[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 21:22 ] @
posto su mi se izdesavale neke gluposti (za pocetak auto ne moze da stane u j$#!@%^ garazu) garaza ce ipak da bude opremljena kao prljava radionica a ne kao garaza, na srecu i na zalost .. da ne smaram .. tako da sad hocu neke stvari koje izbegavam godinama da kupim i smaram druge kad mi treba da kupim ... za sada sam sputio dole ovo sto imam od prljavog alata (blanjalicu, tracnu smirglu, cirkular...) i kupio kompresor (neki STRAUS, to je bilo najjeftinije od ovih momaka sto svercaju iz .hu) ... e sad treba mi jos nekog alata.. za pocetak npr stubna busilica... imam samo "fine" stubne (proxxon, dremel...) za pcb treba mi nesto za metal (aluminijum 90% prohrom i sivi liv onih ostalih 10%), ja to koristim 10h godisnje i ne smeta mi ako mi treba po cuke da izbusim samo da je ravno :D .. tako da ne bi davao neke velike pare ... opet gledam sverc iz .hu i opet mi nekako straus deluje najbolji odnos cena/kvalitet .. npr ovo https://www.kupujemprodajem.co...vatom-500w--48233320-oglas.htm

da li neko ima iskustva sa tim strausom? kakva su iskustva? (ono za pocetak sto mogu da kazem recimo za taj straus kompresor, lepo radi ali nagruvam ga na 8 bara, ostavim preko noci, ujutro se izduvao tako da.. nije bas ono neki raspad sistema od kvalitete :( ... nije tih ... ali za moje potrebe zadovoljava 1/1)

takodje mi treba stona makina za rezanje profila (50% prohrom, 50% aluminijum)..
https://www.kupujemprodajem.co...tal-Powtech-57975500-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.co...T-355-Womax-54539953-oglas.htm
... neki savet?
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 21:39 ] @
Bušilica izgleda ok a i nije neka cena da gori.

Što se tiče gerova gornji delovi su ok. ali po meni imaju manu a to je da je postolje plehano. Gledaj neki ger koji ima liveno(gusano) postolje.

Možda grešim, treba detaljnije pogledati.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 21:41 ] @
Nema tu puno filozofije,

Kupiš za eftine pare, staviš u šrafilicu, ili u bušilicu,
i polomiš za menje od 3,14 sekundi.

Nije to Hazet iLi Facom :-)
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 21:44 ] @
Na kraju,
Hoćeš ti da umeš da bušiš i staklo,
ili ostaješ na drveču ?
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 21:48 ] @
Citat:
bogdan.kecman: za pocetak auto ne moze da stane u j$#!@%^ garazu......na zalost

Kupi Šleper, pa celu garažu stavi u njegov prtljažnik

Nisi mali...

(Ceradu ne moraš da spuštaš)

[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 21:56 ] @
drvo me ne zanima uopste, a ni staklo, samo metal ...

razmisljam umesto gera da uzmem ovako nesto, kaze mi drugar da su ovi gerovi uzasno bucni i vrlo neprecizni (5mm najtanja ploca, smice se materijal...)

https://www.kupujemprodajem.co...-1400-Womax-62693428-oglas.htm
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 22:05 ] @
Bogdane , to je igračka.

Tebi treba GER koji seće na desetinu milimetra,

-Kud će prvoklasni Hacker da se mlati sa gerom,
koji šamara dobrih par milimetara ulevo-udesno ?

Nemo si neozbiljan...

[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 22:08 ] @


Nije za sečenje profila ali može da posluži. Treba u startu obratiti pažnju na rezervne testere kao na broj i oblik zubaca.
[ bakara @ 01.07.2018. 22:11 ] @
Losa je straus marka, to je od tih kineza iz madjarske najjeftinije i najgrdje moguce,ja sam kupio brusilicu i hilti... i to je verovatno najgori hobi alat koji sam ikad kupio.
Brusilica (velika) je izgorela prilikom prve upotrebe, celo kuciste je klimavo. Madjar je popravio i vratio i rekao da vise garancija ne vazi.
Hilti cetkice izgorele, ceka popravku.

Ne preporucujem, pogotovo kad kupujes na daljinu. da mozes da ga uzmes u ruku ne bi ga ni kupio.
I ovaj powtech je los, imam njihov cirkular, sece ukrivo, nosaci cetkica su mu se vec bili istopili posto su od plastike... sta reci

prodji domacim radnjama i vidi sta se nudi einhell i womax su pristojan alat.
http://www.wobyhaus.co.rs/
https://www.alatiimasine.com/p...ine-za-obradu-metala-i-drveta/

[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 22:17 ] @
Citat:
bakara: Losa je straus marka, to je od tih kineza iz madjarske najjeftinije i najgrdje moguce,


Nije baš najbolja ali Bogdan napisa:

Citat:
bogdan.kecmanja to koristim 10h godisnje i ne smeta mi ako mi treba po cuke da izbusim samo da je ravno


[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 22:17 ] @
"Ne preporucujem, pogotovo kad kupujes na daljinu. da mozes da ga uzmes u ruku ne bi ga ni kupio.
I ovaj powtech je los, imam njihov cirkular, sece ukrivo "

To upravo pokušavam da došapnem,
al niko ne fercera :)
[ bakara @ 01.07.2018. 22:33 ] @
Veruj mi ne postoji gore od tih kineza iz madjarske, cak ja iskreno sumnjam da je to uopste iz kine.
Cini mi se da sam taj alat vidjao i na pancevackom buvljaku.


To jednostavno nije klasa robe koja se prodaje po domacim radnjama uz garanciju.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 22:40 ] @
Pančevački buvljak je pun "Šit-a",

Ako tu možeš da kupiš komplet imbusa ili torxsa za 200 din,
to ima da se okruni u prvom pokušaju odvrtanja.

Sve je to jedno ehveliko gohhhhvno, nekvalitetno !
--------------------------------------------------------

Nije to Facom niti Hazet
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 22:59 ] @
a vidi, zato i pitam pre nego kupim :D

ovaj "ger" ili "stona preklopna" ili kako se vec zove def odustajem, pokazao mi jaran kako sece neka njegova makita (sto je 100 klasa iznad ovog smeca iz kine) i to je lose, on mora svaki rez ako mu treba precizno posle da doradjuje obicnom ugaonom iz ruke ... super je brzo ali meni brzina ne pravi razliku tako da je ova tracna testera def bolje resenje .. samo da nadjem neku koja mi je ok ... i koja je za metal posto vidim da su neke samo za drvo .. i da ne kosta previse i ...


a ova stubna straus? ne valja? eihnell je bolji? jaran ima einhell koji izgleda 100% identicno kao ovaj straus i prezadovoljan je .. sad bem li ga .. sto rekoste na daljinu je.. a einhell je tipa 50-100% skuplja ?!
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 23:04 ] @
Sve te mašine treba prvo probati i zatim odlučiti.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 23:06 ] @
Sve zavisi koliko češ da je turiraš dnevno.

Ako mu svakodnevno jedeš dušu, te Hoby varijante NE piju vodu.

Ubrzo će imati prevelikog "Lufta" , a to tebi ne treba.


[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 23:09 ] @
Citat:
zeoN_Rider:Sve te mašine treba prvo probati i zatim odlučiti.

OVO nije tačno !!!

Kupiš Hilti ili Makitu i ne treba ti "Vreme upoznavanja" sa mašinom".

Zeone nisi u pravu, i ne mlataraj iz stana,
ko zna kad si poslednji put držao neki valjan alat u rukama.

Polako sa to plaćanje....
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:13 ] @
Citat:
TRUE RMS:
Sve zavisi koliko češ da je turiraš dnevno.


par sati mesecno

[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:13 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Sve te mašine treba prvo probati i zatim odlučiti.


sta znam, nije da sam nesto u zivotu koristio te masine pa da umem da prepoznam da ne valja
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 23:18 ] @
Citat:
bogdan.kecman: sta znam, nije da sam nesto u zivotu koristio te masine pa da umem da prepoznam da ne valja


Šta znam, kreneš po radionicama pa špijuniraš, raspituješ se i upijaš i pohvale i kritike oko mašina, onda sedneš pa se presbereš.

Citat:
bogdan.kecman: par sati mesecno


Ipak je ovo hobi vremenski domen.
[ TRUE RMS @ 01.07.2018. 23:33 ] @
"Šta znam, kreneš po radionicama pa špijuniraš, raspituješ se i upijaš i pohvale i kritike oko mašina, onda sedneš pa se presbereš."

Bogdane, Zeon odavno nije držao nikakav alat.

Kad bi mu
dao Glinericu u ruke, sam bi sebi izboo oko, od tačnosti !

Bogdane, oslanjaj se Ti na ljude koji svaki dan , ceo dan drže Hiltije i Makite,

--Sve ostalo je Piš-Wasser !
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:33 ] @
pa o tome pricam, da nije hobi znam ja sta bi kupio ali ne vidim svrhu da dam pare za makitu da skuplja prasinu jer realno ja to necu koristiti vise od par h mesecno .. daj boze i toliko da mogu
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 23:38 ] @
Citat:
bogdan.kecman: pa o tome pricam, da nije hobi znam ja sta bi kupio ali ne vidim svrhu da dam pare za makitu da skuplja prasinu jer realno ja to necu koristiti vise od par h mesecno .. daj boze i toliko da mogu


O tome i govorim, ne obaziri se na razna lupetanja oko skupih mašina.
[ bakara @ 01.07.2018. 23:39 ] @
Ma kupi hobi alat, nije on nimalo los, ali to iz madjarske jednostavno ne mogu da precutim da je lose.
To jednostavno nije alat za amatersku upotrebu.
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:41 ] @
@robi, znam ja sta je makita ali vidi matori
- albanska kopija udaraljke bosch radi mi danas ko prvi dan
- einhell busilica radi danas ko prvi dan ima 12 godina
- einhell blanjalica, cirkular, vibro smirgla - ko prvi dan evo 12 godina
- noname tracna smirgla radi ko prvi dan danas ima ~4 godine

etc etc etc ... sto brate mili da uzmem makitu da mi stoji u garazi, da izazivam lopuze da mi urade garazu da se roknem kad mi to ukradu ovako ako odnesu eihnel kupim drugi i teram :D .. a realno to meni ne moze crknem sa mojom frekvencijom koristenja .. ja sam u najbolje vreme pravio tipa jedan printer mesecno a to je ono 20 sipki da se izreze i 20 rupa se izbusi ... nema bre 5 sati sveukupno elektricnog alata da radi (ne racunam srafilicu) ... sad sa dvoje dece daj boze pola od toga da mogu .. ima i eihell da mi traje do penzije, a kad odem u penziju onda cu svejedno negde da odem u pm da kiselim noge u nekom moru ili pored neke vatre na nekoj planini..
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 23:42 ] @
Citat:
bakara: Ma kupi hobi alat, nije on nimalo los, ali to iz madjarske jednostavno ne mogu da precutim da je lose.
To jednostavno nije alat za amatersku upotrebu.


Uh, odosmo predaleko. Nisam upoznat da li je kod nas kao na zapadu moguće iznajmiti mašinu, to bi bio pun pogodak.

Iznajmiš, završiš pos'o i vratiš, milina.
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:42 ] @
ma znam ja da ocu hobi alat, ali sam bas hteo da preskocim te "ultra krseve" posto sam vidjao bas bas ultra krseve kod kineza pa reko da pitam ovde znam da je neko sigurno probao :D .. nista drzim se onda villagera i einhell-a to je isprobano :D
[ zeoN_Rider @ 01.07.2018. 23:48 ] @
Citat:
bogdan.kecman: ma znam ja da ocu hobi alat, ali sam bas hteo da preskocim te "ultra krseve" posto sam vidjao bas bas ultra krseve kod kineza pa reko da pitam ovde znam da je neko sigurno probao :D .. nista drzim se onda villagera i einhell-a to je isprobano :D


Ja sam zbog jednog posla pazario ručni cirkular(KP), odradih ne samo taj nego još XXXX poslova. I dan danas radi da kucnem u drvo i samo sam nabavio još dva lista testere za razne upotrebe. Aluminijum 5mm sečem kao nožem.

Cena cirkulara prava sitnica oko 3500 dinara nov.
[ bogdan.kecman @ 01.07.2018. 23:49 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Iznajmiš, završiš pos'o i vratiš, milina.


tako sam radio u amerikama, pun pogodak, dobijes extra kvalitet makinu za kikiriki, odradis, vratis, jos ima i obuka za koristenje ako oces a ima i ogromne masine u workshopu odes platis na sat koristis tamo, isto ima obuka ako ti treba, ludilo ... ail jbg, ovde to nema ... na kipru sam koristio trule srpske fore, kupim masinu, odradim posao, vratim masinu dobijem pare nazad :D .. (znam znam .. uzas, btw cujem da to ljudi i ovde rade)
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 01:27 ] @
Šalim se ja naravno, mada volim profi alat.

Za kučne potrebe ne mora Makita, Hilti i plavi Bosch.

Ako umeš sa alatom , nečeš da ga spališ,
jer ne "guraš ga kao majmun" do usijanja.

Imao sam prilike da radim sa Einhel stubnim bušilicama,
nije neka snaga, ali nisu bile "razlokane"
pa su uz dobre, oštre burgije odradjivale posao.

Sve se to može, bez silovanja, i bez 8 sati neprestanog rada.
Jasno je i meni da ne mora Makita i Hilti za svaku rupu,
ali alat treba osetiti, ne silovati, i onda će da traje,
makar to bio neki no-name proizvodjač.



[ vladd @ 02.07.2018. 06:39 ] @
Uzeta slicna busilica(nalepljen neki hobi brend) pre desetak godina za prirucnu radionicu, van glavne radionice. Kupljeno u Merkuru.
I to je igracka, koja radi i nije za vise od 2 sata dnevno, i nije za neke ultraprecizne aktivnosti.
Rucka ima lufta, stub treba namazati da ne rdja, lageri zvece, treba da ima sest brzina, dva kaisnika sa po tri dimenzije...
Preporuka je da se ode do neke prodavnice alata i pogleda na licu mesta, bolje nego kupovina iz fotelje.
RAdi ona povremeno i zavrsava posao, malo se prilagodi tehnlogija, dokupi se stega, pa lici na pravu.
[ botr @ 02.07.2018. 07:19 ] @
Straus zaobici u sirokom luku, tezak krs od alata, ne zadovoljava ni minimum potreba, bukvalno da kazes da imas alat. Minimum Einhell ili nesto slicno, bar je takvo moje iskustvo.
[ bakara @ 02.07.2018. 11:39 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
ma znam ja da ocu hobi alat, ali sam bas hteo da preskocim te "ultra krseve" posto sam vidjao bas bas ultra krseve kod kineza pa reko da pitam ovde znam da je neko sigurno probao :D ..

Kad si vec otvorio diskusiju o ultra krsevima... da stavimo i ove na spisak, to je beton liga:

-Powertec
-Rider professional
-Stern (najbolji medju najgorima)
-Straus
-Powtech
[ bogdan.kecman @ 02.07.2018. 11:43 ] @
znaci, gledajuci ovu temu, einhell je najjeftinije sto vredi kupovati za hobi, ovo ispod je sve raspad sistema?

kako bese za einhell? plavi najgori, crveni najbolji, zuti sredina?
[ zeoN_Rider @ 02.07.2018. 11:52 ] @
Citat:
bogdan.kecman

kako bese za einhell? plavi najgori, crveni najbolji, zuti sredina?


Kupi sva tri pa prodaj onaj koji ne valja.
[ botr @ 02.07.2018. 13:25 ] @
Zuti najgori, plavi pa crveni, bar je tako blio ranije.
[ bogdan.kecman @ 02.07.2018. 20:56 ] @
uzeo sam einhell sb401 polovan za sitne pare tako da sam to resio .. za
ger sam resio da necu uzimam imam rucnu brusilicu, 3 coveka su mi rekli
da je preciznije rucnom (samo sporije) koji ce mi onda .. hteo sam
tracnu testeru ali sve sto sam video je iskljucivo za drvo ... tj imaju
neke koje nisu ali to nesto ogromno i vise lici na crnogorca nego na
tracnu tako da... to ako naleti videcemo..
[ zeoN_Rider @ 02.07.2018. 21:10 ] @
Citat:
bogdan.kecman: uzeo sam einhell sb401 polovan za sitne pare tako da sam to resio


Daj sliku da se i mi divimo.
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 22:10 ] @
Citat:
bogdan.kecman: uzeo sam einhell sb401 polovan za sitne pare

Gde ima da se UZME ?

Hoću i ja da uzmem, a da NE platim
[ bakara @ 02.07.2018. 22:23 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
znaci, gledajuci ovu temu, einhell je najjeftinije sto vredi kupovati za hobi, ovo ispod je sve raspad sistema?

Ne bre, ovde pricamo o krs alatu, u radnjama je mnogo kvalitetniji hobi alat jer na njega ide garancija.

Ovaj "krs" alat imas samo preko oglasa i po pijacama da kupis, ja to u radnjama nisam vidjao.
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 22:37 ] @
Bakara,
Ja & Ti, ne idemo po PA buvljaku,

jer tamo nema ništa za nas, samo da znaš :)
[ bogdan.kecman @ 03.07.2018. 10:14 ] @
@robi nisam reko da sam uzeo bez para, reko da sam dao "sitne pare"
(tuzna je prica kako se alat uopste nasao u prodaji ali jbg, mora se
brine o zdravlju)

@zeon, nisam se setio da fotnem, cu napravim danas neku fotkicu :)

@bakara, pa einhell i villager su generalno najkrs koji ima po radnjama
koliko ja znam gore nisam nalazio :)
[ bakara @ 03.07.2018. 21:53 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
@bakara, pa einhell i villager su generalno najkrs koji ima po radnjama
koliko ja znam gore nisam nalazio :)

E onda ti ne znas sta je krs :)

Trebali smo da te pustimo da kupis ono spanje...
[ zeoN_Rider @ 03.07.2018. 21:59 ] @
Ma dok nije Festool nije ništa.
[ TRUE RMS @ 04.07.2018. 00:02 ] @
Citat:
bakara: Trebali smo da te pustimo da kupis ono spanje...

Njemu da damo HILTI i MAKITU,
i tu bi zaglavio burgiju, testeru ili reznu ploću

Bogdanu daj Tastaturu !

Tu će da im se nahhhhebe majke ! Sa programiranjem !

Ali ako mu daš ručni alat____Može kuću da upali



[ bogdan.kecman @ 04.07.2018. 01:43 ] @
@bakara :D :D :D :D :D :D ... ma mislim "nagore po radnjama" ... ta teska sra123 nisam vidjao po radnjama :D ..

@robi ja bogami zaglavio burgiju sa hiltijem, izbusio rupu nekim mojim sra123.. i dosao do nekle i nece dalje, moja burgija 14tka ali sa obicnim futerom i to stanjenim na 12 60cm duzine, i uzmem od jarana hilti, ali njegova hilti 16ka burgija te duzine i krene da busim i zaglavi se burgija i hilti mi za malo slomi lakat drkne me i skine sa merdevina... ne znam kako sam uspeo da se spasem da mi ne slomi ruku i odvali pola face... zaglavila se burgija u rupi od 14ke negde na 30cm dubine... od tada ja vise busilice bez kvacila ne uzimam... bolje albanski bosch sa kvacilom plasticnim nego ultra turbo mega giga hilti bez kvacila..

makite sam trosio samo ovaj sitni rucni alat i da ti pravo kazem nista to meni nije znacajno bolje od 4x jeftinijeg alata .. za moje potrebe cisto bacanje para :(

elem, evo obecah fotke od ovog polovanjaka

[ botr @ 04.07.2018. 07:15 ] @
Ovaj Einhell je malo ozbiljnija stvar. Moguce da je Made in Germany, da nije kinesko djubre.
[ zeoN_Rider @ 04.07.2018. 07:16 ] @
Dobro izgleda, u zdravlju da je trošiš.

[Ovu poruku je menjao zeoN_Rider dana 04.07.2018. u 08:28 GMT+1]
[ bakara @ 04.07.2018. 13:24 ] @
Taj einhel je off topic za ovu temu
[ DSL @ 04.07.2018. 13:55 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
posto su mi se izdesavale neke gluposti (za pocetak auto ne moze da stane u j$#!@%^ garazu) garaza ce ipak da bude opremljena kao prljava radionica a ne kao garaza, na srecu i na zalost


Kupi Smarta ForTwo. Taman da ti stanes u njega, a on u garazu. Jos i ostane mesta za Einhell.
[ bogdan.kecman @ 05.07.2018. 02:20 ] @
@bakara, mislis da je dobar? dobio sam ga za kikiriki mada nije nesto
skup ni nov

@dsl, ja ne vozim, zeni sam kupio auto koji je za nas cetvoro + stvari
taman, koji joj je siguran i udoban.. sebi sam kupio elektricno biciklo
e-prime i mogu ti kazem da sam presrecan ... tako da garaza def. nije
prazna :D
[ SlobaBgd @ 27.09.2018. 14:09 ] @
Vidim da sukod nas u ponudi i bušilice "impact drill", udarne bušilice, nešto između onih kućnih vibracionih za bušenje u ciglu i čekić-bušilica klase Hiltija i Makite. Ovde je primer kako te bušilice izgledaju, a ovde je princip rada impact drive mehanizma.



Da li je neko imao iskustva sa takvim bušilicama? Domaći prodavci imaju nekoliko modela impact drill bušilica različitog cenovnog ranga, ovde su najjeftiniji modeli:
https://www.winwin.rs/alati-i-...-fdv-2005-e-650-w-6811270.html
https://www.winwin.rs/alati-i-...bid-650-1-4259880-1192988.html
https://www.winwin.rs/alati-i-...-id-650-e-4258682-4764221.html

Da napomenem, impact drive mehanizam je prvenstveno namenjen za uvrtanje i odvrtanje šrafova, ali može da se koristi i pri bušenju cigle ili betona. Za drvo, plastiku i metal, isključujemo impact drive funkciju pomoću prekidača.

Kako su se takve bušilice pokazale pri bušenju drveta, metala, plastike? Takođe, kako vidim u promotivnim video klipovima ali i u nezavisnim recenzijama, sasvim solidno buše beton, za razliku od vibracionih kućnih bušilica koje se izbore sa ciglom ali sa betonom ne uspevaju.

Da li je isplativo kupiti ovakvu bušilicu za kućne potrebe (nekoliko puta godišnje izbušiti rupu u zidu od betona ili cigle i nešto češće bušiti rupe u drvetu, univeru i šperu, retko u metalnim komadima)? Koliko je bučna takva bušilica, koliko se greje? Koliko je kod ovakvih bušilica presudna snaga?

[ zeoN_Rider @ 27.09.2018. 14:14 ] @
Citat:
SlobaBgd

Da li je isplativo kupiti ovakvu bušilicu za kućne potrebe...................................?


Ne.
[ SlobaBgd @ 27.09.2018. 14:26 ] @
Ako može malo elaboracije, bilo bi dobro. Ovako decidno "ne" (ili "da"), bez ikakvog objašnjenja, ne pomaže mnogo.
[ zeoN_Rider @ 27.09.2018. 14:33 ] @
Pogledati cene kvalitetnijeg alata i sve će biti jasnije, pogotovo za kućne poslove.
[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 15:52 ] @
beton moras da mrvis, znaci mora ga udaris ceono, to dal ce da vrti ovako ili onako je nebitno, te impakt busilice za betom samo i sam put burgije vuku preko ovakvog "zuba" a to rade realno i obicne male vibracione ..

za beton za "kucu" kupis kopiju bosh-a pravu pneumatsku i sluzi za po kuci godinama (za profi ce se raspadne brzo posto neki delovi koji su na originalu metalni ovde su plasticni)
[ ademare @ 27.09.2018. 18:27 ] @
Ja imam Einhell , Kineski , kopija Hiltia i slicnih . To ulazi u naljuci beton , kao u stiropor . Ove sa linka ne verujem da mogu da se mere sa njima , ni po jednom kriterijumu .

Evo slicna ovoj .

https://www.winwin.rs/alati-i-...-0805-800w-046495-6815508.html

Kupis takvu i miran si za kucnu upotrebu .
[ scoolptor @ 27.09.2018. 19:13 ] @
Koliko cesto treba da obijas beton kuci?
Za takve prilike vise volim da pozajmim alat od prijatelja, nego da mi stoji 99,999% vremena na polici.
[ zeoN_Rider @ 27.09.2018. 19:28 ] @
Upravo nešto slično sam i Ja kaz'o.
[ SlobaBgd @ 27.09.2018. 19:41 ] @
Ne bih da kupujem jednu čekić bušilicu za beton, i da mi mesecima stoji na polici i da čeka priliku da je upotrebim, i drugu za bušenje drveta, metala, plastike. Treba mi jedna bušilica koja može da probuši pet rupa u betonu svakih šest meseci i rupe u drvetu i metalu kada se ukaže prilika, dva tri puta mesečno po pola sata rada. Ne verujem da bih ovom ili sličnom koju je pokazao ademare mogao da baratam jednom rukom dok bušim rupe za drvene tiplove na stranici kuhinjskog elementa koji sklapam.

Da ponovim pitanje: da li je neko imao iskustva sa takvim bušilicama? Znam i ja šta je dobar i kvalitetan alat, ali ovo je tema gde diskutujemo o jeftinim i ne baš vrhunskim alatima, pa me interesuje kako su se impact drill bušilice pokazale u praksi. Čitamo ovde da su se neki iznenadili dugotrajnošću i pouzdanošću alata koji su bili jeftini i "obeleženi" kao loš izbor, reko' možda je neko probao da radi sa ipact drill alatom.
[ zeoN_Rider @ 27.09.2018. 19:53 ] @
Odlično su se pokazale uz umereno korišćenje i ne bacanje.
[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 19:55 ] @
ja sam probao 5 takvih i poklonio ih dalje, kad su mi trebale za beton
nisu radile, na kraju sam za 50eur kupio onu kopiju bosch-a i stoji mi
na polici i 3x godisnje je upalim i izbusim rupe u betonu i zadovoljan
sam ..jeftinije nego vreme koje sam izgubio sa onih 5 proba (sva sreca
14 dana fore da ih vratis u prodavnicu ako ti se ne svidja kad kupis
preko neta)
[ scoolptor @ 27.09.2018. 19:58 ] @
Da ne otvaram novu temu, da li je ovaj alat komicnog izgleda
funkcionalan i dugotrajan https://www.superalati.rs/user.../66_3567_143575_1_0_0/item.jsp
Odnosno, da li postoji bolja alternativa za polu hobi polu profesionalni alat za automatsko skidanje izolacije sa jednozicnih provodnika.
[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 20:03 ] @
kakve te zice zanimaju, ona naaaaajjeftinija klesta crvena sa buvljaka rade skroz super posao za sve deblje od 1mm, ne verujem da ova rade ista losije (samo su skuplja)

inace meni ova recimo rade vrhunski https://www.aliexpress.com/ite...-Pliers-Tools/32831133754.html

a ono, can't beat the price :D
[ scoolptor @ 27.09.2018. 20:04 ] @
Imam jedna takva, ali izgleda da su defektna.

Sto se onih prvih tice, cena nije problem ako ce investicija trajati vise godina.
[ scoolptor @ 27.09.2018. 20:12 ] @
Sada me trenutno zanimaju zice 1,5mm2, 2,5mm2 i 4mm2, pune i licnaste, sa PVC izolacijom.
Kada malo bolje razmislim, mozda je ovo bolje resenje. Nisu automatska, ali su jeftinija i izgledaju robiustnije
https://www.superalati.rs/user.../66_3567_194696_1_0_0/item.jsp
[ SG kamikaza @ 27.09.2018. 20:20 ] @
Ta druga hoce da nacnu pun presek zicu koja posle moze da pukne.
Ona pistolj varijanta, imam ta uniorova, traju vec 7-8 godina. Prezivela su sve od 0.75-6 kvadrata sto je doslo pod njih, pp i licnu.
[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 20:20 ] @
ja uzo jedna sa alija i wow radila do jaja, dao burazu narucio sebi
druga, dosla isto rade do jaja, prilicno sam prijatno iznenadjen
(obzirom da razna neka druga klesta, npr za hilzne, koja sam narucivao
nisu ni za .!. ) .. a ona najjeftinija ova dole 3 komada na slici

https://www.kupujemprodajem.co...glas.htm?filter_id&5095556

https://www.kupujemprodajem.co...7_5b8d300ce7c400-630733865.jpg

uzeta na buvljaku ono za 1000din ili tako nesto pre xyz godina ... meni
to i dan danas radi za sve zice za elektriku, ne rade za elektroniku ali
sve sto ide u steker, sijalicu i slicno to sve radi 1/1 znaci 1mm2 i
vece ... izgledaju ko da ce se raspadnu, kriva, skripava .. a skidaju
izolaciju :D

nije skupo ni u lokalu :D
https://www.kupujemprodajem.co...-blankerice-47218090-oglas.htm

ja volim ovakva da koristim kad radim duze sa istim zicama alki imam
neka kvalitetna stara sto godina ne znam kakvi su kinezi

https://www.kupujemprodajem.co...8-1BI-Unior-66822161-oglas.htm
[ scoolptor @ 27.09.2018. 20:21 ] @
Sold. Uzimam Unior "pistolj". Hvala.

Bogdan, hvala za info.
[ scoolptor @ 27.09.2018. 22:20 ] @
Ipak sam se odlucio za ovaj alat

Jokari noz imam, ali ovo cudo moze da blankuje visezilne kablove duboko u dozni, moze da blankuje zicane provodnike koji me interesuju, i pride moze da blankuje LAN kablove, Coax kablove, itd.
[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 22:23 ] @
e taj sam gledo 5-6 puta da kupim ali mi bilo nesto skupo (60-70eur) sve reko nacicu ga na ali/blej za manje pa cu onda :D
[ scoolptor @ 27.09.2018. 22:33 ] @
35eur na KP
[ bakara @ 27.09.2018. 22:34 ] @
Pa sve to lepo deluje dok je novo i ti nozici ostri, a kad se istupi...kako ce onda da blankira kablove.?

Citat:
Ne bih da kupujem jednu čekić bušilicu za beton, i da mi mesecima stoji na polici i da čeka priliku da je upotrebim, i drugu za bušenje drveta, metala, plastike. Treba mi jedna bušilica koja može da probuši pet rupa u betonu svakih šest meseci i rupe u drvetu i metalu kada se ukaže prilika, dva tri puta mesečno po pola sata rada. Ne verujem da bih ovom ili sličnom koju je pokazao ademare mogao da baratam jednom rukom dok bušim rupe za drvene tiplove na stranici kuhinjskog elementa koji sklapam.

Nisu te busilice za busenje betona, za ciglu i obican zid mogu za beton su slabe, ali vec za 1000din vise vidim da imas busilice koje vec mogu da buse beton, ali one vec nemaju brzostezajucu plasticnu glavu i nisu tako lagane i zgodne za srafljenje.

ja dosta radim sa drvetom a retko imam potrebu da bsim beton, pa sam to resio na jednostavan nacin.
kupio sam elektricnu srafilicu koju cesto koristim za busenja i srafljenja najjeftiniju pneumatsku busilicu i time pokrio sve moje potrebe.
[ scoolptor @ 27.09.2018. 22:37 ] @
Nozici seku PVC izolaciju, a ne metal. Nece otupiti tako brzo.
Sama mogucnost da mogu da blankujem kablove duboko u dozni, gde Jokari noz (no 10) nije upotrebljiv mi dosta znaci, jer bi se inace mucio da to odradim prirucnim alatima.
Jokari noz no 12 je slican alat, sa manje funkcija, ali ga kod nas, koliko vidim, niko ne prodaje, a ne ceka mi se mesec dana.

Eto ti Bogdane, Jokari no 12 za 15eur + shipping.

[ bogdan.kecman @ 27.09.2018. 22:56 ] @
JOKARI Universal Entmantler Abmantler No.12 Orig. NEU Item# 250526300393
total sa ship. 18.8E
Estimated delivery: Oct 5 – 13

fala, bas da vidimo kako ce se pokazati
[ test1234 @ 27.09.2018. 23:02 ] @
Kvalitetne burgije vrede skoro isto kao i dobar pneumatski čekić. Svojevremeno sam naučio da oštrim burgije za beton, nećete verovati koliko je bitno da se bar malo vidije liznu sa obe strane pod istim uglom sa kvalitetnim kamenom pre svakog bušenja, ide kao u sir.
[ scoolptor @ 28.09.2018. 00:03 ] @
Uzeo sam pride i



Izgleda pristojnije od Uniora, a duplo jeftiniji.
[ ademare @ 28.09.2018. 01:23 ] @
Evo , ovo je Kineska verzija , onog alata

Kosta 0.39 $ , a kad se istupi , bacis pa kupis drugi

Prvi link je demonstracija , ima lepe slike , drugi za kupovinu

https://www.aliexpress.com/ite...3fac8ae2&priceBeautifyAB=0

https://www.aliexpress.com/ite...5af3870a&priceBeautifyAB=0
[ scoolptor @ 28.09.2018. 06:25 ] @
Vec imam.
Namena tog alata je nesto drugo - krimpovanje Krone kompatibilnih regleta.
Naravno, za ozbiljniji rad je potreban bolji alat.
[ Java Beograd @ 28.09.2018. 08:43 ] @
Citat:
SlobaBgd Ne bih da kupujem jednu čekić bušilicu za beton, i da mi mesecima stoji na polici i da čeka priliku da je upotrebim, i drugu za bušenje drveta, metala, plastike.

Ovde vidim jedini problem u prostoru (prostoriji) za čuvanje alata.
Pošto ja nemam tih problema (imam pristojnu "radionicu") upravo kupujem (HVALA KINEZIMA !!!) poseban alat za svaku priliku
- Pneumatska bušilica
- Obična, tj. vibraciona
- Šrafilica
- Brusilica
- Kekserica
- ....

Sve po 20€ - 30€ - 40€, amaterska upotreba, i sve mi traje godinama !

Ali, pri tome, koliko god da je jeftin alat, ipak je specijalizovan. Definitivno ćeš bolje i lakše da probušiš beton kineskom pneumatskom ("hilti") nego BOSCH ili Makita vibracionom.
[ zeoN_Rider @ 28.09.2018. 08:55 ] @
Citat:
ademare
Kosta 0.39 $ , a kad se istupi , bacis pa kupis drugi ;)


Onda je bolje da se u startu pazare dva komada.
[ SASA M. @ 28.09.2018. 09:17 ] @
vesic ;0

[ scoolptor @ 28.09.2018. 09:26 ] @
Drago mi je da je decko nesto naucio, i nabavio klesta za krimpovanje.
Slucajno sam gledao njegov video u kome lemi stopice na ozicenju bojlera.
[ zeoN_Rider @ 28.09.2018. 09:39 ] @
Jel to onaj što je ofarbao kosu ko .....................?
[ SASA M. @ 28.09.2018. 10:44 ] @
taj, a razlog je jer je izgubio neku opkladu, pogledam povremeno poneki njegov klip, za sada jedan on nenametljivih yt-ubera.
[ zeoN_Rider @ 28.09.2018. 11:05 ] @
Ma dečko je teletabis parekselans, pazario monitor od 42" a živi u lući od blata. Razumem Ja njega, živi u nekoj selendri pa mora da se pokaže.
[ SASA M. @ 28.09.2018. 11:29 ] @
ne slazem se sa tim zakljuckom, ali ok tvoj utisak je takav.
inace, sad sam pogledao to oko tog monitora, kaze da je prodao stari i da planira da izbaci tv iz sobe, tako da ce mu ovaj zameniti i tv i monitor.
[ zeoN_Rider @ 28.09.2018. 12:01 ] @
Bolje da naravi novu kuću kakva treba da bude.
[ ademare @ 28.09.2018. 13:45 ] @
Citat:
scoolptor:
Vec imam.
Namena tog alata je nesto drugo - krimpovanje Krone kompatibilnih regleta.
Naravno, za ozbiljniji rad je potreban bolji alat.


Pa jesi li krimpovao mrezne kablove sa ovim ?

Ja naravno nisam , ali jesam skidao izolaciju , sa kablova , prirucno , stavis ovo u dzep , kada ne vuces nikakav tezak alat .

Kinezi su vrlo da kazem , na fin nacin , Mastoviti , ljudi , ili onako po naski ogromni Lazovi

Evo jedan zanimljiv primer sta obecavaju sta moze da uradi , i cemu sve sluzi ovo S...nje

https://www.aliexpress.com/ite...6a4ec761&priceBeautifyAB=0

Ovo u Kineskim Laznim reklamama ima 20 funkcija i zamenjuje 20 alata
[ scoolptor @ 28.09.2018. 16:18 ] @
Nisam. Kupio sam tu igracku, ali je nisam nikada koristio.
[ scoolptor @ 28.09.2018. 20:57 ] @
Porucio sam dva seta bitova,
standardni: http://www.prodavnicaalata.rs/...izvod/set-bitova-132-raxx/7600
i micro: https://www.amazon.co.uk/wolfc...d-Micro-32-Piece/dp/B004H4ZB0E
Ukupno 3 banke.
Jel ima neko iskustva sa ovim setovima nastavaka? Nadam se da nisu od loseg materijala.
Za prvi kaze S2 alatni celik.
[ ademare @ 28.09.2018. 23:15 ] @
Ja imam tonu ovih micro , ove prve nemam i nisam koristio .

Sad nemoj misliti da te nesto zezam , ali kada sam pogledao uvecane slike , nipocemu se sami bitovi ne razlikuju od onih sto sam nakupovao kod lokalnog Kineza . U sustini to i nije lose , jer su ovi odlicni . Za godine koriscenja , naravno da nisam koristio svih 32 razlicita , vec najcesce 5-6 max . Ostali nije lose , mozda nekada zatrebaju .

Znaci za godine koriscenja , nisam upropastio ni jedan , jedini, a ima , 10 -15 kutija . Mislio sam da su losi , pa da kupim zalihu , jer su bili dzabalesku .

Druga stvar je da mi se u ovom kompletu ne svidja drska . Takodje ovaj metalni nastavak , u koji idu bitovi , koliko moze da bude koristan , toliko moze i da smeta kod nekih uredjaja . Jer je previse dugacak, sto nekada nije dobro , na primer za otvaranje Macbookova , treba sto kraci da bi se postigao prav ugao .

U svakom slucaju posto su standardnih dimenzija , mozes da iskoristis i neku drsku od Kineza . Najbolje su se pokazale one deblje jer je nekada potrebno preneti vecu silu na sraf , koju tanka drska ne moze .

Inace sa njima otvaram godinama, mobilne, laptopove i sve ostalo sto ima sitne srafove i zahteva precizan rad .

Ali kad ljudi zeznu sraf , jer nemaju bar ovakav alat , tu nema pomoci .
[ zeoN_Rider @ 28.09.2018. 23:24 ] @
Mislim da proizvođači trljaju ruke sa prodajim tih kompleta jer sam siguran da 80% bitova neće biti upotrebljeno mada tako na gomili samo lepo izgledaju. K'o ikebana.
[ vucko47 @ 29.09.2018. 00:04 ] @
Nesto slicno se dobijalo kao poklon ranije kad kupis malo 'skuplju' makitu. Kutija sa morem bitova i nekakvim
nezgrapnim el. srafcigerom . Ono jes da kad se otvori milina za gledati i to je i jedina namena svega toga.
Odes lepo u prvu gvozdjaru i kupis saku bitova koje ces sigurno koristiti i miran.
[ scoolptor @ 29.09.2018. 04:57 ] @
Citat:
ademare:
Druga stvar je da mi se u ovom kompletu ne svidja drska . Takodje ovaj metalni nastavak , u koji idu bitovi , koliko moze da bude koristan , toliko moze i da smeta kod nekih uredjaja . Jer je previse dugacak, sto nekada nije dobro , na primer za otvaranje Macbookova , treba sto kraci da bi se postigao prav ugao .

Da, ovaj standardni ima losu drsku, odnosno nema je, jer je prilozena magnetna predvidjena za montazu u 1/4" drsku/automatski odvijac. To sam previdio. Imam neke 1/4" drske od pre.

Sto se tice ovog micro, taj metalni nastavak se uvlaci, odnosno, moze da mu se skrati duzina, tako da i nije toliko los.
https://youtu.be/QIycLrnwG7c?t=63
Bitovi su sirine 4mm.
[ scoolptor @ 29.09.2018. 10:35 ] @
Sve je stiglo.
I blankerice i setovi bitova.
Zadovoljan sam funkcionalnoscu i kvalitetom.
[ zeoN_Rider @ 29.09.2018. 12:26 ] @
Uh, dobro je. Sad' u nove radne pobede.
[ bakara @ 29.09.2018. 14:08 ] @
Ti setovi bitova stvarno ne sluze nicemu, a i pola se pogubi zato sto su kutije lose.
Najbolje kupiti dobar drzac bitova i na komad kupiti ono sto koristis, a onop sto "mislis da ce ti trebati", nece ti nikada ni trebati

Citat:
ademare:
Evo jedan zanimljiv primer sta obecavaju sta moze da uradi , i cemu sve sluzi ovo S...nje

https://www.aliexpress.com/ite...6a4ec761&priceBeautifyAB=0

Ovo u Kineskim Laznim reklamama ima 20 funkcija i zamenjuje 20 alata


ovo mi se zapravo svidelo, ne kao alat vec kao zgodan i originalan privezak za kljuceve.

jel ima jos nesto na ovu foru da ne trazim?
(mislim na funkciju kao privezak)
[ zeoN_Rider @ 29.09.2018. 14:16 ] @
Citat:
bakara
Najbolje kupiti dobar drzac bitova i na komad kupiti ono sto koristis, a onop sto "mislis da ce ti trebati", nece ti nikada ni trebati :)
)


O tome i Ja pričam/drvim, a platiš i onda ako se ne pogube skupljaju prašinu. Na primer ko još koristi bitove za zavrtnjeve sa ravnim usekom tj. najobičnije prastare zavrtnjeve. Ono radi se po neki put ali mogu da se kladim da se tada koriste već komletni odvijači/ ravni.
[ scoolptor @ 29.09.2018. 14:23 ] @
Kutije su zakon, a nista se ne izgubi ako se cuva.
Pri tom je cena vrlo povoljna.
Bolje je kupiti set bitova od 1500 dinara, jer ce ti trebati jednom nedeljno,
nego pneumatsku busilicu za 20000 dinara koju ces koristiti svake prestupne godine.
[ zeoN_Rider @ 29.09.2018. 14:41 ] @
Ih pa ima i praznika nisu valjda samo prestupne godine bitne.
[ ademare @ 29.09.2018. 17:18 ] @
Citat:
bakara:

ovo mi se zapravo svidelo, ne kao alat vec kao zgodan i originalan privezak za kljuceve.

jel ima jos nesto na ovu foru da ne trazim?
(mislim na funkciju kao privezak)


Super , sto si uspeo da nadjes , i 21 . primenu i to jedinu korisnu . Nadmasio si i Kineze , oni stali kod 20

Ako nadjem nesto , javljam .
[ goran_68 @ 29.09.2018. 21:27 ] @
Citat:


Evo jedan zanimljiv primer sta obecavaju sta moze da uradi , i cemu sve sluzi ovo S...nje ;)

https://www.aliexpress.com/ite...6a4ec761&priceBeautifyAB=0

Ovo u Kineskim Laznim reklamama ima 20 funkcija i zamenjuje 20 alata :D


Meni najviše liči na unapređeni mini šuriken
[ Java Beograd @ 30.09.2018. 16:24 ] @
E, ako je šuriken, onda kupujem i ja !
[ zeoN_Rider @ 30.09.2018. 19:09 ] @
Ja boga mi ne, imam ga već.