[ NIkolajovanović @ 07.05.2018. 08:09 ] @
Pozdrav svim forumasima. E ovako da iznesem i ja moj problem sa komsijom, tj sa njegovim kablom za struju koji je sproveo pored moje ograade...Ovako, moja kuca se nalazi u sredini, tj u sendvicu izmedju komsijske kuce i placa...Kabal koji je sproveo za struju bez icijeg pitanja prolayi pored moje ograde i komsije koji se bavi rasturanjem automobila tj ima auto otpad i u bliyini se nalaye rastureni rezervoari sto moye da napravi problem...moje pitanje je kome se obratiti...duzina tog kabla je sigurno 30 tak metara mozda i vise.
[ bananaphone @ 07.05.2018. 09:00 ] @
Pa zasto traziti neko komplikovano resenje, predlazem stari srpski metod, ide leto, i komsija ce na more, tad objasnis lokalnim radnicima u centru za reciklaciju (gancijima) citavu situcaiju.

Dobro sad - mogao bi i da ukazes komsiji na problem sa kablom i da se dogvorite, ali kontam da je to nemoguce resenje za ovakvu situaciju :D
[ NIkolajovanović @ 07.05.2018. 09:08 ] @
naravno da je nemoguce...ja zelim da se obratim nekoj Inspekciji al ne znam ko je nadlezan za to.
[ Java Beograd @ 07.05.2018. 09:39 ] @
Elektrodistribucija.
[ vladd @ 07.05.2018. 09:42 ] @
Moras da poslusas bananaphone.

Nece inspekcija nista da uradi, posto je privatan plac. Ako se ne reaguje odmah. steci ce pravo da drzi gajtan preko placa, a to je onda malo veci problem.

Zarad dobrih medjuljudskih odnosa, predlozi komsiji da kabal vuce po ivici ograde, ili neka prokopa instalaciju, ako nece, seces odmah kabal i uredno ga slozis da ga vratis komsiji.

Uzgred, postoje valjda neke dozvole za bavljenje otpadom, koje podrazumevaju posedovanje neke infrastrukture..



[Ovu poruku je menjao vladd dana 07.05.2018. u 16:59 GMT+1]
[ gilopile @ 07.05.2018. 10:01 ] @
Ako mu je bas neophodno da vuce taj kabel, onda se lepo dogovorite, pa neka ga ukopa, nije to 1km...
30m za cas izrilja i postavi adekvatan kabel unutra, zatrpa i cao dovidjenja.

Ja ne znam, ali kao da su svi u nekakvim zavadama sa komsijama.
[ Predrag Supurovic @ 07.05.2018. 10:06 ] @
Po ugovoru sa EDB korisnik ne sme a struju vodi van parcele na kojoj je brojilo, eto ti osnov za prijavu.

Meutim ako nije kabal sporveo po propisima onda ima osnova i da se prijavi nekoj inspekciji, ali ne znam kojoj. Verovatno Komunalnoj inspekciji.

Ako opises da je obican kabal koji nije namenjen za stalno postavljanja na otvorenom sproveden po zemlji i da tako stoji pod naponom veoma dugo vremena, izzlozern vremenskim uticajima ali fizickim oštećenjima i izrazis zabrinutost zbog ugrozavanja zivota, trebalo bi da reaguju.

Najbolje resenje je da komsija prosto taj kabal sprovede na propisan nacin da ne bi druge dovodio u opsanost jer, koliko sam razumeo to je jedini razlog sto ti taj kabal smeta.

[ SlobaBgd @ 07.05.2018. 10:30 ] @
Citat:
bananaphone:
Pa zasto traziti neko komplikovano resenje, predlazem stari srpski metod, ide leto, i komsija ce na more, tad objasnis lokalnim radnicima u centru za reciklaciju (gancijima) citavu situcaiju.

Dobro sad - mogao bi i da ukazes komsiji na problem sa kablom i da se dogvorite, ali kontam da je to nemoguce resenje za ovakvu situaciju :D

Ček, je l' bi i ti tako uradio kod tebe u zemlji u kojoj živiš? Da zaobiđeš institucije koje su nadležne i koje plaćaš, i da problem rešavaš na ličnom nivou, plus da u celu stvar uključiš druge navodeći ih na krađu?!

I posle ćeš ovde da kevćeš kako je Srbija zemlja bezakonja, kako se ne poštuju institucije, kako smo dno Evrope, kako u tvojoj zemlji to rešavaju tako-i-tako, na jedan poziv nadležnim organima? A u stvari navijaš i promovišeš da nam bude što gore da biste vi "vanzemaljci" imali pokriće da se smatrate civilizovanima i izuzetnima!

Licimerno, u najmanju ruku.
[ bananaphone @ 07.05.2018. 10:40 ] @
@SlobaBgd - cek Slobo da li si ponudio resenje coveku, da li si rekao ista vezano za ovu temu, da li te interesuje da ucestvujes u diskusiji ili te interesuje samo da napadas mene za nesto sto je ocigledna zajebancija?

U*srano o najmanju ruku, ali nisam nista ni ocekivao od tebe i tvoje sitnicave duse :D :D :D
[ nemamstan @ 07.05.2018. 10:42 ] @
^NIkolajovanović

Po čijoj parceli je proveden kabl za struju?

Malo mi je neobično, smeta ti kabl koji nije na tvojoj parceli
a ne smetaju ti razbacani rezervoari koji mogu na vrućini da eksplodiraju jer obično ostane malo goriva!
[ SlobaBgd @ 07.05.2018. 10:47 ] @
Citat:
bananaphone:
...da napadas mene za nesto sto je ocigledna zajebancija?

Možda je za*ebancija ili je pre za*ebavanje (na tuđ račun) ali nije ni duhovito ni zanimljivo. Više je pod*ebavanje na kolektivnom nivou.

Tražiš od mene da predložim rešenje, a ti predlažeš za*ebanciju?
Zar i to nije licimerno?
[ bananaphone @ 07.05.2018. 10:56 ] @
Hehehehe - napad napad napad...

Od tebe ocekujem da bi bio prvi koji je klestima presekao komsijski kabal, ne zato sto mu smeta, nego iz inata, sitna si dusa covece, iz*kenjao si se na prosloj temi bez ikakvog povoda, psovao mi majku, i sad nastavljas da ides i keveces i vredjas, opet bez ikakvog razloga :D

Moje resenje je bilo da se pre ode kod komsije i proba napraviti dogovor i dugotrajno resenje koje je dobro za sve, a ne da se odmah tera inat i kontra, sece kabl, zovu inspekcije i ostala sr*anja, sto je tipicno resenje u Srbiji, jer ce onda i komsija, ako je sitna dusa - poput tebe, da ide za njim i kevece i vreba iza ugla ne bi li ga zahebao u sledecem koraku kao sto ti ides iza mene :D :D :D
[ gilopile @ 07.05.2018. 11:03 ] @
Tako je, prvo i osnovno je da se poprica sa komsijom i vidi da se resi u obostranu korist.
Brate, pa ako ( mislim na sve ) sa komsijom nemas dobar odnos, onda si ga ugasio.
Ako dogovor i normalan razgovor uz kaficu i rakijicu ne urodi plodom, onda se gleda da se obaveste nadlezni. Ali nikada se to dobro ne zavrsi, tada krece da se tera inat jedan drugome i to je do groba tako.

Ja licno bih mu ponudio jedan dan da zajedno to izriljamo ili kako vec, okacimo na stubove, da nikome ne smeta, i cao.
[ SlobaBgd @ 07.05.2018. 11:26 ] @
@gilopile

Pusti me tih gandijevskih fazona - popij rakjicu sa komšijom, pomozi mu da iskopa kanal za kabl, još treba da mu šašoljim jajca i da delimo trošak za novi kabl?

Neću da zavisim od toga da li je komšija ustao na levu nogu, da li je raspoložen da se dogovorimo, da li će me primiti u kuću ili će napujdati kera na mene.
Neću da rešavam problem uz pomoć dobre volje bahatog komšije.
Hoću da komšija reši problem koji je sam napravio, i to pod pretnjom zakonske sankcije. Da zna da to nije moj hir, lična netrpeljivost, već zakonska obaveza da ne stoje žice sa strujom okačene na ogradu kako je njemu zgodno.

I to "u Srbiji moraš tako..." je isto samoobmanjivanje. Neće nam biti kako treba dokle god se stvari vode i rešavaju voluntaristički a ne sistemski. Dokle god komšijina dobra volja zavisi od čašice rakije a ne od zakonske obaveze da reši problem za koji je on kriv.
[ NIkolajovanović @ 07.05.2018. 11:35 ] @
Ja sam lepo napisao da se moja kuca nalazi u sendvicu izmedju njihove kuce i placa...a kabal je nepropisno postavljen vadusnom linijom i dodiruje moju kucu i ogradu celom duzinom....a i nema dogovora sa njima..takvi su to ljudi...pod naponom je i nemam pojam kako je to izolirano jer sam video da je kabal spajan tj lepljen.a ja imam dva mala deteta koja se igraju tu i otkud znam sta moze da se desi..
[ NIkolajovanović @ 07.05.2018. 11:36 ] @
samo me zanima kome da se obratim jer iz komunalne inspekcije su mi rekli da to nije njihova nadleznost.
[ gilopile @ 07.05.2018. 11:36 ] @
Slobo, ma u pravu si ti, ne kazem ja, ali nismo svi isti.
Meni je jako bitan dobar odnos sa komsijom. Ne znam kakva je situacija sa pokretacem teme, ali ako razgovor nije resio problem onda neka zove nadlezne, prijavi...Nema druge. Ali u vecini slucajeva se sve resi razgovorom. Jedino ako je komsija nekakav ludak, onda nema sta ni da razgovaras.

EDIT, sad vidim u kakvoj si situaciji. Opasno je, gde nije, malo se oguli izolacija, takne ogradu, neko se uhvati i eto tragedije...

Zovi elektro distribuciju, ne sme on za stalno nikakve kablove da razvlaci van objekta gde je brojilo. Napomeni i da imas malu decu i da je alarmantno i doci ce da mu to iseku i u najgorem slucaju kazne, ali sumnjam.
[ botr @ 07.05.2018. 12:12 ] @
Koliko sam shvatio, komsijina kuca tvoj plac i kuca pa onda komisjin plac. On je kabal sproveo preko tvog placa.

Obrati se ED, ne moze da vodi kabal preko tvoje parcele bez tvoje saglasnosti.

Mene je poteralo sa komsijama ili njih sa mnom :) Rekao sam sta mi smeta, dobio odgovor da oni znaju svoja prava. Posto znaju svoja prava, dobili su prijavu nadleznoj inspekciji i sad sam ja taj koji pravi problem i zbog mene je njima stiglo resenje o rusenju, a ne zato sto su radili nesto sto nisu smeli :D Naopak smo narod. Ako nisam u pravu nisam, ako jesam, jesam i kraj.
[ Count Zero @ 07.05.2018. 12:16 ] @
Rekao sam sto puta, ako nedajbože izbije neko sra*nje, nije mi frka ni od pripadnika militantnih nacionalnih manjina, marinaca, zombija. Prvi potencijalni neprijatelj bi mi bio neko od prvih komšija.
[ anon70939 @ 07.05.2018. 12:26 ] @
Ma nemoj samo ED, samo će skloniti i baš ih briga.
Žali se Vučiću da ga kazni i nauči za sledeći put. A usput se žali i na rad komunalne inspekcije, jer ako im već to nije posao, dužnost im je da te upute na pravo mesto, a ne samo da te od*ebu.

Nego verovatno im to nije posao, i ako im nije posao da upute građane kome građani mogu da se obrate za informacije? Je l' to policija na 192? Nemaju mnogi znanja da postave ovakvu temu na EMZ i da se raspituju gde da prijave ovakvu nepravilnost. A bilo bi čudno da svi mi, svaki građanin treba da zna tačno kome treba da se žali po bilo kom različitom osnovu.
[ bananaphone @ 07.05.2018. 13:44 ] @
Citat:
SlobaBgd:
@gilopile

Pusti me tih gandijevskih fazona - popij rakjicu sa komšijom, pomozi mu da iskopa kanal za kabl, još treba da mu šašoljim jajca i da delimo trošak za novi kabl?

Neću da zavisim od toga da li je komšija ustao na levu nogu, da li je raspoložen da se dogovorimo, da li će me primiti u kuću ili će napujdati kera na mene.
Neću da rešavam problem uz pomoć dobre volje bahatog komšije.
Hoću da komšija reši problem koji je sam napravio, i to pod pretnjom zakonske sankcije. Da zna da to nije moj hir, lična netrpeljivost, već zakonska obaveza da ne stoje žice sa strujom okačene na ogradu kako je njemu zgodno.

I to "u Srbiji moraš tako..." je isto samoobmanjivanje. Neće nam biti kako treba dokle god se stvari vode i rešavaju voluntaristički a ne sistemski. Dokle god komšijina dobra volja zavisi od čašice rakije a ne od zakonske obaveze da reši problem za koji je on kriv.



Hebiga to je kad pises na forumu jako fino. Sta ces da se zamajavas, samo sve po zakonu, i to je to, njegov problem, nije tvoj, ti sedi i pij kaficu i sve ce se resiti.
A realnost je drasticno drugacija, evo primer - apliciras za posao i saznas da ga je dobio neko preko veze - i sta sad? Koga da tuzis, kome da se zalis?

Da je sve po zakonu, taj komsija nikad ne bi ni provukao kabal, jel bi mu bilo jasno kao dan da mu sleduje najpre tuzba pa onda i kazna za to sto je uradio, a onda prosetas gradom i vidis 100-tine takvih kablova (u prenesenom smislu) - koje nisu bas po zakonu - i stoje tako poslednjih 30g da niko ne moze da ih pomeri, osim ako ne uzme sekiru u svoje ruke i posle pomeranja kabla i komsije zavrsi na robiji...
[ vladd @ 07.05.2018. 16:10 ] @
Podneses tuzbu, nadlezna drzavna institucija munjevito odreaguje i zakaze rociste za septembar 2019-e, onda se on ne pojavi, imao temperaturu, sudija odlozi rociste za 2020-u, na tom rocistu imao tahikardiju, na trecem 2021-e sudija konstatuje da je taj kabal u upotrebi 3 god i da ima pravo da ga provlaci...
Elektrodistribucija ce da nalozi da skloni kabal, on ce da prihvati, docice komisija koja ce dobiti cast i otici sa izvestajem da je proces u toku...i tako do te trece godine, kada nema zalbe ni osnove za zalbu..
[ anon70939 @ 07.05.2018. 16:13 ] @
Moram da se složim sa SlobaBgd.

Uređenost uređenijih država je takva ne zato što je takav mentalitet naroda i vole da poštuju zakone, nego zato što moraju, inače će ih skupo koštati.
OK, naravno ima tu takođe i vaspitanja i kulture.
Ali ako uzmemo u obzir da isti taj koji "razvlači kablove" po Srbiji, kad se preseli u inostranstvo tamo ih ne razvlači. Zašto? Zato što je odjednom postao kulturniji? Ne nego je svestan da tamo zakon ne može da ga zaobiđe, nego će 100% popiti prijavu i naučiće ga po džepu za sledeći put.

I ja sam za to da uvek popričam sa komšijom ako već kod nekog prethodnog problema nisam ustanovio da sa komšijom ne vredi pričati.
Možda mogu da pretpostavim da je Srbija takva sredina, i nije da komšija nije imao od koga da vidi i nauči da nešto nije u redu. Pa eto, da pokušam da mu ukažem da nije korektno što razvlači kablove po mom dvorištu bez pitanja.
Ko što je @botr eto doživeo da komšija misli da zna svoja prava, nije hteo da posluša botr-a kao komšiju, pa mu je na kraju zakon objasnio prava.

A smešno je što taj isti komšija će da se žali na državu u svakoj situaciji kako "ništa ne daje, samo uzima, u švajcarskoj je to ovako ili onako".

Milioniti put rečeno, kod nas postoje zakoni, ali ljudi ih često krše i uglavnom prolaze nekažnjeno. I dok god je tako, neće se zaustaviti da ih krše iznova.

Kad se setim samo, kažnjavanje za nevezivanje pojaseva u autu. Pa ja sam čak polagao za vozačku dozvolu i nije bilo potrebe da se veže pojas. Čak mi je i instruktor rekao da nema potrebe, i stvarno...
Posle par godina, krenule priče kako će to da se kažnjava, i negodovanje na svakom ćošku. Pa ovaj forum koliko ima samo tema o pojasevima... Po kafanama bilo "jes mene će da nateraju, baš da vidim".
Kad ono, pljas, za nekoliko DANA saobraćajci nas naučili da poštujemo zakon o saobraćaju.

Zato treba svako od nas da prijavljuje za svaku sitnicu nadležnim službama.
Jedino što eto... kad neko i želi da prijavi, mora da okrene 10 brojeva telefona, da gugla sat vremena, na kraju da otvori temu u EMZ jer od tih intitucija dobija odgovor "to nije u našoj nadležnosti", zabole ih... Možda jer tu isto rade iste takve neke "komšije"

[ bakara @ 07.05.2018. 16:40 ] @
Koliko vi idete van teme...ccc

Koliko ja razumem taj komsija nema struju, pa vuce kablom od drugog komsije jer mu ovaj prvi komsija (postavljac teme) verovatno nije hteo dati.
Takodje taj komsija sto vuce struju ne vuce kabl kroz plac postavljaca teme vec kroz plac drugog komsije koji rastura automobile a koji se nalazi uz plac komsije koji je postavio temu.

U srbiji je sasvim normalno da podnesete zahtev za strujni prikljucak a ED nece da vam prikljuci iz raznih objektivnih razloga.

Kabl ne ide kroz plac postavljaca teme vec placem pored, tako da stvarno ne razumem cemu drama, i mislim da ces tesko nekoga naterati da nema struju zato sto tebi smeta kabl.
Znaci dogovorite se da se kabl ukopa i sl. posto zaista nije realno da ga skloni ako mu je to jedini nacin snabdevanja.
[ Cube25 @ 07.05.2018. 16:44 ] @
Moj savet ti je:
- da to slikas, odes kod fotografa (ovoh sto stampaju fotke) i trazis da ti udare pecat firme, sa vremenom kad su uradjene fotografije
- napises prijavu uz koju prilozis kopije tih fotografija
- nadjes dvojicu svedoka, koji ce da na prijave i fotografije zajedno sa tobom da se potpishu, i potvrde vreme kad je postavljen kabl.
- podneses prijavu inspekcijskoj sluzbi direktno (nista preko telefona), i trazis da na tvoju kopiju prijave koju zadrzavas, udare pecat -> kad i kome si podneo prijavu (to se radi u opstini u pisarnici)

To ti je sve bitno da bi imao dokaz sutra (kad ga mozda tuzis ili zahtevas od opstine da postupi po zakonu), kad je to nastalo, da si obavestio nadlzne, i da komsija to nije uradio uz tvoju saglasnost (tj. da on sutra ne bi mogao da tvrdi npr. da si mu ti dao usmenu saglasnost).

Znaci, samo pisani papiri sa pecatima, potpisima svedoka itd. Sve ostalo moze da se spinuje kasnije.

Napises da je tvoj i zivot tvoje dece ugrozen, da je kabl nebezbedan, nepropisno postavljen, nastavljan, i da je mogucnost pozara izuzetno velika. Varnici kad pada kisa Itd.

Ako opstinska inspekcija ne uradi nista, zalba predsedniku opstine (opet sa kopijom dokumentacije koja je vec podneta). Onda zalba organu koji kontrolishe rad inspekcija. Onda tuzba protiv inspekcije i komsije, prijava zastitniku gradjana.

Opet, jako je bitno da zbog svega toga imas papire i svedoke -> jer ako si se ti zalio u okviru zakonom predvidjenih mogucnosti, sutra taj kabl ne moze da se "legalizuje" - tj. ne moze da se tvrdi da je to od "vajkada tu" i da si mu ti "dao usmenu saglasnost". Onda je rec o nepostupanju po zakonu predvidjenih institucija - i ti imas dokaze da si ti ostecena strana.
[ SlobaBgd @ 07.05.2018. 17:27 ] @
Citat:
bakara:
Koliko vi idete van teme...ccc

Koliko ja razumem taj komsija nema struju, pa vuce kablom od drugog komsije jer mu ovaj prvi komsija (postavljac teme) verovatno nije hteo dati.
...

Hajde pročitaj PRVU poruku polako, sa razumevanjem...
Kuća postavljača teme je IZMEĐU kuće i placa tog vlasnika auto-otpada, i on (vlasnik auto-otpada) je razvukao kabl, a kabal je nepropisno postavljen vadusnom linijom i dodiruje kucu postavljača teme i ogradu celom duzinom...

Takođe, koji je to novi društveni običaj - da dam košiji struju?! Zašto bi bilo ko u ovoj situaciji dao komšiji struju?
[ botr @ 07.05.2018. 18:16 ] @
Nista usmeno sa inspekcijom, samo pismeno, da bude zavedeno u pisarnici. U tom slucaju su duzni i da ti odgovore pismeno, pa mozes da pokrenes i postupak protiv njih. U manjim mestima inspekciaj ne radi svoj posao, da se ne bi zamerala sa komsijom. Posao je posao, a privatno da li se oni poznaju, druze je neka sasvim druga prica. Ja sam u pocetku imao taj problem, ali sam bio uporan i nisam pristajao na njihove price, nego lepo u pisarnicu i pismena prijava. Pa kad je dosao inspektor, napisao ono sto je zatekao kako treba, ali je u sledecem dokumentu izostavio deo, koji je odgovoarao komsiji da se izostavi. Posto sam trazio svoju kopiju te beleske o zatecenom stanju, odmah sam raspalio zalbu na to resenje, i posle malo muke i neprijatne situacije za inspektora, morao je da odradi posao do kraja.
[ anon142305 @ 07.05.2018. 18:34 ] @
Citat:
botr: Nista usmeno sa inspekcijom, samo pismeno, da bude zavedeno u pisarnici. U tom slucaju su duzni i da ti odgovore pismeno

Nisam siguran, ali meni se cini da mora da napise da zahteva odgovor i tek tada su oni duzni da odgovore (Zakon o drzavnoj upravi, clan 81, stav 2). Ne znam kako je u ostalim zakonima, ja sam se u jednoj prituzbi pozvao na ovaj, napisao da zahtevam pismeni odgovor u roku od 15 dana i odgovor mi je zaista stigao.
[ bakara @ 07.05.2018. 18:46 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
bakara:
Koliko vi idete van teme...ccc

Koliko ja razumem taj komsija nema struju, pa vuce kablom od drugog komsije jer mu ovaj prvi komsija (postavljac teme) verovatno nije hteo dati.
...

Hajde pročitaj PRVU poruku polako, sa razumevanjem...
Kuća postavljača teme je IZMEĐU kuće i placa tog vlasnika auto-otpada, i on (vlasnik auto-otpada) je razvukao kabl, a kabal je nepropisno postavljen vadusnom linijom i dodiruje kucu postavljača teme i ogradu celom duzinom...

Takođe, koji je to novi društveni običaj - da dam košiji struju?! Zašto bi bilo ko u ovoj situaciji dao komšiji struju?

Pa evo citam ponovo:
Citat:
NIkolajovanović:
Ovako, moja kuca se nalazi u sredini, tj u sendvicu izmedju komsijske kuce i placa...Kabal koji je sproveo za struju bez icijeg pitanja prolayi pored moje ograde i komsije koji se bavi rasturanjem automobila...


Pominje komsiju (tog sa strujom) i plac komsije koji rastura automobile, a on je izmedju.
E sad tu zapravo nije jasno kako to taj kabl dodiruje njegovu kucu a pri tom prolazi kroz komsijin plac koji drzi otpad, to je malko nelogicno

Citat:
Takođe, koji je to novi društveni običaj - da dam košiji struju?! Zašto bi bilo ko u ovoj situaciji dao komšiji struju?

Nije to u opste novi obicaj.
U srbiji je sasvim normalno da cekas godinama prikljucak za struju.
Zasto ne bi dao struju nekome ko nema struju?
[ SG kamikaza @ 07.05.2018. 18:59 ] @
Pre par godina,moj prvi komsija resio da svoju septicku malo rastereti i u nju ubacio potapajucu pumpu i crevo pogurao do kraja svog placa i kroz zicu ga usmerio u razor izmedju dve njive/baste.!od kojih je jedna moja a druga nije njegova!

Sledi susret br 1.

Kuc kuc na vrata.
Dobar dan,dobar dan.
Kako ste?
Jel mozete ovo vise nikada da ne radite.
Jao pa crevo se slucajno pomerilo prema tvojoj njivi.
Ne ne ne,ni slucajno ni namerno vise to da ne radite.
Kratkotrajni tajac i odgovor "dobro".

Posle par dana,cujem opet pumpu u njihovom dvorristu.
Radio sam trecu pa su valjda mislili da spavam pre podne i ukljucili.

Susret br 2.

Kroz svoju bastu dolazim do njihovog kraja zicane ograde,tako da me primete kroz balkonska vrata na njihovoj terasi,i sutam ono crevo nazad u njihovo dvoriste da se njihova septicka prazni njima.
Pola sata niko ne izlazi dok sam ja tu,i imaju pristojnu brlju u dvoristu.
Kad sam otisao,cujem da je nedugo potom i pumpa ugasena.

Epilog:

Pumpa vise nije paljena,i komsije ne komuniciraju samnom. Jbg,kad nije moglo lepo. U komunalnom sam se raspitao,i kazna bese ako se secam 30000-50000,i zvao bi ih da se opet desilo.
A rod smo,i da je neko pitao i bio spreman drugu da iskopa,rado bih pomogao. Ali lencuge.

Ja sam izvukao zakljucak da kad ne moze lepo,moras sam ruzno. Ako ni to ne vredi,onda ganjati institucije.
Dok ne pokazes zube,svi laju na tebe.
I naravno,moras biti svestan da li si u stanju da isteras do kraja pokazivanje zuba,da ne podvijes rep sam pre kraja.

I nadovezao bih se na pojavu pozajmljivanja struje.
Sasvim normalna pojava,kod normalnih ljudi narocito u seoskim okruzenjima. Najizrazenija prilikom gradje kuce u pocetku.
A struju od EPS-a ne mozes da dobijes dok sa zahtevom za prikljucenje ne doneses kopiju plana sa ucrtanim objektom i izjavom da u kuci vec zive ljudi!
Apsurd,jel da? To sam ja prosao 2011e,da li je i sad tako,verujem da jeste.
[ dava @ 07.05.2018. 20:30 ] @
Slažem se sa kamikazom. Jednostavno, moraš se napraviti veća budala od njega, jer, na žalost, balkan tako funkcioniše.
[ botr @ 07.05.2018. 20:43 ] @
@kamikaza

Ja sam prvo za institucionalno resenje, pa onda za bezobrazan odogovor.

Da bi uopste dobio dozvolu za gradnju, moras da dobijes saglasnost od ED da ce te prikljuciti na struju kada sagradis objekat. Izmenili su se propisi. Kod vec sagradjenih objekata ne znam kako je trenutno.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.05.2018. 20:48 ] @
Struja moze da se dobije da bi se gradilo i to su oni ormani koji stoje na placu.
[ botr @ 07.05.2018. 20:53 ] @
Mozes da je dobijes, ali samo ako imas gradjevinsku dozvolu i to na rok od 2 godine, koliko vazi i gradjevinska dozvola, isto vazi i za vodu.
[ SlobaBgd @ 07.05.2018. 20:56 ] @
Na kraju krajeva, nije isto dati komšiji struju dok ne završi zidanje kuće, nekoliko nedelja, i dozvoliti mu da vodi biznis (auto otpad) tvojom strujom. Ne kažem, možda neko napravi i takav dil, ali ja ne bih pristao na tako nešto. Zbog toga mi je bilo čudno da se komšiji daje struja.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.05.2018. 21:32 ] @
Citat:
botr:
Mozes da je dobijes, ali samo ako imas gradjevinsku dozvolu i to na rok od 2 godine, koliko vazi i gradjevinska dozvola, isto vazi i za vodu.

Ko danas zida bez dozvole?
[ Lavlja_Jazbina @ 07.05.2018. 21:34 ] @
Citat:
NIkolajovanović:
Pozdrav svim forumasima. E ovako da iznesem i ja moj problem sa komsijom, tj sa njegovim kablom za struju koji je sproveo pored moje ograade...Ovako, moja kuca se nalazi u sredini, tj u sendvicu izmedju komsijske kuce i placa...Kabal koji je sproveo za struju bez icijeg pitanja prolayi pored moje ograde i komsije koji se bavi rasturanjem automobila tj ima auto otpad i u bliyini se nalaye rastureni rezervoari sto moye da napravi problem...moje pitanje je kome se obratiti...duzina tog kabla je sigurno 30 tak metara mozda i vise.

Malo je nejasno da je komsija rasturao do sada automobile bez struje.Znaci cista manufaktura ili je imao struju i pre tog kabla?
[ bakara @ 07.05.2018. 21:37 ] @
@SlobaBgd
Slobo brate, ne korisi komsija sa otpadom struju nego neki drugi

A dozvolu za gradnju i struju u ovoj zemlji je jako tesko dobiti, a i kad sve imas i platis ima da se nacekas da ti prikljuce struju.
I onda komsije na gore opisan nacin "pozajme" struju, i obicno to bude od prvog komsije, sto ovde nije slucaj
Cak sta vise, prvom komsiji smeta sto je drugi komsija pozajmio struju.

Smem da se kladim da je bio problem i voda kad se provlacila
[ SG kamikaza @ 07.05.2018. 21:43 ] @
@botr

Bio sam u procesu legalizacije i za mene ja vazilo pravilo koje sam naveo.
Za propise u regularnom toku,rekao bih da si u pravu.

Nije moj primer ni univerzalan a daleko da je od reprezentativnog,ali eto moj je primer resavanja problema sa komsijom.
Probao sam normalno resenje,nije uspelo.
Onda sam probao dripacki,uspelo.
Da sam isao odma preko institucija,oglobili bi ih a to mi je iskreno bilo zadnje resenje,jer je za njih to bilo previse novca.
Nijedna teska i ruzna rec nije pala ni sa moje ni sa njihove strane nikada,samo je nastao prekid komunikacije.
To sam eto mogao da istrpim.

A licno sam od trenutka podnosenja zahteva za prikljucenje cekao 32 dana dok nisam prikljucen.
Sve to za tricavih 141500.


[ bakara @ 07.05.2018. 21:59 ] @
Pa ti si elektricar

Ja sam cekao godinu dana.
Zavisi to i od konfiguracije terena, dal trebaju bandere, nova instalacija ili samo prikljucak.
[ SG kamikaza @ 07.05.2018. 22:06 ] @
A jes vala,moze biti

Samo sam stvarno morao da slazem i potpisem da neko zivi u kuci da bi mi odobrili prikljucak.
Imao sam jedan stari kauc sa cebetom i jastukom u jednoj sobi..za ne daj boze ako neko upita gde se spava u kuci

Generalno i resenje problema postavljaca teme i mnogi drugi..zavise od mnogo faktora i nijedan nema univerzalno resenje.
[ dusanboss @ 08.05.2018. 00:54 ] @
Citat:
NIkolajovanović:
Pozdrav svim forumasima. E ovako da iznesem i ja moj problem sa komsijom, tj sa njegovim kablom za struju koji je sproveo pored moje ograade...Ovako, moja kuca se nalazi u sredini, tj u sendvicu izmedju komsijske kuce i placa...Kabal koji je sproveo za struju bez icijeg pitanja prolayi pored moje ograde i komsije koji se bavi rasturanjem automobila tj ima auto otpad i u bliyini se nalaye rastureni rezervoari sto moye da napravi problem...moje pitanje je kome se obratiti...duzina tog kabla je sigurno 30 tak metara mozda i vise.


Ček bate. Jel si uopšete pokušao da pričaš sa tim komšijom? Jel moguće da taj kabal prodje tuda (na bilo koj način), a da tebi ne smeta? Jel bilo koj kompromis medju vama uopšte moguć?

Da pogadjam? Nije i neće biti osima ako ne bude velike štete i tebi njemu? Već mi je jasno da se sa tim komšijom prepucavaš od davno. Možda je svadja i nasledjna od očeva? Pa šta da ti kažem. Lepo po staru, srbijansku, dobro-komšijsku tradiciju ... uzmež sekirče i utepaš komšiju!!! Šta tu ima da se priča? Jel ušo na tvoju zemlju? (jeste) Vervatno ti malo razor pomerio sa obe strane za 2-3 cm? (jeste). Ma utepaj be skota!!! Dokle će taj da te zaebave be!!! Danas kabal pustio , sutra će na ženu da nasrne!



Au bre ušta se ova stranica pretvorila
[ botr @ 08.05.2018. 06:55 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
botr:
Mozes da je dobijes, ali samo ako imas gradjevinsku dozvolu i to na rok od 2 godine, koliko vazi i gradjevinska dozvola, isto vazi i za vodu.

Ko danas zida bez dozvole?


U mom kraju se to radi i dalje i ako ne moze da se legalizuje i po zakonu bi trebalo da bude sruseno.

@kamikaza

Ok, nije uvek isti pristup i u takvoj situaciji bih mozda i ja tako postupio, da ne bi ljud i placali kazne, ako nemaju odakle.

@dusan, bakara

Pa ne mozes vazdusnom linijom da vuces kabl koji nije namenjen za to. Ako su koristili kabl namenjen za ukopavanje u zid, on nije otporan na UV zracenje i izolacija se raspada ako je duze vreme napolju. Jos sto vuce preko komsijine parcele ...
[ Lavlja_Jazbina @ 08.05.2018. 06:57 ] @



Tu gde se kabal naslonio na ogradu,napravi razvodnu kutiju i snabdevaj i sebe,po mogucstvu samo velike potrosace.
[ NIkolajovanović @ 08.05.2018. 07:42 ] @
Ne ne ne neki nisu dobro razumeli sta sam napisao...moj plac je u sendvicu izmedju kuce i placa od tog komsije, znaci u sredini. A treci plac je od komsije koji rastura automobile i nema veze sa ovim problemom...a majmun od komsije vuce kabal sa strujom koji dodiruje moju kucu i ogradu...nista nasilno ne bi zeleo da radim, ipak je to kabal pod naponom i ne bi smeo da diram da ne bi napravio neku katastrofu..obraticu se distribuciji, pisacu neki dopis..hvala svima ljudi...
[ bakara @ 08.05.2018. 09:16 ] @
Samo nisi objasnio kako kabl ide pored ograde a dodiruje tvoju kuću?
Znaci da je tvoja kuća na medji sa komšijom?

Takodje ljudima nije jasno zašto komšija nema struju?

Očigledno nisu čisti komšijskih računi, a mi smo čuli samo jednu stranu.
[ SlobaBgd @ 08.05.2018. 09:37 ] @
Ne vidim kako je to važno za ovaj slučaj. Nema opravdanja da komšija samovoljno i nestručno razvači kabl preko tuđe kuće i placa.
[ Predrag Supurovic @ 08.05.2018. 11:32 ] @
Što ste odmah raoborni? U principu prvo treba probati da se stvar reši sa komšijom i to isključivo iz bezbednostnih razloga.

Mene je baš briga da li komšija van mog dvorišta radi nešto nelegalno sve dok to nikog ne ugrožava.

Tek ako komšija neće da reši problem onda se pozivam na to da li on to što radi radi nelegalno i slično. Inače me baš briga i da celo naselje od njega uzima struju. Njihova stvar.

[ SlobaBgd @ 08.05.2018. 11:46 ] @
Šta to može biti nelegalno a da nikog ne ugrožava?
Ako krade struju sa bandere, ugrožava sve vas koji ste priključeni na taj vod.
Ako zakopava uginulu stoku, ugrožava vaše zdravlje.
Ako nelegalno popravlja vozila, ugrožava one automehaničare koji legalno rade.
Svako kršenje zakona, u krajnjem slučaju, ugrožava nekog ili nešto. Samo je pitanje koliko ugrožava nas lično, pa ako ne trpimo ličnu štetu ili uznemiravanje, manje smo spremni da reagujemo. Što opet nije fer, jer ako postavljač teme želi (po srpskim savetima), da se dogovori, da popije rakijicu, da se ponudi da zajedno prokopaju kanal, ostaće usamljen u "komšijskoj, dobrosusetskoj inicijativi" jer ostale komšije bole stojko, nisu oni ugroženi i neće da se zameraju. I onda ovaj ni kriv ni dužan ispadne cepidlaka, picajzla, Slovenac, nespreman za dogovor, šta on misli, pa je l' mu to baš toliko smeta, te koji je presek provodnika, te treba komšiji svetlo da deca uče, kakav si ti to čovek, i na kraju ovaj ni kriv ni dužan popije vrljiku preko leđa.

Zato što su plemenski običaji i hijerarhija iznad zakona i drugih civilizacijskih tekovina.
[ Java Beograd @ 08.05.2018. 12:52 ] @
A da prvo pokretač teme napravi neku skicu ? Da mi zapravo realno steknemo uvid š'a se zapravo dešava na terenu.
[ drragan66 @ 08.05.2018. 13:33 ] @
uzmes secice sa dbrom izolacijom, gumene rukavice i iseces komsiji plavu zicu. http://static.elitesecurity.or...tic.elitesecurity.org/grrr.gif
[ Lavlja_Jazbina @ 08.05.2018. 13:43 ] @
Mislis na ove secice?!

[ gilopile @ 08.05.2018. 13:44 ] @
Dragance, a zasto secicama ako ima zube? I jos ako ga komsija vidi, nece vise postavljati taj kabel.
[ Predrag Supurovic @ 08.05.2018. 13:46 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Šta to može biti nelegalno a da nikog ne ugrožava?


Bio sam siguran da će neko da postavi ovakvo pitanje i NAMERNO nisam hteo da promenim rečenicu. Jasno je šta sam rekao a neka bukvališe kome je volja.
[ SlobaBgd @ 08.05.2018. 13:49 ] @
Aha, misliš - ako tebe ne ugrožava?
Ili opet nisam pogodio šta si hteo da kažeš?
Ali u tom slučaju, možda nije problem u mojem razumevanju nego u tvojem objašnjavanju?

Ili smo se zapravo odlično razumeli?

Ček, ček, jesi li ti to menjao svoju poruku na koju sam ti replicirao? Ovog dela "Tek ako komšija neće da reši problem..." se ne sećam kad sam pisao odgovor.
[ Living Light @ 08.05.2018. 18:31 ] @
Slobo, Beogradski,
Ne komplikuj bar tamo gde se NE mora, ako Boga znadeš.

Nemoj da ja iznesem problem sa komšijom/komšinicom,
pa da vidis kakve sve cirkuzarije postoje.

Nemo sad da se neko "uvati" baš za komsinicu (jer sam je pomenuo)



[ mjanjic @ 08.05.2018. 20:58 ] @
Da pokuša da reši sa komšijom...

Neki ne shvataju da nisu svi takvi da razmišljaju i o drugima, a ne samo o sebi.


U Srbiji, a i većini drugih zemalja Balkana, vlada hajdučki mentalitet.
Znate ono, ode lik u hajduke jer se zamerio turcima, pa pljačka karavane (sa ortacima), bane tu i tamo u neko selo kad mu se ćefne i uzme šta mu se ćefne - jer, 'ej bre, nije on otiš'o u 'ajduke što voli, nego što je mor'o, on se žrtvuje za narod i bori protiv (turske) nepravde - i narod, ili nauči takve da trpi bez prigovora, ili bude optužen da je izdajnik i saradnik okupatora ako kritikuje takvo ponašanje hajduka, pa ga oni sami smaknu.

Iako Srbija više nije pod osmanlijama, a nije ni okupirana od Austrougarske (osim ako izuzmemo banke), Nemačke, Bugarske ili neke druge sile, mentalitet je ostao.
Šta meni ima neko da priča šta JA smem ili ne smem da radim, radiću na svojoj zemlji šta JA hoću i provlačiću kabl kuda JA hoću. Smeta mu što sam naslonio kabl na njegovu ogradu? Pa neće da se sruši zograda bog kabla, šta mu smeta, kad ionako toj ogradi ne prilazi... a i šta ima da prilazi i da gleda u moj plac!?

I kakve bre dozvole za gradnju pominjete, nije to bre pecanje ili vožnja auta pa da se arče neki državni resursi ili imovina, pa da treba platiti neku dozvolu i taksu. KOME ja to da nešto platim, kad gradim na MOJOJ zemlji i kad sam već platio porez na građevinski materijal, a oni što su džabe dobili stanove nisu platili ništa. I struju sam doveo JA platio XXXXX milijardi još pre dva'es' i pet godina, i sad neko MENI da traži dozvolu!



I tako, dok neki ukapiraju da je ova Srbija NAŠA i da sami određujemo kakva će biti, Srbija će izumreti.


A "rešenje"? Pa, ako ne znaš drugačije, nekim *canglama mu malo nagnječiš taj kabl tako da posle nekog vremena dođe do kratkog spoja usled proboja kroz stanjen sloj izolacije, pa on neka gleda što mi izbacuje osigurač :)
[ pajapop @ 08.05.2018. 21:21 ] @
Citat:
Living Light:

Nemo sad da se neko "uvati" baš za komsinicu ... :-)







[ gilopile @ 08.05.2018. 21:45 ] @
Livingova komsinica:

[ Living Light @ 08.05.2018. 22:47 ] @
El imate vi svoje komsinice,
ili samo ovu moju ukljucujete na centrifugu ?
[ gilopile @ 08.05.2018. 23:15 ] @
Kod mene sve babe.

El bi joj ga drmnuo ovako dok je zaglavljena u bubnju?

[ dusanboss @ 08.05.2018. 23:25 ] @
Al si kvaran Gile! Pa kako tako ? Da ne vidi žena ko je .... Pa prepoznaće to po .....
[ Living Light @ 08.05.2018. 23:30 ] @
...po veš mašini ?!
[ SASA M. @ 09.05.2018. 03:58 ] @
Nekima je problem sa komsinicama realan

https://www.vesti.rs/Auto-moto...ju-da-gledaju-golotinju-2.html
http://www.telegraf.rs/vesti/1...oli-da-se-kupa-gola-u-dvoristu
[ Predrag Supurovic @ 09.05.2018. 10:22 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ček, ček, jesi li ti to menjao svoju poruku na koju sam ti replicirao? Ovog dela "Tek ako komšija neće da reši problem..." se ne sećam kad sam pisao odgovor.


Ne, ništa nisam menjao.


[ Predrag Supurovic @ 09.05.2018. 10:26 ] @
Citat:
mjanjic:
U Srbiji, a i većini drugih zemalja Balkana, vlada hajdučki mentalitet.


Stoji ali dalje većina nisu hajduci pa je bolje problemu prići sa stanovišta da nemaš posla sa hajdukoma tek kad se pokaže kao hajduk onda se prialgodiš.

Vatra se ne gasi dolivanjem ulja. Probaš vodom i CO2, pa ako ne pomogne, onda zoveš vatrogasce da primene silu :)

[ SlobaBgd @ 09.05.2018. 11:12 ] @
Pa čim neko postavi kabl pod naponom koji se češe o tvoju ogradu i kuću, šta je taj nego hajduk?! Ili kao u gornjem primeru, da izliva fekalije iz septičke jame na tvoju baštu.
[ Predrag Supurovic @ 09.05.2018. 11:19 ] @
Slobo, nekada kretena boje saraniš kada mu se obratiš ljubazno i miroljubivo jer se tada izgube i ne znaju kako da reaguju.

Ako kreneš drekom i silom, na to su uvek spremni i neverovatno imaju više iskustva, pa su ti izgledi na uspeh manji.

Ok je to da nekad iskoristiš kretena da se na njemu isprazniš. Razumem to i sam to primenjujem. Ali tako se uglavnom problemi ne rešavaju nego samo prave još većim. Ne verujem da je ikome u interesu da produbljuje probleme sa komšijama pored kojih treba da provede možda i ceo život, ako ne mora.
[ SlobaBgd @ 09.05.2018. 11:34 ] @
Moje iskustvo je, izgleda, nešto drugačije...

Svaki put kada sam pokušao i uspeo da lepom rečju urazumim hajduka, to mi se ubrzo obilo o glavu. Zašto? Zato što takav balvan misli da je time što je npr uklonio naponski kabl sa moje ograde, meni zapravo učinio uslugu, da je pokazao visok stepen tolerancije, i da mu to daje za pravo da npr izlije fekalije u moju baštu. Ako mu ponovo fino i mirno skrenem pažnju na to, tad počinje tirada "pa šta hoćeš, jesam li ti pre neki dan sklonio kabl sa ograde" i slično.

Evo primera iz ličnog iskustva, krajem pretprošle i početkom prošle godine, primetim da su mi računi za struju drastično veći nego ranijih godina u istom periodu. Da skratim, ispostavi se da je jedan komšija, ne znajući (iako sam ga upozorio da pazi šta radi) priključio neki svoj radni prostor na moju instalaciju misleći da je to zajednička struja (kao da i to nije dovoljno lopovski). Kad je najzad uklonio svoje kablove, jednom prilikom mi prokomentariše "eto, otkačio sam te sa moje struje (?!), spasio sam te, mogao si da plaćaš velike račune cele godine". Ej, on je MENE otkačio i on je MENE spasio!? Je l' to nije hajdučija?
[ gilopile @ 09.05.2018. 12:13 ] @
Pa spasao te, zar nije :) E svasta, kakvih balvana sve ima.

Nisu svi isti, ima i dobrih ljudi, naravno. Sto rece Predrag, nista gore od loseg komsije, zato treba dobro iskalkulisati kako ces sa kime biti u odnosima. Bolje je nesto i progutati, nego se juriti po sudovima i do kraja zivota sa njim ratovati.
Nemoj sada, ona fora, das mu prst, a trazice celu ruku...Jednostavno, ako ti se neko ne svidja i ne zelis nikakav kontakt sa njim, ignorises ga, gledas svoja posla i to je to. Ja isto zivim u kuci, dobar sam sa par komsija, a ostale, iako su tu blizu mene, ne kontaktiram uopste, samo zdravo - zdravo i sve ok. Niti oni od mene nesto traze, niti ja od njih. Dobri smo, ali smo na nekoj distanci.
[ Predrag Supurovic @ 09.05.2018. 12:14 ] @
Pa eto vidiš da može na fin način :)
[ botr @ 09.05.2018. 12:24 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Moje iskustvo je, izgleda, nešto drugačije...

Svaki put kada sam pokušao i uspeo da lepom rečju urazumim hajduka, to mi se ubrzo obilo o glavu. Zašto? Zato što takav balvan misli da je time što je npr uklonio naponski kabl sa moje ograde, meni zapravo učinio uslugu, da je pokazao visok stepen tolerancije, i da mu to daje za pravo da npr izlije fekalije u moju baštu. Ako mu ponovo fino i mirno skrenem pažnju na to, tad počinje tirada "pa šta hoćeš, jesam li ti pre neki dan sklonio kabl sa ograde" i slično.

Evo primera iz ličnog iskustva, krajem pretprošle i početkom prošle godine, primetim da su mi računi za struju drastično veći nego ranijih godina u istom periodu. Da skratim, ispostavi se da je jedan komšija, ne znajući (iako sam ga upozorio da pazi šta radi) priključio neki svoj radni prostor na moju instalaciju misleći da je to zajednička struja (kao da i to nije dovoljno lopovski). Kad je najzad uklonio svoje kablove, jednom prilikom mi prokomentariše "eto, otkačio sam te sa moje struje (?!), spasio sam te, mogao si da plaćaš velike račune cele godine". Ej, on je MENE otkačio i on je MENE spasio!? Je l' to nije hajdučija?



Ja sam mislio da takvi debili zive samo u mom komsiluku ...
[ anon70939 @ 09.05.2018. 12:36 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Da skratim, ispostavi se da je jedan komšija, ne znajući (iako sam ga upozorio da pazi šta radi) priključio neki svoj radni prostor na moju instalaciju misleći da je to zajednička struja (kao da i to nije dovoljno lopovski)

Čekaj... Zašto ga nisi odmah tužio? Čak te direktno ugrožavao pa i da je bila zajednička potrošnja. Ko zna da li je bezbedno to uradio, jesu li dolazili neki stručnjaci da vide da li je to po pravilima. Mogla je zgrada da izgori, nego da pogine...

Ti ovde savetuješ nešto što ni privatno ne radiš!? A ne verujem da ti je to prvi "hajduk" sa kojim si imao problema, pa da kažeš da si posle toga naučio lekciju.
[ SlobaBgd @ 09.05.2018. 13:03 ] @
@CoyoteKG

Zapravo, nisam odmah primetio da komšija krade struju, već sam slučaj prijavio EPS-u misleći da mi je brojilo neispravno. Lepo su me saslušali, izrazili razumevanje i rekli da će poslati ekipu da skine i odnese brojilo na testiranje (i da stavi njihovo, privremeno), čim stignu, a to ću platiti uz prvi sledeći račun posle kontrole.

Dakle, niti znam kada će doći, ni koliko će to trajati, samo znam da ću platiti!

U takvoj situaciji, nisam hteo da čekam izlazak zvanične komisije već sam sam našao gde curi struja i jednostavno odvrnuo osigurač od dotične faze. Tad je i onaj hajduk video da ipak koristi moju struju, i valjda uzentovan mojim komentarom da će za dan-dva doći ovi iz EPS-a, brže bolje predložio, i odmah i realizovao predlog, da se otkači sa moje faze. Dakle, uklonio je dokaze ODMAH, pa nisam imao na osnovu čega da ga tužim, ni da pujdam majstore iz EPS-a na njega... Kako je curenje struje očigledno bilo rešeno, otkazao sam i kontrolu brojila, jer je očigledno brojilo bilo ispravno i bez veze bih plaćao.

U pravu si, CoyoteKG, nije mi to prvi hajduk. Tamo davne 1999, komšinici posle nekoliko meseci neplaćanja struje najzad skinu i odnesu brojilo. Ranije je molila komšije za malo struje, ali smo svi već popizdeli, nije malo da se greje, kuva i svetli na tuđ račun, pa smo je na kraju svi otkačili. I šta se desi, žena se 'ladno prikači na zajedničku struju! Svi plaćamo to što ona potroši, i ona plaća svoj deo, 1/4 kroz račun Infostana. I tako to traje jedan mesec, dva, tri... Ranije smo trošili struje za 3 sijalice, sada i za njene dve TA peći, bojler, šporet, svetlo... Odem ja u Elektrodistribuciju da menom i prezmenom prijavim dotičnu, i oni mi kažu - što se nas tiče, nema mesta za prijavu, ništa ona ne krši dokle god svi mi plaćamo tu potrošenu struju. Toliko o nadležnim službama.

EDIT:
Zašto nisam prijavio krađu zajedničke struje? Jesam. Predsednici skupštine stanara. I ona je iz nekog razloga počela sa pričom pa da li sam ja u to siguran, pa šta se bunim kad to nije moja struja, pa videće da nađe nekog sertifikovanog da to proveri (i svi da ga platimo!), pa što se samo ja bunim... Na sreću, posle tri meseca sam našao kupca za taj stan i oslobodio se napasti.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 09.05.2018. u 14:14 GMT+1]
[ Cube25 @ 09.05.2018. 14:34 ] @
Prijatelju u gajbi, ladno nestane jedna faza... ugasi se sve. Ode on do osiguraca u zgradi (jos su bili oni ne plombirani na odvijanje) - i vidi da mu je neko skinuo osigurac!?
On zameni osigurac, sve radi...

Proslo neko vreme, opet ista stvar. On brze bolje skoci, i odmah do ormana - ladno, baba sa nizeg sprata krade njegov osigurac, i stavlja umesto svog koji je ponovo pregoreo (iz ko zna kog razloga).

Malo je reci da je oterao u PM... baba otisla u stan, pretila mu da ce zvati sina, on rekao, slobodno, nek' obavezno navrati, pa cu mu objasniti neke stvari.
Posle toga, nije vishe bilo "problema" sa osiguracima.

Mislim, sta reci... vrh bezobrazluka.
[ SG kamikaza @ 09.05.2018. 14:38 ] @
Moj komsa sa septickom na kraju jos i zlatan ispao :-D
[ Cube25 @ 09.05.2018. 14:48 ] @
Covek se drzi za rec, a vo za rogove...

Sta reci, ima raznih "organizama" koji samo podsecaju formom na ljude. Najbolje je kad su na buvljaku prodavali sijalice koje su crkle... ono, za neku smesnu sumu - i pritom niko ne laze da su pokvarene.

I kupuju "ljudi", zasto? Pa da bi otisli u svoju firmu ili zgradu, odvrnuli ispravnu i zavrnuli nazad ovu kvarnu (tako niko ne moze da ih okrivi da su nesto ukrali).

Ja jednostavno nisam mogao da verujem dokle to ide.
[ SG kamikaza @ 09.05.2018. 15:04 ] @
U pravu si za to,prvo su se prodavale one stedljive a posle sam cuo i led da se prodaju. Bese neka cena 50 dinara.

Stvarno smo cudni,svi onako generalno.
[ gilopile @ 09.05.2018. 15:31 ] @
Auu, majko mila, da ne poverujes kakvih ljudi ima. Jos bi baba da zove sina, ccc.
[ vladd @ 09.05.2018. 16:27 ] @
Citat:
SG kamikaza:
Moj komsa sa septickom na kraju jos i zlatan ispao :-D

Ma boje starog zlata.
[ SG kamikaza @ 09.05.2018. 16:47 ] @
....a on,zut k'o dukat!

Sto bi neki rekli,u nekim drugim prilikama...
[ R A V E N @ 20.05.2018. 17:56 ] @
Šta se desilo sa ovim komšijom, je li može neko ukratko da me debriefinguje?