[ grejanje @ 12.07.2018. 18:46 ] @
Posle cuvenog Slavoljuba (-5), pa Vasilija(-10), novi lider je veceras postao Bora sa -11 !!

https://www.youtube.com/watch?v=lKcjVu4xnXk
[ zeoN_Rider @ 12.07.2018. 19:00 ] @
Auuuuuuu, koji mentol.
[ Bik Koji Sedi @ 12.07.2018. 19:07 ] @
Nije lepo rugati se Bori. Godine, trema, reflektori, kamere... sve to učini svoje.

Treba se rugati ljudima koji organizuju ovaj kviz, jer je njihov zadatak da prepoznaju i pozovu kandidate koji imaju takmičarski kapacitet.
[ Bradzorf012 @ 12.07.2018. 19:22 ] @
Da se prijavim, sigurno obaram rekord. Znam samo da bo trajao dugo dugo.
[ Grada22 @ 12.07.2018. 19:32 ] @
Citat:
Bik Koji Sedi:
Nije lepo rugati se Bori. Godine, trema, reflektori, kamere...


Hiljade ljudi njegovih godina, sa vise znanja od njega, se ne prijavljuju da se ne bi brukali.
Ko ga je terao da se prijavi kad ni pravila igre ne zna? A omiljena igra mu je "ko zna-zna" gde je prosao sa -15!
Slazem se da su Organizatori kviza skroz omanuli. Ni ne testiraju ljude vec ih pustaju u studio kako ko dodje..
Placam pretplatu i ne zelim da gledam ovako nesto.
[ ademare @ 12.07.2018. 20:05 ] @
Bora gleda ovaj kviz decenijama . Tako kaze i treba mu verovati !

On i slicni su uglavnom i publika ovog nazovimo ga kviza . Oni koji cekaju dnevnik drzavni u pola 8 i one koje cekaju da pocnu Turske serije na Pinku , bas negde posle ovog " kviza " . Znaci vecinom penzioneri i penzionerke .

Po piplmetrima ovo je najgledaniji kviz itd , pa naravno jer su tada penzioneri jos budni , oko 9 idu na spavanje

Ova budalastina nema nikakve veze sa pravim "kvizovima " kakvi postoje u normalnim drzavama , jer glavni stos koji privlaci publiku , normalnu , osim samih pitanja , su nagrade !

U ovom "kvizu " sta su nagrade ? Ko je normalan da se takmici sa likovima kao Bora , pa da posle 2-3 pobede dobije Knjigu ?! Oni finalisti posle 15-tak emisija tek i dobiju nesto malo vrednije , ali sve je to sica , Sirotinjska emisija .

Uz bedne Nagrade, prijavljuju se i ljudi sa Bednim znanjem, bez obzira da li pobedjuju ili gube . To je nasa tuzna realnost RTS .

Cak i onaj Licencni kviz Potera , ima Sirotinjske nagrade, kao da je onima u RTS-u cilj da niko nista ne zaradi , da njima vise ostane !

Zato su takmicari takvi , u skladu sa visinom nagrada .
[ Windows2 @ 13.07.2018. 00:48 ] @
Meni je muka od jurnjave za parama i od nametanja bezglavog jurcanja za parama kao smisla zivota na svakom koraku i sa svih strana. Pa jos treba da sednem i da gledam ljude na ekranima kako se i tamo glodju zbog para. Sta fali slagalici? Gde to pise da svaki kviz mora da bude sa super vrednim nagradama inace ne zasluzuje da se tako zove? Jel donesen neki pravilnik ili zakon koji i tu oblast regulise. Ono ako mora u svemu da budemo kao "u svim normalnim drzavama" pa da se i to haoticno i primitivno stanje u kvizu slagalica resi tako da bude po evropskom standardu. Mozda da se uvede ono propadanje u rupu za netacan odgovor. Ili elektrosokovi.
Jel bas sve mora da bude zbog mnogo para inace je besmisleno? Kao oni tamo ljudski zamorcici u rijalitijima sto se kolju za cek od 100000 eura ili koliko vec. Pa na kraju kao grandiozno finale pobedniku donesu ogroman cek na binu veci od njega. I ta ceketina se simbolicki namece kao nesto za cim treba grabiti celoga zivota.
[ TRUE RMS @ 13.07.2018. 00:54 ] @
Ma, idiotizam TOTALNI !
[ kaćunčica @ 13.07.2018. 04:53 ] @
Citat:
ademare:
Bora gleda ovaj kviz decenijama ... ... u skladu sa visinom nagrada .



Šteta što više nema negativnih ocena!

Uzgred: reč, znak interpunkcije, razmak. Pre svake tačke ili zareza imaš razmak viška.
[ ademare @ 13.07.2018. 11:53 ] @
Jos jedan Gramaticar ?

Obozavam ljude koji od argumenata imaju samo Gramatiku .

Sve ostalo im je prazno .

Uzivajte u Bori i kompaniji . Samo pazi da ti Elif ne pocne
[ SlobaBgd @ 13.07.2018. 12:18 ] @
A ja obožavam ljude koji nemaju ni argumente niti znaju gramatiku.
Ali zato poznaju turske serije i u koje vreme se koja prikazuje.
[ ademare @ 13.07.2018. 14:49 ] @
Stvarno je ovaj forum dotakao dno jada !

Verovatrno zahvaljujuci meni i mojoj losoj Gramatici
[ kaćunčica @ 13.07.2018. 15:03 ] @
Citat:
ademare: Stvarno je ovaj forum dotakao dno jada !

Iz previse postova izbija samo Mrznja i Zloba .

Moze li neko da napise post , a da oni koji se ne slazu sa tim iznesu neki kontra argument , bilo kakav , a da se ne radi o Gramatici i Mrznji ?


O gramatici je bilo UZGRED.

O mržnji i zlobi priča neko, ko za najgledaniji kviz kaže da je budalaština koja privlači nenormalnu publiku, a glavni argument protiv kviza su nagrade u vidu knjiga. Ne gledam TV skoro uopšte, pa ni Slagalicu, igram igricu Slagalica na fejsbuku, ali znam da se taj kviz gleda između ostalog zato što je većina igara na nivou prosečnog gledaoca. Prosečni gledalac ne može sasvim da uživa u nečijoj obrazovanosti/informisanosti/prepametnosti, ako baš ni malo ne može da se poistoveti i da dobaci do odgovora na pitanja, pa makar koliko para da će uzeti uspešan takmičar.
U Slagalici gubitnici dobijaju utešne nagrade - knjige, a nekoliko prvoplasiranih dobijaju baš lepe nagrade.
Slažem se da verovatno veći deo publike čine penzioneri i domaćice, kao uostalom i TV publike uopšte. Mlađi pogledaju na netu ili unazad nešto što ih zanima, prate sport, a za informisanje i filmove imaju druge medije.

A ovakvi pogubi, kao ovaj rekorder su ipak retki da bi srozali ceo kviz.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 15:33 ] @
Kacuncica:"O mržnji i zlobi priča neko, ko za najgledaniji kviz kaže da je budalaština koja privlači nenormalnu publiku, a glavni argument protiv kviza su nagrade u vidu knjiga. Ne gledam TV skoro uopšte, pa ni Slagalicu, igram igricu Slagalica na fejsbuku, ali znam da se taj kviz gleda između ostalog zato što je većina igara na nivou prosečnog gledaoca"

Drugim recima za ljude sa niskim iq-om ;)
I sta je tu on rekao netacno? Pa rezimski mediji su *prilagodjeni* prosecnom botovskom nivou ;)


[ ademare @ 13.07.2018. 16:35 ] @
Citat:
kaćunčica:

O gramatici je bilo UZGRED.

O mržnji i zlobi priča neko, ko za najgledaniji kviz kaže da je budalaština koja privlači nenormalnu publiku, a glavni argument protiv kviza su nagrade u vidu knjiga. Ne gledam TV skoro uopšte, pa ni Slagalicu, igram igricu Slagalica na fejsbuku, ali znam da se taj kviz gleda između ostalog zato što je većina igara na nivou prosečnog gledaoca. Prosečni gledalac ne može sasvim da uživa u nečijoj obrazovanosti/informisanosti/prepametnosti, ako baš ni malo ne može da se poistoveti i da dobaci do odgovora na pitanja, pa makar koliko para da će uzeti uspešan takmičar.
U Slagalici gubitnici dobijaju utešne nagrade - knjige, a nekoliko prvoplasiranih dobijaju baš lepe nagrade.
Slažem se da verovatno veći deo publike čine penzioneri i domaćice, kao uostalom i TV publike uopšte. Mlađi pogledaju na netu ili unazad nešto što ih zanima, prate sport, a za informisanje i filmove imaju druge medije.

A ovakvi pogubi, kao ovaj rekorder su ipak retki da bi srozali ceo kviz.



Postoji Ogromna razlika izmedju onoga sto sam ja napisao i onoga sto ti Pises !

U mojim postovima nema , Mrznje ni zlobe, neka ajde neka ih ti tako dozivljavas , to je tvoje pravo , u svakom slucaju u mom postu je negativna kritika na racun RTS-a .

U tvom i Slobinom postu je izrazena Mrznja i Zloba prema meni Licno , ja to tako vidim , mozda i nije bila namera ali je tako , sto je ogromna razlika .

Sa jedne strane post kritike RTS-a , sa druge uperena protiv Licnosti koja kritikuje RTS ?

[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 16:45 ] @
ajde de Sloba on je mr Ad Hominem, ali kacuncica tako ;p
[ kaćunčica @ 13.07.2018. 16:48 ] @
@Ademare
'Ajd sad lepo mi markiraj u celom citiranom postu moje reči zlobe i mržnje! Pričala sam samo o kvizu, o prosečnom gledaocu, kom je zabavno da pronalazi reči od datih slova ili kombinuje brojeve i osnovne operacije... Koga ja tu mrzim? RTS, aktuelnu politiku, zaglupljivanje masa i sl. ni u kom slučaju ne branim.

U prethodnom postu sam rekla da bih dala negativan glas za tvoj iskazani stav, prilično materijalistički i potcenjivački prema gledaocima pomenutog kviza i skrenula pažnju na način kucanja koji mi bode oči. Neslaganje ne znači mržnju.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 16:49 ] @
Ne zaboravi da ti stariji ljudi koji krpe kraj sa krajem su oni koji takodje citaju informer ;)

eidt: ovo je bilo upuceno Jovi.
[ jovajovic100 @ 13.07.2018. 16:59 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Ne zaboravi da ti stariji ljudi koji krpe kraj sa krajem su oni koji takodje citaju informer ;)

eidt: ovo je bilo upuceno Jovi.


Ja stvarno ne znam šta je to informer .
[ Count Zero @ 13.07.2018. 17:00 ] @
Sve mi dirajte, TV Slagalicu mi ne dirajte >:/
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 17:02 ] @
Ja znam, citaju ga i moj tast i moj otac a vdim i ko kupuje na trafici;(

edit:
ovo je upuceno Jovi, takodje.
[ nkrgovic @ 13.07.2018. 17:40 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Drugim recima za ljude sa niskim iq-om ;)
I sta je tu on rekao netacno? Pa rezimski mediji su *prilagodjeni* prosecnom botovskom nivou ;)

Ne slazem se. Uopste, bar ne za ovaj kviz.

Jeste, prilagodjen je prosecnom gledaocu sa prosecnim IQ-om. Ne, nije prilagodjen botovima, nije ovo uta stampa, pitanja su OK, igre su OK, nije za tebe, nije ni za mene, ali je za siroko gledaliste. To je javni servis, on TREBA da bude takav.

Ajde razmisli kako izgleda PROSECAN IQ. Ne nizak, prosecan. Pa onda shvati da je kod populacije prosek isto sto i median, tj. da je 50% populacije ispodprosecno inteligentno. A da svi placaju porez i da je javni servis za sve.

Slagalica ima OK tematiku. Nema politike, nisu igre glupe, nisu ni pitanja preglupa. Malo su opsta informisanost, ali sta je tu je. Nista lose.

Ja znam da si ti daleko iznad proseka, ali probaj da razmislis malo na sta lici prosek, a na sta populacija u celini, pa onda razmisli sta si rekao. Nije to "botovski" nivo, botovi ne gledaju slagalicu.
[ Windows2 @ 13.07.2018. 17:50 ] @
Evo ga sad, hocemo penzioneri vs. mlada generacija. A ko konzumira velikog brata farmu i slicno i ko salje onolike sms poruke? Penzioneri? Ne verujem. Ko puni hale na koncertima raznih "multimedijalnih" licnosti o cijoj "muzici" i ukupnom nastupu ovde ne bih trosio reci. Opet ne vidim da su to penzioneri.
[ zeoN_Rider @ 13.07.2018. 18:01 ] @
Penzoneri su na "Kališ Openu".
[ Shadowed @ 13.07.2018. 18:02 ] @
Citat:
nkrgovic:Ajde razmisli kako izgleda PROSECAN IQ. Ne nizak, prosecan. Pa onda shvati da je kod populacije prosek isto sto i median, tj. da je 50% populacije ispodprosecno inteligentno.

Ili, sto bi George Carlin rekao - https://youtu.be/8rh6qqsmxNs?t=34
[ bananaphone @ 13.07.2018. 18:11 ] @
Ja ne mogu da verujem da neko moze da vidi nesto lose u Slagalici... Pored toliko otrova koji bljuje iz svih mogucih medija - vi ste nasli da se pro$eravate po porodicnom kvizu :D :D :D

A sto se tice ovog dede, pa vidi se da je izlapitis jadnik, u igri moj broj ima brojeve:

7, 5, 2, 2, 10, 50 - trazi se 782, a njegov racun ide:

(75 * 10) + 22 + 10

Dalje nisam ni gledao.

[ kaćunčica @ 13.07.2018. 18:13 ] @
Evo, u terminu Slagalice nešto vrlo dramatično na RTS-u - rekordno dug meč, 2:2 u setovima, 11:11 u petom setu, ludilo!

Novak čeka svoj meč, mi čekamo Novaka, a ovi ne posustaju.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:19 ] @
Citat:
Windows2:
Evo ga sad, hocemo penzioneri vs. mlada generacija. A ko konzumira velikog brata farmu i slicno i ko salje onolike sms poruke? Penzioneri? Ne verujem. Ko puni hale na koncertima raznih "multimedijalnih" licnosti o cijoj "muzici" i ukupnom nastupu ovde ne bih trosio reci. Opet ne vidim da su to penzioneri.


Pa dobro, svaka publika ima nesto, brateeeeeee ovo ono...
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:21 ] @
Citat:
nkrgovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Drugim recima za ljude sa niskim iq-om ;)
I sta je tu on rekao netacno? Pa rezimski mediji su *prilagodjeni* prosecnom botovskom nivou ;)

Ne slazem se. Uopste, bar ne za ovaj kviz.

Jeste, prilagodjen je prosecnom gledaocu sa prosecnim IQ-om. Ne, nije prilagodjen botovima, nije ovo uta stampa, pitanja su OK, igre su OK, nije za tebe, nije ni za mene, ali je za siroko gledaliste. To je javni servis, on TREBA da bude takav.

Ajde razmisli kako izgleda PROSECAN IQ. Ne nizak, prosecan. Pa onda shvati da je kod populacije prosek isto sto i median, tj. da je 50% populacije ispodprosecno inteligentno. A da svi placaju porez i da je javni servis za sve.

Slagalica ima OK tematiku. Nema politike, nisu igre glupe, nisu ni pitanja preglupa. Malo su opsta informisanost, ali sta je tu je. Nista lose.

Ja znam da si ti daleko iznad proseka, ali probaj da razmislis malo na sta lici prosek, a na sta populacija u celini, pa onda razmisli sta si rekao. Nije to "botovski" nivo, botovi ne gledaju slagalicu.


Ma nisam ni cuo za slagalicu pre ovog thread-a, ja to po inerciji ;)
[ bananaphone @ 13.07.2018. 18:29 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Ma nisam ni cuo za slagalicu pre ovog thread-a, ja to po inerciji ;)


Pa covece, nemoj da se ljutis, ali nije li ovo teski pro$er :D :D :D

Kako mozes da po inerciji iznosis jak stav o necemu za sta nikad nisi cuo. Drugo pitanje je - pitanje tvoje opste informisanosti, ovo je emisija koja ide cetvrt veka, svakim radnim danom, na najgledanojoj TV u Srbiji. Pa za sta si cuo inace ako nisi cuo za Slagalicu :D :D :D
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:34 ] @
Pa ne gledam TV uopste ;)
[ SG kamikaza @ 13.07.2018. 18:37 ] @
Ja naprotiv ne poznajem nikog ko gleda slagalicu a da kupuje i cita informer ili kurir...

Ali svako koga poznajem a iste kupuje ili cita preko aplikacije za mob,zna sva desavanja iz farme,brata,zadruge i kaljuge.
[ SlobaBgd @ 13.07.2018. 18:39 ] @
Citat:
nkrgovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Drugim recima za ljude sa niskim iq-om
I sta je tu on rekao netacno? Pa rezimski mediji su *prilagodjeni* prosecnom botovskom nivou

...
Ja znam da si ti daleko iznad proseka...

Daaaaj!
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:42 ] @
Citat:
SG kamikaza:
Ja naprotiv ne poznajem nikog ko gleda slagalicu a da kupuje i cita informer ili kurir...

Ali svako koga poznajem a iste kupuje ili cita preko aplikacije za mob,zna sva desavanja iz farme,brata,zadruge i kaljuge.


Ne znam moji roditelji a ni tast ne prate farmu, zadrugu itd a citaju informer...
Zapravo tast ni nema smartfon.
[ bananaphone @ 13.07.2018. 18:46 ] @
@Branimir - opsta informisanost.

Ali dobro - dozvoljeno je nesto ne znati, ali davati takve jake komentare o necemu sto nikad nisi video - kako bi ti to nazvao :D?
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:52 ] @
Pa jedan poster je rekao sta je mislio, ja sam na osnovu toga, poznajuci drzavne medije...
[ SG kamikaza @ 13.07.2018. 18:54 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
SG kamikaza:
Ja naprotiv ne poznajem nikog ko gleda slagalicu a da kupuje i cita informer ili kurir...

Ali svako koga poznajem a iste kupuje ili cita preko aplikacije za mob,zna sva desavanja iz farme,brata,zadruge i kaljuge.


Ne znam moji roditelji a ni tast ne prate farmu, zadrugu itd a citaju informer...
Zapravo tast ni nema smartfon.



To je i poenta. Ne treba generalizovati na osnovu licnog iskustva,zasnovanog na malom broju uzoraka.

Svaki je kviz na nasim televizijama iznedrio barem po jednog "slavoljuba" ili ovakvog boru. Zabrinjavajuce bi bilo da je to pravilo da se takvi takmicari pojavljuju,a ne mizeran izuzetak.
Uz slagalicu i slicne kvizove sam odrastao 90ih,gledajuci ih sa mojima u vecernjim satima,trudeci se da budem brzi od caleta ili keve,ili da znam vise od njih.
Sa kolegama na poslu smo u pauzi igrali slagalicu preko aplikacije 1 na 1,super iskustvo i zabava za nas 10ak.
Ali eto,to sam samo ja,i nije merodavno samo moje iskustvvo.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 18:58 ] @
To se prikazuje od 90ih? ;)
E sad se secam gleda moj otac slagalicu ;)
Verovatno i tast ;)
To je onaj kviz sto se daje 7 u pre dnevnika? Redovno to gledaju kad god sam bio u to vreme kod oca mora
da odgleda.
[ bananaphone @ 13.07.2018. 19:38 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
...poznajuci drzavne medije...



KAKO POZNAJES - kad ne gledas televiziju uopste. Nisi cuo - ali pazi cuo, za Slagalicu, koja se daje u udarnom terminu 25 godina, bas na drzavnom mediju koga ti "poznajes" :D

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 13.07.2018. u 20:57 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 13.07.2018. 19:46 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ja znam, citaju ga i moj tast i moj otac a vdim i ko kupuje na trafici;(

Nije ni čudo što si takav , ne pada iver daleko od klade.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 20:12 ] @
Slusam radio:
http://www.daskoimladja.com/
Osim toga nisam u crnooj rupi...

edit: ovo je bilo upuceno banani.
[ bananaphone @ 13.07.2018. 20:33 ] @
Nije bitna Slagalica, ajde necu vise da te diram... Vise mi je bila namera da se osvrnes preko sopstvenog ramena i vidis da li ima bas smisla to sto pises...
[ gilopile @ 13.07.2018. 20:57 ] @
Brano, mojne da zahebavas, gde nisi cuo za slagalicu? D Slatko me nasmeja.

Kvizu nista ne fali, prsecno lako/teska pitanja i igre za sve generacije.
Bananko je primetio onaj lapsuz sa brojevima, coveka najverovatnije zdrmla trema, nije covek ni glup ni lud, desava se kada ljudi sebe precene u smislu tih javnih takmicenja, nije isto kao iz fotelje...

Jedino mogu za onog Slavoljuba da kazem da je dijabola, mada mislim da je bolestan, lici na neki vid autizma, vrag ga zna. Onako se ne ponasa zdrava osoba.

I da, procitati jedno 2x @jovajovicev post i onda probajte da kehnjate o penzionerima.
[ anon70939 @ 13.07.2018. 21:26 ] @
hahah, i meni je razvukao osmeh od uveta do uveta :D
To kao da mi je neko rekao da ne zna da postoji Dnevnik na prvom programu :D
Ja sam mislio da slagalica postoji otkad ja postojim, iznenadih se da je samo 25 godina :)
[ Nothingman @ 13.07.2018. 23:39 ] @
Koliko ja znam pricu za Slavoljuba, lik je non stop visio tamo i pokusavao da se kvalifikuje za emisiju. Na kraju su da bi ga se resili odlucili da ga puste da ucestvuje (postoji pravilo da nakon ucesca ne mozes ponovo da ucestvujes xx meseci). Na taj nacin su se malo odmorili od njega :)

Mozda je slicna situacija bila i sa ovim dedicom.

Inace meni je Slagalica najbolji kviz. Nije pretenciozan, kratko traje, taman da mi nesto zaokupi paznju dok veceram ;)
[ Branimir Maksimovic @ 14.07.2018. 03:42 ] @
gilopile:"Brano, mojne da zahebavas, gde nisi cuo za slagalicu? D Slatko me nasmeja"

Pa rekoh, moj otac gleda, video sam taj kviz kod njega, samo nisam znao kako se zove.
[ bananaphone @ 14.07.2018. 07:30 ] @
Pa kad jedva cekas da stari spusti Informer i sedne pred TV :D
[ gilopile @ 14.07.2018. 11:56 ] @
Branko, izvuko si se :)
Kad naletim pa pogledam sa kevom, razbija, sve zivo zna :D I kada ja nesto znam, dzaba, uvek pre mene kaze.