[ Milos89L @ 15.06.2019. 23:33 ] @
Pozdrav svima, krenuo bih da servisiram auto klime, znanja imam oko automehanike a znam dosta toga i oko klime na autu.
Recite mi šta će mi sve biti potrebno za početak?
Ja znam da će mi trebati vakuum pumpa, manometri sa crevima i gas.
Da li će mi za početak trebati još nešto?
[ mjanjic @ 16.06.2019. 01:09 ] @
Pa, recimo, za početak ti treba "samo" 2000€ za aparat za klimu (prikljči se i odradi sve što treba oko dopune gasa, ispiranja i šta već ima od funkcija, npr. imaš Tektino aparate kod nas da kupiš, potraži na Google: klime autoalati.
Problem je što ima nekoliko mašina za gas R134a, ali ima i jedna za R1234-yf, a pitanje šta koriste neke starije klime, tako da opreme nikad dosta.
[ pajapop @ 16.06.2019. 07:01 ] @
Citat:
Milos89L:
, krenuo bih da servisiram auto klime, znanja imam oko automehanike a znam dosta toga i oko klime na autu.
Recite mi šta će mi sve biti potrebno za početak?
Ja znam da će mi trebati vakuum pumpa, manometri sa crevima i gas.
Da li će mi za početak trebati još nešto?


Ne bih da ispadnem zajedljiv i sarkastican, ali cim ti pitas sta ti je potrebno od opreme i alata...slabo se ti razumes u tu tematiku. Logicnije bi bilo, da se zaposlis u nekom servisu, da radis neko vreme, da "ispeces zanat", vidis koji su problemi, kvarovi, i sta ti je potrebno od opreme i rezervnih delova za samostalni rad. Da naucis i mere zastite na radu, jer ako nisi znao, servisiranje klima je jako opasan posao i kod ne strucnog rukovanja moze doci i do slepila.
[ mjanjic @ 17.06.2019. 12:28 ] @
Tako pre šetam parkom i čujem dva starija čoveka, jedan priča kako, eto, ima 2 poznanika, jedan radio kod nekog drugog uslužni prevoz, pa tek onda kupio kamion i razvija se od posla, a drugi odmah kupio kamion i više sedi kod kuće nego što ima posla :)