[ bogdan.kecman @ 19.05.2019. 18:42 ] @
treba mi 5 cilindara na isti kljuc, znam da mogu da odnesem postojece cilindre da se prebudze ali mi nezgodno da ih skidam, nosim, cekam, vracam, pa reko mozda neko ima ideju gde bi mogao da narucim 5 cilindara da se urade za isti set kljuceva i da bude sto jeftinije .. fora je treba krene renoviranje kuce i da se ne bi sad nosio svezanj kljuceva pa jurio koji kad gde ide (to ce se zavrsiti tako sto ce sve non stop biti otkljucano), ja bi da turim u sve brave nove cilindre koji bi svi bili na isti kljuc i onda sa jednim kljucem sve zavrsis .. kvalitet nebitan posto ce sva ta vrata na kraju da se menjaju.. a postojeci cilindri su u dosta losem stanju (jedan sam jedva razradio danas uz pomoc skoro cele boce wd40, kljuc potpuno zardjo, brava bila puna "necega" verovatno te rdje od kljuca .. sad radi al kapiram .. bolje sve to da se zameni?!) ... ako je znacajno jeftinije mogao bi da odradim i skidanje svih cilindara pa da se prebudze postojeci umesto da se kupuju novi... e sad, ja znam da to moze, ali nemam ideju ko to radi, i da li se to isplati za privremeno resenje, ne bi da bljunem sad pare za nesto sto treba privremeno (mozda godinu dana) radi posao i onda ce u kantu
[ bogdan.kecman @ 19.05.2019. 18:51 ] @
samo treba napises post ovde i odma se pojavi resenje :D :D :D :D .. BANE A.D. izgleda pravi tacno to sto mi treba, poslah im mail :)
[ Java Beograd @ 19.05.2019. 20:20 ] @
Možeš to u svakoj boljoj bravarskoj radnji.
[ bogdan.kecman @ 19.05.2019. 20:36 ] @
bio u petak u 3 komada i odhebali me ... kreno guglam, nisam nasao
nista, napisao post ovde i reko daj pogledam jos malo duckduck i iz prve
naboden baneta :D
[ bakara @ 19.05.2019. 21:08 ] @
kao sto rece java, to radi svaka prava bravarska radnja.
Ti si mozda bio kod onih sto narezuju kljuceve :)

[ bogdan.kecman @ 19.05.2019. 21:12 ] @
hm, jbg ono veliki kljuc ispred radnje i unutra mnogo kljuceva i neke
masine .. ja sam ocekivao da cu zavrsim u prvoj radnji, nisam u tri :(
.. banjica, vidikovac, munze :( .. (pritom sam u munzeu bio jos u 2
radnje koje rade jos nesto tipa srafko koji narezuje kljuceve i ima prodaju)
[ iculibrk @ 19.05.2019. 21:50 ] @
Pogledaj ovo
[ bogdan.kecman @ 19.05.2019. 23:01 ] @
@iculibrk, nisi video da sam u drugom postu rekao da kako sam napisao
post ovde tako sam pronasao baneta :D ... pustio im poruku danas
videcemo sta ce odgovore u ponedeljak
[ iculibrk @ 20.05.2019. 07:36 ] @
Previd 😀
Master sistem imas na vise mesta u Bgd,
Npr: ovde, ovde...
[ bogdan.kecman @ 20.05.2019. 18:11 ] @
tog ederlezija sam vec nasao ali nema kontakt osim telefonom sto mi je
komplikovano, a za ova cpsecurity prvi put cujem, poslah im mail pa cemo
da vidimo dal ce se jave pre baneta :D
[ bogdan.kecman @ 20.05.2019. 18:32 ] @
@culibrk, ovaj CP ti je potpuni pogodak HVALA!!! covek se javio odma
mailom, dogovorili sve :D imaju vrhunsku ponudu
[ iculibrk @ 20.05.2019. 19:59 ] @
Mislim da je Bane kupila neka firma iz Bgd. Na sajtu ima adresa jednog od njihovih pogona na Staparskom putu, ali bez telefona. Telefon ima samo sa pozivnim 011, Progalvano, Zemun. Ima u delu kontakt na sajtu. Opet, ozbiljnost u poslovanju bi trebala da se ogleda u azurnosti, tako da ako si juce poslao zahtev za cenovnik, on je danas trebao biti na tvom mail-u. Ima i njihova internet prodavnica ovde mada nema 5, samo 3 cilindra u kompletu.
Jedino sto je pitanje da li je Bane onaj nekadasnji Bane po kvaltetu, posle privatizacije, viskova, zatvaranja pogona, odlaska kvalifikovanih radnika i strucnjaka... Mozda i jeste, ali ko ce ga znati.
U svakom slucaju, super sto si nasao.
Pozdrav.
[ bogdan.kecman @ 20.05.2019. 20:08 ] @
velika razlika u poslovnosti, popunio formu na sajtu i poslao poruku +
poslao mail externo i evo ponedeljak vece nema odgovora vs poslao poruku
preko sajta na CP posle radnog vremena (ocekivao poruku u utorak) dobio
mail posle 10 minuta... sad CP je znacajno skuplji od baneta, bane ima
najjeftinije cilindre koji postoje :D ja ih otvaram bez kljuca za ispod
minut, ako su lepo razradjeni (znaci ugradjeni duze od 6 meseci) otvaram
ih udaraljkom za par sekundi :D ... ali sam bio u fazonu i to je ok,
turim 5 komada na kucu, majstori ce to akaju svejedno, kad zavrsim (za
godinu, dve) bacim te cilindre i turim neke kvalitetne ... ali mi CP
napravio ponudu da mi daju sad odma secure cilindre, koliko ocu komada
sa istim kljucem, i onda kada zavrsim renoviranje (kad god to bilo, za 2
meseca ili 2 godine) ja bacim te kljuceve koje imam, koje ima vec ko zna
koliko majstora, a oni mi prekodiraju cilindre i daju nove kljuceve (po
varijanti kako god hocu, opet sve na isti kljuc ili mesano) tako da
mislim da je to vrh ponuda ..
[ test1234 @ 20.05.2019. 23:32 ] @
Elektrodistribucija koristi takve cilindre i katance, možda neko zna gde nabavljaju, svi rade na iste ključeve, doduše “levi” šablon.
[ veselinovic @ 21.05.2019. 06:35 ] @
Bogdane,
na mom stanu je takva brava, satro antivandal.
Dok su pravili zgradu jedan kljuc je otvarao sva vrata.
Prvi put kad je ubacen pravi kljuc nesto se u bravi namjestilo i od tada samo original kljuc radi.
Lici na ovo : http://www.esuppliersindia.com...cts-p1140774-u1273451-swp.html
[ vladd @ 25.05.2019. 13:27 ] @
To je nesto drugacija prica, kada postoji "master" kljuc. Za nekoliko razlicitih cilindara, jedan ih sve otvara, a svaki cilindar posebno ima sopstveni kljuc, koji je neupotrebljiv na drugim cilindrima.

Koriste ih servisne sluzbe koje treba da otvore veci broj korisnickih brava.
[ veselinovic @ 26.05.2019. 06:53 ] @
Samo ovi cilindri, kad se jednom u njih stavi sopstveni kljuc vise ne *ebu master kljuc. Samo njen moze da otvori.
Master je tada beskorisan, jer je master za moj stan imalo barem 10 majstora, i ne bih bio odusevljen da neko mozda ima kljuc.
[ iculibrk @ 26.05.2019. 08:48 ] @
Pri useljenju se odradi tzv. prekodiranje tvoje brave. Samim tim taj ključ koji su koristili majstori se posle baca, jer ne služi ničemu, jedino bravu mogu otkljucati kljucevi koje si dobio na useljenju. Postupak sam zaboravio, prošlo 5 godina 😁.
[ mjanjic @ 26.05.2019. 20:46 ] @
Moguće je da originalan ključ aktivira ili "kodira" dodatne pinove u cilindru koji su praktično neaktivni kad se koristi master ključ. Zato npr. nije moguće te pinove aktivirati nekim proizvoljnim ključem, jer samo original postavi te pinove na poziciju za koju se ubuduće može okrenuti cilindar, a to je "programirano" u samom cilindru, tj. podešeno mehanički.
Ne znam kako bi moglo drugačije da se izvede, jedino mi ovo zvuči logično.
[ botr @ 30.05.2019. 07:58 ] @
Bogdane, ako nije tajna, koliko kosta takav sistem po cilindru? Nesto se razmisljam, da ne vucem gomilu kljuceva, nego postavim cilindre na sva vrata koje ce otvarati isti kljuc.
[ bogdan.kecman @ 30.05.2019. 11:58 ] @
@botr, zavisi koji sistem zakljucavanja uzmes ... ovi iz cpsecurity ( http://www.cpsecurity.rs/sistemizakljucavanja.html ) imaju od mene stvarno preporuku, odlicni su cilindri, odlicna je ekipa, profi komunikacija etc etc.. ja sam zadovoljan .. e sad za cenu .. mislim da je najjeftiniji EPS sistem nesto preko 60eur, onda ICS koji je advanced je oko 91.5eur+pdv, kljuc jedan za ICS je oko 16eur + pdv .. i onda imas ove super fancy 4KS i i MCS oni su jos skuplji (nisam ni pitao ali mislim da je mcs tipa 4x skuplji od EPS)

a imas ove klasicne BANE i slicno koji su za 3000din set od 3 cilindra i slicno, sad jbg, oni se otvaraju bez kljuca slicnom brzinom ko sa kljucem
[ botr @ 31.05.2019. 08:23 ] @
Pa sad, apsolutna zastita ne postoji. Uzmes prozore sa nekim ultra sigurnim okovima, i sta ti ja znam, a provalnik uzme ciglu i razbije staklo, i resio je problem, tako da mislim da ne treba preterivati. Dovoljna je neka srednja varijanta.
[ Java Beograd @ 31.05.2019. 08:55 ] @
Zaštita ide naspram vrednosti štićenog objekta i procenjene atraktivnosti za lopove.
[ bogdan.kecman @ 12.06.2019. 16:58 ] @
najzad uspeo da zamenim sve, malo potrajalo nisam imao dobar ravan srafciger za neke mesingane srafove koji su bili u originalu, ali ne mogu da opisem koliko je zivot jednostavniji kada svuda prodjes sa jednim kljucem umesto da vuces bunt pa jel ovaj za ovo ili za ono cek bio je onaj kockasti rdjaviji pa... ludilo, ovo je vrh ..

sad sto se kvaliteta cpsecurity brava i kljuceva tice, sta znam, ICS koji sam ja uzeo deluje nemoguc za obijanje od strane laika (za razliku od ovih obicnih brava koje sve ja umem da otvorim sa ovim mojim prirucnim alatom), i ima mnogo dobru foru, sama bravica je 27mm i ona je nesto cvrsta od bem li ga kakvog celika ovo ono .. i sad se pravi "sendvic" .. ide jedna bravica pa ide onaj centralni deo sa jezikom pa ide druga bravica, to je u slucaju da je od srafa do povrsine vrata 27 ili manje mm, ako ima vise od 27mm onda se dodaju "umetci" izmedju onog jezika i bravice i sad tu moze se produzi bravica koliko oces .. a onda sve te delove (bravice, dodaci, jezik) su spojene nekim specijalnim celikom koji ako neko koristi krckalicu da slomi bravu sprecava proces zato sto je nesto mega zilav i nece pukne nego drzi sve te delove da nikako ne mozes da ih izvadis .. sto se ostalih metoda za otvaranje tice (vise fancy nego krckalica) gledao sam kako profesionalci otvaraju, realno, taj ko ume to da otvori otvorice bilo koju bravu i nema teorije da ce brava da ga spreci, tu ono sto pomaze je nekoliko razlicitih brava + alarm + alarm-dojava posle koje u roku od 5-10min dolazi tim da proveri sta se desava ... za proslu godinu prosek za g4s momke da dodju na lice mesta kada se upali alarm (javni ili tihi nebitno) je 12 minuta za siru regiju beograda ... ja sam gledao kako profesionalac otvara ICS bravu u idealnoj poziciji u stegi, bravu koju je vec otvarao, i treba mu 20min, za bravu u kojoj ima prasine i blata, koja je u vratima a ne na stegi, na ulici dok ga gledaju prolaznici... to vreme mora bude duze, znaci ako na bilo koji nacin tripne alarm (a to nikako nije tesko) savatace ga brzo :D


[ Java Beograd @ 12.06.2019. 20:20 ] @
Ma to je to, nemoj da brineš brigu da li to neko može da otvori. Može, naravno, ali nije bitno.
Ako te neko baš i tipuje, verovatnije je da će da se desi razbojništvo nego obijanje brave kad nisi u kući.

Ne mislim konkretno na tebe, naravno, nego uopšteno u Srbiji.
[ bogdan.kecman @ 12.06.2019. 20:34 ] @
naravno, meni bitna zastita od ove boranije, a od ovih ozbiljnih, oni dodju kad si kod kuce, lepo pozvone, kazu sta imaju... nego njih se ne bojim za njih sam ja boranija :D :D :D ... al mi bedak da mi neko udje da rovari po stvarima, imao sam tu neprijatnu situaciju vec, znas ono kad na kraju krenu da lome jer nemaju sta da nose :( ... al naprave stete ludilo..

ali one "obicne" jbg otvori bas svako to nije u redu :D

nego vise sam hteo da napisem uopste ceo taj trip kada je sve na isti kljuc, ono znao sam da ce da bude olaksanje, ali veruj mi, olaksanje je 100x vece nego sto sam ocekivao :D ... a i ova konstrukcija mi se svidela, nisam to vidjao ranije, sve security cilindre koje sam vidjao ranije, a video sam razne, i koji kostaju 600-700eur komad i vise (u proslom ofisu je bio cilindar koji kosta 1000eur i kljuc svaki za njega kosta 200eur) i cilindar je u komadu, realno krckalicom ga ske...s za 10sec .. (ok ima onu zastitu od krckalice pa ne mozes da mu pridjes :D al..) ovo je onako bas interesantan koncept sa tim "modulima" .. ne znam dal je "bolji" koncept ali je svakako zanimljiv :)

[ Java Beograd @ 13.06.2019. 07:54 ] @
Odlično iskustvo, drago mi je da si podelio sa nama. Nisam ni znao da tako nešto postoji.