[ TRUE RMS @ 30.06.2018. 23:26 ] @
Zvao sam nadležne da samo čuju kako to pas/psi mogu da
nedopuštaju odmor, ni danju , a ni noću.

Zvao policiju --kažu nemaju vremena.
Zvao "Komunalnu" --kažu nije to njihov resor.

Imate li ideju kako efektno da se reši problem?

Ne može da se živi od celodnevnog lajanja pasa.
Sav komšiluk se buni, ali nema kome da se obrati.

Dajte neki savet, molim Vas.

pOz

[ zeoN_Rider @ 30.06.2018. 23:28 ] @
Citat:
TRUE RMS

Dajte neki savet, molim Vas.



Preseli se u dom penzionera.
[ TRUE RMS @ 30.06.2018. 23:40 ] @
Hvala ti.
Stvarno si od koristi.
[ gilopile @ 30.06.2018. 23:53 ] @
Jednostavno ne postoji resenje, Roberte moj. Sinteri ne rade svoj posao, psi lutalice se brzo kote, nesavesni idioti ih izbacuju na ulice...To je jedan ozbiljan problem i u uredjenim drzavama, a kamoli u banana republici.

Sto se komsjskog psa tice, isti djavo. Laace kad mu se laje i ne moses tu nista.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 00:38 ] @
Dragane,
pas je veličine pola teleta !

To kad laje odjekuje pola naselja.

Jedino mi nije jasno, kako to celonočno lajanje vlasniku psa ne smeta?

Dali je on nafuran, nadrogiran ili na nekim drugim supstancama, nemam pojma,
ali da tutnji celo naselje, pa samo odzvanja,
i tako celu noć.

Kad taj pas uopšte spava, kad pravi pauzu, to mi nije jasno ?

[ gilopile @ 01.07.2018. 00:49 ] @
Ja imam trenutno 2 komata pasa. Alergican sam na lavez i odah se budim, a ceo zivot sam sa psma. Sreca da ovi dzukci ne laju cesto. Nekome ne smeta, nekome smeta, jbg. Stavi sir u usi kad spavas :D Ne znam sta drugo da ti kazem, ali tako ti je to, resenja nema. I da crkne taj pas, nedao Bog, doci ce neki drugi da ti zagorcava zivot :) Psi spavaju vise puta dnevno, ali na kratko. Uvek su tu da zalaju kad spavas, ne mozes da izbegnes.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 00:55 ] @
Ni na kraj pameti mi nije da otrujem psa.
Ne želim ni da ga naprskam "Plastik-Sprejem" pa da mu se ukoči cela vilica.

Ali valjda postoji neko valjano rešenje, a da bude u skladu sa zakonom?
Evo ,i sad dok ovo pišem, celo naselje odjekuje,
ne prestaje, (kao da ima tumor na nadbubrežnoj žlezdi, pun je adrenalina)

Zbog toga Vas i pitam, kome da se obratim ?
[ scoolptor @ 01.07.2018. 04:50 ] @
Obrati se Upravi Vodovoda.

Kome ja da se obratim?
-klinci celu noc driftuju kolima, pevaju i deru se
-od pola sest dostavni kamioni, prave nesnosnu buku
-komunalci prave buku jednom dnevno kao Harvester
-preko dana se Tarzani dernjaju jer valjda umisljaju da se jos uvek dovikuju sa brda na brdo
-novi komsija ispod je stavio plocice u celom stanu, tako sada kada pomeri stolicu cela zgrada odjekuje.

Naviknes se s vremenom, a posle ni ne cujes.
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 07:13 ] @
Bromazepam je zakon.
[ Branimir Maksimovic @ 01.07.2018. 07:16 ] @
Ili cepici za usi ;p
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 07:41 ] @
Može i to a i jeftinije je.
[ Sava @ 01.07.2018. 08:09 ] @
Citat:
TRUE RMS:
Zvao sam nadležne da samo čuju kako to pas/psi mogu da
nedopuštaju odmor, ni danju , a ni noću.

Zvao policiju --kažu nemaju vremena.
Zvao "Komunalnu" --kažu nije to njihov resor.

Imate li ideju kako efektno da se reši problem?

Ne može da se živi od celodnevnog lajanja pasa.
Sav komšiluk se buni, ali nema kome da se obrati.

Dajte neki savet, molim Vas.

pOz

A gde ti to živiš kada imaš toliko nevaspitanih komšijskih pasa ako nije tajna?
Da nisu ipak u pitanju ulični psi, a ne vlasnički?
[ pajapop @ 01.07.2018. 08:13 ] @
Hmmm....pas je veliki...znaci, laje on odavno. Dok ti je tu bila tasta i zena nisi se zalio na psa...Eto resenja..vrati tastu!!! Od njenog zvocanja neces cuti psa!!!
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 08:36 ] @
Citat:
pajapop: Hmmm....pas je veliki...znaci, laje on odavno. Dok ti je tu bila tasta i zena nisi se zalio na psa...Eto resenja..vrati tastu!!! Od njenog zvocanja neces cuti psa!!!


E neka si mu rek'o, šta on tu mrsi.
[ jovajovic100 @ 01.07.2018. 09:58 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Citat:
TRUE RMS

Dajte neki savet, molim Vas.



Preseli se u dom penzionera.

Pa da tebe ceo dan sluša kako zvocaš po domu .
[ srbaja @ 01.07.2018. 15:45 ] @
Ne mozes nista. Ja sam mesecima gledao komsiju kako bukvalno muci svog psa i slusao psa kako cvili. Kad smo ga prijavili, ostatak komsiluka nas je gledao popreko, u stilu "komsija se ne prijavljuje...".
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 16:47 ] @
Evo onog manjeg psa, koji nikad ne spava:



Uslikaću i onog, veličine pola teleta.
Njemu samo sreča pomaže da ne preskoči ogradu od 1.5 metara,
a tu prolaze i deca, i stariji ljudi,
on i dalje krvoločno napada, grize ogradu,
da se čovek uplaši kad tu prolazi.
[ pajapop @ 01.07.2018. 18:48 ] @
Citat:
TRUE RMS:
Uslikaću i onog, veličine pola teleta.


Svasta...kao da nas intereseje tamo neka kera...Nas bre, interesuje tasta...neka "ufrckana"...to slikaj...
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 18:51 ] @
Citat:
pajapopNas bre, interesuje tasta...neka "ufrckana"...to slikaj...


I bar neka ćerka.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 19:21 ] @
Citat:
pajapop: Dok ti je tu bila tasta i zena nisi se zalio na psa...Eto resenja..vrati tastu!!! Od njenog zvocanja neces cuti psa!!!


@pajapop,
Čestitam !! Imaš duha do neba ! --S J A J N O ! :-)

Veliki pozdrav
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 20:36 ] @
Citat:
pajapop:
Citat:
TRUE RMS:
Uslikaću i onog, veličine pola teleta.


Svasta...kao da nas intereseje tamo neka kera...Nas bre, interesuje tasta...neka "ufrckana"...to slikaj...:):):)


Tašta nije veličine teleta, a ume da viče za dva Rotvajlera !
[ pajapop @ 01.07.2018. 22:22 ] @
Citat:
TRUE RMS: Tašta nije veličine teleta, a ume da viče za dva Rotvajlera !



[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 22:35 ] @
Dok i ovo pišem, komšijski pas ne spava,
laje za sve pare.

Odakle mu snage, ne znam.

Ali znam da smo svi oko njega umorni i neispavani.
[ jovajovic100 @ 02.07.2018. 00:32 ] @
[ dusanboss @ 02.07.2018. 01:48 ] @
Ja imam isti problem već godinama. Plus komšija je neodgovoran i na hrani ili čak i ne daje vode psima koliko im treba tako da je to u glavnom razlog njihovog lajanja ili zavijanja. Pogotovao je iritantna neka ženka koja ustvari i ne laje već ispušta neke krike visoke vrenkfrenkcije (snimiću sutra, a slikau ći i nju da se vidi koliko je taj pas neuhranjen). Uz to on drži 4 kera, a nema dovoljno hrane ni za jednog. Psi su 24h na lancu. Nekoliko puta sam pokuša da mu ukažem na problem ali on je takav čovek koje na noramlnu komnikaciju gleda kao na kineski jezik. Uvek ima neki odgovor tipa "šta da mu ja radim" ili laje na mačke itd. Narvno glavni razlog su glad i žedj.

I druge komšije imaju kerove, zalaju pa stanu a kod ovih se vidi da im nešto fali.

Što kaže neko kod nas se komšija ne prijavljuje. Taman posla, kako tako užasna pomisao meže nekom i da padne na pamet.(zna se da mi Srbi nismo poznati kao drukare ). Kod našeg naroda se to rešava tako što se ili otruje džukela ili se tera inat komšiji pa ti praviš još veću buku.

To što ne ponekad taj lavež do te mere izbaci iz takta da mi dodje da odem tamo i da rukama podavim kerove ili komšiju. Narvno onda bih ja bi budala, psihijatriski slučaj, a on jadna čovek i psi nedužne životinje.
Zvati institucije nema velike vajde osim ako im ne zapretiš konrolom i ljudima iznad njih i da budeš uporan. Možda nešto i postigneš.
Ja sam odustao od svega, sav toj lavež će mi samo ubrzati odlazak iz ove vukojebine. (neka korist i od toga).

Čuo sam da tamo negde postoje zemlje gde su takve stvari ustvari regulisane i gde institucije rade svoj posao. A postoje i tamo neki ljudi sa kojima je moguća normalna komunikacija i neki kompromis za dobrobit svima. Ovde i ako najfinije moguće kažeš nekome neku takvu stvar on će još da se nadrka na tebe da ti namerno pravi još više problema. Takvi smo jbg, svidjalo se nekom i li ne. Čast izuzecima.

EDIT:
E da sethi se, imamo i mi neki nesretni zakon po kome buka u stanu sa zatvorenim prozorima koja se meri na odredjenoj visini ne sme da prodje oderdjen proj decibela u zavisnosti od doba dan. Naravno nije teško zaključiti da taj zakon ovde ne hebe niko 5%.

Ovde kod mene lavež pogotovo para uši jer je ruralna sredina, nema mnoga saobraćaja (ako i ima uopšte), buke i veoma je tiho pogotovo noću. Neke noću laveža u trajanju od po 3-4 h su mi stvarno bile pakao. Sva sreća nekako su u poslednje vreme uglavnom mirni noću. inače bih skroz prsnuo.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 02.07.2018. u 03:09 GMT+1]
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 02:02 ] @
Dušane:
"sav toj lavež će mi samo ubrzati odlazak iz ove vukojebine. (neka korist i od toga)."

Tako i kod mene,

Ako BOG da, odoh ja.
[ bananaphone @ 02.07.2018. 09:14 ] @
@RMS - dok se ne preselis u Madjarsku ili vratis tastu kuci, jesi razmisljao o nekom resenju iz tvoje struke? Iskreno da ti kazem ja bi ti oduzeo tu dimplomu sa takmicenja sa elektronike iz 82'!

Evo kreni od ovog:

https://www.banggood.com/Loski...oducts__1&cur_warehouse=CN

[ valerijan @ 02.07.2018. 09:46 ] @
TRUE RMS zašto ne prošetaš sa Lajkom pored tog dvorišta da zastraši lajavca?
[ Sava @ 02.07.2018. 10:19 ] @
Citat:
TRUE RMS:
Evo onog manjeg psa, koji nikad ne spava:



Uslikaću i onog, veličine pola teleta.
Njemu samo sreča pomaže da ne preskoči ogradu od 1.5 metara,
a tu prolaze i deca, i stariji ljudi,
on i dalje krvoločno napada, grize ogradu,
da se čovek uplaši kad tu prolazi.

Dobro, nisi odgovorio na moje pitanje, ali ovim sada i jesi. Znači imaš samo dva komšijska psa koji galame. Pa to i nije strašno. Vidiš, ja živim u jednoj maloj beogradskoj ulici u kojoj gotovo svaka kuća ima psa, ali imamo i nekoliko uličnih pasa. E pa ti ulični stalno dežuraju i podižu buku, a onda im se i kućni priključe što je sasvim normalno. Ja sam recimo od onih uviđavnih vlasnika pa kako sam imao prilično lajavu rasu moj psi su uvek spavali u kući, a preko dana itekako sam ih smirivao. Verovao ili ne meni kao velikom ljubitelju i višedecenijskom vlasnika jako smeta besmisleni lavež.

Voda je zakon. Leti ovi ulični umeju da se razderu ispod mog prozora. Držim čašu vode na prozoru i samo ih poprskam. Sledeći put samo kada čuju pomeranje zavese već su nestali.

Drugo rešenje je da prijaviš komšiju verovatno policiji, a ne nama ovde. To što su ti rekli da nemaju vremena je bilo verovatno samo usmeni razgovor. Presavi tabak i napiši prijavu pa moraju da to odrade po sili zakona i da te izveste o urađenom. Pretpostavljam da to podpada pod remećenje javnog reda i mira. Ako kažeš da je pas zlostavljan prijavi veterinarskoj inspekciji, oni su ti jači od bilo kakve policije u toj oblasti. Postoji zakon o dobrobiti životinja po kojem oni moraju da reaguju već i samo zbog toga što pošto poto hoćemo u uniju.

Ako te ometaju ulični psi oni su vlasništvo opštine kojoj pripadaš pa pokreni (isključivo pismeno) i nadležni šinteraj.
[ dusanboss @ 02.07.2018. 14:28 ] @
Citat:
Drugo rešenje je da prijaviš komšiju verovatno policiji, a ne nama ovde. To što su ti rekli da nemaju vremena je bilo verovatno samo usmeni razgovor. Presavi tabak i napiši prijavu pa moraju da to odrade po sili zakona i da te izveste o urađenom. Pretpostavljam da to podpada pod remećenje javnog reda i mira. Ako kažeš da je pas zlostavljan prijavi veterinarskoj inspekciji, oni su ti jači od bilo kakve policije u toj oblasti. Postoji zakon o dobrobiti životinja po kojem oni moraju da reaguju već i samo zbog toga što pošto poto hoćemo u uniju.


Kakvo bre remećenje javnog reda i mira? Jel si ikad čuo da je neki pas priveden zbog datog prekršaja ili mu je napisana kazna.

Nije policija nadležna za to, ne vredi da gubi vreme. Vezano za pse oni reaguju jedino ako pas napadne nekog.
[ bananaphone @ 02.07.2018. 14:33 ] @
Daj ljudi otvorite link koji sam postavio, ultrazvucne pistaljke resavaju probleme sa kerovima u vecini slucajeva. Ovde u NL im okace ogrilicu koja salje elektro-sokove ili ultrasound, dok ne nauce da ne laju (naravno ovo ne raditi ako se cuje lavez od vise pasa :D).
[ dusanboss @ 02.07.2018. 14:48 ] @
Daluje kao dobra stvar pustiti keru ultrazvuk kad zalaje. Može se i napraviti za malo novca. https://www.youtube.com/watch?v=kmejVIQshMA

Možda i probam ovako nešto.


Hahha, i ovo je dobra ideja. Kome su ono komšijska deca skakala po plafonu (njihovom podu), Livinglight?
https://www.youtube.com/watch?v=JDpX2mvNpvU

I ovo je dobo. I ja imam probelm sa mačekurinama takodje. Da i sa golubima. Najbolje bi bilo kad bi nešto moglo da tera mačke kerove i golube u isto vreme.

https://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 15:02 ] @
Ljudi,
Ne radi se o psima lutalicama.
To su psi iz okolnih kuća/dvorišta,
na udaljenosti od 50-100 m,
Tako da ne znam kako će i da li će onaj ultrazvučni ometač da funkcioniše
na toj udaljenosti.

Meni i dalje nije jasno kako to celodneno i celonočno lajanje
ne smeta vlasniku psa ?
[ bananaphone @ 02.07.2018. 15:08 ] @
Nista prijatelju - uzmes pojacalo 200W TRUE RMS-a i nakacis ga na visokotonski drajver od ozvucenja, cuce ga svi kerovi do Zajecara :D
[ gilopile @ 02.07.2018. 15:13 ] @
Mozda moze da ti pomogne Zeonski tigar, da rzabuca te kerove:

[ jovajovic100 @ 02.07.2018. 15:16 ] @
[ dusanboss @ 02.07.2018. 15:26 ] @
Epa prijatelju ako ti smeta ker sa udaljenosti od 100 metara, znači to je neki treći,četvrti il peti komšija. Možda je probečm i do tebe. Meni bre ova džukela na 10 m od prozora.
[ Sava @ 02.07.2018. 15:30 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
Drugo rešenje je da prijaviš komšiju verovatno policiji, a ne nama ovde. To što su ti rekli da nemaju vremena je bilo verovatno samo usmeni razgovor. Presavi tabak i napiši prijavu pa moraju da to odrade po sili zakona i da te izveste o urađenom. Pretpostavljam da to podpada pod remećenje javnog reda i mira. Ako kažeš da je pas zlostavljan prijavi veterinarskoj inspekciji, oni su ti jači od bilo kakve policije u toj oblasti. Postoji zakon o dobrobiti životinja po kojem oni moraju da reaguju već i samo zbog toga što pošto poto hoćemo u uniju.


Kakvo bre remećenje javnog reda i mira? :) Jel si ikad čuo da je neki pas priveden zbog datog prekršaja ili mu je napisana kazna. :)

Nije policija nadležna za to, ne vredi da gubi vreme. Vezano za pse oni reaguju jedino ako pas napadne nekog.

A je li ti poznato šta policija radi ako pas napadne nekog, koja su njihova ovlašćenja?
Uzgred, ovo ti je isto kao i glasna muzika, još kako moraju da reaguju, ali je tačno da nemaju vremena jer bi onda samo to radili.

Citat:
bananaphone:
Daj ljudi otvorite link koji sam postavio, ultrazvucne pistaljke resavaju probleme sa kerovima u vecini slucajeva. Ovde u NL im okace ogrilicu koja salje elektro-sokove ili ultrasound, dok ne nauce da ne laju (naravno ovo ne raditi ako se cuje lavez od vise pasa :D).

Mi jesmo jedan primitivna i zaostala zemlja, ali odavno su na tržištu ultrazvučne pištaljke i teletakt ogrlice. Pištaljka ne rešava problem jer će pas par puta da se zbunjeno osvrne, a onda će shvatiti da mu ne preti nikakva opasnost. Kako to znam? Pa celog života imam lovačke pse i koristio sam pištaljku tokom obuke, ali sam taj metod napustio kao suvišan.
Teletakt ogrlica je dobra stvar, ali to mora vlasnik da namesti svom psu, a ne komšija. E sada, ove što se prodaju po oglasima za 30-40 e su loše i malog dometa, one koje iole valjaju su od 100 e na više. Uzgred, protivnik sam ovih ogrlica tokom obuke i smatram da sa njima rade loši dreseri kako bi što brže došli do rezultata. Pas se dresira da ne laje u određeno vreme, ali vlasnike po pravilu boli uvo za to, a i nemaju znaje kako bi to izveli.

Na raznim kinološkim forumima se odavno došlo do zaključka da treba dresirati vlasnike, a ne pse. Pas nije kriv što je pas, ali držanje životinje je regulisano propisima i držalac je odgovoran za pravilno staranje o njima.
[ bananaphone @ 02.07.2018. 15:40 ] @
@Sava - ko je pricao o primitivnoj i zaostaloj zemlji, ja ne znam kako se ova prica samo prebaci na ovakav ton, drugari su pravili ultasound pistaljku za rasterivanje pasa dok smo bili u srednjoj skoli - u Srbiji, zato sam i rekao Living-u da treba da mu oduzmu diplomu sa takmicenja u elektronici :D

Da li te pistaljke rade - zavisi od pistaljke, i naravno kera. Ali je pistaljka slaba - ne rade - ili rade jako slabo, ako je ker gluv - ne rade, ali ako pistaljka ima dovoljnu snagu i ker nije totalna dileja - rade jako dobro... Bar iz mog iskustva.
[ scoolptor @ 02.07.2018. 15:51 ] @
TRUE_RMS, evo resenja.
[ bananaphone @ 02.07.2018. 16:03 ] @
Citat:
scoolptor: TRUE_RMS, evo resenja.


Pih, da si mu ovo poslao ranije, ne bi imao problem ni sa tastom...
[ Sava @ 02.07.2018. 17:20 ] @
Citat:
bananaphone:
@Sava - ko je pricao o primitivnoj i zaostaloj zemlji, ja ne znam kako se ova prica samo prebaci na ovakav ton, drugari su pravili ultasound pistaljku za rasterivanje pasa dok smo bili u srednjoj skoli - u Srbiji, zato sam i rekao Living-u da treba da mu oduzmu diplomu sa takmicenja u elektronici :D

Da li te pistaljke rade - zavisi od pistaljke, i naravno kera. Ali je pistaljka slaba - ne rade - ili rade jako slabo, ako je ker gluv - ne rade, ali ako pistaljka ima dovoljnu snagu i ker nije totalna dileja - rade jako dobro... Bar iz mog iskustva.
Očigledno slabo poznaješ pse pa so zato odgovor potpuno pogrešno intonirao. Pištaljke su ovde bile na tržištu odvajkada, ja sam ih recimo tamo još 70-tih kupovao kod "Lovca". Istakao sam da su one neupotrebljive za namenu koju hoće postavljač teme. Pištaljka je samo pomoćno sredstvo kod dresure pasa. Teletakt je nasuprot tome novijeg datuma i efikasan je, ali ja mislim nrpotreban dobrom dreseru.
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 17:46 ] @
scoolptor,
Probaj ti da spavaš sa antifonom,
da te vidim na šta ćeš da ličiš ujutru kad ustaneš :)
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 17:47 ] @
Citat:
bananaphone: Pih, da si mu ovo poslao ranije, ne bi imao problem ni sa tastom...

Hahahah,
Niste vi za 2 noge :)
[ Cube25 @ 02.07.2018. 17:57 ] @
Probaj sa cepovima za usi, onim sunjdjerastim. Ja sam to koristio mesecima kad je komsija renovirao stan... i funkcionishe, mozes lepo da spavas. Samo gledaj da ih dezinfikujes akoholom ili da ih menjas cesto.

Problem sa njima je sto nista drugo ne cujes... pa mogu da ti iznesu pola stana dok spavas :).
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 18:07 ] @
Da Cube25,
Rešim se laveža pasa, a isprazne mi stan.

Mada nema šta pametno da ukradu,
ako hoće da nose plazma TV od 40 kila--nek nose :)

Voleo bih da vidim, kako to rade,
čak bi im i dozvolio da nose TV koji greje sa 300wati :)
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 18:09 ] @
Citat:
bananaphone: uzmes pojacalo 200W TRUE RMS-a i nakacis ga na visokotonski drajver od ozvucenja, cuce ga svi kerovi do Zajecara :D

Citat:
gilopile: Mozda moze da ti pomogne Zeonski tigar, da rzabuca te kerove

Ee, nasmejaste me dobro :)

Citat:
dusanboss: Meni bre ova džukela na 10 m od prozora.

Dušane, to nije kučence-malence, to je pola teleta,
a ima glas od 120 decibela :)
Odjekuje u celom naselju, a ne samo kod mene na 80metara.

(sliku tog krvoločnog teleta,što grize ogradu još nisam okačio,
cvikam da će da me pojede u 2 zalogaja)


[ Darko Nedeljković @ 02.07.2018. 18:12 ] @
Roberte, najdobronamerniji komentar bi bio - ti si prso sa zivcima. Prvo ti smeta sto tasta ima hobije i zanimacije, potom ti smeta kisa sto pada, na kraju smeta i pas jer laje! Sta je sledece - da te nervira trava jer raste, sunce jer greje, ili vetar jer duva? Moras pod hitno da radis na razvijanju osecaja za kurcobolju. Ajd nek ovo google translate prevede
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 18:20 ] @
Hahahahahaha

Darko: B R A V O !!!

Pod itno mi treba taj tvoj predlog za Qurcobolju :)
Pa nek Google prevede :)
[ Darko Nedeljković @ 02.07.2018. 18:51 ] @
Ma ima vise nacina... evo ti najbrzi - idi kod doktora i trazi da ti urade jednu kontrolnu kolonoskopiju. Na pola toga ces osetiti totalnu kurcobolju i za tastu i za kisu i za psa, a jedina misao ce ti biti da ti to sto pre izvade odatle gde su ti metnuli
Posle slececi put kad nesto pocne da te nervira, ja te uputim na kolonoskopiju opet i - ili ce to poceti da ti se svidja, ili ces totalno zaboraviti na mogucnost nerviranja, nema treceg.
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 19:10 ] @
Darko,
Verujem da si imao nameru da se našališ,
u ovoj temi.

Jedino nisi baš pogodio polje medicine, gde češ da se našališ.
(naravno da ti ne zameram, odakle bi Ti znao moju zdrastvenu situaciju)

Ne bi da opterečujem forum, samo kratko,
zbog zdrastvenih problema sam u 2 godine radio
2 FULL Endoskopije, sve do slepog creva i do tankog creva.

Skinuli su 8 (2x4) raznih rakova i "školjki", sa debelog creva.

Sad je samo pitanje, koliko mi je ostalo.

Znam da nije za forum.
Molim Moderatore da obrišu ovu iskrenost,
ako se jako kosi sa pravilima.

Darko,
ja bi uprkos svemu, želeo da živim 102 godine :)

Barem imam volje :)

[ Darko Nedeljković @ 02.07.2018. 19:51 ] @
Pa, eto, nerviranje i problemi sa organima za varenje, hoce to jedno sa drugim. Moze u sali, a moze i ozbiljno, reci zar nije jedina misao "ako treba upisite mi tastu u 100 verskih zajednica i dovedite 100 kerova nek laju, samo vadite to crevo odatle"? Meni su gurali kroz usta i kroz nos, a pretpostavljam da ni kroz trecu rupu nije ni malo prijatnije. Samo problem sto se posle nekog vremena zaboravi, pa opet mozak pocne da obraca paznju na nebitne stvari.
Znaci, pod hitno da se razvija kurcobolja i za tastu i za kera i za kisu. Sve sto laje htelo bi da laje, neka laje i treba da laje, sve sto peva htelo bi da peva, neka peva i treba da peva. Neka skace sve sto ima nogu, neka trce svi koji to mogu, leteti, leteti lepo je leteti, ziveti, ziveti, lepo je ziveti.
[ bananaphone @ 02.07.2018. 20:02 ] @
@Darko - bronhoskopija? Sto bi rekla jedna baba - sine - samrtni ropac :D :D :D
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 20:56 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: eto, nerviranje i problemi sa organima za varenje, hoce to jedno sa drugim. Moze u sali, a moze i ozbiljno

Darko,
Već sam više puta pisao, da sam bio u taj Germany, na radu u par navrata.

Tamo nema pasa lutalica,
Tamo nema djukela koje laju po celu noć.

Tamo ako pas laje po celu noć--Dodje Ti "POLIZEI"-- i odrapiše te sa 400eura!
pa nek pas laje i sledeče veče !

Aj ga pusti--ako Ti se isplati !

I u paklu postoji red!--Osim u Srbiji !

Znaći, može se, ako Država ima volje !


[ ivan.goran @ 02.07.2018. 21:46 ] @
Roberte, stvar je lako rjesiva, angazujes se dva, tri, pet, deset dana, pratis tog kera i kad god mu se pridrijema a ti ga probudis i tako iz dana u dan i na kraju cete se sinhronizovati.... :D
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 22:03 ] @
Ivane,
Ne zahhhhebavaj !

Pa ja ću da Riknem pre tog psa, sa Tvojom recepturom
[ dusanboss @ 03.07.2018. 00:44 ] @
Citat:
Sava:

A je li ti poznato šta policija radi ako pas napadne nekog, koja su njihova ovlašćenja?
Uzgred, ovo ti je isto kao i glasna muzika, još kako moraju da reaguju, ali je tačno da nemaju vremena jer bi onda samo to radili.



Koliko mi je poznato piše se krivična prijava vlasniku. A ne bih se složio da je reakcija policije ista na lavež kao na glasnu muziku. U drugom slučaju vlasnik uvek može da se brani "Pa ker je to, šta da mu radim". Mislim možeš i u prvom slučaju to da kažeš, al moraš da navedeš neki razlog zašto se ponašaš ko džukela. Rodjendan, krsna slava, rodjenje sina prvenaca, rodjenjue ćerke gde ćeš brže bolje da okačiš na FB "meme" u kome jasno daješ do znanja kako ćeš ubiti svakog ko ti pipnu ćerku. To što je jadno dete (il sretno, aj da ne budem smrad) tek rodjeno ne sprčava gomilu naših muškaraca da svoju zažtitničku ulogu uzmu krajnje ozbiljno (ili ti idiotski)... Šta reću, al meni takve stvari deluj bolesno. Voleo bih da vidim te očeve kad im ćerke napune 16. .

Citat:
Sava:

smatram da sa njima rade loši dreseri kako bi što brže došli do rezultata. Pas se dresira da ne laje u određeno vreme, ali vlasnike po pravilu boli uvo za to, a i nemaju znaje kako bi to izveli.

Na raznim kinološkim forumima se odavno došlo do zaključka da treba dresirati vlasnike, a ne pse. Pas nije kriv što je pas, ali držanje životinje je regulisano propisima i držalac je odgovoran za pravilno staranje o njima.


Znači ti smatraš da se svaki pas može dresirati za bilo šta i da je uvek krivica vlasnika ukoliko se pas ne ponaša očekivano? A šta ako je pas retardiran? Naravno taj pojam ako posmatramo pse ima malo drugačije značenje i nije lako uočljiv kao kod ljudi ali je prisutan. Nemaju svi psi isti IQ. I nemože se svaki pas naučit bilo čemu.

[ TRUE RMS @ 03.07.2018. 00:52 ] @
Dušane,
Ne smaraj se, vidiš da NE vredi.

Djaba savetuješ, nema ko to da prihvati,
[ dusanboss @ 03.07.2018. 01:52 ] @
Ne savatujem ja nikog ovde. Barem ne većinu ove regularne ekipe. Ja to tako malo dam sebi oduška, što je smešno ako se uporedi sa tim koliko neki drugi daju sebi i dopuštaju.
[ TRUE RMS @ 03.07.2018. 01:59 ] @
Dušane,
Vidiš da su ovde sve Zahhhebanti, i jehhhbe im se za rešenje problema.

Jer im nije Mečka na vratima,
ali kad bude, pitaće i oni ovde--Kako se To rešava !

Sve do tad, je BANDA NEozbiljna !

A kad zapne, biče ono:

Ajde Djuka kad je muka ! A kad Jehhbete Djuku NE zovete ! :)
[ TRUE RMS @ 03.07.2018. 02:06 ] @
Okreni-Obrni,
Ne ostaje mi drugi izbor, osim ovog od Jovica100
Citat:
jovajovic100:

Tiho a :

https://www.youtube.com/watch?v=FFzMpXLw4R8
[ TRUE RMS @ 03.07.2018. 02:10 ] @
Eto kako se to Šort-Kat rešava u Srbiji:

https://www.youtube.com/watch?v=sJ5rpHqmv0I

(Sjajna kompilacija-Ko li ga sastavi-Alal mu majci !!!--Svaka mu čast!! )

Ponavljam: Sjajna Kompilacija Svih naših momenata !!!

Vredi pogledati od početka do kraja !!!

[Ovu poruku je menjao TRUE RMS dana 03.07.2018. u 05:06 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 03.07.2018. 08:50 ] @
Citat:
TRUE RMS:
Citat:
Darko Nedeljković: eto, nerviranje i problemi sa organima za varenje, hoce to jedno sa drugim. Moze u sali, a moze i ozbiljno

Darko,
Već sam više puta pisao, da sam bio u taj Germany, na radu u par navrata.

Tamo nema pasa lutalica,
Tamo nema djukela koje laju po celu noć.

Pa dobro, jedno po jedno, ugledali smo se na nemacku na svetskom prvenstvu, a ostalo potom...
E hebi ga sad, pa ne bih bas rekao da tebi bas odgovara Nemacka - gde bi tamo mogao da uskracujes verska prava i slobode tasti i da joj odredjujes na sta da trosi penziju?!

Treba da krenes od sebe, posto svet nece da se prilagodi tebi, onda se ti prilagodi svetu. Iz nekog razloga ti si izgubio imunitet na stres i anksioznost sto u perspektivi moze dovesti do depresije i socijalne izolacije. Srecom po tebe, tebi su organi za varenje sigurnosni ventil koji puca i spasava mozak da ne prokljuca.
[ bananaphone @ 03.07.2018. 08:57 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ...Srecom po tebe, tebi su organi za varenje sigurnosni ventil koji puca i spasava mozak da ne prokljuca.


Mislis da resava psiholoske probleme - pucanjem iz organa za varenje? U tom slucaju Living:




[ TRUE RMS @ 03.07.2018. 14:30 ] @
E, gde je ova tema otišla,
od lajanja pasa do slepog creva i kandide :)

Strašno...
[ H203 @ 11.07.2018. 13:24 ] @
Dam im po 100 dinara, oni kupe po pivo i nakon toga zaspu.