu bas da vidim.
Inace, Brankec Tod mi je poslao semenke ove paprike, nisu to koje ja trazim, ali kaze da su odlicne tako da sam i njih bacio za rasad pa cemo videti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Habanero
[ anon334571 @ 05.05.2018. 18:42 ] @
Biznis cveta, vidim ja :) Ja sad oprskao vinograd, taman pred kišu, ali nisam valjda te sreće da počne u narednih 2 sata, taman dok zasusi. Inače ove godine, da kucnem u drvo, ako nas ne omlati neki grad, biće lepoga grojza, da se uzme neki dinar, da se kupe drva, registruju kola, zakolje pastrma i da ostane nešto da se krcka :D
[ anon70939 @ 05.05.2018. 21:27 ] @
a vina? :)
[ anon334571 @ 05.05.2018. 22:00 ] @
Vino točim a vino ne pijeeeem :) biće rakije, u mojoj kući niko ne pije vino....
[ eeestablishment @ 01.06.2018. 17:23 ] @
Citat:
gilopile:
Lavko, nemam suljeve, da kucnem u drvo.

Eeeeestab...nikakav problem, salji pa cemo da ga sredimo valjda. Zarko bi ga proterao mozda :) Za tebe sve u full free varijanti :) Uglavnom nije to nikakav problem srediti, lako se ustanovi sta ga keca, obicno mehanika, mikro swich dugmici, zaprljanost sociva i ogledala...Znaju i motor za fioku i pogon CD-a da riknu, jednostavno se istrose cetkice, zaprljaju...ako je pogonski na cetkice...
Ako se odlucis da saljes, upakuj i 2 CD-a za koja si siguran da je citao.

Ostavicu ti adresu u PP.


.
bioskop ponovo radi

Kako je receno tako je i ucinjeno i ono sto dva majstora i jedan servis u Kraljevu ( majstori nisu znali a servis nije hteo ni da prihvati da radi ) napravio ,

popravio i sredio je gilopile ili sad vec mogu reci moj drug Branimir .

Ukucani ( majka i zena ) a i komsije su bili skepticni i nisu verovali da ce neko meni tako reci nepoznat , covek koga licno ne znam vec smo samo par puta

na forumu razmenili po recenicu , za ozbiljno prihvatiti posao i popraviti uredjaj i to GRATIS .

Za kaznu sada svi " malo " trpe , naime odvrnuo sam zvucnike i pustio Pink Floyd . . .

Hvala gile jos jednom i nadam se da cu naci nacina da ti se nekako oduzim



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 01.06.2018. u 18:44 GMT+1]
[ eeestablishment @ 17.05.2019. 14:21 ] @
Setih ze Giletove teme a sa njomu vezi imam jedno pitanje . . .

Poslali mi kinezi semenke ( carolina reaper ) ljute papricice





pa me zanima postupak sadnje .

Neko mi rece da ih jedno vreme potopim u vodu , spominjali su i vlazni pesak ,

i da do nicanja ne zalivam vec samo orosavam zemlju pumpicom i tako je drzim vlaznu ?

Verujem da ovde ima ljubitelja ljutih papricica koji ce znati da mi objasne potupak ?

p.s u stanu sam i koristim saksije , da li treba prvo u manje pa se presadim u vece

ili u startu neke velike ?
[ Shadowed @ 17.05.2019. 15:08 ] @
Ako ih potopis u vodu, moglo bi biti previse vode (mozda je i ok ali ne odgovara bas prirodnim uslovima).
Ono sto se pokazalo kao dobro je:
3-5 sloja toalet papira
poredjas semenke
jos 3-5 sloja toalet papira.
Mozes koristiti i krpu umesto papira.
Pokvasis, najbolje prskalicom, osrednje. Dovoljno da papir bude mokar ali ne toliko da curi voda iz njega.

E sad, mozes ili da kvasis kad god se osusi ili da stavis uvijes u najlon kesu pa se nece ni susiti.

Trebace 10-15 dana da proklijaju ali posle nekoliko dana proveravaj redovno (jednom dnevno) jer bi ih trebalo posaditi cim proklijaju par mm. Takodje, ako izrastu malo vise, upetljavaju se u papir (njima je to zemlja).

Ceo taj postupak sa klijanjem nije neophodan. Proklijace i u zemlji kao sto to prirodno i rade. Ali ovako ces imati malko brzi proces i, sto je jos vaznije, moci ces da odbacis neispravno seme na vreme umesto da se zezas da sadis sve pa ti deo propadne.

Male pa presadjivanje je ok ako hoces da posadis npr. 20 komada pa da odaberes 10 najboljih za presadjivanje. Ili da (privremeno) ustedis na prostoru. U suprotnom, nema razloga (afaik) da to radis. Cak moze i da im bude malo bolje ako odmah ides u veliku saksiju/posudu (posto im manje postanu tesne ako odugovlacis sa presadjivanjem sto ce ih usporiti).



PS. Povrsina semenki je ljuta. Nemoj to otkriti na tezi nacin :)
[ eeestablishment @ 01.06.2019. 12:43 ] @
Ove posadjene u zemlju su krenule . . .



e dal su to one narucene ili neke druge ( i da li su uopste papricice ) videcemo vremenom . . .

Za sada postupak sa toalet papirom ne daje rezultate . . .
[ Shadowed @ 03.06.2019. 22:30 ] @
Sta znam.. Ja sam ti to napisao na osnovu svog iskustva. Ja sam imao klijavost preko 90%. Mozda i 95%, ne mogu precizno reci jer nije bio veliki broj. A to je inace modifikovana metoda koju je koristio moj deda za obicnu papriku :) Razlika je u tome da je on koristio tkaninu i da je drzao na radijatoru (i koristio za mnogo vise semena).
[ gilopile @ 04.06.2019. 16:43 ] @
Cekajte bre bolan :)
Pa zar nije najjednostavnije u saksije posejati kao rasad, pa kad naraste oko pedalj, rasaditi ili posaditi u saksije po jednu?

Ne razumem zasto bi stavljao u gazu ili vatu da proklijaju, nije to vutra :D

Ja nasao one male baburice ljute. Prevrnuo sam ceo net u potrazi za semenom i nema koga nisam pitao. I na kraju komsija dve kuce od mene imao. Dosao nesto da pogledam i ladno visile suve te papricice, keva mu ostavila za seme :D

Samo, kao i uvek, malo okasnih sa rasadom, al dace Bog da leto traje do decembra i bice valjda nesto :)

Mada imam od prosle godine jos nekoliko tegli one sitne ljute, tako da sam obezbedjen...
[ Shadowed @ 04.06.2019. 16:57 ] @
Mozes kako hoces.
Ja sam stavljao da klijaju da ne bih morao posle da ih razdvajam jednu od druge ako su zajedno a nisam hteo da sadim odmah pojedinacno pa da razmisljam koja ce niknuti koja ne.
Ovako stavim seme da proklija (nikakva realno komplikacija, samo sam ja u detalje opisivao pa mozda izgleda komplikovano). Kad proklija, znam koje je seme dobro i samo zasadim u saksije/stagod po jedno.


Citat:
Ne razumem zasto bi stavljao u gazu ili vatu da proklijaju, nije to vutra :D

A zasto bi vutru stavljao da proklija? I nju mozes direktno.
[ ademare @ 04.06.2019. 21:06 ] @
@ gilopile

Ove godine nemoj sve da Pozderes , papricice , vec ostavi i ti koju za seme
[ gilopile @ 06.06.2019. 02:19 ] @
Shadowed, tako mi rekose kada sam hteo da zasadim kuci par biljaka, al corak :)

Ademare, pa naravno. Bice semena za sve nas ako treba. Jednom sam se opeko.
Cak sam pisao pp jednoj curi iz Leskovca koja ima te papricice ( ima na YT svoj kulinarski kanal )...Al nije mi se javila, mamicu joj :)

Jedino mi je Branko tod izasao u sustret prosle godine, poslao semenke, al druga vrsta i na zalost ni jedna nije nikla kao za inat, hee. AL mozda je i bolje jer kaze da su neke ekstra ljute...nisu one koje sam ja trazio :)

Brankec - povrtralkec :D

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 06.06.2019. u 03:29 GMT+1]
[ eeestablishment @ 11.08.2019. 12:49 ] @
Citat:
eeestablishment:
Ove posadjene u zemlju su krenule . . .



e dal su to one narucene ili neke druge ( i da li su uopste papricice ) videcemo vremenom . . .

Za sada postupak sa toalet papirom ne daje rezultate . . .


Da dopunim temu .

izdzigljale paprike poprilicno ali su cvetale tek sad ?




Ne znam kako ce proci oprasivanje jer su u zatvorenom prostoru ???
[ Shadowed @ 11.08.2019. 13:15 ] @
Citat:
eeestablishment: Ne znam kako ce proci oprasivanje jer su u zatvorenom prostoru ???

Rucno :)
Mada, mozes ostaviti jednu pa vidi hoce li da se samooprasuje.
[ eeestablishment @ 31.08.2019. 14:20 ] @
Citat:
Rucno :)


uspelo...


jedino sto su zelene , a po svim slikama bi trebao da su crvene ?
[ Living Light @ 31.08.2019. 14:24 ] @
Ma, čuti bre, Slika je Fantazija !!!

Jeli, čime si to slikao, mislim sa koliko Giga-Tera-Mega onoga ???

sačekaj da iz zelene malo predju u crveno, žuto, (plavo mislim da nema )

-Ee, onda češ da vidiš šta znači "mala papričica od 186 Oktana"

Bomba u kuči !
[ Shadowed @ 31.08.2019. 14:33 ] @
Citat:
eeestablishment: jedino sto su zelene , a po svim slikama bi trebao da su crvene ?

Bice kad sazri. Evo, uslikao sam ti na brzinu gde imas zelenu, polu-crvenu i crvenu, sve na istoj biljci.
[ Living Light @ 31.08.2019. 16:00 ] @
Shadowed,

a i Ti si ehhben igrač, PRIZNAJEM!

Uuff, što volim "situlaciju" kad je neko MAHER u onome što radi !!!

Shadowed...BRAVO !

(tebi Lajk odavno NE treba)

Ende.com
[ eeestablishment @ 31.08.2019. 16:54 ] @
Citat:
Living Light:
Ma, čuti bre, Slika je Fantazija !!!

Jeli, čime si to slikao, mislim sa koliko Giga-Tera-Mega onoga ???

................................................

-Ee, onda češ da vidiš šta znači "mala papričica od 186 Oktana" :)



Slikam kao i uvek neki mali compact canon ........

Nego Roberte , sta mislis koliko oktana ima ovaj Cognac ( uslikano pre neki dan samousluga IDEA - Becici )




Shadow . . . . jesi li ovo koristio balon od 5L kao saksiju ?

Svaka chast na ideji
[ Living Light @ 31.08.2019. 18:26 ] @
eeestablishment,

Nemam ni ljubičaste ideje koliko je to.
Pošalji mi TO,
da gi turnem u "Klokot Mašinu"
(mašina za određivanje oktanskog broja, ko razume shvati će)

i da Ti dam LISTING ISTINE

Šta mi teško

Znam da takva Špecija grize i kad je gutaš, i kad je seh..

Samo se bojim da te Oktanske papričice će da PRE-FORCE moju mašinu,
ipak je ova mašinerija (starija od mene) namenjena samo za skalu do 130 oktana

[ Shadowed @ 31.08.2019. 19:36 ] @
Citat:
eeestablishment:Shadow . . . . jesi li ovo koristio balon od 5L kao saksiju ?

Svaka chast na ideji

Da, od 5 i 6 litara. Svakako ne pijem cesmovacu pa mi je prakticno besplatno. Probao sam tako, "neobrezano" ali je ipak bolje odseci taj suzeni deo i napraviti kao obicnu saksiju. Na stranu sto se teze zaliva kroz taj mali grlic, veci problem je sto se zemlja slegne vremenom a tesko je dodati jos kad biljka izraste. Takodje su se dobro pokazale i posude od whey proteina. Ove koje ja imam su nesto manje od 3kg proteina ali je zapremina oko 8 litara.
[ eeestablishment @ 04.10.2019. 13:25 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
eeestablishment: jedino sto su zelene , a po svim slikama bi trebao da su crvene ?

Bice kad sazri...........................................


Citat:
Living Light........sačekaj da iz zelene malo predju u crveno..........


Bas tako , nekoliko ih je stiglo za konzumaciju . . .



Ako vec nije carolina reaper bice bar valjda malo ljute ?

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 04.10.2019. u 14:41 GMT+1]
[ Shadowed @ 04.10.2019. 13:39 ] @
Postoji vrlo jednostavan nacin da saznas
[ Living Light @ 05.10.2019. 21:23 ] @
Ček bre,

-Zar nisu one okrukle, male
Oktanski jače od ovih na dosadašnjim slikama?

Želim savet...
[ Shadowed @ 06.10.2019. 00:15 ] @
Pa, ne obavezno. Imas razne oblike raznih ljutina. Ali, u gornjem delu skale, nema tih tankih i dugackih, koliko mi je poznato. S tim da nisu bas okrugle i male. Recimo, najljuca na svetu je carolina reaper koja izgleda ovako:

Druge medju najljucima imaju slican izgled.
One sto su na slici koju sam okacio su cayenne i, zavisno od slucaja, mogu da budu solidno ljute ali ne nesto puno. Takodje, nemaju mnogo "mesa". Najcesce se koriste tako sto se osuse i samelju. Ja ih nikako ne koristim, verovatno cu ih se resiti :)
One njegove ne znam koje su ali znam samo za dve sorte koje radjaju tako nagore: tabasco i african bird's eye. Ako su ove druge, onda su dobrano ljute.
Najvise imam habanero (meni su prodate kao habanero red dominicana):


One mi se najvise svidjaju za jelo. Mesnatije su i imaju svoj karakteristican ukus, nije samo cista ljutina. Znatno su ljuce od ovih gore pomenutih (osim caroline reaper, naravno).
Najljuca koju sam probao je neka varijacija trinidad scorpion. Izgleda slicno kao carolina reaper, da ne trazim sada sliku. To vec nije za konzumaciju vec samo za dokazivanje. Jednostavno, i najmanji dodir sa jezikom stvara trenutni osecaj opekotine.



[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.10.2019. u 10:59 GMT+1]
[ eeestablishment @ 06.10.2019. 17:30 ] @
Shadowed@ , vidim vladas materijom pa da priupitam .

Koji je najbolji nacin da se konzerviraju ove papricice ili se konzumiraju samo u svezem obliku . ( vazi li to i za crvene i zelene ) ?

Da li je istna da su pomenute carolina reaper zabranjene za proizvodnju i stavljanje u promet na teritoriji Evropske unije i sire ?

p.s sta bi sa Giletom i baburicama.......................................... ipak je ovo njegova tema !

[ gilopile @ 06.10.2019. 18:34 ] @
Citam ja ali sramota me da se javim, nisam sejao ove godine ne znam ni ja zasto. :)

Ne treba preterivati, ipak sadimo da bi jeli uz nesto, a ne takmicili se ko moze da gricne a da ne zavrsi u hitnoj, hehe

Volim ljuto, oduvek, ali brate pre svega ukus, a neke sem ljutoce namaju nikakav smek.
Nisam zadovoljan sa predhodnom sortom, nema neki smek.
Kopam dalje dok ne nadjem jedne istog oblika ali manje su i 100x ukusnije od ovih koje sam pre sadio.
Ne mislim na baburice, nasao sam neke za seme pa cemo videti.

mislim na ove:
[ eeestablishment @ 06.10.2019. 20:54 ] @
Citat:
Citam ja ali sramota me da se javim, nisam sejao ove godine ne znam ni ja zasto. :)


Znam ja , imas zalihu ( punih ) tegli od prosle god . . .

p.s sledeci put pridji blize kad fotkas papricice
[ gilopile @ 06.10.2019. 21:01 ] @
Imam, imam :) Ali mozda jos jedna teglica.

Imao par slika, ali ta sto sam slikao malo blize mutna.
Nije mi to to i kraj price. Pre 20 godina mi Teca dao jednu teglu tih malih papricica i to vam ne mogu opisati koji to ukus ima. Posle sam ja uzeo seme od njega i sadio onako u saksijice kuci i imao koliko toliko i bile full. Onda par godina nisam sadio i izgubim seme, Teca u medjuvremenu preminuo i niko od njegovih nije sacuvao seme, jbg. Tako isto i za te baburice, jednostavno ljudi ne sade i nisu cuvali seme...Ali sam to valjda resio, nasao kod komsije, pa cemo videti da li je ta ili ne. Cak sam i na pijac kod jedne babe video i rekla da ce mi dati seme.
Ova kozetina sa YT kanala mi se nije javila, molio sam je i kumio da mi posalje par semenki i jok. Poludeo sam.
Evo:

[ Shadowed @ 06.10.2019. 21:12 ] @
Citat:
eeestablishment: Koji je najbolji nacin da se konzerviraju ove papricice ili se konzumiraju samo u svezem obliku . ( vazi li to i za crvene i zelene ) ?

Do sada ih nisam imao ovoliko pa nisam morao da ih skladistim :) Sad sam jednostavno stavio u zamrzivac pa cu vaditi po potrebi. Mislim da je to najprakticnija varijanta. Te tvoje verovatno mozes i da osusis pa da ih sameljes i imas kao zacin. Trebalo bi da mozes da ih ostavis na biljci i da se tako osuse. Ja imam jednu koja je od prosle godine ostala neubrana, nije otpala sama. Osusila se skroz i postala providna :)
Zelene su jednostavno nedozrele. Ne vidim ni jedan razlog da se beru kao zelene. Jednom sam slucajno otkinuo zelenu i za nekoliko dana je pocrvenela. Ne znam da li to funkcionise za druge sorte. No, mislim da nije isto kad sazri lepo na biljci i kad je ubrana.

Citat:
eeestablishment: Da li je istna da su pomenute carolina reaper zabranjene za proizvodnju i stavljanje u promet na teritoriji Evropske unije i sire ?

Jedini put kad sam cuo za tako nesto je od onog Bosanca na YT koji jede, place i psuje. Mislm da nije istina.
[ anon70939 @ 06.10.2019. 21:18 ] @
Citat:
gilopile:
Volim ljuto, oduvek, ali brate pre svega ukus, a neke sem ljutoce namaju nikakav smek.

Mene sramota više da kažem da volim ljuto. Nekad su dokaz toga da neko voli ljuto bile feferone, a danas kad vidim ove papričice.... Pa ove koju je Shadowed okacio, smezurala se kao da je prokljucala od sopstvene ljutine...
Od tolike ljutine, kad utrnu usta i mozak, ne znam da li moze da se oseti ukus.
Preksinoć bio na nekom Noćnom Bazaru, bar na 10 tezgi bile ljute papricice i sosevi od njih. I degustacija. Nije mi ni palo na pamet :)

Tasta mi poslala pretprosli vikend ovu teglu, meni taman ljute i baš ukusne.
[ gilopile @ 06.10.2019. 21:23 ] @
Pa to. Ima bas ukusnih i ljutih bas koliko treba, nista previse. Ono da mora malo da dahces i to je to.

Jednom sam na nekom skupu, veselju ili sta li je bilo, pojeo samo griz jedne papricice i otrovao se. Radilo se o nekim zelenkasto crvenim duzim apricicama onako sveze.
Iz iste gomilice sam pojeo sigurno 5, 6, i onda nabasao na tu. Isto kao da si zar cigarete stavio u usta i onda tako cela usna supljina i grlo poceli da gore.
Otkad znam za sebe sam jeo svakakve moguce ljute papricice i bas ljute, ali ovako nesto ne doziveh. Moguce da je neki genetski poremecaj te paprike ili sta vec da je toliko bila ljuta, jbmlga, a samo griz mali. Da sam celu onako pojeo, umro bih 100%. :D

Edit: Sad vidim sliku, e za te sam dobio seme od komsije. Mislim da nije sorta ona koju trazim, ali itekeko dobre. Blago su ljute i vrlo ukusne.
Mogu i da se malo obare pa onda u teglu...ma milina papricica.
Od takvih sam jeo i ljutenicu, paradajz i ta paprika onako dinstani pa dodato malo sirceta, secera i soli. Nije skroz ukuvano, cele budu paprike ali bas mekane i to je neverovatno dobro.
[ eeestablishment @ 06.10.2019. 22:42 ] @
Citat:
Shadowed:

Citat:
eeestablishment: Da li je istna da su pomenute carolina reaper zabranjene za proizvodnju i stavljanje u promet na teritoriji Evropske unije i sire ?

Jedini put kad sam cuo za tako nesto je od onog Bosanca na YT koji jede, place i psuje. Mislm da nije istina.


https://youtu.be/2MDqUPB500A








[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 08.10.2019. u 20:36 GMT+1]
[ Shadowed @ 06.10.2019. 22:57 ] @
Taj
[ gilopile @ 06.10.2019. 23:52 ] @
Al dokle sve ljudska glupost nece doseci. Cuj, takmicenje u jedenju ljutih papricica :D :D

[ Shadowed @ 07.10.2019. 00:06 ] @
Meni je to ok, takmice se ljudi u izdrzljivosti a nema stvarne stete. Kapsaicin (supstanca koja daje ljut ukus) ne vrsi nikakvu hemijsku reakciju, nije nesto poput kiseline i sl. Samo aktivira receptore za toplo. Cela stvar je virtuelna realnost :)
No, s druge strane, nije mi ni nesto zanimljivo. Ovo mi je interesantnije - https://www.youtube.com/playli...rgbu8gEMIwGmZWJLVbu0BmoEhVMQMw
[ plus_minus @ 07.10.2019. 00:19 ] @
Steeve-o je ipak najhrabrija boodala, još uvek.

Šta kojeg stoyka male, ljute, itd..

Ušmrkao čovek vasabi (ne postoji ljući sos od toga).

[ Shadowed @ 07.10.2019. 00:53 ] @
Vasabi je druga prica. On nije ljut na nacin na koji su cili paprike i pogadja receptore u nosu, ne u ustima. Kao ren (samo intenzivnije).
[ deedee6 @ 07.10.2019. 21:01 ] @
Sve za 1,99 :) ChiliShop Šta izabrati?
[ gilopile @ 07.10.2019. 22:03 ] @
Ja bih ove. Ovakve sam imao i odlicne su. Nisu preljute i imaju lep ukus.

https://www.chili-shop24.de/ch.../prairie-fire-chili-samen?c=24
[ srdjee @ 08.10.2019. 06:17 ] @
Moj skromni doprinos temi.
Yellow (Lemon) habanero.
Od 16 semenki na kraju samo 3 biljke, ali i to je dovoljno.

[ eeestablishment @ 08.10.2019. 13:48 ] @
srdjee bravo za fotografiju .

Da li ove paprike zahtevaju dosta sunca i vode ?

I one iizgleda spadaju u " prilicno " ljute ? ( 200 000 scoville heat rating )

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 08.10.2019. u 14:58 GMT+1]
[ anon70939 @ 08.10.2019. 18:01 ] @
Par puta sam se opekao na one najobičnije duguljaste zelene sa pijace, do te mere da sam plakao. Što bi rekao Gile, moguće da je neki genetski poremećaj :).
I samo kad pomislim koliko ja ta ljuta i setim se te patnje, gubim želju da probam ove mutante. Ali iz znatiželje moraću da probam. Vidim da izgleda mleko pomaže da se ne završi u hitnoj :)
[ bananaphone @ 08.10.2019. 18:20 ] @
Navika - sto vise jedes ljuto to ti se pomera prag osetljivosti...
[ srdjee @ 08.10.2019. 19:19 ] @
Ja sam ih zalivao skoro svaki dan iako su mi rekli 2-3 nedeljno, međutiim mislim da to zavisi od veličine saksije i okolne temperature.
Sunca ovde imaju manje nego u Srbiji i noći su hladnije, pa su mi dugo bile unutra kad su proklijale, a i sada su mi već 3 nedelje unutra i tad su počele da žute.

Ljute jesu, pa jednu jedem dugo, odnosno po malo svaki dan ili ređe.
Ukus mi se svideo među sličnim koje sam probao, a ono što mi je važno je da nema posledica po ostatak probavnog sistema sem usta .
[ gilopile @ 08.10.2019. 19:21 ] @
To su te Kojote, obicne bile one zelene pijacarske i zeleno crvene. Nisu sve ljute, onako, ali ta jedna je bila ljuta da ne poverujes.
Nije zahebancija, ne daj boze da je neko dobro zagrize, moze svasta da se desi. Otrov bukvalno kada je mene rasplakala, ljubitelja ljutog, onda mozes da zamislis neko ko nije ni probao te malo ljuce paprike i nije ni navikao na ljutocu kao mi koji to svakodnevno zderemo.
[ anon70939 @ 08.10.2019. 19:55 ] @
A da vidis sto sam na pijaci naleteo na suvu tucanu papriku.
Lepa kesica, kisačka paprika, kupio mlevenu i tucanu.
Ova tucana nije normalno koliko je ljuta. Na ceo lonac necega stavimo pola kasicice, i bude bas ljuto. Nema sanse da se sune cela kasicica u hamburger ili nesto slicno :)
[ gilopile @ 08.10.2019. 20:15 ] @
Tucana je za pljeskavicu, cevapcice i sl. rodila. Jako lep ukus ima kad se osusi.
Ja sam sebi susio one male ljute i za tucanje.
Mislim da u kupovnu tucanu uvale industrujsku 99%, a ostatak od cirka 1% stave neku dobru kvalitetnu ljutu da da smek. Zato ja sam istucam i bude aromaticna u fulu, samo malo stavis na pljeskavicu, crnog luka i milina. Kada bi bila 100% od neke male aromaticne papricice, bila bi i papreno skupa. Muljaju u svemu, pa zasto ne bi i u ovome :D Da mogu i kukuruz bi natrpali da dobije na kolicini.
[ Shadowed @ 08.10.2019. 20:32 ] @
@srdjee, preporucujem ti da ih presadis u nesto vece (5-10l) ako zelis da porastu vise. Iz iskustva znam da u manjim posudama budu ok, zdrave, radjaju, ali budu bonsai varijanta dok, ako ih presadis, pocnu da bujaju.
One na slici u ovoj poruci su presadjene u 5 i 8,5l posude. Dve koje su ostale u 1l su manje i imale su 2-3 ploda. Ove su imale i po preko 20 i to dva puta za leto. Evo, sad cvetaju ponovo ali od toga nista, stize hladno vreme i moram ih uneti unutra.
Ako budes presadjivao, predlazem ti prolece jer tokom zime svakako nece mnogo rasti a i to sto porastu ce ti samo zauzimati vise prostora unutra.
[ deedee6 @ 09.10.2019. 20:35 ] @
Citat:
gilopile:
Ja bih ove. Ovakve sam imao i odlicne su. Nisu preljute i imaju lep ukus.

https://www.chili-shop24.de/ch.../prairie-fire-chili-samen?c=24


To otrov, Gile :) Ljutina: 9
Jel to ta tvoja "izgubljena" vrsta?
[ gilopile @ 09.10.2019. 21:02 ] @
Nije, samo lice :)
Nisu ove moje pogubljene bile toliko ljute. Nisam ni video koliko su ljute, da ubijem coveka :D
[ eeestablishment @ 27.10.2019. 14:41 ] @


Ove sto su bile na suncu vecinom pocrvenese , a par ostalih biljaka u hladu ostase zelene .

Bilo kako bilo danas je palo branje i ceka se degustacija . ( po svoj prilici ovo je sorta tabasco )


[ TheSpiridon @ 27.10.2019. 14:58 ] @
Ja sam ih ukiselio, par tegli. Ima da se kaki zimus, sve crveno :D
[ SG kamikaza @ 31.10.2019. 16:21 ] @


Ja nisam imao predstavu da se ovako nešto i kod nas održava...
Bukvalno mi je komšiluk, a nisam znao.
Dogodine, odoh sigurno.
[ anon70939 @ 31.10.2019. 19:16 ] @
Citat:
CoyoteKG:
A da vidis sto sam na pijaci naleteo na suvu tucanu papriku.
Lepa kesica, kisačka paprika, kupio mlevenu i tucanu.
Ova tucana nije normalno koliko je ljuta. Na ceo lonac necega stavimo pola kasicice, i bude bas ljuto. Nema sanse da se sune cela kasicica u hamburger ili nesto slicno :)

ta na pocetku video snimka je ova koju sam opisao.
Sad mi je jasno zasto je tako jako ljuta :)
[ SG kamikaza @ 31.10.2019. 22:14 ] @
Ovaj sa početka videa, je iz Ćuprije. Ako si mislio na onu standard kisacku, što obično pakuju u providno pakovanje, ona mi nije nesto.
Ako ima neko drugo pakovanje, ako možeš da baciš sliku da znam sta da tražim.
Ide zima, a treba spremati kobasice.

Malo sam posle gledanja potražio, i našao i njegov broj.
Prodaje tip semena(oko 30ak vrsta) i ljute soseve.
Planiram da poručim carolina reaper sos, 100ml 700 din.
Semena ima po 250 din, 10 semenki.
Možeš ga lako na Fb pronaći, ako treba nekom.
[ anon70939 @ 01.11.2019. 13:24 ] @
Ova crvena koliko se sećam.



Tako neko pakovanje, samo sad ne mogu da se setim je l' bila tucana ili mlevena.Sad mi je u teglici nekoj, probacu popodne da vidim :D
Na futoškoj sam kupio. Reče mi prodavačica da je ova zelena još ljuća.

Volim ljuto, tipa kad odem u na neku pljesku, po 3 kasicice sunem, i ne osetim ljutinu. Retko kad naidjem na dobru ljutu papriku. Ova iz ovakve kesice, po mojim kriterijumima je kao otrov ljuta. Kazem, ni celu kasicicu ne stavimo na pun lonac hrane, i prilicno zaljuti. Ne bih mogao da stavim celu kasicicu na pljeskavicu sigurno, bacio bih je.
[ SG kamikaza @ 01.11.2019. 13:40 ] @
Okačiću sliku bez broja telefona, ali po nazivu stranice ga može naći ko je zainteresovan.

Od te gore kisacke sam odustao, i tucane i mlevene. Još nisam našao dovoljno ljutu.
Doduše, moji mi kažu da preterujem i od kako su me jednom pitali jel ljuto i ja rekao da nije, a oni svi probali i potrovali se, nikom više nisam reper za ljutinu.
[ eeestablishment @ 01.11.2019. 17:17 ] @
Citat:
SG kamikaza:


Ja nisam imao predstavu da se ovako nešto i kod nas održava...
Bukvalno mi je komšiluk, a nisam znao.
Dogodine, odoh sigurno.


Kao takmicar ili . . . ?
[ SG kamikaza @ 01.11.2019. 19:02 ] @
Jasta 😁
[ Living Light @ 01.11.2019. 20:51 ] @
Danaske kupio u Cvečari (im,a razne Fele)
Je ovo i dalje ta "Ubitačna Sorta" ???

Izvolte:

[ eeestablishment @ 02.11.2019. 13:29 ] @
Citat:
Je ovo i dalje ta "Ubitačna Sorta" ???


Ubilo se za papriku u pavlaci



ili mozda to bese somborka . . .
[ TheSpiridon @ 02.11.2019. 14:08 ] @
somborka, ali moze i ova. Somborske se iskalpile, neka ljuta neka nije.
[ gilopile @ 02.11.2019. 15:01 ] @
Babure su ok za u pavlaku, onako mesnate.
[ anon70939 @ 03.11.2019. 10:30 ] @
Mora da bude ljutkasta za pavlaku. Lepa je ta kombinacija, ljutkasta paprika a pavlaka gasi ljutinu.
[ eeestablishment @ 03.11.2019. 12:23 ] @
Citat:
Lepa je ta kombinacija, ljutkasta paprika a pavlaka gasi ljutinu.


Razne su kombinacije moguce , cak i slatko-ljuto , pa sam tako imao prilike da probam

Inace po teoriji ....................... ljute papričice u sebi nose sastojak kapsacin koji kada se primeni na kožu izaziva nadraživanje i crvenilo. Istu reakciju izaziva i u organizmu, pri čemu ljudski organizam počinje na to da luči endogene sokove, takozvane endorfine. Endorfini su odgovorni za dobro raspoloženje i osećenje zadovoljstva. To je upravo isto ono što i čovek koji voli ljuto oseća dok konzumira ljute papričice.

Ali samo umereno , ne treba preterivati . . .
https://youtu.be/8KxiDnFGuSY

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 03.11.2019. u 13:33 GMT+1]
[ eeestablishment @ 03.11.2019. 16:36 ] @
Roberte gde ti ode , koji si vrag ti bi da mozes izmislio i ljute prezervative !?!



Mozda je ovo dobra ideja za malu privredu ?



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 03.11.2019. u 17:53 GMT+1]
[ gilopile @ 03.11.2019. 16:40 ] @
Kako bi bilo veselo sa takvim kondomom, al sa jedno 800,000 skovila da bude :D :D
Plakali bi i vristali oboje, al ne od srece i uzitka :D :D
[ eeestablishment @ 03.11.2019. 16:57 ] @
Zasto oboje ??? , pa prezervativ bi bio premazan samo spolja !

Auuuuuuuuuuuuuuuu Gile pa ti si gori od Roberta , racunas i na lizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzu posle ?
[ gilopile @ 04.11.2019. 00:24 ] @
Pevala bi ona Livingu
Ajde Robi pliz pliz daj mi jedan dobar liz liz :D
A Robert bi se sve neckao kao nece da lizne, jeste kako da ne :D :D

[ TheSpiridon @ 04.11.2019. 16:43 ] @
Piješ mleko i ližeš naizmenično, šta falli.
[ gilopile @ 04.11.2019. 17:13 ] @
Taj rad.
[ Living Light @ 04.11.2019. 17:26 ] @
Dragane, smiri se.
Situlacija je ovakva:

-Nabokaš se one Žestoke čokolade, da Te žari u grlu i stomaku.

-Kupiš BOX Durexa ( za svaki slučaj) sa Feferonkama.

..i kreneš u Provod!
___________________
Ako i naiđeš na neku "FRIGI", nebitno!
I ona ima da meša na 6000 obrt/min, kad je dotakneš sa tom Fefefronkom :)

Ima da Ablenduje trepavicama kao Xenonka :)

Probaj :)




[ TheSpiridon @ 08.11.2019. 15:13 ] @
A sve je počelo nevino i naivno.
[ Living Light @ 08.11.2019. 20:29 ] @
Eeh, Spiridine,
počelo je naivno, ali nije NEVINO :)
.Nema više "nevinih".

...Spiry, iz koje Galaksije stižeš na ovu, Neotopljenu, Plavu, Zemaljsku kuglu?

Aj,...Priznaj :)
[ TheSpiridon @ 09.11.2019. 07:48 ] @
Nisam ja sa druge planete. Ne. Ali dobro se secam vanzemaljaca kad su sleteli na padinu. Ispitivali su me i dali mi injekciju. Sad sam pelcovan, njihov agent. Zadatak je da skupljam narodne sumotvorine.
[ ineve74 @ 09.11.2019. 12:56 ] @
Naso sam male zelene papricice padron iz spanije u lidlu.Stoje gde su banane.
200g kosta 90 dinara.
Kasnije cu da ih probam pa javljam utiske.
[ ineve74 @ 09.11.2019. 16:17 ] @
Ove padron papricice nisu ljute.
[ Shadowed @ 09.11.2019. 16:58 ] @
Trebalo bi da su mesovite. Neke manje, neke vise pa je konzumacija kao ruski rulet.
Citat:
Their peculiarity lies on the fact that, while their taste is usually mild, a minority (10-25%) are particularly hot.

https://en.wikipedia.org/wiki/Padr%C3%B3n_peppers
[ Living Light @ 09.11.2019. 21:00 ] @
Citat:
ineve74:Ove padron papricice nisu ljute.

A šta si očekivao?

Kad moja majka raseče paradajz iz bašte,
gosti (nemci iz DE) padaju u nesves!--kad ih rokne miris neprskanog, NE-aditirovanog paradajza.

Kod nas iz bašte, svaki paradaj je svog oblika, a u DE svi su ko "Klonirani".

Ehhbeš u Minhenu paradajz za 2-3e, kada miriše na Stiropor!....a ne na Paradajz!

Majka u selu, ni ne zna šta je E300, E324, E348, E378, itd.
Ona, jadna samo baca zeleno preko ograde, kokoške kljucaju od peska do zeleniša,
a jaja su žuta da ne možeš sa ruke da opereš.

Iskreno: Zabole me, za jaja i za salatu iz Španije, Holandije, Grčke.
Nek TO jedu oni koji su to proizveli!

Zdravo IM Bilo!
[ Shadowed @ 09.11.2019. 21:09 ] @
Citat:
Living Light: Majka u selu, ni ne zna šta je E300, E324, E348, E378, itd.

Mozda i ne zna ali na primer, E300 koristi u ishrani. A i ti. U narodu ga zovu i "vitamin C".
[ MajorFatal @ 09.11.2019. 21:43 ] @
Zovu, a E 300 još i zovu askorbinska kiselina, pa ono nazvali je još kolokvijalno a široko prihvaćeno Vitamin C, ako je veštački dodato ugljenim hidratima D, i dalje ne mora da zna jer ima samo 3 naziva.
[ Living Light @ 09.11.2019. 21:53 ] @
Citat:
Shadowed: Mozda i ne zna ali na primer, E300 koristi u ishrani. A i ti. U narodu ga zovu i "vitamin C".

A i Ti "heš" sranja kad uopšte NE TREBA, niti ima ikakve potrebe.

U vezi E300:

Ja sam nalupao neke "E" brojeve, a Ti se vataš za E300.
Neverovatno!

Ovaj post Ti je (jedan od 10000) totale nepotreban/bezkoristan/neupotrebljiv/NE-Lekovit.
_______________________________________________________________________
Zamolio bih Te, da u čitanje uneseš malko mašte,
a u pisanje malko korekcije, NE mnogo, samo za dlaku.

Uz laganu...

https://www.youtube.com/watch?...ist=RDLALAhQEhN6E&index=27

Pozdrav




[ Living Light @ 09.11.2019. 22:02 ] @
Citat:
MajorFatal: a E 300 još i zovu askorbinska kiselina,

Ma, gde bre Majore, moja majka nikad čula za E300 i ostala "shhhranja",

Ona je "Matora devojka" koja i dalje piliće hrani preko ograde.

Žuta jaja, žuto testo za nedeljni ručak, od metar,
(sutra je Nedelja, Blagdan,--Odmor za sve Forumaše, čak i za one sa Qaračinom)

A o pohovanim batacima, krilcima u prezlama,....da ne pričam.

Već, ližem prste....

Pozdrav
[ Shadowed @ 17.07.2020. 17:06 ] @
Ima li neceg novog medju ljutim paprikarima?
Ja sam smanjio broj biljaka i neke nisu uspele da prezime tako da sada imam samo jos 4 komada.
[ Living Light @ 17.07.2020. 20:09 ] @
u PA nista novo,

cekam, pa kao cekam,
nesto ubitacno ljuto :)

Makar imala 34 godine :)

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 17.07.2020. u 21:23 GMT+1]
[ eeestablishment @ 30.10.2021. 11:14 ] @
Dobio sam iz Holandije semenke Karoline Riper ( navodno )

Posadio sam ih u kucnim uslovima , jedna se primila i tek sada su pocele da dobijaju boju .









Ne lice mi da su bas te ( vise podsecaju na " Red Habanero ) , sve jedno nesto poblize znacu posle degustacije .
[ baresi @ 30.10.2021. 11:36 ] @
Sumnjam da je to Habanero. Već par godina sadim Habanero orange i red, oblik je drugačiji. To je po mom mišljenju, nešto drugo.
[ Shadowed @ 30.10.2021. 11:49 ] @
Sudeci po listovima, ne bi bilo lose da im das malo vode :)
Moje su ove godine slabo rodile i evo sad, krajem oktobra, krenule opet da cvetaju..
[ gilopile @ 30.10.2021. 11:53 ] @
A ja domacin coek ( ebo sam ga u dupe ) kao i uvek okasnio :D
Ima po neka, al tek sada krenule da cvetaju.
Shebace ih slana samo tako :(
[ SG kamikaza @ 30.10.2021. 12:07 ] @
Citat:
eeestablishment:
Dobio sam iz Holandije semenke Karoline Riper ( navodno )

Posadio sam ih u kucnim uslovima , jedna se primila i tek sada su pocele da dobijaju boju .



Ne lice mi da su bas te ( vise podsecaju na " Red Habanero ) , sve jedno nesto poblize znacu posle degustacije .



Vrlo je moguće da si dobio semenke bas iz Caroline, ali da je došlo do ukrštanja sa drugom sortom u toku cvetanja i da je rodilo to što je rodilo.
Samo par saveta, pošto vidim da imaš više biljaka u istoj saksiji, ubuduće to izbegavaj. Paprike iz klase 1M+ SHU bi bilo dobro ako držiš u saksijama, da one budu od 20-25l a možeš i više.
Saksija ne sme biti zatvorena od dole, već mora imati kuda da drenira višak vode iz zemlje, u suprotnom ces sa previše vode ubiti biljku.
Dobro oziljena carolina, može da izbaci dovoljno paprika da ne možeš da ih potrošiš u toku cele godine.

Za kraj, prošli vikend sam jednu carolinu naceo, sačuvao sam semenke kojih i nema baš nešto previše.
Ako treba nekome, mogu mu poslati.
Imam bas dosta semenki i od red habanero, od ove godine, ako neko hoće. Od njih sam dosta zanimljive soseve pravio ove godine, od umereno ljutih do fino ljutih.
[ eeestablishment @ 30.10.2021. 19:35 ] @
Mogu li se u kucnim uslovima semenke ovih i drugih ljutih papricica saditi tokom cele godine ili to moze biti samo u prolece kad krece vegetacija ?

Kamikazo , kako pravis te soseve ?
[ SG kamikaza @ 30.10.2021. 19:51 ] @
Pa ukoliko imas lepo osuncano mesto u stanu, sa barem 5+ sati direktnog sunca u toku dana, ja bih probao na tvom mestu.
Ali da znas, za te super hot papricice treba oko 150+ dana od sadnje do moguce prve berbe.
Ja sam ove godine jako zakasnio sa sadnjom, polovinom maja sam se setio da imam seme Bhut jolokia i Trinidad Moruga scorpion paprike.
Jako lepo su krenule kad su bile presadjene i iznete napolje, ali ih je vreme u septembru preseklo i zaustavilo rast plodova.
Sad su unete u kucu, i ti mali plodovi dobijaju boju ali su zbog velicine bez semena.
Biljke su inace opet zivnule, i guraju nove cvetove, pa cu videti sta ce do kraja biti.

Sto se sosa tice, pravio sam 2 varijante. Onaj blazi je vise bio kao umak, malo gusci i grublje teksture. Recimo da bi bio dobar uz krilca da ih umaces.
On je pravljen tako sto sam grilovao na cumuru habanero, papriku silju, crni luk i ananas, na kraju je kuvan sos.
Drugi je u pitanju bila kombinacija habanera i manga, ali je proveo 2 meseca na fermentaciji. On je bio redji i bas je klasican preliv.
[ Shadowed @ 30.10.2021. 19:58 ] @
Mozes. Naravno, zimi moraju unutra, mraz ih sredi. Ja sada imam samo dve biljke, jedna 4-5god a druga 2-3god stara. Dok su unutra dosta lisca hoce da opadne i ako sa neke grane opadne svo lisce, mozes racunati da ce se i grana osusiti. To opadanje lisca nije predvidjeno da se desava (nije listopadna biljka) ali se desava valjda zbog promene ili joj unutra nesto ne odgovara. No, nemam volje ni uslova da im udovoljavam previse :)
[ SG kamikaza @ 30.10.2021. 20:21 ] @
Mogu one naravno i da prezime, ali ne bi trebalo da budu na toplom, trebalo bi da naprave pauzu u vegetiranju.
Oko 10 stepeni uz 3-4 sata sunca u toku dana im je dovoljno da biljka miruje u toku hladnog perioda, zaliti ih na 10-15 dana.
Biljka se bukvalno oreze, i poskida lisce. Onog trenutka kad se vrati na toplo, ona pocinje sa novim ciklusom teranja novih listova i grana.
[ branko tod @ 31.10.2021. 09:18 ] @
Moje papričice nepoznatog imena, baš baš ljute, posadjene u Julu.



Citat:
SG kamikaza:
Za kraj, prošli vikend sam jednu carolinu naceo, sačuvao sam semenke kojih i nema baš nešto previše.
Ako treba nekome, mogu mu poslati.
Imam bas dosta semenki i od red habanero, od ove godine, ako neko hoće. Od njih sam dosta zanimljive soseve pravio ove godine, od umereno ljutih do fino ljutih.

Jako sam zainteresovan.