[ stil @ 09.06.2018. 19:42 ] @
Vozači u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nišu, Pančevu, Šapcu, Novom Pazaru i još nekoliko gradova zaustavili su u petak oko 17h vozila u znak protesta zbog visokih cena goriva. Blokada u Beogradu i u još nekoliko gradova trajala je oko sat vremena. Na pojedinim mestima saobraćaj je bio zaustavljen do 19h, dakle gotovo dva sata.

Link:

http://rs.n1info.com/a394827/V...aci-zaustavili-automobile.html


Zanima me šta mislite o tome ?
[ anon142305 @ 09.06.2018. 20:06 ] @
Van pameti.

1. Svi kukaju protiv neoliberalizma, a sad protestuju protiv necego sto zapravo traze (jacu drzavu u privredi).

2. Imaju izbore svaki cas, zabole ih da menjaju sistem

3. Posle taksista i malinara, ispade da ce sad bukvalno svako moci da blokira saobracaj.
[ Branimir Maksimovic @ 09.06.2018. 20:13 ] @
Mislim da se ovde ne radi o politici. SNS je prilicno tezak za ovaj narod,a narod reaguje na provokacije vlasti. Kazem narod, zato sto opozicija ne postoji.
[ scoolptor @ 09.06.2018. 20:20 ] @
Kako narod, kada je Jeremic dosao na ideju dok je pio kafu na Menhentu, i javio Obradovicu da organizuje proteste?
[ Branimir Maksimovic @ 09.06.2018. 20:23 ] @
Cisto sumnjam.
[ anon70939 @ 09.06.2018. 20:35 ] @
koliko sam video novinama, narod se sam organizovao preko FB, sto mi je fascinantno i nadam se da ce svi konacno iskazivati nezadovoljstvo u svakoj sferi.
[ payge @ 09.06.2018. 20:37 ] @
Nadlezni su s' prezirom protest okfalifikovali kao “politicki”,
PRESKUPO gorivo je ko fol samo izgovor.

Dakle, drzava ce opet duradi: Nista.

Idemo dalje...
[ ineve74 @ 09.06.2018. 20:41 ] @
Da sam vlast ja bi one na slaviji pohapsio i odneo automobile paucima cas poso.
[ scoolptor @ 09.06.2018. 20:43 ] @
@ineve74 Samo bahato.

Koliko znam, protesti se nastavljaju u ponedeljak, za vreme prepodnevnog spica.
[ SlobaBgd @ 09.06.2018. 21:05 ] @
Citat:
ineve74:
Da sam vlast ja bi one na slaviji pohapsio i odneo automobile paucima cas poso.

Ma šta paucima! Tenkovima!

[ Branimir Maksimovic @ 09.06.2018. 21:26 ] @
Citat:
ineve74:
Da sam vlast ja bi one na slaviji pohapsio i odneo automobile paucima cas poso.


To je radio i M<ilosevic pa se zavrsilo tako sto niko nije placao racune po Srbiji ;p
Ja se dobro secam centuriona koji su lemali ako se pokusa sa zaustavljanjem saobracaja...
[ SlobaBgd @ 09.06.2018. 21:48 ] @
Slabo se ti sećaš...
Završilo se tako da su svi morali da plate te silne račune koje nisu plaćali iz revolta. Čim su ovi koji su palili raju da ne plaća struju došli na vlast, odma' su poslali konobare da naplate šta je bilo nenaplaćeno.
[ anon70939 @ 09.06.2018. 22:13 ] @
da, sa opraštanjem pola duga, pa opet pola, i omogućili su na gomile rata...
A oni koji su redovno plaćali oni su ispali ovce.
Isto kao za rtv pretplatu.
[ Branimir Maksimovic @ 09.06.2018. 22:31 ] @
Sloba:"Čim su ovi koji su palili raju da ne plaća struju došli na vlast"

E to. Sigurno AV-u nije u interesu da ovi dodju na vlast ;)
[ pisac @ 10.06.2018. 00:48 ] @
Ja sam mislio da pokušam da organizujem pre izbora deljenje letaka na svakoj benzinskoj pumpi u što većem delu Srbije, na kojem bi bilo objašnjeno koja je realna cena goriva a koliko država uzima za sebe. Međutim nisam bio baš u poziciji ni što se tiče vremena ni što se tiče para, pa sam to ostavio kao ideju za buduća vremena.

Od mene ova država slabo šta uzima pošto gorivo otprilike možda i više sipam u inostranstvu nego ovde. Auto uopšte ne vozim po gradu između ostalog i zbog cene goriva jer nemam nikakvu nameru da na auto trošim više nego na dete, a kada sam na autoputu obično sipam taman toliko da doguram do inostrane benzinske pumpe. Što više podižu poreze i cene sve manje od mene koristi imaju.
[ Living Light @ 10.06.2018. 01:05 ] @
Dragi moji prijatelji,
ako VAM moje mišljenje išta znaći, bacite pogled na moj post.

...ja sam upravo tamo gde se pravi taj famozni "G-Drive" benzin+disel+sva ostala srahhhnja,

(Zamolio bih Vas, da me NE pitate za detalje---najebasmo SVI, KGB,DB,CIA+svi ostali odmorni mozgovi )

(To su moroni: Koji kad zakopčaju ŠLIC--ostane im dugme VIŠKA !!! ....da Te BOG sačuva !!!)
_______________________________________________________________________________
A TO u vezi cene goriva, možeš da se QUHHRČIŠ ako imaš

-Vojvodinu, Irak, Iran,"Rašen tu Dej", + svu prljavu/vodenu/peskovitu sirovu naftu ovoga sveta !

EEeee, tad možeš " Tudjen Q koprive mlatiti"

A za TO treba i Q i KOPRIVA !!!!!!
[ bananaphone @ 10.06.2018. 06:07 ] @
Citat:
pisac:
Ja sam mislio da pokušam da organizujem pre izbora deljenje letaka na svakoj benzinskoj pumpi...


Bolje da kupis bubanj i ides kroz Terazije i deres se "Čujte i počujte! ...".

Omatorilo se pisac, treba malo da se uhvati korak sa vremenom, malo digitalni mediji ovo-ono, a ne da trosis papir na letke :D
[ Everxxx @ 10.06.2018. 07:42 ] @
Dosta mi je vas protestanata! Kada sledeci put budete protestvovali sacekacu da se protest zavrsi, pa cu onda ja sa svojom ekipom da vam blokiram odlazak sa protesta. Bice to jedan kontraprotest sa kontraefektom.
[ pisac @ 10.06.2018. 12:20 ] @
Citat:
bananaphone:matorilo se pisac, treba malo da se uhvati korak sa vremenom, malo digitalni mediji ovo-ono, a ne da trosis papir na letke

Ciljna grupa su vozači koji sipaju gorivo, i to kad sipaju gorivo (efekat mnogo jači), a od njih mnogi nemaju nikakve "digitalne medije" sem TV-a u kući na kome im AV ispira mozak svetlom budućnošću.
[ Bradzorf012 @ 10.06.2018. 13:11 ] @
Zaista mi nije jasno, da li su ovom narodu svrake zakmo popile? Čuj ih molim te, jedni protestvuju zbog visoke cene benzina, a drugi zbog niske cene maline. Šta će da se desi, ako potrošači krenu da blokiraju puteve zbog visoke cene maline? Da država podeli motke, pa da se prebrojimo, jedni druge i jedni drugima rebra? Gospodo, tržište određuje cenu roba i usluga, ono samo tj. konkurencija ih spušta na najnižu moguću. Kome ovo nije jasno, ne znam šta da mu kažem. Ako među tim vozačima ima profesora univerziteta, zubara, majstora, pitao bih da li su spremni da spuste cenu školarine na sto evra za godinu, da intervenciju popravke ili vađenja zuba rade za deset evra, a parket postavljaju za evro cent po kvadratu? Ako pristaju, onda može i cena benzina dole, nikakav problem.
[ pisac @ 10.06.2018. 13:35 ] @
Tržište određuje cenu goriva samo par dinara gore-dole, a takse određuju cenu goriva 80 dinara gore-dole. Protiv tih 80 dinara za Vučića, protiv toga je pretpostavljam pokrenut protest.
Po mom skromnom mišljenju mnogo efikasniji protest bi bio da ljudi jednostavno prestanu da voze auto. Pa ovi što uzimaju te takse neka se češu odakle će sad da ih uzmu.
[ dusans @ 10.06.2018. 13:40 ] @
@Bradzorf012

Na tržišnu cenu goriva se dodaju i akcize i ostali nameti.
Ovo dodatno može da bude 0 a može da bude i 1000 dinara po litru, zavisi od toga koliko si "glup" da to trpiš.
[ Darko Nedeljković @ 10.06.2018. 13:47 ] @
Citat:
Čuj ih molim te, jedni protestvuju zbog visoke cene benzina, a drugi zbog niske cene maline.

A gde se izgubio revolucionarni duh druze Bradzorf? Idemo sad rucice gore:
"Svud radnik i seljak se budi,
Visoko nose crven stijeg,
A širom zemlje radni ljudi
Silnika će nagnat' u bijeg.
Što nam krv su vjekovima pile
Tih crnih ptica skrš'mo let!
Kad s lica zemlje sve iščile,
Pod suncem nek zablista svijet!"

Kako mogu u Belorusiji benzin i dizel da budu 69 dinara, a plin 38, a trziste i platezna moc im se ne razlikuju mnogo od naseg?
[ pisac @ 10.06.2018. 13:59 ] @
Deca i unuci tih revolucionara su se prodali za obećanja o još boljem životu ako prihvate da silnik nije silnik već dobrodušni plemeniti gazda koji će im davati više nego što mogu sami za sebe da stvore. Ljudski mozak je izuzetno ograničena stvar.
[ nkrgovic @ 10.06.2018. 13:59 ] @
Citat:
Bradzorf012: Zaista mi nije jasno, da li su ovom narodu svrake zakmo popile? Čuj ih molim te, jedni protestvuju zbog visoke cene benzina, a drugi zbog niske cene maline. Šta će da se desi, ako potrošači krenu da blokiraju puteve zbog visoke cene maline? Da država podeli motke, pa da se prebrojimo, jedni druge i jedni drugima rebra? Gospodo, tržište određuje cenu roba i usluga, ono samo tj. konkurencija ih spušta na najnižu moguću. Kome ovo nije jasno, ne znam šta da mu kažem. Ako među tim vozačima ima profesora univerziteta, zubara, majstora, pitao bih da li su spremni da spuste cenu školarine na sto evra za godinu, da intervenciju popravke ili vađenja zuba rade za deset evra, a parket postavljaju za evro cent po kvadratu? Ako pristaju, onda može i cena benzina dole, nikakav problem.

Sve bi bio u pravu da vecinu cene ne cine akciza i pdv.
[ Bradzorf012 @ 10.06.2018. 14:03 ] @
pisac

Pa neka prestanu da voze, koga briga? Ovo je u stilu, naljutio se pop na selo, pa odseko sebi onu stvar. Što se Vučića tiče, akcize, porezi, takse, iz toga se finansira održavanje puteva i putne infrastrukture, rad agencija, inspekcija i ostalo. Odlučite se šta želite. Ako Vučić plaća botove i svoje segamega stručnjake, da vas obavestim, izglasali smo ga, na šta se sada žalite?

Dušan

Onaj ko nije bio glup da trpi je zaokružio odgovarajuću opciju na listiću, a pametniji i sposobniji su uzeli pasoš u ruke i potražili zeleniju travu. Mi ostali imamo to što imamo, pamet ne pomaže mnogo.
[ Darko Nedeljković @ 10.06.2018. 14:07 ] @
Citat:
Pa neka prestanu da voze, koga briga?

Pa i prestanu... na sat vremena, nego tebe to ocigledno nervira

Nego, uskoro ce gej parada... jedva cekam tvoj komentar tipa "nek prestanu da se heftaju u zadnjicu ili pasos u ruke i potraze zeleniju travu"
[ pisac @ 10.06.2018. 14:16 ] @
To je premalo, treba da prestanu trajno da voze dok god im se ne sviđa cena goriva. Ja tako radim i imam 100€ u džepu više mesečno, što je 60€ mesečno manje od mene ovoj državi. 1200€ godišnje više u mom džepu, 720€ godišnje manje od mene ovoj državi. A nuspojava toga je da se i auto manje kvari pa ređe kupujem delove i time i manje dajem za poreze, što me čini još zadovoljnijim

Ostaje mi mnogo više para da trošim sa decom u inostranstvu hehe

Još samo kada bih mogao da nađem varijantu da izmestim registraciju u neko jeftino inostranstvo, pa da se rešim i ovog godišnjeg poreza na upotrebu vozila koje u stvari i ne upotrebljavam u ovoj zemlji. Kako je krenulo, uskoro ću poželeti i da se iselim.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 10.06.2018. u 15:53 GMT+1]
[ valerijan @ 10.06.2018. 17:37 ] @
I onda kad uštedi počne da to "mnogo više" maestralno rasipa po inostranstvu:

Citat:
pisac:
20 dana

50 osiguranje
174 gorivo (55e po halkidikiju)
7 putarina makedonija
15 putarina srbija
350 smeštaj
100 hrana srbija
40 hrana grcka
150 provod (sokovi,sladoledi,fliperi,girosi...)

I jedan od omiljenih komentara
Citat:
vladd: Mnogo brate za "provod".

Ceo pišačev projekat je ovde Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

[ anon142305 @ 10.06.2018. 19:15 ] @
Snimak sa Tvitera gde se Savo Milosevic buni zbog blokade:

https://twitter.com/MacaVozac/status/1005551722780155904

Komentari:

Odakle skupa kola; Trebali ste da ga nalupate; Govna se ne solidarisu; Sto ne ide biciklom...

Znaci, ako ce ovi retardi da menjaju Vucica i njegove ljude, ode drzava u tri lepe.
[ anon70939 @ 10.06.2018. 19:57 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Pa neka prestanu da voze, koga briga?

Pa i prestanu... na sat vremena, nego tebe to ocigledno nervira :D

Djoka sat vremena...
Ja danas se zahebao, skrenuo sa puta poprilično da svratim do Inđije onog outlet centra. Totalno zaboravio na blokadu. Isključio se sa autoputa oko 17:20h, a protest već krenuo, totalno zaboravih . I ja kao ajd, strpljiv ću da budem, solidaran, i sačekam do recimo 18:50, odem i pitam je l' planiraju da se sklone, kad... do 21h blokada. I ništa, posle 100km izgubljenih okrenem se i krenem za KG nadajući se da u BG neće da me zadesi neka blokada na Gazeli. Sva sreća pa nije :)

Nego ono... mene ne nerviraju protesti ni malo. Ono što me nervira je da živimo u diktatorskoj državi u kojoj ni jedan medij ne sme da obavesti ostale građane o protestima.
[ valerijan @ 10.06.2018. 20:22 ] @
Kako ne sme? Dovoljno je što je Pičiđ rekao da je to organizovala opozicija... To je to, sve je jasno. Rejting otišao na 80%.
[ pisac @ 10.06.2018. 21:30 ] @
Citat:
valerijan:I onda kad uštedi počne da to "mnogo više" maestralno rasipa po inostranstvu:

Citat:
pisac:
20 dana

50 osiguranje
174 gorivo (55e po halkidikiju)
7 putarina makedonija
15 putarina srbija
350 smeštaj
100 hrana srbija
40 hrana grcka
150 provod (sokovi,sladoledi,fliperi,girosi...)

I jedan od omiljenih komentara
Citat:
vladd: Mnogo brate za "provod".

Ceo pišačev projekat je ovde Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija



To je bilo nekada, sada celo letovanje strpam u 200 evra jer sam se usavršio i izbacio nepotrebne troškove. Nisi pažljivo pratio moje poruke zadnih godina, mislim da sam i to opisao detaljno.

A sve to nije u nikakvoj koliziji sa mojom prethodnom porukom, jer 1200€ više jeste 1200€ više bez obzira na to koliko potrošim na jedno letovanje. Imaš neki lični problem ili neku frustraciju povodom nekih mojih postupaka? Da li nekako mogu da ti pomognem, a da to ne zahteva promenu mojih principa da bi tebi sve daske i letve i grede bile na broju i u skladu?
[ Bradzorf012 @ 10.06.2018. 23:08 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Pa i prestanu... na sat vremena, nego tebe to ocigledno nervira :D


Pogrešno si procenio, mene to ne nervira, mene uveseljava da gledam ovce kako traže da ih šišaju, a onda kada se začuje zvuk makaza počnu da se čudu čude.

Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, uskoro ce gej parada... jedva cekam tvoj komentar tipa "nek prestanu da se heftaju u zadnjicu ili pasos u ruke i potraze zeleniju travu"


Vidiš, ovo je tvoj hendikep i problem: mešanje baba i žaba. Ne možeš da porediš gej paradu i protest malinara. Možeš da porediš sa festivalom maline na kom se izlažu džemovi, kompoti i ostali proizvodi od maline. Ne znam da li tako nešto postoji, ali to bi bio ekvivalent. U mom mestu nedavno je bio vašar, festival, izložba, nazovi je kako hoćeš. Ljudi prijavili skup uredno(verujem da je tako), došli iz cele Srbije ovi što gaje cveće, a bilo je i pčelara. Ko je hteo, prošetao je, kupio neku saksiju ili pelcer ili šta već, ja uzeo teglu meda. Eto.
[ Darko Nedeljković @ 10.06.2018. 23:20 ] @
Dobro. Ali to ne menja cinjenicu da ti redovno siljis djoku na nemocne seljake i radnicku klasu, a kad se pojavi neko mocan i uticajan (naprimer gejevi) tada se sakrijes u mi misju rupu i ne oglasavas dok oni ne prodju.
[ valerijan @ 10.06.2018. 23:43 ] @
Citat:
pišač: @valerijan:... Da li nekako mogu da ti pomognem, a da to ne zahteva promenu mojih principa...


Citat:
pišač:...ove bele rase ......... Oni pomenuti, cigančići, arapi, afrikanci...

[ pisac @ 11.06.2018. 00:48 ] @
@balegijan, dosadan si, idi nađi sebi neku zanimaciju, recimo ebi nešto ili šta god ti već fali. Valjda ti možeš da ukapiraš koji žestok problem u svom životu imaš kada te nerviraju tuđi postupci koji sa tobom nemaju nikakve veze. Ili ne možeš?

A da napravite poslanički klub ovde na forumu ti i tebi slični (da ih ne imenujem sad, možda se jave sami) pa da okačite moju sliku i gađate je pikadom, a? Onako recimo, pogodiš u sred nosa i svršavaš od zadovoljstva: "ovo ti je za letovanje od 20 dana za manje od 900 evra, đubre jedno paradajzoturističko", a onda u sred čela pa kažeš "a ovo ti je što ne voziš auto po gradu, đubre jedno cicijaško", pa ... tako dalje. Šta misliš, da li bi to rešilo tvoje interne probleme, ili ćeš ipak morati da posetiš nekog šrinka da ti presloži te daske i grede kako treba?
[ Living Light @ 11.06.2018. 00:56 ] @
Citat:
Bradzorf012: a pametniji i sposobniji su uzeli pasoš u ruke i potražili zeleniju travu.

Bravo! Upravo tako se to radi.
[ valerijan @ 11.06.2018. 09:30 ] @
Citat:
pišač: @balegijan...Valjda ti možeš da ukapiraš koji žestok problem u svom životu imaš kada te nerviraju tuđi postupci koji sa tobom nemaju nikakve veze...napravite poslanički klub ovde na forumu ti i tebi slični...pa da okačite moju sliku i gađate je pikadom, a?...pogodiš u sred nosa..."ovo ti je za letovanje...", a onda u sred čela pa kažeš "a ovo ti je što ne voziš auto po gradu..."...


[ Java Beograd @ 11.06.2018. 12:17 ] @
Jutros, neposredno ispred mena, u 08:10 dvojica, trojica go vneta staše (i ustaše) na sred Gazele, neposredno pre odvajanja prema Sajmu. Na svu sreću, uspeo sam da se izvučem desno, tako što sam se popeo desnim točkom na trotoar. I zapalio dole desno, pa levo.

Inače bih uzeo onaj pajser iz prtljažnika, I U IME PODRŠKE PROTESTU, slupao bih im i glave i automobile.
[ pisac @ 11.06.2018. 13:02 ] @
Brate Javo, nisi mi delovao do sada kao agresivna ličnost . Nego, hajmo sada da zamislimo koliko bi para ljudi imali više kada ne bi vozili auto po gradu nekoliko sati dnevno, nego recimo bicikle? Em zdravije, em fitnes stomak ovo-ono, em pare u džepu. Em manje lupanja glava pajserima zbog nervoze u saobraćaju
[ Kamari82 @ 11.06.2018. 14:10 ] @
Mislite na amazonske šume, ozonski omotač, globalno zagrevanje... Vožnja bicikla zbog cene goriva nije ispravna stvar! Proizvela bi samo jo-jo efekat. Prvo bi cene goriva drastično pale zbog smanjene potražnje, a nakon toga bi se potrošnja goriva drastično povećala! Vozite bicikle zbog brige o okolini! Nećemo gorivo ni nakon pada cene!
[ Darko Nedeljković @ 11.06.2018. 19:36 ] @
Ja sam po ovom pitanju podeljena licnost - jedna polovina mene je vozac kome odgovara jeftinije gorivo, pa poddrzava proteste i blokade, a druga polovina brine za prirodu i zagadjenje, pa toj polovini odgovara cena od 300 dinara po litru. Tako da Java, dodaj taj pajser da to sa sobom resim
[ anon70939 @ 11.06.2018. 19:53 ] @
Mene samo interesuje ko ovu spodobu prži da daje intervjue

http://rs.n1info.com/a395371/V...-o-protestima-zbog-goriva.html

Kakve veze ministar odbrane ima sa protestima, da neće tenkovima da probije blokade?
A opet mi nije jasno kako ne zna koji su uslovi?
Odnosno, pita kako će da znaju da su ispunili uslove ako ne mogu da pregovaraju sa nekom osobom? Pa lepo, ulice neće više biti blokirane, zahtev je jasan, nema potrebe za pregovaranjem. Organizatori im ne trebaju za to.

Nego je pitanje, šta ako stvarno popuste i smanje akcizu, kako će izdvajati onda novac za zaposlene u javnom sektoru koji su stranački zaposleni... jer definitivno od tih akciza ne popravljaju puteve koji nisu bili ovakvi ni za vreme Miloševića.

A tek što ne mogu da shvatim ove što klikaju nerealne minuse, sve u nekim ujednačenim količinama. Je l' to neka skripta? Jer ja ne mogu da pojmim da može neko stvarno to da radi zbog "sendviča", a tek ne zbog uverenja.
[ Kamari82 @ 11.06.2018. 20:45 ] @
Ma i mene brinu plate stranački zaposlenih, ono za amazonske šume je priča za naivne. Mislim, čovek radi godinama, lepi plakate, diže ruku, glasa, putuje od mitinga do mitinga, aplaudira... da bi na kraju dobio neko bedno plaćeno mesto u državnoj službi. Na kraju se pojavljuju vozači kojima smetaju akcize. Pa od čega isplatiti sve te ljude? Proteste vozača treba saseći u korenu, jer oni podrivaju osnove na kojima je sistem zasnovan. Hajmo, ideje šta oporezovati ako moramo da snizimo akcize? Potrebno je hitno rešenje! Voda, vazduh, hleb... ne.. potrebno je nešto bez čega se može, ali ne želimo da se odreknemo. Možda televizija, cigarete, seks?
[ anon70939 @ 11.06.2018. 21:25 ] @
Ja sam prvi da kutija cigareta bude 7€. Bez cigareta se može, kao i bez žestokih pića. Nije mi jasno što to nisu podigli do sada... Kao da neko ko je ovlašćeni uvoznik, distributer, ima neke uticaje na vlast. Ali mi i dalje nema smisla da gorivo bude skuplje nego u Austriji recimo.
[ Branimir Maksimovic @ 11.06.2018. 21:31 ] @
Cigarete su maksimalno kolko ljudi mogu da progutaju. Sa vecom cenom bi im se drasticno smanjio profit jer ljudi ne bi imali para da kupuju. Takva situacija je recimo u Engleskoj, ali tamo im nije cilj da zarade na tome, vec da smanje broj pusaca...
[ Bradzorf012 @ 11.06.2018. 21:45 ] @
Za one sa jeftinijim ulaznicama: nekome je bitan alkohol, nekome cigarete, a nekome benzin. Nekome sva tri. Država se akcizom ugrađuje u sva tri navedena. Glupsoni misle da se silom rešavaju problemi u društvu(državi) i kao i obično misle samo na sopstvenu guzicu. Blokirati saobraćaj zbog cene benzina je jedna od žešćih gluposti na koje je naseo plebs. Mali deo ljudi je naseo, ali je ipak naseo. Ne bih se iznenadio da je ovo uradila baš država, da malo da oduška raji da se izduva i ispumpa bes. U svojoj ograničenosti ne vide da se od kolača konstante veličine ne može iseći veće parče svakom, tj. da ako nekome daš veće parče, neko drugi će morati da se zadovolji manjim. Možda ne bi bilo loše da uvedemo šerijatsko pravo, nema vozačke za žene, nema alkohola nikome itdisl. Kada malo bolje razmislim, to je otprilike taj mentalni sklop, nivo plemenske svesti, zato nemamo ni funkcionalnu državu, ni uređeno društvo. Pare su tu na kraju problema.

Ko god želi da lepi plakate za sendvič i putuje sa Vučićem po zemlji da bi mu aplaudirao, može malo da se potrudi i dobiće i to. Ne znam čemu tolika ogorčenost botovima, verovatno da nije samo sendvič u pitanju.

Zašto me sve ovo ne iznenađuje?
[ nemamstan @ 11.06.2018. 21:48 ] @
Citat:
Kako ćemo znati da smo ispunili vaše zahteve ako se ne zna sa kim se progovara, ko su zastupnici. Zvanično neko organizuje protest. Vi imate proteste, ali oni koji se kriju iza protesta moraju da snose odgovornost za to što rade".

Dakle magarac ne zna sa kim pregovara.

Pa u tome i jeste poenta - da kod spontanih protesta nema organizatora protesta.
Kao Bitcoin mreža. Niko nije vlasmik i nema centra. A svi mogu da kontrolišu jer je mreža transparentna.

Ako bi "protestanti" poslali pregovarača tada bi se pregovarački proces odvijao iza zatvorenih vrata tj. ne bi bilo transparentnosti.
Onda bi magarac sa pregovaračem napravio dil i "protestanti" bi bili izigrani.

Nego protesti dok se ne ispune zahtevi.
A da su zahtevi ispunjeni znaće se po tome što će protesti prestati.
[ anon70939 @ 11.06.2018. 22:02 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Cigarete su maksimalno kolko ljudi mogu da progutaju. Sa vecom cenom bi im se drasticno smanjio profit jer ljudi ne bi imali para da kupuju. Takva situacija je recimo u Engleskoj, ali tamo im nije cilj da zarade na tome, vec da smanje broj pusaca...

Ako sam ja dobro shvatio, u tim drugim zemljama cena cigareta je tako visoka jer država stavlja jako visoku akcizu. Verovatno kao i kod goriva, osnovna cena je verovatno slična kao na našem tržištu.
Dakle više bi državi možda išlo, ali u stvari manje jer bi ljudi polako prestajali da kupuju cigarete.
Ista stvar i sa gorivom, ljudi će manje kupovati gorivo, državi u džep će možda opet ići manje. Porez na promet takođe...

A samim tim što ti kažeš i profit bi se smanjio proizvođačima cigareta. Pa mi zato pada na pamet da je vlasnik duvanske industrije ili distributer na jako visokoj poziciji.
No ako bi ovi odjednom podigli cene cigareta, mogu da zamislim zavisnici kakve bi tek proteste pravili... Onda bi i botovi izašli da blokiraju ulice.

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 11.06.2018. u 23:19 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 12.06.2018. 04:50 ] @
Coyote:"No ako bi ovi odjednom podigli cene cigareta, mogu da zamislim zavisnici kakve bi tek proteste pravili..."

Ma jok. Cigarete nisu neophodne za zivot, tu mogu da udare proizvoljnu cenu. Kazem, jedini razlog sto to ne cine, je to sto zele od toga da zaradjuju...
[ Java Beograd @ 12.06.2018. 08:07 ] @
Citat:
nemamstan:Pa u tome i jeste poenta - da kod spontanih protesta nema organizatora protesta.
Kao Bitcoin mreža. Niko nije vlasmik i nema centra. A svi mogu da kontrolišu jer je mreža transparentna.
Nego protesti dok se ne ispune zahtevi. A da su zahtevi ispunjeni znaće se po tome što će protesti prestati.


Ne znam koliko neko treba da naivan i glup pa da pomisli da je ovaj teror nad stanovništvom - spontani protest zbog cene goriva !?
@nemašstan - nismo se ni dosad slagali, ali uglavnom nisi pisao ovoliko naivne gluposti.



A pošto vidim da veliki deo forumaša brka pojmove, evo da pojasnim:

1. Protest = potpuno ili delimično blokirati neku centralnu Bgd ulicu na sat ili dva. Recimo isred Vlade, ili Skupštine (Glupštine). Dobije se medijska pažnja, bude problematika disktuovana na medijima i td. Kao recimo ovo skoro CHF štediše.
Pogađa određeni manji broj vozača, koji su tu naumili, ali, do cilja se može nekim drugim ulicama.

2. Parada = unapred najavljen (nedeljama unapred) događaj nekog neradnog dana revijalnog karaktera. LGBT, Policija, Venčanja 100 parova, proslava Nove Godine, Bgd Maraton i slično.
Pošto je sve unapred najavljano i organizovano, a gradski prevoz re-organizovan, ne pogađa nikog.

3. Teror nad stanovništvom = blokiranje čitavog grada (Šabac 2007, puno puta Pančevo), glavnih puteva (malinari kod Prijepolja) ili glavnih Bgd saobraćajnica: Gazela, Brankov Most, Slavija. Blokada u izuzetno dugom trajanju, često ceo dan ili više dana. Može se poredtiti sa diverzijom i sličnim subverzivnim neprijateljskim delovanjem.
Pogađa više stotina hiljada građana (naravno da su nedužni) kojima je ograničeno kretanje, i obavljanje drugih osnovnih živtnih aktivnosti.


Da je ova vlast iole sposobna, za teror nad stanovništom (i sličnim subverzivnim neprijateljskim delovanjem) odmah bi poslala združenu Žandarmeriju, Interventnu i SAJ, pa onda udri pedrekom po glavi teroriste. Uz korišćenje šok bombi, suzavca i slično. Automobile i ostala vozila koja učestvuju u blokadu odgurati u jarak, borbernim vozilima i osloboditi saobraćajnice. Teroriste uhapsiti i krivično i materijalno goniti. Da se plati šteta kad izađe iz bajboka.




Čime sam ja i stotine hiljada drugih Beograđana zaslužio da svaki dan strepim da li ću stići tamo gde sam krenuo ili će i danas trojica terorista da blokiraju Gazelu ?


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 12.06.2018. u 09:17 GMT+1]
[ nemamstan @ 12.06.2018. 09:04 ] @
Citat:
Java Beograd

Ne znam koliko neko treba da naivan i glup pa da pomisli da je ovaj teror nad stanovništvom - spontani protest zbog cene goriva !?
@nemašstan - nismo se ni dosad slagali, ali uglavnom nisi pisao ovoliko naivne gluposti.

Razumem da si isfrustriran kad neko ne podržava tvoje vidjenje protesta.
Ali zar si toliko glup da ne shvataš da je lično vidjenje stvar slobodnog izbora?
[ bananaphone @ 12.06.2018. 09:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
@nemašstan - nismo se ni dosad slagali, ali uglavnom nisi pisao ovoliko naivne gluposti.


Uf - sa ovim se 100% slazem.
[ nemamstan @ 12.06.2018. 09:20 ] @
Citat:
bananaphone

Uf - sa ovim se 100% slazem.

Drugim rečima

"Tako je!" - povikaše seljaci.
[ bananaphone @ 12.06.2018. 09:31 ] @
Moze da bude, a moze i da ne bude :D

Ja bi rekao da je malo naivno posmatrati sve kao spontanu i transparentnu mrezu. Govorim ti kao bivsi ucesnik spontanih i transparentnih protesta...
[ nemamstan @ 12.06.2018. 09:44 ] @
Ja ne tvrdim da je ovaj protest spontan ili organizovan od strane tajnih službi (pre svega američkih) jer to i ne znam.

Ono što hoću da kažem to je
da protest treba da traje do ipunjenja zahteva.

Ako vozači dozvole sebi da prekinu sa protestima
tako što će poslati nekog alamunju da se nagodi sa Vulinom oko preuzimanja fotelje
onda protesti neće ostvariti svoj cilj
nego će obezbediti alamunji fotelju.

[ bananaphone @ 12.06.2018. 10:44 ] @
Moj komentar se odnosio na deo "spontan i bez organizatora" i "kao Bitcoin mreza" itd. - mislim da je to pomalo naivno i idealizovano vidjenje, ali ajde sad :D

Da li su zahtevi pravedni i uopste nacin protesta nisam komentarisao. Iskreno ovaj protest ne razumem (ne u smislu da ga ne podrzavam - nego u bukvalnom smislu ne razumem sta se desava).
[ jablan @ 12.06.2018. 10:59 ] @
^ država najzad udarila negde gde boli. ljudska prava, pravna država, korupcija, nepotizam, sve prolazi. dirneš mu u "osnovno ljudsko pravo" da se vozi, nadrljao si.
[ nemamstan @ 12.06.2018. 11:26 ] @
Citat:
bananaphone

Moj komentar se odnosio na deo "spontan i bez organizatora" i "kao Bitcoin mreza" itd. - mislim da je to pomalo naivno i idealizovano vidjenje, ali ajde sad :D

Opet si ti "naivan ko Marica".
Ja sam napisao sledeće:
Citat:
Pa u tome i jeste poenta - da kod spontanih protesta nema organizatora protesta.
Kao Bitcoin mreža. Niko nije vlasmik i nema centra. A svi mogu da kontrolišu jer je mreža transparentna.

Očigledno ne tvrdim da je protest vozača "spontan i bez organizatora". Ne tvrdim ni suprotno.
Samo kažem "da kod spontanih protesta nema organizatora".
Možda ima inicijatora (na primer putem društvenih mreža) ali to još uvek ne znači da spontani protest ima organizatora,
već se "protestni dogadjaji" i konkretne akcije odvijaju spontano u skladu sa postojećom situacijom.

No ako ti tvrdiš da ovaj protest vozača ima organizatora "iz senke" meni ne smeta.
Ali me zanima kako ti to znaš (ili jednostavno "znaš" jer drukčije ne može biti)?

[ stil @ 12.06.2018. 12:25 ] @
Advokati: Građani imaju pravo na protest, vlast ne razume

Beograd -- Građani koji protestuju nezadovoljni cenama goriva u Srbiji imaju pravo na spontana okupljanja, a vlast ne razume suštinu njihovog protesta, kažu pravnici.

Link:

https://www.b92.net/info/vesti...category=12&nav_id=1402849

Ukupna cena goriva je visoka. Ona svakog pogađa, nekog više nekog manje. Primereno je cenu formirati platnim mogućnostima građana a ne porediti ih sa Nemačkom, Švajcarskom itd zato što ovde žive Srbi sa srpskim platama a ne nemačkim. Kada su taksisti blokirali Slaviju njihovi problemi su bili ekspresno rešeni. Da li je neko njih nazivao raznim imenima ? Nisu ovi protesti protiv vlasti ovo su protesti protiv visoke cene goriva, i to je to. Toliko je jednostavno.
[ bananaphone @ 12.06.2018. 12:45 ] @
@nemamstan - ne tvrdim nista, nego komentarisem tekst koji si ti napisao. Kad kazes "kod sponstanih protesta nema organizatora" - moj komentar je - da je to naivno vidjenje stvari. Kao sto rekoh - ne znam dovoljno da bi mogao da komentarisem ovaj konkretni protest.
[ Java Beograd @ 12.06.2018. 12:53 ] @
Citat:
nemamstan:Ako vozači dozvole sebi da prekinu sa protestima ...

Koji bre "vozači" ?! Koji bre "prekid protesta" ? Šta to "da dozvolim sebi" ?! Dozvoljam sebi da se krećem državnim saobraćajnicama.

Pa ja sam vozač i trne mi patka za proteste. Hoću bre da stignem gde sam naumio, a ne da me, BUKVALNO TROJICA budala, zaustave na autoputu. Trojica budala blokiraju i onda šatro, 10.000 ljudi u protestu ! Do mojega.



[ anon142305 @ 12.06.2018. 12:59 ] @
Citat:
stil: Primereno je cenu formirati platnim mogućnostima građana

Da cena moze da se obori, ako drzava smanji svoj harac, to moze.
Ali da se cena goriva odredjuje prema platnim mogucnostima, to je glupo. Nije u pitanju ni hleb, ni mleko.

Kad bi se tako nesto i sprovelo, to bi znacilo da svi, i oni koji voze i oni koji ne voze, subvencionisu tu nizu cenu. Drugim recima, npr. ja ne vozim i kroz porez koji placam, gorivo je jeftinije, pa onaj koji vozi najnoviji model Audija, placace tu snizenu cenu. Da, to je bas dobar predlog... Jel ima jos koja socijalisticka besmislica da se predlozi?
[ stil @ 12.06.2018. 13:15 ] @
Kad dođeš na pumpu i napuniš rezervoar sa 7000 dinara od tih 7000 država ti uzme 4000 a 3000 ode proizvođaču i distributeru goriva. To je obični bezobrazluk. To je preterano. Da bar taj novac ide na popravku puteva. Putevi su katastrofa. Prave 52 fontane a na ulicama krateri od pola metra.
[ anon142305 @ 12.06.2018. 13:17 ] @
Slazem se, ali necete liberalizam, hocete drzavni intervencionizam, pa evo vam ga.
[ bananaphone @ 12.06.2018. 13:22 ] @
@IUOP_1 - u pitanju je hleb i mleko, jer ce i hleb i mleko da poskupe kad poskupi gorivo. Sa druge strane ljudi koji moraju da kupuju gorivo ce imati manje love za hleb i mleko.

Drugo na gorivo se placa akciza - koja bi navodno trebala da sluzi za izgradnju putne infrastrukture, i onda ja tebe da pitam, koji ne placas akcizu posto ne kupujes gorivo, da li koristis putnu infrastrukturu??? Jel treba mi vozaci da finansiramo i vas bicikliste koji se vozite putevima koje mi placamo (sarkazam) :D :D :D
[ Predrag Supurovic @ 12.06.2018. 13:34 ] @
Pa kad bi tako razmišljali ond ami u Zapadnoj Srbiji ne bbi terbal uopšte da plaćamo akcize jer sve pare z aizgradnju puteva odoše u centrlanu i istočnu Srbiju. Mi od tih akciza ne vidimo ništa.

Jel tako treba da razmišljamo ili da se svi solidarno bunimo kada nas neko pljačka?

[ nemamstan @ 12.06.2018. 13:47 ] @
Citat:
bananaphone

@nemamstan - ne tvrdim nista, nego komentarisem tekst koji si ti napisao. Kad kazes "kod sponstanih protesta nema organizatora" - moj komentar je - da je to naivno vidjenje stvari.

Ti "ne tvrdiš ništa" a kažeš "da je to naivno vidjenje stvari".
Naivan je tvoj pokušaj da "ne tvrdiš ništa".

Sa druge strane logika ti nije jača strana.

"kod spontanih protesta nema organizatora" znači da je protest spontan jer "nema organizatora"
a ako ima organizatora to znači da protest nije spontan jer neko "organizuje".

Prosto ko pasulj, nema nikakve naivnosti.

Citat:
Java Beograd

Citat:
nemamstan:Ako vozači dozvole sebi da prekinu sa protestima ...


Koji bre "vozači" ?! Koji bre "prekid protesta" ? Šta to "da dozvolim sebi" ?! Dozvoljam sebi da se krećem državnim saobraćajnicama.

Uh, polako, ostavi tu kurblu.

Ja ne učestvujem u protestima.
Eno mene preko u parku, vidiš onog sa mrežicom i slamnatim šeširom što juri leptire.
E to sam ja, možda otkrijem novu vrstu


Nego, da te pitam nešto: što vi koji ste protiv protesta ne organizujete protest za deblokadu "državnih saobraćajnica"?


[ anon142305 @ 12.06.2018. 14:10 ] @
Citat:
bananaphone: @IUOP_1 - u pitanju je hleb i mleko, jer ce i hleb i mleko da poskupe kad poskupi gorivo.

Heh, znao sam :) Ovaj "argument" sam video na dosta mesta. Naravno, potpuno je netacan. Ako ti to dokazem, hoces li priznati da nisi u pravu?

Pazi ovako.

Drzava je ogranicila cene najosnovnijih zivotnih proizvoda. Ili plafonira cenu ili operezuje niskom ili nultom stopom. Evo, uzmi za primer hleb Sava. Da bi svi mogli da ga priuste, drzava je propisala maksimalnu prodajnu cenu od 46 din. Zato, moze barel da ode nebu pod oblake, moze drzava da digne akcije 500%, nebitno je. Taj hleb ima da kosta toliko, mora da ga bude min. 50% na rafu i tacka. Slicno je slicne proizvode.

Ovo sto ti kazes se odnosi na druge, neegzistencijalne proizvode. Tako moze da poskupi hleb od speltinog brasna, posut rendanim tartufima. Ili vocni jogurt sa nula masti i borovnicama koje su brale bosonoge device. I ako kupujes takve prozivode, onda ih i placaj skuplje, tvoja stvar.

Primecujes razliku?

Citat:
bananaphone: Sa druge strane ljudi koji moraju da kupuju gorivo ce imati manje love za hleb i mleko.

Pa sta onda? Svako nek odlucuje sta mu je bitnije, hleb ili benzin. U cemu je tu problem? Jel mozda ja treba da mu doplacujem razliku koja mu fali i to kako on misli da treba??

Citat:
bananaphone: Jel treba mi vozaci da finansiramo i vas bicikliste

Nazalost, presao sam u kategoriju bivsih biciklista :P
[ bananaphone @ 12.06.2018. 14:11 ] @
@nemamstan - ne pravi se mutav, spominjao si spontane proteste u kontekstu ovih sad protesta u Bgd-u, a ne u kontekstu filozofske rasprave o razlicitim vrstama protesta.
[ anon70939 @ 12.06.2018. 14:48 ] @
Citat:
stil:
Kad dođeš na pumpu i napuniš rezervoar sa 7000 dinara od tih 7000 država ti uzme 4000 a 3000 ode proizvođaču i distributeru goriva. To je obični bezobrazluk. To je preterano. Da bar taj novac ide na popravku puteva. Putevi su katastrofa. Prave 52 fontane a na ulicama krateri od pola metra.


Upravo je to poenta, i ne znam zašto se ovde uopšte ulazi u diskusiju oko toga da li gorivo treba da bude jeftinije ili skuplje.
Akciza na goriva ako ja dobro shvatam, služi za održavanje, pravljenje nove saobraćajne infrastrukture, a ne za povećanje penzija i plata u javnom sektoru?

Hoćete li mi reći da se od tih "4000" din ulaže u infrastrukturu? Ako je tako zašto nam putevi nisu bolji nego u Austriji, kad nam je već veća akciza nego što je kod njih?

Jednostavno, kao što kaže
Citat:
Predrag Supurovic:
...Mi od tih akciza ne vidimo ništa.
Jel tako treba da razmišljamo ili da se svi solidarno bunimo kada nas neko pljačka?

Dakle od mog novca koji zaradim i kojim kupujem gorivo i plaćam akcizu koja je namenjena za održavanje puteva, ukoliko taj novac ne ode za te namene nego se finansiraju botovi, onda znači da sam opljačkan.
I naravno da treba da se protestuje.

I kao što kaže
Citat:
stil:
Nisu ovi protesti protiv vlasti ovo su protesti protiv visoke cene goriva, i to je to. Toliko je jednostavno.

Mada vlast koristi priliku i sad skuplja poene svojom diktaturom i kontrolom medija, pa obično građanstvo koje ne vidi dalje od farme i parova, još više podržava vlast.


Zaista ne vidim šta dalje nije jasno.
Možda su mogli protesti mogli drugačije da se organizuju da se izbegne blokiranje saobraćajnica, ali pošto nema organizatora ljudi su prepisali od malinara i taksista i izašli na ulice. Da je sreće da po svakom pitanju narod samovoljno protestuje.
[ bananaphone @ 12.06.2018. 15:03 ] @
@IUOP_1 - dobro - hajde tvoja potrosacka korpa - i koliko procentualno proizvoda (sa cenom) koje kupujes zavisi od cene goriva a koliko ne? Ako iskljucimo nekoliko bazicnih proizvoda koji su tu "da narod ne bi bio gladan", sta jos ne zavisi od cene goriva?

Za drugi deo, vidi ljudi prelaze odredjeni broj km, recimo do posla i oni ne mogu da prelaze sad 10 ili 20% km manje do posla posto je cena skocila, ili da im auto trosi sad naprasno 10 ili 20% manje goriva. Dakle oni ce svakako svoj budzet morati da preraspodele i od para koje bi davali u ostatak ekonomije da izdvoje deo i daju za gorivo koje sad kosta vise. Naravno - usko gledano, njihova stvar, ali ako ti citava nacija smanji potrosnju (zato sto imaju efektivno manje para) za samo nekoliko procenata, citava ekonomija drzave trpi.

Primer - recimo pored sava hleba, da hoces da kupis mast, da bi ti deca jela 'leba-i-masti sa alevom paprikom, proizvodjac masti ce morati da smanji svoju zaradu ili poveca cene zbog vece cene goriva, u isto vreme ti ces imati manje love za mast i kupovaces manje nego pre :D
[ nemamstan @ 12.06.2018. 15:24 ] @
Citat:
bananaphone

@nemamstan - ne pravi se mutav, spominjao si spontane proteste u kontekstu ovih sad protesta u Bgd-u, a ne u kontekstu filozofske rasprave o razlicitim vrstama protesta.

Ti ili si ili se praviš glup.
Objasnio sam šta sam hteo da kažem.
Do sad si morao ukapirati da ja
za konkretan protest ne tvrdim ni da jeste ni da nije organizovan
ni da jeste ni da nije spontan
i to sam napisao.

Mani se lečenja sujete i ubuduće pažljivije čitaj.
Jel treba da crtam ili ćeš ti i dalje da projektuješ svoje brzoplete zaključke?

[ bananaphone @ 12.06.2018. 15:31 ] @
@nemamstan - normalno - nemoguce je da se ti nisi dobro izrazio, a meni i Javi citac misli ne radi najbolje danas, problem je uvek na drugoj strani. A sto se tice ostalog, bitno je da si ti standardno nadrkan i bezobrazan...
[ nemamstan @ 12.06.2018. 15:59 ] @
Citat:
bananaphone

@nemamstan - normalno - nemoguce je da se ti nisi dobro izrazio, a meni i Javi citac misli ne radi najbolje danas, problem je uvek na drugoj strani. A sto se tice ostalog, bitno je da si ti standardno nadrkan i bezobrazan...

Sve sam objasnio.
A ti uporno hoćeš da kažeš da ja ne mislim ono što mislim.

Dal sam nadrkan? To nije tvoj problem osim ako si žensko.

A dal sam bezobrazan? Pa koristim tvoj rečnik i kombinujem tvoje fraze.
Šta se ljutiš zbog tvojih bezobrazluka?







[Ovu poruku je menjao nemamstan dana 12.06.2018. u 17:30 GMT+1]
[ Kamari82 @ 12.06.2018. 16:06 ] @
Kakva su iskustva sa zejtinom? Čuo sam da svaki dizel motor može da uz mala podešavanja koristi zejtin umesto dizel goriva.
[ SASA M. @ 12.06.2018. 16:26 ] @
Mozda moze kod nekih starijih masina, ovi kompijuterizovatni, tesko Namirishu ulje i automatski te prijave Stefanovicu. Onda te sasece patrola koja utvrdi da nemas propisane aditive a ni markere, pa te jos optuze pored zagadjenja jos i za koriscenje goriva koje nije sa regularne pumpe jer nema odgovarajuce markere.

citiram:
"Ukoliko se u rezervoaru pronađe gorivo nelegalnog porekla, odnosno ono u kojem koncentracija markera nije odgovarajuća, novom uredbom su propisane kazne od 50.000 dinara do 2.000.000 i zabrana rada do tri godine. "
kraj citata.

Nego, ko ce da objasni ovim francuzima da su njihovi protesti nelegalni? Jedna malo stariji snimak, ali ima primera i nedavno. Samo oni protestuju zbog trivijalnih stvari, mozda ne treba trositi reci na njih?

https://www.youtube.com/watch?v=1MOvmGIPi7w
[ nemamstan @ 12.06.2018. 16:44 ] @
Citat:
SASA M.

"Ukoliko se u rezervoaru pronađe gorivo nelegalnog porekla, odnosno ono u kojem koncentracija markera nije odgovarajuća, novom uredbom su propisane kazne od 50.000 dinara do 2.000.000 i zabrana rada do tri godine. "

A da li se to odnosi na rezervoar vozila
ili na rezervoar prodavca goriva?
[ anon70939 @ 12.06.2018. 17:44 ] @

To je ono što sam u temi o malinarima govorio.
Da vidim kako bi Smučić ovo sakrio od javnosti, kao što krije trenutna dešavanja sa blokadama...

Bilo bi dobro kad bi malinari imali mogućnosti da istrpe jednu godinu, da zabidže svoju minimalnu cenu, ono što hladnjače ne otkupe onda lepo malinari dovezu i istresu ispred skupštine, usput im se pridruže i drugi poljoprivrednici pa donesu svoje šta god... i stajsko đubrivo.
Ne bi smetali drugima svojim blokadama, video bi ceo svet, Smučić bi imao verovatno neke minuse pred Evropskom unijom koja je svesna i stalno pominje da nivo korupcije mora da se reši u Srbiji.

Pa bi valjda sledeće sezone malo manje pomagao tom hladnjačarskom kartelu, izmenama zakona ko sme, a ko ne sme da izvozi...
[ Bradzorf012 @ 12.06.2018. 18:01 ] @
CoyoteKG

Kreni prvo od sebe, pa smanji cenu svojih usluga stručnjače, a ako to ne uradiš da korisnici blokiraju puteve dok im se zahtevi ne ispune.
[ anon70939 @ 12.06.2018. 20:30 ] @
Citat:
Bradzorf012:
CoyoteKG

Kreni prvo od sebe, pa smanji cenu svojih usluga stručnjače, a ako to ne uradiš da korisnici blokiraju puteve dok im se zahtevi ne ispune.

Ne kapiram šta si pametno hteo reći.

Pa smanjiću naravno ako ne budem mogao da ih pružim nikome više po ovoj ceni.
[ Bradzorf012 @ 12.06.2018. 21:10 ] @
Hm genije, dobro si to rekao, smanjićeš kada ne budeš mogao da pružiš usluge po trenutnoj ceni. Samo mi reci, na osnovu čega očekuješ od države da se odrekne prihoda po osnovu akciza na benzin, ako može da ih ima u trenutnom obimu? Tim pre što se kola voze, benzin kupuje i ne opada promet. Tim pre što država ne pravi profit od toga nego finansira neke usluge koje svi koristimo. Svaka šuša vozi kola, na autoputu ili na magistralama je milion automobila, po gradu nemaš gde da parkiraš, ali se traži smanjenje akciza. Povećaće i malinari cenu maline na 10 evra po kilu ako neko bude hteo to da plati, smanjiće trenutnu ako ne bude nikog ko je spreman da je plati. Hladnjačari će povećati otkupnu cenu ako niko ne bude hteo da im ponudi malinu po trenutnoj. Smanjiće i taksisti cenu vožnje kada ne budu morali da plaćaju porez. Itdisl. Zašto bi samo jedna delatnost imala pravo da ne plaća porez? Zašto bi samo ti smanjivao cenu svojih usluga, isključivo i samo kada niko neće da plati? Zašto bi svi ostali smanjivali cene zato što nabildovani ćelavci izađu da blokiraju put, prete silom i ograničavaju slobodu kretanja ostalim građanima.

Idem sutra u Poršeov salon, ima da im blokiram sve prilaze i da tražim cenu za 911, na primer deset hiljada evra. Može?
[ stil @ 12.06.2018. 21:31 ] @
Država postoji zbog građana a ne građani zbog države. Nije dobro da se mešaju babe i žabe. Dakle akciza za gorivo je prevelika i nema se pojma na šta se troši. Putevi po gradovima sve rupa do rupe. Znači ne troši se za popravku puteva :) Građani moraju za sve te novce sami da prijavljuju rupe po sajtovima da bi se popravile, stvarno sramota.
[ anon70939 @ 12.06.2018. 21:48 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Hm genije, dobro si to rekao, smanjićeš kada ne budeš mogao da pružiš usluge po trenutnoj ceni. Samo mi reci, na osnovu čega očekuješ od države da se odrekne prihoda po osnovu akciza na benzin, ako može da ih ima u trenutnom obimu?

Kao što ja ukoliko ne budem mogao više da naplaćujem trenutnu cenu, onda ako protestanti budu istrajni, država mora da smanji svoju cenu.

Jasnije ili ne? Mogu da uključim paint da ti crtam, ali znam da si vrlo pametan.
[ Darko Nedeljković @ 12.06.2018. 21:58 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Idem sutra u Poršeov salon, ima da im blokiram sve prilaze i da tražim cenu za 911, na primer deset hiljada evra. Može?

Rado bi oni spustili cenu, nego postoji jedan problem - postoji klijentela koja voli da placa skupo! Tako je uglavnom sa svom brendiranom luksuznom robom, tu rob nije skupo proizvoditi i mogla bi se prodavati po 10x-20x nizoj ceni, ali ako proizvodjaci spuste cenu - prodaja prestaje.

Isti problem ima i nasa drzava - sada je gorivo luksuz koji ne moze da ima bas svako i zato je popularno i prodaje se kao alva. Ali, ako bi doslo do veceg pada cene tako da svaka susa moze da kupi gorivo, tada sagorevanje goriva prestaje da bude statusni simbol i ko ce onda da vozi i trosi gorivo? Niko!
[ pisac @ 12.06.2018. 22:03 ] @
Citat:
Bradzorf012:Tim pre što država ne pravi profit od toga nego finansira neke usluge koje svi koristimo.


Pitanje je šta država finansira od toga.

Ja gledam ove radove po Beogradu, odnosno način izvođenja: višestruko prekopavanje ulica (danas jedna ekipa zatrpa sutra druga otkopava, pa se zatim asfaltira ili naslaže kaldrma a onda ponovo otkopava i menja) i ogromne pauze u radovima (ono što se može uraditi za jedan dan radi se 7 dana, ono što može 2 dana radi se 14 dana, a radnika nema većinu dana ili su tu ali ništa konkretno ne rade nego se šetkaju i nešto pipkaju i mrljave tek toliko da ne sede), i savršeno mi je jasno da se tu u stvari samo ulupavaju krediti koje uzima ova "vlast" po naređenju iz inostranstva, i da neko uzgred ima debelu vajdu od svega toga.

I kako ja da sada verujem bilo kome da će ogromne akcize da potroši na "usluge koje svi koristimo" kada se i izvođenje tih "usluga" može napraviti upravo isto tako kako se prave i radovi u Beogradu: ogromno rasipanje na aljkavu organizaciju i loše izvođenje da bi se neko ovajdio u svemu tome.

Što se mene tiče rešenje je prosto: Jednostavno prestaneš da voziš auto po gradu, i minimizuješ potrošnju bilo čega u šta je država (odnosno pojedinci koji je predstavljaju) zabila svoju pohlepnu kandžu.
[ stil @ 12.06.2018. 22:19 ] @
Citat:
Što se mene tiče rešenje je prosto: Jednostavno prestaneš da voziš auto po gradu, i minimizuješ potrošnju bilo čega u šta je država (odnosno pojedinci koji je predstavljaju) zabila svoju pohlepnu kandžu.


Pisac, to u prevodu znači : odseli se iz Srbije.
[ Windows2 @ 12.06.2018. 22:59 ] @
Jedna od retkih stvari na kojoj zavidim zapadnjacima i za koju bi voleo da je i kod nas tako je biciklisticka infrastruktura.
[ Bradzorf012 @ 12.06.2018. 23:15 ] @
stil

Citat:

Država postoji zbog građana a ne građani zbog države.


Naravno. Zato bi narodna milicija trebalo da pendreči dobro one koji stanovništvu ograničavaju ustavom zagarantovanu slobodu kretanja. Ne postoji pravo na vožnju kola. Ako imaš, plati pa klati, ako nemaš, taljigaj biciklom, peške ili busom. Tvoj problem.

Citat:

Nije dobro da se mešaju babe i žabe.


Naravno da nije dobro, zato se potrudi da to ubuduće ne radiš.

Citat:

Dakle akciza za gorivo je prevelika i nema se pojma na šta se troši.


DakleM. Nigde nije istaknut zahtev za smanjenje akcize, nego za smanjenje cene. To pod jedan. Pod dva. Možeš i zbog toga da protestvuješ ako baš hoćeš, idi ispred vlade, pa zaustavljaj saobraćaj. Ovo što se radi, to je poziv na ustanak. To pod jedan. Pod dva. Ako postoji sumnja da se novac negde odliva, da neko krade, onda se tako i kaže i traži se od zaštitnika građana i drugih nadležnih institucija da reaguju, a ne ove kriminalne metode. Ako ni to ne uspeva, pa šta da vam kažem, više sreće drugi put, sami ste birali vlast, nije vam niko nametnuo komisije, agencije, ministre, vlade i ostale funkcionere. Što niste pazili koga birate?

Citat:

Putevi po gradovima sve rupa do rupe. Znači ne troši se za popravku puteva :) Građani moraju za sve te novce sami da prijavljuju rupe po sajtovima da bi se popravile, stvarno sramota.


Sramota, slažem se. Vrati se na prethodnu stavku. Putevi i odgovarajuća infrastruktura nisu samo u nadležnosti države, nego i lokalne samouprave. Građani su birali i jedne i druge, ne znam kome se žalite i na šta?

CoyoteKG

Citat:

Kao što ja ukoliko ne budem mogao više da naplaćujem trenutnu cenu, onda ako protestanti budu istrajni, država mora da smanji svoju cenu.

Jasnije ili ne? Mogu da uključim paint da ti crtam, ali znam da si vrlo pametan.


Da li si ti svestan sopstvene nesvesti ili samo nisi u stanju da napišeš to što misliš? Kakve hebene veze ima država sa cenom tvojih usluga? Ako ti zahtevaš da ti majstor Mile uradi veliki servis za pet evra, onda on s punim pravom može da traži da mu ti napraviš full aplikaciju za pet evra. Doduše, imajući u vidu tvoje znanje i sposobnosti, ona realno ne bi ni vredela više.

Darko Nedeljković

Citat:

Rado bi oni spustili cenu, nego postoji jedan problem - postoji klijentela koja voli da placa skupo!


Gle čuda, država bi rado spustila akcizu, ali postoji klijentela koja je spremna da plati.

Citat:

Tako je uglavnom sa svom brendiranom luksuznom robom, tu rob nije skupo proizvoditi i mogla bi se prodavati po 10x-20x nizoj ceni, ali ako proizvodjaci spuste cenu - prodaja prestaje.


Nije uopšte skupo napraviti porše. Trebalo bi samo da imaš skoro stogodišnje iskustvo, jedno hiljadu dve tri hiljade vrhunskih inženjera i najsavremeniju tehnologiju, ali to je jeftino. Lupi još nešto, volim da se smejem.

Citat:

Isti problem ima i nasa drzava - sada je gorivo luksuz koji ne moze da ima bas svako i zato je popularno i prodaje se kao alva. Ali, ako bi doslo do veceg pada cene tako da svaka susa moze da kupi gorivo, tada sagorevanje goriva prestaje da bude statusni simbol i ko ce onda da vozi i trosi gorivo? Niko!


Kažem ja, ovo je još pola sata humorističkog programa, samo nastavi. Dobro ti ide.

Pisac, hoćeš reći da je vlast u Beogradu i Srbiji silom nametnuta sa strane? Ovo je neki novi momenat, nisam to znao.
[ stil @ 12.06.2018. 23:43 ] @
Bradzorf012

Trebalo bi da budu isti aršini za svakoga. Čisto da podsetim na jednu sliku iz 2011 godine




11:30 Brankov most zatvoren za saobraćaj

Velika masa ljudi kreće se iz pravca Novog Beograda preko Brankovog mosta, koji je zatvoren za saobraćaj. Mnogi nose stranačke zastave, a celom širinom i dužinom most je zakrčen pristalicama SNS koje se krenule na miting.



11: 40 Kolona predvođena Aleksandrom Vučićem stigla iz Novog Beograda

Velika kolona učesnika mitinga predvođena Aleksandrom Vučićem upravo je stigla na plato ispred Doma Narodne skupštine. Oni nose stranačka obeležja, zastave i uzvikuju parolu "Spasi Srbiju i ubi se, Borise".

Nepregledna kolona i dalje ide preko mosta u Brankovoj, a mnogo se zaustavljaju pošto pređu most i uđu u Brankovu ulicu, jer dalje od gužve ne mogu da se kreću.


Link

https://www.blic.rs/vesti/tema...seca-da-raspisu-izbore/3ebm43l


I jedna slika od skora



Taksisti iz Ugovorne privredne komore blokirali su rano jutros Slaviju i Nemanjinu ulicu.

Link

http://www.alo.rs/beograd/taks...slavija-neprohodna/163832/vest




Tad je moglo a sad ne može :) Da li je neko tada odgovarao, da li je neko tada nekoga privodio ? Molim te samo argumentovano :)






[Ovu poruku je menjao stil dana 13.06.2018. u 01:05 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 13.06.2018. 00:13 ] @
Vidi ovaj, ja se ne sećam da sam bio na tom mitingu, niti da sam dao podršku istom. Takođe se ne sećam da sam nekom u poslednjih desetak godina, a možda i više dao glas na izborima, pa mi nije jasno zašto kačiš ove slike i kakve to veze ima sa sirom i vojnom muzikom? To pod jedan. Pod dva. Okupljanje građana, spontano ili organizovano je ustavom zagarantovano. Ako nisi primetio, oni su se negde uputili, moraju da prođu mostom, ni manje ni više. Ovo što rade tzv. vozači je kriminal za koji u normalnim zemljama sledi krivična prijava. Dakle, da te podsetim na savet koji si dao meni, ali ga sam ne primenjuješ: ne mešaj babe i žabe. Kada su se pre godinu dve okupljale patke i nedavitelji Beograda niko im nije reč rekao. Imaju pravo na okupljanje. Prijavi i molim lepo.

Ova druga slika, pa šta da ti kažem, opet mešaš babe i žabe. Kada Pera iz komšiluka bude registrovao xyz delatnost i rupama u zakonu izbegavao porez, a u suštini i van suštine radio isto što i ti, onda ću razumeti da ako mora, zaustaviš i saobraćaj.
[ Darko Nedeljković @ 13.06.2018. 00:24 ] @
Citat:
Zato bi narodna milicija trebalo da pendreči dobro one koji stanovništvu ograničavaju ustavom zagarantovanu slobodu kretanja. Ne postoji pravo na vožnju kola.

Pa niko i ne ogranicava zagarantovanu slobodu kretanja, nego ogranicava pravo na voznju kola, koje nije zagarantovano. Kad te blokiraju negde, niko ti ne brani da nastavis pesice.

Citat:
Kakve hebene veze ima država sa cenom tvojih usluga? Ako ti zahtevaš da ti majstor Mile uradi veliki servis za pet evra, onda on s punim pravom može da traži da mu ti napraviš full aplikaciju za pet evra

Kako kakve veze? Drzava ovo so si napisao ne dozvoljava i smatra utajom poreza. Porez mora da se placa na nnaknadu koja bi se postigla na trzistu za uslugu, a ne na to sto se dvojica naprave pametni pa jedan drugom naplacuju po 5 evra. Zakon o porezu na dohodak gradjana, clan 14. Informisi se malo pre nego sto pises...

Citat:
Gle čuda, država bi rado spustila akcizu, ali postoji klijentela koja je spremna da plati.

To i ja kazem. Naprimer, ja sam sad besan sto drzava daje benzin u bescenje, pa svaka budala moze da vozi. Bilo bi lepo da benzin bude minimum 1000 dinara litar, pa da se vozikam okolo i trubim onima koji idu pesice.

Citat:
Nije uopšte skupo napraviti porše. Trebalo bi samo da imaš skoro stogodišnje iskustvo, jedno hiljadu dve tri hiljade vrhunskih inženjera i najsavremeniju tehnologiju, ali to je jeftino. Lupi još nešto, volim da se smejem.

Na zalost nisam autor te misli. Imas to sve lepo objasnjeno [url=https://www.vreme.com/cms/view.php?id=309866] ovde p/url] pa se smej do mile volje. Bas mi je drago sto sam te konacno uveselio. A godinama se pitam da li ti umes uopste da se smejes, ili si non stop besan i ljut kao da si se ukakio u gace.

Citat:
Kažem ja, ovo je još pola sata humorističkog programa, samo nastavi. Dobro ti ide.

Hocu, vrlo rado. Nego jos uvek mi tesko da poverujem da umes da se smejes. Kao dokaz takih neverovatnih tvrdnji, postavi za profilnu sliku jednu na kojoj si nasmejan. Bez dokaza ne verujem.
[ stil @ 13.06.2018. 00:27 ] @
Bradzorf012

Uglavnom, vidim da argumenti kod tebe ne pomažu ali to nije ni bitno. Ono što je bitno je da je neki problem, problem cene goriva dospeo u žižu javnosti i po prvi put organizovan socijalnim mrežama koje niko ne može da kontroliše. Dakle slobodnu volju građana niko ne može da anestezira bilo kojim ostalim medijima tv i radio. Takođe se vidi da straha od vlasti nema. Tako da ona tvoja ozbiljna slika nema nikakvog efekta. Drago mi je da vidim da građanima niko ne može da više prodaje muda umesto bubrega :)
[ Darko Nedeljković @ 13.06.2018. 00:37 ] @
Citat:
11: 40 Kolona predvođena Aleksandrom Vučićem stigla iz Novog Beograda

Opa! Ko nije gresan neka prvi baci kamen!

Citat:
oni su se negde uputili, moraju da prođu mostom, ni manje ni više.

Ja mislim da si ti to sad izmislio, to tako ne pise u zakonu o bezbednosti saobracaja. Pesak mora da se krece trotoarom, a ako ne, onda policajac saobracajac treba da ga legitimise i uruci mu prekrsajni nalog. Da izvine veliki vodja na izrazu, ne mislis valjda da svaka budala moze da hoda po sred kolovoza i ometa saobracaj? Na kraju krajeva, nije ni bezbedno. Evo, danas na Divcibarama na kolonu pesaka koja se nasla na kolovozu i po mnogo cemu licila na tu sa slike naletelo vozilo, jedno dete poginulo, dvoje povredjeno. Tuga. Iz razloga saosecanja sa porodicama nastradalih ne mogu dalje da te ovde uveseljavam, prvo jer nije u redu, a drugo sto me je pomisao na taj tragican dogadjaj momentalno rastuzila.

[ Living Light @ 13.06.2018. 00:45 ] @
Citat:
Java Beograd: A pošto vidim da veliki deo forumaša brka pojmove, evo da pojasnim:

1. Protest = potpuno ili delimično blokirati neku centralnu Bgd ulicu na sat ili dva. Recimo isred Vlade, ili Skupštine (Glupštine). Dobije se medijska pažnja, bude problematika disktuovana na medijima i td. Kao recimo ovo skoro CHF štediše.
Pogađa određeni manji broj vozača, koji su tu naumili, ali, do cilja se može nekim drugim ulicama.

2. Parada = unapred najavljen (nedeljama unapred) događaj nekog neradnog dana revijalnog karaktera. LGBT, Policija, Venčanja 100 parova, proslava Nove Godine, Bgd Maraton i slično.
Pošto je sve unapred najavljano i organizovano, a gradski prevoz re-organizovan, ne pogađa nikog.

3. Teror nad stanovništvom = blokiranje čitavog grada (Šabac 2007, puno puta Pančevo), glavnih puteva (malinari kod Prijepolja) ili glavnih Bgd saobraćajnica: Gazela, Brankov Most, Slavija. Blokada u izuzetno dugom trajanju, često ceo dan ili više dana. Može se poredtiti sa diverzijom i sličnim subverzivnim neprijateljskim delovanjem.
Pogađa više stotina hiljada građana (naravno da su nedužni) kojima je ograničeno kretanje, i obavljanje drugih osnovnih živtnih aktivnosti.

UUuuufff, dobro je, da imamo nekog ko misli glavom.
Bez tebe ništa ne bi bilo isto:

Nema više starog čardaka ni djerma,
ni' debelog hlada od bagrema...

Malkice kasniš,
(sa svih lepih manifestacija )



[ pisac @ 13.06.2018. 01:35 ] @
Citat:
Bradzorf012:Pisac, hoćeš reći da je vlast u Beogradu i Srbiji silom nametnuta sa strane? Ovo je neki novi momenat, nisam to znao.


Pametan si ti (za razliku od određeniih na ovom forumu) i dobro znaš i zašto se raspala Jugoslavija i kako se "demokratski" ogromnim parama postavlja marionetska vlast u kolonijama. Nego si u prekipeloj fazi pa oštro kontriraš većini kako bi ispucao nagomilanu energiju (posledicu frustracija). Meni ne smeta
[ Ivan Dimkovic @ 13.06.2018. 12:06 ] @
Citat:
pisac
i zašto se raspala Jugoslavija i kako se "demokratski" ogromnim parama


Za kupovinu politicara nisu potrebne ogromne pare.
[ SASA M. @ 13.06.2018. 15:05 ] @
Nekome je ta suma mala, nekome velika, verovatno jeste mala vama iz west world-a (svaka asocijacija na tu seriju je slucajno namerna) :)

Citat:
nemamstan:
A da li se to odnosi na rezervoar vozila
ili na rezervoar prodavca goriva?


Vazi, pogotovo ako koristish neku poljoprivrednu masinu, na poljoprivrednike najvise sumnjaju da koriste svercovano gorivo.
[ Everxxx @ 13.06.2018. 15:22 ] @
Do sada mi niko nije proveravao markere u rezervoaru, tako da bih rizikovao sa zejtinom, samo da nadjem nekoga ko zna da nasteluje softver.
[ Ivan Dimkovic @ 13.06.2018. 15:46 ] @
Citat:
SASA M.:
Nekome je ta suma mala, nekome velika, verovatno jeste mala vama iz west world-a (svaka asocijacija na tu seriju je slucajno namerna) :)


Mislim da nije bitno odakle si / gde si, cene se skaliraju po lokalnih potrebama :-)))

Obezbedi nekom fin stan ili kucu "u metropoli", dobra kola, sekretarice ovo ono... i eto ti poslusnog coveka.

Skuplji zahtevaju luksuzna letovanja, avione kamione.

To je velika kinta za prosecnog pojedinca ali na nivou velikih igraca je kap u moru.

Jos ako u fajlovima imas neku aferu/skandal cena jos i padne.
[ SASA M. @ 13.06.2018. 15:51 ] @
vishe ima ovde, spominje se i loz ulje, jestivo, ne:
http://www.netauto.rs/srpski/n...ace-se-gorivo-i-u-rezervoarima

@Everxxx
Mislim da softwer nece biti dovoljan, savremeni automobil ima suvise osetljive sklopove, mislim da ce ta prepravka tesko biti isplativa.






[Ovu poruku je menjao SASA M. dana 13.06.2018. u 17:07 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 13.06.2018. 17:57 ] @
Citat:
pisac:...


Možda sam ja pametan, a možda sam i frustriran, ali moje rasuđivanje nije sporno. Što se demokratije i "demokratije" tiče, stvari nisu crno bele.
[ nemamstan @ 13.06.2018. 21:57 ] @
Citat:
Blokada saobraćaja? To su huligani

Reakao je faraon bez države i podvukao:
Citat:
Taj haos se neće dozvoliti. Nećemo dozvoliti zakrčenje ulica i mi ćemo učiniti sve što budemo mogli, svaku vrstu mere i neka očekuju to već od danas

komentarišući blokade saobraćajnica zbog skupog goriva.

Izgleda da ću morati da skočim do Banjaluke da ganjam leptire.
[ pisac @ 13.06.2018. 23:13 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Za kupovinu politicara nisu potrebne ogromne pare.


Kad bi to bilo tako jednostavno, to bi mogla svaka šuša od državice da uradi drugoj. Nije svaki političar na prodaju ali se svakim političarem može manipulisati. Daleko je to od kupovine političara, to je ogromna špijunska, analitička, psihoprofajlerska, i logistička organizacija sa ogromnim parama koje se valjaju i ubacuju u pravom trenutku na pravo mesto preko pravih ljudi radi pravih rezultata.
[ Bradzorf012 @ 14.06.2018. 14:47 ] @
Da, sve si u pravu, samo si zaboravio da kažeš da mi imamo tu i takvu državicu zato što bolju nismo sposobni da napravimo.
[ Ivan Dimkovic @ 14.06.2018. 15:54 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
Ivan Dimkovic:Za kupovinu politicara nisu potrebne ogromne pare.


Kad bi to bilo tako jednostavno, to bi mogla svaka šuša od državice da uradi drugoj. Nije svaki političar na prodaju ali se svakim političarem može manipulisati. Daleko je to od kupovine političara, to je ogromna špijunska, analitička, psihoprofajlerska, i logistička organizacija sa ogromnim parama koje se valjaju i ubacuju u pravom trenutku na pravo mesto preko pravih ljudi radi pravih rezultata.


Ne bi mogla svaka susa od drzave to da uradi ali iz daleko jednostavnijih razloga: ne isplati im se.

Uloziti, recimo, nekoliko stotina miliona $ u kupovinu politicara nije neki problem i za "suse" od drzava, ali one od toga ne bi imale nista.

Mislim, da neko pukne te pare samo da bi se inatio sa, recimo, Amerima ili Kinezima nema nikakve logike.

Sa druge strane, oni koji imaju firme, banke i sl. koje mogu debelo da profitiraju od skretanja politike u drugim zemljama oni ce to i da rade na ovaj ili onaj nacin.

U nekim drzavama (Nemacka) si do kraja 90-tih cak mogao da micenje stranih politicara odbijes od poreza :-)


[ R A V E N @ 15.06.2018. 12:42 ] @
Njima jeftiniji benzin, nama besplatan benzen!



Proto-kanceraši, pred-kanceraši i kanceraši, GIH!

[ R A V E N @ 15.06.2018. 23:44 ] @
Šta je uzrok ovom frksu, ovom potencijonalnom Naftnom Šoku 3.0? Možda su Arapi pritegnuli pipu zbog priznanja Jeruzalima, pa će ih možda The Donald "razuvjeravati" drobeći šakne kosti pri rukovanju na političkim susretima?
[ anon70939 @ 17.06.2018. 17:55 ] @
I šta bi, nema više protesta? :D
Sad je ovo bio taman test dokle mogu da trpaju narod, čak i kad je u pitanju lični džep, narod posle eto 3 dana popusti i gotovo...
Sad tek nakon ovog "testa" ima da nas....
[ SlobaBgd @ 17.06.2018. 19:42 ] @
Pa zar većina ovde nije i priželjkivala da protesti prestanu? Zbog supice, uglavnom. Iako su potezali fore kako tržište ovo, a slobodno pravo na kretanje ono, i kako protestanti onako, a u modernoj kapitalističkoj državi treba ovako, i kako policija nije ono a trebala je, a protestanti jesu ovo, a nisu trebali. Mnogo parola kojima ste zamagljivali činjenicu da vam je vaša vruća supica važnija od svakog i od svega.

I sada, kada ste vodili negativnu kampanju protiv protesta, i kada tih protesta više nema, sad lamentirate kako smo jadni i kako i treba da nas kecaju jer izgubimo revolucionarni žar posle tri dana.

A vašu supicu ne pominjete, kao paradigmu odnosa prema kolektivu, prema promenama, prema zajednici i društvenom i istorijskom trenutku. Ni kao paradigmu vašeg odnosa prema udobnosti sopstvenog dupeta dok drugi biju vaše bitke.
[ Everxxx @ 17.06.2018. 19:57 ] @
Cekajte da se zavrsi SP pa da protestvujemo ko ljudi.
[ verbe @ 17.06.2018. 19:57 ] @
Mislim da je naš narod "izopačen". Pitam se zašto su dali tooooliku podršku ovoj vlasti na izborima? A mogu da se zakunem da sad ti isti protestvuju. Dovoljno je da ih na to nagovori neka šačica sumnjivih tipova i ajde što da ne , "će da protestvujemo" ne može da škodi. Eto, to je to... U medjuvremenu treba da se ide na posao, da se ide u toalet, da se kuva supica i narod se opet povukao u svoja jezgra. I tako će opet i opet.

Samo nije to najgore. Najgore je to što vlast kaže. Saobraćaj su zaustavila 4-8 ljudi, kako koji od njih kaže. Znači 8 ljudi zaustavi saobracaj i sta radi policija...ništa. To je najgore. Što se izgleda u ovoj drzavi sve resava na ulici. I policija opet ćuti. Pa jel imaju 30 zandarmeraca da pohapse tih 8 protestanata, koji su sve inicirali? Jel ima? Ima, ali ne sme. O tome se radi.

A u principu to je dobro. To znači da je narod jači od drzave i samo se čeka zadnja kap da prelije i eto rasula. Što opet nije loše, jer će studenti (neki novi) da preuzmu stvar u svoje ruke.
[ Branimir Maksimovic @ 17.06.2018. 20:00 ] @
Nijedan protest protiv cene goriva ne bi dugo trajao. Nikakva tu steta rezimu se nije nanosila, niti je u interesu rezimu da oko ovoga dize dalju prasinu.
[ verbe @ 17.06.2018. 20:04 ] @
Branimire :) I slep čovek vidi da nije protest protiv cene benzina, to je obična patka. Slušao sam izjave pojedinih protestanata, i svi se sprdaju sa tom izjavom, da se navodno protestvuje zbog benzina. Neće da može. Onaj drugi sedi na tramvajskim šinama, onaj treći lupa u šerpe itd itd... Diže se velika pobuna naroda i ne sluti na dobro. Pogotovo što nisu organizovani i nemaju zahteve. Jedini zahtev im je "da nam bude bolje"

Što opet nije loše.
[ valerijan @ 17.06.2018. 20:08 ] @
AVre, zbog Sp je zamro i Mz a kamoli protestV.
[ Branimir Maksimovic @ 17.06.2018. 20:44 ] @
Pa da hleba i igara, najvaznije je sad da je narod zadovoljan ;p
[ Everxxx @ 17.06.2018. 21:05 ] @
Bojim se da ce s obzirom na to kako Svajsipcarci igraju doci do velikog nezadovoljstva naroda.
[ anon70939 @ 19.06.2018. 22:17 ] @
https://youtu.be/bHRJ325tsQU?t=125
[ optimizator @ 08.03.2020. 23:59 ] @
Ako sad ne pojeftini gorivo za neku ozbiljniju cifru... Nafta Brent ove noći pade za 20% i košta svega 31,43 za barel,što je rekord za više od 20 godina!