[ MissPiggy:) @ 12.04.2004. 21:48 ] @
http://www.mfa.gov.yu/Srpski/Vize/yu_without_visa.htm
[ deki77 @ 12.04.2004. 23:35 ] @


E,pa nisam ni nalo odushevljen...............
[ VRider @ 13.04.2004. 00:03 ] @
Za dobar deo zemalja za koje nam ne treba viza treba zahvaliti masinbravaru... Od tad, t'nka svirka.
[ RumRum @ 15.04.2004. 16:37 ] @
A ti Miss na bezbednom...
Zar ti se ne čini sve ovo malo neukusnim?
Pozdrav za sve u 8GMT,
A
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 16:46 ] @
Ma dobro je.. drzavljanima SCG je zabranjen ulaz u samo jednu zemlju... moze i gore da bude :)


Btw - na ovoj listi nedostaju:

Republika Maldivi - dobija se samo pecat na ulazu/izlazu
Indonezija - dobija se samo pecat na ulazu/izlazu
Sri Lanka - isto

A za Mjanmar mozete vizu online da "porucite" i dobijete je na aerodromu...

Verovatno ih ima jos dosta - neko bi trebao da obavesti SMIP
[ markom @ 15.04.2004. 18:14 ] @
Koja je to zemlja u koju nam je zabranjen ulaz???

Marko.
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 18:18 ] @
Malezija - od 1992

To je jedina zemlja koja je upotrebila ovu meru UN (to je valjda u diplomatiji najteza mera koja se moze uvesti) - mi smo uradili reciprocno, tako da ni oni ne mogu da udju u SCG.

Moguce je dobiti business vizu uz specijalnu dozvolu njihove policije + specijalne garancije firme koja je pozivac.
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 18:26 ] @
A da - listi za "slobodan" ulaz nedostaje i Singapur :)

Ova lista nista ne valja. Nema ni Dominikanske Republike...

[ popeye @ 15.04.2004. 20:30 ] @
Na spisku vidim da za ulazak u Hrvatsku nisu potrebne vize za sluzbene i diplomatske pasose. Zar nije jos uvek na snazi sporazum o privremenom ukidanju viza za sve pasose?

U nedelju planiram da preko Hrvatske idem u Sloveniju i mislio sam da mi ne treba viza, ali sad ne znam sta da mislim...
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 20:42 ] @
Ne, ne treba ti viza za CRO - ako zelis 100% zvanicnu informaciju, nazovi SMIP - oni ce ti tacno reci sta ti treba za koju zemlju.

Kako je krenulo - ukinuce oni web site, sta ce im... a jos i engleska verzija fuj.. :)
[ popeye @ 15.04.2004. 20:59 ] @
Hvala, provericu. :)
Ako je neko skoro bio/prolazio kroz Hrvatsku, slobodno neka obavesti nas ostale...
[ Maniac @ 15.04.2004. 21:53 ] @
Brate Ivane kude tebe sve nije put naveo pa sve znas?!
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 22:02 ] @
Xe xe.. to se zove Small-Office-Mobile-Office :)

Bilo bi zanimljivje da je pitanje za dobijanje viza za zemlje gde nam trebaju.. lista bi bila mnogo duza i zanimljivija :))
[ Reljam @ 15.04.2004. 22:27 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Kako je krenulo - ukinuce oni web site, sta ce im... a jos i engleska verzija fuj.. :)
I treba... Web site treba ili da bude azuran, ili da ne postoji. Koja je vajda od sajta ako ne mozes da se oslonis na to sto tamo pise, nego sve moras tri puta da proveravas na salterima? A covek bi pretpostavio da bi kod nas barem bilo lako / jeftino imati azurnu web prezentaciju. Doduse, kako sve ostalo, tako i web ...
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2004. 22:47 ] @
Ja sam od tog sajta odavno digao ruke - kad mi treba info za neku zemlju, odem na google, kucam "<country name> entry and visa requirements" i citam - mada telefon SMIP-a daje preciznije informacije od sajta. Ako postoji par sajtova sa kontradiktornim informacijama, iskopam MFA (ministarstvo ino poslova) te zemlje i tamo nadjem sta treba.



[ artichoka @ 15.04.2004. 23:56 ] @
hrvatska sigurno za sad moze bez vize.
[ pctel @ 14.05.2008. 23:36 ] @
Imam utisak da za ove 4 godine podaci na sajtu uopste nisu update-ovani a ukinuta je mogucnost ulaska bez vize u nekoliko zemalja. Ima li negde svezijih podataka. Bas danas smo na poslu diskutovali dokle najdalje covek moze da stigne ako stavi pasos u dzep i sedne u kola... izgleda da ne moze bas daleko.
[ Emil Ranc @ 15.05.2008. 00:26 ] @
Citat:
pctel:dokle najdalje covek moze da stigne ako stavi pasos u dzep i sedne u kola...

Praktično, do granica Evropske Unije (Slovenija, Mađarska, Rumunija, Bugarska, Grčka). S pasošem u džepu i u kolima može se samo u susedne nam Hrvatsku, BiH, CG, Albaniju i Makedoniju.

Doduše, ako 'mesto kola, sedneš u avion, mogućnosti su daleko veće moš' stići i na kraj sveta, u Čile i Argentinu, na primer.
[ Horvat @ 15.05.2008. 10:34 ] @
zavisi da li racunas i auto pa brod ili samo kopneno :)

ako je samo kopneno onda ovo sto je ranc rekao [mada ovo za albaniju mi nije najjasnije,postoje neki uslovi...]

p.s. ima neki sajt koji se bas bavi sa ovim ,za sta ti trebaju vize,ne mogu se setiti naziva,procesljaj malo ovaj podforum
[ Miroslav Jeftić @ 15.05.2008. 11:07 ] @
Citat:
pctel: Imam utisak da za ove 4 godine podaci na sajtu uopste nisu update-ovani a ukinuta je mogucnost ulaska bez vize u nekoliko zemalja. Ima li negde svezijih podataka. Bas danas smo na poslu diskutovali dokle najdalje covek moze da stigne ako stavi pasos u dzep i sedne u kola... izgleda da ne moze bas daleko.


http://www.mfa.gov.yu/Srpski/konz/vize-vizni_rezim.htm

Samo moraš kliknuti na svaku zemlju pojedinačno, nisam video da postoji jedna lista.
[ Iksi @ 15.05.2008. 12:23 ] @
da li za kubu treba viza?
[ Miroslav Jeftić @ 15.05.2008. 12:39 ] @
Koliko vidim na sajtu, ne treba.
[ Safet Beriša @ 15.05.2008. 16:44 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_passport#Visa_free_travel
[ pctel @ 16.05.2008. 11:20 ] @
Zanimljivo... tek sa slike se vidi da za 30% planete ne treba viza
[ Miroslav Jeftić @ 16.05.2008. 11:29 ] @
Ako misliš na poslovno putovanje. Za turističko verovatno ni ceo 1%.
[ Ivan Dimkovic @ 16.05.2008. 11:40 ] @
U pravu je pctel - znate li vi koliki je Sibir :)

[ miloshzorica @ 12.08.2009. 20:18 ] @
treba dodati i zemlje gde se viza lako dobija (recimo brazil i tajland) i gde se uzima na granici (turska, egipat, libanon, indonezija, ...).