[ mb57 @ 20.05.2018. 14:32 ] @
Koja je svrha predizborne kampanje stranog državnika u drugoj zemlji ako nije direktno mešanje u buduća dešavanja i zašto to Evrpoa nemo posmatra?
Da li bi ćutali da je Putin održao predizborni skup u Beogradu ili Banjaluci?
Da li to treba posmatrati u kontekstu nadavnog skupa u Sofiji, gde je državama obećan ulazak u EU jednog lepog dana a možda i ranije. Ovo posebno treba gledati u kontekstu skupa iz Soluna 2003. kada je obećan pun pristup EU a sada eventualno perspektiva.
Da li Erdogan sve ovo radi po dogovoru sa Nemačkom, koja je pre nekoliko godina i najavila ovakvu opciju?
Da li Evropa pravi istu "grešku" kao i kada su pre 700 godina dopustili prodor seldžuka u Evropu?
[ R A V E N @ 20.05.2018. 18:49 ] @
Zato što je Erdoğan manji problem za Angela-u nego Vladimir, pa se bira manje zlo.
[ mb57 @ 20.05.2018. 18:52 ] @
Ako je to tačno, zašto mu je zabranila miting u Nemačkoj? Tamo ima više Turaka nego u BiH stanovnika?
[ zzzz @ 20.05.2018. 23:41 ] @
Bitće da se u BIH treba animirati biračko tijelo u dijaspori kao i u Njemačkoj.Tada bi se mogao naprimjer Bakir kandidirati za poslanika pošto ima dvojno državljanstvo.
[ ademare @ 21.05.2018. 17:41 ] @
Nije to .

Erdogan zeli svojim biracima u Turskoj da pokaze kolika je njegova moc , da u malom delu Federacije BiH , ljudi ga vole .

On je njihov Putin ! Mi u Srbiji imamo naseg pravog , za koga je ovaj Turcin , mala beba !

Mada koliko se ja razumem u politiku i jednog i drugog zabole za ove prostore .
[ mb57 @ 21.05.2018. 20:14 ] @
Citat:
ademare: Nije to .

Erdogan zeli svojim biracima u Turskoj da pokaze kolika je njegova moc , da u malom delu Federacije BiH , ljudi ga vole .

On je njihov Putin ! Mi u Srbiji imamo naseg pravog , za koga je ovaj Turcin , mala beba !

Mada koliko se ja razumem u politiku i jednog i drugog zabole za ove prostore .

Nije bitan ni Putin ni Erdogan nego stav Evrope, koja ćuti po pitanju Erdoganovog predizbornog skupa u zemlji koja nije deo Turske. Da li bi ćutala da je Putin imao predizborni miting u Banja Luci ili Beogradu?
Mislim da bi i Brisel i Vašington zapenili?
[ zica49 @ 21.05.2018. 21:45 ] @
Erdoganova uloga u BiH je da podigne rejting Bakiru Izebegovicu.
Turaka u BiH bas i nema.
[ Cube25 @ 21.05.2018. 22:57 ] @
Citat:
Turaka u BiH bas i nema.

Poturice su oduvek bile opasnije od Turaka, jer moraju sebi neprestano da se dokazuju, a i okolini...
[ zzzz @ 21.05.2018. 23:06 ] @
,zica49, :
Erdoganova uloga u BiH je da podigne rejting Bakiru Izebegovicu.

Tako je.Obećao je njegovom ocu.