[ bordzija @ 06.03.2019. 23:41 ] @
Gde god nema znaka dozvoljeno parkiranje komunalci udaraju kazne. Danas bg.



Vozilo je parkirano tik uz vozilo gde je iscrtano parking mesto. Ako se boja skinula ili slabije vidljiva po mraku opaaa eto ti ujutro kazna.



Komunalcima ovlašćenja tajne službe

https://www.danas.rs/drustvo/k...0zzUzbrrjMApH_O4dCF5wjeddui8zA

Citat:
„Očekujemo da ćemo odmah po usvajanju zakona, tokom tekuće godine, obezbediti još 300 pripadnika Komunalne policije. Plan je da u narednih nekoliko godina Komunalna policija dobije oko 1.000 novih policajaca, što će biti dovoljno da ‘pokrijemo’ čitav grad. Komunalni policajci su na raspolaganju građanima i kada je u pitanju problem buke, problem nepropisnog parkiranja na trotoarima, kontrola odlaganja smeća, načina na koji se izvode kućni ljubimci, odnosno čitav niz problema sa kojima se susreću građani“, istakao je zamenik gradonačelnika.


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 07.03.2019. u 00:51 GMT+1]
[ scoolptor @ 07.03.2019. 04:19 ] @
Glasali ste, uzivajte.
[ HoT_Steppa @ 07.03.2019. 06:42 ] @
Osetio sam na svojoj koži na NBg. 2500
[ Sava @ 07.03.2019. 07:02 ] @
Ja sam se parkirao kod Cvetkove pijace na mestu na kojem nema znaka zabrane parkiranja. Pokušali su da me kazne jer sam navodno u krugu okretnice. Rekao sam im da je to ulica i da ja vozim u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja i da nema znaka zabrane. Rekli su mi da njih taj zakon ne zanima i da oni rade po nekakvoj odluci grada Beograda. Dobro, rekoh, zakon je svakako stariji akt od podzakonskog akta i neka me slobodno kazne i da to kod sudije neće proći. Nikada mi ništa nije stiglo.
[ Darko Nedeljković @ 07.03.2019. 07:20 ] @
Sad u poslednje vreme sudije moraju da sude na stetu okrivljenih pa taman i da je totalna nebuloza u pitanju.

Nego, citam da se komunalna policija transformise u miliciju. Kakva je uopste razlika izmedju plicije i milicije, nisam nigde nasao zvanicno objasnjenje, a onako po secanju milicija se vise vezuje za diktatorske, totalitarne rezime i ima obicaj da bije i lupa samare, dok policija vise ide uz demokratiju i ljudska prava, koristi poligrafe umesto batina i slicno.
[ Branimir Maksimovic @ 07.03.2019. 07:47 ] @
Milicija je kao narodna, nesto kao regrutovana, a policija vise kao profesionalna. Za vreme SFRJ milicija je prakticno bila policija.
[ cozmo_im @ 07.03.2019. 09:00 ] @
Vozaču je odredbama člana 66. stav 1. Zakona zabranjeno parkiranje (i zaustavljanje) vozila:

- na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,
- na prelazu puta preko železničke pruge, odnosno tramvajskih šina i na rastojanju, odnosno odstojanju manjem od pet metara od prelaza, kao i u blizini železničke pruge, odnosno tramvajskih šina, ako se time sprečava saobraćaj vozila koja se kreću po šinama,
- na raskrsnici i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od najbliže ivice poprečnog kolovoza,
- u tunelu, u podvožnjaku, u galeriji, na mostu, na nadvožnjaku,
- u blizini vrha prevoja ili u krivini gde je preglednost puta nedovoljna ili se obilaženje vozila ne može izvršiti bez opasnosti,
- na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne ivice kolovoza ili prepreke na putu bila manja od tri metra,
- na mestu na kome bi zaklanjalo saobraćajni znak,
- na biciklističkoj stazi, odnosno traci,
- na stajalištu za vozila javnog saobraćaja i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od 15 metara ispred i iza oznake na kolovozu kojim je stajalište označeno,
- na putu na kome su kolovozne trake fizički odvojene, osim ako je to dozvoljeno saobraćajnim znakom,
- iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu mrežu komunalnih službi,
- na mestu na kome bi se onemogućio pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu, verovatno je ovaj zato kaznjen
- na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,
- na pešačkoj stazi, odnosno na delu trotoara koji je namenjen za kretanje lica sa posebnim potrebama,
- na trgovima, na pešačkoj zoni i protivpožarnom putu,
- na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada, odnosno prolazima u blokovima naselja,
- na saobraćajnicama van uličnih parkirališta koje povezuju parking prostore i stambene zgrade sa drugim saobraćajnicama,
- na kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade, dvorišta ili garaže,
- na saobraćajnoj traci za uključivanje, isključivanje, zaustavnoj traci, saobraćajnoj traci za vozila javnog prevoza i tramvajskoj baštici,
- na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili oznakom na kolovozu obeleženo kao mesto za parkiranje za vozila za osobe sa invaliditetom, ako na vozilu ne poseduje odgovarajuću oznaku,
- na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili oznakom na kolovozu označeno kao mesto rezervisano za vozila određenih korisnika, kada vozilo kojim upravlja ne pripada tim vozilima,
- na površinama na kojima je saobraćajnim znakom zabranjen saobraćaj vozila.

Ono sto mene uzasava je njihova nadleznost, koju ce dobiti, da bez razloga mogu da te zaustave i proveravaju (mislim na vozilo), i to u civilu. To ne sme ni obicna policija (osim u odredjenim slucajevima navedenim zakonom), vec samo saobracajna policija!
[ fade @ 07.03.2019. 09:33 ] @
Realno, da neko zaređa, može da ti nalupa kazne, jer ima toliko gluposti sada, nisi parkirao ovako, nije minimalna razdaljina, nagazio si liniju, trotoar, malo trave, nalepnica ti se ne vidi, prljava tablica...

Ali oni baš neku meru ni nemaju.


Meni su u Češkoj čak i opraštali kazne za parkiranje, npr parkirao u ulici za lokalce, preko noći, žena videla da živim blizu i rekla da ne moram da platim ništa.

Meni se lično sviđa sistem ovde, da ti policija napiše upozorenje da do 5 dana moraš da dođeš kod šalteruše, gde će ti ona objasniti šta si uradio, pokazati slike, i onda reći kolika je kazna (za parkiranje npr u opsegu od 0 do 8000 dinara, zavisno od prekršaja). Posle tih 5 dana ide kod sudije, stiže ti papir sa obično 2x većom sumom.
Ako platite policiji direktno, još je jeftinije, npr vozio sam kroz ulicu zatvorenu za saobraćaj, 450 dinara. Radar me uhvatio na ulazu u neko selo, vozio 69, a ograničenje 50, 30 eura.
Bilo je tu još par za parking, prve 2-3 su bila 800, posle sam platio još 2, jedna 1500, druga 2000.

[ Java Beograd @ 07.03.2019. 09:47 ] @
Citat:
cozmo_im:... njihova nadleznost, koju ce dobiti, da bez razloga mogu da te zaustave i proveravaju (mislim na vozilo), i to u civilu ...
Niko ne može u civilu da te zaustavi u vožnji. Šta, 'oće li da maše rukom da staneš ili će da se baci na haubu ?!?
[ cozmo_im @ 07.03.2019. 09:53 ] @
Pa sad ce imati pravo da zaustavljaju vozila i da kontrolisu. Dakle mimo zakona. A mogu da rade u civilu.
[ SG kamikaza @ 07.03.2019. 10:13 ] @
Mogu da rade u civilu, samo po pismenom nalogu, zaboravio sam kog već moodonje. Ne mogu da rade u civilu zato što im se radi tako.
[ Branimir Maksimovic @ 07.03.2019. 11:41 ] @
U svakom slucaju treba neka legitimacija? Mislim, svako moze da se predstavi kao policajac...
[ Java Beograd @ 07.03.2019. 11:55 ] @
Ma ne kažem da li imaju ili nemaju pravo.
Nego, kažem, zamisli situaciju: Ti voziš auto i neki mamlaz (u civilu) nešto maše rukama. Da li si dužan, po zakonu, da staneš? Nisi. Mamlaz jedino može da se baci pod točkove ili na haubu da bih ja stao.
[ SG kamikaza @ 07.03.2019. 12:00 ] @
Pa naravno da treba legitimacija. I u uniformi, a pogotovo u civilu. Ako se ne legitimise, imaš svako pravo da istu zatrazis na uvid.
A u civilu može pored puta da maše koliko hoće, ako ne želim ili procenim da ne treba da stanem, i neću.
[ Java Beograd @ 07.03.2019. 13:11 ] @
Ma to sa civilkom je prazna priča.
[ cozmo_im @ 07.03.2019. 13:51 ] @
Nikad ne reci nikad :D
[ sasa022 @ 07.03.2019. 14:42 ] @
[ Darko Nedeljković @ 07.03.2019. 15:01 ] @
Ako nije offtopic, samo bih napomenuo kako se to (ne) radi u Evropi, konkretno Nemacka, konkretnije Berlin. Prvi put sam u Berlinu i posteno da kazem nisam ocekivao ovoliko slobode. Svuda su znakovi zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, ali to nikog narocito ne brine, ako nema boljeg parking mesta, onda moze i pored znaka zabranjenog parkiranja. Ja posto treba da sacekam nesto par sati sam parkirao upravo pored jednog znaka zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, koji je inace tu zbog hidranta, malo sam kruzio okolo i nigde nema nijednog mesta, pa posto svakako necu da napustam vozilo onda cu i ja da iskoristim taj delic slobode i sacekam da vidim ima li i nemacka miliciju koja ce da dodje da me juri odatle. Po svemu sudeci - nema.
[ bordzija @ 08.03.2019. 00:02 ] @
Kasa prazna a sve više članova i simpatizera GLADNO. Na ovaj način se hara grupacija koja ima najviše love u srbiji jer čim se voziš znači imaš keša. Nemaš love moraš busom tu hara druga ekipa. Jkp infostan će se postarati da te izvršitelj pohara jednom u dve tri godine za neki neproknjiženi račun pa se ti posle sudi sa njima i dokazuj, da se slučajno ne opustiš kod svoje kuće ako si slučajno izbegao sve napredno što te vreba u spoljašnjem svetu.

Sve precizno razrađeni biznisi.

U principu nigde ne smeš da parkiraš auto ako nema znaka parking.
[ član @ 08.03.2019. 06:52 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:Ako nije offtopic, samo bih napomenuo kako se to (ne) radi u Evropi, konkretno Nemacka, konkretnije Berlin. Prvi put sam u Berlinu i posteno da kazem nisam ocekivao ovoliko slobode. Svuda su znakovi zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, ali to nikog narocito ne brine, ako nema boljeg parking mesta, onda moze i pored znaka zabranjenog parkiranja. Ja posto treba da sacekam nesto par sati sam parkirao upravo pored jednog znaka zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, koji je inace tu zbog hidranta, malo sam kruzio okolo i nigde nema nijednog mesta, pa posto svakako necu da napustam vozilo onda cu i ja da iskoristim taj delic slobode i sacekam da vidim ima li i nemacka miliciju koja ce da dodje da me juri odatle. Po svemu sudeci - nema.

to je zato jer u Berlinu Vlada potpuni haos, pola stanovnika Berlina su Turci, Kurdi, Sirijci, Afrikanci, Poljaci, Rusi... situacija se izmice kontroli!
probaj to sto si tamo uradio da uradis u Minhenu...
[ Branimir Maksimovic @ 08.03.2019. 07:13 ] @
Da da, sve izmice... mozda u Berlinu nisu pilicari ko kod nas ;)
[ Burgos @ 08.03.2019. 11:20 ] @
Citat:

to je zato jer u Berlinu Vlada potpuni haos, pola stanovnika Berlina su Turci, Kurdi, Sirijci, Afrikanci, Poljaci, Rusi... situacija se izmice kontroli!
probaj to sto si tamo uradio da uradis u Minhenu...


https://www.statistik-berlin-b...19/SB_A01-05-00_2018h02_BE.pdf

Nemaca: 2 999 676
Stranaca: 748 472

što je ako ne grešim procentualno manje od prosečnog udela stranaca u Nemačkoj ;-).

U svakom slučaju, pogledaj Mihnen:

Nemaca: 1 110 000
Stranaca: 435 000

https://www.muenchen.de/rathau...-8ed0d9e18941/bev_stand_12.pdf

Situacija ne izmiče kontroli, niti postoje horde migranata na ulicama, niti je policija zauzeta hapšenjem sitnih kriminalaca
sa migracionim poreklom, niti slično - već decenijama ljudi iz cele Nemačke dolaze u Berlin "wegen Drogen" (iz teksta Tagesspiegel-a o sadašnjim beskućnicima koji su osamdesetih i devedesetih preselili ovde, ne mogu da nađem tekst trenutno) i tolerancije celog društva na prekršaje (sve dok ne uključi smrtni ishod, a onda na doživotnu zbog ubistva), što je dovelo do toga da nikoga nije briga.

Dve zgrade mog posla deli velika ulica sa po dve trake u svakom smeru + žuta traka. Već mesecima je žuta traka puna automobila, a jednom mesečno policija stoji iza krivine i zaustavlja automobile u grupama od pet. Sutradan sve po starom, i tako u nedogled. Jedino gde sam video uspeh su automobili i kamioni parkirani na biciklističkoj traci koja se izgradila par nedelja ranije, sve dok nismo sačekali Ordnungsamt (čekali smo u grupi, od devet do popodne, ja sam otišao nakon nekoliko sati) i dok nisu odneli sve (uključujući i kamione - https://www.reddit.com/r/de/co...eht_der_himmel_f%C3%BCr_einen/ https://twitter.com/dvd_hrtmnn/status/941683159086792704) ali cenim da je razlog taj da ljudi koji tu parkiraju žive u blizini.

U svakom slučaju, da, Berlin je izrazito tolerantan grad i izrazito nemaran što se tiče prekršaja i sitnog kriminala (pa ljudi redovno beže iz zatvora: http://www.maz-online.de/Nachr...e-aus-JVA-Ploetzensee-geflohen), i daleko drugačiji od cele Nemačke (dotle da se zaista čini da vlada "haos"), ali to nema veze sa došljacima (uključujući i mene ;-) ) - već sa Berlinom.
[ bordzija @ 08.03.2019. 16:38 ] @
Uvek ista priča, oni koji ne putuju palamude o svemu i svačemu u svetu (kurir&informer ekipica)
Ja koji sam sto puta bio u italiji i vidim našta im liče automobili na ulicama neeee nisi dobro video.

Ovo što se dešava u Srbiji je ništa drugo nego sitno pilićarenje režima.
[ Doktor Hlad @ 11.03.2019. 09:58 ] @
Citat:
Burgos:U svakom slučaju, da, Berlin je izrazito tolerantan grad


U Berlinu sam na nekim mestima video toliko razbacanog djubreta po ulici i parkinzima koliko u Beogradu nema sanse bilo gde da se nadje.

A sto se komunalne policjie tice - standardna prica je kod nas. Svi hoce da se uvede red ali ako moze tamo negde na drugom kraju planete a ne ovde.

- Svi kukate kako je haos sa parkiranjem. Evo, sad cemo da resimo to zonskim nacinom parkiranja sa ogranicenim trajanjem.
- Uaaaaaa! To je protivustavno, protivzakonito, vratite nam parking bez zona i bez placanja tako da niko ne moze da nadje parking mesto bilo gde!

- Svi kukate kako ne mogu da se naplate dugovanja. Evo, sad uvodimo privatne izvrsitelje koji ce da budu ultra-efikasni.
- Uaaaaaa izvrsitelji! Sad moram da platim sve sto dugujem. Ne mogu vise da se pravim lud i izbegavam sudske pozive. UAAAA! Vratite na staro!

- Svi kukate kako je komunalni nered po gradu. Evo, uvodimo komunalnu policiju koja ce time da se bavi.
- Uaaaaaaa komunalna policija! Eno, biju glavatu bitangu koja moze volu rep da iscupa a nece da plati kartu za prevoz. Uaaaaa! Ukinite komunalnu policiju da mozemo i dalje da ne placamo prevoz i da razbacujemo djubre okolo!

Znaci, nista novo :)
[ dule_ns @ 11.03.2019. 11:26 ] @
Problem sa parkingom (tj. manjkom istog) može da se rešava tako što se napravi više parking mesta i ograniči izgradnja novih zgrada u naseljima koja su već pretrpana. Ali to naše vlasti ne vole, nekako se problemi sa parkiranjem uvek rešavaju umanjivanjem prava i mogućnosti građanima.

Problem kod izvršitelja je što se insistiralo na efikasnosti te su im data određena ovlaštenja i mogućnosti koja u nekim slučajevima grubo urušavaju pravičnost. Takođe, izvršitelji praktično uopšte ne odgovaraju za greške koje su prouzrokovale štetu drugim licima. I za kraj naknade koje prihoduju za svoj rad su nesrazmerne utrošenom vremenu i znanju, kao i visini prvobitnog duga.

Problem sa komunalnom policijom je taj što nije jasno za šta su nadležni a za šta nisu - u svakom slučaju ne bi smeo da im bude posao da naplaćuju kazne u gradskom prevozu. Sem toga, tu je zaposlena gomila ljudi koji nemaju ni znanje ni psihološki profil koji su neophodni za obavljanje ovog posla.



Đavo je u detaljima. Možeš ti da uzmeš recept za neku predivnu tortu, možeš da kupiš najkvalitetnije namirnice i da satima radiš na istoj.

Ali ako samo jednu namirnicu zameniš govn.ma dobićeš sr.nje.
[ Branimir Maksimovic @ 11.03.2019. 11:52 ] @
"u svakom slučaju ne bi smeo da im bude posao da naplaćuju kazne u gradskom prevozu"

Ne naplacuju oni nego prate kontrolore. Ili se nesto promenilo sto ne znam?
[ Java Beograd @ 11.03.2019. 12:48 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Ne naplacuju oni nego prate kontrolore. Ili se nesto promenilo sto ne znam?

Još gore ako je tako.


Kad sam pre nekoliko godina čuo da će da se formira komunalna policija, za komunalni red, stvarno sam se obradovao.
Mislio sam ( jbg bio sam naivan) da će da se bave na primer, divljom prodajom paradajza, krompira, lubenica iz kamiona, pa zatim komunalnim haosom oko pijace, divlje tezge i tako dalje.

Kad ono - bukvalno nikakav pomak u komunalnom redu za sve ove godine. Govorim za Ngb Blokove, drugo me manje zanima.

Nit' znaju svoj posao, nit znaju kako se taj posao radi, nit' su obučeni - ništa. Nula. Apsolutna nula. Samo povremeno čujem od gradskih vlasti kako nema dovoljno komunalnih policajaca.
[ bakara @ 11.03.2019. 15:47 ] @
https://www.blic.rs/vesti/beog...cavaju-parking-mesta-u/rnv67sk
[ bordzija @ 11.03.2019. 20:06 ] @
Sledeće table su na minut paz šta kažem, bravo za predsednika opstine stari grad! Smrt fašizmu sloboda narodu!
[ Java Beograd @ 12.03.2019. 09:13 ] @
Ovo kao kolektivna lobotomija.
Pa kome te table pomažu? Stanarima koji tu žive. Kad nema tabli, svaka fukara dođe, ostavi auto na mesec - dva, a vi stanari iz ulice, jbg, "snađite se".

Bravo za predsednika opštine: desetine krševa iz Altine i Kaluđerice upravo sleću na parking mesta u Starom Gradu, i nameravaju tu i da ostanu, do daljnjeg. A i prodavcima krompira treba mini skladište (primer sa parkinga u 61. bloku), pa što da ne, kad je već tu, u Njegoševoj, tik uz Kalenića pijacu besplatana parking.

Koliko maluouman treba neko da bude da ne skapira:
Besplatan parking = nikad nema parking mesta (već sam pobrojao ko će trajno da zauzme sva parking mesta)
Skup parking = ima parking mesta.

[ Doktor Hlad @ 12.03.2019. 09:29 ] @
Citat:
dule_ns:
Problem sa parkingom (tj. manjkom istog) može da se rešava tako što se napravi više parking mesta


Epohalno!

Citat:
i ograniči izgradnja novih zgrada u naseljima koja su već pretrpana.


I porusi pola grada i isteraju svi seljani koji su dosli od ko zna kuda pa moraju direktno u krug dvojke...
[ bordzija @ 12.03.2019. 10:50 ] @
A što onda potpuno ne ukinu naplatu parkinga za stanare ako su toliko humani? Ne naravno, paraziti naplaćuju mesečno vazduh a ko dođe sa strane opljačkaju ga. Ovo je klasična lobotomija naroda gde im se polako objašnjava da moraju da plate vazduh i vodu.
[ BluesRocker @ 12.03.2019. 11:47 ] @
^ Zato što je logično da platiš nekom da ti čuva parking mesto. Osim toga, nisi vlasnik parking mesta na ulici, budi srećan što možeš da platiš 4 litre benzina mesečno da ti neko obezbedi da možeš da se parkiraš po potrebi. Ja bih rado platio i 2 puta toliko da meni neko zonira ispreg zgrade pa da mogu preko dana da se parkiram.
[ Java Beograd @ 12.03.2019. 12:05 ] @
Citat:
bordzija:A što onda potpuno ne ukinu naplatu parkinga za stanare ako su toliko humani? Ne naravno, paraziti naplaćuju mesečno vazduh a ko dođe sa strane opljačkaju ga. Ovo je klasična lobotomija naroda gde im se polako objašnjava da moraju da plate vazduh i vodu.

Niko ovde ne piča o humanosti (odakle ti to ?!?) nego o rešavanju problema parkiranja građana.

Jbg 'oćeš da živiš u centru prestonice? To košta. Nema za dž.

Takođe, voda se odavno plaća, nema tu šta da se "polako objašnjava". Nije valjda da nisi znao? Ili nisi obavešten. A turisti plaćaju i vazduh, kroz boravišnu taksu. Odavno. Kod nas je to još i najjeftinije.
[ bordzija @ 12.03.2019. 13:02 ] @
Ja sam parkirao bez problema na ulici i pre 20 i više godina kada parking servis nije ni postojao u ovom današnjem pljačkaškom obliku? Zašto mislite da vam država nešto pomaže ako vam od svega uzima 25% na ime poreza a pritom ne obavlja svoju zakonom propisanu dužnost? Zašto ste kratkovidi i vidite samo ono što se "pušta" na televiziji?

Voda odavno nije besplatna iako bi to trebala da bude. Ja plaćam 2000 dinara mesečno za istu iako je stan u pitanju. Gde curi moj novac? Curi u milione zaposlene u državnim institucijama koje parazitiraju na leđima građana.

Čuj oni meni čine da ja imam da se parkiram u centru grada i to sve po nekoj simboličnoj mesečnoj ceni. A gde su oni kada mi satima kružimo u krug u potrazi za parkingom?!?? Ne pamtim kada sam ispred zgrade zadnji put parkirao! Treb a mi 10 minuta hoda do automobila! Prevaranti.
[ Java Beograd @ 12.03.2019. 13:26 ] @
Ajde ne troluj više, lupetaš samo tako.
[ bordzija @ 12.03.2019. 13:33 ] @
Ti troluješ apsolutno, podržavaš lopovski sistem.
[ Doktor Hlad @ 12.03.2019. 13:52 ] @
Citat:
bordzija:
Ja sam parkirao bez problema na ulici i pre 20 i više godina


I zato tada nije bilo naplate parkinga.

A kada kazes "na ulici" jel mislis na uredjeno parking mesto koje nikome ne smeta ili mislis na trotoar, pesacki prelaz, igraliste za decu, prolaz za vatrogasce...?
[ bordzija @ 12.03.2019. 14:08 ] @
Na ulici baš tamo gde su danas iscrtana parking mesta i masno se naplaćuje mesečna karta za parking, na sat, na pola sata, na 15 minuta. Odavno postoji Beograd, i pre ovih lopuža danas!

[ Doktor Hlad @ 12.03.2019. 15:45 ] @
To pricas o onom vremenu kada je svaka deseta kuca imala telefon, svaka dvadeseta televizor a svaka pedeseta auto?
[ Doktor Hlad @ 12.03.2019. 17:18 ] @
Citat:
bordzija:
Na ulici baš tamo gde su danas iscrtana parking mesta i masno se naplaćuje mesečna karta za parking, na sat, na pola sata, na 15 minuta. Odavno postoji Beograd, i pre ovih lopuža danas!




Ja tek sad shvatam sta je tvoj predlog. Ovo na slici je Knez Mihajlova. Ti ustvari predlazes da se tu ukine setaliste i da se pretvori u parking?

Mogli bi i Kalemegdan da iscrtaju i daju ljudima da besplatno parkiraju...
[ bordzija @ 12.03.2019. 18:46 ] @
Citat:
Doktor Hlad: To pricas o onom vremenu kada je svaka deseta kuca imala telefon, svaka dvadeseta televizor a svaka pedeseta auto?


Pričam o vremenu kada je svaka kuća imala automobil, televizor i telefon, niko gladan, zdravsto funkcionisalo odlično, svi išli na godišnji odmor od 15 dana, oni malo imućniji i na planinu. Pričam o vremenu kada nisu postojale ulične secikese parking servis.

A parking nikada nije bio problem niti se o tome nešto pričalo. Ali danas je interesantno sve gde može da se krade i otima.