[ NenadSM @ 19.01.2019. 11:24 ] @
Imam problem sa zadnjim brisacem.Radi normalno,ali,ako ukljucim malo duzim pritiskanjem rucice u polozaju za pranje stakla,on nastavi da radi ili neprekidno ili u intervalu i ne mogu nikako da ga iskljucim osim ako ugasim kola na 20 - 30 sekundi i onda prestane sa radom.Inace radi normalno ako ga ukljucim na okretanje u polozaj za pranje.
[ pajapop @ 19.01.2019. 16:47 ] @

Pa ti tu sigurno imas taj...kako bih ga nazvao..."vremenski relej", koji kad je ispravan, drzi motor brisaca ukljucenim jos neko kratko vreme, kako bi brisac dobro obrisao staklo. Taj relej u sebi ima elektroniku koja regulise vreme ukljucivanja, tj. vreme trajanja ciklusa, i elektromehanicki deo koji prenosi struju na motor. E sad, sta moze da se desi: Ili su se mehanicki delovi (kontakti) slepili od toplote struje, "zasmercovali", ili je riknuo neki od elektronskih elemenata koji regulise vreme rada. U svakom slucaju, kad se automobil ugasi i prekine bilo kakav dotok struje, ti elementi se ohlade i dodje do razdvajanja kontakata. Najbolje bi bilo zamena tog releja, ili da se otvori i pogledaju kakvi su kontakti, mada ja pre mislim da je tu "crklo" nesto od elektronike i to je za zamenu...