[ looker-on @ 26.02.2019. 05:29 ] @
Prema rečima Francuske ministarke za poslove EU Natali Loazo, naša groteska o putu u jevropu se zavrašava?
Citat:
„Pošto smo vaši prijatelji, dužni smo da vam kažemo istinu: sadašnje stanje Evropske unije ne omogućava nova pridruživanja u zadovoljavajućim uslovima, kako za samu EU, tako i za nove države koje bi joj se pridružile“, poručila nam je Loazova, ne ostavljajući nikakvu dilemu o našim evrointegracijama.

Sasvim je jasno da nam bar do 2030. nema ulaska u EU, a možda i nikad. Zato budućnost evrointegracija treba posmatrati samo jasno sagledavajući ono što gubimo i dobijamo od toga, pošto smo do sada uglavnom bili na šteti.
[ Whitewater @ 26.02.2019. 06:26 ] @
jesi srecan ?
[ looker-on @ 26.02.2019. 06:30 ] @
Umeš li ti da napišeš bilo šta pametno, smisleno ili samo troluješ i truješ?
Počinješ da smaraš svojim besmislenim i krajnje glupim postovima!
[ Whitewater @ 26.02.2019. 06:31 ] @
daleko je Rusija, mukica

15cm na karti, a inace nikad stici
[ looker-on @ 26.02.2019. 06:39 ] @
Smaraš svojom fobijom, smaraš za medalju! Ne znam zašto te moderatori trpe?
Kakve veze ima Rusija sa EU i ovom temom?
[ Whitewater @ 26.02.2019. 06:59 ] @
kakva fobija ?

pitam te da li si srecan zbog prekida "jevropskog puta" Srbije ? Na osnovu tvojih prethodnih postova pretpostavljam da si srecan zbog toga jer stremis ujedinjenju sa Rusijom ili ako to nije moguc onda clanstvom u Jevroazijskoj Uniji ?

gledaj,

meni sto se kaze ni iz dzepa ni u dzep. Hocete u JAU, ok, nema problema. Ja bih bas i voleo da vam se ostvari ta zelja. Vreme je da Srbija upozna pravu Rusiju.
[ Branimir Maksimovic @ 26.02.2019. 07:18 ] @
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi. Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...
[ ademare @ 26.02.2019. 12:32 ] @
Odavno je proslo vreme , kada je EU , ulagala veliki novac u siromasne clanice , u vidu bespovratne pomoci . Taj period se zavrsio odavno sa ulaskom, onih 10 malih i ex. komunistickih drzava .

Hrvatska , koja je ipak slicna nama , bogatija ali slicna je trenutno Najsiromasnija drzava Eu , zajedno sa Bugarskom i Rumunijom !

Posle par godina clanstva kada povuku crtu , sta su dobili a sta su uplatili u fondove EU , ispada da su u malom Minusu !

Za EU su samo oni koji veruju da ce neko odatle da deli novac , a toga nema vise .

Ovakva pozicija nam u sustini vise odgovara ! Jer i sada imamo bescarinsku zonu sa EU , zato se i otvaraju one silne fabrike , motanja kablova , jer bez carina idu na trziste EU .

Takodje imamo CEFTA sa ex YU drzavama koje nisu clanice EU i Albanijom . Bescarinsku trgovinu sa Turskom ! A takodje i bescarinsku trgovinu za 90 % proizvoda sa Rusijom , sto bi svakako izgubili kao clanica EU .

Nekakvi pregovori o clanstvu u EA traju , navodno , mada je EA cisto ekonomsko udruzenje . Politicko podrazumeva i ODKB za sta clanice nisu zainteresovane , jer ne postoji nikakva kopneno - pomorska veza sa njima , pa je besmisleno biti clanica .

Cepurin , koji zna svasta da lupeta je najavio da ce uskoro biti potpisan sporazum o EA, ali njemu se ne moze verovati , jer svasta izjavljuje !
[ Whitewater @ 26.02.2019. 20:29 ] @
a da li se moze verovati nasim velelazovima ?

Evo ja npr ne mogu nikako da odgonetnem sta je cilj srpske spoljne politike. Cuo sam za novi patent usavrseni model titove klackalice sad se zove cetri stuba spoljne politike i EU i USA i Rusija i Kina. I peti stub najjaci Srbija ?! Hahaha, da li su jeli bunike u Beogradu ?

U vezi Evrope Srbija ima pristup pristupnim fondovima jer smo u toj fazi. Najsiromasnije drzave EU i dalje vuku vise iz Brisela nego sto posalju, pobogu pa to su fakti !

Druga je stvar sto korupcija to pojede, ali kad Brisel podvikne na korupciju onda lokalni serifi sa Balkana kazu STAAA ?! Pa to je atak na nasu demokratiju, na nas sistem, sta oni tu nama ima da kroje kako cemo da zivimo.

I to se desava u HR BG RU, e sad izracunaj koliko smo mi kao Srbija potonuli u brlog korupcije, pljacke, odsustva bilo kakvog reda. Logicno je da nas ministar ocitava bukvicu Amerikancu a da podrzav Madura, zar ne ? Kod nas predsednik svaki dan izvrsi pet-sest drzavnih udara jer svesnio krsi ustav, a hvali se da je najbolji student naseg najboljeg pravnog faxa. Kad ce ta ekipa napraviti uredjenu Srbiju, ja mislm nikad.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.02.2019. 20:39 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi. Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...

Potpisujem.Šta bi radili kada ne bi muljali.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.02.2019. 20:40 ] @
Citat:
ademare:
Odavno je proslo vreme , kada je EU , ulagala veliki novac u siromasne clanice , u vidu bespovratne pomoci . Taj period se zavrsio odavno sa ulaskom, onih 10 malih i ex. komunistickih drzava .


Znaci ostade nas seljak bez novih traktora.Pa dobro,bar ce moci muzeji da se grade!
[ looker-on @ 27.02.2019. 05:58 ] @
Još davno, 2000-tih, kladio sam se sa drugom da mi nikada nećemo ući u EU jer samo nama postavljaju posebne uslove. Takođe, ako se pažljivo pogleda, svi koji su podržavali Nemačku u WWII, bez obzira na stanje ekonomije, ljudskih prava, sloboda, učli su u uniju (Bugarska, Rumunija, Hrvatska, Litva, Letonija, Estonija, Mađarska, Slovačka, Češka). Kipar, koji ima nerešen teritorijalni problem, primljen je bez uslovljavanja?
Kada se sve to uzme u obzir i uslovi koji su nama postavljeni, posebno uslov o saradnji sa Haškim tribunalom (na koji smo samo mi morali da izručimo maltene ceo vojni i politički vrh), jasno je bilo da je to šuplja priča sa ciljem da se Srbija unizi i kazni bez obzira bila ili ne kriva.
Posebna je priča to što su naši političari sve prihvatili na štetu naroda a ne na svoju. Svi su oni sebe i svoje potomke obezbedili.
[ Branimir Maksimovic @ 27.02.2019. 06:19 ] @
Lepo si to uocio Luker. Bugarska koja je ekonomski tu negde kao i mi bila kada je primana, nije imala nikakav problem da udje, pa i Rumunija. Da ne govorimo o Hrvatskoj. Sa te strane i stoji
razlog sto mi nismo primljeni. Medjutim, Engleska je izasla, tako da mislim da sam taj cin predtsavlja indikator koliko oni imaju neke koristi od toga. Ne treba prenebregnuti da je Island takodje
odustao od ulaska, sto nama moze biti indikator da ne trebamo ni mi.
[ Whitewater @ 27.02.2019. 07:43 ] @
Citat:
looker-on: Još davno, 2000-tih, kladio sam se sa drugom da mi nikada nećemo ući u EU jer samo nama postavljaju posebne uslove. Takođe, ako se pažljivo pogleda, svi koji su podržavali Nemačku u WWII, bez obzira na stanje ekonomije, ljudskih prava, sloboda, učli su u uniju (Bugarska, Rumunija, Hrvatska, Litva, Letonija, Estonija, Mađarska, Slovačka, Češka). Kipar, koji ima nerešen teritorijalni problem, primljen je bez uslovljavanja?
Kada se sve to uzme u obzir i uslovi koji su nama postavljeni, posebno uslov o saradnji sa Haškim tribunalom (na koji smo samo mi morali da izručimo maltene ceo vojni i politički vrh), jasno je bilo da je to šuplja priča sa ciljem da se Srbija unizi i kazni bez obzira bila ili ne kriva.
Posebna je priča to što su naši političari sve prihvatili na štetu naroda a ne na svoju. Svi su oni sebe i svoje potomke obezbedili.


zar nisu navukli kletvu na sebe ?
[ looker-on @ 27.02.2019. 07:45 ] @
@Branimir Maksimovic,

Lično mislim da je pre bilo kakvih pregovora trebalo ići na referendum sa pitanjem ali sa jasno navedenim prednostima i manama ulaska u EU.
Takođe, ja ne bih, da sam u pregovaračkom timu, prihvatio posebne uslove za Srbiju. Ili isti uslovi kao za ranije primljene ili odustati.
Prihvatanjem uslovljavanja samo smo sebe doveli u položaj da se sa nama sprdaju.
Nisam vidovit ali od samog početka mi je bilo jasno da od našeg ulaska u EU nema ništa a priča je služila EU za uslovljavanje a našim političarima za jeftin marketing.

[ Whitewater @ 27.02.2019. 07:49 ] @
Citat:
looker-on: @Branimir Maksimovic,

Lično mislim da je pre bilo kakvih pregovora trebalo ići na referendum sa pitanjem ali sa jasno navedenim prednostima i manama ulaska u EU.
Takođe, ja ne bih, da sam u pregovaračkom timu, prihvatio posebne uslove za Srbiju. Ili isti uslovi kao za ranije primljene ili odustati.
Prihvatanjem uslovljavanja samo smo sebe doveli u položaj da se sa nama sprdaju.
Nisam vidovit ali od samog početka mi je bilo jasno da od našeg ulaska u EU nema ništa a priča je služila EU za uslovljavanje a našim političarima za jeftin marketing.


da, nasi politicari su ucinili sve da Srbija ne udje u EU. Ali jbg tvoja radost bese kratka jer nas je EU opkolila. I NATO ! Hahaha. Bar da su Rusi u Bugarskoj pa da imas cemu da se nadas ovako...

Ali tako ste hteli, tako neka vam i bude.



[Ovu poruku je menjao Whitewater dana 27.02.2019. u 09:00 GMT+1]
[ Doktor Hlad @ 27.02.2019. 10:24 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi.


Klasican nacin razmisljanja prosecnog stanovnika Srbije koji o EU ne zna nista a jos manje iskusio bilo sta.

Da, tacno je da ce gradjani moci lakse da odu ali ce takodje roba moci mnogo lakse da cirkulise preko granice. Pa ce onda IKEA da ima manje cene proizvoda u Bubanj Potoku nego u Minhenu. Pa ce ta ista IKEA da otvori neku proizvodnju u Srbiji jer je jeftinija radna snaga (win win ako mene pitas).

Citat:
Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...


Klasican srbenda :) Ako moze da se uvede red ali ako bi moglo da se to uvodjenje reda ne odnosi na mene tako da mogu i dalje da palim seno, da zagadjujem reke, da vozim EURO 2 motore, da trujem duvanom koga hocu, da podmicujem koga hocu, da se sve radi bez kontrole i pravila.... ali generalno hocu da se uvede red :)

Sorry ako sam previse direktan ali stvarno ne mogu da shvatim da na pitanje "da li bi voleli da se vasa zemlja prikljuci prvoj ili drugoj ekonomiji sveta (zavisi koje parametre gledas)?" gomila likova ima stav protiv toga. Nista licno, nije problem sto ti tako razmisljas ali je ogroman problem sto ti i tebi slicni imaju pravo da javno iskazu svoje misljenje.
[ Doktor Hlad @ 27.02.2019. 10:26 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Lepo si to uocio Luker. Bugarska koja je ekonomski tu negde kao i mi bila kada je primana, nije imala nikakav problem da udje, pa i Rumunija. Da ne govorimo o Hrvatskoj. Sa te strane i stoji
razlog sto mi nismo primljeni. Medjutim, Engleska je izasla, tako da mislim da sam taj cin predtsavlja indikator koliko oni imaju neke koristi od toga. Ne treba prenebregnuti da je Island takodje
odustao od ulaska, sto nama moze biti indikator da ne trebamo ni mi.


Posto smo mi na istom stupnju razvoja kao Engleska i Island (plus minus dvesta godina) onda je sasvim u redu da ni mi ne ulazimo.

Sacuvaj me Boze sta sve ovde moze da se procita :)
[ looker-on @ 27.02.2019. 11:07 ] @
Citat:
Doktor Hlad: Posto smo mi na istom stupnju razvoja kao Engleska i Island (plus minus dvesta godina) onda je sasvim u redu da ni mi ne ulazimo.

Sacuvaj me Boze sta sve ovde moze da se procita :)

Da, ali zahvaljujući dva svetska rata i bombardovanju 1999, kolika je samo ekonomska šteta pričinjena Srbiji?
Na Islandu nije nikada bilo razaranja. Engleska samo u toku WWII i to zanemarljivo u odnosu na nas.
O ljudskom stradanju, to je nemoguće izračunati.
I ono što je najbitnije, uvek su bili odbrambeni ratovi u svom dvorištu!

[ ademare @ 27.02.2019. 11:37 ] @
Ajd sad da ne citiram sve , nek svako prepozna sta je pisao

1. Ceska nikako nije bila na strani Hitlera ! " Francuska i V.B su je prodali u Minhenu i Ceska , je iz dva puta okupirana . To sto nije pruzala otpor , govori dosta o njima ! Inace plan Nemacke koji je sprovodjen , da Cesi nestanu i da budu Ponemceni ! Slovacka je takodje morala da preda svoju teritoriju , najpre po zahtevu Nemacke , Madjarskoj .

Hitler je Preferirao od svih drzava madjarsku , jer je bio Ausrijanac i secao se stari vremena AH monarhije . Kasnije deo te teritorija oduzete od Slovacke je danas tzv. Zakarpatska Ukrajina i pripada Ukrajini . Slovaci su po naredjenju formirali kao neku Nezavisnu drzavu itd . Nisu bili bas odusevljeni Hitlerom , ali su slusali . Poslali su i jednu malu jedinicu na istocni front .

2. Uslovi EU . Njihovo je da traze sta pozele , Nase je da ispunimo sta nam Odgovara ! To sto Izdajnici Daju vise nego sto se trazi je druga stvar . Narod ih ipak glasa masovno ?! Hag nema nikakve veze sa Ponizenjem , to su kategorije , koje EU ne poznaje . Sama EU je ponizena svaki dan ! Njima je to nesto sasvim normalno ! Cilj Haga je bio opravdavanje Nelegalne agresije na SRJ !

3. Taj Island je Americka ratna baza . Ostrvce na sred nicega bez ikakvih resursa i industrije ! Odvratni prevaranti , koji su Pozajmili pre neku godinu dosta Milijardi Eura , mnogo vise nego sto im celo to ostrvce vredi , i onda odrzali referendum da kredite Ne vracaju ! Naravno posto su NATO Baza , USA im je to dozvolila . Kada su bili u bankrotu , onda su molili da udju u EU , kada su malo isplivali , rekli necemo . Prljavi prevaranti !

Ta Islandska Nad civilizacija , objavila je pre neki dan da planira Ubijanje 2.000 Kitova !! Ta banda jos Civilizacijski , nije ni u Srednjem Veku !!!!
[ looker-on @ 27.02.2019. 11:49 ] @
Prepoznao sam repliku upućenu meni, povodom spiska zemalja koje su bile na strani Hitlera. Da, Češka je bila na strani Hitlera jer apsolutno ništa nisu uradili da bi bili protiv njega. Škoda je punom parom radila za ratnu mašineriju Hitlera a Česi su uredno radili i primali plate. Nisam čuo da su izveli i jednu diverziju. Znači, pasivno su podrćavali to što Hitler radi. Sigurno su znali da ta tehnika ide na front i nekoga ubija?
[ Doktor Hlad @ 27.02.2019. 11:50 ] @
Citat:
looker-on:
Citat:
Doktor Hlad: Posto smo mi na istom stupnju razvoja kao Engleska i Island (plus minus dvesta godina) onda je sasvim u redu da ni mi ne ulazimo.

Sacuvaj me Boze sta sve ovde moze da se procita :)

Da, ali zahvaljujući dva svetska rata i bombardovanju 1999, kolika je samo ekonomska šteta pričinjena Srbiji?
Na Islandu nije nikada bilo razaranja. Engleska samo u toku WWII i to zanemarljivo u odnosu na nas.
O ljudskom stradanju, to je nemoguće izračunati.
I ono što je najbitnije, uvek su bili odbrambeni ratovi u svom dvorištu!



Ok, to su sve pokusaji opravdavanja nase trenutne situacije ali kako to menja realno stanje? Ustvari hoces da kazes da smo mi zbog tih izgovora u stvari ispred Engleske i Islanda?
[ looker-on @ 27.02.2019. 11:58 ] @
Citat:
Doktor Hlad: Ok, to su sve pokusaji opravdavanja nase trenutne situacije ali kako to menja realno stanje? Ustvari hoces da kazes da smo mi zbog tih izgovora u stvari ispred Engleske i Islanda?

Nema potrebe da si sarkastičan. Naveo sam ono što je evidentno. Srbija je teško razorena u tri rata i trebalo se svaki put iznova podizati.
To mu dođe kao Sizifov posao? Taman kada malo stanemo na noge, ono ponovo rat? Interesantno, bez Nemaca on ne može?
[ Windows2 @ 27.02.2019. 14:18 ] @
Citat:
Doktor Hlad:
Klasican srbenda :) Ako moze da se uvede red ali ako bi moglo da se to uvodjenje reda ne odnosi na mene tako da mogu i dalje da palim seno, da zagadjujem reke, da vozim EURO 2 motore, da trujem duvanom koga hocu, da podmicujem koga hocu, da se sve radi bez kontrole i pravila.... ali generalno hocu da se uvede red :)

Kako vidim za sve ove godine "uvodjenja reda" u svim oblastima na nasem putu prikljucenja jedini red koji je uveden i koji je izuzetno stabilan i sve je veci, je onaj ispred kazana narodnih kuhinja. A i red ispred svih vrsta lekara specijalista ne zaostaje.

A sto se tice ove poslednje recenice:

Citat:
Doktor Hlad:
Sorry ako sam previse direktan ali stvarno ne mogu da shvatim da na pitanje "da li bi voleli da se vasa zemlja prikljuci prvoj ili drugoj ekonomiji sveta (zavisi koje parametre gledas)?" gomila likova ima stav protiv toga. Nista licno, nije problem sto ti tako razmisljas ali je ogroman problem sto ti i tebi slicni imaju pravo da javno iskazu svoje misljenje.

Ona odlicno govori o demokratskom slobodarskom duhu tvoje (vase) Eu. I o shvatanju slobode i demokratije drugosrbijanaca. Kad vec castis sa izrazima poput "srbenda" eto jednog i za vas.
[ Steve Lonmo @ 27.02.2019. 16:30 ] @
Od 21 tenkovske divizije kojima je Hitler napao CCCP, 5 divizija su bile snabdevene češkim tenkovima. Znači bezmalo svaki 4. tenk su Hitleru napravili Česi. Od osvajanja Sudeta u leto 1938. i nakon potpisivanja Minhenskog sporazuma između zapadnih demokratija - Francuske i Britanije - i Hitlerove Nemačke, samo Škoda je Hitleru proizvodila oružja koliko npr. i Engleska u istom periodu, u svim svojim vojnim fabrikama zajedno.

Češka je tada bila jedan od najvećih svetskih proizvođača oružja, a njenih 45 odlično opremljenih i naoružanih divizija nije ispalilo ni jedan metak na Nemce. Računali su da ulažu u budućnost, da će i oni dobiti parče kolača kada Hitler oslobodi CCCP od komunjara. Ali je, hebiga, Drug Koba mnogima njima pokvario planove. Zato se i danas preznojavaju kada ga se sete, i zato ga toliko i mrze svi ti liberalno-tržišno-demokratski miki mausi. Propustiše tada veliku šansu da tržišno orijentišu sve te resurse i bogatstva po Sibiru, a kako vreme prolazi - na planeti je sve uži izbor mesta za pljačku. Evo je pušagija i u Siriji, nema ništa od demokratizacije njihove nafte.
[ Lavlja_Jazbina @ 27.02.2019. 18:05 ] @
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi.


Klasican nacin razmisljanja prosecnog stanovnika Srbije koji o EU ne zna nista a jos manje iskusio bilo sta.

Da, tacno je da ce gradjani moci lakse da odu ali ce takodje roba moci mnogo lakse da cirkulise preko granice. Pa ce onda IKEA da ima manje cene proizvoda u Bubanj Potoku nego u Minhenu. Pa ce ta ista IKEA da otvori neku proizvodnju u Srbiji jer je jeftinija radna snaga (win win ako mene pitas).

Citat:
Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...


Klasican srbenda :) Ako moze da se uvede red ali ako bi moglo da se to uvodjenje reda ne odnosi na mene tako da mogu i dalje da palim seno, da zagadjujem reke, da vozim EURO 2 motore, da trujem duvanom koga hocu, da podmicujem koga hocu, da se sve radi bez kontrole i pravila.... ali generalno hocu da se uvede red :)

Sorry ako sam previse direktan ali stvarno ne mogu da shvatim da na pitanje "da li bi voleli da se vasa zemlja prikljuci prvoj ili drugoj ekonomiji sveta (zavisi koje parametre gledas)?" gomila likova ima stav protiv toga. Nista licno, nije problem sto ti tako razmisljas ali je ogroman problem sto ti i tebi slicni imaju pravo da javno iskazu svoje misljenje.

Gde je problem u njegovom stavu?Evo i ja sam prosecan i kazem da mi nije potrebna nikakva ikea koja proizvodi namestaj za izbeglicke kampove.I sto se tice propisa bese hrvtati popili da moraju da cupaju mslinjake i da

promene ime nekom vinu posto italijani prave isto. iLI BI REGULISANO MESO IZ POLJSKE ,onako od bolesnih krava.To je o.k onako,evropski.

Kazi ti meni koliko pre ulaska u uniju su imali duga,Madjarska,Grcka,Italija a koliko sada.Izgleda to regulisanje bas kosta.
[ Branimir Maksimovic @ 27.02.2019. 18:45 ] @
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi.


Klasican nacin razmisljanja prosecnog stanovnika Srbije koji o EU ne zna nista a jos manje iskusio bilo sta.

Da, tacno je da ce gradjani moci lakse da odu ali ce takodje roba moci mnogo lakse da cirkulise preko granice. Pa ce onda IKEA da ima manje cene proizvoda u Bubanj Potoku nego u Minhenu. Pa ce ta ista IKEA da otvori neku proizvodnju u Srbiji jer je jeftinija radna snaga (win win ako mene pitas).

Citat:
Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...


Klasican srbenda :) Ako moze da se uvede red ali ako bi moglo da se to uvodjenje reda ne odnosi na mene tako da mogu i dalje da palim seno, da zagadjujem reke, da vozim EURO 2 motore, da trujem duvanom koga hocu, da podmicujem koga hocu, da se sve radi bez kontrole i pravila.... ali generalno hocu da se uvede red :)

Sorry ako sam previse direktan ali stvarno ne mogu da shvatim da na pitanje "da li bi voleli da se vasa zemlja prikljuci prvoj ili drugoj ekonomiji sveta (zavisi koje parametre gledas)?" gomila likova ima stav protiv toga. Nista licno, nije problem sto ti tako razmisljas ali je ogroman problem sto ti i tebi slicni imaju pravo da javno iskazu svoje misljenje.


Imas previse suzenu sliku., ali uzmimo da vozila nece moci da se voze. Sta mislis kako ce na to da gleda prosecan Srbin, kad ne bude mogao sebi da priusti taj luksuz? Pogle, bez kola u Srbiji ne mozes nista jer je prevoz kljakav, oduzmi Srbinu kola i imaces pobunu...
Drugo strana roba ionako zatrpava domaci proizvod, sad jos i sa skinutim carinama, ima da nas utamani. Da, da postanemo jeftina radna snaga, vec jesmo, ne treba nam EU za to... od prikljucivanja 1. ili 2. ekonomoji sveta nemamo nista, osim dodatnih dugova i
bankrota usled dugova. Dovoljno je sto nam MMF visi nad glavom...
[ Ivan Dimkovic @ 27.02.2019. 21:31 ] @
Citat:
looker-on:
Prepoznao sam repliku upućenu meni, povodom spiska zemalja koje su bile na strani Hitlera. Da, Češka je bila na strani Hitlera jer apsolutno ništa nisu uradili da bi bili protiv njega. Škoda je punom parom radila za ratnu mašineriju Hitlera a Česi su uredno radili i primali plate. Nisam čuo da su izveli i jednu diverziju. Znači, pasivno su podrćavali to što Hitler radi. Sigurno su znali da ta tehnika ide na front i nekoga ubija?


Samo su roknuli Heydrich-a, verovatno najsposobnijeg i najbrutalnijeg nacija poznatog i kao Himlerov mozak. Sitnica.
[ Whitewater @ 27.02.2019. 23:28 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da ulaskom u EU ne dobijamo nista znacajno osim mogucnosti da bez problema odemo da radimo u nekoj evropskoj drzavi.


Klasican nacin razmisljanja prosecnog stanovnika Srbije koji o EU ne zna nista a jos manje iskusio bilo sta.

Da, tacno je da ce gradjani moci lakse da odu ali ce takodje roba moci mnogo lakse da cirkulise preko granice. Pa ce onda IKEA da ima manje cene proizvoda u Bubanj Potoku nego u Minhenu. Pa ce ta ista IKEA da otvori neku proizvodnju u Srbiji jer je jeftinija radna snaga (win win ako mene pitas).

Citat:
Pritom dobijamo gomilu propisa koji stanovsnitvu bas i ne bi odgovarali...


Klasican srbenda :) Ako moze da se uvede red ali ako bi moglo da se to uvodjenje reda ne odnosi na mene tako da mogu i dalje da palim seno, da zagadjujem reke, da vozim EURO 2 motore, da trujem duvanom koga hocu, da podmicujem koga hocu, da se sve radi bez kontrole i pravila.... ali generalno hocu da se uvede red :)

Sorry ako sam previse direktan ali stvarno ne mogu da shvatim da na pitanje "da li bi voleli da se vasa zemlja prikljuci prvoj ili drugoj ekonomiji sveta (zavisi koje parametre gledas)?" gomila likova ima stav protiv toga. Nista licno, nije problem sto ti tako razmisljas ali je ogroman problem sto ti i tebi slicni imaju pravo da javno iskazu svoje misljenje.


Imas previse suzenu sliku., ali uzmimo da vozila nece moci da se voze. Sta mislis kako ce na to da gleda prosecan Srbin, kad ne bude mogao sebi da priusti taj luksuz? Pogle, bez kola u Srbiji ne mozes nista jer je prevoz kljakav, oduzmi Srbinu kola i imaces pobunu...
Drugo strana roba ionako zatrpava domaci proizvod, sad jos i sa skinutim carinama, ima da nas utamani. Da, da postanemo jeftina radna snaga, vec jesmo, ne treba nam EU za to... od prikljucivanja 1. ili 2. ekonomoji sveta nemamo nista, osim dodatnih dugova i
bankrota usled dugova. Dovoljno je sto nam MMF visi nad glavom...


postavio si stvari malo naopacke.

Srbin kad udje u EU nece moci da vozi stare jeftine automobile. Sad mi reci a koji ce mu djavo krntija ? Valda treba da stremimo drustvu gde cemo svi ili bar vecina voziti nove automobile za neku simbolicnu ratu od 100-150 evra ?

Necemo moci da pecemo rakiju. O falim te Boze kad ce doci taj dan da se ukine rakijanje po selendrama. Svako normalno drustvo bori se protiv alkohlizma a mi se dicimo. Da smo pametni lita rakije kostao bi 5000 dinara od toga taksa bi bila 4000 i odlazila bi u zdravstveni fond.

Valda treba da se ukljucujemo u drustvo bogatih i mocnih i tu ce se sigurno naci nesto i za nas da radimo. nema sanse da ne bude jer to ni EU nece dozvoliti. IT, poljoprivreda, Beograd kao veliki regionalni centar SE Europe, Dunav, putni koridori...
[ Whitewater @ 28.02.2019. 01:51 ] @
Citat:
MatrozWhiteworm smanji tu EU ribu malo.

Bogatsvo nije grip pa ako si u drustvu "bogatih" bices i ti bogat, zahebi tu trulu pricu istrosena je, odavno.

Videli smo sve te sarene laze u Bugarskoj, Rumuniji, Hrvatskoj.,,
Te superdrzave odkako su u EU stvarno se razvaljuju od "bogatsva i moci".
Pogledaj na Grcku, Italiju ubise se od blagostanja, Francuzi presretni,
Eto i Ukrainci od skor zvanicno na putu u EU razbijaju sa platama od 40 evara, pre toga kod Rusa nisu imali nista i skapavali su od gladi. i hladnoce.
Englezi su od srece sa Europljanima resili da izadju pa ce uci opet samo da bi ponovili uzitak.

A tek kad stigne jos 10 miliona takozvanih migranata EU ce da cveta i mirise.


da bi znali sta mozemo da ocekujemo u buducnosti mozemo pogledati istorijski razvoj Srbije.

Sumadija se prva oslobodila Turaka i brzo postala najprosperitetniji deo Balkana, pa su u nju dolazili Srbi iz ostalih krajeva, pa i Grci, Cincari, Jevreji, a na kraju i preduzimljivi Nemci su prelazili u Srbiju. Ipak Sumadija nije mogla da se poredi sa Vojvodinom koja je za razliku od turskog dela ipak bila civilizacija. Kao sto i jug Srbije i posle oslobodjenja ostaje slabije razvijen od Sumadije iako turaka vise nema.

Slicno se prenelo i u obe Jugoslavije. Nasi severozapadni krajevi Slovenija, Zagorje, Slavonija, Vojvodina i Beograd i delovi Sumadije bili su najrazvijeniji delovi, a Kosovo, Makedonija, Bosna, Cg, Dalmacija - laku noc. Znaci vidi se jedna istorijska matrica po kojoj se krecemo, ali uvek smo tu negde na zacelju Evrope.

Sad ti kazes nama nesto smeta EU da napredujemo. Pa ko nam je smetao, nama Srbiji u Jugoslaviji da budemo bogatiji od Slovenije ?! Ili zasto npr sada Jadar ne postane bogatiji od Backe ? Ili Vranje od Beograda ? Mislim kad je to tako lako.

Dakle Srbija u Evropi maksimalno moze da se potrudi i da bude recimo kao Madjarska ili Slovenija. Usli ne usli u EU nikad necemo biti kao Holandija ili Austrija to su iluzije i to se prosto nece desiti.

Trece, protivnici EU zive u zabludi ako misle da Srbija u globalnom svetu moze da se ponasa i radi kako hoce, pa da onda ona tako neometana nadje najbolji recept da postane Svedska. To godi narodnim usima ovako da verujemu da smo nesto ekstra, a realnost je surovo drugacija. U globalnom svetu pre svega ni USA ni Kina ni Rusija ni Nemacka ne mogu vise da rade sta hoce, a da ne trpe posledice za lose odluke.
[ looker-on @ 28.02.2019. 04:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
looker-on:
Prepoznao sam repliku upućenu meni, povodom spiska zemalja koje su bile na strani Hitlera. Da, Češka je bila na strani Hitlera jer apsolutno ništa nisu uradili da bi bili protiv njega. Škoda je punom parom radila za ratnu mašineriju Hitlera a Česi su uredno radili i primali plate. Nisam čuo da su izveli i jednu diverziju. Znači, pasivno su podrćavali to što Hitler radi. Sigurno su znali da ta tehnika ide na front i nekoga ubija?


Samo su roknuli Heydrich-a, verovatno najsposobnijeg i najbrutalnijeg nacija poznatog i kao Himlerov mozak. Sitnica.

Za šest godina okupacije, par Čeha po direktivi Londona ubilo Hajdriha. Da, ko zna kako bi se rat završio bez toga? Čudi me da Česi nisi dobili okupacionu zonu u Nemačkoj kao Francuzi? Veći doprinos su dali od Francuza.
Kad već raspolažeš činjenicama, navedi koliko jedinica nemačke vojske je bilo na teritoriji Češke i Slovačke i njihove gubitke u međusobnim sukobima, sem Hajdriha?
[ Lavlja_Jazbina @ 28.02.2019. 05:26 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
looker-on:
Prepoznao sam repliku upućenu meni, povodom spiska zemalja koje su bile na strani Hitlera. Da, Češka je bila na strani Hitlera jer apsolutno ništa nisu uradili da bi bili protiv njega. Škoda je punom parom radila za ratnu mašineriju Hitlera a Česi su uredno radili i primali plate. Nisam čuo da su izveli i jednu diverziju. Znači, pasivno su podrćavali to što Hitler radi. Sigurno su znali da ta tehnika ide na front i nekoga ubija?


Samo su roknuli Heydrich-a, verovatno najsposobnijeg i najbrutalnijeg nacija poznatog i kao Himlerov mozak. Sitnica.

WOW,HUA,LOL.Kakav rezon.Prevazisao si sebe.Nego imas li ti i dalje Srpski pasos,imas.E,ajde ti Blago meni sada svoju demagogiju da vodis na ovom mestu,moze?!!

[ Lavlja_Jazbina @ 28.02.2019. 05:53 ] @
Citat:
Dakle Srbija u Evropi maksimalno moze da se potrudi i da bude recimo kao Madjarska ili Slovenija. Usli ne usli u EU nikad necemo biti kao Holandija ili Austrija to su iluzije i to se prosto nece desiti.


Pa ne bi bio siguran po pitanju holandije.Njima po pitanju vode a klimatski uslovi sa tendencijom rasta temperature nisu bas povoljni.

To mislim na bilo koji deo planete a cini mi se da ce u buducnosti bas zbog toga i migracija,granice ce biti menjane ili pak naseljeni holandjani u SRBIJI.Zivi bili pa nazalost videli.

Srbija sa svojim podnebljem i obradivim povrsinama Vojvodine i ostalog ravnicarskog dela zemlje bi mogla ihoho stotsta.Ali,vole ljudi da budu evropejci i vise vole to tudje govance

pa se makar mazali njime samo da budu tamo gde im nije mesto.Mislim na vazduplohove i slicne.Mislim i na stare,one sa dugim kosicama i prslucima a sad bi da obucava rezerviste.

Kako se zove Kinez koji nije sluzio vojsku.


VU LIN.
[ Whitewater @ 28.02.2019. 06:20 ] @
Sta ti znaci to ljudi vole da su Evropejci ?

Jel to kao Srbija nije u Evropi ili je mozda to nesto kao pogrdno biti Evropejac ?
[ Lavlja_Jazbina @ 28.02.2019. 11:05 ] @
Citat:
Whitewater:
Sta ti znaci to ljudi vole da su Evropejci ?

Jel to kao Srbija nije u Evropi ili je mozda to nesto kao pogrdno biti Evropejac ?

Izvinjavam se na pogresnom izrazu.Pokondirene Tikve.

Hteli bi ljudi nesto vise ali uvek ih treba podsetiti da ne bi vukli blato za sobom.


[ dule_ns @ 28.02.2019. 15:00 ] @
A šta mislite o četnicima? I partizanima naravno?
[ looker-on @ 28.02.2019. 16:25 ] @
Pesmu, druže Tito mi ti se kunemo, NVO i kancelarija za evrointegracije predvođena Evropskim pokretom u Srbiji i Centrom za spoljnu politiku, već su prepevale u stihove:

Briselu, mi ti se kunemo
da sa tvog puta ne skrenemo
i ako nas lažete iebeno

Ko ne bude pevao, biće žigosan i proglašen nazadnim i retrogradnim rusofilom.
To što nas oni neće, to nema veze. Bitno je da mi hoćemo i da će mo se u toj želji odreći svega.
Vera umire poslednja (nije variola vera).
[ Ivan Dimkovic @ 28.02.2019. 18:30 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina
Nego imas li ti i dalje Srpski pasos,imas.


Nemam na zalost (na zalost zbog kolekcionarske vrednosti), Republika Srbija trazi da im predas licna dokumenta pre nego sto ti uruce ispisnicu iz drzavljanstva, nema opcije da ih sacuvas kao uspomenu. Steta za obuku ali boze moj.

Nego, on-topic:

Citat:
looker-on
Za šest godina okupacije, par Čeha po direktivi Londona ubilo Hajdriha. Da, ko zna kako bi se rat završio bez toga? Čudi me da Česi nisi dobili okupacionu zonu u Nemačkoj kao Francuzi? Veći doprinos su dali od Francuza.
Kad već raspolažeš činjenicama, navedi koliko jedinica nemačke vojske je bilo na teritoriji Češke i Slovačke i njihove gubitke u međusobnim sukobima, sem Hajdriha?


Cesi su mogli da urade go q Nemcima sa sve otporom i ocigledno nisu bili idioti pa da im strada vecina populacije posto bi ih u tom slucaju Nemci svejedno pregazili, jos sa Hajdrihom kao administratorom verovatno bi ih eliminisali sa hirurskom preciznoscu i bez dvoumljenja a Cehe radnike zamenili sa nekim drugim.

Niko nije tvrdio da su Cesi zasluzivali okupacionu zonu, ali tvrditi da su bili na strani Nemaca je besmisleno.

Da su bili na strani Nemaca, ne bi Nemci morali da postave "zastitnika" poput Hajdriha da ih administrira.
[ looker-on @ 28.02.2019. 19:14 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Cesi su mogli da urade go q Nemcima sa sve otporom i ocigledno nisu bili idioti pa da im strada vecina populacije posto bi ih u tom slucaju Nemci svejedno pregazili, jos sa Hajdrihom kao administratorom verovatno bi ih eliminisali sa hirurskom preciznoscu i bez dvoumljenja a Cehe radnike zamenili sa nekim drugim.

Niko nije tvrdio da su Cesi zasluzivali okupacionu zonu, ali tvrditi da su bili na strani Nemaca je besmisleno.

Da su bili na strani Nemaca, ne bi Nemci morali da postave "zastitnika" poput Hajdriha da ih administrira.

Ma naravno, mrzeli su ih iz dna duše.
Da nije bilo WWI, nikada ne bi imali državu a istu su im Rusi sačuvali. To je narod dostojan svog junaka, dobrog vojnika Švejka!
Znaš, ima nešto što ti nećeš razumeti pa sa time ni složiti, a to nešto se zove čast i obraz.

Navešću ti jedan sveži primer časti, čisto da ti objasnim o čemu je reč mada sumnjam da ćeš to razumeti:
Citat:
Ruski pilot Roman Filipov (33), čiji avion su teroristi oborili u Siriji 3. februara 2018, posle žestoke borbe sa džihadistima izvršio je samoubistvo kako im ne bi pao u šake.


[ Ivan Dimkovic @ 28.02.2019. 19:27 ] @
Ne znam da li su Cesi mrzeli Nemce ili ne, ali mislim da niko to na ovoj temi nije ni tvrdio. Saveznici sa njima sasvim sigurno nisu bili inace ne bi Nemci poslali drugog po komandi SS-ovca da ih administrira.

Ono sto je ocigledno je da su njih apsolutno svi iz*ebali, od Engleza/Francuza preko Nemaca pa na kraju sve do Sovjeta.

Ipak, istorija pokazuje da su ocigledno na kraju dobro odigrali karte koje su im podeljene pa danas imaju sasvim pristojnu drzavu bez da su morali da masovno izginu vise puta.

Zamisli, budale. Trebali su da izginu mnogo vise u WWII i da se sa Slovacima razidju gradjanskim ratom ranih 90-tih, onda bi bili pravi junaci.

Citat:

a to nešto se zove čast i obraz.


Pobrkao si pojmove, pravi termin za cesko veliko pruzanje otpora Nemcima bi bilo ludilo.

Znas, granice se sa njima i Nemci bi ih potpuno eliminisali bez ikakvih poteskoca, Cesi nisu imali daleki istok i ratnu ekonomiju koja bi im omogucila da organizuju kompetentni otpor koji bi zaista mogao da zaustavi Nemce.

Kada jedan covek odluci da se zrtvuje kako ne bi pao u ruke terorista, to je sasvim razumno.

Da se cela nacija zrtvuje bez plana i mogucnosti za uspeh? To je ludilo.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.02.2019. u 20:47 GMT+1]
[ Whitewater @ 28.02.2019. 20:59 ] @
Citat:
looker-on:

Znaš, ima nešto što ti nećeš razumeti pa sa time ni složiti, a to nešto se zove čast i obraz.



srpske ruskepodguznemuvice jos od vremena pasicevih radikala pa titovih komunjara a danas kao ispostava kgb bas jako dobro znaju sta je cast i obraz !

Za njih je to najprofitabilnija grana industriji, a postotak prezivljavanja u ratovima koje izazivaju je 100%.
[ Whitewater @ 28.02.2019. 21:23 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
looker-on:
Prepoznao sam repliku upućenu meni, povodom spiska zemalja koje su bile na strani Hitlera. Da, Češka je bila na strani Hitlera jer apsolutno ništa nisu uradili da bi bili protiv njega. Škoda je punom parom radila za ratnu mašineriju Hitlera a Česi su uredno radili i primali plate. Nisam čuo da su izveli i jednu diverziju. Znači, pasivno su podrćavali to što Hitler radi. Sigurno su znali da ta tehnika ide na front i nekoga ubija?


Samo su roknuli Heydrich-a, verovatno najsposobnijeg i najbrutalnijeg nacija poznatog i kao Himlerov mozak. Sitnica.


Heydrich je bio mnogo vise od Himmlerovog mozga. On je predsedavao konferencijom 1942 gde je doneta odluka o unistenju Jevreja. Ali najvaznije je sto ga je vodja planirao za naslednika i neformalno je bio broj 2. Tako da nije iskljuceno da je pao i kao neka zrtva zavere jer su mnoge glavesine bile ljubomorne na njega. Cesi su takodje dosta jeftino prosli sa tim ubistvom.

Cesi su posle rata Benesovim dekretima izbacili iz zemlje 3.5 miliona sudetskih Nemaca inace bi danas imali zemlju velicine CG. Posle su 1948 pokusali slobodne izbore ali tovarisi to nisu dozvolili. I ustanak 1968.

U svakom slucaju ruska okupacija se cini najtragicnijim delom ceske istorije.
[ Ivan Dimkovic @ 28.02.2019. 22:22 ] @
Nemas ti sta da opovrgavas ulogu Heydrich-a, njegova uloga i odgovornost kao arhitekte najvecih zlodela SS-a je istorijska cinjenica, mislim mozes da opovrgavas otprilike kao i da je zemlja okrugla.

I njega su ubili bas Cesi i to ne moze nikako biti sitna stvar, u najmanju ruku je to bio #2 covek SS-a, a bilo je jasno da je imao potencijal da postane i #1 i to ne samo SS-a.

Cesi su imali otpor i sabotaze proizvodnje (zbog cega im je i uveden "zastnitnik") ali prakticno nisu imali apsolutno nikakve sanse da u tome uspeju zato sto su bili pregazeni i nisu imali nikakav prostor da negde organizuju ratnu ekonomiju protiv Nemaca.

Tvrditi da su Cesi bili "na strani Nemaca" zato sto nisu usli u suicidnu misiju eliminisanja sopstvene nacije akcijama koje bi bile osudjene na propast je potpuno besmislen argument.

Cesi samo nisu bili suicidalni, ali sa Nemcima svakako nisu bili ni u kakvom savzezu vec su bili osvojeni i porobljeni i opkoljeni nemackim rajhom.

Sta su trebali da rade? Ekvivant modernom vikanju "Alahu Akbar" i dizanja u vazduh? Pa nista, Nemci bi samo dovukli vise armije tu iz komsiluka, pobili svakoga ko je potencijalni bundzija i zavrsili stvar.

Rezultat za Cehe bi bio samo da bi izgubili vecinu sposobnog naroda, a rat bi isao tokom kakvim bi i ovako i onako isao.

Na kraju samo nisu ispali budale.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.02.2019. 22:38 ] @
Citat:
Tvrditi da su Cesi bili "na strani Nemaca" zato sto nisu usli u suicidnu misiju eliminisanja sopstvene nacije je potpuno besmislen argument.

Problem je sto ti ne mozes shvatiti a vec ti je dat primer onog pokojnog Rusa,HEROJA.

Kad se sa strane gleda kako pises,ne bi me cudilo da sedis u magacinu Ausvica i izdajes ciklon B ali ti nisi kriv sto ih neko drugi ubija.Ti samo radis na izdavanju.

Pa otpor je bio cak i u samom Ausvicu. Moje misljenje da bi ti i taj Nemacki pasos da sutra prigusti menjao za neki drugi.

Zato mislim da to putovanje nekom je logicno a nekome ne! Svi vi koji mislite da bolje zivite od nekih ljudi ovde ste u teskoj zabludi i da svi moguci krediti koje morate da uzmete

su mrvica. Ono sto ti i tebi slicnim mozete da uradite je da vodite demagogiju kvalitetnog zivota i uporno ubedjujete ovde ljude kako je sve sjajno.

Englezi su taj bajni sistem shvatili a ono sto ste ovde posejali,vrlo brzo ce te i sami okusiti.Budi u to siguran.

[ Ivan Dimkovic @ 28.02.2019. 22:55 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina
Problem je sto ti ne mozes shvatiti a vec ti je dat primer onog pokojnog Rusa,HEROJA.


Kompletno drugacija situacija, odluka pojedinca u takvoj situaciji je potpuno opravdana i smislena.

Na nivou cele drzave uraditi kolektivno samoubistvo iako nemas sanse je sasvim druga stvar i nema nikakvog smisla.

Cesi su upravo bili u takvoj situaciji i uradili su najbolje sto su mogli kako bi sacuvali svoj narod. To ih ne cini nikakvim Nemackim saveznicima.

Otpora u Ceskoj je isto tako bilo, samo ljudi nisu isli do toga da garantovano budu izbrisani sa lica zemlje. Zasto bi to uradili, kada je rat i ovako i onako odlucen jacinom ratnih ekonomija Amerike i Rusije.

Citat:

Svi vi koji mislite da bolje zivite od nekih ljudi ovde ste u teskoj zabludi i da svi moguci krediti koje morate da uzmete


Nemam kredite i znam ljude u Srbiji koji zive dosta bolje od mene a takve stvari mi i ne prolaze kroz glavu u normalnom dnevnom zivotu.

Mislim da ti to nesto umisljas da ljudi koji su otisli iz licnih ekonomskih ili drugih razloga imaju nesto lose protiv Srbije, mozda neki i imaju ali ja svakako nemam.

Apsolutno nista, lepa zemlja, lepo vreme, korumpirana drzava ali sta je tu je, ima i mnogo gorih. Meni je licno bolje negde drugde, nekom drugom je bolje u Srbiji.

Onaj deo koji ti ne kapiras je da je nekim ljudima zivot i identitet gde su trenutno, gde im je familija ili drustvo, posao, stagod. A nekim drugim ljudima su identitet poreklo, koreni itd.

I jedno i drugo je sasvim OK.
[ Whitewater @ 28.02.2019. 23:33 ] @
Citat:
Matroz:
Citat:
Whitewater:
U rusku septicku jamu.


Lakse je preziveti rusku skepticku jamu
nego mrtvacku jamu u koju nas po defoltu zadnjih 100 godina salju anglo-nacisti, tvoji idoli i koordinatori.



wow,anglonacisti ? Mislis kao Roosevelt ili Churchill

Dokle god je Srbija bila saveznik sa Zapadom - napredovala je. Bas kao sto i danas milioni Srba hrle na zapad i tamo lepo zive, prosperiraju i napreduju. Od kad su je Rusi uzeli pode svoje rezultat se vidi. Koliko su ljudi pobili i proterli i na krju ste uveli i samo zemlju u decenijski sukob sa zapadom.

Ali Bog sve vidi i doci ce dan da odgovarate za mnogobrojne zlocine. Samo polako i bez nervoze.
[ Whitewater @ 28.02.2019. 23:53 ] @
Lavlja Jazbino:

Dimkovic je samo jedan od miliona Srba koji imaju i neko drugo drzavljanstvo. Njegova jedina nesreca je sto je u zemlji koja ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo pa je morao da se odrekne srpskog. Da mu smeta sto je SRBIN kako ti kazes mogao je lako da postane i Adolf Heyndrich i onda bi ti bio skroz zadovoljan.

Srbi danas vise ni ne moraju da imigriraju da bi dosli do drugog pasosa. Mogu to uciniti vec u Srbiji ! Madjarski, Hrvatski, bugarski, rumunski pasosi... mogu misliti sta ce biti kada CG udje u EU posto 50% Srba ima neke veze sa CG. Dovoljni ce biti da nauce sj i zj a ne ceo nemoguci madjarski jezik.

a ti i tebi slicni ce i dalje da kmece. Jbg nece narod da zivi u KGB guberniji pa to ti je. Mukica.
[ looker-on @ 01.03.2019. 06:37 ] @
@Ivan Dimkovic,

kao što sam i naveo, nisi razumeo šta je čast. Ok, da vidimo da li znaš značenje reči moral?
Znači, zapad je raskomadao Čehoslovačku i oni su jednostavno ćutali, kao što su ćutali dok su bili pod Austrougarskom.
Ćutali i radili za Nemce i čekali da drugi ginu od oružja koje su oni pravili a onda da im taj neko pokloni državu na tacni?! Sa tačke njihovog morala, pa šta ako je stradalo 30 miliona sovjetskih građana. Važno je da je mom doopetu udobno.

U tvojoj replici, zamolio bi te samo ako može bez demagogije koja je tebi kao dobar dan. Da, i potpuno te razumem kao građanina zemlje koja je moju zemlju tri puta ubijala i uništavala. Tvoja zemlja nikada nije nadoknadila materijalnu štetu mojoj zemlji iz dva svetska rata a o ljudskim žrtvama, to je bespredmetno pisati. Kako se tvoja zemlja odnosi prema zločinima počinjenim nad Srbima u dva svetska rata, pokazala je 1999. Ostali su gladni srpske krvi. Malo im je bilo milioni već pobijenih!

Ovo su zapadne vrednosti: NATO vojnici ispred Gračanice poziraju sa satanističkim pozdravom



Da, Češka to podržava!

P.S. Još jednom prilažem podatke o ratnoj šteti.

[ Whitewater @ 01.03.2019. 08:26 ] @
Pojava Hitlera 1933 na celu Nemacke znacila je dolazak ludaka na celo prakticno najmocnije Evropske drzave koji se jos pre dolaska na vlast zalozio da povrati Nemackoj teritorije, zauzme mnoge nove, unisti Jevreje i porobi Slovene i celu Evropu... Naravno da je izbio haos i naravno da onda nije bilo lako videti sta i kako protiv Hitlera. Cela Evropa se bila uzbunila. Mozda bi paralela danas bila dolazak nekog krajnjeg ludaka na celo USA, Rusije ili Kine koji krece u osvajanje sveta i to jos nuklearnim oruzjem. Mislim da ce Putin to vrlo brzo postati .

Prva zemlja koja se javno oduprla Hitleru bila je Engleska. Engleska je stajala protiv Hitlera od pocetka pa do kraja. Francuska joj se brzo prikljucila, ali to su ipak samo dve zemlje Evrope svi ostali nisu smeli ni da pisnu protiv Nemacke sile. Neki optuzuju Chamberlain-a da je pokusao da odobrovolji Hitlera prepustanjem Ceske, ali realno sa Amerikom koja se bavi sobom, Rusijom koja drema na istoku sta je realno i mogao da uradi ?

Ipak kad je napadnuta Poljska, Engleska i Francuska su 3.sept objavile rat Hitleru. Gde je bila tada Rusija ? Pa Rusija je imala pakt sa Hitlerom, a 17.sept je i ona napala Poljsku. Sledece godine dok je Hitler harao na Zapadu Evrope Rusi su radili isto na istoku i anektirali Balticke republike i udarili na Finsku iz cista mira.

Staljin=Hitler !

E kad je Rajh udario na Rusiju onda se Rusi secaju Engleske i Amerike i traze pomoc jer su bili pred katastrofom u decembru 1941. To sto je Rusa stravicno mnogo poginulo, ne menja mnogo na stvari da su kalkulisali isprva da podele Evropu sa Hitlerom, ali izgleda da nisu bas sve utanacili.
[ Whitewater @ 01.03.2019. 08:32 ] @
Citat:
Matroz:
Citat:
Whitewater:

Ali Bog sve vidi i doci ce dan da odgovarate za mnogobrojne zlocine.


Izgleda,
vas bog ima problem sa zescom dioptrijom,
a jel ima on socijalno ili ga vodite kod privatnika, da progleda:


* Auschwitz-Birkenau
* Belzec Bergen-Belsen
* Buchenwald
* Chelmno
* Dachau
* Ebensee
* Flossenbürg Gross-Rosen
* Janowska
* Kaiserwald
* Majdanek
* Mauthausen-Gusen
* Natzweiler-Struthof
* Neuengamme Nordhausen (Dora-Mittelbau)
* Sachsenhausen (Oranienburg)
* Plaszow Ravensbrück
* Sobibor
* Stutthof
* Terezin (Theresienstadt)
* Treblinka
* Westerbork
* Kompleks logora Jasenovac,
* Logor Stara Gradiška
* Kompleks koncentracionih logora Gospić – Jadovno - Pag,
* Logor Jadovno na planini Velebit,
* Logor Slana na ostrvu Pag,
* Koncentracioni logor Stupačinovo,
* Koncentracioni logor Maksimovića štale,
* Koncentracioni logor-sabiralište na železničkoj stanici Gospić,
* Koncentracioni logor Metajna na ostrvu Pag, logor za žene i decu
* Kraške jame Velebita – mesta za likvidaciju zarobljenika,
* Logor Đakovo,
* Logor Danica u selu Drnje pored Koprivnice,
* Logor Jastrebarsko pored Jastrebarskog, koncentracioni logor za decu,
* Logor Loborgrad,
* Logor Gornja Rijeka,
* Logor Tenja,
* Logor Sisak,
* Logor Kerestinec,
* Logor Kruščica,
* Logor Lepoglava,
* Logor Caprag.
* Logor na Banjici, Beograd
* Logor Jajinci, Beograd
* Logor Sajmište (Semlin Judenlager), Zemun
* Topovske šupe (Beograd)
* Logor Sremska Mitrovica
* Logor Šabac
* Zasavica (blizu Šapca)
* Logor Crveni krst
* Bubanj (blizu Niša)
* Borski rudnici bakra
* Jabuka
* Ledine
* Draginac


prvo to su nacisticki, a ne americki logori !

Neces verovati, ali na svim tim groznim mucilistima umoreno je daleko manje ljudi nego od KOMUNISTICKE ruke !

Cak i sami komunisti velicaju vodju Staljina i hvale se ako je bas dobro sto je pobio neprijatelje revolucije i to nekoliko miliona, dakle pre Nemacke invazije. Staljin je pobio vise Rusa, nego Hitler Jevreja, prosto Jevreja nije bilo u celoj Evropi koliko je Staljin pobio Rusa.

To direktno. A indirektno, neadekvatnom pripremom, satiranjem oficirskog kadra i losim procenama uzrokovao je da Rusi na ratistu imaju trostruko vece zrtve od Nemaca iako su Nemci napali Ruse, a Rusi se branili na svojoj zemlji.
[ Lavlja_Jazbina @ 01.03.2019. 10:53 ] @
Citat:
Onaj deo koji ti ne kapiras je da je nekim ljudima zivot i identitet gde su trenutno, gde im je familija ili drustvo, posao, stagod. A nekim drugim ljudima su identitet poreklo, koreni itd.


Ne razumem,Meni su koreni u Šumadiji.Familija malo na selu i ovde,u Beoggradu. I jedno i drugo je u drzavi Srbiji.

Koji je tvoj slucaj.Ajde pitam bez nekog hejta,posto imam toliko vremena jer ja na forumu ne baronisem,opet vikend na selu za razliku od nekih koji su ovde na forumu isto otisli u evrpou za boljim.Slazem se,ali cemu

u temi sa malinama onaj otisao u holandiju i popuje mi o necemu sto nema pojma,ti si ne otisao,napustio zemlju,verujem ti ovo je forum a mogu i proveriti ali koga briga,i stalno pricas kako je sve u Srbiji trulo

a u nemackoj nema ni papirica na ulici. To gde si ti,sednem na avion i sada za 100€ ( pre je kitu mogao svako da se svrcka) dodjes obavis sta se ima (nemoj misliti na olaksavanje u wc-u) i videla zadnjica put.

E sad ako ti sebe vidis tu gde jesi,tvoja volja,tvoj izbor.Meni sem uplitanja i nametanja misljenja ne smeta.Nego ako mozes odgovori,boldovo sam nesto sto si ti razdvoji.Mozda si mislio na svoj slucaj pa su ti koreni

u Srbiji a svi ste u nemackoj ili,ti objasni.

p.s.

Fin ti je odgovor,onako suptilno uvijen u svetlucavu foliju ali mnogo drugacije mislis posebno sa tim koreni.Ali mozda si ti sarkasticni deckic,sto bi reki u Zone zamfirovoj,po be gulja..

A sad,vilidz.Ćaos do nedeljos,meybe ponedeljikos.
[ Ivan Dimkovic @ 01.03.2019. 13:04 ] @
Citat:

i stalno pricas kako je sve u Srbiji trulo


Nemam pojma kako je „sve“ u Srbiji vec vise godina i mislim da je to pre svega pitanje za ljude koji zive tamo.

Sto se nametanja misljenja tice, pusti ti svakoga da zivi gde hoce, moze, voli i svima ce biti OK. Sto se mene tice ja svakako ne bih nikome nametao misljenje da je u nekoj zemlji bollje ziveti nego u drugoj, to je svacija privatna stvar. Ni sam nemam pojma gde je najbolje za mene a kamo li za bilo koga drugog.

Ja svakome ko me pita kazem da sam iz Srbije, ne vidim sto bi tako nesto krio, a isto to sto kazem i mislim. Za drzavljanstvo kao sto rekoh obicno pitaju samo institucije.

Mislim da stavljamo vrlo razlicite prioritete na ta pitanja.
[ looker-on @ 01.03.2019. 18:05 ] @
NVO saveti:

— Nastavite da se molite, važna je vera u EU, ona će vas spasti
— Potrebno je verovati u ulazak u EU iako nikada tamo nećemo ući.
— Neophodno je verovati da ćemo postati članica, čak i ako ta Evropska unija jednog dana prestane da postoji.
— Obavezno je potpisati sporazum sa Prištinom, kojim se praktično odričemo dela sopstvene teritorije, da bismo nastavili verovanje u EU u koju nikada nećemo ući…
— Obavezno da se prekine anti-NATO medijska kampanja, evroskepticizam otežava pristupanje Srbije u EU.
[ Ivan Dimkovic @ 01.03.2019. 18:47 ] @
Mislim da je svakome sa dva grama mozga jasno da se EU nece siriti u skorije vreme, sve i da neka zemlja 100% zadovoljava nominalne standarde koje traze.

Mozda eventualno u skorije vreme prime Crnu Goru koja je velicine jednog osrednjeg grada, pa ne kosta prakticno nista... neku zemlju sa vise miliona stanovnika? Tesko. Sansa da ne dodje do veta i bune je nikakva.

A i zasto bi?

U slucaju Srbije, prakticno su odavno dobili skoro sve sto im je isplativo (pristup trzistu, banke, strateski vise nije na granici sa "ne EU" svetom itd...) + imaju jos jednu zemlju u kojoj mogu da se rade muljaze, pranje love i sl. a da ne odgovaraju EU institucijama. Win-Win, za EU elitu i industriju i politicare u Srbiji.

EU nema apsolutno nista vise da dobije od primanja Srbije u clanstvo sto vec nisu izboksovali, samo troskove.

To je realno stanje stvari, sta god Srbija radila ili ne.

Kao u kocki, otkrio si svoje karte plus si se vec debelo zaduzio od "kuce" - kuca je vec dobila sve sto treba od tebe, ne moraju vise ni da ti serviraju besplatna pica, u saci si im, dalje je samo pitanje koliko ce da te kosta.
[ Whitewater @ 02.03.2019. 04:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da je svakome sa dva grama mozga jasno da se EU nece siriti u skorije vreme, sve i da neka zemlja 100% zadovoljava nominalne standarde koje traze.



pa nesto nisam siguran, mislim ko moze danas da bude siguran u bilo sta ?

Zapadni Balkan YU-SLO-CRO+AL ima stanovnika koliko i NL, nije to nikakav izazov za EU koja vec odavno nije samo klub bogatih zapadnih zemalja. Da li su svi delovi Nemacke NRW ? Da li su sve drzave u Americi NY, CA ili TX ?

Razvoj u regionu bas ukazuje da se nekom zuri sa prijemom preostalih zemlja u NATO: CG(primljena), MAK(primljena) neka se pripreme Bosna i Srbija, a to ce otvoriti ulaz u EU...