[ valerijan @ 16.10.2018. 14:16 ] @
Još jedna epizoda serijala "videla ćela da se da se konj potkiva, pa i ona uzela šrafciger".

Sled događaja:

1. počeo je da se uvrće kabl i da se polako naziru žice (izolovane) pa sam hteo da ih skratim i ponovo povežem

2. otvorio sam zadnji deo, izvukao plastiku sa kontaktima i fotografisao (tek nakon toga, umesto pre)

3. sad ne znam kako da okrenem i povežem, da li V1 ili V2 (fotografija 1)

4. pokušao sam V1 ali ne reaguje, pa sam proverio glinericom gabl i u redu je

5. možda sam tim V1 postupkom već nešto zabrljao pa ne želim da idem na V2 bez ES saveta



Ubaciću još dva detalja, kabl i unutrašnjost pegle sa kontaktima.



U P O M O Ć
[ zeoN_Rider @ 16.10.2018. 14:24 ] @
Samo na jedan način će raditi kako treba.
[ valerijan @ 16.10.2018. 14:26 ] @
Da li može pogrešnim povezivanjem da ode u večna lovišta?
[ Java Beograd @ 16.10.2018. 14:39 ] @
Pogledaj, koliko možeš unutrašnjost pegle kod kontakata.
Karakteristično je uzemljenje. Ono je u unutrašnjosti pegle najverovatnije vezan za donji metalni deo, nekim vidljivim, neizolovanim šrafom.
Uzemljenje unutar pegle je, naravno, ili levo ili desno. Na kablovima je žuto-zelena žica.
[ Java Beograd @ 16.10.2018. 14:40 ] @
Citat:
valerijan:Da li može pogrešnim povezivanjem da ode u večna lovišta?
Mogao bi ti da odeš u večna lovišta, ako umesto uzemljenja, koje je svakako vezano za metalni deo pegle, ukopčaš žicu pod naponom.
[ Java Beograd @ 16.10.2018. 14:41 ] @
Plastika je nesimetrična. Pogledaj na koji način plastični kontakti na kablovima lepo i do kraja ulaze.
[ Java Beograd @ 16.10.2018. 14:42 ] @
Ili slikaj, koliko se to može, unutrašnjost pegle kod kontakata, pa da zajedno prokomentarišemo.
[ zeoN_Rider @ 16.10.2018. 14:50 ] @
Žice od kontrolne lampice/tinjalice su knap te po tome možeš da vidiš kako treba priključiti.
[ valerijan @ 16.10.2018. 15:03 ] @
Hvala.

Plastika je nesimetrična, međutim obe varijante se uklapaju i " logične su.

Čak i žice "prolaze" i V1 i V2.

Ubaciću sad fotografije (+ unutrašnjosti), samo da razvijem...

[ valerijan @ 16.10.2018. 15:32 ] @
Obeležio sam delove koji bi mogli da razjasne misteriju.



Varijantu levo sam povezao jer mi je bilo logičnije. Plava valjkasta plastika naleže, a manji plavi "zubić desno" pritiska plastiku. Nakon povezivanja pegla nije reagovala. Ta verzije mi je nelogična samo zato što su otvori za skidanje žica gore pa nisu zaštićeni kao kod verzije V2 (puna plastika gore).

Unutrašnjost. Bočni kontakti idu gore.

[ Java Beograd @ 16.10.2018. 15:49 ] @
bemliga, ne znam.
[ valerijan @ 16.10.2018. 16:54 ] @
Malo sam razmislio i proverio, prva dva kontakta levo su u spoju. Provereno unimerom.

To me "vuče" na V2 (puna plastika gore, bez otvora), tj. da braon faza L i crna tinjalice treba da se tu povežu.
[ valerijan @ 16.10.2018. 18:24 ] @
Citat:
Java Beograd:...Karakteristično je uzemljenje. Ono je u unutrašnjosti pegle najverovatnije vezan za donji metalni deo, nekim vidljivim, neizolovanim šrafom. Uzemljenje unutar pegle je, naravno, ili levo ili desno. Na kablovima je žuto-zelena žica....


Tek sam sad malo smirenije pročitao delove ove poruke. Unimerom sam ustanovio da je treći kontakt (sa leve strane) "spojen" sa donjim unutrašnjim metalnim delom pegle. Izgleda da sve ide u "korist" verzije 2 (V2).

Plus ideja da teba da bude puna plastika gore i štiti (barem relativno) kontakte.

[ valerijan @ 17.10.2018. 18:34 ] @
Ostavio sam da malo prenoći i povezao V2.

To je to! Baš je pomogao predlog za uzemljenje.



Hvala zeoN_Rider , Java Beograd i MI 7045.