[ looker-on @ 22.04.2019. 08:00 ] @
Čitam, povodom mitinga i vlasti i opozicije, ono "frljanje" sa brojem ljudi na ulici.
Nisam znao da i ljudi mogu u mp3 format da se sabiju s obzirom da je u Srbiji prosečna visina 182cm (po istraživanju iz 2013) što u prevodu znači da na m² može stati jedan čovek (bez konverzije u pigmejce), eventualno jedan ipo.
Kada na to dodamo cifre koje nam se plasiraju (poslednja sa mitinga AV i cifre od 150K ljudi, nisam znao da nam je površina ispred Skupštine samo upola manja od Tiananmena (440.500 m² ili oko 300.000 ljudi koji se ne guraju).
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 08:14 ] @
Sve zavisi gde si. Ako si u Gspu, na m2 moze da stane i 5....
[ looker-on @ 22.04.2019. 08:24 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Sve zavisi gde si. Ako si u Gspu, na m2 moze da stane i 5....

Mogao si onda da spomeneš i metro u Japanu i profesionalne gurače putnika ili vozove i autobuse u Indiji, ali nije reč o tome nego o ljudima na ulici, bilo u šetnji bilo na mitinzima.
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 08:27 ] @
Pa za 5. oktobar kazu da je bilo pola miliona a na istom prostoru kao u petak...
[ djoka_l @ 22.04.2019. 08:27 ] @
A kakve veze ima visina?
Ljudi stoje uspravno, ne računa se koliko im je mesta potrebno da bi legli na trotoar.
[ looker-on @ 22.04.2019. 08:29 ] @
Citat:
djoka_l: A kakve veze ima visina?
Ljudi stoje uspravno, ne računa se koliko im je mesta potrebno da bi legli na trotoar.

To što kažu je jedno a sasvim drugo je mogućnost tolikog broja ljudi na tom platou ispred Skupštine.
Ne mogu nigde da iskopam površinu tog platoa pa da se odredi približan broj ljudi koji mogu tamo stati.
[ looker-on @ 22.04.2019. 08:33 ] @
Citat:
djoka_l:
A kakve veze ima visina?
Ljudi stoje uspravno, ne računa se koliko im je mesta potrebno da bi legli na trotoar.

Pa ljudi sa tom visinom spadaju u krupnije ljude što zanči i veći "volumen". Sigurno da ne može stati isti broj ljudi od 183 cm i od 160 cm. Jedino ako ne računaš da su svi mršavi, ono do 60kg max.
[ component @ 22.04.2019. 08:45 ] @
Ma neka je 150.000 ljudi tačna procena. Ono što mene brine je da je došlo toliko ljudi u radno vreme. U našem gradu, kada je AV držao monolog, iz državnih preduzeća su bili u obavezi da se pojave na mitingu u određenom broju. Dakle, ne da rade posao za koji im mi kroz poreze plaćamo platu, već da budu na mitingu. Sada pošto je ovoga puta BG u pitanju, najverovatnije se desila ista situacija + što su morali da dolaze i iz drugih gradova. Znači nisu otišli sa posla pred kraj radnog vremena, već ceo dan pošto mora da se putuje.
Da budem fer, znam dosta ljudi koji su psovali to što moraju tako da rade. Radije bi završili svoje obaveze i išli porodici umesto da statiraju i uvećavaju broj "podrške".
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 08:49 ] @
Pazi ja radim klizno od 7 do 10. Kada idem u 7 nema zive duse na ulici a kada idem u 10 izvlacim se 50 minuta autobusom iz 29. novembra.
Beograd je prepun kola i ljudi u radno vreme i da nije miting.
[ looker-on @ 22.04.2019. 08:52 ] @
Na otvorenom koncentracija nikad nije veća od jedan i po, znači između jedan i po i 1,2 je otprilike ta neka konstanta s kojom se množi broj kvadrata, tvrdi za N1 Aleksandar Gubaš, koji od 1991. broji učesnike na protestima.
Na mitingu 13. aprila, prema računici Gubaša, bilo je mnogo više ljudi od onog koji predstavlja vlast, ali i manji u odnosu na onaj koji predstavljaja opozicija. Gubaš tvrdi da se tog dana ispred Skupštine okupilo 20.000 ljudi, dok se na mitingu Srpske napredne stranke 19. aprila okupilo mnogo manje ljudi u odnosu na ono što predstavlja vlast.

E, zato mene interesuje površina platoa i neki okvirni broj koji se može tamo smestiti sa gustinom, prema dostupnim fotografijama sa prethodnih okupljanja. Ne saćam se da sam video autobuska zbijanja ljudi na otvorenom tako da otpada opscija koju navodi Branimir.
[ anon70939 @ 22.04.2019. 09:06 ] @
Citat:
looker-on:
Citat:
djoka_l: A kakve veze ima visina?
Ljudi stoje uspravno, ne računa se koliko im je mesta potrebno da bi legli na trotoar.

To što kažu je jedno a sasvim drugo je mogućnost tolikog broja ljudi na tom platou ispred Skupštine.
Ne mogu nigde da iskopam površinu tog platoa pa da se odredi približan broj ljudi koji mogu tamo stati.


https://www.daftlogic.com/proj...-maps-area-calculator-tool.htm

Evo izmeri ako si dokon.
Pa izmeri jedan manji deo i prebroj glave sa neke od onih fotografija pa da vidimo.
[ Shadowed @ 22.04.2019. 09:07 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sve zavisi gde si. Ako si u Gspu, na m2 moze da stane i 5....

Bukvalno ili figurativno?
[ djoka_l @ 22.04.2019. 09:39 ] @
Za one koji nisu bili u vojsci:
Kada se vojnici postrojavaju u dve vrste, zauzimaju takvu poziciju da svaki vojnik stavi svoju desnu ruku na rame svom desnom susedu.
Pošto je raspon ruku jednak visini osobe, to znači da po x koordinati centar glave ide na svakih 90 santimetara.
Slično tome, druga vrsta staje iza prve tako što mora da se udalji najmanje 75 santimetara (kao raspon koraka), ali je bolje da ide na 80-90 santimetara.
Dakle, stroj vojnika ima otprilike 4 vojnika po kvadratnom metru.

Moja jedinica je imala povremeno okupljanja na košarkaškom terenu, a dimenzije terena su 29*15 što je 435 kvadratnih metara. Na tom prostoru se okupi 1200 vojnika sa razmakom između jedinica, što daje nešto manje od 3 vojnika po kvadratnom metru.

U pitanju su, naravno organizovane grupe ljudi, tako da procena od 1.5 čoveka na kvadratni metar uopšte nije preterana, šta više, moguće je i znatno više.

[ vladd @ 22.04.2019. 09:41 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pa za 5. oktobar kazu da je bilo pola miliona a na istom prostoru kao u petak...


Na tom prostoru moze da stane 50-ak hiljada ljudi, i to je relativno nebitno. Bar u ovih par okupljanja, niti su okolne ulice bile popunjene, niti je bilo naroda IZA skupstine i na drugim lokacijama, kao 5-og oktobra

5-og oktobra se raja zabavljala po celom Beogradu, u kolicini izmedju 350-450000 ljudi, i Marsala Tita, i Milosa velikog i Dorcol i televizija i Dedinje...
[ looker-on @ 22.04.2019. 09:45 ] @
Na osnovu toga, neka realna procena je da je bilo nekih 35.000 ljudi, na mitingu 19. aprila, ili gotovo pet puta manje od broja koji se plasira u javnost?
[ djoka_l @ 22.04.2019. 09:46 ] @
Jedna lepa analiza, kako izgleda jedna, jedna i po osoba po kvadratnom metru, da biste stekli uvid:

http://www.gkstill.com/Support/crowd-density/CrowdDensity-1.html
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 09:52 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sve zavisi gde si. Ako si u Gspu, na m2 moze da stane i 5....

Bukvalno ili figurativno? ;)


Pa kad stojimo jedni drugima na prstima. Tu situaciju izbegavam osim ako moram iz nekog razloga.
U principu naucio sam da se vracam sa posla dvojako: ili pre 4 da stignem do mosta ili ako ne, onda posle 6.
[ mjanjic @ 22.04.2019. 09:52 ] @
Na onim fotografijama sa zgrada se i ne vidi velika razlika u ta dva poslednja mitinga, odnosno nema šanse da je pre neki dan bilo 20 puta više ljudi kako se plasira preko većine medija, ali nema šanse ni da je bilo baš duplo više ljudi nego 7 dana ranije.
[ djoka_l @ 22.04.2019. 09:59 ] @
Neka moja procena je da kada se govori o prisustvu nekom mitingu broj treba podeliti sa 3 ako govore pristalice, a pomnožiti sa tri ako govore protivnici.

Primer 1:Skupilo se samo 7,500 fašista, tajkuna, zmija, pacova i narkomana (realno 22,500)
Primer 2:Veličanstvenom skupu prisustvovalo je 150,000 ljudi (50,000 ili manje)
[ Shadowed @ 22.04.2019. 10:03 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
Shadowed: Bukvalno ili figurativno? ;)


Pa kad stojimo jedni drugima na prstima. Tu situaciju izbegavam osim ako moram iz nekog razloga.
U principu naucio sam da se vracam sa posla dvojako: ili pre 4 da stignem do mosta ili ako ne, onda posle 6.


Ma, salim se ja malo na racun ranijeg "bukvalno" kada se pominjao GSP :)
A kako je u BG GSP-u znam dobro ;)
[ Java Beograd @ 22.04.2019. 10:11 ] @
Što se tiče SNS mitinga, možda treba pomnožiti broj autobusa sa 50. Autobusi se ipak lakše broje. I na to dodati još 1/3 koliko možda može biti ljudi iz Bgd, dakle onih koji nisu došli autobusom iz unutrašnjosti Srbije.
[ vladd @ 22.04.2019. 13:59 ] @
To nije tema, ni koliko je bilo autobusa ni koliko je bilo iz BG-a, kazu oko 35000, nebitno.

Tema je koliko "lica" po kvadratu.

E sad, ko se kako i zasto sakupio negde na nekom skupu, zavisice i gustina i komesanje...

A na ovim skupovima nije ni bitno koliko je ljudi bilo, brojke su sustinski nebitne, jedino su bitne da vlast uvuce opoziciju u praznu pricu i trolovanje situacije. Gde u 100 gradova intelektualni svet protestvuje i prisljamcila se i opozicija, nepotrebno i nebitno...a intelektualci su u svakoj zemlji na planeti manjina..ali bitna.

Zna se ko je u avionu vazna osoba, svaka na svoj nacin, i putnik koji placa kartu, ali za let je neophodna posada...
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2019. 14:21 ] @
Citat:
Java Beograd:
Što se tiče SNS mitinga, možda treba pomnožiti broj autobusa sa 50. Autobusi se ipak lakše broje. I na to dodati još 1/3 koliko možda može biti ljudi iz Bgd, dakle onih koji nisu došli autobusom iz unutrašnjosti Srbije.


Nije svaki autobus bio pun, daleko od toga, plus je sigurno bila gomila mini buseva koji nemaju ni pola od tog kapaciteta.
[ Windows2 @ 22.04.2019. 14:35 ] @
Zasto uopste prebrojavati "lica" na mitinzima. Na izborima je sve lepo prebrojano i tacno do u broj utvrdjeno ko koliko ima. A prema tom prebrojavanju nasa nazovi opozicija je jos i dobro prosla brojcano na kontra mitingu.
[ looker-on @ 22.04.2019. 14:46 ] @
Citat:
Windows2: Zasto uopste prebrojavati "lica" na mitinzima. Na izborima je sve lepo prebrojano i tacno do u broj utvrdjeno ko koliko ima. A prema tom prebrojavanju nasa nazovi opozicija je jos i dobro prosla brojcano na kontra mitingu.

Ma naravno da se uredno prebrojavaju a to što moji pokojni roditelji dobijaju pozive za glasanje, to nema veze?
Pa ako dobijaju pozive, red bi bio da dobijaju i penzije? Mislim, ako se još vode kao živi.
[ vladd @ 22.04.2019. 14:48 ] @
Pa nije, to je sustina, mnogo fals dokumentacije, mnogo nezivih osoba, neuredjeni spiskovi, ocite nepravilnosti u izbornom procesu...bugarski vozovi, prinude, pritisci i ucene, korupcija, mito i prodaja glasova...tu se "prebrojao" efekat svih nepravilnosti, vise nego stanje u narodu...

Ako je neko bazicno jak, neka dozvoli korektne izbore, ali je ocito da tu nesto nije sigurno...i naravno da nije u redu ni merodavno. Polulegalno a nelegitimno.
[ anon70939 @ 22.04.2019. 15:22 ] @
pa izgleda je dovoljno jak čim može da ne dozvoli korektne izbore :)
[ scoolptor @ 22.04.2019. 15:46 ] @
Citat:
Windows2:
Zasto uopste prebrojavati "lica" na mitinzima. Na izborima je sve lepo prebrojano i tacno do u broj utvrdjeno ko koliko ima. A prema tom prebrojavanju nasa nazovi opozicija je jos i dobro prosla brojcano na kontra mitingu.

Windows2, da li si glup, ili se pravis glup zbog interesa?
[ Windows2 @ 22.04.2019. 16:01 ] @
Ovo drugo. Mnogo volim sendvice.

Ajde malo objasni sta je glupo u tome sto sam napisao. Posto si ti verovatno pametniji pretpostavljam da ti to nece biti problem.
[ scoolptor @ 22.04.2019. 16:05 ] @
Ne raspravljam se, i nemam nameru da se raspravljam sa botovima. Odjebite.
[ Windows2 @ 22.04.2019. 16:10 ] @
Lolchina. :D
[ Windows2 @ 22.04.2019. 16:13 ] @
Eto doziveo sam prvi put ono za sta nikada nisam ni pomislio da bi mogao da dozivim. Da me neko nazove sns botom. lol
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2019. 16:28 ] @
Citat:
Windows2:
Ovo drugo. Mnogo volim sendvice.

Ajde malo objasni sta je glupo u tome sto sam napisao. Posto si ti verovatno pametniji pretpostavljam da ti to nece biti problem.


Objasnio je vladd
[ Windows2 @ 22.04.2019. 16:53 ] @
Sve da nepravilnosti oko glasackih spiskova i svega ostalog ima puta 5 vise nego sto se procenjuje, tesko da bi se sa svim tim nacvrcalo onoliko ljudi koliko je glasalo za sns.
A sto se tice toga da je neko prisiljen, zastrasen ili ucenjen da radi ovo ili ono opet postoji pitanje da li su ucenjeni i da glasaju u tolikom broju, i kako neko moze biti ucenjen da na glasackom listicu zaokruzi ovog ili onog.
Cime bi to bio zastrasen i kako bi onaj koji ucenjuje mogao da proveri koga je zaokruzio zastraseni glasac? I kakva bi uopste to bila osoba koja bi pristala na takvu vrstu "ucene". Kako neko moze da te uceni da izadjes na neke izbore i glasom podrzis unistavanje svoje zemlje i buducnosti sve dece u njoj pa i svoje?
[ scoolptor @ 22.04.2019. 17:06 ] @
Prosipaj te fekalije na nekom drugom mestu.
Tema nije botovanje, vec kolko stane ljudi po m2.
[ Windows2 @ 22.04.2019. 17:30 ] @
Ti si izuzetno tolerantan i fin sagovornik. Mora da si clan pokreta slobodnih gradjana. I njihov predsednik je takav. Koliko vas placa tajkun Miskovic? Mora da dobijate nesto mnogo bolje nego mi sto dobijamo samo po sendvic i sokic. :D
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 19:01 ] @
Ne mogu izbori biti legitimni ako sve opcije nemaju mogucnost izborne propagande. Vlast se prema opoziciji odnosi krajnje nezakonito, do tog nivoa da se ne moze ni zamisliti neki posten izbor.
Dakle uzurpirali su drzavu i ti ocekujes neke postene izbore? Pa to nema nigde.
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2019. 19:17 ] @
Citat:
Windows2
A sto se tice toga da je neko prisiljen, zastrasen ili ucenjen da radi ovo ili ono opet postoji pitanje da li su ucenjeni i da glasaju u tolikom broju, i kako neko moze biti ucenjen da na glasackom listicu zaokruzi ovog ili onog.
Cime bi to bio zastrasen i kako bi onaj koji ucenjuje mogao da proveri koga je zaokruzio zastraseni glasac? I kakva bi uopste to bila osoba koja bi pristala na takvu vrstu "ucene". Kako neko moze da te uceni da izadjes na neke izbore i glasom podrzis unistavanje svoje zemlje i buducnosti sve dece u njoj pa i svoje?


Nemoj onda pričati napamet - o svemu tome možeš u detalje naći da je pisano ako te baš zanima, što neko reče nije to tema.
[ Windows2 @ 22.04.2019. 19:26 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne mogu izbori biti legitimni ako sve opcije nemaju mogucnost izborne propagande. Vlast se prema opoziciji odnosi krajnje nezakonito, do tog nivoa da se ne moze ni zamisliti neki posten izbor.
Dakle uzurpirali su drzavu i ti ocekujes neke postene izbore? Pa to nema nigde.

Jedno pitanje. Ako je tako zasto takozvana opozicija izlazi svaki put na te iste nelegitimne nepostene izbore? A kako mi se cini i na sledece ce. I onda nakon rezultata uvek kuka kako je sve tako kao sto ti kazes. A da su na takvim izborima recimo ostvarili neki povoljniji rezultat onda pretpostavljam odjednom vise ne bi bili neposteni?

Samim tim sto iznova idu na takve izbore oni sami daju legitimitet uzurpaciji drzave.
[ mjanjic @ 22.04.2019. 20:39 ] @
Windows2> Ti kanda nisi čuo kako to rade na biračkim mestima - kad taj "ucenjen" dođe da glasa ispred zgrade u kojoj je biračko mesto dobije popunjen listić, a prazan listić koji dobije unutar zgrade iznese. Naravno, takvi koji su ucenjeni su ili dovoljno "pametni" da ne zaokruže još nekog na tom listiću kako bi ga učinili nevažećim, a mnogi su zastrašeni, jer ih evidentiraju, neki se plaše skrivenih kamera, itd.

Da znate na šta je ličila predizborna kampanja prošle godine u opštini Lučani, ne biste palamudili. Naravno, da je većina ljudi mogla ležerno da izađe i da SNS izgubi, ali je "pametna" većina ostala da sedi kod kuće, a glasali su oni kojima su "volonteri" cepali drva, čistili štale, kupovali 200g kafe i ratluk, itd.


A za ljude po kvadratnom metru, pa zavisi da li su bili u majicama, ili su bili u zimskim jaknama (sliku postavio Lavlja_Jazbina u temi o botovima).


[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 20:49 ] @
Citat:
Windows2:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne mogu izbori biti legitimni ako sve opcije nemaju mogucnost izborne propagande. Vlast se prema opoziciji odnosi krajnje nezakonito, do tog nivoa da se ne moze ni zamisliti neki posten izbor.
Dakle uzurpirali su drzavu i ti ocekujes neke postene izbore? Pa to nema nigde.

Jedno pitanje. Ako je tako zasto takozvana opozicija izlazi svaki put na te iste nelegitimne nepostene izbore? A kako mi se cini i na sledece ce. I onda nakon rezultata uvek kuka kako je sve tako kao sto ti kazes. A da su na takvim izborima recimo ostvarili neki povoljniji rezultat onda pretpostavljam odjednom vise ne bi bili neposteni?

Samim tim sto iznova idu na takve izbore oni sami daju legitimitet uzurpaciji drzave.


Tako je. Ko je pametan nece izaci na izbore. Izlaskom na sadasnje izbore daje se legitimitet de fakto diktaturi. Vidi, Vucic non stop vrsi predizbornu propagandu a da ne postoji ni jedan protivkandidat.
Ali oni ce stvoriti vestacke partije i kandidate kao i uvek kako bi stvorili privid legitimnosti. No valjda se do sada stvar izvela na cistac.
[ scoolptor @ 22.04.2019. 21:15 ] @
Mogu da stvore 100 kandidata i partija, kada 35% populacije izadje na izbore, ne mogu imati legitimitet.
[ scoolptor @ 22.04.2019. 21:18 ] @
Citat:
Windows2:
Ti si izuzetno tolerantan i fin sagovornik. Mora da si clan pokreta slobodnih gradjana. I njihov predsednik je takav. Koliko vas placa tajkun Miskovic? Mora da dobijate nesto mnogo bolje nego mi sto dobijamo samo po sendvic i sokic. :D


Jesam, sa onima koji zasluzuju.

Sa vasim sojom, pricam na jeziku koji najbolje razumete.
[ looker-on @ 22.04.2019. 21:22 ] @
@Branimir Maksimović,

U temi o win7 pišeš o linuxu, ovde o izborima i politici a tema je broj ljudi po m², sasvim nebitno da li su na mitingu, utakmici, koncertu.
Da ti kupim navigaciju, da se ne gubiš u svakoj temi?
[ kaćunčica @ 22.04.2019. 21:28 ] @
Citat:
scoolptor:
Mogu da stvore 100 kandidata i partija, kada 35% populacije izadje na izbore, ne mogu imati legitimitet.


Ti koji moraju u autobus, moraju i na izbore, moraju i da fotografišu svoj zaokruženi izborni listić sa ličnom kartom. Za svaki "siguran glas" imaju čoveka, koji će da ga nadzire, ne prepušta se ništa slučaju, nema šanse da ne zahvate više od 35%. A ima ih i koji dobrovoljno hoće. Ti samo gledaju ispiromozgačke TV programe i na kraju im pored slika unuka na zidovima stana visi i predsednikova, a sa rođenom decom se svađaju oko toga i ne odstupaju ni korak.

[Ovu poruku je menjao kaćunčica dana 22.04.2019. u 22:48 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 22.04.2019. 21:31 ] @
Citat:
looker-on:
@Branimir Maksimović,

U temi o win7 pišeš o linuxu, ovde o izborima i politici a tema je broj ljudi po m², sasvim nebitno da li su na mitingu, utakmici, koncertu.
Da ti kupim navigaciju, da se ne gubiš u svakoj temi?


Ti si se nesto nakacio da trolas mene ili si Slobin alter ego?
[ looker-on @ 23.04.2019. 03:33 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Ti si se nesto nakacio da trolas mene ili si Slobin alter ego?

Grešiš. Obe teme sam ja pokrenuo a ti obe troluješ.
Jedno ako ti bolje znaš od mene koju sam temu pokrenuo?
Ako znaš, onda izvini.
[ Steve Lonmo @ 23.04.2019. 10:53 ] @
Mene bi zanimalo, ako bi neka trooka vrana odavde htela da pogleda, kako su Vučić i SNS 2012. izvodili te malverzacije sa biračkim spiskovima i mrtvima, ucenjivali sa otkazom na poslu, manipulisali iz televizora, pravili neuređene biračke spiskove, nepravilnosti u izbornom procesu... itd... itd... kad su tad žutaći bili na vlasti i izgubili?!
[ ademare @ 23.04.2019. 14:08 ] @
Prijatno ! Kakav je sendvic ? Jel Bajat ?
[ SlobaBgd @ 23.04.2019. 18:24 ] @
Šta, vi Šolakovi i Đilasovi botovi ne dobijate ni sendviče?! E sirotinjo, al' su vas navukli da im džabe trolujete!
[ eeestablishment @ 23.04.2019. 18:42 ] @
Citat:
ademare:
Prijatno ! Kakav je sendvic ? Jel Bajat ?


Kad to pomenu , setih se necega .

Kolega isao na ovaj poslednji miting ( mladji covek , u selu je na nekoj funkciji pa juri za asfalt . . . ) elem , vidno je razocaran ,

kaze , ovi sa Kosova dobijali pljeskavice u lepinji a svi mi ostali neke bzvze sendvice sa 4 kruga pilece salame .
[ Branimir Maksimovic @ 23.04.2019. 18:48 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Šta, vi Šolakovi i Đilasovi botovi ne dobijate ni sendviče?! E sirotinjo, al' su vas navukli da im džabe trolujete! :D


Ja kad sam bio na protestu kod cesme delio se viski i big mekovi.

edit:
no to je bilo 90ih.
[ mjanjic @ 23.04.2019. 19:34 ] @
Mi smo imali i pečenog vola na trgu za novu godinu, i to nekoliko godina nakon onih protesta 96/97.
[ Branimir Maksimovic @ 23.04.2019. 19:40 ] @
A delile se i batine i hladna voda. Vulin, tadasnji portparol Jul-a je rekao "nisu valjda trebali da ih polivaju toplom vodom"....
[ anon70939 @ 23.04.2019. 19:50 ] @
Citat:
eeestablishment:
kaze , ovi sa Kosova dobijali pljeskavice u lepinji a svi mi ostali neke bzvze sendvice sa 4 kruga pilece salame .

Neki kojima se ne sviđaju sendviči, lepo se snašli

http://rs.n1info.com/Vesti/a47...ali-slatki-paketi-za-decu.html
[ botr @ 24.04.2019. 13:46 ] @
Maksimalno oko 4 osobe stanu na 1 kvadrat, a da bude koliko toliko komotno. Opozicija je zauzela negde oko 12.000 mkv na svom protestu, sto znaci maksimalno oko 50-ak hiljada ljudi, vlast, normalno, laze o tome, kao i o svemu u vezi sa opozicijom.

Slobodnih medija nema, ljudima su isprani mozgovi, mada je izgleda pocelo da im dolazi iz zadnjice u glavu, valjda preko novacnika i stomaka, a ne preko pinka informera, itd.

Milion puta sam cuo, uglavnom od osoba skromnih intelektualnih mogucnosti i penzionera, kako opozicija nema program, kako su izdajnici, lopovi, narkomani, itd.

A ova vlast optuzuje opoziciju za sve sto oni rade, tuku ljude na izborima, itd. optuze opoziciju za nasilje, onaj njihov napada zene, optuze opoziciju za napad na zene, itd.

Prisustvovao sam mitingu Vucica u jednom malom mestu u Srbiji, po sluzbenoj duznosti. Na tv je rekao kako su zene sprecile da fasista Bosko udje u skupstinu grada, a na mitingu kako su fasisti blokirali skupstinu i nisu dozvolili ljudima da rade.

Uglavnom, ako oni optuze opoziciju za nesto, znajte da oni bas to rade (lazu, kradu, tuku, itd.).

BTW

Sto se tice popunjenih listica, po zakonu mozete da precrtate to sto je zaokruzeno i zaokruzite nesku drugu opciju, takav listic je vazeci.
[ Steve Lonmo @ 24.04.2019. 15:12 ] @
Nebojša Katić u današnjoj "Politici"...

          DEMOKRATIJA KAO FARSA

Ako je tačno, kako je to Čerčil rekao, da je demokratski sistem najmanje loš od svih isprobanih sistema, zašto se to u Srbiji ne vidi? Zašto je u Srbiji nemoguće voditi ozbiljnu debatu o bilo kojoj velikoj političkoj, ekonomskoj ili socijalnoj temi? Zašto je nacija izložena besomučnoj torturi najprimitivnijih medija u modernoj istoriji? Zašto se na političkoj sceni smenjuju sve bahatije vlasti koje nikome ne polažu račune, niti podležu demokratskoj kontroli? Ili provokativnije – kako je moguće da je demokratska Srbija velika regresija u odnosu na onu nedemokratsku, iz socijalističkog vremena?

Jedan odgovor mogao bi biti da su sve prethodne ocene netačne i maliciozne, kao i da su proizvod totalitarnog pogleda na svet. Demokratija cveta, skupština je hram mudrosti, odgovornosti i političke kulture, a Srbija upravo doživljava ekonomski i kulturni procvat neviđen još od dolaska Slovena na Balkan.

Drugo objašnjenje moglo bi biti da demokratija u Srbiji tek uzima zalet. Ovo što je na sceni je samo rana faza demokratije kojoj je potrebno vreme da evoluira i već za 30, 50, najkasnije 100 godina, Srbija će postati funkcionalna demokratija.

Ovako blago karikirana objašnjenja mogu biti ohrabrujuća, ali su u neskladu sa dosadašnjim iskustvom. Srbija je u lošem stanju, demokratija ne evoluira niti stoji u mestu – ona ide unazad. (Mala je uteha da ni razvijenim evropskim demokratijama ne cvetaju ruže, ali to je neka druga tema.)

Srpsko demokratsko posrtanje samo je deo šireg fenomena koji se može videti u gotovo svim istočnoevropskim društvima. U čemu je problem sa tranzicionim demokratijama?

Za funkcionalnu demokratiju je potrebno da se proces društvene i ekonomske modernizacije završi, da se sistem konsoliduje, da se obrazovni nivo nacije podigne, i da se prihodi većine građana stabilizuju na nivou koji je iznad pukog preživljavanja.

Ko veruje u demokratiju u siromaštvu, veruje u bajke. Temelji funkcionalne demokratije se mogu postaviti jedino na tlu solidnog ekonomskog uspona koji razvoju demokratije mora prethoditi. Procesom modernizacije nastaju društvene strukture koje će oblikovati i usmeravati demokratski razvoj.

Funkcionalna demokratija nikada nije spontana, ona je kontrolisana, ima zadate okvire i ograničenja. Organizovane društvene grupe i elite (preduzetnici, sindikati, udruženi poljoprivrednici, akademska elita, vojska, mediji, itd.) kontrolišu sistem i kontrolišu se međusobno. U takvom ambijentu formiraju se političke partije jasnog profila, vrednosti, ciljeva i etike. To nisu strukture koje nastaju preko noći.

Tranzicione države su u političke promene ušle na isti način kao i u ekonomske – višepartijskom šok terapijom, srljajući u sretnu budućnost na krilima milozvučnih liberalnih fraza. Nedovoljno razvijene, one nisu u mogućnosti da brzo izgrade društvenu strukturu koja je potrebna da bi demokratija mogla da funkcioniše.

U tranzicionim državama politika je pre svega biznis, najbrži i najmanje rizičan put ka bogaćenju. To je jedina aktivnost u kojoj neuki, nesposobni i nemoralni mogu postati bogati i važni. Na političkoj sceni se zato pojavljuje veliki broj partija i lidera bez jasnog programa i bez ikakvih ideoloških uverenja. Partije se neprekidno stvaraju, cepaju i nestaju jer nemaju ni čvrsto društveno uporište niti stabilnu glasačku bazu.

U Srbiji, na primer, svaka partija ima neograničen koalicioni potencijal, jer za formiranje političkih saveza nema ideoloških prepreka. Kolač koji se deli je efikasno vezivno tkivo svake koalicije. Nije nikav problem da levica bude u koaliciji sa desnicom, nacionalisti sa mondijalistima, marsovci sa jupiterijancima. Kolokvijalni izraz „šatro“, najbolje opisuje domaću političku scenu i može se staviti uz svaku ideološku opciju – šatro desnica, šatro levica, šatro liberali, šatro nacionalisti. Prave demokratije nema, postoji samo šatro demokratija kao forma lišena sadržaja.

Da li će se u Srbiji suštinska demokratija uspostaviti ne zavisi od uređivanja biračkih spiskova, od fer izbornih uslova, ili od ravnopravne zastupljenosti partija u medijima. Zahtevi te vrste mogu pomoći da Srbija izgleda malo pristojnije, da javnost bude manje iritirana, da se demokratija bolje simulira, ali ništa od toga neće promeniti suštinu srpske demokratije.

Sve dok je ogroman deo privrede u stranim rukama i pod stranom kontrolom, sve dok se takvi procesi podstiču i dobijaju na ubrzanju, nema nikakve nade za demokratski preobražaj društva. Po logici socijalnih procesa kolonijalna ekonomska struktura stvara upravo onakvu političku strukturu kakva njoj odgovara. Srpska demokratija, u formi u kojoj sada funkcioniše, ne služi svojim građanima. Njen smisao je da uspešno obezbeđuje samo zaštitu kolonijalnih interesa i interesa kompradorskih ekonomskih i političkih elita.
[ mjanjic @ 24.04.2019. 21:21 ] @
"Ako je tačno, kako je to Čerčil rekao, da je demokratski sistem najmanje loš od svih isprobanih sistema, zašto se to u Srbiji ne vidi..."

Između svega navedenog u prethodnom postu, razlog sporog razvoja svesti naroda u Srbiji je i u tome što niko nikog ne želi da sluša, svi bi samo da pričaju.

Lepo primećujete kad odete na neku Slavu ili neki drugi skup, da često ne možete da dođete do reči niti da kažete bilo šta pametno, počnu svi da se nadvikuju, ili 10 ljudi priča naglas tako da pričaju po dvoje jedno sa drugim, i to po "dijagonali", tako da niko i ne može ništa da čuje. U takvom nadvikivanju uglavnom do izražaja dolaze oni koji najmanje znaju, ali misle da znaju sve i nikad u životu nisu sebi priznali da nešto ne znaju, u sve se razumeju, o svemu imaju mišljenje, i tuđe mišljenje ili čak iskustvo u vezi nečega kategorički odbijaju.
Iz onih sa takvim profilom ličnosti se najviše regrutuju "uspešni" političari. Ne slušaju druge, samo bi da drže monolog, ne prihvataju tuđe mišljenje čak i ako je taj neko drugi u pravu, nameću svoje stavove čak i kad su pogrešni, ne trpe kritiku...
[ vladd @ 25.04.2019. 06:22 ] @
Nije samo stvar u neznanju, ljudska priroda je takva da tezi k znanju i spoznaji, problem je u lakomislenosti i zelji da se mnogi procesi simplifikuju, pojednostave da bi bili lako razumljivi, pitki i svarljivi.

Kafansko-slavske dreke su samo prezentacije simplifikacija, ko je sta kako i koliko simplifikovao.

A to je problem infantilnosti, jednostavno smo u zajednici gde se ozbiljnost dodeljuje a ne dozivljava, a pride nema selekcije.

Zato infantilnost cveta do vrha drzave, pa se i predsednik ponasa kao besno dete.
[ anon70939 @ 25.04.2019. 10:04 ] @
Naselje u Čačku dobija ime po Bori Čorbi http://rs.n1info.com/Vesti/a47...e-Bora-Djordjevic-u-Cacku.html





hahaha nije njuz.net
[ dule_ns @ 25.04.2019. 10:19 ] @
Citat:
Steve Lonmo:


Sve dok je ogroman deo privrede u stranim rukama i pod stranom kontrolom, sve dok se takvi procesi podstiču i dobijaju na ubrzanju, nema nikakve nade za demokratski preobražaj društva. Po logici socijalnih procesa kolonijalna ekonomska struktura stvara upravo onakvu političku strukturu kakva njoj odgovara. Srpska demokratija, u formi u kojoj sada funkcioniše, ne služi svojim građanima. Njen smisao je da uspešno obezbeđuje samo zaštitu kolonijalnih interesa i interesa kompradorskih ekonomskih i političkih elita.

Jel autor siguran u ovo što je napisao pa da može i neku konkretnu brojku da nam izbaci ili je ideologija jača od činjenica?
[ Java Beograd @ 25.04.2019. 10:35 ] @
Nije mi jasno ovo večito zamlaćivanje šatro štetnosti "stranih investicija".

Kao da imamo "domaće investitore" (okismoron) koji su u stanju da nešto naprave ?!?

U realnosti imamo tešku bagru, tipa Karić i slični, koji su najgorim muljažama, mitom, korupcijom, u ono mutno vreme uspeli da se domognu velikih para. I onda sebe nazivaju "privrednicima". Sačuvajmebože. Sva ta bagra, jedino kapira kafanu, kafić kao dobru investiciju, a ako ima baš puno para, onda on zamišlja mnogo veliku kafanu, kao mnogo veliku invsticiju. Niko od njih pojma nema o privredi, o pravim ulaganjima, dal' fabrika, zemljoradnja, turizam ili šta durigo.

Svaka čast izuzecima, vrednim preduzetnicima koji su sopstvenim radom i zalaganjem od malih preduzetničkih radionica uspeli da naprave kakve-takve savremene proizvodne kapacitete. Ali, to nije industrija.
[ deerbeer @ 25.04.2019. 11:31 ] @
A koliko Srba staje pod jednu sljivu ?
[ gilopile @ 25.04.2019. 11:41 ] @
^
Pijanih ili treznih? ( vodoravnih ili okomitih )
[ niki212 @ 26.04.2019. 09:28 ] @
Citat:
gilopile: ^
Pijanih ili treznih? ( vodoravnih ili okomitih )


Ovako su horinzontalno nas Srba smestili 700000. Sigurno je neki tvoj rodjak našao tu svoje mesto.

https://www.srbijadanas.com/si...5/07/24/jasenovac-pokolj_0.jpg
[ Branimir Maksimovic @ 26.04.2019. 09:35 ] @
Po popisu u Hr je falilo oko 250k Srba nakon 1945.
[ Branimir Maksimovic @ 26.04.2019. 09:56 ] @
Ne nego ima i normalnih ljudi ne samo braon trolova,
[ looker-on @ 26.04.2019. 10:25 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Po popisu u Hr je falilo oko 250k Srba nakon 1945.

Em što troluješ em nemaš pojma i upoređuješ babe i žabe?
Zaboravljaš da je NDH pod kontrolom držala pored Savske i nekadašnju Vrbasku, Primorsku, Drinsku i deo Zetske banovine. Razlika koju ti navodiš odnosi se na manji broj stanovnika u odnosu na čega?
Pošto to nije tema, ne želim dalje da pišem o tome. Tebi preporučujem da manje troluješ a više se informišeš.
[ Branimir Maksimovic @ 26.04.2019. 10:29 ] @
Opet trol mene optuzuje da trolujem.
http://www.jusp-jasenovac.hr/Default.aspx?sid=6284
Ima sve popisano.
[ ademare @ 26.04.2019. 11:40 ] @
Dokaz za Smanjivanje broja zrtava u NDH je Hrvatski sajt ??

Ajde jos nadji Hrvatski sajt koji dokazuje da je za DOM Spremni " Stari hrvatski pozdrav " !

Ili neki Hrvatski sajt , koji prikazuje Jasenovac kao Sportsko - Rekreativni centar za odmor Srba !

Jel ti tu ne vidis nikakav Logicki Problem ?

Na svu srecu ima u svetu sve vise Normalnih ljudi , tako da Prava istina , Protiv koje se bori Danasnja Hrvatska drzava i njeni Obozavaoci sirom Srbije , dozivljava lagani Poraz u Falsifikovanju Istorije .

Istina se polako probija na Medjunarodnom , Svetkom prostoru , manje zahvaljujuci Nama , a vise tome Sto su osim Srba stradali i Jevreji . Tako da oni to guraju i Genocid nad Srpskim narodom , je Stvarnost koju je sve teze Osporiti .

Ne neki izmisljeni genocidi u Jednom Bosanskom selu i slicne fantazije koje se poturaju .

[ Branimir Maksimovic @ 26.04.2019. 11:45 ] @
JUSP Jasenovac, ima ligitimne podatke i legitiman je izvor informacija. U principu nije stvar u smanjivanju, nego o validnim podacima.
Pre ce biti da braon trolovi sa jedne strane preuvelicavaju, a sa druge strane smanjuju.
Zapravo srpski braon trrolovi su i dali krila hrvatskim braon trolovima da uopste negiraju da je Jasenovac bio logor smrti...
[ ademare @ 26.04.2019. 11:58 ] @
Nista sto dolazi iz Danasnje Zvanicne Hrvatske , gde Danas Buja Ustastvo na Zvanicnom Drzavnom Nivou

NIJE LEGITIMNO !
[ looker-on @ 26.04.2019. 12:05 ] @
@Branimir Maksimovic,

ne troluj mi temu. Da li ti možeš bilo šta napisati a da ima veze sa temom? Pre četiri dana sam ti skrenuo pažnju:
Citat:
looker-on:
@Branimir Maksimović,

U temi o win7 pišeš o linuxu, ovde o izborima i politici a tema je broj ljudi po m², sasvim nebitno da li su na mitingu, utakmici, koncertu.
Da ti kupim navigaciju, da se ne gubiš u svakoj temi?

Ostaje ponuda za navigaciju, mada sumnjam da u tvom slučaju može pomoći.
[ Miroslav Jeftić @ 26.04.2019. 13:18 ] @
Citat:
looker-on: @Branimir Maksimovic,

ne troluj mi temu. Da li ti možeš bilo šta napisati a da ima veze sa temom? Pre četiri dana sam ti skrenuo pažnju:


Šta je uopšte tema, kako 150 hiljada ludi stane ispred Skupštine? Valjda je svima jasno da ih nije bilo toliko?
[ Branimir Maksimovic @ 26.04.2019. 16:17 ] @
Ma trola, uopste se ne obraca onima koji "trolaju temu" nego meni zato sto mu se ono sto pisem ne svidja ;)
[ vladd @ 27.04.2019. 14:32 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
looker-on: @Branimir Maksimovic,

ne troluj mi temu. Da li ti možeš bilo šta napisati a da ima veze sa temom? Pre četiri dana sam ti skrenuo pažnju:


Šta je uopšte tema, kako 150 hiljada ludi stane ispred Skupštine? Valjda je svima jasno da ih nije bilo toliko?


Naravno, ali kako bi trolovi zakljucali temu ako se ne frljaju sa politickim neistinama, floskulama i prezentacijama lazi dnevne politike.

Bilo je dosta ljudi, koliko je dovuceno autobusima, sigurno nije sve islo pred skupstinu, buljuci su bili po radnjama u Bulevaru..em popusti, em dzaba prevoz, em placena dnevnica, bilo je i normalnih, koji su prihvatili cirkus dovozenja i foliranja nekakve podrske..
Vise bi ih Ceca kraljica skupila, ali nije poenta u broju, Ceci bi odgovaralo sujeti i statusu zveze, svi bi dosli dobrovoljno, jedina steta sto ne bi platili ulaznice

Ova pozornica vestacke podrske nema nikakav smisao niti ikome ista znaci, osim za prazne svakodnevne politikantske price..i da ih je bilo 150000, to bi bilo 20% clanstva(ako je uopste tacna tvrdnja da ih ima 700K) i sa tim brojem bi osvojio 8% na izborima...
[ Everovic @ 27.04.2019. 18:02 ] @
Lako je prebrojati ljude po metru kvadratnom. Odgovorite vi meni koliko anđela može da stane na vrh čiode?
[ mjanjic @ 28.04.2019. 21:22 ] @
"In modern usage, the term has lost its theological context and is used as a metaphor for wasting time debating topics of no practical value, or questions whose answers hold no intellectual consequence, while more urgent concerns accumulate."
Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/..._dance_on_the_head_of_a_pin%3F
[ vladd @ 29.04.2019. 07:29 ] @
U modernoj veziji je, bile moje gospodja i svastika na protestu, ni igla vise nije mogla da padne pored dva moja andjela u taj kvadrat
[ focies @ 09.05.2023. 13:14 ] @
Na 2 kvadratna metra (2x1) u stavu mirno staje maksimalno 3 odrasle osobe (šorona ramena cca 0.7m) mora se ostaviti i prostor za manipulisanje rukama kao i potreba prebacivanja težišta sa noge na nogu. Najpristupačnije i najtačnije merenje površine je dostupno svima na aplikaciji Google Earth. Po njemu, površina ispred skupštine uzevši u obzir i i deo oko fontane kod doma sindikata kao i delove Takovske ulice je 30,000 metara kvadratni. Prema tome, ako tu površinu pomnožimo sa 3 odrasle osobe i podelimo sa 2 kvadratna metra, dolazimo do podatka da je maksimalni broj STOJAČA na toj površini 45,000, opet uz pretpostavku da je popunjenost maksimalna i da iznosi 100%.
Ako pak imamo u vidu da je popunjenost po rubovima znatno manja od 100% onda se nameće cifra od cca 80% do 90% ili ti 36,000 do 40,500 STOJAČA.
U slučaju šetnje, za 3 osobe trebamo minimalno 2.5 (2x1.25) kvadratnih metara što znači da na toj površini od 30,000 kvadratnih metara, može biti maksimalno ŠETAČA (30,000/2.5)*3=36,000 naravno opet uz 100% popunjnenost. Ali popunjenost opada prema kraju kolone pa opet dolazimo do podatka da je maksimalna cifra šetača negde oko 80% do 90% 28,800 do 32,400 ŠETAČA.
Ubeđen sam da je ova procena tačna sa greškom ne većom od +/- 5%.
[ djoka_l @ 09.05.2023. 13:54 ] @
Može više, lepa analiza https://www.gkstill.com/Support/crowd-density/CrowdDensity-1.html

Inače preko 3 osobe po kvadratnom metru je rizično, ali može da ide i do 5-7
[ vladd @ 09.05.2023. 15:43 ] @
Dobra je analiza.
Postoje situacija kada je malo manje organizovan a vise spontan skup u neko zakazano vreme, kao juce, pa je fluktuacija gradjana drugacija od situacije na stadionu, gde dodju u jedno vreme, budu grupisani i u jednom trenutku pusteni...bez da u medjuvremenu neki dolaze odlaze, menjaju stepen gustine po zonama
[ test1234 @ 19.05.2023. 22:32 ] @
Bogami danas je stalo puno.



[ Bora Sonar @ 26.05.2023. 18:13 ] @
Da li je analizirao neko koliko stane ljudi po m2 kada rašire kišobrane?
[ test1234 @ 26.05.2023. 23:40 ] @
Bio danas na mitingu SNS-a. Bilo je mnogo sveta. Posebno me iznenadila jako dobra organizacija mitinga.
[ Panta_ @ 27.05.2023. 07:14 ] @
Citat:
Bio danas na mitingu SNS-a. Bilo je mnogo sveta. Posebno me iznenadila jako dobra organizacija mitinga.

Lepo je to kada se ljudi okupe, pogotovo na ovakom internacionalnom skupu obožavanja lika i dela AV.

Nego, reci nam kakvi su bili sendviči.

https://streamable.com/1qnzma

Vidim takođe da je pala i neka lova. Koja kinta je u pitanju, ako nije tajna. Nadam se da vam se isplatilo, naročito po onako kišnom vremenu.

https://streamable.com/df0eug
[ jovajovic100 @ 27.05.2023. 08:23 ] @
A gde je narod piskio i kakio na skupu podrske , jel pod tribine ?
[ Bora Sonar @ 27.05.2023. 10:06 ] @
Mator si kada odeš na skup podrške SNS-u.
[ jovajovic100 @ 27.05.2023. 13:09 ] @

Bljak

[ dusanboss @ 27.05.2023. 13:58 ] @
Citat:
djoka_l:
Može više, lepa analiza https://www.gkstill.com/Support/crowd-density/CrowdDensity-1.html

Inače preko 3 osobe po kvadratnom metru je rizično, ali može da ide i do 5-7


7! Pa u teoriji moze. U praksi, pokušaj da staneš u jedan kvadrat sa još 3 osobe. Mislim da je nemoguće bez da se dodirujete i to ako su u pitanju osobe prosečne gradje, da je u kvadratu i neki buca od 130 kg to je već problem...
[ dusanboss @ 27.05.2023. 14:12 ] @
Citat:
test1234:
Bio danas na mitingu SNS-a. Bilo je mnogo sveta. Posebno me iznenadila jako dobra organizacija mitinga.

Šta te čudi? Taj deo im funkcioniše super. Piramidalna struktura, svako kara ovog ispod sebe, a ovaj mora da trpi i sluša jer je na neki način ucenjen u velikoj meri materijalnom koristi. Što si više u piramidi veća je i ucena tako da mnogi na višem pozicijama nisu samo ucenjeni gubitkom te materijalne koristi već i zatvorom za dela koja im se čuvaju po fiokama. Ako jednog dana krenu da se otvaraju te silne fioke, ima Kinezi da nam kreditiraju i prave zatvore svuda po Srbiji.
Samo što većina dih dela kod nas se smatra krivičnim samo na papiru. U praksi i u zivotu ljudi to smatraju socijalno prihvatljivim kriminalom. U fazonu "Snašo se čovek". Smešno je što bi nekog jadnika čerečili za 1000 dinara ukradenih dirktno od nekog ,ali kad se miloni uzmaju to je ok.

[ arcusX @ 27.05.2023. 14:42 ] @
@dusanboss, lepo si to zaključio. Isto kao i sa puškama i zločinima... Ubiješ čoveka, ne dao bog ideš u zatvor na 20-40 godina... ali ako si u piramidi i neki ljudi zavise od tebe... može i tvoj sin da zgazi nekog autom pri punoj brzini...i to se ne računa... a tek rat...eeee ni to se ne računa... Takvi smo mi ljudi...

Inače - koliko stane ljudi na metar kvadratni??? Jel ste se vozili nekad beogradskim autobusom ili niškim na primer... gradskim... stane bre deset ljudi do 20 ako stoje na jednoj nozi.
[ test1234 @ 28.05.2023. 04:45 ] @
Bio i na ovom sinoć ispred RTS-a. Uglavnom mladi ljudi spontano došli. Kiša mnoge sprečila. Ovi ovakvi ni na glasanje neće izaći ako ceo dan bude padala kiša na -1*C.
[ kosmopolita @ 28.05.2023. 09:27 ] @
Fino da je bio neko odavde da prenese licne utiske :)

Ja sam gledao RTS dnevnik i ukljucivali se reproteri a iza jednog se moglo videti par ucesnika.
Nemam neki utisak na osnovu toga.
[ ademare @ 28.05.2023. 10:17 ] @
Ovaj juce sasvim solidan po brojnosti ucesnika ! Jer njih niko nije dovlacio , placao itd.

Rezimski tabloidi su javljali da mitinga nije ni bilo da su se medjusobno svadjali i tukli i slicne budalastine !


Onaj " najveci u Istoriji Srbije " u sustini Tezak Fijasko !

Ne da nije bio " najveci u istoriji " nego ni u prvih 10 !

Dovucen ogroman broj Roma , nesrazmerno njihovoj brojnosti u ukupnom stanovnistvu , valjda zato sto je njih zbog siromastva najjefinije platiti !

Skupljeni ljudi sa koca i konopca ! Dovuceni samo tako !

Naravno bilo je i dobrovoljaca koji su Prvi put u zivotu dosli da vide kako izgleda Taj Beograd !


Nema hvalospeva u Tabloidima za taj Rezimski u petak !

Cak ni Mitrovic nije ukljucivao dronove , da se ne vidi malobrojnost. Posle kada je udarila kisa vise ljudi pobeglo , nego sto je bilo prisutno na govoru AV !

Da je bio bar solidan ne bi moglo da se zivi od Medijskog Hvalisanja ovako nista narocito !
[ MajorFatal @ 28.05.2023. 16:17 ] @
Sa manje ljudi na protestu se Litvanija otcepila ...

[ jovajovic100 @ 29.05.2023. 22:43 ] @
Dosta se skupilo narodnih neprijatelja
[ MajorFatal @ 30.05.2023. 13:58 ] @
Misliš izdajnika? :)
[ Bora Sonar @ 30.05.2023. 14:16 ] @
Skupio se narod, a narod je sam sebi najveći neprijatelj.
[ Java Beograd @ 30.05.2023. 14:20 ] @
Sve spontano ...

https://www.vreme.com/nedelja/desavanje-naroda/
[ B3R1 @ 30.05.2023. 15:01 ] @
Lepo ... nego, kad vec kopamo po proslosti - pitanje za ove koji imaju decu skolskog uzrasta: uci li se sada iz istorije bilo sta o dogadjanjima koji se pominju u tim knjigama? Uce li deca bilo sta vezano za 90-te, Antu Markovica, ratove, sankcije, inflaciju ... pa onda sve te proteste itd? Ili su te teme po skolama jos uvek tabu, a autori udzbenika se prave da je istorija stala 1988 i to je to?
[ dejanet @ 30.05.2023. 18:30 ] @
A sta bi trebalo da uce, posto ne postoji nikakav koncenzus oko toga i ako se sve zna. Takodje nasi istoricari su digli ruke od istorije i bave se politikom ili rade za udbu ili su otisli u neke krajnosti. Bilo je nekih pomaka pocetkom 2000-tih i to je to, sada se trude da i to malo zakopaju.

Uz to Hrvati, Nemci i Slovenci pisu udzbenike ovde, tako da...

Ostaje porodicna istorija ali je u vecini slucajeva nepouzdana...
[ B3R1 @ 31.05.2023. 08:58 ] @
Citat:
dejanet: Ostaje porodicna istorija ali je u vecini slucajeva nepouzdana...

Pazi, porodicna istorija (kakav lep izraz) je oduvek postojala. To je bio onaj momenat kada su nase dede i babe nama pricali "pravu istoriju", naravno svaki iz svog ugla, razlicitu od one titoisticko-partizansko-udbaske ...

Nazalost, licne sudbine tih ljudi su vecim delom diktirale i tok tih prica i to svakako nije bila objektivna istina ... bas kao sto ni mi danas nemamo objektivnu sliku o svemu sto se desilo od 1988. do danas, vec dosta detalja filujemo sopstvenim osecanjima prema tim dogadjajima ...

Jedino je izvesno - pobednik uvek pise istoriju ... e sad, problem je sto u tragediji koja nas je zadesila 90-ih nema pobednika, svi mi sirom ex-YU smo, nazalost, teski gubitnici. :-(

Tako da verovatno i nema nikoga da napise istoriju.
[ Java Beograd @ 31.05.2023. 09:23 ] @
"Objektivna" istina ne postoji.

Ako nisi gledao film Rašomon, Akire Kurosave, pogledaj. A, ako te mrzi, evo šta ChatGPT ima da kaže na tu temu:

[ MajorFatal @ 01.06.2023. 18:14 ] @
Drugi svetski rat, 5 godina, 1.000.000 (milion) ljudi manje ..

sns, 10 godina, 800.000 ljudi manje ..

Možda objektivna istina ne postoji, ali približavamo se cifri iz drugog svetskog rata. Da im obezbedimo još par godina, dostićiće to oni ...

Objektivno ih treba proglasiti za elementarnu nepogodu.
[ test1234 @ 09.06.2023. 21:48 ] @
Bio i danas da vidim atmosferu i tu energiju o kojoj se toliko govori.




[ Java Beograd @ 10.06.2023. 05:01 ] @
Citat:
test1234: Bio i danas da vidim atmosferu i tu energiju o kojoj se toliko govori.
I?
[ test1234 @ 11.06.2023. 09:18 ] @
Šta znam ja, deluje mi da je to prilično splasnulo u odnosu na onaj protest kada se išlo na Gazelu pa u krug nazad preko Brankovog a ima i vidno manje ljudi.
[ MajorFatal @ 11.06.2023. 12:08 ] @
"Čudi me" :)