[ ineve74 @ 25.07.2018. 16:43 ] @
Ove godine sam zasadio dve sorte kajsija i sadnice su od istog proizvodjaca uzete.
Pri vrhu se javljaju crveni listovi kod jedne i druge sorte.
Dali je to neka bolest i slicno?
Sutra cu postovati i fotografije.

U blizini je i jedna stara kajsija i nema crvene listove.
[ ineve74 @ 26.07.2018. 12:33 ] @

[ Predrag J. @ 22.10.2019. 06:39 ] @
Nista neobicno,sve je u redu,mlada sadnica ima intenzivan rast mladara i oni su takodje crveni.Kako sazrevaju tako menjaju boju.To se odnosi i na lisce,mlado je crveno,a ono starije dole zeleno!
[ ineve74 @ 22.10.2019. 07:31 ] @
Ove godine su mi kajsije bile dobre i zdrave.I rodile dobro.Na visnjama i pomalo tresnjama dobio sam gljivice.Visnje su bas stradale puno,sve im je list otpao.
Samo se plasim jedne stare kajsije koja je u nepostednoj blizini mladih.Ove godine je imala krastav plaod.Ne bih voleo da se zaraze mlade.Moram da vidim cime se to prska.
[ Java Beograd @ 22.10.2019. 07:41 ] @
Plavo ulje
[ ineve74 @ 22.10.2019. 07:43 ] @
Plavo ulje prskam.Negde pise da treba kajsije prskati fungicidom Octave
Tu staru kajsiju nisam prsko nicim.Nisam imo adekvatnu prskalicu jer drvo je povece.
[ Predrag J. @ 23.10.2019. 21:00 ] @
Pozovi Galeniku fitofarmacija da ti posalju kalendar zastite voca.U njemu je za svaku vocnu vrstu po fenofazama napisano od cega,kada i cime treba prskati.Ja godinama koristim njhova sredstva za zastitu u zasadima tresnje,visnje,kajsije,breskve.Domaca hemija,stabilan be kvalitet samo budi tacan postuj vremenski termin i precizno odmeravaj preparate - nema promasaja.