[ Haris_Ba @ 11.02.2019. 18:15 ] @
Htio bih da sredim malo unutrasnjost garaze ali posto samo krecenjem ne bi moglo to da se dovede u stanje u koje bih ja zelio da se dovede, interesuje me da li postoje neke "table", nesto poput rigipsa (ili bi mozda bas rigips odgovarao?) kojima bih prekrio zid i onda moler okrecio te table a ja dobio savrseno ravan zid? :) Gledao sam neke slike na guglu dje je prvo namontirana metalna konstrukcija pa onda u nju srafljene neke table (cini mi se da je bilo u pitanju "spustanje" plafona). Ako je neophodno da se isti takvi profili montiraju na zidove pa u njih zasrafljuju table, ne bi mi to odgovaralo jer bih time smanjio prostor u ionako maloj garazi... Odgovarala bi mi varijanta da se te table direktno montiraju na zid, tipa tiplovi u zid pa onda zasrafljivanje ili ako mora metalna konstrukcija, da bude sto manja da bi i izgubljeni prostor (luft izmedju table i zida) bio sto manji... Neki predlog?
[ deedee6 @ 11.02.2019. 19:34 ] @
[ Haris_Ba @ 11.02.2019. 20:26 ] @
Idealno :) Bas ono sto mi treba... Kada se postave table, pretpostavljam da spojevi treba nekom smjesom da se ispune? Onda se sve okreci i to je to? Moze li obicni jupol da se iskoristi ili postoji neka posebna boja za rigips?
[ bordzija @ 15.02.2019. 01:16 ] @
Nije ti to nešto pametno sa rigipsom ako ima vlage, istruli sa vremenom. Po meni ti je bolje da poravnaš to stirodurom (tvrđi od stiropora a nezapaljiv skoro) na isti način kako se radi fasada. Imaš 2 cm debljine ploče, kada se zalepe i prikucaju tiplovima, stavi se mrežica i pregletuje lepkom. Ako se lepo uradi bude kao staklo. Posle podloga pa neka periva boja preko. Ujedno ti je stirodur i izolacija 2 cm stirodur je valjda 5 cm stiropor.
[ botr @ 21.02.2019. 07:47 ] @
Stirodur nije nesto mnogo bolji izolator od stiropora, zanemarljiva razlika. Jedino sto je otporan na vlagu.
[ Haris_Ba @ 22.02.2019. 13:16 ] @
bordzija, ne znam, zbog toga i pitam sta ide :) U prostoriji nema vlage... Rigips tabli imam dosta od ranije, ostalo od nekog pregradnog zida pa bih najradije to iskoristio.
[ botr @ 25.02.2019. 12:42 ] @
Onda nalepi rigips, ispuni fugenfilerom, imas na youtubu kako se radi. Idealno bi bilo da se sve komplet pregletuje, ali ako ti nije bitno kako izgleda, ne mora.
[ bakara @ 25.02.2019. 15:27 ] @
Rigips table se po uputstvu proizvodjaca gletuju samo na spojevima i srafovima