[ dusanboss @ 19.05.2018. 03:03 ] @
Eto već po ko zna koj put prežvakana tema opet postaje aktuelna.

Prilikom otvaranja "Onkologije 2" prdsednik Vučić je napomenuo kako je broj dece obolele od raka u porastu i da je za to u najvećoj (kako sam razumeo i jedini krivac) NATO bombardovanje 99.

Nijedan državni zvaničnik (barem ne na tom nivou) nije do sad govorio na taj način o tome. Mene samo interesuje šta će biti ako mi zvanično usvojimo tu tezu ili činjenicu ili šta god da su nas oni potrovali onomad? Hoćemo li da napadnemo Ameriku? Pitam to onako, da li neko možda zna nešto o planovima? Čisto da znam, da se spremim ako je napd u planu . Možda bi bilo dobro da se skoncentrišem na plivanje?

U medjuvermenu evo naš (ili nečiji, pre nečiji nego naš) prijatelj Laza da pojasni situaciju. Ne može 3 emisije na nacionalnoj frenkfrenkciji da prudju a da on nije u jednoj od njih i da narvno objektivno i realno priča o zadatoj temi. Kad se samo setim da je čovek, ne tako davno stvarno bio objektivan. Verovatno shvatio da se istina ne maže na leba pa okreno pluču.

Braćo Srbi ... nek nam je Bog u pomoći!

https://www.youtube.com/watch?v=ROfjyYSD5qI
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 03:20 ] @
Srbija se sada vratila u 90e po medijima, sa time da nema vise medija. Ludilo se opet ozvanicilo kako peva Djordje Balasevic, ali na svu srecu, mislim da ipak treba uzeti u obzir da situacija kakva jeste ne dozvoljava neke vece probleme.
Sve se svodi na neozbiljna prepucavanja i na tome se zavrsava. Ovo je igranka za biracko telo, koje zna se, voli da cuje ovakve price.
[ Jamajca @ 19.05.2018. 04:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Srbija se sada vratila u 90e po medijima, sa time da nema vise medija. Ludilo se opet ozvanicilo kako peva Djordje Balasevic, ali na svu srecu, mislim da ipak treba uzeti u obzir da situacija kakva jeste ne dozvoljava neke vece probleme.
Sve se svodi na neozbiljna prepucavanja i na tome se zavrsava. Ovo je igranka za biracko telo, koje zna se, voli da cuje ovakve price.


hm, hm...
[ bananaphone @ 19.05.2018. 07:12 ] @
Ludilo u medijima nije dokaz da osiromaseni uranijum nije rizik za zdravlje gradjana.

Krenite od vesti sa BBC-a iz 1999 ili NYT iz 2001:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/408122.stm
https://www.nytimes.com/2001/0...kan-bombing-alarms-europe.html

Kinezi koji su radili u Srbiji 200x su dobijali dodatne dnevnice zbog izlozenosti radijaciji od bombardovanja tokom boravka u Srbiji.
[ vladd @ 19.05.2018. 07:17 ] @
Ja se samo plasim, da je u pitanju jos jedna od brojnih smicalica, da ce na kraju price biti dokazano da osiromaseni uranijum nije mogao da izazove toliko problema, sto je realna opcija, i da ce to zatvoriti pricu za sve ostale hemikalije koje su gorele prilikom bombardovanja, a koje su zncajno odgovornije za opste narusavanje zdravlja.
[ mb57 @ 19.05.2018. 07:31 ] @
I meni se čini uporavo to, što vladd navodi, da je ovo sve jedna farsa kojom će se sve devalvirati. Iz svega što se dešavalo u toku agresije NATO-a 1999 izdvojiti samo upotrebu municije sa osiromašenim uranijumom je više nego neozbiljno.
Bombardovanjem hemijskih postrojenja i drugih civilnih ciljeva je sigurno ostavilo posledice ali u kojoj meri, teško je reći jer nije bilo dobre volje ili hrabrosti da se to učini.
Ovo što se danas sprovodi, meni se čini kao dobar marketinški potez vladajuće vlasti. Narodu prodati patriotizam a sa zapada skinuti odgovornost.
[ bananaphone @ 19.05.2018. 07:48 ] @
Ja se plasim da je ovo prica koja ce sad par meseci zaokupirati raju, dok ce nam u pozadini uleteti par milijardi duga, ili ce se prodati Telekom, ili ce propasti airserbia ili neka slicna svinjarija...
[ nemamstan @ 19.05.2018. 08:31 ] @
Vučić mora da sopstvene neuspehe prebaci na drugog
a za to je Amerika uvek pogodna.

Ako je siromah uranijum zagadio Srbe onda je i voda zagadjena.
Medjutim:
Citat:
Prolom voda pripada kategoriji natrijum-hidro-karbonatnih, silicijumskih, alkalnih, oligomineralnih i hipotermalnih voda.

Temperatura vode: 29-32°C.
Ukupna tvrdođa (dH) < 1.0
pH vrednost: 8,8 - 9,2
Suvi ostatak na 180°C: 148 mg/l
CO2 (g/l): 0,0
Katjoni (mg/l) Anjoni (mg/l)
Na+: 47,80 HCO3-: 72,60
K+: < 0,50 Cl-: 2,00
Ca++: < 3 SO4--: 3,00
Mg++: < 0,10 F-: 0,12

Slabi elektroliti:
Metasilicijumova kiselina: 3.25 mg/l

Citat:
U Rosa vodi natrijum se nalazi u minimalnim količinama, zbog čega je pogodna za osobe sa hipertenzijom i edemima. Osim natrijuma, u njen hemijski sastav ulaze i kalijum, kalcijum i magnezijum te se preporučuje i trudnicama, majkama koje doje, sportistima i rekreativcima, osobama koje su na programu mršavljenja i rekonvalescentima.

Citat:
Knjaz Miloš

Tradicija i istorija Knjaz Miloša najbolji su pokazatelj kvaliteta ove vode, koju odlikuje idealan odnos kalcijuma i magnezijuma (2:1) – odnos koji omogućava njihovu najbolju apsorpciju u našem organizmu.

I da ne redjam više, možete potražiti i za ostale proizodjače.

Ni mrve od uranijuma!

Da ima tog uranijuma morao bi zagaditi i vodu a ne samo zemljište i Srbe.
Kako to nije slučaj jasno je su priče o opasnosti osiromašenog uranijuma politički motivisanie.
Naime pravi razlog naprasnog umiranja i snižavanja životnog veka kod Srba je u činjenici da se životni standart srozao
i da političari nemaju rešenje za narastajuće probleme.
Odatle se konstruišu izmišljotine.
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 08:32 ] @
Citat:
bananaphone:
Ludilo u medijima nije dokaz da osiromaseni uranijum nije rizik za zdravlje gradjana.

Krenite od vesti sa BBC-a iz 1999 ili NYT iz 2001:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/408122.stm
https://www.nytimes.com/2001/0...kan-bombing-alarms-europe.html

Kinezi koji su radili u Srbiji 200x su dobijali dodatne dnevnice zbog izlozenosti radijaciji od bombardovanja tokom boravka u Srbiji.


A ja pitam nakon ovoga:


gde su oboleli od raka 1994. godine i u Sarajevu? Zasto mediji tad nisu izvestavali o radijaciji u Bosni?


[ bananaphone @ 19.05.2018. 09:20 ] @
Ja Branimire ne znam sta bi ti hteo.

I Bosna i Srbija su bombardovani osiromasenim uranijom, koji je radioaktivan. Kontaminacija vazduha prasinom u trenutku napada i zemljista i vode mnogo godina nakon napada su potvrdjene i od domacih i od stranih agencija.

Sto mediji izvestavaju ili ne izvestavaju o necem ja ne mogu da ti kazem (kao i zasto bas sad Srbija osniva komisiju za ovo), ali ovo gore su cinjenice i to ne neke skrivene, pa imas izvestaje UNEP-a o tome, ako ne verujes bas nikom...

Jedno prosto pitanje, da li bi hteo da povedes svoju porodicu na piknik na jedanu od lokacija koje su kontaminirane osiromasenim uranijom?
[ nemamstan @ 19.05.2018. 10:02 ] @
Citat:
bananaphone

Kontaminacija vazduha prasinom u trenutku napada i zemljista i vode mnogo godina nakon napada su potvrdjene i od domacih i od stranih agencija.

Imaš li izvorne podatke tih "agencija"?
Da vidimo šta piše u njihovim dokumentima.

Citat:
bananaphone

Jedno prosto pitanje, da li bi hteo da povedes svoju porodicu na piknik na jedanu od lokacija koje su kontaminirane osiromasenim uranijom?

Navedi te "kontaminirane" lokacije pa ću ti odgovoriti!
[ mb57 @ 19.05.2018. 10:19 ] @
Uranium risks haunt Kosovo survivors
http://www.dw.com/en/uranium-r...-kosovo-survivors/a-16366645-0
[ Miroslav Jeftić @ 19.05.2018. 10:57 ] @
Citat:
bananaphone:
Ja se plasim da je ovo prica koja ce sad par meseci zaokupirati raju, dok ce nam u pozadini uleteti par milijardi duga, ili ce se prodati Telekom, ili ce propasti airserbia ili neka slicna svinjarija...


Ta priča se aktivira bar jednom godišnje ili jednom u dve godine, bude na svim naslovnim stranicama i onda nestane kao da ništa nije bilo... do iduće godine.
[ anon334571 @ 19.05.2018. 11:06 ] @
Ja sve nešto mislim da ti uranijumi, tercijumi, cezijumi i mendeljicivijemi uopste nisu stetni, malo svetliš u mraku i to je to. :)
[ anon70939 @ 19.05.2018. 11:18 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
bananaphone:
Ja se plasim da je ovo prica koja ce sad par meseci zaokupirati raju, dok ce nam u pozadini uleteti par milijardi duga, ili ce se prodati Telekom, ili ce propasti airserbia ili neka slicna svinjarija...


Ta priča se aktivira bar jednom godišnje ili jednom u dve godine, bude na svim naslovnim stranicama i onda nestane kao da ništa nije bilo... do iduće godine. :)

Mozda ovim nasim politicarima kad zatreba novac, krenu malo da prozivaju po novinama, dobiju ispod ruke sta zele, i onda ucutkaju novine da se ne prica dalje :D
Ne znam bas kako funkcionise realno "politika" ali imam neki utisak da je otprilike bas na ovaj nacin.

Isto mislim i za opozicionare. Dobiju od vlasti nesto za novca za kampanje, malo trube pred izbore, prozivaju, prodju izbori, nema ih vise do sledecih izbora... Kao da i njima "vlast" da malo novca da kevću ali ne preterano, i tako u krug.
Gde je opozicija između izbora? Gde je taj Boško Obradović ovih dana?

[ Windows2 @ 19.05.2018. 11:50 ] @
Citat:
dusanboss:
Eto već po ko zna koj put prežvakana tema opet postaje aktuelna.

Prilikom otvaranja "Onkologije 2" prdsednik Vučić je napomenuo kako je broj dece obolele od raka u porastu i da je za to u najvećoj (kako sam razumeo i jedini krivac) NATO bombardovanje 99.

Nijedan državni zvaničnik (barem ne na tom nivou) nije do sad govorio na taj način o tome. Mene samo interesuje šta će biti ako mi zvanično usvojimo tu tezu ili činjenicu ili šta god da su nas oni potrovali onomad? Hoćemo li da napadnemo Ameriku? Pitam to onako, da li neko možda zna nešto o planovima? Čisto da znam, da se spremim ako je napd u planu :). Možda bi bilo dobro da se skoncentrišem na plivanje? :)

Nijedan drzavnik od 2000-te na ovamo nije hteo da zavali Kosovo kao sto hoce ovaj pa ce se sluziti svacim da za taj zahvat da anesteziju. Mada ona vise nije ni potrebna jer ovom narodu sad moze sve da radi ko sta hoce na otvoreno bez anestezije nece se ni mrdnuti.
I ne brini se nece biti nikakvog rata sa Amerikom oni su sada nasi prijatelji veliki investitori. Kao i braca Nemci. A nece biti ni rata sa Nato vec samo produbljivanja prijateljstva i saradnje. Evo uskoro sledi i zajednicka vojna vezba u Srbiji.
Citat:
mb57:
I meni se čini uporavo to, što vladd navodi, da je ovo sve jedna farsa kojom će se sve devalvirati. Iz svega što se dešavalo u toku agresije NATO-a 1999 izdvojiti samo upotrebu municije sa osiromašenim uranijumom je više nego neozbiljno.
Bombardovanjem hemijskih postrojenja i drugih civilnih ciljeva je sigurno ostavilo posledice ali u kojoj meri, teško je reći jer nije bilo dobre volje ili hrabrosti da se to učini.
Ovo što se danas sprovodi, meni se čini kao dobar marketinški potez vladajuće vlasti. Narodu prodati patriotizam a sa zapada skinuti odgovornost.

Upravo tako. Devalvira se nasa istorija, tradicija, zakoni i ustav tako ce biti i sa ovim.
Kao sto rece Djordje Vukadinovic pumpanje patriotskih misica.
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 12:57 ] @
Citat:
bananaphone:
Ja Branimire ne znam sta bi ti hteo.

I Bosna i Srbija su bombardovani osiromasenim uranijom, koji je radioaktivan. Kontaminacija vazduha prasinom u trenutku napada i zemljista i vode mnogo godina nakon napada su potvrdjene i od domacih i od stranih agencija.

Sto mediji izvestavaju ili ne izvestavaju o necem ja ne mogu da ti kazem (kao i zasto bas sad Srbija osniva komisiju za ovo), ali ovo gore su cinjenice i to ne neke skrivene, pa imas izvestaje UNEP-a o tome, ako ne verujes bas nikom...

Jedno prosto pitanje, da li bi hteo da povedes svoju porodicu na piknik na jedanu od lokacija koje su kontaminirane osiromasenim uranijom?


Mene zanima zasto ovo pitanje ne pokrecu kosmetska i bosanska vlada na cijim teritorijama je bilo bombardovanja osiromasenim uranijumom, vec Srbija na cijoj teritoriji nije bilo bombardovanja ovime?
[ mb57 @ 19.05.2018. 13:05 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Mene zanima zasto ovo pitanje ne pokrecu kosmetska i bosanska vlada na cijim teritorijama je bilo bombardovanja osiromasenim uranijumom, vec Srbija na cijoj teritoriji nije bilo bombardovanja ovime?

Reče i ostade živ?
Ne znam da li si informisan, KiM još uvek nije priznala Srbija a i mnoge druge zemlje!
Da li ti ovo nešto znači ili ne, nije ni važno. Napisano je zbog istine a ne tvog viđenja.
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 13:07 ] @
Ne znam kakve veze ima sa time dal je Srbija priznala ili nije de facto stanje. Osiromasenim uranijumom je kontamninirana teritorija koja nije pod kontrolom vlade Srbije niti je ugrzeno srpsko stanovnistvo...
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 13:18 ] @
Kazem lepo, prosto i logicki: zasto ovo pitanje ne pokrecu oni kojih se ovo najvise tice?
Eto recimo Dodik, zasto on ne pokrece ovo pitanje?
[ mb57 @ 19.05.2018. 13:20 ] @
Nije u opšte bitno ko pokreće ovo pitanje ako je u krajnjem ono iskreno a ne zamajavanje, prodaja magle.
[ Branimir Maksimovic @ 19.05.2018. 13:24 ] @
Radi se o prodaji magle. Kako vlada Srbije misli da obavi istrazivanje na teritoriji koja nije pod njenom kontrolom?
[ mb57 @ 19.05.2018. 13:33 ] @
Čuo si za termin saradnja?
Znači, ako je namera ozbiljna, sigurno je da će se u taj projekat uključiti svi zainteresovani.
Pošto se u Italiji vodi parlamentarna rasprava na tu temu, sigurno su dosta toga oni ispitali jer je predmet ozračenih vojnika na sudu.
Od naše vlade zavisi da li će zvanično tražiti od Italije sve nalaze do kojih su došli u svojoj istrazi.
Znači, način postoji, ostaje još i čvrsta namera!
[ Jamajca @ 19.05.2018. 14:16 ] @
Citat:
dusanboss:
Eto već po ko zna koj put prežvakana tema opet postaje aktuelna.

Prilikom otvaranja "Onkologije 2" prdsednik Vučić je napomenuo kako je broj dece obolele od raka u porastu i da je za to u najvećoj (kako sam razumeo i jedini krivac) NATO bombardovanje 99.

Nijedan državni zvaničnik (barem ne na tom nivou) nije do sad govorio na taj način o tome. Mene samo interesuje šta će biti ako mi zvanično usvojimo tu tezu ili činjenicu ili šta god da su nas oni potrovali onomad? Hoćemo li da napadnemo Ameriku? Pitam to onako, da li neko možda zna nešto o planovima? Čisto da znam, da se spremim ako je napd u planu :). Možda bi bilo dobro da se skoncentrišem na plivanje? :)

U medjuvermenu evo naš (ili nečiji, pre nečiji nego naš) prijatelj Laza da pojasni situaciju. Ne može 3 emisije na nacionalnoj frenkfrenkciji da prudju a da on nije u jednoj od njih i da narvno objektivno i realno priča o zadatoj temi. Kad se samo setim da je čovek, ne tako davno stvarno bio objektivan. Verovatno shvatio da se istina ne maže na leba pa okreno pluču.

Braćo Srbi ... nek nam je Bog u pomoći!

https://www.youtube.com/watch?v=ROfjyYSD5qI


imas dobra zapazanja.
[ morihei ueshiba @ 19.05.2018. 14:18 ] @
Evo sta kaze jedan radiolog
https://ljudilazi.blogspot.it/...anijum-obogacen-zabludama.html

Ne sumnjam da misljenje forumskih strucnjaka za sve i svasta ima neuporedivo jacu tezinu od ovoga, ali cisto da se procita informativno....
[ Miroslav Jeftić @ 19.05.2018. 16:00 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
bananaphone:
Ja se plasim da je ovo prica koja ce sad par meseci zaokupirati raju, dok ce nam u pozadini uleteti par milijardi duga, ili ce se prodati Telekom, ili ce propasti airserbia ili neka slicna svinjarija...


Ta priča se aktivira bar jednom godišnje ili jednom u dve godine, bude na svim naslovnim stranicama i onda nestane kao da ništa nije bilo... do iduće godine.

Mozda ovim nasim politicarima kad zatreba novac, krenu malo da prozivaju po novinama, dobiju ispod ruke sta zele, i onda ucutkaju novine da se ne prica dalje
Ne znam bas kako funkcionise realno "politika" ali imam neki utisak da je otprilike bas na ovaj nacin.

Isto mislim i za opozicionare. Dobiju od vlasti nesto za novca za kampanje, malo trube pred izbore, prozivaju, prodju izbori, nema ih vise do sledecih izbora... Kao da i njima "vlast" da malo novca da kevću ali ne preterano, i tako u krug.
Gde je opozicija između izbora? Gde je taj Boško Obradović ovih dana?



Sećam se još 2004. ako se ne varam, Novosti ili Blic su imali čitav središnji dodatak posvećen OU, par dani su drndali to i nikom ništa. Sad Ložanjski priča o osnivanju neke komisije, jbt, davnih dana je rečeno "Kada hoćeš da se problem ne reši, ti osnuj komisiju".
[ anon334571 @ 19.05.2018. 17:13 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
Evo sta kaze jedan radiolog
https://ljudilazi.blogspot.it/...anijum-obogacen-zabludama.html

Ne sumnjam da misljenje forumskih strucnjaka za sve i svasta ima neuporedivo jacu tezinu od ovoga, ali cisto da se procita informativno....


Pa evo, da se uhvatim za ovo... ipak sam ja u pravu. Svi ti elementi nisu stetni, bar ne u vecoj meri kolko je stetna kuhinjska so. Sve je stvar kulture i globalnog trenda. Da vas podsetim, u proslosti su se bogatasi izlagali radioaktivnim elementima, misleci da ce tako sporije da stare i da ce im koza biti lepsa. A danas smo doziveli drugu suprotnost. Samo zao mi je sto ni jedno ni drugo nije istina.
[ vladd @ 19.05.2018. 19:30 ] @
Citat:
Izvršeno je 112 napada na 96 ciljeva sa prosečno 240 metaka po napadu od kojih je svaki imao po 300 gr osiromašenog uranijuma. U ostalom delu Srbije korišćen je samo uz granicu Kosova i to u 10 napada. To su podaci.

Iz linkovanog teksta.

Ono sto je u blizini, i otprilike isto udaljeno od Vojvodine i Beograda, ako smatramo da su to vazna mesta.

http://rs.n1info.com/a42598/Ve...ijuma-pretnja-za-zdravlje.html
https://www.srbijadanas.net/za...g-uranijuma-na-staroj-planini/
http://www.novosti.rs/vesti/sr...ml:222388-Zivot-pored-Hirosime

A imate i hotel "Uran" u Kalni...prijatno letovanje, zimovanje...

Ne znam kako ce se podici dramatika te tone municije prema zapustenom rudniku uranijumske rude.

A znajuci nase politikante, neki cirkus je u najavi...

[Ovu poruku je menjao vladd dana 19.05.2018. u 22:28 GMT+1]
[ bananaphone @ 20.05.2018. 06:59 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
Evo sta kaze jedan radiolog
https://ljudilazi.blogspot.it/...anijum-obogacen-zabludama.html

Ne sumnjam da misljenje forumskih strucnjaka za sve i svasta ima neuporedivo jacu tezinu od ovoga, ali cisto da se procita informativno....


Znam ja da je ovo nepobitna naucna cinjenica ali sa druge strane imas i politiku prijatelju, i izgleda da je Europski Parlament i UN ipak odlucio da se informise o osiromasenom uranijumu na elitemadzoneu, umesto na blogu ovog radiologa:

Europski Parlament izglasao rezoluciju gde trazi od svih clanica moratorijum na koristenje osiromasenog uranijuma u proizvodnji oruzja:

http://www.europarl.europa.eu/...DOC+PDF+V0//EN&language=EN

UN prepoznaje opasnost od upotrebe osiromasenog uranijuma:

http://dag.un.org/bitstream/ha...pdf?sequence=3&isAllowed=y




[ bananaphone @ 20.05.2018. 08:44 ] @
Ovo je stara vest, iz 2003:

https://www.theguardian.com/uk...ationaleducationnews.armstrade
====
Soldiers returning from the Gulf will be offered tests to check levels of depleted uranium in their bodies to assess whether they are in danger of suffering kidney damage and lung cancer as a result of exposure, the Ministry of Defence said last night.
The ministry was responding to a warning earlier in the day from the Royal Society, Britain's premier scientific body, that soldiers and civilians might be exposed to dangerous levels. It challenged earlier reassurances from the defence secretary, Geoff Hoon, that depleted uranium was not a risk.
====


2009:
https://www.telegraph.co.uk/ne...d-uranium-during-Gulf-War.html
====
The death of a former soldier from colon cancer was "more likely than not" caused by his exposure to depleted uranium during the first Gulf War, an inquest has heard.
====



Sto se tice tuzbe - mrka kapa, pa Amerima je trebalo 30 godina da priznaju da su sa ovim herbicidom napravili haos u Vijetnamu: https://en.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange


A i posle toga imas statment of Monsanta koji kaze da je agent orange dobar za ljudsko zdravlje kao jutarnja rosa:
====
In 2004, Monsanto spokesman Jill Montgomery said Monsanto should not be liable at all for injuries or deaths caused by Agent Orange, saying: "We are sympathetic with people who believe they have been injured and understand their concern to find the cause, but reliable scientific evidence indicates that Agent Orange is not the cause of serious long-term health effects."
====


Na kraju pojeo vuk magare...
[ bananaphone @ 20.05.2018. 10:02 ] @
Evo iskopah jos par starih vesti, izgleda da je profil vesti koji se prenosi u Srbiji, drugaciji od onog sto sam ja citao u ovde, posto sam potegao ovu pricu sa jos par drugara i niko nema pojma o ovim desavanjima...


Fallujah i Basra su dva grada koja su najvise bombardovana sa osiromasenim uranijom, i poprilicno je bilo dostupno u medijima na zapadu sta se tamo sad desava:


How the World Health Organisation covered up Iraq's nuclear nightmare:
===
https://www.theguardian.com/en...tion-iraq-war-depleted-uranium
===


Robert Fisk: The Children of Fallujah - the hospital of horrors
===
https://www.independent.co.uk/...spital-of-horrors-7679168.html
===


Are US Munitions to Blame for Basra Birth Defects?
===
http://www.spiegel.de/internat...-defects-in-iraq-a-873225.html
===
[ nemamstan @ 20.05.2018. 11:37 ] @
Nije vest da su pesticidi i radioaktivni materijali opasni po zdravlje i život.
To još uvek ne znači da je baš Djole Nole oboleo od municije koja je ispaljena tokom bombardovanja.
Pa čak i da jeste ni to ne znači ništa posebno jer ta municija nije sankcionisana nikakvim zabranama.
Zato taj Djole Nole ubuduće nek se drži podalje od tenkova jer umesto gologuzih Albanki "junaci" bi mogli da nalete na metak.

Što se tiče italijanskih vojnika oni su radili na sanaciji terena izloženom dejstvu municije sa osiromašenim uranom tako da je tu pitanje poštovanja pravila i procedura postupanja u takvim situacijama.

No, to je interna stvar NATO i nikakva klovnovska komisija koju osnuje pijani Toma i žvalavi Vučko neće imati značaja osim da se "sveska nepravda" još jednom okrivi za neuspehe propale politike.
[ morihei ueshiba @ 20.05.2018. 11:55 ] @
Uranijum je prilicno zgodan za izazivanje panike, konfuzije i manipulacije, posto zvuci bombasticno - uranijum, radioaktivno, rak - sve te reci se lepo slazu.

Dok recimo, piralen ima prilicno bezopasno ime, ne pominje se bas nesto u novinama i jedino elektricari banderasi stare garde znaju o njemu toliko da su ga krali iz starih trafo stanica da bi premazivali lamperiju po kucama i vikendicama....Kazu da ne smrdi kad se premaze lamperija, a posle nema sanse da udje crv - znaci jedna jako kvalitetna stvar.

E sad, ako su bas hteli da nas istrebe, mogli su da nas bombarduju bombama sa piralenom, manje bi ih kostalo....oh wait, pa zar nisu tako nesto slicno i uradili? Bombardovanjem silnih trafostanica po celoj Srbiji koje su sadrzale piralen kao ulje za hladjenje doslo je do izliva i ekoloske katastrofe cije su posledice nemerljivo vece od bombardovanja municijom sa ou.

Naravno da politicarima nije zgodno da se potezu pitanja tipa - sta ste vi to uradili da, kao prvo informisete javnost o opasnosti, zatim da sanirate stetu gde se i koliko moze, da pokupite sav piralen iz poslednje seoske trafo stanice i posaljete na unistavanje itd itd. Nije im zgodno, jer nisu uradili skoro nista:

https://www.vreme.com/arhiva_html/466/14.html

Nista novo, ono sto je zgodno za dnevno politicku upotrebu se spinuje do imbecilnosti (jer u slucaju ou biva optuzena samo jedna strana), a ono sto nije se zataskava i o tome se cuti (jer u slucajevima izlivanja piralena nije bas tako - izlivao se on i na druge nacine, a ne samo zbog bombardovanja).
[ bananaphone @ 20.05.2018. 12:01 ] @
@nemamstan - malo si se pogubio u svojoj logici.

To sto dva pijanca ispred seoske zadruge govore o opasnosti od nuklearnog rata bez ikakve mogucnosti da na nekakav smislen nacin artikulisu i obrazloze to sto govore, na znaci da je nuklearni rat benigan i da opasnost zaista ne postoji.

Shvatas da klovnovska ili kakva god komisija koja je oformljena od strane bilo koga iz trenutne vlasti da bi pravdala bilo sta, ne pomaze ili odmaze cinjenici da smo stvarno bombardovani osiromasenim uranijom, da je cinjenicno EU komisija dala predlog da se zabrani to oruzje, da je UN prepoznao opasnost of tog oruzja i da postoji gomila izvestaja o pogubnom dejstvu na teritorijama gde je to oruzje koristeno.


Takodjer ako pogledas istoriju skandala sa Agent Orange-om, videces da od tuzbe 99% nema nista, ne zato sto "pijani Toma i zvalavi Vucko" prave tuzbu, nego zato sto pravicni Ameri ne prave ratne zlocine. I kad sami Ameri dokazu da su zasrali, oni ipak nisu zasrali - tek su 2010 izasli sa zvanicnim planom u kom "pomazu" Vijetnam da razcisti AO (oni ne ciste svoje g00vna - oni pomazu Vijetnamu), a 40 godina su ljudi ziveli sa otrovima bez priznanja nauke i politike da ikakav problem postoji.
[ Miroslav Jeftić @ 20.05.2018. 12:30 ] @
Citat:
bananaphone
Shvatas da klovnovska ili kakva god komisija koja je oformljena od strane bilo koga iz trenutne vlasti da bi pravdala bilo sta, ne pomaze ili odmaze cinjenici da smo stvarno bombardovani osiromasenim uranijom, da je cinjenicno EU komisija dala predlog da se zabrani to oruzje, da je UN prepoznao opasnost of tog oruzja i da postoji gomila izvestaja o pogubnom dejstvu na teritorijama gde je to oruzje koristeno.


Postoji sigurno 100x izveštaja i studija o štetnosti pušenja, pa opet skoro polovina odrasle populacije u Srbiji puši svakodnevno i u top bi te stavila da im kažeš da ugase cigaretu.
[ nemamstan @ 20.05.2018. 12:51 ] @
Citat:
bananaphone

Shvatas da klovnovska ili kakva god komisija koja je oformljena od strane bilo koga iz trenutne vlasti da bi pravdala bilo sta, ne pomaze ili odmaze cinjenici da smo stvarno bombardovani osiromasenim uranijom

Pa znaš šta? I pre batina se znalo da će dobiti batine onaj ko se potuče sa NATO paktom. Ni to nije novost.
Zato se nije ni trebalo tući sa njima.
A sada se žaliti zbog batina a ćutati o tome da su tenkovima vršili "humano raseljavanje" Kosovskih gradjana je prilično licemerno.
O hladnjačama punim leševa nedužnih Kosovara drugom prilikom.
To je jedna strana.

Druga strana je pitanje zabavno rekreativne komisije.

Ko će sedeti u toj komisiji (i primati vanredne dnevnice)?

Pa oni koji su pre nekoliko godina mleko sa povišenim sadržajem aflatoksina proglasili za zdravo mleko!
I sad treba nešto očekivati od takvih vucibatina?
Nema ništa od toga osim što će krpelji da koštaju po srpskom novčaniku.

Ako je nešto zagadjeno u Srbiji to je onda politika u poslednjih 30 godina.
To su ti Vučić, Šešelj i pomrla žgadija koji su uvukli Srbe u rat sa NATO paktom i ni jedan od njih nije smeo da uzme pušku nego su huškali Srbe pred municiju osiromašenog urana.
A od te žgadije se Srbija neće očistiti "istraživanjem ruda urana i gubljenjem vremena".

Nego pamet u glava i ne bodi se s rogatim!



[ SlobaBgd @ 20.05.2018. 12:58 ] @
Je li, nemamstan, jesi li ti šiptar? Mislim, tvrdiš da je srpska vlast "tenkovima vršili "humano raseljavanje" Kosovskih gradjana". Dakle em što ne vladaš najbolje gramatikom srpskog jezika, em što iznosiš tvrdnje koje niko živi osim zlonamernih šiptara ne iznosi, zaključio bih da si i ti šiptar, kako vi Albanci sebe zovete. Stvarno ne delim građane na ljude i šiptare, meni su svi isti, nego čisto da znamo sa kojih pozicija ti nastupaš.
[ bananaphone @ 20.05.2018. 14:51 ] @
@nemamstan - evo i da je sve to sto si napisao 100% tacno, sta to ustvari znaci u kontekstu price trovanja raje osiromasenim uranijom???

I Srbi i Siptari i americki vojnici - i svi ostali koji borave na ovim prostorima su izlozeni opasnosti, i u tom smislu svako pokretanje price o ovom, pa i od Velje Ilica i Palme, ili bilo koga drugog, je po meni potrebno.

15 tona nuklearnog otpada je istreseno po Srbiji, treba da se vidi gde, koliko i sta je sve kontaminiralno, i kako moze najbolje da se sanira problem.


@Miroslav - njihov izbor, ako znaju moguce posledice i zele da nastave, pa slobodno im bilo, neki ljudi zive u neposrednoj blizini Cernobila, njihova stvar. Ovde je problem sto se posledice zataskavaju a izlozenost se ne istrazuje. Kako neki ljudi dozivljavaju ovo - skoro pa smo vece trovanje doziveli od izduvnih gasova iz aviona tokom bombardovanja nego sto su istresli nuklearni otpad po nama.
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 14:59 ] @
"15 tona nuklearnog otpada je istreseno po Srbiji, treba da se vidi gde, koliko i sta je sve kontaminiralno, i kako moze najbolje da se sanira problem."

Lupio si pa ostao ziv...
[ bananaphone @ 20.05.2018. 15:06 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic
Lupio si pa ostao ziv...


Nemoj da se pretvaras u SlobuBGD - pokusaj da elaboriras bar koji deo mislis da sam lupio, umesto sto na moj post odgovoris sa: "ti su glup" :D :D :D
[ nemamstan @ 20.05.2018. 15:16 ] @
Pazi @SlobaBgd, u nedostatku UDBE mnogi poslovi su se svalili na nejačka Vučićeva pleća.
Pa sad ono šo je nekad radila UDBA mora sam da radi.
A UDBA je pored ostalog oblikovala javno mnenje.
Kako? Rekao bih da ti to znaš a jedan od metoda je plasiranjem dezinformacija i poluistina.

Šta sad Vučić radi?

Evocira nostalgiju na mladost odnosno
radi isto ono što je radio kao ministar informisanja u vreme tvog imenjaka. Nakon toga su ubijeni Sambolić, Ćuruvija i usledilo je bombardovanje.
Citat:
Ministar za informisanje

Aleksandar Vučić
24. marta 1998. godine postaje ministar za informisanje u Vladi narodnog jedinstva Mirka Marjanovića[3] koju čine SPS, SRS, i JUL, i podnosi ostavku na mesto direktora „Pinkija“. Za vreme tog ministarskog mandata potpisao je Zakon o javnom informisanju, koji je ostao zapamćen po tome što je uveo visoke novčane kazne za novinare čije se pisanje kosilo sa politikom režima Slobodana Miloševića. Kazne su se morale platiti u roku od 24 sata, u protivnom bi njihova imovina bila zaplenjena.[6] Usled toga je došlo do gašenja redakcija „Dnevnog telegrafa“, „Evropljanina“ i „Naše borbe“.[7] Vlada je bila donela Uredbu o posebnim merama u uslovima pretnje oružanim napadima NATO-a, za vreme čijeg važenja je ukinut program Radio Indeksa[8], a zatim i Radio Sente, Kikinde, TV Pirota i Radio Sitija u Nišu. Sa kablovskih mreža su skinuti svi inostrani TV kanali, a zemaljskim radio i TV stanicama je zabranjeno reemitovanje inostranih servisa na srpskom jeziku.[9]

Nakon što je odbijen zahtev da RTS reemituje šest sati programa inostranih medija tokom dana za vreme bombardovanja SR Jugoslavije, NATO je proglasio zgradu RTS-a legitimnom metom smatrajući ga delom „ratne mašinerije“, koji sprovodi propagandu i ne izveštava adekvatno o zbivanjima u ratu.[10][11] Zgrada je bombardovana 23. aprila i život je izgubilo 16 radnika ove medijske kuće, a još 16 je povređeno.

U vreme dok je bio ministar informisanja, Vučić je izjavio za list Argument da će se „kad tad osvetiti Slavku Ćuruviji“, novinaru i osnivaču nekih od ugašenih listova.[traži se izvor] Ćuruvija je ubijen 11. aprila 1999. godine, a njegova nevenčana supruga je 15 godina kasnije izjavila da je Vučić bio umešan u ubistvo i da je bio, „ne samo kreator zakona o informisanju već i prakse progona novinara“.

Sličnu situaciju po pitanju informisanja javnosti imaš i sada.
Od sveg programa imaš "RTS u pola osam", "farmu" i "izabacivnje".
Ne možeš da čuješ ni jednu jedinu reč drugačijeg mišljenja osim kad na Pinku počnu pa pljuju po nekome ko se zamerio Vučću.
U tom smislu imaš i ovu temu o navodnom obolevanju od siroma urana.

A da pri tome ne možeš da doznaš ni za jednu jedinu relevantnu i verodostojnu studiju koja bi povezala navodna obolevanja ceo vremenski period od 1999 do danas!!! I da pri tome bude uskladjena sa poznatim rezultatima o stanju okruženja (na primer stanje zemljišta, vazduha i vode). Ne može taj uran ni da se stvori ni da nestane nego je morao putem zemljišta, vode, vazduha da se proširi na regione Srbije (Kosova/Gore Crne/Albanije/Makedonije) i da izazove jelta šta već izazove? Ili je možda ostao na Kosovu? Pa šta Srbiju (i Vučića) briga što umiru Šipci? Još bolje, zar ne?

Šta misliš ko je obezbedio isti medijski mrak kao tada 1998-1999?
Pa onaj ko je stekao iskustvo 1998-1999!

I sada će me neko da ubedi da će takav lik uraditi nešto korisno za Srbiju
osim što će "istraživati rudu" i gubiti vreme do sledećeg manadata.

A, da ukinuće i TV pretplatu zajedno sa siroma uranom.
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 15:28 ] @
Citat:
bananaphone:
Citat:
Branimir Maksimovic
Lupio si pa ostao ziv...


Nemoj da se pretvaras u SlobuBGD - pokusaj da elaboriras bar koji deo mislis da sam lupio, umesto sto na moj post odgovoris sa: "ti su glup" :D :D :D


Rekao si da je 15 tona nukleatnog otpada prosuto nad Srbijom sto nije tacno.
[ bananaphone @ 20.05.2018. 15:43 ] @
@nemamstan - dve godine nakon sukoba, UNEP je radio samplovanje vazduha i nasao cestice uranijuma u vazduhu. Sta je sprecilo vetar da raznese te cestice na mnogo vecoj teritoriji od teritorije gde su bili sukobi?

Gde zuris, i sta je cilj tvojih postova?

UN rezolucija je donesena sa 141 glasom za i sa 4 glasa protiv - USA, Francuska, UK i Izrael. Sve ove zemlje su zabile glavu u pesak i glasaju bez osnova?
[ bananaphone @ 20.05.2018. 15:47 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
bananaphone:
Citat:
Branimir Maksimovic
Lupio si pa ostao ziv...


Nemoj da se pretvaras u SlobuBGD - pokusaj da elaboriras bar koji deo mislis da sam lupio, umesto sto na moj post odgovoris sa: "ti su glup" :D :D :D


Rekao si da je 15 tona nukleatnog otpada prosuto nad Srbijom sto nije tacno.


Sta je tacno?
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 16:01 ] @
Tacno je to da dajes pausalne procene bez ikakve solidne informacije. Nad Srbijom nije koriscen OU, nego samo po tenkovima na Kosmetu. I n puta ponovljeno vec sta je sa Sarajevom oko koga su prosuli mnogo vise od tih 15 tona?
Jel sarajlije sad svetle u mraku? Sto se cekala od 1994 do 1999 da se otkrije da je OU opasan?
[ mb57 @ 20.05.2018. 16:07 ] @
A imaš li ti tačne podatke koliko je oko Sarajeva bačeno?
SRJ su bombardovali skoro tri meseca a RS par dana pa mi ta količina nekako nije logična?
Takođe, na KiM su pogodili par tenkova, tako da mi i taj podatak nije logičan?
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 16:12 ] @
A10 leti na malim visinama i iz topa gadja tenkove. Podrazumeva da nema PVO, jer ovaj avion je spor i laka meta trupnom PVO. Ako su pogodili samo par tenkova znaci da ovaj avion i nije nesto
dejstvovao.
[ mb57 @ 20.05.2018. 16:16 ] @
Prema zvaničnim podacima iz tog vremena, na KiM je pogođeno 13 tenkova, 8 oklopnih transportera i 27 artiljerijskih orudja.
[ nemamstan @ 20.05.2018. 16:40 ] @
Citat:
bananaphone

@nemamstan - dve godine nakon sukoba, UNEP je radio samplovanje vazduha i nasao cestice uranijuma u vazduhu. Sta je sprecilo vetar da raznese te cestice na mnogo vecoj teritoriji od teritorije gde su bili sukobi?

Čestice bilo kog metala možeš da pronadješ i u kosmosu.
Takvo paušalno iznošenje podataka je dezinformisanje.
Zato se i osnivaju cirkuske komisije.
[ bananaphone @ 20.05.2018. 16:48 ] @
Nije paušalno, nego činjenično utvrđeno od strane UN tima.

Branimire na zvaničnom sajtu NATO-a ćeš naći 10 tona za Kosovo. Ajde da se uopšte ne sporimo oko toga jel 10 ili 15, nek sam pogrešio nek je 10. Šta još nije tačno?
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 16:50 ] @
Kosmet nije Srbija. Rekao si nad Srbijom.
[ mb57 @ 20.05.2018. 16:55 ] @
Po ustavu KiM je i dalje deo Srbie, trenutno pod okupacijom!
Ako je bačeno 10 tona na KiM, to mu dođe oko par stotina kg po tenku?
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 17:05 ] @
banana je napisao tako kao da je to bacano po Srbiji, sto ne stoji. Kosmet je sada sprski kao sto je Tajvan kineski...
Kazem mnogo vise tona nukleatnog otpada lezi na ledinama Vince ali o tome niko ne brine...
[ nemamstan @ 20.05.2018. 17:07 ] @
Citat:
bananaphone

Nije paušalno, nego činjenično utvrđeno od strane UN tima.

Gde ti je izvorni dokument?
[ mb57 @ 20.05.2018. 17:09 ] @
I Hong Kong i Makao su bili dugo pod tuđom upravom ali Kina nika nije htela da se odrekne istih. Tako je i sa Tajvanom, vreme radi za Kineze.
Da nije tako, ne bi nas uporno uslovljavali sa priznanjem KiM.
Sve dok Srbija ne prizna tu tzv državu ona je okupirana teritorija, svidelo se to nekome ili ne.
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 17:13 ] @
Hong Kong je bio ustupljen na 100 godina Englezima za novacnu svotu, Tajvan je drugo. Mi necemo priznati Kosmet, svakako ali Kosmet time nece biti pod kontrolom Srbije niti je to sprsko stanovnistvo.
[ Steve Lonmo @ 20.05.2018. 17:17 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Tacno je to da dajes pausalne procene bez ikakve solidne informacije. Nad Srbijom nije koriscen OU, nego samo po tenkovima na Kosmetu.


I pored toga što se NATO podaci o broju lokacija, njihovim pozicijama i ispaljenoj OU municiji razlikuju i za manje nego upola od podataka VJ i rezultata drugih domaćih istraživanja, čak i na sajtu NATO-a je moguće videti da lokacije nisu "samo na Kosmetu" - https://www.nato.int/du/graphics/b010124k.jpg

Mogao si to da izguglaš za dva minuta, kao ja sada, umesto što dva dana ovde prdiš.
[ bananaphone @ 20.05.2018. 17:25 ] @
Citat:
nemamstan:
Citat:
bananaphone

Nije paušalno, nego činjenično utvrđeno od strane UN tima.

Gde ti je izvorni dokument?


Potrazi, nemam ga u dzepu, nije neki tajni dokument vec izvestaj UNEP-a koji imas na zvanicnom site-u UN-a.
[ nemamstan @ 20.05.2018. 17:31 ] @
Citat:


Potrazi, nemam ga u dzepu, nije neki tajni dokument vec izvestaj UNEP-a koji imas na zvanicnom site-u UN-a.

Da, da, evo trčim da dokažem tvoje konstrukcije.
[ mb57 @ 20.05.2018. 17:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Hong Kong je bio ustupljen na 100 godina Englezima za novacnu svotu, Tajvan je drugo. Mi necemo priznati Kosmet, svakako ali Kosmet time nece biti pod kontrolom Srbije niti je to sprsko stanovnistvo.
Ima samo jedan mali problem, gruntovno je u vlasništvu Srba, zato i plaćaju basnoslovne sume za zemlju!
Takođe, Metohija...sam pronađi značenje te reči!
Pošto ničija nije gorela do zore, polako, i toj okupaciji će doći kraj!
[ bananaphone @ 20.05.2018. 17:33 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Branimir Maksimovic: Tacno je to da dajes pausalne procene bez ikakve solidne informacije. Nad Srbijom nije koriscen OU, nego samo po tenkovima na Kosmetu.


I pored toga što se NATO podaci o broju lokacija, njihovim pozicijama i ispaljenoj OU municiji razlikuju i za manje nego upola od podataka VJ i rezultata drugih domaćih istraživanja, čak i na sajtu NATO-a je moguće videti da lokacije nisu "samo na Kosmetu" - https://www.nato.int/du/graphics/b010124k.jpg

Mogao si to da izguglaš za dva minuta, kao ja sada, umesto što dva dana ovde prdiš.



Upravo, i preko toga - zagadjenje se siri u velikom radijusu, zagadjenje od Cernobila je pogodilo najvise Belorusiju i Austriju. Kao da nuklearno zagadjenje gleda gde je granica Kosmeta i ne preliva se u ostale zemlje.


A preko sveg tog, Kosovo danas moze imati status koji hoce, 1999 je bombardovana Srbija u cijem sastavu je bilo i Kosovo prema toma ako cemo bas da siljimo onu stvar oko gluposti, baceno je 10 tona nuklearnog otpada na Srbiju.
[ nemamstan @ 20.05.2018. 17:51 ] @
Ok, sve je jasno
Citat:
though no significant level of radioactivity can be measured

radioaktivnost je beznačajna!
[ Branimir Maksimovic @ 20.05.2018. 18:08 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Branimir Maksimovic: Tacno je to da dajes pausalne procene bez ikakve solidne informacije. Nad Srbijom nije koriscen OU, nego samo po tenkovima na Kosmetu.


I pored toga što se NATO podaci o broju lokacija, njihovim pozicijama i ispaljenoj OU municiji razlikuju i za manje nego upola od podataka VJ i rezultata drugih domaćih istraživanja, čak i na sajtu NATO-a je moguće videti da lokacije nisu "samo na Kosmetu" - https://www.nato.int/du/graphics/b010124k.jpg

Mogao si to da izguglaš za dva minuta, kao ja sada, umesto što dva dana ovde prdiš.


Prostaku, ostavi to za svoju kucu. To sto radi vlada Srbije je upravo ono sto si opisao, sto ce biti od svega ovoga...
[ bananaphone @ 20.05.2018. 18:12 ] @
Citat:
nemamstan:
Ok, sve je jasno
Citat:
though no significant level of radioactivity can be measured

radioaktivnost je beznačajna!


Tako je - na tim sajtovima i posle 2 godine u vazduhu i dalje ima čestica ali je radijacija mala. 10 tona je bačeno, kolika radijacija je bila pre dve godine i gde je sve to odletelo treba da se istrazi.

Nego reci ti meni da je UN glasao za ovu rezoluciju o uranijumu i da su samo četri zemlje - Rusija, Belorusija, Kazahstan i Gruzija bili protiv, šta bi ti mislio o tome?

Ili recimo posto je ovaj uranium toliko bezopasan, jel mogu da srokaju još par tona negde u Šumadiji, ili recimo u blizini tvoje kuće, ili gradskog vodovoda na koji si priključen?
[ mb57 @ 20.05.2018. 18:13 ] @
Gruzija je proamerička!
[ niki212 @ 20.05.2018. 18:50 ] @
Citat:
bananaphone:


BANANO, koliko sam svatio ti si na odmoru ili tako nešto u Srbiji?
[ nemamstan @ 20.05.2018. 20:03 ] @
Citat:
bananaphone

Tako je - na tim sajtovima i posle 2 godine u vazduhu i dalje ima čestica ali je radijacija mala. 10 tona je bačeno, kolika radijacija je bila pre dve godine i gde je sve to odletelo treba da se istrazi.

To se i ja pitam. Gde nestade tih 10 tona?

Već sam napisao da sve analize pokazuju da su vode, zemljište i vazduh u Srbiji besprekorni
pa čak i lekoviti da se čovek ukena od zdravlja.

Nemoj zaboraviti da te analize vrše stručnjaci po srbijanski institutima
kontrolišu ministarstva i druga vladina tela
i svi zajedno uveseljavaju poreske obveznike Srbije
odredjujući sebi visoke dnevnice i premije.

Svih prethodnih 19 godina je sve besprekorno čisto, hemijski-bakteriološki-radiološki ispravno, tako im srpskog ministarstva.
Tokom nekih 6 godina Vučić je bio poglavica svih ministarstava pa i ministarstva zdravlja, životne sredine, bla... ble.

Kako on sad odjednom može da se pokena na to što je radio i uzimao platu sve te godine
i sada kaže "jbg. pomreše ljudi od leukemije jer je sve radioaktivno!"? !@%
[ bananaphone @ 20.05.2018. 20:58 ] @
Citat:
niki212:
Citat:
bananaphone:


BANANO, koliko sam svatio ti si na odmoru ili tako nešto u Srbiji?


Vidis bre da radim punom parom, kakav odmor kakvi bakraci.


@nemamstan - kazem ti, vecinom se slazemo sto se tice politicke situacije u Srbiji, ali ovo je nesto drugo...