[ DUSKEZ @ 19.06.2018. 09:02 ] @
Jao kako je lepo vreme,samo ove muve smetaju.Ubijam ih pecalicom i muvanom :/

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.06.2018. u 12:47 GMT+1]
[ Living Light @ 19.06.2018. 09:35 ] @
Ne petljam se šta si ubio, samo da dodam:

-Ubijanje Bubamare se kažnjava sa 50000din ! Po odluci Skupštine Republike Srbije!
..pa se ti zahhebavaj.

Uostalom: Čime si ti to slikao ? Kuhinjskim mixerom, iLi mlinom za kafu koji ima USB ?

ajde više, 21. je vek,
[ ctrl alt del @ 19.06.2018. 10:32 ] @
Nije stršljen al je blizu. Guglaj Megascolia maculata. Najveći opnokrilac u Evropi, može da naraste i preko 5cm.
[ Living Light @ 19.06.2018. 10:42 ] @
ctrl alt del,
Gde si se Ti zagubio u jednosmernoj ulici ?
Pišeš 1 poruku za 3 meseca, kako te nije sram?

Evo za tebe, nešto u vezi sramote (nemo da si ovo lično skapiro)
https://www.youtube.com/watch?v=1qCWhECsbp8

aj pa budi aktivniji na ES-u,
ne moraš kao aktivan-ugalj,
ali nešto slično
[ ctrl alt del @ 19.06.2018. 16:47 ] @
Duskez ne mogu da verujem da te je Robert uplašio i da si obrisao svoj uvodni post. I da si u neznanju ubio nekog zaštićenog insekta zar stvarno misliš da neki inspektor u nekoj agenciji ili ministarstvu prati ES forum, čita tvoj post i pokreće kaznenu ekspediciju koja će te pronaći, privesti pravdi i osvetiti nedužnu osu?
Ajde lepo vrati fotku i sve kako je bilo...

Sa ovog linka možeš pogledati spisak zaštićenih vrsta.
https://www.google.com/url?sa=...g=AOvVaw0WXkgpxSBxDfeDJ_x9-QkX

Na njemu nema tvog plena, a nema ni stršljena - pogledaj pod insekti pa Hymenoptera.



Robi, evo drugi post danas da se iskupim za neaktivnost...
[ Living Light @ 19.06.2018. 17:15 ] @
@ctrl alt del
Tebe ću posebno da bijem, i to sa kompletnom rešetkom od roštilja,
pa ćeš Ti da vidiš, čija majka crnu vunu prede,
ču da Te kažem i kod učiteljice,
tek će ONA kičmu da Ti ispravi, ne brini :)

Kako te nije sram, ostavio si nas ovde na branicima otađbine,
u rovu od 2 metera, da budemo ja i babo sami ?

A nemci stigli do Kačareva ?

Molim Te, reguliši to...



[ pajapop @ 19.06.2018. 21:23 ] @
Citat:
ctrl alt del:
Duskez ne mogu da verujem da te je Robert uplašio i da si obrisao svoj uvodni post. I da si u neznanju ubio nekog zaštićenog insekta zar stvarno misliš da neki inspektor u nekoj agenciji ili ministarstvu prati ES forum, čita tvoj post i pokreće kaznenu ekspediciju koja će te pronaći, privesti pravdi i osvetiti nedužnu osu?
.



[ gilopile @ 19.06.2018. 21:43 ] @
Nemojte da plasite decka...Jeste, kaznjava se ubistvo nekih vrsta insekata i ova jeste na toj listi, ali kazne su bas blage. Dobice mozda mesec dana zatvora, i uz dobro vladanje eto ga napolju za 20-ak dana. Nista strasno i zatvor je za ljude.
Skoro sam odlezao dve bube...
[ Everxxx @ 19.06.2018. 23:03 ] @
Nije to nista, jednim udarcem ubio sam sedam!
[ gilopile @ 19.06.2018. 23:15 ] @
Ma hrabar si ti, a verovatno pre nego si ih omlatio, proverio si da li su na listi zasticenih vrsta. Verovatno neke bubetine za koje se ne lezi ni dana.
Ja sam lezao za dve bube i to nehotice ugazene i to su mi uzeli kao olaksavajucu okolnost. 20 dana zatvora nokog nije ubilo....Prijavio me je najblizi komsija, a bili smo u ok odnosima, al eto.
[ Everxxx @ 20.06.2018. 06:20 ] @
Sve je zabelezilo oko kamere. Ja nisam bio tako srecan kao ti da se izvucem sa 20 dana.

[ DUSKEZ @ 20.06.2018. 12:15 ] @
Naime postavio sam muvan po uputstvu prodavca.U 2 deci vode kljucale sipao secera.Promutio mixerom na ac struju.Jelte kako sve dolikuje zatim polio plasticnu bocu time i nasuo u nju vode.Nazalost muve se ne truju vise idu na lepak-smolu sto visi.

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 20.06.2018. u 18:22 GMT+1]
[ DUSKEZ @ 20.06.2018. 21:14 ] @
Citat:
gilopile:
Ma hrabar si ti, a verovatno pre nego si ih omlatio, proverio si da li su na listi zasticenih vrsta. Verovatno neke bubetine za koje se ne lezi ni dana.
Ja sam lezao za dve bube i to nehotice ugazene i to su mi uzeli kao olaksavajucu okolnost. 20 dana zatvora nokog nije ubilo....Prijavio me je najblizi komsija, a bili smo u ok odnosima, al eto.

Ma znas kako su zasticeni :D ko med u roju


https://www.youtube.com/watch?v=vNJXe4lGq5k
[ pajapop @ 20.06.2018. 21:20 ] @
Citat:
gilopile:
... kazne su bas blage. Dobice mozda mesec dana zatvora,...


[ TRUE RMS @ 20.06.2018. 22:21 ] @
Idem da dam tetki Apaurin...